• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خط قرمز های سایت

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
پاسخ : خط قرمز های سایت

به نقل از Ромина :
من فقط از مسئولین محترم یک سوالی دارم
ایا مدیران این حق رو دارن که تشریف بیارن پیام خصوصی های یه کاربر رو بخونن؟اونم تنها به یک دلیل:فضولی! :|
آقا من کاری با بحثتون ندارم ولی خونده شدن پیغام خصوصی فقط توسط مدیر کل امکان داره(ک ب دیتا بیس سایت دسترسی داره) اونم با یه پرسه خیلی سخت و تقریبا سخت ممکن....ک خیلی خیلی بعید میدونم شخص مطهری ک تنها مدیر کل سایته اصلن اینکارو به هر دلیلی بکنه اونم فضولی ...(اصن این بابا پ.خ ها خودشم بزور میخونه)

Shery

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجـنورد
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از Ромина :
من فقط از مسئولین محترم یک سوالی دارم
ایا مدیران این حق رو دارن که تشریف بیارن پیام خصوصی های یه کاربر رو بخونن؟اونم تنها به یک دلیل:فضولی! :|
فکرنکنم انقدر بیکار باشن که اینکارو بکنن :))
ارجاعتون میدم به اینجا پست آخر.
و همچنین اینجا پست هفتم.

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
AUT (Tehran Polytechninc) + University of Naples Federico II
رشته دانشگاه
Industrial Bioengineering

به نقل از Shery :
فکرنکنم انقدر بیکار باشن که اینکارو بکنن :))
بنده خدا صندلی داغ گفت اینکارو نمیکنه:)) دقیقا پ.خ های خودشو بزور باز میکنه :D :-"

• لایک
امتیازات: Shery

Ромина

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانــــ یکـــــ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1394

به نقل از Mohammadreza128 :
آقا من کاری با بحثتون ندارم ولی خونده شدن پیغام خصوصی فقط توسط مدیر کل امکان داره(ک ب دیتا بیس سایت دسترسی داره) اونم با یه پرسه خیلی سخت و تقریبا سخت ممکن....ک خیلی خیلی بعید میدونم شخص مطهری ک تنها مدیر کل سایته اصلن اینکارو به هر دلیلی بکنه اونم فضولی ...(اصن این بابا پ.خ ها خودشم بزور میخونه)
سپاس فراوان :-<
بعد یه سوال دیگه،همه ی مدیرهای سایت قابل تغییرن به جز مدیر کل؟
(ببخشید که اینجا سوال میکنم)
یه نظر هم بدم
به نظر من بحث راجب پورن! خیلی با بحث راجب فیلم مستهجن فرق داره
از طرفی مستهجن یه کلمه ی خیلی ناملموسه

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از میعاد :
1.اگه فیلم پورن با فیلم مستهجن یکی نیست شما فرقاش رو بگو.
1.1 از کجای پست من شما برداشت کردی که نباید اسمش رو برد؟
1.2 عزیزم زمانی که امثال شما معلوم نبود کجایی من تو همین سایت و برای کمک به بحث(علیرغم اینکه سرم فوق العاده شلوغ بود و خود مازیار هم در جریانه ) در مورد موضوع همجنس گرایی مناظره کردم فقط به این دلیل که بحث نخوابه.همچین در موردخیلی موضوعات جنجالی دیگه تاپیک زدم و بحث کردم و من حداقل خیلی از مواقع موضوعاتی رو که بهشون معتقدم به چالش کشیدم،شما چیکار کردی؟پس نمیتونی به من بگی که من گفتم اسمی از فلان موضوع نبری چون من حداقل جسارت این رو داشتم که به موضوعاتی که کاملا بهشون معتقدم شک کنم

2.منطقی رو به صورت "منطقی" نوشتی ینی چیزی که من نوشتم رو منطقی نمیدونی پس به جای اشکال گرفتن که عادت همیشگیه بهتره بگی کجاش منطقی نیست؟البته قبلش پست من رو با دقت یه بار دیگه بخون چون اون چیزی که شما از پست من برداشت کردی من حتی بهش اشاره هم نکردم.
کلا شما همون جایی که من گفتم نباید در مورد فلان موضوع بحث کرد رو برام نقل قول کن آقای منطقی.ممنون.

1.1 اگه بحث سر این نیست که نباید اسمش رو برد پس چرا پست مازیار رو نقل قول گرفتی؟ :))
الان مازیار گفته که امیر حسین گیر میده که نگین پورن. بگین فیلم مستهجن و تو اومدی میگی که اون دو تا یکی ان ولی من نمیگم که اسمش رو نبرین!
خب اگه مشکلی نداری نسبت به این که اسم پورن رو نگیم اگه مشکلی نداری که در رابطه با همجنس گرایی بحث بشه چرا داری مخالفت میکنی؟ :D
1.2 الان بحث داشته هاس؟ بحث فعالیته؟ من نمیدونم فاز چیه؟ :)
2. خب من فکر کردم داری میگی که نباید گفت پورن و برا همون در نظر گرفتم حرفات غیر منطقی ئه. عذر میخوام بابت این مورد. ولی باز نمی فهمم چرا داری مخالفت می کنی شاید هم نمی کنی!

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از Ромина :
سپاس فراوان :-<
(ببخشید که اینجا سوال میکنم)
یه نظر هم بدم
به نظر من بحث راجب پورن! خیلی با بحث راجب فیلم مستهجن فرق داره
از طرفی مستهجن یه کلمه ی خیلی ناملموسه

همه مودیرا (انجمن داخلی ارشد کل) قابل تغییرن جز خود مطهری ک صاحب انجمنه .

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

به نقل از Ромина :
مدیر کل که تا حالا زیاد عوض شده.ولی مطهری جزو هسته سایته.اکانت جنرال سایت هم دست مطهریه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

من یه پیشنهاد بدم؟ :-"
نهایتا خط قرمز رو شما تعیین نمی کنین مدیر سایت تعیین میکنه.
پس اگر یه فاکتور از انتظاراتتون درباره ی قوانین اراءه بدین خیلی بهتره.
الان واقعا بحث درباره یه موضوع اخلاقی با موضوع تاپیک همخوانی نداره. و در حقیقت نتیجه ای هم نداره.
اگر اعتراضی هست بیانش کنین و منتظر جواب مدیر باشین صورت بهتری داره...
به نظرم :-s

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

:-?
اصلا پست منو خوندید؟ :-?

آیا من گفتم هر فیلم مستهجنی باید حتما فیلم پورن باشه ؟
فکر کنم مازیمون این برداشت رو کرده بقیه هم رو نمی‌دونم :D
به نقل از امـیـرحـسـیـن :
حالا ما می‌گیم از ترکیب‌های بهتر و کلی‌تری مثل فیلم های مستهجن استفاده کنید

منظور این بود که ترکیب فیلم مستهجن یه چیز کلی‌تریه و فیلم پورن زیرمجموعه اون محسوب می‌شه
اما چه نیازی کرده یه بحث کلی رو به همچین چیزی محدود کنیم؟
من این رو گفتم که وقتی داری درمورد ماهواره که هم برنامه‌های خوب داره و هم برنامه‌های غیر اخلاقی
فیلم‌های غیر اخلاقی ماهواره رو محدود به پورن نکنید بلکه اگه بگید فیلم مستهجن یه چیز کلی‌تریه و بنظرم بهتره
خوبه که اکثرتون تو همون تاپیک حضور داشتید
+ شما چرا فقط خودتون رو نگاه می‌کنید ، صحبت‌های شما رو کوچیکترها هم می‌خونند
وقتی من تو دانشگاه ‌می‌بینم یه نفر با این کلمه آشنایی نداره پس می‌تونم این احتمال بدم یه بچه با رنج سنی 4-5 سال کوچیکترم آشنایی نداشته باشه و اینکه وسط بحث کلی مثل ماهواره ازش نام ببرید و بگید : این کلمه چیزی نیست که هرکس نمی‌دونه بره گوگل کنه
:|
آفرین خیلی خوب معرفیش کردی
شما برات مهم نیست ممکنه برای دیگران چه مشکلی پیش بیاد ، دلیل بر این نمی‌شه من تذکر ندم
مثلا اینی که بکار برده شد
به نقل از Agent 47 :
بچه 5 سالگی نیمه پورن ببینه.
واقعا ضرورت داشت؟

===================

همون‌طور که مازیمون نظر می‌دند که بازم مناظره در مورد همجنسگرایی برگزار شه
منم نظر خودم رو می‌دم که همچین چیزی نیاز نیست ، موضوع واسه مناظره ته نکشیده که هی در مورد همجنسگرایی مناظره کنیم

به نقل از ali kh :
4)مازیار نگفت که چرا ختم قرآن برگزار میکنید؛ گفت وقتی که برگزار میکنید افرادی مثل ما مخالفتی نمیکنیم و حق آزادی بیان رو رعایت میکنیم.و اعتراض نمیکنیم که چرا تاپیک ختم قرآن زدید، حتی اگه مخالف باشیم.و حرفش اینه که مدیران سایت در حق ما هم آزادی بیان رو قائل بشند.

مگه خود جناب مازیمون وقتی که تاپیک زده شد که برای کنکوری‌ها دعا کنند نیومد تو همون تاپیک پست داد و مخالفت کرد؟
برخوردی که من داشتم به مراتب خیلی آروم‌‌‌تر ایشون بود
چون تو هیچ کدوم از اون تاپیک‌های همجنسگرایی نیومدم پستی بدم که بگم این بحث رو راه نندازید
تنها زمانی پست دادم که بد از اینکه محمد مطهری اعلام مخالفت کرد ، مازیمون یه تاپیک دیگه با عنوان انکار یک پدیده به معنای وجود نداشتنش نیست زد چون این برداشت داشتم که باز به همون مسئله ختم می‌شه ، پست دادم که نحوه‌ی مخالفتش اشتباه هست
یا حتی زمانی که بحث پورن بود اونجا من بعد از اوردن دلیل‌های خودم فقط خواهش کردم که ویرایش کنید
اگه الانم دارم نظر می‌دم تو خود تاپیک همجنسگرایی نیست و فکر کنم اینجا نظر دادنم مخالفتی به مراتب آروم‌تره تا تو تاپیک خودش پست دادند
شما کارهای خودتون رو نادیده می‌گیرید
اسم یه تاپیک رو می‌زارید اثبات رسمیت همجنسگرایی و از اول تا آخرش تاپیک رو قفل می‌کنید کسی نتونه پست بده
یا وقتی اسم یا تاپیک رو می‌زارید یک مرداد روز ملی همجنسگرایان ممکنه این تو ذهن خواننده ایجاد می‌شه که 1 مرداد روز ملی همجنسگرایان در ایران هست
شما هرکس مخالف نظرتون باشه رو بی‌سواد می‌دونید
--------------------------
در مورد پادکست هم درسته شما اشکالی نمی‌بینید اما من اشکال می‌بینم پادکست موضوعی هست که به نمایندگی بچه‌های سمپادیا ساخته می‌شه ؛ حتی اگه زمانی عقاید بچه‌ها جوری عوض بشه که اکثریت این موضوع همجنسگرایی رو بپذیرند بخواند در حمایتش پادکست بسازند من ترجیح می‌دم از اینجا برم که تو اون پادکست سهیم نباشم

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

1.1. تا حالا فیلمی از جیمز باند دیدی ؟ خوب ممکن هست به خاطر صحنه هایی از شبه سکس که در اون فیلم وجود داره، عده ای اون رو یک فیلم مستهجن در نظر بگیرند، ولی در هیچ طبقه بندی ای هیچ کدوم از فیلم های 007 پورن محسوب نمیشن.

