• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خط قرمز های سایت

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
اینفدری که روی بعضی مسائل مثل همجنسگرایی اینا سخت گیری میشه تو سایت یک بیستمش روی مسائل اخلاقی سخت گیری میشد وضع این نبود.
دفعه قبل من اومدم اعتراض کردم که بهم توهین شده.بیست درصدی تذکر دادن بهم.
هر کیم میاد حرفی بزنه فراریش میدن از سایت.
ینی کسی نیست این مسائل مهم باشه براش؟وبیاددرستشون کنه؟

نمیدونستم کجا مطرحش کنم.تصمیم گرفتم یه تاپیک بزنم :D

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس
پاسخ : خط قرمز های سایت

اینا نژادپرستی و سکسیسم رو توهین نمیدونن، حالا چه انتظارا داریم که اون تاپیکاهم واسشون قابل قبول باشه. 8:

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

چجور مسائل اخلاقی‌ای؟
هشدار که ربطی به اعتراض کردن نداره، دلیلش رو اگر از هر کسی داخلی و بالاتر سوال کنی بهت می‌گه.

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از Bahar_R :
چجور مسائل اخلاقی‌ای؟
.
مثلن این:نقل قول از صندلی داغ.توسط یکی از ریش سفیدا نوشته شده.من هدفم فقط آوردن مثال بود.شخصی که نقل قول میکنم ازشون خیلیم محترمن.وگرنه همه از پستای این مدلی دارن.حتا خود منم شاید داشته باشم.چون نظارت نمیشه رو محتوا ی اخلاقی سایت.مخصوصن اگه پستای قدیمیا باشه.
هممونم میدونیم وهمیشه دیدیم از این لفظا وپستا.حتا نیاز به مثالم نبود
بابت اینکه مجبور شدم همچین چیزای بی ادبانه ای بنویسم معذرت میخوام.

وقتی از خودت باد خارج می کنی[1] خودت بوش می کنی یا نفست رو حبس می کنی؟
تا حالا تو آسانسور خارج کردی؟
مدیران گرامی برنامه ای ندارن برای کنترل اخلاقی سایت؟نمیخواین خط قرمز بذارین براش؟چه برای لحنهای بد چه توهینها؟
بازم سایت باید قربانی بده؟اینطوری پیش بره همه ترک میکنن سایتو.حیف همچین مدیرایی نیستبخاطر این موضوعات چرت دلخور شن وبرن؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

خب این حرفا،خیلی بده،باعث تعجبه جایی که اعضاش تحصیل کرده هستن چنین مواردی دیده بشه.
اما به نظرم هر چه قدر خط قرمز بزارین،فایده ی چندانی نداره،برای این عده ی خاص و کم.
چون هیچ وقت به غیر اخلاقی بودن کارشون اعتقاد ندارن و این کار باعث میشه مصمم تر ادامه بدن.
من یادمه توی یه تایک این مدلی آخرش نتیجه این شد که هر توهینی توهین نیست و باید ب فرهنگ لغت مراجعه کرد و...
اینجا مثل یه خیابونه که همه جور آدمی پیدا میشه،متخلف و با احتیاط.
با وجود این همه جریمه،باز هم تخلف میشه و چه بسا تخلف های پیچیده و پیشرفته تر.
+اینجا هم مثل دولت،تدبیر و امید لازم داره :-"
و البته یادآوری این قضیه که اینجا فقط یه فضای مجازیه

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

خب یه سری موارد و مصادیق خاص هست که باهاش برخورد می‌شه، منتها کنترل اخلاقی سایت به این شکلی که انتظار دارین اساسا کار غیر ممکنی عه. حرف اینکه «با توهین برخورد کنیم.» خیلی ساده‌ست ولی در عمل فرق بین توهین و مزاح و حرف غیر توهین یه مرز باریک و صد البته سلیقه‌ای و وابسته به حد تحمل هر شخصه.
حالا از صندلی داغ اتفاقا مثال زدن زیاد به جا نیست، به هر حال جو دوستانه‌س و ممکنه کسی تو صندلی داغ دوستش یه چیزی هم بگه و بخندن. ما قصد نداریم مثل ناظم مدرسه کسی رو تربیت کنیم یا دائم کسی رو تحت فشار بذاریم که اخلاقش اخلاق مطلوب ما باشه؛ در عین حال اگر جایی رفتاری باعث مزاحمت یا ایجاد خطر و آسیب به کسی بشه ازش حلوگیری می‌کنیم.
به طور کلی قانونی که اعمال سلیقه‌ی شخصی توش پر رنگ باشه زیاد قابل اجرا نیست و قانون باید طوری باشه که توجیهش چیزی غیر از «من نمی‌پسندم» باشه.

