• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حقوق

saratahmasbi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سارایوو(بوسنی و هرزگوین)
رشته دانشگاه
حقوق
پاسخ : حقوق

اعلام امادگی حقوقی /m\

احسان از نوع قیچی ساز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز/قم
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
بارهم نمیدونم
رشته دانشگاه
فیزیک محض / ریاضی محض
حقوق نیاز هر جامعه برای پیشرفت است
همین الان مگر مشکل مملکت ما مبهم بودن قانون اگه همون زمان چهار تا حقوق دان این قانون اساسی رو مینوشتند مملکت به حال نمی افتاد
خانه از پای بست ویران است خواجه در فکر نقش ونگار است:((:((:((

ZAK110

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
مرکز
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
2010
لطفا به سایت زیر برای ثبت نام در رشته حقوق مراجعه فرمایی
http://tolouemehr.ac.ir
حتما مراجعه کنید

آخرین ویرایش:

ZAK110

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
مرکز
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
2010

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
بله
در این سایت میتوانید برای مدارک دیپلم ، کاردنی و ارشد در رشته حقوق و دیگر رشته ها ثبت نام نمایید
ببخشید برای دیر جواب دادن
خب بعد کدوم آموزشگاه درس میده؟
چون به هر حال درسیه که توی دانشگاه باید خونده بشه...مهارت فنی و حرفه ای نیست
توضیح میدین؟
و اینکه اعتبار مدرکش چقدره؟

Lushato

لنگر انداخته
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
frz 1
شهر
idk
سال فارغ التحصیلی
1403
بچها کسی حقوق بین الملل میخونه؟؟

نام مرکز سمپاد
۱
شهر
فارس
سال فارغ التحصیلی
1394
گرایش ها بعد ازمقطع کارشناسی هست..من کارشناسی فعلا تموم کردم
بین المل هم دو حالت بین الملل عمومی و خصوصی داره

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
بچها کسی حقوق بین الملل میخونه؟؟
از لحاظ كارى كه حقوق جزا يا خصوصى بهتره البته بازم به خودتون برميگرده.
و كلا هر گرايشى از حقوق هم كه ميخوايد بخونيد حتما عربى و فرانستون رو تقويت كنيد شديدا لازمه.

Lushato

لنگر انداخته
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
frz 1
شهر
idk
سال فارغ التحصیلی
1403
گرایش ها بعد ازمقطع کارشناسی هست..من کارشناسی فعلا تموم کردم
بین المل هم دو حالت بین الملل عمومی و خصوصی داره
از لحاظ كارى كه حقوق جزا يا خصوصى بهتره البته بازم به خودتون برميگرده.
و كلا هر گرايشى از حقوق هم كه ميخوايد بخونيد حتما عربى و فرانستون رو تقويت كنيد شديدا لازمه.
بله مطلع هستم Miad بین الملل خصوصی من دوست دارم برم...اوایل میخواستم برم وزارت امور خارجه و دیپلمات و این حرفا..‌بعد ک ب این فکر کردم که میخوام اپلای کنم و برم پشیمون شدم و گفتم وقتی موقعش بشه میرم خصوصی

ببین به علاقه عادمم خیلی مربوط میشهGourment...میدونی بین الملل رو من در موردش بسیار زیاد تحقیق کردم...به دلیل اینکه همیشه گفتم قبل از انتخاب رشته دبیرستانم که تا رشته ای که میخوام تو دانشگاه بخونم رو دقیقن مشخص نکنم انتخاب رشته نمیکنم...خدارو شکر چیزی که بهش علاقه داشتم رو هم پیدا کردم...با فردی که دکتری این رشته رو از دانشگاه تهران داره هم صحبت کردم و واقعا از انتخابم مطمئنم...
در مورد عربی و فرانسه هم باید اینو بهت بگم که عربی در سطح خودم خیلی خوبه و فرانسه رو هم وقتی که اوایل سال آینده مدرک انگلیسیم رو گرفتم حتماً شروع می کنم ولی الان هم کتاب خود آموز دارم ک جسته گریخته پیگیریش کنم و ناآشنا نیستم باهاش

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
بله مطلع هستم Miad بین الملل خصوصی من دوست دارم برم...اوایل میخواستم برم وزارت امور خارجه و دیپلمات و این حرفا..‌بعد ک ب این فکر کردم که میخوام اپلای کنم و برم پشیمون شدم و گفتم وقتی موقعش بشه میرم خصوصی