بله اتفاقا اکثر فیلمای جیمزباند رو دیدم و نگهشون هم داشتم،اتفاقا منم موافقم که فیلم مستهجن حساب نمیشه،فکر میکنم منظور من از فیلم پورنو کاملا مشخص باشه.

1.2. بله درسته شرکت کردی ولی به هیچ شکلی نمیشه قبول کرد که شما به باور هاتون شک کردید، شما فرمودید :

شما و دوستان اگه زحمت بکشید قبل از پست دادن و جواب دادن به پست من اول اون رو دقیق بخونید خیلی از مشکلات به وجود نمیاد.
من گفتم من جسارت این رو داشتم که به یه سری چیزا که بهشون معتقدم و یا قبولشون دارم شک کنم و این رو از تاپیکایی که تو انجمن اعتقادی زدم و یا درموردشون بحث کردم میشه فهمید،من نگفتم در مورد همجنس گرایی تغییری تو تفکراتم رخ داده و واقعا در عجبم از کجا در میارید این چیزا رو؟من هیچ جا در مورد تغییر عقایدم در مورد هم جنس بازی اصلا اشاره ای هم نکردم و همین جا هم اعلام میکنم که درین مورد به خصوص هیچ تغییری هم نکرده تفکراتم.

شما به طور مشخص گفتید که نتایج ازمایش های علمی رو قبول ندارید، خوب اگه این شک به باور ها و اعتقاداتتون محسوب میشه، من حرفی ندارم!

بله من اینو گفتم و همونجا هم گفتم که این چیزی که شما اون رو نتایج آزمایش های علمی میدونید من نمیدونم و قرار نیست که هرچیزی که جلوی من قرار گرفت به صرف اینکه تایتل علمی روش گذاشته بشه الا و بلا باید مورد قبول قرار بگیره.

و در کنارش من هر فردی رو میتونم بی‌سواد خطاب کنم و در عین حال ازادی‌بیان اعتقاد دارم، چه ربطی به هم دارن ؟ مگه من بعد از پستم اومدم جلوی پست دادن تورو گرفتم یا گفتم پست نده ؟ نه.

اینکه شما به هرکس هر چیزی دلت بخواد میتونی بگی که شکی نیست،تجربه نشون داده شما فکر میکنی به اسم ازادی تفکرات و عقاید هرکاری دلت میخواد میتونی بکنی و هرچیزی هم دلت بخواد میتونی بگی مثلا به قول خودت به هرکس دلت میخواد میتونی بگی بی سواد!!! خب البته من انتظار بیشتر از اینم ازت نداشتم حقیقتش.

در مورد ربطش به آزادی بیان هم عرض کنم خدمتت که شما که خودت همیشه ادعای ازادی بیان رو داری پس تحت تفکرات شما هرکس میتونه ابراز عقیده کنه پس شما حق نداری به کسی بنا به عقیده ای که داره بیسواد بگی.

قفل کردن و جلوگیری از بحث در مورد یک موضوع با مخالفت کردن باهاش خیلی فرق داره.

صد در صد.ولی بهتره این مرزی که مشخص شده برای دوستان هم روشن بشه.چون اتفاقا منم از همون اول در مورد قفل کردن بحث نه تنها هیچ اظهار نظری نکردم بلکه چندین بارم تاکیید کردم که درین مورد تنها خود محمد مطهری باید پاسخ گو باشه چون به من هیچ ربطی نداره و منم هیچ در جریان نیستم،ولی این دوستان هستن که از همون پست اول من دارن میگن تو چرا مخالف بحث کردن هستی.البته ما عادت داریم به این که یه پست بدیم و جواب پست ما به شکلی باشه که هیچ ربطی به اصل موضوع نداره.

2.2. یک کارگر هم کالاست، یک معدن کار هم کالاست، یک برنامه نویس هم کالاست. در صنعت همه کالا هستند با قیمت ها و نوع فروش مختلف و خریدار های جور وا جور.

بنا از بازوش، معدن کار از بازوش، برنامه‌نویس از مغزش، یک پورن‌استار از بدنش، همه به نوعی از بدنشون در حال کسب پول هستند.

این تفکر شماست،ولی من قبولش ندارم.من قبول ندارم که یه کارگر صرفاین که داره کار میکنه یه کالا محسوب میشه!!!!!! و حالا با این دید پس یه پورن استار هم یه کالاست و چه اشکالی داره؟

در ضمن بیشتر بحث ما در مورد پورنو و پورن استار به نتایجش برمیگرده نه به عواملش.پس من کاری ندارم که پورن استار کالا هست یا نیست،یا مشکلی با این کالا بودن داره یا نداره،برای ما مهم تصویری که داره از جنس زن نشون داده میشه.برای من به هیچ وجه قابل قبول نیست که انسان محدود به خواسته های شهوانی و جنسیش بشه.مثالش در مورد انواع نمایش ها از جنس زن رو هم زدم.

کسی اینجا نگفت بیاید بریم شنبه شب فیلم پورن ببینیم، بحث اینه که هر فیلمی یک اسمی داره، مثلاً پورنوگرافی یک رده از فیلم ها هست، فیلم های مشخصی شاملش میشند. بالا هم گفتم اینکه بگید فیلمی مستهجن هست خیلی واضح نیست. خیلی از فیلم های جیمزباند هم ممکنه مستهجن باشن ولی پورن محسوب نمیشن.
بحث اینجا در مورد اسم هست نه در مورد خوب یا بد بودنش.

منم نگفتم برین شنبه پورن ببینید،من گفتم برای من فرقی نداره که کسی که معتقده پورن دیدن مشکلی نداره چیکار میکنه و میتونه بره صبح تا شب پورن ببینه و برای من کوچکترین اهمیتی نداره.در مورد فیلم های امثال جیمزباندم جوابت رو دادم که اتفاقا از همین دیدگاهی که من مطرح کردم این شکل فیلم رو من مستهجن نمیدونم شما هم نیاز نیست از طرف من نتیجه گیری کنید

۲.۴. به نظر من مصرف بیهوده ی وقت هست، و باهاش به این دلیل مخالفم. منت گذاشتن اصلا چی هست ؟ ازادی بیان یعنی هر کس ازاد هست هر حرفی دلش میخواد بزنه اصلا بحث منت گذاشتن یا نذاشتن درش مطرح نیست.

دقیقا درسته. به نظر تو صرف بیهوده وقته. ولی نظرت به شکلی نیست که بخوای مطرحش کنی چون شما هم ممکنه خیلی کارا بکنی که به نظر من هم صرف بیهوده وقته.ولی منم کاری به کارت ندارم چون وقته تو مختص خودته هرطور که دلت میخواد میتونی ازش استفاده کنی مثلا پورن ببینی.من مشکلی ندارم ببین.
این رو ازین جهت گفتم که یکی از دوستان گفتن ما هم با ختم قرآن مخالفیم ولی چیزی نمیگیم و منم جواب دادم که چیزی ندارید که بخوایید بگین.همین.

2.5. شما در مورد پورن حرفی زدی که اصلا مورد بحث نبود، کسی نگفت برید پورن ببینید یا نبینید، حرف این هست که پورنوگرافی یک رده ی فیلم هست، اسم بدی نیست. یک اسمه صرفاً. مثلا فیلم های بالیوودی، شاید به نظر من خیلی مزخرف باشن و بهشون بگم فیلم های مسخره! ولی خوب خیلی فیلم ها که لزومن همشون بالیوودی نیستند مسخرند، به طور خاص تر فیفتی شیدز اف گری، خیلی مزخرفه ولی فیلم بالیوودی نیست.

اره مورد بحث نبود،ولی منم این رو وسط نکشیدم خودت وسط کشیدی و انتظار بیهوده ایه که تو یه چیزی رو بگی و ازش بگذری و صرف اینکه مورد بحث نیست ما صدامون در نیاد چون شما یه موضوعی رو مطرح کردی و ما هم طبق قواعد بحث حق داریم جواب بدیم و بازم شما بودید که که ادامه دادید پس تقصیری به ما وارد نیست.بحث منم در مورد پورن نیست همون پست اولم ذکر کردم خیلی راغب بودید جای دیگه در موردش حرف میزنیم چون این جا جاش نیست بحث من در مورد منطق استفاده شده توسط شماهاست.

به نقل از Agent 47 :
1.1 اگه بحث سر این نیست که نباید اسمش رو برد پس چرا پست مازیار رو نقل قول گرفتی؟ :))
الان مازیار گفته که امیر حسین گیر میده که نگین پورن. بگین فیلم مستهجن و تو اومدی میگی که اون دو تا یکی ان ولی من نمیگم که اسمش رو نبرین!
خب اگه مشکلی نداری نسبت به این که اسم پورن رو نگیم اگه مشکلی نداری که در رابطه با همجنس گرایی بحث بشه چرا داری مخالفت میکنی؟ :D
1.2 الان بحث داشته هاس؟ بحث فعالیته؟ من نمیدونم فاز چیه؟ :)
2. خب من فکر کردم داری میگی که نباید گفت پورن و برا همون در نظر گرفتم حرفات غیر منطقی ئه. عذر میخوام بابت این مورد. ولی باز نمی فهمم چرا داری مخالفت می کنی شاید هم نمی کنی!

دوست عزیز من یه بار گفتم چرا پست مازیارو جواب دادم،بالا هم دوباره گفتم ربطی به اینکه من مخالف یا موافق حرف زدن در مورد پورن هستم یا نیستم نداشت.
در مورد بقیه پستتم توضیح بالا .
مخالفت میکنم ولی نه در اون موردی که شما فکر کردی.

ولی خواهشی که دارم اینه که صرفا به فکر جواب دادن نباشیم که تا یه پستی داده میشه بلافاصله بخواییم جواب بدیم،یکم با دقت پست مقابلمون رو بخونییم شاید خیلی از مسایل حل شد.

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

به نقل از میعاد :
بله من اینو گفتم و همونجا هم گفتم که این چیزی که شما اون رو نتایج آزمایش های علمی میدونید من نمیدونم و قرار نیست که هرچیزی که جلوی من قرار گرفت به صرف اینکه تایتل علمی روش گذاشته بشه الا و بلا باید مورد قبول قرار بگیره.

اینکه شما به هرکس هر چیزی دلت بخواد میتونی بگی که شکی نیست،تجربه نشون داده شما فکر میکنی به اسم ازادی تفکرات و عقاید هرکاری دلت میخواد میتونی بکنی و هرچیزی هم دلت بخواد میتونی بگی مثلا به قول خودت به هرکس دلت میخواد میتونی بگی بی سواد!!! خب البته من انتظار بیشتر از اینم ازت نداشتم حقیقتش.