تلفات هم سر این قضیه خیلی کلمه‌ی درستی نیست. بودن افرادی که حد تحمل‌شون سازگاری نداشته و خب برای راحتی خودشون ترجیح دادن ادامه ندن، به هر حال تفاوت های اینطوری توی هر جمعی هست و هر قانونی که باشه مورد پسند یه عده هست، یه عده هم گلایه دارن.
+ مدیرا والا من که در جریان همه مسائل داخل مدیران بودم همچین موردی یادم نمیاد. فکر نمی‌کنم شما اطلاعات بیشتری در این مورد داشته باشین. ممکنه تفاوت های موضع و سیاست مدیریتی دخیل بوده باشه ولی دلخوری فکر نمی‌کنم.

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

صرفا چون عنوان تاپیکه.
من این خط قرمز همجنسگرایی رو درک نمی کنم :D

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

خب منم این هم اصرار واسه تابو شکنی رو درک نمی‌کنم ^-^
دلایل رو که قبلا بچه‌ها لطف کردند گفتند با این وجود تو یه خط کوتاه :
این مسئله‌ایی نیست که توسط ما به بچه‌ها با رنج سنی پایین‌تر معرفی شه
به هر حال صحبت ما درک نمی‌شه و باز اصرار و تفسیرهای عجیب غریب که ، مخالافان بحث از این موضوع اطلاع ندارند و ...
شما یه نگاه کن چند تا تاپیک زده شده
اثبات رسمیت همجنسگرایی
آزادي همجنسگرايان در بعضي كشور ها
+ مناظره
جالبی این مناظره هم این هست که طرفین منبع ‌های یکدیگر رو قبول ندارند مثلا این پست
و تایپک گزارش خبرآنلاین در مورد رواج همجنسگرایی
که جا داره بگم که تاپیک اول خودش یکی از عجیت‌ترین تایپک‌هایی بود که به تاریخ سمپادیا دیده بودم
هرچند که الان ویرایش شده و تو پست اول نوشته اطلاع رسانی اما عنوان همچنان اثبات هست ، اثباتی که از اول تاپیک قفل بود تا آخر و همینطور پست اضافه شد خب ملت خودشونم می‌تونستند گوگل کنند :|
اگه مخالفت نمی‌کردیم که الان یه پادکست هم بیرون داده شده بود + مناظره‌ی هم تا دوره‌ی دوره‌ی سوم رفته بود که البته چون مخالفان این موضوع شرکت نمی‌کردند(چون مخالف برگذاری هستند) موافقان با یه دسته دیگه از موافقان شروع می‌کردند مناظره :|
و احتمالا بعد یه مدت تاپیک‌هایی با این مضمون داشتیم
صبح خود را با همجنسگرایی آغاز کنیم
به هر حال هیچکس دلیل طرف مقابل رو در مورد اینکه بحث صورت بگیره یا نگیره قبول نمی‌کنه هرچی هم گفته می‌شه تکرار صحبت‌های قبلی هست
بنظرم به اندازه‌ی کافی بحث شده پیشنهاد می‌کنم در مورد مسائل دیگه بحث کنید البته این اختلاف نظرها کم نیست
نمونه‌ی دیگه که بتازگی پیش اومد در مورد کلمه‌ی پورن بوده که کلی روش اصرار داشتند بکار ببرنش حالا ما می‌گیم از ترکیب‌های بهتر و کلی‌تری مثل فیلم های مستهجن استفاده کنید ، این مناسبت بچه‌های اینجا نیست در جواب می‌گید:
به نظر من خیلی افراطیه، چرا که برای صحبت کردن راجع به یک کانسپت، اون کانسپت باید اسم داشته باشه و بشه ازش اسم برد؛ وُلده‌مورت که نیست
منم می‌دونم وُلده‌مورت نیست اما چه نیازی کرده یه بحث کلی رو به همچین چیزی محدود کنیم؟
همون زمان هم گفتم ممکنه واسه یه بچه با سن پایین تر نا آشنا باشه
خب طبیعتا گوگل سرچ می کنه و همینطور از ف.ی.لتر شکن احتمالیش که برای دانلود آهنگ استفاده می کرده هم الان استفاده می کنه
خب نتیجه‌ایی که داره فکر نکنم خیلی سودمند باشه و احتمال زیاد در مورد این مسائل با پدر و مادرش هم صحبت نمی کنه
