• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره، آري يا خير ؟

با مشاور موافق هستيد؟!

• صد در صد

رای‌ها: 5 20.8%
  • تا حدودي

رای‌ها: 12 50.0%
  • به هيچ عنوان

رای‌ها: 7 29.2%

• رای‌دهندگان
    24
  • شروع کننده موضوع

@rmina@

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Frz 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز
رشته دانشگاه
پزشكي
سلام به همگي
خب به نظرم جاي اين موضوع خيلي خالي بود
ميدونيد كه يه چند ساليه بحث مشاوره خيلي داغ شده به خصوص تو شهراي بزرگتر
خيليا چشم بسته و صرف اين كه نكنه از بقيه دوستاشون عقب بيوفتن مشاوره ميگيرن و در يك جمله "نابود ميشن"
خيليام مشاوره واقعا بهشون كمك ميكنه و از اين رو به اون رو ميشن كلا

حالا تو اين تاپيك چه كنكوريا چه كسايي كه كنكور دادن بيان نظرشون رو درباره مشاور بگن
و اين كن :
١- انتظارتون از يه مشاور خوب چيه ؟
٢- چه زماني نياز به مشاوره پيدا ميشه؟
٣- چي باعث شده مشاور بگيرين يا نگيرين
و خلاصه هر چيزي كه به بحث مشاوره مربوطه

E.ss

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farz 2
شهر
isf
پاسخ : مشاوره، آري يا خير ؟

مشاور خوبه ولی اگه تجربه داشته باشه. خیلی تحقیق کنید اگه میخوایید مشاوره برین سال کنکورتون. پولتونو دور نریزین >-: #مال‎باخته. :د
من مشاوره رفتم سال کنکورم چون نمیتونستم درست برنامه بریزم برای خودم. ولی خیلی مفید نبود برام ..الان پشت کنکوریم. و ترجیح میدم خودم مشاور خودم باشم تا کس دیگه ای.

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

به نقل از @rmin@ :
چي باعث شده مشاور بگيرين يا نگيرين

وقتی رتبه ی 7 منطقه 1 کشور اومد گفت فولانی مشاورش بوده ما یورش بردیم به سمت مشاورش ولی طرف نه کاری -خاص- میکرد واسمون نه حتی برنامه ش با تعداد تست وصفحه و زمان بندی شده برای مرور درست وتموم کردن کتاب هابود واین باعث شد ما یورش برده ها ازوسطای سال عقب نشینی کنیم .

به نقل از @rmin@ :
انتظارتون از يه مشاور خوب چيه ؟

اگه مشاور خوب باشه باید بیاد بهتون روش های تند خوانی ،مرور،تغذیه سالم کنکوری ،رهایی ازاسترس ،خلاصه به صورت شبکه ای وتست زدن اصولی رو یاد بده ؛ ضمن اینکه کنترل میکنه پیشرفتتون رو وحجم درسی رو که میخونید ومرور میکنید ونمیزاره جا بزنید وبهتون انگیزه میده و وقتتون روهم نمیگیره .

به نقل از @rmin@ :
ميدونيد كه يه چند ساليه بحث مشاوره خيلي داغ شده به خصوص تو شهراي بزرگتر

صرفاً ** ـه این جو کنکوری ناجوری که بوجود آوردن .

• شروع کننده موضوع

@rmina@

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Frz 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز
رشته دانشگاه
پزشكي

يه اتفاقي كه واسه خودم افتاد رو لازمه بگم
يه مشاوري توي شيراز دو سه ساليه خيلي باب شده . سال ٩٣ كه سومين سال كاريش بود تعداد شاگرداش تازه حدود ٦٠ تايي شده بود و نتايجشونم خيلي خوب شد. از جمله زهرا موسوي رتبه ٣ كشور ، نگار فاتحي ٩ منطقه و ...
خلاصه مدرسمون تركوند . ما هم يورش مياورديم به سمت رتبه ها كه ازشون بپرسيم چيكار كردن. اينام همه از دم از اين مشاور تعريف كردن و ميگفتن رتبشون رو مديونشن و... اولياشونم همين طور... ما هم به اتفاق رفتيم ثبت نام كرديم . ٩٩/٩٩٪ بچه هاي مدرسمون و بقيه تيزهوشانا و يه عده ديگه ثبت نام كردن . خلاصه اين كه سال ما تعداد شاگرداش حداقل ٣٠٠ تايي بود .
حالا شما حساب كنين شيش روز در هفته روزي ده ساعتم كه كار كنه به هر كسي نهايتا ١٠ ديقه مشاوره برسه .
اينم اومد از بين ما هر چي تاپ بود رو جمع كرد و رو همونا كار كرد . از وقت مشاوره ٢٧٠ تا شاگرد ميگرفت ميداد به ٣٠ تا شاگرد تاپش كه البته بدون مشاور هم رتبه عالي مياوردن.
من از اواسط مرداد رفتم . بهم وعده داد كه تا آخر تابستون كل دوم رو ميبنديم. ولي آخر تابستون من فقط زيست دوم رو بسته بودم
از مهر به بعدم كلي وعده و وعيد داد كه اصلا عملي نشد. كلي از درسا رو برام كلا حذف كرد به بهونه هاي مختلف و ميگفت با همينام كه خوندي حداقلش ٧٠ درصد ميزني تو كنكور
همش مشاورش رو كنسل ميكرد به بهونه هاي مختلف و تايم ما رو ميداد به يكي ديگه . هييييچ وقت براي قلمچي به من يه برنامه درست و كامل نداد و وقتيم ترازم ميومد پايين همه چيز رو مينداخت تقصير خودم
نه تحليل آزموني نه چيزي . مشاورم اگه مثلا شنبه بود مينداخت دو شنبه و من دو روز و نيم رو از دست ميدادم
زبان فارسي ، ژنتيك ، رياضي پيش دو، املا، هندسه رو كه كلا يرام حذف كرد .
يه كمپ يك ماهه تو شهريور و يه كمپ از بهمن تا اواسط فروردين و يه كمپم نزديكاي كنكور گذاشت كه تو اين برهه ها تغريبا مشاورمون كنسل بود
عاقا بخام براتون بگم يه كتاب ميشه اصن. مدركشم گويا اخراجي مهندسي شيمي دانشگاه آزاد بود كه البته هنوز صحت اين موضوع مشخص نيس