در مورد ربطش به آزادی بیان هم عرض کنم خدمتت که شما که خودت همیشه ادعای ازادی بیان رو داری پس تحت تفکرات شما هرکس میتونه ابراز عقیده کنه پس شما حق نداری به کسی بنا به عقیده ای که داره بیسواد بگی.
فکر میکنم این پست نیلوفر جواب شما رو به طور کامل بده.
طی این سال‌ها و به خصوص اخیراً با این پدیده زیاد مواجه شدم که به نظر میاد خیلی‌ها [با اغماض و اگر نگم همه] فکر می‌کنن گفتن عبارت «این نظر منه» و عبارات مشابهش، مثل یک ورد جادویی، موضعی که ازش دفاع می‌کنن رو از معرض اشتباه بودن دور کرده‌ن. انگار که این ورد جادویی، چراغ سبز و مجوّزیه برای این که هر طور دوست داریم فکر کنیم و هیچکس هم حق نداشته باشه بگه اشتباه می‌کنیم. بیاید برّرسی کنیم. چطوره پیش از مخفی شدن پشت سپرِ این نظر منه از خودتون دو تا سؤال مهم بپرسید.

[1] آیا این واقعاً یک نظره؟
[2] اگر واقعاً یک نظره، چقدر بر اساس بالا بودن اطّلاعاته و من چرا این نظر رو دارم؟

راجع به سؤال اوّل، بذارین کمک‌تون کنم. یک نظر تمایلیه به سمت به قضاوت یا یک موضوع خاص. رنگ مورد علاقه‌ی من، آبی‌ ه. من فکر می‌کنم نعناع بدمزّه‌س. Dr. Who سریال هیجان‌انگیز و جالبیه. این‌ها همه نظر هستن. ممکنه فقط نظر من باشن، یا جمعیت گسترده‌ای با من هم‌نظر باشن. امّا همه‌شون یک وجه اشتراک دارن: هیچ راهی خارج از این که من بهشون اعتقاد دارم برای تأیید اون‌ها وجود نداره. نظر دادن راجع به این مسائل هیچ مشکلی نداره. خطر از جایی شروع می‌شه که «نظرات» مردم، در حقیقت بدفهمی هستن. اگر شما فکر می‌کنید واکسن زدن موجب ابتلا به اوتیسم می‌شه، دارین چیزی رو بیان می‌کنید که حقیقتاً نادرست و غلطه، نه یک نظر. اینکه شما هنوزم به همچین چیزی اعتقاد دارین، بدفهمی شما رو وارد حوزه‌ی نظرات معتبر نمی‌کنه. تأثیری هم نداره که چند نفر با شما هم‌فکرن. اخیراً یک نظرسنجی Gallup نشون داد از هر چهار آمریکایی، یک نفر معتقده تغییرات اقلیمی گسترده در کره‌ی زمین حقیقت نداره؛ آیا این موضوع اهمیّتی داره؟ خیر. نظر آدم‌ها و این‌که چند نفر به اون نظر اعتقاد دارن، هیچ دخلی به حقیقت نداره. می‌تونیم نظرسنجی‌هایی برگزار کنیم راجع به این که «آیا جغدها حقیقتاً وجود دارن؟»، «آیا ۵ از ۱۵ بزرگ‌تره؟» یا...

بله، بعضی اوقات داده‌های علمی و تاریخی واضح نیستن و نیاز به اصلاح و تصحیح و برّرسی بیشتر دارن. همه‌ می‌دونن آب موقع یخ زدن منبسط می‌شه. آیا شما می‌دونید چرا؟ نه، و علم هم مطمئن نیست. آیا شما می‌دونید نژاد مصر باستان به کجا می‌رسه؟ نه، و مورّخین هم نظر واحدی ندارن چون هنر مصر باستان بسیار منحصر به فرده. موضوعاتی از این دست پتانسیل بسیار زیادی دارن برای این که افراد توی اون‌ها اظهار نظر کنن. آب به خاطر شکل مولکول‌هاش موقع یخ زدن منبسط می‌شه. مصریان باستان یک نژآد سیاه آفریقایی بودن که کنار رود نیل ساکن شدن. در این مواقع، نظر موقعیتی به دست می‌ده برای ابراز دانش بالاتر، در موقعیتی که دانش بالاتر وجود نداره. هیچ راهی برای اطمینان نیست، فقط می‌شه حدس زد، و -اگر خوش‌بین باشیم- یک حدسِ خوب.

حدسِ خوب؟ این‌جاست که باید به سؤال دوّم بپردازیم. نظر من چقدر بر اساس بالا بودن اطّلاعاته و من چرا این نظر رو دارم؟ بذارین مثال بزنم. برای مثال، من با یک دوست دیدار می‌کنم که سریال Dr. Who رو تماشا می‌کنه و معتقده بهترین بازیگری که تا به حال نقش دکتر رو بازی کرده، David Tennant بوده. تا اینجا هیچ مشکلی نیست. امّا، کمی بیشتر حرف می‌زنیم و معلوم می‌شه که این دوست من، هرگز هیچ اپیزودی پیش از سال ۲۰۰۵ ندیده و اپیزودهای رادیویی رو هم نشنیده. کاملاً ممکنه که اگر هم اپیزودهای پیشین رو دیده بود و اپیزودهای رادیویی رو شنیده بود، کماکان نظرش این بود که David Tennant بهترین دکتر هو بوده، امّا اگر دیده و شنیده بود، این امکان وجود داشت که Tom Baker یا Paul McGann دکتر هو‌های مورد علاقه‌ش می‌شدن. در یک جهانِ بی‌نقص، دوست من باید پاسخ‌ می‌داد: «به نظر من David Tennant بهترین دکتر هو از بین دکتر هوهایی که من دیدم بوده». نداشتن اطّلاعات کافی، خیلی زیاد اتّفاق می‌افته و چیز ترسناکی هم نیست.

امّا ماجرا مجدّداً وقتی خطرناک می‌شه که فرد، متوجّه نباشه که اطّلاعات کافی نداره، و اطّلاعات ناچیز، بزرگ‌تر از چیزی که هست جلوه داده بشه. تفاوت واضحی وجود داره بین اعتقاد و چیزهایی که نمی‌دانیم. اعتقاد داشتن به این که حقوق مردان به اندازه‌ی زنان نقض می‌شه، کار سختی نیست، به شرط این که کاملاً نرخ استخدام و بی‌کاری مردان در مقایسه با زنان، شمار مدیران و سیاست‌مداران و مسئولان مرد در مقایسه با زن و نرخ آزارهای جسمی و جنسی رو ندیده بگیریم.

به عبارت دیگه، شما می‌تونید در یک حباب، نظر خودتون رو داشته باشید؛ تقریباً همه‌ی ما در دهه‌های اوّل زندگی همچین وضعیتی داریم. در نهایت، امّا، شما قدم به جهان واقعی می‌گذارید و متوجّه می‌شید که چیزی که گمان می‌کردید نظری بر اساس اطّلاعات گسترده و کافیه، در حقیقت تفکّری کوچیک بر اساس داده‌های کم و ناقص و احساسات شخصی‌ه. تعداد بسیار بسیار بسیار زیادی از نظرات شما، نظرات ناقص، و یا تماماً اشتباه از کار در خواهند اومد. نه، این که شما به اون نظر باور دارید مطلقاً باعث نمی‌شه معتبرتر باشه، و نه، هیچکس به نظر شما صرفاً به دلیل این که شما بهش باور دارید، احترامی بدهکار نیست.

شما می‌تونید اشتباه کنید و ندونید. این اتّفاق برای انسان‌ها اجتناب‌ناپذیره. حقیقت، هیچ اهمیّتی به احساسات انسان‌ها نمی‌ده. علم، برای اذیت کردن شما اون بیرون نایستاده. کسانی که اطّلاعات درستی ندارن، یک اقلیّت ذاتی نیستن که دارن مورد ظلم واقع می‌شن. چی؟ تکامل داروینی حقیقت نداره و فقط نظر شخصی داروین بوده؟ نه، این‌طور نیست و تکامل یک حقیقته. نه، این نظر شما نیست. شما صرفاً اشتباه می‌کنید.
البته از شما هم انتظار نمیره علمی صحبت کنید.

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

اصلا من نمی فهمم این همه بحث غیر منطقی و تذکر دادن راجع به خوندن پست و بعد جواب دادن ( که جالبه منم همین تذکر رو میخوام به میعاد بدم!) برا چیه؟
من صرفا گفتم چرا نمیشه راجع به همجنس گرایی بحث کرد و هر چیزی که مربوط به اون باشه به شدت باهاش مخالفت میشه و قفل میشه تاپیک و ...؟
راجع به این سوال هم خود شخص مطهری میتونه جواب بده. پس لازم نیست کاربر های دلواپس دیگه خودشون رو کاسه داغ تر از آش کنن و بعد حتی از جواب دادن طفره برن و اینطوری جواب بدن : "جوابت رو بالاتر دادم"
پس منتظر جواب ادمین سایت هستم و نه کس دیگه.
ممنون.
پ ن : قصدم توهین کردن به کسی نیست. صرفا دارم میگم وقتی کاره ای نیستید به انتقادی که به شما مربوط نیست جواب ندین بهتره تا بحث الکی کش نیاد.

مانانائیل

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
bhshti
شهر
rs
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
rs
رشته دانشگاه
nd

به نقل از میعاد :
اما یکی مثله من معتقده این یه نوع تجارت کثیفه،یا حتی کثیف ترین تجارته چون تمام اون کسایی که اتفاقا امثال خود تو هم هستن و تا کوچکترین اتفاقی میفته صداشون رو میندازن تو بوق و کرنا که آآآآی حقوق زن محترم شمرده نشد،همون افراد با همین صنعت پورن زن رو یه موجود کاملا تبلیغاتی،کاملا بی مصرف،و ارضا کننده هوس و امیال جنسی تعریف میکنن.زن توی پورنو گرافی صرفا یه کالاست،همینو بس.

امثال ما سکس با محارم رو که به شدت دارن روش تاکییید میکنن که کم کم به فرهنگمون راهش بدن رو (از طریق همین پورنوگرافی) برنمیتابیم ولی یه عده ممکنه باهش مشکلی نداشته باشن.
خب من نفهمیدم چ ربطی داشت ب بحث... ولی خب لازم شد منم یه کم چیزای بی ربط بگم... (:
(البته سعی کردم ب جاهایی که جواب داده نشده جواب بدم... اگه تکراری بود ببخشید...)

اولا درمورد اون قسمتی که قرمز کردم: همچون حرف میزنید که انگار کل دنیا سرشون پایینه و این فقط شمایید که با این موضوع مخالفید،و ازین بابتم خیلی ب خودتون و فرهنگتون افتخار میکنید... حداقل تا اونجایی ک من اطلاع دارم(که خیلی خیلی محدود و کمه) همیشه و همیشه با این موضوع مخالفت بوده و هست؛ از اخلاقگراهای سنتی و مذهبی ها که با کلیتش مشکل دارن گرفته تا فمنیست های ضد هرزه نگاری(که عمدتا رادیکال فمنیست ها هستن) که فک کنم(تایید میکنم، فک کنم) بیشتر با خشونت و تبعیضی که علیه زن ها ترویج میکنه مشکل دارن...

درضمن این کاملا ساده بینانه س که بگید دشمنان ما میخوان با هرزه نگاری فلان چیز رو تو فرهنگ ما وارد کنن و اینا... یا اینکه بیاید زن رو در قالب هرزه نگاری تعریف کنید... (کلا برداشت های سطحی و برخورد های ساده انگارانه خیلی بدن...)
من طرفدار هرزه نگاری نیستم،کاملنم مخالفم،ولی همچین دلایلی برای مخالفت باهاش اصلا کارساز نیست،و همچین استدلال هایی خیلی راحت رد میشن...