درسته دیر یا زود خودش با این مسئله آشنا می‌شه اما این علتی نمی‌شه که ما خویشتن‌داری نکنیم و هرجور خواستیم صحبت کنیم ممکنه در آینده این موضوع خیلی بهتر از اینا بهش معرفی بشه تا وسط یه بحث کلی اونم تو سن پایین الانش
و طبق معمول طرفین نتنها صحبت یکدیگر رو قبول نمی‌کنند
حتی وقتی در جلو جمع ازتون خواهش می‌کنیم ویرایش کنید خودتون رو به نشنیدن می‌زنید
و باز تفسیرهای عجیب غریب خودتون که ما از آموزش مسائل جنسی می‌ترسیم ، در صورتی که اصلا اینطور نیست فقط معتقدیم باید درست معرفی شه و در جواب می‌گید اون بچه می‌ره در خفا فیلم می‌بینه و این کار ما ظاهر سازیه
که بازم به صحبت ما ارتباطی نداره چون نگفتیم که آموزش داده نشه حتی اگه جامعه تا الان کوتاهی کرده تو آموزش بازم دلیل برای رد صحبت ما نمی‌شه چون من عضو اون بخشی جامعه که تا الان وظیفه‌ی آموزش داشتند نبودم ، من می‌تونم در آینده از خانواده خودم و یا حتی بچه‌های کوچیکتر فامیل خودم شروع کنم اونم به روش درست که تحت کنترل خودم آشنا بشه نه اینکه وسط بحث اون موضوع رو مثال بزنم و بگم حالا برو گوگل کن :|
این اختلاف نظرها خیلی زیاده که دیگه حتی حوصله بحث رو از آدم می‌گیره
=========================================================================
و اما در مورد توهین‌هایی که تو سایت صورت می‌گیره
من ترجیح می‌دم فعلا به وضع نابسمان تاپیک ح‌ب اشاره کنم که یه سری از قوانین اصلا رعایت نمی‌شه
هرکی یه صحبتی می‌کنه بعد نفر بعدی یه جور واسه خودش تفسیر می‌کنه و حرف می‌زنه که معمولا نوع تفسیری که می‌کنند هم خوشایند نیست یا اینکه یه نفرو به تمسخر می‌گیرند و ...
مثال فرضی زیر رو در نظر بگیرید
من با این آواتار یه پست ح‌ب می‌زارم بعدش یه نفر که از من بدش میاد
زیر پست ح‌ب من پست می‌زاره:
باز واق واق کرد
بعدش هم که یه نفر گزارش به مدیر انجمن می‌کنه بازم می‌بینیم پست همچنان پا برجاست یه عده هم که لایکش کردند :|
یا مثلا طرف اسم نمیاره اما هرچی توهین خواست می‌کنه یا زادگاه یه نفرو مورد تمسخر قرار می‌ده
جفتش رو تو یه مثال فرضی میارم :
اِ عمویی تو هم زبون در آوردی؟ ، می‌خوای با ما کل‌کل کنی؟ مگه نمی‌دونی اینجا واس ماست همش مال ماست فکر نکن رفتی اهواز اِلِک می‌خونی عددی هستی
تو همون کوره دهات به تحصیلت ادامه بده که تهران بیای گردنت می‌شکونم ، شما رو چه به این غلطا مشتی عقب افتاده دهاتی که هنوز نمی‌دونند صابون چیه دیگه نبینم حرفی بزنی‌ها این غلطا اینجا ممنوعه ، باشه عمویی؟
دیگه از ضایعات ما نشخوار نکنیا خودم بهت آبنبات می‌دم و ...
ادامه‌اش سانسور کردم :D
یه نوع توهین دیگه که داریم معمولا تو بحث‌ها هست(نه ح‌ب) و اطلاعات یه نفر رو می‌برند زیر سوال
یه مثال فرضی دیگه :D
من میام می‌گم :
فیلم بازی تاج و تخت موسیقی متن جالبی داره
یه نفر دیگه میاد جواب می‌ده
من تعجب می‌کنم یه دانشجوی سال آخر اینقدر از یک زبان زنده‌ی دنیا اطلاعات کمی داشته باشه الان که اینترنت در اختیار دارید واسه علم اندوزی هم ازش استفاده کنید شما که ترجمه ی فارسی یه کلمه ی انگیلیسی رو نمی‌دونی اونرو ترجمه نکن . لغت Game چندین معنی مختلف داره که در معنی یازدهم به معنی شکار و غصب کردن چیزی هستش Game Of thrones یعنی درگیری و حرص برای بدست آوردن تخت پادشاهی پیشنهاد می‌کنم حالا که 21 سال سن دارید برید یکم مطالعه داشته باشید و بدونید انگلیسی چیه من یکم راهنماییتون می‌کنم اولین حرف الفبا اون A هست بقیش رو می‌تونید تو wikipedia بخونید

