• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نکاتی که باید در هنگام خرید کتاب توجه کرد....

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
من موقع خرید کتاب به یه سری ملاک خاص توجه میکنم:
اولا که سعی میکنم قبلش تو گودریدز سرچش کنم، در موردش یه کلیتی بدونم، و نظرات کسانی که سلیقه کتابخوانی مشابهی داریم رو بخونم.
دوما سعی میکنم با یه لیست برم کتابفروشی که جوگیر نشم و یا تحت تاثیر چرب زبونیا فروشنده قرار نگیرم :))
اما چیزی که برام خیلی مهمه ناشر و مترجمه! چون کتاب شاهکارم که باشه اگه خوب ترجمه نشه به درد نمیخوره!

شما چه ملاکهایی دارید؟

Asinus

کازمو ، عزازیل مزمل
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک جنگلی 1.5
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1400
چرا باید ملاک داشت؟؟:-?

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک

Asinus

کازمو ، عزازیل مزمل
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک جنگلی 1.5
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1400
چون ممکنه هر کتاب بدی رو بهتون بندازن!
من اصلا تو کتابفروشی که توش فروشنده بخواد بغل دستم بمونه حرف بزنه نمیرم نخوام بهم کتاب پیشنهاد کنه باید کی رو ببینم:))
اینقد بدم میاد کتابفروشا میگن میتونم بهتون کمک کنم خو اگه کمک بخوام لال نیستم که خودم بهت میگم کمک میخوام حتما باید بگم نه تا ضایع بشی
یه کتابفروشی رفتم به خاطر یه کتا ب گفتم فلان کتاب رو دارین گفت نه ندارم ولی به جاش بسار کتابو داریم گفتم نه ممنون گفت یه کتاب هم هست فک کنم مناسب شما باشه. دلم میخواست مشت رو بخوابونم تو فکش آخه مرتیکه من فقط بهت گفتم فلان کتاب رو میخوام بلاخره با هر زحمتی بود بیرون اومدم و دیگه اونجا نرفتم
کتابفروشی مورد علاقه من خود فروشندش یا سرش تو کتابه یا تو گوشی تا ازش چیزی هم نپرسی حرف نمیزنه. حرف زدنش هم در حد یه جملست اینکه تو فلان قفسست یا تموم کردیمx:x:x:x:

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی
قبلش به قفسه های سمپادیا هم یه نگاهی میندازم و تحلیل افراد مورد نظرم رو میخونم.

HeiSenberG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
1399
من اصلا تو کتابفروشی که توش فروشنده بخواد بغل دستم بمونه حرف بزنه نمیرم نخوام بهم کتاب پیشنهاد کنه باید کی رو ببینم:))
اینقد بدم میاد کتابفروشا میگن میتونم بهتون کمک کنم خو اگه کمک بخوام لال نیستم که خودم بهت میگم کمک میخوام حتما باید بگم نه تا ضایع بشی
یه کتابفروشی رفتم به خاطر یه کتا ب گفتم فلان کتاب رو دارین گفت نه ندارم ولی به جاش بسار کتابو داریم گفتم نه ممنون گفت یه کتاب هم هست فک کنم مناسب شما باشه. دلم میخواست مشت رو بخوابونم تو فکش آخه مرتیکه من فقط بهت گفتم فلان کتاب رو میخوام بلاخره با هر زحمتی بود بیرون اومدم و دیگه اونجا نرفتم
کتابفروشی مورد علاقه من خود فروشندش یا سرش تو کتابه یا تو گوشی تا ازش چیزی هم نپرسی حرف نمیزنه. حرف زدنش هم در حد یه جملست اینکه تو فلان قفسست یا تموم کردیمx:x:x:x:
شاید فقط قصدشون کمک باشه
مثلا من خودم یه‌کم کم‌روام اگه طرف خودش بیاد واسه کمک یه نفس عمیق می‌کشم و کمکشو مشتاقانه قبول می‌کنم تا این‌که برم ۱۰۰ تا قفسه‌ی نامرتب رو بگردم
ولی خب طرف اصرار داشته باشه که با یه بغل پر کتاب از کتابفروشیش بری بیرون اعصابتو خراب می‌کنه
کتاب می‌خواین بخرین از قبل بشناسینش و هدف مشخصی داشته باشین. وگرنه طرح جلدای خوشگل بوی عطر و کاغذ و اسمای عجق وجق ۵تا کتاب به دردنخور دیگه هم می‌ندازه رو دستتون

