• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سهم ما در کمک به پناهندگان

• شروع کننده موضوع

reflection

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
دانشگاه
UM
رشته دانشگاه
Genetics
با توجه به اینکه تعداد پناهندگان از کشور های سوریه و عراق و همینطور کشور های شمال افریقا به نسبت سال های قبل به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرده، هر فرد و هر کشوری باید بخشی از مسوولیت مربوط به پناهندگان رو قبول بکنه.

به طور ساده میشه گفت که بیشتر این پناهنده ها راهی کشور های اروپایی شدند، ولی به این معنی نیست که باقی کشور ها باید خودشون رو جدا از این مشکل بدونند و تمامی افراد باید برای بهتر شدن زندگی این افراد تلاش کنند.

توجه به اینکه کشور های اروپایی به سمت زمستان سردی میرند، اگر برای اسکان این افراد راهی پیدا نشه تعداد خیلی زیادی از این افراد جان خودشون رو از دست خواهند داد.
در این بین میشه رفتار مردم و دولت المان رو الگو قرار داد. المان قبول کرد بخش بزرگی از پناهندگان رو بپذیره و مردم المان با هزینه ی خودشون مشغول کمک به این افراد شدند.

پیشنهاد ها و راه حل هاتون برای این مشکل چیه ؟
ایا این پناهنده ها راه بهتری دارند ؟
شما به عنوان یک فرد چطور میتونید کمک کنید ؟
ایا همه ی افراد مسوول هستند یا خیر ؟

در کنارش میشه به این فکر کرد که این پناهنده ها باعث چه تغییراتی در کشور های مقصد میشوند.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تحصیلات تکمیلی در علوم پایه‌ی زن‌جان :)
رشته دانشگاه
فیزیک
پاسخ : سهم ما در کمک به پناهندگان

خب احتمالن به اقتصاد ضرر می زنن و فکر نکنم در جایی که جون آدما مهمه پول هم مهم باشه
اولین کار به نظظرم اینه که افراد توانمندشونو قبول نکنن
باید برن بجنگن
هیچ چی به ذهنم نمی رسه
این ولی ظر من بود
باید محیط امنی براشون تو خاک خودشون هرچه سریع تر ایجاد بشه

• لایک
امتیازات: Diyar

Rezvan.gh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان خرم آباد
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دوبار مرحله اول شیمی و زیست..یک بار ادبی:دی
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

علت اینکه کشوری مثل آلمان قبول کرد ی سری مهاجر بپذیره اینه که میانگین سن جمعیتش بالاست و بالاخره شاید ی دلیلش اینه که به فکر نیروی کار خودشه ولی کشوری مثل ایران که همین الان میلیون ها نفر جوون بیکار داره ظرفیت زیادی برای پذیرش مهاجر نداره یعنی اگر هم بیان خودشون بیشتر آسیب میبینن همین الان حدود سه میلیون افغانی داریم که کلی بار اقتصادی و فرهنگی و کلی مشکلات دیگه برای دولت تراشیده به نظر من کشور های ثروتمندی که مشکلات کمتری دارند و تحت فشار بقیه کشور ها هم نیستن(مثلا تحریم نیستن)باید مشارکت بیشتری داشته باشن! :)

• لایک
امتیازات: Diyar

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از بچه دیوم...سمندون :
خب احتمالن به اقتصاد ضرر می زنن و فکر نکنم در جایی که جون آدما مهمه پول هم مهم باشه
اولین کار به نظظرم اینه که افراد توانمندشونو قبول نکنن
باید برن بجنگن
هیچ چی به ذهنم نمی رسه
این ولی ظر من بود
باید محیط امنی براشون تو خاک خودشون هرچه سریع تر ایجاد بشه

ببینید ما داریم در مورد مردم غیر نظامی حرف میزنیم که اموزش نظامی ندیدند. الان دیگه قرن ۱۵ ام نیست که هر کسی تونست وزن شمشیر رو تحمل کنه دستش شمشیر بدیم بره بجنگه.

در کنارش سوریه تقریبا رو به ویرانه رفته رفته. یعنی حتا اگر روسیه از دست اسد خارج بشه و داعش هم بره باز هم جای قابل زندگی ای نیست!

یعنی سوریه باید کاملا بازسازی بشه تا امکان زندگی مجدد فراهم بشه.

برعکس به نظر من باید همه رو قبول کرد. مردم اروپا نشون دادند که اکثریتشون خواستار کمک به پناهنده ها هستند.

تا جایی که من خبر دارم، دولت نروژ از خانواده های کم جمعیت که تو خونشون اتاق اضافه دارند خواسته هر کدوم به یه خانواده از پناهنده ها مسکن بدن تا دولت بتونه مکان مناسب برای بعد تابستون بسازه. و احتمالا در باقی کشور ها هم اتفاق مشابهی میافته.

ولی این وسط کشور های اسیایی هنوز نقش قابل توجهی ایفا نکردن.

به نقل از Rezvan.gh :
علت اینکه کشوری مثل آلمان قبول کرد ی سری مهاجر بپذیره اینه که میانگین سن جمعیتش بالاست و بالاخره شاید ی دلیلش اینه که به فکر نیروی کار خودشه ولی کشوری مثل ایران که همین الان میلیون ها نفر جوون بیکار داره ظرفیت زیادی برای پذیرش مهاجر نداره یعنی اگر هم بیان خودشون بیشتر آسیب میبینن همین الان حدود سه میلیون افغانی داریم که کلی بار اقتصادی و فرهنگی و کلی مشکلات دیگه برای دولت تراشیده به نظر من کشور های ثروتمندی که مشکلات کمتری دارند و تحت فشار بقیه کشور ها هم نیستن(مثلا تحریم نیستن)باید مشارکت بیشتری داشته باشن! :)

در واقع دلیل اینکه مردم سوریه به ایران نرفتن و اکثرشون به اروپا پناهنده شدن همینه که اوضاع ایران اصلا قابل قبول نیست. یعنی طرف داره از یک کشور در حال جنگ خارج میشه و تا به کشوری بره که اوضاع سیاسی بهتری داشته باشه، ایران طبیعتا پتانسیل خوبی نداره! ولی ایران و باقی کشور ها باید حداقل در پرداخت هزینه ها کمک کنن.

Rezvan.gh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان خرم آباد
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دوبار مرحله اول شیمی و زیست..یک بار ادبی:دی
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

خب باید ی نهاد بین المللی تشکیل بشه تا هم کمک دولت های مختلف هم مردم جمع آوری بشه....تکلیف اعراب که مشخصه!!!!بقیه کشور های اسیایی هم به دلیل دور بودن مهاجر چندانی از سوریه نداشتن!! :)

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

ایران سفت و سخت (حکومت + پاسداران) در مقابل مردم و از رژیم و اقلیت همراه دفاع می کند و به حدی که کاملا ریسک موشک های شلیک شده روسیه از خزر را به جان می خرد
تحت این شرایط صحبت از کمک به آوارگان عجیب است فرار کردن از شر خطر به مرکزش هم به همان قدر غریب!! بهترین حالت همچون بلا نازل شدن بر سر تولید کنندگان اسلحه است که البته آمریکای جهانخوار طبق معمول پیروز است.

بالا