• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حقوق

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام
بچها کسی حقوق بین الملل میخونه؟؟
سلام. من چندسال پیش کنکور حقوق بین الملل دادم.
سوالتون رو بپرسید، امیدوارم برای پاسخ دادن خیلی دیر نشده باشه.

Roxan

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
سلام...
من شدیدا به راهنمایی شما اساتید محترم نیاز دارم
من وکالت و حقوق رو دوست دارم ولی واقعا نیازمند ی سری توضیحم که ببینم از پسش بر میام یا نه
میشه راهنمایی کنید..

نام مرکز سمپاد
۱
شهر
فارس
سال فارغ التحصیلی
1394
سلام...
من شدیدا به راهنمایی شما اساتید محترم نیاز دارم
من وکالت و حقوق رو دوست دارم ولی واقعا نیازمند ی سری توضیحم که ببینم از پسش بر میام یا نه
میشه راهنمایی کنید..
استاد که نه..
فارغ التحصیل..
اگه چیزی بلد باشم خوشحال میشم کمک کنم..

Roxan

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
نام مرکز سمپاد
۱
شهر
فارس
سال فارغ التحصیلی
1394
بازار کار تو چه زمینه ای؟
خود رشته :/ ؟! اهمیت عوامل مختلف:/ کمی گنگه جزئی تر بگید
قطعا دونستن زبان خوبه..تو بعضی گرایش ها مثل بین الملل مهمتر

• لایک
امتیازات: Roxan

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
بازار کار؟ خود رشته؟ اهمیت عوامل مختلف؟ دونستن چند تا زبان کمک میکنه؟
بازار کار به خوبی سابق نیست،ولی مثل همه رشته هاست.قبلا خیلی پول توش بود ولی الان مثل سابق نیست.یعنی هیچ رشته ای نیست.
عوامل مختلفش برمیگرده به انسانی و اینا.ادبیات و عربیتون باید قوی باشه.باید به جامعه شناسی،روانشناسی و فلسفه علاقه داشته باشید و در حفظیات خیلی تلاش کنید.
زبانهای مهم عربی که خیلی مهمه،بدون عربی خوب فوق لیسانس هم نمیگیرید.عربی از خود دبیرستان تا دکترای حقوق باهاتونه.انگلیسی هم بدیهیه.فرانسوی هم خوبه مثلا من رفتم البته لازم نیست.

Roxan

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
بازار کار به خوبی سابق نیست،ولی مثل همه رشته هاست.قبلا خیلی پول توش بود ولی الان مثل سابق نیست.یعنی هیچ رشته ای نیست.
عوامل مختلفش برمیگرده به انسانی و اینا.ادبیات و عربیتون باید قوی باشه.باید به جامعه شناسی،روانشناسی و فلسفه علاقه داشته باشید و در حفظیات خیلی تلاش کنید.
زبانهای مهم عربی که خیلی مهمه،بدون عربی خوب فوق لیسانس هم نمیگیرید.عربی از خود دبیرستان تا دکترای حقوق باهاتونه.انگلیسی هم بدیهیه.فرانسوی هم خوبه مثلا من رفتم البته لازم نیست.
من حفظیاتم قوی نیست ولی علاقه رو دارم شدیدا
درمورد زبان هم اینگلیسی میخونم هم فرانسه
سعی میکنم عربیمو بیشتر تقویت کنم
ممنون از توضیحاتتون

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
یه توضیح درمورد رشته حقوق میدین؟ آیا حقوق همون وکالته؟
چیزایی که من از حقوق میدونم خیلی سطحی ان. حدس میزنم مطالعه حق افراد در زمینه های مختلف باشه و خوندن قانون ها و پیدا کردن چم و خم ماده های قضایی و وکیل که توی دادگاه از حق طرفین دفاع میکنه. اونم از فیلمای ایرانی میدونم :)) کسی که حقوق خونده حتما سر و کارش با دادگاه هست دیگه؟
کلا حقوق چیه، یک حقوق دان چیکار میکنه، شاخه هاش چین؟ رشته خطرناکی محسوب میشه؟