ببین به علاقه عادمم خیلی مربوط میشهGourment...میدونی بین الملل رو من در موردش بسیار زیاد تحقیق کردم...به دلیل اینکه همیشه گفتم قبل از انتخاب رشته دبیرستانم که تا رشته ای که میخوام تو دانشگاه بخونم رو دقیقن مشخص نکنم انتخاب رشته نمیکنم...خدارو شکر چیزی که بهش علاقه داشتم رو هم پیدا کردم...با فردی که دکتری این رشته رو از دانشگاه تهران داره هم صحبت کردم و واقعا از انتخابم مطمئنم...
در مورد عربی و فرانسه هم باید اینو بهت بگم که عربی در سطح خودم خیلی خوبه و فرانسه رو هم وقتی که اوایل سال آینده مدرک انگلیسیم رو گرفتم حتماً شروع می کنم ولی الان هم کتاب خود آموز دارم ک جسته گریخته پیگیریش کنم و ناآشنا نیستم باهاش
خیلی هم خوب فقط اینکه در مورد حقوق خیلی به اپلای فکر نکنید همینجا موقعیت کاری براتون زیاد هست.

Lushato

لنگر انداخته
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
frz 1
شهر
idk
سال فارغ التحصیلی
1403
خیلی هم خوب فقط اینکه در مورد حقوق خیلی به اپلای فکر نکنید همینجا موقعیت کاری براتون زیاد هست.
خیلیا که میشنون بهم میگن که قبل لیسانست برو و خارج از کشور درس بخون...منم حقیقتن اروپارو و خصوصا فرانسه رو خیلی دوست دارم...حالا ببینم چی پیش میاد...

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
خیلیا که میشنون بهم میگن که قبل لیسانست برو و خارج از کشور درس بخون...منم حقیقتن اروپارو و خصوصا فرانسه رو خیلی دوست دارم...حالا ببینم چی پیش میاد...
بله اونكه خوبه اما خب ديگه مثل قديم نيست و بودجه خيلى زيادى ميخواد بعلاوه اينكه الان قبولى در خارج از كشور بشدت سخت شده(اولويت هاشون تغيير كردن)

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
اقا امروز اين بحث بين حودم و چند نفر از اشنايانم جريان داشت در رابطه با اينكه حقوق جزا و خصوصى بهترن يا حقوق بين الملل.بزاريد براتون كمى شفاف كنم:
ببينيد حقوق بين الملل رو اكثرا به خاطر تصورات اشتباهى كه ازش دارن برميدارن.فكر مى كنن بين الملله يعنى دائم سفر مى كنيد و با موكلينتون تو سراسر دنيا ارتباط داريد درحالى كه ابدا اينطور نيست.شما درست مثل بقيه رشته هاى حقوق تو همون شهر خودتون ميشينيد و عده اى ميان و ازتون مشاوره و يا وكالت در باب مشكلى كه پيدا كردن(در بزرگترين حالتش تجارت) ميگيرن.پس تصوراتتون رو واقع بينانه تر كنيد.

از لحاظ درامد،خب بايد بهتون عرض كنم كه از همه رشته هاى حقوق ضعيفتره و بحث ايران و غير ايران هم نيست.قاعدتا وقتى نياز بهش كمتر از رشته هاى ديگر حقوقه همينطور ميشه.
و كلا وقتى يه اسم بين الملل مياد همه فكر مى كنن چه خبره،نه واقعيت اينه كه اينجورى هم نيست.سعى كنيد زمان انتخاب بين زيرشاخه هاى حقوق همه اين جوانب رو در نظر بگيريد.خيلى از كسانى كه باهاشون بودم در نظر نگرفتن و پشيمون شدن.