حالا شما بیاین بگید اینا توهین نیست من تئوری توطئه دارم :-"
در اینجا جا داره از عــ ـلــــــ ـیــ تشکر کنم با تمام سخت گیری هاش که منم مخالفش بودم :-w :D من ندیدم که واسه بی‌ احترامی‌ها کوتاهی کنه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

منم داشتم فکر میکردم اینجا کاربرایی با سنای خیلی کم هم هست و این بحثا براشون مناسب نیست. پس من مخالفم. این تاپیکا و این حرفا نباید باشه!
بعد دیدم من یه آدم مذهبی و معتقد در مقابل یه آدمی که این دو فاکتور رو نداره،درست و غلط کردن خیلی کار بیهوده و بی نتیجه ایه،چند قرن هم بحث کنیم به نتیجه نمی رسیم چون ممکنه بعضیامون حتی با کلیات هم مشکل داشته باشیم.
باید آزادی عمل به هر دو طرف داده بشه. فکر میکنم و نظر شخصیم اینه بستر به طور حدودی برای افراد مذهبی بازه و باید این آزادی رو به طرف مقابل داد.
درباره ی چگونگی و محدوده ی بحثا،به نظرم خود آقای مطهری باید تصمیم بگیرن چون مدیرای رده پایین تر متغیرن و خیلی مساءل دیگه.
اینجا یه فضای حقیقی نیست که شما احساس کنید حقتون پایمال شده و باید پس بگیرین خیلی بهتره اگه ناراضی هستین ترک کنین اینجا رو.
منم یه مدت رفتم. و این عاقلانه ترین کاره چون شما به اعصاب و صبرتون جاهای مهم تری احتیاج دارین.
این نظر منه،میدونم خیلیا قبولش ندارن و...
به هر حال نارضایتی شما فقط باعث ناراحتی خودتون و مشوش کردن فضای اینجا میشه.

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از ♥hastikhanoom♥ :
منم داشتم فکر میکردم اینجا کاربرایی با سنای خیلی کم هم هست و این بحثا براشون مناسب نیست. پس من مخالفم. این تاپیکا و این حرفا نباید باشه!
بعد دیدم من یه آدم مذهبی و معتقد در مقابل یه آدمی که این دو فاکتور رو نداره،درست و غلط کردن خیلی کار بیهوده و بی نتیجه ایه،چند قرن هم بحث کنیم به نتیجه نمی رسیم چون ممکنه بعضیامون حتی با کلیات هم مشکل داشته باشیم.
باید آزادی عمل به هر دو طرف داده بشه. فکر میکنم و نظر شخصیم اینه بستر به طور حدودی برای افراد مذهبی بازه و باید این آزادی رو به طرف مقابل داد.
درباره ی چگونگی و محدوده ی بحثا،به نظرم خود آقای مطهری باید تصمیم بگیرن چون مدیرای رده پایین تر متغیرن و خیلی مساءل دیگه.
اینجا یه فضای حقیقی نیست که شما احساس کنید حقتون پایمال شده و باید پس بگیرین خیلی بهتره اگه ناراضی هستین ترک کنین اینجا رو.
منم یه مدت رفتم. و این عاقلانه ترین کاره چون شما به اعصاب و صبرتون جاهای مهم تری احتیاج دارین.
این نظر منه،میدونم خیلیا قبولش ندارن و...
به هر حال نارضایتی شما فقط باعث ناراحتی خودتون و مشوش کردن فضای اینجا میشه.