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
یه توضیح درمورد رشته حقوق میدین؟ آیا حقوق همون وکالته؟
نه.حقوق رشته ایه که برای شغل وکالت باید بخونید.ببینید وقتی شما حقوق میخونید میتونید وارد خیلی از کارها شید.قضاوت،وکالت،مشاغل مربوط به دادگاه و...
چیزایی که من از حقوق میدونم خیلی سطحی ان. حدس میزنم مطالعه حق افراد در زمینه های مختلف باشه و خوندن قانون ها و پیدا کردن چم و خم ماده های قضایی و وکیل که توی دادگاه از حق طرفین دفاع میکنه. اونم از فیلمای ایرانی میدونم :)) کسی که حقوق خونده حتما سر و کارش با دادگاه هست دیگه؟
بله سر و کارش غالبا با دادگاهه.البته وکیل دقیقا اینطوری که شما میگید نیست.باید به فلسفه حقوق تسلط خوبی داشته باشه و در خیلی از زمینه ها(سیاسی،اموال،خانواده،کیفری و.....) تلاش کنه برای احقاق حق موکلش.ولی اینقدر سطحی که شما میگید نیست.
کلا حقوق چیه، یک حقوق دان چیکار میکنه، شاخه هاش چین؟ رشته خطرناکی محسوب میشه؟
اگر بخوام بهتون خیلی ساده بگم،علم حقوق علم شناخت قوانین حقوقی کشور و فهم و تحلیل آنها و تحولات آنها و فلسفه آنهاست.
حقوق دان هم به بیان ساده،کسیه به این قواعد آگاهی کافی داره،قادر به تحلیل و فهم دقیق آنهاست و به خوبی از رویه های قضایی و سیر اونها در طول تاریخ آگاهی داره و غالبا فعالیت پژوهشی هم در این زمینه داشته.البته ممکنه شخص وکیل یا قاضی باشه و حقوق دان هم باشه.بحث دانش حقوقیه.

شاخه های حقوق :
حقوق خصوصی که شامل حقوق مدنی،آیین دادرسی مدنی و حقوق تجارت میشه.
حقوق عمومی که شامل حقوق اساسی و اداریه.
حقوق جزا و جرم شناسي كه شامل حقوق جزای عمومی،اختصاصی،جرم شناسی و کیفر شناسی و مسائل مربوط بهش میشه.
حقوق بین الملل که شامل قواعد حقوقی بین المللیه و روابط بین سازمانهای چند کشور و یا روابط دولت ها میشه.

رشته خطرناکی محسوب میشه؟
خطرناک؟ مگه صخره نوردی میخواید برید؟:))

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
خطرناک؟ مگه صخره نوردی میخواید برید؟:))
شغل هایی که با جرم و جنایت سر و کار دارن به نظرم خطرناک میرسن.
مثلا یکی وکیل یه مجرم اعدامی میشه و نمیتونه اون رو از خطر مرگ نجات بده بعد داداش این مجرم عصبانی میشه و بیاد انتقام داداشش رو از وکیل بگیره :)) چمیدونم همچین سناریوهایی…خیلی از مشاغل هستن که به دلیل اینکه با جون آدما یا با آدمای روانی سر و کار دارن خطرناک هستن.