سرتون رو درد نيارم. نهايتا اين شد كه ميبينين . من و هشتاد درصد شاگرداي ديگش پشت كنكوري شديم رفت
تازه من جزو اونايي بودم كه مشاوره خوبيم بهم ميداد مثلا
همش بهم ميگفت تو ديگه در بد ترين حالت رتبه ٥٠٠ رو اوردي .... واي وقتي يادم ميادديوونه ميشم :-|

بعد وارد اين جو ها كه ميشه يه جوري مغزتو شست و شو ميدن فك ميكني اگه ولش كني بدبخت ميشي يا پشيمون ميشي يا از بقيه عقب ميوفتي

ولي امسال ميخام خودم براي خودم برنامه بريزم و مطمعنم كه موفق ميشم . چون خودمو بهتر از همه ميشناسم و به خودم و تواناييام بيشتر از همه اعتماد دارم
پارسال كور كورانه عمل كردم ولي امسال كاملا ميدونم ميخام چيكار كنم

نتيجه:واقعا تا جايي كه ميتونين سمت اين مشاوره ها نرين به نظرم . بخصوص اگه خيلي معروف و پر متقاضين . چون با يه حساب سر انگشتي ميتونين بفهمين نميشه براتون وقت بذارن. همش كلكه.
اگرم مشاور ميگيرين كسي باشه كه اولا مسير كنكور رو خودش طي كرده و موفق بوده و دوما بهتون انگيزه بده و هرجا به مانع خوردين ازش كمك بگيرين و تكنيك آزمون دادن و... يادتون بده
نه اين كه بدون شناخت نسبت بهتون يه برنامه الكي بده و و السلام . كلا برنامه ريزي دست خودتون باشه و جزئيات كار دست اون . صرفا چون مشاور معروفيه و رتبه ميده و ... بهش اعتماد نكنين

جوي كه پارسال اين آقا برامون بوجود اورد گند ترين جو واسه يه كنكوري بود و همش در حاشيه بوديم
واقعا نميدونم تو شهراي ديگه هم همچين موجوداتي باب هستن يا نه؟! اين عاقا ديگه نوبرش بود

چنتا از دوستام كه الان پشت كنكورين پارسال ترازشون ٦٢٠٠ بود ولي امسال كه خودشون برنامه ميريزن ٧٢٠٠ به بالاس

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی

مشاوره و برنامه ریزی به نظر من نمیشه ماشینی باشه ! مثلا طرف میاد میگه شنبه 8 تا 10 ریاضی 10:30 تا 12 شیمی و.... بعضی روزا اصن ادم نمیتونه طبق اون پیش بره، بعضی وقت ها درس به جایی رسیده که باید مبحث تموم شه وسطش نمیشه ولش کرد بعد تایم ادم تموم میشه، یا مثلا ادم بعضی درساش واقعا قویه ، مثلا من خودم زبان اصن احتیاج ندارم بخونم ، بخونم یا نخونم درصدم بین 85 تا 100 ، ولی عربی ضعیفم ، باید ادم خودش بدونه به چه درسی الان احتیاج داره ، خودش برنامه ریزی کنه، من که مشاورم واقعا بد بود ، هر چی میگفت انجام میدادم بدتر میشد نتیجه، فقط هم فکر پولش بود، وسطش هم همش مزه میریخت از بحث دور میشد ، هروقتم زنگ میزدم بهش یا خواب بود یا کار داشت . کلا گول تبلیغات رو نباید خورد،کسی که از جون و دل مایه بذاره کم پیدا میشه

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

بهترین مشاورا بنظرم خود بچه های کنکور 94 هستن براتون . اونهایی ک موفق شدن :د
از اونها کمک بگیرین . از چند نفرشون نه یکی . بدون یه مشاور هم اصلن نمیشه . چون تجربه ای تو مسیر کنکور نداشتین . از شکست ها و برد های سال بالاییا استفاده کنین و در اخر خودتون برنامه بنویسین .
سال بالاییام تو سایت زیادن همینجا , دوستای خودتون :د

برا انگیزه هم سراغ دوستای مدرسه و کنکوری نرین . از دوستانی غیر کنکوری کمک بگیرین یا خودتون ب خودتون کمک کنین .
بالفرض من برا خودم شرط میذاشتم ک اگه قلم چیمو ک این بار 7100 شده بودم جمعه دو هفته دیگه 7200 شدم یه شاخه گل مریم میخرم برا خودم ک دوست داشتم "-: از اینکارا کنین برا انگیزه :د

بالا