پس ما دلایل زیادی داریم برا مخالفت با بعضی اسامی قشنگ مثله سکسیزم و پورنوگرافی.حالا تو اگه ناراحتی که چرا ما به پورن میگیم مستهجن خب باشه همون پورن،ولی به دلایلی که بالا گفتم طرز فکر ما با طرز فکر تو فرق داره .
شما یا واقن معنی سکسیزم رو نمیدونید،یا اشتباها همراه پورنوگرافی بکارش بردید و گفتید باهاش مخالفید؛ چون سکسیزم بصورت کاملا سازمان یافته و قانونی تو کشور و جامعهءِ اسلامیِ ما وجود داره،و خب شما دلایل زیادی برای موافقت باهاش(و نه مخالفت باهاش) دارید...

خب،هیچ ربطی به طرز فکر نداره که شما بخواید ب پِرَن[:-"] بگید مستهجن... و اصلا دوستان نگفتن که نمیشه بهش گفت مستهجن،گفتن که "پِرَن" برخلاف "فیلم مستهجن" به نوع خاصی از فیلم اشاره داره و منظور خاصی رو میرسونه؛ به طرز فکر ربطی داشت؟؟؟

پورنوگرافی زن رو به عنوان یه کالا معرفی میکنه و این ربطی به کلیت سینما نداره!!!! من نفهمیدم شما چطور به این استدلال رسیدی که اگر اونجا کالاست پس در کل سینما هم کالاست،اگه صرفا به خاطر اینه که هر دو مجموعه رو زیرگروه "فیلم" حساب میکنید که به نظر من مشخصه فرق یه فیلم که از یه زن یه پزشک موفق میسازه،یا یه فیلم که از یه زن یه مادر فداکار ترسیم میکنه با یه مثلا فیلم که زن رو وسیله ای صرفا برای ارضای تمایلات جنسی معرفی میکنه چیه.
در مورد اینکه کی میخاد سکس با محارم رو جا بندازه و یا اینکه کی اونقدر بیکاره هم همون کسایی که شبکه هاییی که در تمام دنیا به صورت پولی اداره میشه ولی برای ایران به صورت 24 ساعته و مجانی در حال پخشن رو اداره میکنه،یا همون کسایی که انواع شبکه های اجتماعی رو در تمام دنیا به صورت هزینه دار اداره میکنه اما برای ایران کاملا رایگان ارایه میشه.نکنه فکر میکنید در راه ارایه تکنولوژی برای ما اینکارو میکنن؟؟؟
اگه فکر میکنید همچین چیزی نیست با اینکه توصیه نمیکنم ولی بهتره یه سر به همین سایت های پورنو بزنید.
لازم به ذکره هیچ کس توی پِرَن دنبال یادگیری نیس،پرن هیچ ارزشِ اطلاعاتی نداره، کسی رو تعریف نمیکنه، و الخ...[nb]خب،نه که هیچ پیامدی نداره؛ برای مثال فمنیست های ضد هرزه نگاری استدلال کردن که مطالب صریح جنسیِ خشن و نگاه و بیان مردگرایانه ی حاکم بر اون ها، احتمال اسیب رسانی به زن ها و ازار جنسی و کلا،خشونت رو افزایش میده و الخ... (بازم میگم،من اطلاعاتم واقن محدوده،کلا بحث های مربوط به "زن"،خصوصا فمنیسم و شاخه هاش و دست اورد هاش بسیار گسترده س؛ تو فروم زیاد دیدم که الکی الکی رو هوا با دو جمله سر و ته "فمنیسم"ـرو هم میارن،که اینم خیلی بده...)[/nb]

درمورد شبکه های ماهواره ای رایگان و شبکه اجتماعی و اینا: با تقریب خوبی اطمینان میدم که اشتباه میکنید...

درمورد وبسایت های "فیلم های مستهجن": تمام وبسایت های رسمی طبق قانون مختص به افراد بالای 18 سال هستن،و برای استفاده از اون ها باید به نوعی ثابت شه که فرد بالای 18 سال داره... و کلنم رایگان نیستن...
درمورد وبسایت دیگه: خب،مثه فیلم(ــِ عادی) و موسیقی و غیره که بصورت غیرقانونی و بدون رعایت کپی رایت تو اینترنت وجود داره،اینم هست... و فراموش نکنید که مقدار[زیاد]ی از این فیلم ها توسط استودیو ها ساخته نمیشن،بلکه توسط افراد عادی ساخته میشن و تو اینترنت پخش میشن...

و اینکه: بهتر نیست به همین سایت های پورنو یه سری بزنید؛ بلکه سعی کنید درموردش مطالعه و تحقیق کنید و اطلاعاتتون رو بالا ببرید...

4.من هم در مورد ختم قرآن گفتم اینکه شما مخالفت نمیکنید منتی سر ما نیست که شما آزادی بیان رو رعایت کردید،بلکه شما دلیلی ندارید که بخوایید مخالفت کنید، و اگه دلیلی دارین بیاین بگید،همونطور که گفتم :
نقل قول

در مورد تاپیک های ختم قرآن و صلوات شما مخالفی؟
باشه بیا دلایل مخالفتت رو بگو.بگو ختم قرآن یا ختم صلوات چه ضرری رو میتونه به جامعه برسونه؟همونطور که من الان در مورد پورن نظر خودم و هم فکرام رو گفتم.
اگه واقعا دلایلت منطقی باشه منم دیگه ختم قرآن نمیکنم.و

5.اتفاقا منم چیزی نگفتم و صرفا مخالفت کردم و نپذیرفتم.
خب بنظرم همونطور که شما با اینکه بقیه پرن ببین مخالفتی ندارید(یعنی نمیتونید داشته باشید) بقیه هم با اعمال شما تا جاییکه ب بقیه اسیب نزنه نمیتونن مخالفت کنن،پس با قران خوندن شما مخالفتی نیست... ولی ازونطرف؛ همونطور که شما با "هرزه نگاری" و پیامد هاش مخالفید،بقیه م میتونن با "قران" و کلا عقاید شما و پیامد ها و تاثیراتش مخالفت کنن... حالا اینجا میشه ما دلایل مخالفت خودمونو اعلام بداریم؟؟؟

من گفتم من جسارت این رو داشتم که به یه سری چیزا که بهشون معتقدم و یا قبولشون دارم شک کنم و این رو از تاپیکایی که تو انجمن اعتقادی زدم و یا درموردشون بحث کردم میشه فهمید
خب، شک کردن؛ اونم درمورد عقاید؛ اونم درمورد عقایدِ مذهبی؛ اونم درمورد اسلام، خب، عبارت خیلی بزرگیه... بنظر میاد شما صرفا درمورد عقایدتون سوالاتی براتون پیش اومده، و با مطرح کردن یسری مسائل، بیشتر دنبال یسری جواب بودید... اسم اینو نمیشه گذاشت "شک کردن"... شک کردن،زیر سوال بردن،نقد کردن،نگاهِ بی طرفانه،اینا خیلی تو پستای شما دیده نمیشه... (نمیتونم بگم همه پستای شمارو خوندم،ولی اونایی که تا حالا خوندم ظاهرا که اونطور نبوده...)

...

لحن نوشته و انتظارات شما رو که بذاریم کنار،جناب مازیار به کسی بخاطر "عقاید"ش نگفت بیسواد، به خاطر "بی اطلاعی"ـش گفت بیسواد... (یا بطور دقیقتر: اصلا کسی رو بیسواد خطاب نکرد،گفت عده ای دارن بنا به دلایلی بیسوادی رو گسترش میدن،همین...)

ولی خواهشی که دارم اینه که صرفا به فکر جواب دادن نباشیم که تا یه پستی داده میشه بلافاصله بخواییم جواب بدیم،یکم با دقت پست مقابلمون رو بخونییم شاید خیلی از مسایل حل شد.
منم همچین خواهشی دارم... (:

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

خب من نفهمیدم چ ربطی داشت ب بحث... ولی خب لازم شد منم یه کم چیزای بی ربط بگم... (:

بله خیلی هم خوبه،بفرمایید حرفای بی ربطتتون رو بگید : )

(اینکه به بحث ربط داره یا نداره رو پست اخر منو یبار دیگه بخونی میفهمی )

اولا درمورد اون قسمتی که قرمز کردم: همچون حرف میزنید که انگار کل دنیا سرشون پایینه و این فقط شمایید که با این موضوع مخالفید،و ازین بابتم خیلی ب خودتون و فرهنگتون افتخار میکنید... حداقل تا اونجایی ک من اطلاع دارم(که خیلی خیلی محدود و کمه) همیشه و همیشه با این موضوع مخالفت بوده و هست؛ از اخلاقگراهای سنتی و مذهبی ها که با کلیتش مشکل دارن گرفته تا فمنیست های ضد هرزه نگاری(که عمدتا رادیکال فمنیست ها هستن) که فک کنم(تایید میکنم، فک کنم) بیشتر با خشونت و تبعیضی که علیه زن ها ترویج میکنه مشکل دارن...

نه اختیار دارید،با این پستی که شما دادی و چیزی که از لحن شما مشخصه اینطور به نظر میرسه ما همه سرمون پایینه.حالا زیاد فرقیم نمیکنه ما سرمون پایین باشه یا بالا!
دوست عزیز کی گفت من فقط مخالفم؟من گفتم؟کجا گفتم؟جالبه!!!!
ممنون از اینکه مخالفین این موضوع رو مشخص کردید.

درضمن این کاملا ساده بینانه س که بگید دشمنان ما میخوان با هرزه نگاری فلان چیز رو تو فرهنگ ما وارد کنن و اینا... یا اینکه بیاید زن رو در قالب هرزه نگاری تعریف کنید... (کلا برداشت های سطحی و برخورد های ساده انگارانه خیلی بدن...)
من طرفدار هرزه نگاری نیستم،کاملنم مخالفم،ولی همچین دلایلی برای مخالفت باهاش اصلا کارساز نیست،و همچین استدلال هایی خیلی راحت رد میشن...

من واقعا متعجبم که این پستی که شما در جواب منه؟اصلا از کجا آوردی اخه اینا رو؟
اولا که دوست خوبم ببین من گفتم میخوان فلان چیز رو به فرهنگ ما وارد کنن شما اومدی میگی خیلی ساده بیناسست!
باشه من ساده بینم شما نیسیتی.ولی شما که ساده بین نیستی دلیلت رو هم ارایه کن!فقط حرف زدن هنر خاصی نمیخواد.من میبینم ده نفر بلند شدید اومدین دارین پست منو جواب میدید ولی هیچ چیز جدیدی تو پستتون نیست که من بخوام جواب جدیدی بدم!!!من خواهش میکنم برای هر مسیله ای که مطرح میکنید دلیلتون رو هم بگید شاید من تونستم جواب بدم ولی اینکه شما تفکرت اینه که مثلا در فلان موضوع ساده بینانست خب این تفکر خودته منم چیزی ندارم بگم هر کسی یه شکل طرز فکری داره.