Lushato

لنگر انداخته
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
frz 1
شهر
idk
سال فارغ التحصیلی
1403
بازار کار؟ خود رشته؟ اهمیت عوامل مختلف؟ دونستن چند تا زبان کمک میکنه؟
صرفا در مورد رشته می‌تونم نکاتی رو بهت گوشزد کنم:
در مورد رشته خیلی تحقیق کن، خیلی خیلی زیاد
و حتما ِ حتما ِ حتما، با بچهای انسانی، دهم، یازدهم، کنکوری و حتی فارغ التحصیل ها صحبت کن
اونجور که همه فک می‌کنن انسانی حفظیاته نیست حقیقتا...واقعا انسانی هیچیش حفظی نیست...بجز تاریخ، جغرافی، دفاعی همش تحلیله...که بجز تاریخ اون دوتای دیگه اصلا درس عمومی هستن...سواد رسانه، اقتصاد، منطق، جامعه شناسی، روان‌شناسی، فلسفه...همه و همه سراسر تحلیله...گرچه ما همون تاریخ هم تحلیل می‌کنیم، ولی نرمالش حفظیه اون...ادبیات دیگه همون چهارتا آرایه‌ی راهنمایی نیست :‌")می‌تونم بگم تمام آرایه های کتاب فنون بلاغت و صناعات ادبی همایی رو خوندیم ما همین سال اولی...عربی به قدری تخصصی میشه که اولش شوکه میشی و باید دیگه خیلی دوسش داشته باشی که باهاش کنار بیای...جذاب های این رشته واسه من ریاضی ِ قشنگش هست و گاهی منطق...واقعا ریاضی به نسبت راهنمایی، خیلیییی سبک و جذاب میشه...کلا ریاضی بچها انسانی ۴ فصل ناقابله، که هر کدوم روش خیلی وقت گذاشته میشه و تخصصی تر کار میشه، مثلا به جرئت می‌تونم بگم تابع و آمار ما انسانی ها واقعا قویه به نسبت...فصل یک معادله درجه ۲ و کلا انواع معادله هست، فصل دو تابع هست که به شخصه مبحث مورد علاقه مه :)) فصل سه و چهار هم آمار و احتمال و کار با داده های آماری هست...درباره منطق هم، می‌تونم بگم در این مدت، استدلال های منطقی که یاد گرفتم خیلی جاها، حتی توی کل کل کردن ها و اینا خیلی به دردم خورده :))

و در آخر هم باز تاکید می‌کنم خیلی تحقیق کن، مشاوره بگیر از بچهای انسانی، برو حتی پیش مشاور تحصیلی و از این تست های استعداد یابی و اینا بده، و توصیه اکید بنده اینه که، اگر برای فرار از ریاضی و همچنین دروس محاسباتی داری میای انسانی، بدون کارت اشتباهه و درسته از محاسبات به نسبت ریاضی تجربی تا حد زیادی فرار کردی، ولی ولی ولی تحلیل کردن ها به قدری از هم گسسته‌ت می‌کنه، که اگر تحلیلت خوب نباشه یا علاقه ای به تحلیل و همش بحث کردن سر چیزی رو نداشته باشی، رسما متنفر میشی از رشته و این دفعه می‌خوای از تحلیل فرار کنی :‌))) مث بنده که همین راه رو رفتم و دارم به محاسبات پناه می‌برم، چون فکر کردم انسانی یعنی دروس سراسر حفظی

موفق باشی
یاعلی

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
مثلا یکی وکیل یه مجرم اعدامی میشه و نمیتونه اون رو از خطر مرگ نجات بده بعد داداش این مجرم عصبانی میشه و بیاد انتقام داداشش رو از وکیل بگیره :)) چمیدونم همچین سناریوهایی…خیلی از مشاغل هستن که به دلیل اینکه با جون آدما یا با آدمای روانی سر و کار دارن خطرناک هستن.
خب میتونید پرونده های به اونصورت رو قبول نکنید.که کلا هم از اینجور پرونده ها خوشم نمیاد.پرونده های طلاق و قتل کلا جالب نیستن.

نام مرکز سمپاد
۱
شهر
فارس
سال فارغ التحصیلی
1394
در خصوص خطرات شغل وکالت رجوع کنید به اخبار حوادث در خصوص قتل های همین دو سه سال اخیر وکلا..
چیزی که به توجه به سایر مولفه های اجتماعی رشد بیشتری داشته

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
در خصوص خطرات شغل وکالت رجوع کنید به اخبار حوادث در خصوص قتل های همین دو سه سال اخیر وکلا..
چیزی که به توجه به سایر مولفه های اجتماعی داره رشد بیشتری داشته
اینها اکثرا وکلای تازه کارن که رفتن سر پرونده های اینچنینی.حقیقتا نباید اول کاری سراغ اینا رفت.
یه جوری گفتید انگار دارید از کار در معدن حرف میزنید:))

نام مرکز سمپاد
۱
شهر
فارس
سال فارغ التحصیلی
1394
اینها اکثرا وکلای تازه کارن که رفتن سر پرونده های اینچنینی.حقیقتا نباید اول کاری سراغ اینا رفت.
یه جوری گفتید انگار دارید از کار در معدن حرف میزنید:))
صحیح می فرمایی فرزندم..

بالا