این حرف شما دقیقا حرف مسئولین و افرادی هست که بسیار از کشور راضی ان و میگن اگه ناراضی هستین برین از این کشور. و خب می بینیم که خیلی از نخبه ها دارن میرن و IQ کشور داره کاهش پیدا میکنه و تهی میشه از افرادی که باید کار کنن برای این مملکت ولی به جاش یه عده آدم احمق میان سر کار.
من اگه میگم چرا اینطوریه آره ناراضی ام از این وضعیت ولی سمپادیا در اون حد نیست که بخوام برم. قطعا وجود من نوعی و خیلی از کاربران برای این سایت مفید بوده. قبول ندارید؟ پس به نظرتون کار درستیه که به جای حرف زدن برای بهتر شدن وضعیت بگیم هر کی بدش میاد بره؟

خب منم این هم اصرار واسه تابو شکنی رو درک نمی‌کنم
دلایل رو که قبلا بچه‌ها لطف کردند گفتند با این وجود تو یه خط کوتاه :
این مسئله‌ایی نیست که توسط ما به بچه‌ها با رنج سنی پایین‌تر معرفی شه

من این همه اصرار واسه این که این مسئله تابو باشه رو درک نمی کنم :D
مگه به بچه ها از سنین آغازین مباحث مذهبی و اسلامی و ... آموزش داده نمیشه؟ اون بچه انتخاب کرده که این مسائل بهش گفته بشه؟ نه!
چرا فکر می کنین این مسئله بد هست و اگه بچه خبر دار بشه ازش منحرف میشه؟ بحث سر اینه که چرا نمیذارین حتی بحث بشه؟
اتفاقا هر چقدر مدیران این مسئله رو قفل کنند و جلوش رو بگیرن یه نفر با سن کم کنجکاو میشه که جست و جو کنه و ممکنه به مسائلی مثل فیلم مستهجن کشیده بشه.
اکثر کسایی که اولین بار همچین مسئله ای رو می بینن ( تو ایران حداقل) از طریق همین فیلم های بده! برا همین الان شما ببین خیلی از پسر ها دوس دارن همچین چیزی رو به صورت فیلم ببینن!
یعنی شما دارین جلوی چیزی رو می گیرین که حرفش همه جا شنیده میشه و دیده میشه. بهتر نیست روشن سازی بشه این مسئله؟
اصلا می دونید با تابو کردن این مسئله چه ضربه هایی میزنید به افرادی که اینطوری هستند؟
حتی اگه فرض کنیم که این کار بیماریه و ... ( که من اصلا همچین چیزی رو قبول ندارم) مثل اینه که بگید راجع به کسایی که آلزایمر دارن حرف نزنید :|

در رابطه با توهین ها و ... به نظر منم درست نیست نوشتن همچین مطالبی و باهاشون مخالفم. حالا این که جلوش رو بگیرن هم نمیدونم کار مفیدیه یا نه. به هر حال تیکه انداختن همه جا وجود داره. اگه یه فرد به شما تیکه میندازه با ادبیات بد خودش بین اون جمع خراب میشه لازم نیست جلوش رو بگیرین. مگه این که توهینش شامل فحش و ... باشه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

بسیار خُب،ببینیم با شیوه ی شما حاصل چیه این نظر من بود شاید نظر شما کامل تر و جامع تر و کاربردی تر باشه.
اگر جا افتاده باشین توی سایت کاملا متوجه میشین این کارا نتیجه ی مطلوب نداره