من یه خواهشی دارم!
شما دقیقا اون جایی از پست من رو که من زن رو در قالب هرزه نگاری تعریف کردم بیارید؟
من تعریف کردم؟
شما یا واقعا نفهمیدی یا نمیخوایید بفهمید من چی گفتم!
(در جواب اون قسمت داخل پرانتزتون هم باید بگم اینکه شما برداشت های دیگران ساده بینانه،سطحی،ساده انگارانه و ... میدونی ناشی از اطلاعات بالاته که خب هرکسی نمیتونه درین حد اطلاعات داشته باشه،پس اگه به نظرت برداشت های من و امثال من ساده بینانه و ساده انگارانه و سطحی و ... هس نیاز نیس مدام تکرارش کنی من خودم همینجا قبول میکنم حرفت رو مشکلی نیست : )

دوست عزیز ببین من در مورد هرزه نگاری استدلالی کردم؟؟؟؟؟؟
یا تعریفی ازش ارایه کردم؟؟؟؟ که شما میخوای ردش کنی؟ (که نکردی)کجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کلی گویی نکن و اگه میخوای در جواب پست من جوابی بدی دقیقا یه قسمت از پستم رو نقل قول کن و جوابش رو بده منم ازت ممنون میشم.

شما یا واقن معنی سکسیزم رو نمیدونید،یا اشتباها همراه پورنوگرافی بکارش بردید و گفتید باهاش مخالفید؛ چون سکسیزم بصورت کاملا سازمان یافته و قانونی تو کشور و جامعهءِ اسلامیِ ما وجود داره،و خب شما دلایل زیادی برای موافقت باهاش(و نه مخالفت باهاش) دارید...

آره من معنی سکسیزم رو نمیدونم.در کل هم در مورد سکسیزم هیچ حرفی نزدم فقط چون دوستتون سکسیزم رو به کار برده بود منم جوابشو دادم حالا شما اگه راحت تری که من معنیش رو ندونم مشکلی نیست.

خب،هیچ ربطی به طرز فکر نداره که شما بخواید ب پِرَن[:-"] بگید مستهجن... و اصلا دوستان نگفتن که نمیشه بهش گفت مستهجن،گفتن که "پِرَن" برخلاف "فیلم مستهجن" به نوع خاصی از فیلم اشاره داره و منظور خاصی رو میرسونه؛ به طرز فکر ربطی داشت؟؟؟

عه پِرَنه؟من که پورن دیدم هرجا رفتم اسپل انگلیسیشم پورن بود حالا اگه پِرَن بوده من خبر نداشتم و عذر میخوام.
اتفاقا دوستان دقیقا گفتن به فیلم پورن نمیشه گفت مستهجن و اصل بحث هم همین بود،در مورد اینکه فیلم پورن یه گونه از فیلمه باشه درست پورن یه گونه خاصی از فیلمه که من و کسایی که هم فکر من هستن به این گونه خاص میگن مستهجن و شما نمیگی و این دقیقا ربطش به طرز فکره که شما سوال کرده بودی و اگه قرار بود درین زمینه تضادی نداشته باشیم این همه بحث تا اینجا هم نبود.

لازم به ذکره هیچ کس توی پِرَن دنبال یادگیری نیس،پرن هیچ ارزشِ اطلاعاتی نداره، کسی رو تعریف نمیکنه، و الخ...[1]

همچنین لازم به ذکره وقتی میگیم پورنو از جنس زن یه کالا برای ارضای تمایلات جنسی تعریف میکنه منظورمون این نیست که اول این فیلم یکی بیاد بگه خب ما میخواییم براتون یه تعریف ارایه کنیم و القصه.منظور اینه که کسی که این فیلم ها رو میبینه کم کم براش این موضوع تداعی میشه و هیچ نیازی نیست به قول شما کسی رو تعریف کنه.فکر میکنم خیلی سادست که وقتی من میگم این گونه فیلم ها از فلان موضوع فلان تعریف رو ارایه میکنه منظورم این نیست که این گونه فیلمها یه نوع فیلم علمیه : ) یا مثلا ارزش اطلاعاتی داره.منظورم تاثیریه که داره!!!!

درمورد شبکه های ماهواره ای رایگان و شبکه اجتماعی و اینا: با تقریب خوبی اطمینان میدم که اشتباه میکنید...

درمورد وبسایت های "فیلم های مستهجن": تمام وبسایت های رسمی طبق قانون مختص به افراد بالای 18 سال هستن،و برای استفاده از اون ها باید به نوعی ثابت شه که فرد بالای 18 سال داره... و کلنم رایگان نیستن...
درمورد وبسایت دیگه: خب،مثه فیلم(ــِ عادی) و موسیقی و غیره که بصورت غیرقانونی و بدون رعایت کپی رایت تو اینترنت وجود داره،اینم هست... و فراموش نکنید که مقدار[زیاد]ی از این فیلم ها توسط استودیو ها ساخته نمیشن،بلکه توسط افراد عادی ساخته میشن و تو اینترنت پخش میشن...

ممنون که با تقریب خاصی اطمینان دادید ولی اطمینان دادن تو به شخصه فایده ای نداره مهم اون چیزی نیست که باید باشه مهم اون چیزیه که هست.
در مورد قانون 18 سال هم من توضیحاتمو دادم ولی بازم متاسفانه مثله اینکه شما نخوندی،مثلا قانون 18 وجود داره اما به چه نوع؟؟؟
به این شکل که اول ورود به سایت یه سوال از شما بپرسه که آیا سن شما بیشتر از 18 سال است؟؟؟؟(ضمن اینکه حالا در مورد همون عدد 18 هم حرف هست) ولی این که میگی باید به گونه ای ثابت شه اتفاقا درستش اینه که به هیچ گونه ای ثابت نمیشه و فقط صرفا جنبه از سر باز کردن داره.

در مورد رایگان نبودنش هم اتفاقا دقیقا تایید حرف من در مورد همون موضوع هست که خیلی برنامه ها،شبکه ها و ... که تو تموم دنیا استفاده ازش هزینه داره برای ایران مجانیه و شما نظرت این بود که این ماجرا ساده بینانه و ساده لوحانست.
بله سایت های پورن خیلیاشون هزینه داره،درکنارش خیلی خیلی هاشون هم هیچ هزینه ای نداره و نکته جالبتر اینکه 99 درصد سایت های پورن فارسی کاملا مجانیه.(هرچندخیلی سایت های غیر فارسی هم هستن که کاملا بدون هزینه هستن ) اینو هم من با تقریب خیلی خاص و زیادی بهت اطمینان میدم : )

و اینکه: بهتر نیست به همین سایت های پورنو یه سری بزنید؛ بلکه سعی کنید درموردش مطالعه و تحقیق کنید و اطلاعاتتون رو بالا ببرید...

ممنون از توصیتون.

خب بنظرم همونطور که شما با اینکه بقیه پرن ببین مخالفتی ندارید(یعنی نمیتونید داشته باشید) بقیه هم با اعمال شما تا جاییکه ب بقیه اسیب نزنه نمیتونن مخالفت کنن،پس با قران خوندن شما مخالفتی نیست... ولی ازونطرف؛ همونطور که شما با "هرزه نگاری" و پیامد هاش مخالفید،بقیه م میتونن با "قران" و کلا عقاید شما و پیامد ها و تاثیراتش مخالفت کنن... حالا اینجا میشه ما دلایل مخالفت خودمونو اعلام بداریم؟؟؟

قسمت اول حرفت دقیقا درسته.
اما در مورد قسمت دوم که شما میتونین دلایل مخالفتتون رو اعلام کنید یا نه!!!!
ینی الان اعلام نداشتین؟؟؟؟
دیگه چطور میخوایید اعلام بدارین؟؟؟
مگه اعلام دلایل مخالفت دیگه چطور میخواد باشه؟شما یه سر به اعتقادی،جامعه شناسی حتما بزن اگه حوصله اونجا رو هم نداری همین تاپیک رو یه بار از اول بخون تا ببینی اتفاقا خیلی راحت در مورد مخالفتتون صحبت کردید هیچ مشکلی هم نبوده.

خب، شک کردن؛ اونم درمورد عقاید؛ اونم درمورد عقایدِ مذهبی؛ اونم درمورد اسلام، خب، عبارت خیلی بزرگیه... بنظر میاد شما صرفا درمورد عقایدتون سوالاتی براتون پیش اومده، و با مطرح کردن یسری مسائل، بیشتر دنبال یسری جواب بودید... اسم اینو نمیشه گذاشت "شک کردن"... شک کردن،زیر سوال بردن،نقد کردن،نگاهِ بی طرفانه،اینا خیلی تو پستای شما دیده نمیشه... (نمیتونم بگم همه پستای شمارو خوندم،ولی اونایی که تا حالا خوندم ظاهرا که اونطور نبوده...)

خب بستگی داره شما از شک کردن اونم در مورد عقاید مذهبی اونم در مورد اسلام چه برداشتی کرده باشی،اگه منظورت اینه که من شک کرده باشم که مثلا اسلام به کل درسته یا نه!!خب بله من همچین شکی نکردم و اگه برداشت شما از شک کردن فقط و فقط همینه بله من شک نکردم و اینکه از نظر شما پستای من بی طرفانه نیست دیدگاه خودت رو گفتی و محترمه.
در مورد اینکه پستای من رو نخوندید هم شکی درش نیست.

لحن نوشته و انتظارات شما رو که بذاریم کنار،جناب مازیار به کسی بخاطر "عقاید"ش نگفت بیسواد، به خاطر "بی اطلاعی"ـش گفت بیسواد... (یا بطور دقیقتر: اصلا کسی رو بیسواد خطاب نکرد،گفت عده ای دارن بنا به دلایلی بیسوادی رو گسترش میدن،همین...)

لحن نوشته شما رو هم که بذاریم کنار من نمیدونم الان این قسمت از حرفم مشکلش چی بود؟؟؟؟؟؟؟؟
ببین جناب مازیار فرمودند که:
و در کنارش من هر فردی رو میتونم بی‌سواد خطاب کنم و در عین حال ازادی‌بیان اعتقاد دارم، چه ربطی به هم دارن ؟ مگه من بعد از پستم اومدم جلوی پست دادن تورو گرفتم یا گفتم پست نده ؟ نه.

و منم جواب دادم که:

مشکلی فکر نمیکنم داشته باشه!!

شما کلا تو این پستتون بیشتر تاکیید برین داشتی که من معنی فلان چیزو هیچ نمیدونم،یا اینکه فلان حرف من ساده لوحانه و ساده انگارانست،یا اینکه من برم در مورد فلان موضوع اطلاعات کسب کنم و ... خب من تشکر میکنم ازت به خاطر این موضوع ولی خیلی جالب نیست ادم اونقدر به خودش مطمین باشه که تمام تفکرات دیگری رو مسخره بدونه و مدام ازش بخواد اطلاعاتش رو زیاد کنه.شما اگه اطلاعاتت خیلی زیاده نیازی نیست در مورد کم بودن یا زیاد بودن اطلاعات دیگران نظری بدی هرچند در کل میگن اون کسی که فکر میکنه خیلی بیشتر از بقیه میفهمه در حقیقت هیچی نمفهمه.