Lushato

لنگر انداخته
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
frz 1
شهر
idk
سال فارغ التحصیلی
1403
اقا امروز اين بحث بين حودم و چند نفر از اشنايانم جريان داشت در رابطه با اينكه حقوق جزا و خصوصى بهترن يا حقوق بين الملل.بزاريد براتون كمى شفاف كنم:
ببينيد حقوق بين الملل رو اكثرا به خاطر تصورات اشتباهى كه ازش دارن برميدارن.فكر مى كنن بين الملله يعنى دائم سفر مى كنيد و با موكلينتون تو سراسر دنيا ارتباط داريد درحالى كه ابدا اينطور نيست.شما درست مثل بقيه رشته هاى حقوق تو همون شهر خودتون ميشينيد و عده اى ميان و ازتون مشاوره و يا وكالت در باب مشكلى كه پيدا كردن(در بزرگترين حالتش تجارت) ميگيرن.پس تصوراتتون رو واقع بينانه تر كنيد.

از لحاظ درامد،خب بايد بهتون عرض كنم كه از همه رشته هاى حقوق ضعيفتره و بحث ايران و غير ايران هم نيست.قاعدتا وقتى نياز بهش كمتر از رشته هاى ديگر حقوقه همينطور ميشه.
و كلا وقتى يه اسم بين الملل مياد همه فكر مى كنن چه خبره،نه واقعيت اينه كه اينجورى هم نيست.سعى كنيد زمان انتخاب بين زيرشاخه هاى حقوق همه اين جوانب رو در نظر بگيريد.خيلى از كسانى كه باهاشون بودم در نظر نگرفتن و پشيمون شدن.
ولی جناب ، اگر کسی واقعا علاقه داشته باشه ، زمینه‌ی پیشرفت و درآمد بالا و آینده‌ی شغلی و اجتماعی خوبی در پیش داره...
جنبه های مثبت بسیاری داره ، ولی کمترینش اینه که حداقل طرف آرامش اعصاب بیشتری داره نسبت به پرونده های حقوق جزا و خونواده و اینا...
نیاز به کارشناسان حقوق بین الملل با راحت تر شدن و بیشتر شدن ارتباطات افزایش یافته است، دانشجویان پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد حقوق بین الملل در صورت تسلط کامل به مباحث مطرح شده می توانند در مشاغلی مانند فعالیت در شهرداری ها، مشاور حقوقی بانک ها، فعالیت در وزارت خانه ها، نهادها یا شرکت های بین المللی، وکالت دعاوی دادگستری،‌ قاضی، مشاور حقوقی سر دفتر، استاد دانشگاه، محقق یا پژوهشگر، کارشناس گمرک مشغول شوند.
همین طور که میبینید همفرصت های شغلی بسیاری هست.حتی فرد میتونه که موسسه حقوقی برای مهاجرت داشته باشه...
درآمد وکلای بین الملل در خارج از کشور هم بسیار مطلوب هست.
یکی از موفق ترین موسسه های مهاجرتی که میشناسم و موسس اون هم بسیار آقای محترمی هستند موسسه حقوقی ملک پور هستش که بسیار موفق هست این موسسه و جناب ملک پور خودشون زندگی مساعدی نداشتند و با پشتکارشون و این صحبتا تونستن به این درجه برسن...و حقوق بین الملل خوندن و از طریق این موسسه درآمد بسیار مطلوبی هم دارند..‌.در صورت تمایل میتونید در مورد موسسه‌شون تحقیق کنید و آشنا بشین...گرچه هرکسی نظری داره و احترام به نظرات افراد هم عمل پسندیده ای هست...ولی میتونید بازهم تحقیق کنید در مورد این رشته و تخصصی تر مطالعه بفرمایید در صورت تمایل.