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
@corvo
به عنوان یک کتاب فروش در دفاع از قشزمون باید بگیم وظیفه امونه!
من شخصا به طرف میگم اول آیا کمک میخواد و دوم ژانر مورد نظرش چیه و هیچ وقتم کتابی که خوب نباشه پیشنهاد نمیدم به کسی!
اما وظیفه کتاب فروش، فروختنه! خصوصا تو این اوضاع داغون بازار کتاب!

reyhan.mhd

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1382
سلام . دوستان گرامی .. :)
زمانی که به کتابفروشی میریم با دنیایی پر از کتاب آشنا می شیم ..این جور مواقع خود من گاهی اوقات می مونم که کدوم کتاب نسبت به بقیه اولویت داره ... به خصوص منظورم زمانی است که قصد خرید کتابی غیر از رشته درسی را دارم ... مثل کتاب های روانشناسی و...
شما در این مواقع به چه نکاتی توجه می کنید ... مثلا تعداد دفعات چاپ را نگاه می کنید یا مقدمه کتاب را می خوانید یا بخش های مختصری از اواسط کتاب ، متجرم کتاب قابل اهمیت هست یا نویسند کتاب معروف باشه ...
منتظر نظرات شما هستم ...
سلام دوست عزیز
نکات مهمی در خرید کتاب نقش دارند؛ به نظرم به این سوالات باید اول جواب بدی: مثل اینکه هدفت از خرید کتاب چیه؟ الان چه مسئله ای داری؟ دنبال انتشارات خاصی هستی؟ کتاب های نویسنده خاصی رو دوست داری؟ قلم نویسنده برات مهمه؟ و... .
به نظرم یک نگاه اجمالی و سریع به سرفصل های کتاب بنداز (مطالعه با درک 1)؛ سخن نویسنده و مقدمه رو هم حتما ببین. پشت کتاب رو هم نگاهی بنداز. گاهی اطلاعات خوبی بهت میده. برای کتاب های ترجمه شده حتما بخشی از کتاب رو مطالعه کن تا سطح ترجمه کتاب دستت بیاد.
دو تا مطلب توی سایت های ویرگول و مداد خوندم که واقعا کامل بود. لینکاش رو می ذارم:
https://medad.io/@mahdavi82ce/11-نکته-مهم-و-اثرگذار-در-خرید-کتاب/
https://ketabaz.ir/در-هنگام-خرید-کتاب-به-چه-نکاتی-باید-دقت-کنیم-umdaogmaqf4o

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
اینو دقت کنین که نسخه کاهی هر کتابی بشدت ارزون تر هست از نسخه سفید یا گلاسه یا با جلد سختش. اگر کتاب رو برای یادگاری نمیخرید، نسخه بی کلاس ترش رو بخرید. بهرحال محتوا که تغییر نمیکنه.

H.Omani

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
قدوسي
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام . دوستان گرامی .. :)
زمانی که به کتابفروشی میریم با دنیایی پر از کتاب آشنا می شیم ..این جور مواقع خود من گاهی اوقات می مونم که کدوم کتاب نسبت به بقیه اولویت داره ... به خصوص منظورم زمانی است که قصد خرید کتابی غیر از رشته درسی را دارم ... مثل کتاب های روانشناسی و...
شما در این مواقع به چه نکاتی توجه می کنید ... مثلا تعداد دفعات چاپ را نگاه می کنید یا مقدمه کتاب را می خوانید یا بخش های مختصری از اواسط کتاب ، متجرم کتاب قابل اهمیت هست یا نویسند کتاب معروف باشه ...
منتظر نظرات شما هستم ...
به نوع چاپ.. شماره چاپ ...توجه کنید. مخصوصاً شماره صفحات رو چک کنید چون من دوتا کتاب خریدم که صفحات تکراری داشت و چاپ خرابی داشت. بعضی از صفحات نبود...پس به این ها حتماً توجه کنید.

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
برای کتب نایاب همیشه به اون دستفروش های کتب دست دوم یه سر بزنید.بهترین جا اونجاست.

بالا