ضمن اینکه من اگه در یه مورد بخوام شما و دوستانتون رو تایید کنم اون اینه که همگی تفکراتتون رو بیان میکنید و همگی ازش حمایت میکنید.ولی در مورد همین مثلا یه موضوع پورنو و ... میدونم خیلیای دیگه با این موضوع مخالفت دارن ولی حتی حاظر نیستن در جهت حمایت ازین تفکراتشون یه پست بدن اونوقت مدام پیام میدن که تو چرا عقب کشیدی و نباید سکوت کنی.

مانانائیل

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
bhshti
شهر
rs
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
rs
رشته دانشگاه
nd

به نقل از میعاد :
بله خیلی هم خوبه،بفرمایید حرفای بی ربطتتون رو بگید : )

(اینکه به بحث ربط داره یا نداره رو پست اخر منو یبار دیگه بخونی میفهمی )

نه اختیار دارید،با این پستی که شما دادی و چیزی که از لحن شما مشخصه اینطور به نظر میرسه ما همه سرمون پایینه.حالا زیاد فرقیم نمیکنه ما سرمون پایین باشه یا بالا!
دوست عزیز کی گفت من فقط مخالفم؟من گفتم؟کجا گفتم؟جالبه!!!!
ممنون از اینکه مخالفین این موضوع رو مشخص کردید.

من یه خواهشی دارم!
شما دقیقا اون جایی از پست من رو که من زن رو در قالب هرزه نگاری تعریف کردم بیارید؟
من تعریف کردم؟
با سلام...
خب شما گفتید:
...
همون افراد با همین صنعت پورن زن رو یه موجود کاملا تبلیغاتی،کاملا بی مصرف،و ارضا کننده هوس و امیال جنسی تعریف میکنن.زن توی پورنو گرافی صرفا یه کالاست،همینو بس.
پورنوگرافی زن رو به عنوان یه کالا معرفی میکنه
...
درمورد تعریف و اینا: خب شما چند بار گفتید "تعریف میکنه"، این برداشت شماست، شمایید که فکر میکنید پورنوگرافی داره زن رو به عنوان کالا معرفی میکنه،شمایید که از پورنوگرافی تعریف در میارید، شمایید که زن رو در قالب پورنوگرافی تعریف میکنید...

(در جواب اون قسمت داخل پرانتزتون هم باید بگم اینکه شما برداشت های دیگران ساده بینانه،سطحی،ساده انگارانه و ... میدونی ناشی از اطلاعات بالاته که خب هرکسی نمیتونه درین حد اطلاعات داشته باشه،پس اگه به نظرت برداشت های من و امثال من ساده بینانه و ساده انگارانه و سطحی و ... هس نیاز نیس مدام تکرارش کنی من خودم همینجا قبول میکنم حرفت رو مشکلی نیست : )
من اصلا منظوری نداشتم،کسی رو مخاطب قرار ندادم،اصلنم نخواستم توهین کنم،فقط بطور کلی گفتم... راستش تکرارش هم فک نکنم کرده باشم...

دوست عزیز ببین من در مورد هرزه نگاری استدلالی کردم؟؟؟؟؟؟
خب شما وختی میگید "پورنو گرافی زن رو یه موجود کاملا تبلیغاتی،کاملا بی مصرف،و ارضا کننده هوس و امیال جنسی تعریف میکنه،زن توی پورنو گرافی صرفا یه کالاست،همینو بس" چیه؟؟؟

ینی حتما باید پشتش "من استدلال میکنم..." باشه که اونوخت بهش بگیم استدلال؟؟؟

آره من معنی سکسیزم رو نمیدونم.در کل هم در مورد سکسیزم هیچ حرفی نزدم فقط چون دوستتون سکسیزم رو به کار برده بود منم جوابشو دادم حالا شما اگه راحت تری که من معنیش رو ندونم مشکلی نیست.
خب،اولا خب میتونستید همینجوری جواب ندید،به قول خودتون: "خواهشی که دارم اینه که صرفا به فکر جواب دادن نباشیم که تا یه پستی داده میشه بلافاصله بخواییم جواب بدیم،یکم با دقت پست مقابلمون رو بخونییم شاید خیلی از مسایل حل شد"
و دوما، سوگند یاد میکنم من هیچ دعوایی با شما ندارم،چرا انقد تهاجمی مینویسید؟؟ من کجا گفتم "راحت ترم که شما معنی سکسیزم رو ندونید"؟؟؟ تازه من تو پست قبلیمم گفتم "ممکنه به اشتباه سکسیزم رو کنار پورنوگرافی اوردید..."

عه پِرَنه؟من که پورن دیدم هرجا رفتم اسپل انگلیسیشم پورن بود حالا اگه پِرَن بوده من خبر نداشتم و عذر میخوام.
نه بابا،به قصد مزاح بود فقط... شماها میگفتید بخاطر رنج سنی سایت و اینا از فلان استفاده نکنیم،منم خواستم خلاقیت بخرج بدم... (:

منظور اینه که کسی که این فیلم ها رو میبینه کم کم براش این موضوع تداعی میشه
اولا: این موضوع براش "تداعی میشه" که زن یک کالاست؟؟؟

دوما: لدفن انقد "کالا کالا" نکنید...
زن جایی کالاست،که باید همه جای بدنش رو بپوشونه و بدون اجازه ولی ـش جایی نره،جایی تنها به عنوان ابژه جنسی شناخته میشه که "برای ارامش مردان افریده شده" و باید "جمال خویش از نامحرمان بپوشاند"...

حالا زن کجا کالا تعریف میشه؟؟؟ بنظر من جایی که اونقد تحریک کننده و "ارضا کننده هوس و امیال جنسی" دونسته میشه که باید تو چادر پیچوندش...
(من نمیخوام هرجا که بحث میکنم تهش به انتقاد از اسلام و جامعه اسلامی و قوانین و گفته هاش درمورد زن ها برسم،ولی خداییش نمیشه...)

در مورد رایگان نبودنش هم اتفاقا دقیقا تایید حرف من در مورد همون موضوع هست که خیلی برنامه ها،شبکه ها و ... که تو تموم دنیا استفاده ازش هزینه داره برای ایران مجانیه و شما نظرت این بود که این ماجرا ساده بینانه و ساده لوحانست.
خب اون "ساده لوحانه"رو من اشتباه نوشتم،و همون دیشبم پستمو ویرایش کردم،بی انصافیه شما ازش استفاده کنید (:
و اینکه من هنوزم میگم تو این مورد اشتباه میکنید،برای ایران شبکه ای رو مجانی نمیکنن...[nb]خب شاید منظور شما اینه: اگه رسیورِ **** رو تهیه کنید و باهاش به اینترنت متصل شید،برای یه مدتی تمام شبکه های پولی(اعم از شبکه های مستهجن و غیر مستهجن) باز میشن،ولی این اصلا ربطی به توطئه دشمنان نداره،این یجورایی هدیه یا چی بگم،اشانتیونِ اون شرکتِ سازندهءِ رسیوره،برای بیشتر کردن فروشش،و برای تمام دنیام این امکان رو گذاشته...[/nb] درمورد برنامه ها و غیره هم من که چیزی پیدا نکردم و ندیدم،شما اگه سراغ دارید خوشحال میشم با منم درمیون بذارید...

بله سایت های پورن خیلیاشون هزینه داره،درکنارش خیلی خیلی هاشون هم هیچ هزینه ای نداره و نکته جالبتر اینکه 99 درصد سایت های پورن فارسی کاملا مجانیه.(هرچندخیلی سایت های غیر فارسی هم هستن که کاملا بدون هزینه هستن ) اینو هم من با تقریب خیلی خاص و زیادی بهت اطمینان میدم
ببینید،من تو پست قبلیم گفتم، مثه فیلم سینمایی و موسیقی و خیلی چیزای دیگه،تو این موردم کلی سایت ها هستن ک بصورت غیر قانونی و بدون رعایت کپی رایت دارن فعالیت میکنن،چیز عجیبی نیست...
درمورد اینکه نمیتونیم وبسایتِ رسمیِ فیلمِ مستهجنِ فارسی داشته باشیم که بحثی نداریم،داریم؟؟؟ حالا چطور توقع دارید غیر رایگان باشه؟؟؟
این وبسایت های فارسی(وبسایت های فیلم و سریال و موسیقی و الخ...) حاصلِ فعالیت یه عده عادم عادیه،و هیچ سازمان خاصی یا "عوامل"خاصی رو نمیشه گرداننده اون ها دونست... دشمنان کارهای مهم تری دارن...

نی الان اعلام نداشتین؟؟؟؟
دیگه چطور میخوایید اعلام بدارین؟؟؟
مگه اعلام دلایل مخالفت دیگه چطور میخواد باشه؟شما یه سر به اعتقادی،جامعه شناسی حتما بزن اگه حوصله اونجا رو هم نداری همین تاپیک رو یه بار از اول بخون تا ببینی اتفاقا خیلی راحت در مورد مخالفتتون صحبت کردید هیچ مشکلی هم نبوده.
منظورم این بود که شما گفتید "اگه دلیلی برای مخالفت ختم قران دارید،بگید" منم گفتم درمورد ختم قران که نه،ولی درمورد خود قران و تاثیراتش میشه بحث کرد...
اون سوالمم درواقع استفهام انکاری بود؛ ینی اینجا جاش نیست که بخوایم در اون موردم بحث کنیم...

شما کلا تو این پستتون بیشتر تاکیید برین داشتی که من معنی فلان چیزو هیچ نمیدونم،یا اینکه فلان حرف من ساده لوحانه و ساده انگارانست،یا اینکه من برم در مورد فلان موضوع اطلاعات کسب کنم و ...
خب من بازم میگم که ساده لوحانه رو اشتباه نوشتم و واقعنم منظوری نداشتم(شایدم داشتم... نمیدونم...)،همون دیشبم وختی پستمو خوندم و دیدمش،ویرایشش کردم،حالا شما هرچقد دوست دارید ازش استفاده کنید...
و اینکه من هیچ وخت کسی رو مخاطب قرار ندادم،تاکیدیم رو "ندانستن" شما نکردم(درمورد سکسیزم یه احتمال دیگه رو هم گذاشتم: اشتباها بکارش بردید)... من گفتم برخوردای ساده انگارانه بده،که خب حرف بدی نیست...

درمورد اون "اطلاعات کسب کردن": شما به یکی دیگه گفتید که با اینکه توصیه نمیکنید بهتره به سایت های پورنو سری بزنه،من گفتم که نه،بهتره اون عادم به سایت های پورنو سری نزنه،چون هیچ اطلاعات خاصی نمیتونه کسب کنه و فقط با یسری "نگاره" مواجه میشه،همین...

ولی خیلی جالب نیست ادم اونقدر به خودش مطمین باشه که تمام تفکرات دیگری رو مسخره بدونه و مدام ازش بخواد اطلاعاتش رو زیاد کنه.شما اگه اطلاعاتت خیلی زیاده نیازی نیست در مورد کم بودن یا زیاد بودن اطلاعات دیگران نظری بدی هرچند در کل میگن اون کسی که فکر میکنه خیلی بیشتر از بقیه میفهمه در حقیقت هیچی نمفهمه.
درجواب این قسمت: من نه مسخره کردم،نه گفتم اطلاعاتم خیلی زیاده(اتفاقا چند بارم گفتم بشدت محدوده اطلاعاتم) و اصلنم به کسِ خاصی نگفتم که اطلاعتش فلانه و کمه و الخ...