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
ولی جناب ، اگر کسی واقعا علاقه داشته باشه ، زمینه‌ی پیشرفت و درآمد بالا و آینده‌ی شغلی و اجتماعی خوبی در پیش داره...
جنبه های مثبت بسیاری داره ، ولی کمترینش اینه که حداقل طرف آرامش اعصاب بیشتری داره نسبت به پرونده های حقوق جزا و خونواده و اینا...
نیاز به کارشناسان حقوق بین الملل با راحت تر شدن و بیشتر شدن ارتباطات افزایش یافته است، دانشجویان پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد حقوق بین الملل در صورت تسلط کامل به مباحث مطرح شده می توانند در مشاغلی مانند فعالیت در شهرداری ها، مشاور حقوقی بانک ها، فعالیت در وزارت خانه ها، نهادها یا شرکت های بین المللی، وکالت دعاوی دادگستری،‌ قاضی، مشاور حقوقی سر دفتر، استاد دانشگاه، محقق یا پژوهشگر، کارشناس گمرک مشغول شوند.
همین طور که میبینید همفرصت های شغلی بسیاری هست.حتی فرد میتونه که موسسه حقوقی برای مهاجرت داشته باشه...
درآمد وکلای بین الملل در خارج از کشور هم بسیار مطلوب هست.
یکی از موفق ترین موسسه های مهاجرتی که میشناسم و موسس اون هم بسیار آقای محترمی هستند موسسه حقوقی ملک پور هستش که بسیار موفق هست این موسسه و جناب ملک پور خودشون زندگی مساعدی نداشتند و با پشتکارشون و این صحبتا تونستن به این درجه برسن...و حقوق بین الملل خوندن و از طریق این موسسه درآمد بسیار مطلوبی هم دارند..‌.در صورت تمایل میتونید در مورد موسسه‌شون تحقیق کنید و آشنا بشین...گرچه هرکسی نظری داره و احترام به نظرات افراد هم عمل پسندیده ای هست...ولی میتونید بازهم تحقیق کنید در مورد این رشته و تخصصی تر مطالعه بفرمایید در صورت تمایل.
اول اينكه دعاوى بين الملل اتفاقا بسيار اعصاب خرد كنن.متاسفانه لابى در پرونده هاى اينچنينى بسيار بالاست.اين رو ديدم كه حتى در پرونده هاى خصوصى كه بحث تجارت نيست و پول كمترى تحت خطره متاسفانه قضات به سرعت وارد لابى ميشن(البته نه همشون)
وكالتو كه گفتم،قضاوت در پرونده هاى بين الملل بد نيست ولى متاسفانه در قضاوت پرونده هاى بين الملل تبعيض جنسيتى فراوانى وجود داره.استادى دانشگاه و اينها هم كه خب،هيچ استاد دانشگاهى نبايد استادى رو معيار كنه.شما به سواد حقوقى بالا مى رسيد و فعاليت مى كنيد،بعد استادى خودش كم كم شكل ميگيره.صبر كنيد تا خودش بياد.وزارتخونه ها رو هم با قاطعيت ميگم كه اصلا انسان هاى فرهيخته رو راه هم نميدن فقط ادماى خودشون.مشاور سردفتر شدن هم خب ميشه،اما حيف نيست نهايتا بعد از تحصيل در چنين رشته مهمى مشاور سردفتر باشيم؟
اين ملك پور هم كه ميكيد،اينطور نيست كه شما به چند نفر موفق نگاه كنيد و بگيد چقدر خوبه.متاسفانه بسيارى از دوستان من با وجود سواد علمى بالا در اين حوزه وضع كارى خوبى ندارن.ضمن اينكه بايد عنايتى هم به وضع كنونى كنيد.

اينو به عنوان يه تجربه اى كه در ديگران ديدم ميگم،رفتن به شاخه بين الملل بد نيست و اتفاقا از رشته هاى بسيار شيرينه،اما ميگم مراقب موانع راه باشيد چون به نسبت راه پر مانع تريه.

و توصيه براى حقوق بين المللى ها:
١.يه وقت جذب اين نهاد هاى ارزشى و اينا نشيد:)
٢.هميشه علم حقوق و اخلاق حقوقو باهم داشته باشيد بكارتون مياد.
٣.زياد نااميدتون مى كنن،اما من پى بردم كه در تمام رشته هاى حقوق با كمى استراتژى مناسب ميشه پيروز بود.نترسيد و پيش بريد.شايد به وضع مالى مورد نظرتون نرسيد،اما زندگى براتون دشوار نخواهد شد(البته با استراتژى مناسب و كمى شانس)
٤.در همين ايران كار كنيد.شايد باورتون نشه ولى اوضاع حقوق بين الملل در هر كشور براى مردم همون كشور بهتره.كار هم براتون احتمال داره خيلى كم باشه،اما اگر در علم حقوق چيره باشيد ميتونيد كار پيدا كنيد.

و نكته اخر اينكه،غره نشيد!ممكنه اوايل كار مجبور بشيد به كارايى سطح پايينتر از حد مورد نظرتون مشغول بشيد،اما اگه صبر كنيد و تلاش زياد ميتونيد واقعا موفق باشيد.صبر و تلاش.

بالا