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

هر چقدر که افرادی مثل ما بگیم که انکار یک پدیده به معنای وجود نداشتنش نیست، باز هم تا زمانی که مطهری سمت مدیر کل رو داره، ما نمیتونیم شرایط رو تغییر بدیم.مدیر کل سایت سیاست های سایت و خط مشی اون رو تعیین میکنه.و مدیر فعلی دوست نداره این بحث ها باشه.اگه دقت کنید، بعد از ماجراهایی که از زمان زدن تاپیک یک مرداد، روز ملی همجنسگرایان افتاد؛ که در نهایت با دخالت شخص آقای مطهری و بایکوت همه جانبه تاپیک هایی مربوط به همجنسگرایی توسط ایشون خاتمه یافت؛ فعالیت در انجمن های علوم انسانی به شدت کاهش یافت.وقتی مدیریت سایت تصمیمی میگیره، طبیعتا عواقبش مثل کم شدن فعالیت مفید رو هم می پذیره.
وقتی آقای مطهری اجازه زدن تاپیک بررسی همجنسگرایی حتی در انجمن زیست شناسی رو هم نمیده، شما چه انتظاری می تونید داشته باشید.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

ببینید مشکل بی‌اخلاقی نیست، مشکل بی‌سوادی هست و شخص محمد که به خاطر عقاید خودش و عده‌ی خاصی در حال گسترش این بی‌سوادی هست.

نمونه‌هاش هم به شدت زیاد هست. بگیرید از گیر دادن امیرحسین به پورنوگرافی که می‌فرمایند به جاش بگیم فیلم مستهجن(!!!) تا واکنش های عامی تر مردم نسبت به سکسیزم.

پورنوگرافی یک رده‌ی فیلم هست، تعریف خاصی داره، برای بیننده‌هاش رده‌ی سنی خاصی تعریف شده. ولی فیلم مستهجن دقیقاً چیه ؟
مثلاً ممکنه هر کدوم از فیلم های جیمزباند هم مستهجن در نظر گرفته بشه ولی پورنوگرافی محسوب نمیشه.

به نقل از ♥hastikhanoom♥ :
جدا از همه ی مساءل فیلترینگ رو هم در نظر بگیرید

من اتفاقاً در این مورد با محمد شخصاً صحبت کردم و گفت که مشکلی بابت فیلترینگ وجود نداشته.

اگه مخالفت نمی‌کردیم که الان یه پادکست هم بیرون داده شده بود + مناظره‌ی هم تا دوره‌ی دوره‌ی سوم رفته بود که البته چون مخالفان این موضوع شرکت نمی‌کردند(چون مخالف برگذاری هستند) موافقان با یه دسته دیگه از موافقان شروع می‌کردند مناظره :|

خوب من حتا در این مورد هم اشکالی نمی‌بینم. شما چپ و راست تاپیک های ختم قرآن، صلوات می‌زنید، کسی مگه مخالفت می‌کنه ؟ یا اگه مخالفید خوب بحث نکنید، کسی مگه مجبورتون کرده ؟‌
یا چون ما در تاپیک های ختم قرآن شرکت نمی‌کنیم چون به نظرمون اگه یه نفر هفته ای بک دوره ختم قرآن می‌کرده اگه هفته ای یک کتاب می‌خونده طبیعتاً ادم قابل قبول تری می‌شده، کی گفتیم ختم قرآن ها بسته بشن ؟
( هر چند به نظرم تاپیک های این مدلی باید به انجمن گردهمایی های سایت منتقل بشن چون انجمن اعتقادی برای بحث هست نه هماهنگی کار های گروهی )

درسته خیلی هاتون به لفظ با کانسپت گشت‌ارشاد یا خشونت هایی که انجام میشه مخالفید ولی خوب چه فرقی بین قفل کردن یک تاپیک و جلوگیری کامل از حرف زدن مردم تو انجمن با کتک زدن و تیر زدن و زندانی کردن وبلاگ نویس‌ها و سکته‌های قلبی تو زندان‌ها و حبس‌های بدون دادگاه و اعدام های بدون دادگاه وجود داره ؟ صرفاً شما قدرتتون بیشتر از اینی که هست نیست.

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

ببینید مشکل بی‌اخلاقی نیست، مشکل بی‌سوادی هست و شخص محمد که به خاطر عقاید خودش و عده‌ی خاصی در حال گسترش این بی‌سوادی هست.