ضمن اینکه من اگه در یه مورد بخوام شما و دوستانتون رو تایید کنم اون اینه که همگی تفکراتتون رو بیان میکنید و همگی ازش حمایت میکنید.ولی در مورد همین مثلا یه موضوع پورنو و ... میدونم خیلیای دیگه با این موضوع مخالفت دارن ولی حتی حاظر نیستن در جهت حمایت ازین تفکراتشون یه پست بدن اونوقت مدام پیام میدن که تو چرا عقب کشیدی و نباید سکوت کنی.
من تو همون پست قبلم گفتم با این موضوع(هرزه نگاری) مخالفم،و حتی دلایلیم اوردم؛ فقط گفتم طوری که شما دارید باهاش مخالفت میکنید کارساز نیست،همین...

qk

مهمان

بحث رو دنبال کردم ، فقط یه چیزو توضیح بدم ، توی فیلم ها پورن دو نفر (یا بیشتر) آدم وجود داره که با هم رابطه جنسی دارن! و کسی هم برچسب کالا نمیخوره روش ، حالا این که شما میخواید بگید تو این فیلما زن کالاعه کاملاً بستگی به دیده خودتون نسبت به زن داره که احتمالاً از نگاه نابرابر و جنسیتی ریشه میگیره و گرنه همونطور که مرد برهنه میشه ، زن هم برهنه میشه و همونطور که مخاطب مرد داره مخاطب زن هم داره و در این فیلم ها فقط یکی از طرفین ارضا نمیشه! و اگر یک طرف کالا باشه اون یکی طرف هم کالاعه بدونه شک!

یعنی میگم اگر نگاه برابری داشته باشید به قضیه دیگه نمیگید زن کالاست بلکه میگید از انسان داره استفاده کالا گونه میشه!

که اساساً روی استفاده ابزاری هم بحث هست ، وقتی به جای یک کارمند شرکت مثلاً خودرو سازی ، یک دستگاه میاد که همون کار رو اتوماتیک وار انجام میده آیا اون فرد قبلاً به عنوانِ یک ابزار در شرکت کار میکرده که ممکن بوده هر لحظه یک آسیبِ جدی ببینه؟
بهتر بگم استفاده ابزاری از انسان ها یک شعاره مبهم و گنگ و البته احساس برانگیزه اما هیچ پشتیوانه ای نداره!

چون انسان ها خیلی کارها رو در محیط و جامعه صرفاً به عنوان یک ابزار برای در آمد زایی انجام میدن که شاملِ تقریباً تمامی مشاغل میشه!
هر کدومشون هم خوبی ها و بدی های خودش رو داره ، پورن استار ها هم با خواسته خودشون میرن سمته این شغل نه اجبار جامعه و اینا! اتفاقاً همین الانشم دیده بیشتره جوامع نسبت به پورن استار ها منفی هست...

باز هم میگم ، من موافق این صنعت نیستم ، ولی نگاه شما نسبت به مساله رو درک نمیکنم!

یکی به خواسته خودش میره پورن استار میشه یکی دیگه میره کلیسا پاپ میشه و یکی میره دکتر میشه تا وقتی هم که آزادی هم دیگرو سلب نکنن ، هر سه تاشون حق انتخاب و زندگی کردن با انتخاب هاشون رو دارن!

اصلاً به فرض که استفاده ابزاری میشه حتی ...

یک خانم که میره توی پورن طوری کار میکنه که استفاده ابزاری ازش میشه [nb]که اساساً این سوال مطرحه که استفاده ابزاری چی هست؟![/nb]خوب این رو خودش انتخاب کرده و دوست داره که کالا باشه!!! میخواد لخت بشه بره جلوی دوربین .... :-"

شما اگه دوست نداری این کار رو نکن. همون طوری که شما آزادی، اون هم آزاده.

البته، دلیل نمیشه که من حمایت بکنم، بگم خوبه و فلان. من هیچ نظری در این مورد ندارم! فقط میخوام بگم که ما حق مطلق نداریم تا آزادی بقیه رو ازشون بگیریم. خصوصاً که دلیله کافی هم نداشته باشیم!

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

این پست برای توضیح دادن نظرهای خودمه ، چون بنظرم بد برداشت می‌شند
ببینید در همون اول ذکر کردم که این اختلاف‌ها به طرز تفکر برمی‌گرده و یه مثال ساده زدم اما متاسفانه به جای گفتن اصل مطلب گفته شد هر فیلم مستهجنی ، فیلم پورن نیست ؛ خب معلومه هر فیلم مستهجنی فیلم پورن نیست ، اینجاست که مثل خیلی زمان‌های دیگه از خودم می‌پرسم این که جواب داد چه ربطی به صحبت من داشت؟ این اتفاق هم فقط اینجا برم پیش اومده و اینقدر تکرار شده که کم‌کم دارم به این نتیجه ‌می‌رسم بر اساس عقایدی که یه شخص داره صحبت‌هاش با یه جبهه‌گیری تفسیر می‌شه و یا در مورد نظرهاش اونطور که دوست دارین تفسیر می‌کنید
به نقل از مازیمون :
البته نمیشه به محمد خورده گرفت، محمد هم مثل مهسا و مثل خیلی های دیگه همون قدر از همجنس‌گرایی میدونه که خوب بهش گفتن!

من موندم چقدر از محمد و یا مهسا شناخت دارید که در مورد دانستهاشون نظر می‌دید
قبل از حرف زدند خوب فکر کنید ببینید شاید دلیل دیگه‌ایی واسه مخالفت دارند مثلا صلاح دید مدیریتی
حالا خوبه محمد هست از خودش دفاع کنه اما مهسا که از سایت رفته ، این کارتون بی اخلاقیه
-------------------------------------
اگه تو یه تاپیک نسبت به فیلم‌های شهوانی ابراز نگرانی کردم ، واسه این بود که وسط بحث کلی که همه می‌خونند ، بحث رو محدود نکنید نیاید یه کلمه خاص نام ببرید و بگید هرکس اطلاع نداره از اینترنت استفاده کنه ، ابراز نگرانیم واسه احتیاط کردنه . وگرنه هم شما می‌دنید پورن چیه هم من ، تفاوت اونجاست که من معتقدم باید درست معرفی شد قصد مخفی سازی ندارم ، قصد ندارم که بگیم نه آقا از اینا نداریم اصلا جوانان ایران نمی‌بینند
فقط معتقدم باید در تاپیک مناسب با روش مناسب و در زمان خودش معرفی و بحث شه
===========
در مورد همجنسگرایی هم من هیچ‌وقت نیومدم خودش رو زیر سوال ببرم چون اطلاعاتم تو این زمینه کمه و اصلا به موضوعش علاقه ندارم ، پایه اطلاعاتیم هم ضعیفه حتی اون 4تا حرفی که به DNA مربوطه هم بلد نیستم ، اصلا ارتباطی به من و رشته‌ام نداره و خیلی از مسائل جذاب هست که رو اونا زمان می‌زارم نه موضوعی که هیچ ارتباطی به زندگی شخصیم تا الان نداشته
واسه خودم همون قرآن حجته و انتظاری هم ندارم یه بی‌دین نظرش رو به این خاطر تغییر بده
توجه کنید که چیزی که من مورد نقد قرار می‌دم خود همجنسگرایی نیست (نسبت به همجنسگرایی انزجار کامل دارم اما فعلا اینجا چیز دیگه‌ایی مطرحه)
مسئله‌ی مورد نقد از دیدگاه خودم اون اصرار هست که تاپیک‌های متفاوت واسش زده بشه در صورتی که اون تاپیک‌‌ها اینکه همجنسگرایی بیماری هست یا خیر رو نشون نمی‌ده
مثلا شما یه تاپیک آزادي همجنسگرايان در بعضي كشور ها رو ایجاد می‌کنید بعدا یه تاپیک دیگه می‌بینیم به نام 1 مرداد روز ملی همجنسگراها
که فکر نکنم ماهیتش با تاپیک قبلی فرقی می‌کرد شما می‌تونستید همون رو تو تاپیک قبلی پست بدید ، این اصرار شماست که به من این احساس می‌ده که پس‌فردا تاپیک‌هایی که با عنوان‌های 1)مردان و زنان مشهور همجنسگرا 2)دانشمندان همجنسگرا 3) همجنسگرایی در هالیوود و ... n)چگونه صبح خود را با همجنسگرایی آغاز کنیم n+1)...
هیچکدومشون علتی بر این نیست که یه نفر نظرش در مورد همجنسگرایی تغییر کنه فقط این رو القا می‌کنه همجنسگرایی خیلی زیاد شده ، قوم لوط جهان را فتح می‌کند
:))
اگه یه تاپیک معمول خودتون رو داشتید و همونجا فعالیت می‌کردید کمتر با این مخالفت‌ها رو‌به‌رو می‌شدید
خب حالا این نگرنی دوستان هم هست که این موضوع مناسب سن همه نیست چون که بچه‌ها کوچیکتر رفتار صمیمانه‌ایی با هم دارند یه دنیای کاملا عادی و قشنگ بدون اینکه یه اپسیلون فکر کنند همجنسگرا تشریف دارند (قدیم هم این صمیمیت‌ها بوده بزرگ شدند زندگی عادی خودشون کردند ازدواج و بچه و ...)
معتقدند بهتره ذهنشون درگیر این چیزا نشه که خودمم موافقم این مسئله‌ام که لزومی نداره رنج سنی پایین پای این صحبت‌ها بشینه منم اما با اون حجم تاپیک‌هایی که چیزی اثبات نمی‌کنه پای خیلی‌ها به این موضوع کشیده می‌شه
بیش از این از علت‌های مخالفت دیگران اطلاعی ندارم
حالا با توجه به این مسائل پیش اومده این سوال از محمد مطهری دارم که با توجه به اینکه رنج سنی اعضا داره وسیع‌تر می‌شه تکلیف این بحث‌ها چی می‌شه؟

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

ببینید در همون اول ذکر کردم که این اختلاف‌ها به طرز تفکر برمی‌گرده و یه مثال ساده زدم اما متاسفانه به جای گفتن اصل مطلب گفته شد هر فیلم مستهجنی ، فیلم پورن نیست ؛ خب معلومه هر فیلم مستهجنی فیلم پورن نیست ، اینجاست که مثل خیلی زمان‌های دیگه از خودم می‌پرسم این که جواب داد چه ربطی به صحبت من داشت؟ این اتفاق هم فقط اینجا برم پیش اومده و اینقدر تکرار شده که کم‌کم دارم به این نتیجه ‌می‌رسم بر اساس عقایدی که یه شخص داره صحبت‌هاش با یه جبهه‌گیری تفسیر می‌شه و یا در مورد نظرهاش اونطور که دوست دارین تفسیر می‌کنید
قبل از حرف زدند خوب فکر کنید ببینید شاید دلیل دیگه‌ایی واسه مخالفت دارند مثلا صلاح دید مدیریتی
حالا خوبه محمد هست از خودش دفاع کنه اما مهسا که از سایت رفته ، این کارتون بی اخلاقیه
اگه تو یه تاپیک نسبت به فیلم‌های شهوانی ابراز نگرانی کردم ، واسه این بود که وسط بحث کلی که همه می‌خونند ، بحث رو محدود نکنید نیاید یه کلمه خاص نام ببرید و بگید هرکس اطلاع نداره از اینترنت استفاده کنه ، ابراز نگرانیم واسه احتیاط کردنه . وگرنه هم شما می‌دنید پورن چیه هم من ، تفاوت اونجاست که من معتقدم باید درست معرفی شد قصد مخفی سازی ندارم ، قصد ندارم که بگیم نه آقا از اینا نداریم اصلا جوانان ایران نمی‌بینند
===========
در مورد همجنسگرایی هم من هیچ‌وقت نیومدم خودش رو زیر سوال ببرم چون اطلاعاتم تو این زمینه کمه و اصلا به موضوعش علاقه ندارم ، پایه اطلاعاتیم هم ضعیفه حتی اون 4تا حرفی که به DNA مربوطه هم بلد نیستم ، اصلا ارتباطی به من و رشته‌ام نداره و خیلی از مسائل جذاب هست که رو اونا زمان می‌زارم نه موضوعی که هیچ ارتباطی به زندگی شخصیم تا الان نداشته
واسه خودم همون قرآن حجته و انتظاری هم ندارم یه بی‌دین نظرش رو به این خاطر تغییر بده
توجه کنید که چیزی که من مورد نقد قرار می‌دم خود همجنسگرایی نیست (نسبت به همجنسگرایی انزجار کامل دارم اما فعلا اینجا چیز دیگه‌ایی مطرحه)
مسئله‌ی مورد نقد از دیدگاه خودم اون اصرار هست که تاپیک‌های متفاوت واسش زده بشه در صورتی که اون تاپیک‌‌ها اینکه همجنسگرایی بیماری هست یا خیر رو نشون نمی‌ده
مثلا شما یه تاپیک آزادي همجنسگرايان در بعضي كشور ها رو ایجاد می‌کنید بعدا یه تاپیک دیگه می‌بینیم به نام 1 مرداد روز ملی همجنسگراها
که فکر نکنم ماهیتش با تاپیک قبلی فرقی می‌کرد شما می‌تونستید همون رو تو تاپیک قبلی پست بدید ، این اصرار شماست که به من این احساس می‌ده که پس‌فردا تاپیک‌هایی که با عنوان‌های 1)مردان و زنان مشهور همجنسگرا 2)دانشمندان همجنسگرا 3) همجنسگرایی در هالیوود و ... n)چگونه صبح خود را با همجنسگرایی آغاز کنیم n+1)...
هیچکدومشون علتی بر این نیست که یه نفر نظرش در مورد همجنسگرایی تغییر کنه فقط این رو القا می‌کنه همجنسگرایی خیلی زیاد شده ، قوم لوط جهان را فتح می‌کند
اگه یه تاپیک معمول خودتون رو داشتید و همونجا فعالیت می‌کردید کمتر با این مخالفت‌ها رو‌به‌رو می‌شدید
خب حالا این نگرنی دوستان هم هست که این موضوع مناسب سن همه نیست چون که بچه‌ها کوچیکتر رفتار صمیمانه‌ایی با هم دارند یه دنیای کاملا عادی و قشنگ بدون اینکه یه اپسیلون فکر کنند همجنسگرا تشریف دارند (قدیم هم این صمیمیت‌ها بوده بزرگ شدند زندگی عادی خودشون کردند ازدواج و بچه و ...)
معتقدند بهتره ذهنشون درگیر این چیزا نشه که خودمم موافقم این مسئله که لزومی نداره رنج سنی پایین بای این صحبت‌ها بشینه منم موافقم اما با اون حجم تاپیک‌هایی که چیزی اثبات نمی‌کنه پای خیلی‌ها به این موضوع کشیده می‌شه
حالا با توجه به این مسائل پیش اومده این سوال از محمد مطهری دارم که با توجه به اینکه رنج سنی اعضا داره وسیع‌تر می‌شه تکلیف این بحث‌ها چی می‌شه؟
در مورد جمله ای که درباره قوم لوط و اینا گفتید و فکر کردید که خیلی بامزه اید :-" ، باید متذکر بشم که من زننده اون تاپیک بودم و در اون تاپیک هم ذکر کردم که من صرفا این مطلب رو از یک سایت خبری نقل قول کردم و خودم هیچ مسئولیتی در قبال اون ندارم.و در همین تاپیک هم قرار بود بحث همجنسگرایی از دید آماری و جامعه شناسی بررسی بشه که به لطف مطهری نشد.
من سوالم اینه که چطور افراد معتقد دینی تاپیک های زیادی در مورد موضوعات دینی خودشون میزنند، یا حتی یک موضوع در سایت از چند نظر با تاپیک های مختلف بررسی میشه، ولی برای همجنسگرایی باید یک تاپیک باشه؟ ( که همون هم موجود نیست البته )

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

===========
معتقدند بهتره ذهنشون درگیر این چیزا نشه که خودمم موافقم این مسئله‌ام که لزومی نداره رنج سنی پایین پای این صحبت‌ها بشینه منم اما با اون حجم تاپیک‌هایی که چیزی اثبات نمی‌کنه پای خیلی‌ها به این موضوع کشیده می‌شه

تفاوتی بین Forum و Wiki وجود داره.

تو wiki مطالب ویرایش میشند، نویسنده نقش نداره و wiki در واقع یک حالت مرجع داره. ممکنه نویسنده ها محدود به گروه خاصی بشند یا مثل wikipedia ازادی به عموم بده با کنترل محدود.

اتفاقا این نظر شما موقعی که من مدیر بودم هم مطرح شد و مختص جامعه‌شناسی یا همجنس‌گرایی هم نبود.

علی{میم} گفت که بیایم فهرست بزنیم تا تاپیک های تکراری کمتر بشه، که من گفتم افراد عوض شدند اون تاپیک هایی که قبلا زمانی پر شور و هیجان بود، ادم هایی که در بحث شرکت میکردند رفتند و گروه جدیدی ادم هستند که می خواند اون بحث رو ادامه بدند ولی شاید نخواند تمام بحث قبلی رو بخوندند و من گفتم چون همه ی انجمن های پر بازدید مدیر دارند مدیر میتونه وقتی بحث خوابید بحث جدید رو با قدیمی ترکیب کنه.

و نظر من این بود که گذاشتن فهرست باعث میشه افراد از زدن تاپیک جدید کمی ترس داشته باشند.

قضیه در مورد جامعه‌شناسی هم عیناً همین بود. قبل از مدیریت من خیلی تاپیک ها تکراری بودند که من ترکیب کردم، حتا خودم تاپیک های تکراری زدم تا افراد دوباره توش بحث کنند. اینجا Forum هست محلی برای بحث نه دایره‌المعارف.

همزمان یک تاپیک ثابت برای همجنس‌گرایی زدم و قفلش کردم، ( چون قرار بود نقش یک مرجع رو داشته باشه برای کسایی که به دلایل فیلترینگ از مراجعه به بعضی صفحات ویکی‌پدیا ممنوع بودن که زحمت جمع اوری مطالبش رو ژالان کشید ) و در کنارش تاپیک همجنس‌گرایی رو بالا اوردم برای بحث در اون مورد. و بعد از مدتی حتا مناظره برگزار کردم. برای تشویق افراد به بحث.

این طبیعی هست که توی یک فوروم بحث های جدید پیش بیاد و همون طور که یک بحث الان درش هست در مورد " روز حجاب "، چرا بحثی نباشه برای " روز جهانی همجنس‌گرایان " ؟

در بودن همچین موضوعاتی هیچ عیبی نیست.

مثلا در اعتقادی چندین تاپیک تقریبا مشابه به هم در مورد روزه گرفتن یا نگرفتن در مورد مشکلات سلامتی مربوط به روزه وجود داره.

یعنی الان شما داری تنها خوبی فوروم رو میگی وجود نداشته باشه!!!

به نقل از am.ma :
این الفاظ واسه یه سایت دانش آموزی درست نیست.(قسمت بولد شده)

در هر صورت شبکه های مورد دار زیادی داره که باید کنترل شه. آسیب خیلی از شبکه ها و برنامه هاش خیلی واضح هست.

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از ali kh :
در مورد جمله ای که درباره قوم لوط و اینا گفتید و فکر کردید که خیلی بامزه اید :-" ، باید متذکر بشم که من زننده اون تاپیک بودم و در اون تاپیک هم ذکر کردم که من صرفا این مطلب رو از یک سایت خبری نقل قول کردم و خودم هیچ مسئولیتی در قبال اون ندارم.و در همین تاپیک هم قرار بود بحث همجنسگرایی از دید آماری و جامعه شناسی بررسی بشه که به لطف مطهری نشد.
من سوالم اینه که چطور افراد معتقد دینی تاپیک های زیادی در مورد موضوعات دینی خودشون میزنند، یا حتی یک موضوع در سایت از چند نظر با تاپیک های مختلف بررسی میشه، ولی برای همجنسگرایی باید یک تاپیک باشه؟ ( که همون هم موجود نیست البته )
نه عزیزم جمله بامزه بود :D (اگه هم نارحتی ویرایشش می‌کنم مشکلی تو مطلب من ایجاد نمی‌کنه)
اگه شخص مورد خطاب بگیره نقل قول می‌کنمش یا اسمش میارم
شما اگه جایی از کار دینداران رو اشتباه دونستی انتقاد کن یا درست می‌گی بهت گوش داده می‌شه یا اشتباه می‌کنی و بهت پاسخ داده ‌می‌شه
این که شما انتقاد نکنی دلیل نمی‌شه ما انتقاد نکنیم
---------------------------
اما در پاسخ به مازیمون پست قبلی
من نگفتم فروم باید دایرةالمعارف باشه ^-^
تو فروم هم خیلی تاپیک‌ها داریم اصلا هرسال توشون صحبت تکراری می‌شه توسط افراد جدید
مثل تاپیک خوابگاه و مشکلاتش و ...
تاپیک‌هایی هم بودند که بعد از مدتی صحبت یه دفعه دوباره جون گرفتن و کاربرا پست دادند بدون اینکه کسی صحبت قبلی‌ها خونده باشه
مثل همون ماهواره برای خانواده‌های ایرانی مناسب هست یا خیر
اگه این‌ها هم در نظر نگیرم بازم صحبتتون در مورد اون 2تاپیک که در پست قبل مثال زدم صادق نیست ، چون نه تعداد پست‌هایی که تاپیک قدیمی داشت زیاد بود و نه آخرین پستش مربوط به زمان خیلی قدیمی
اگه اون تاپیک که ژالان خانوم ایجاد کردند هم نقش مرجع اطلاعاتی داشت و قصد اطلاع رسانی به افرادی که نمی‌تونند از فیلترینگ عبور کنند عنوانش هم یه چیز در همون مورد می‌گذاشتید
در مورد اینکه همجنسگرایی چه نگرانی‌هایی درموردش هست بیان کردم و اما از علت قفل شدن همون‌قدر می‌دونم که چرا تاپیک قفله که شما می‌دونید تازه شایدم کمتر چون با محمد مکاتبه‌ایی نداشتم که علت رو بهم بگه
و منتظر می‌مونم خود مطهری بیاد توضیح بده شاید مسائل دیگه هم باشه که اطلاع نداشته باشم و همینطور منتظرم در مورد مسئله‌ی وسیع شدن رنج سنی هم نظر داده بده چون چه بخواهیم چه نخواهیم در آینده هم مسائل دیگری وجود دارند که این مشکل برشون صادقه

بالا