ضمن اینکه اول از همه به نظرم بهترین راه اینه که خود محمد مطهری بیاد اینجا و جواب بده که بی سواد هست یا نه،ولی اینکه شما خودت رو صرفا به خاطر به کاربردن چندتا کلمه قلمبه و داشتن تفکر همه چی همه جا آزاده با سواد میدونی و هرکسی که با این شکل تفکر ذره ای مخالفت داشته باشه بی سواد واقعا جای بحث نداره.

در مورد اینکه چرا یه بحثی مثله همجنس گرایی جلوش گرفته شده من هیچ نظری ندارم و تازه زمانی که مناظره هم برگزار شد خود من بودم که جلو اومدم و بحث کردم،اما مدیر سایت این کارو کرده خودشم میتونه جواب بده،ولی اینکه یه نفر که ادعای آزادی بیانش گوش فلک رو کر کرده، کسایی رو که با فکرشون مشکل داره بی سواد میدونه نشون دهنده ی نهایت بی فکری خودشه.

نمونه‌هاش هم به شدت زیاد هست. بگیرید از گیر دادن امیرحسین به پورنوگرافی که می‌فرمایند به جاش بگیم فیلم مستهجن(!!!) تا واکنش های عامی تر مردم نسبت به سکسیزم.

پورنوگرافی یک رده‌ی فیلم هست، تعریف خاصی داره، برای بیننده‌هاش رده‌ی سنی خاصی تعریف شده. ولی فیلم مستهجن دقیقاً چیه ؟
مثلاً ممکنه هر کدوم از فیلم های جیمزباند هم مستهجن در نظر گرفته بشه ولی پورنوگرافی محسوب نمیشه.

خب همونطور که گفتم برای هر مسیله ای که فکرشو بکنی یه سری کلمات قلمبه سلمبه میشه پیدا کرد.حالا گیریم همون پورنوگرافی باشه مستهجن نباشه،اصلا پورنوگرافی یه نوع تجارته اینو همه قبول دارن.
اما یکی مثله من معتقده این یه نوع تجارت کثیفه،یا حتی کثیف ترین تجارته چون تمام اون کسایی که اتفاقا امثال خود تو هم هستن و تا کوچکترین اتفاقی میفته صداشون رو میندازن تو بوق و کرنا که آآآآی حقوق زن محترم شمرده نشد،همون افراد با همین صنعت پورن زن رو یه موجود کاملا تبلیغاتی،کاملا بی مصرف،و ارضا کننده هوس و امیال جنسی تعریف میکنن.زن توی پورنو گرافی صرفا یه کالاست،همینو بس.
اینا رو نگفتم که بخام در مورد پورن صحبت کنم خواسین بحثشو راه بندازین خیلی هم راغبم،اینا رو گفتم که بفهمی چرا برای ما پورن با مستهجن یکیه و برای تو نیست.اینا رو گفتم که بدونی امثال ما سکس با محارم رو که به شدت دارن روش تاکییید میکنن که کم کم به فرهنگمون راهش بدن رو (از طریق همین پورنوگرافی) برنمیتابیم ولی یه عده ممکنه باهش مشکلی نداشته باشن.در مورد این هم که پورن سن تعریف شده داره که بیشتر شبیه یه جک مسخره برای بستن دهان خیلی از مخالفینه من هیچ صحبتی نمیکنم چون خود کاربرا میتونن درین زمینه نتیجه گیری کنن.
پس ما دلایل زیادی داریم برا مخالفت با بعضی اسامی قشنگ مثله سکسیزم و پورنوگرافی.حالا تو اگه ناراحتی که چرا ما به پورن میگیم مستهجن خب باشه همون پورن،ولی به دلایلی که بالا گفتم طرز فکر ما با طرز فکر تو فرق داره .
(تاکیید میکنم که تمام اینهایی رو که گفتم برای این نبود که در مورد پورن صحبت کنم برای این بود که شاید بفهمی چرا نظراتمون باهم دیگه در خیلی زمینه ها متفاوته و ما دلایل خودمون رو داریم)
خوب من حتا در این مورد هم اشکالی نمی‌بینم. شما چپ و راست تاپیک های ختم قرآن، صلوات می‌زنید، کسی مگه مخالفت می‌کنه ؟ یا اگه مخالفید خوب بحث نکنید، کسی مگه مجبورتون کرده ؟‌
یا چون ما در تاپیک های ختم قرآن شرکت نمی‌کنیم چون به نظرمون اگه یه نفر هفته ای بک دوره ختم قرآن می‌کرده اگه هفته ای یک کتاب می‌خونده طبیعتاً ادم قابل قبول تری می‌شده، کی گفتیم ختم قرآن ها بسته بشن ؟
( هر چند به نظرم تاپیک های این مدلی باید به انجمن گردهمایی های سایت منتقل بشن چون انجمن اعتقادی برای بحث هست نه هماهنگی کار های گروهی )

ضمن اینکه بازم تاکیید میکنم در مورد اینکه چرا اجازه بحث داده نمیشه فقط و فقط خود محمد باید بیاد و جواب بده و من هیچ نظری ندارم،در مورد تاپیک های ختم قرآن و صلوات شما مخالفی؟
باشه بیا دلایل مخالفتت رو بگو.بگو ختم قرآن یا ختم صلوات چه ضرری رو میتونه به جامعه برسونه؟همونطور که من الان در مورد پورن نظر خودم و هم فکرام رو گفتم.
اگه واقعا دلایلت منطقی باشه منم دیگه ختم قرآن نمیکنم.ولی اینکه تو فکر میکنی اگه کسی به جای قران خوندن یه کتاب میخوند الان وضعمون خیلی بهتر بود رو برای خودت نگه دار و هر روز مطالعت رو زیاد تر کن چون تو نمیتونی در مورد اینکه کی چی بخونیم براش بهتره نظر بدی.

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از میعاد :
در مورد اینکه چرا یه بحثی مثله همجنس گرایی جلوش گرفته شده من هیچ نظری ندارم و تازه زمانی که مناظره هم برگزار شد خود من بودم که جلو اومدم و بحث کردم،اما مدیر سایت این کارو کرده خودشم میتونه جواب بده،ولی اینکه یه نفر که ادعای آزادی بیانش گوش فلک رو کر کرده، کسایی رو که با فکرشون مشکل داره بی سواد میدونه نشون دهنده ی نهایت بی فکری خودشه.

خب همونطور که گفتم برای هر مسیله ای که فکرشو بکنی یه سری کلمات قلمبه سلمبه میشه پیدا کرد.حالا گیریم همون پورنوگرافی باشه مستهجن نباشه،اصلا پورنوگرافی یه نوع تجارته اینو همه قبول دارن.
اما یکی مثله من معتقده این یه نوع تجارت کثیفه،یا حتی کثیف ترین تجارته چون تمام اون کسایی که اتفاقا امثال خود تو هم هستن و تا کوچکترین اتفاقی میفته صداشون رو میندازن تو بوق و کرنا که آآآآی حقوق زن محترم شمرده نشد،همون افراد با همین صنعت پورن زن رو یه موجود کاملا تبلیغاتی،کاملا بی مصرف،و ارضا کننده هوس و امیال جنسی تعریف میکنن.زن توی پورنو گرافی صرفا یه کالاست،همینو بس.
اینا رو نگفتم که بخام در مورد پورن صحبت کنم خواسین بحثشو راه بندازین خیلی هم راغبم،اینا رو گفتم که بفهمی چرا برای ما پورن با مستهجن یکیه و برای تو نیست.اینا رو گفتم که بدونی امثال ما سکس با محارم رو که به شدت دارن روش تاکییید میکنن که کم کم به فرهنگمون راهش بدن رو (از طریق همین پورنوگرافی) برنمیتابیم ولی یه عده ممکنه باهش مشکلی نداشته باشن.در مورد این هم که پورن سن تعریف شده داره که بیشتر شبیه یه جک مسخره برای بستن دهان خیلی از مخالفینه من هیچ صحبتی نمیکنم چون خود کاربرا میتونن درین زمینه نتیجه گیری کنن.
پس ما دلایل زیادی داریم برا مخالفت با بعضی اسامی قشنگ مثله سکسیزم و پورنوگرافی.حالا تو اگه ناراحتی که چرا ما به پورن میگیم مستهجن خب باشه همون پورن،ولی به دلایلی که بالا گفتم طرز فکر ما با طرز فکر تو فرق داره .
(تاکیید میکنم که تمام اینهایی رو که گفتم برای این نبود که در مورد پورن صحبت کنم برای این بود که شاید بفهمی چرا نظراتمون باهم دیگه در خیلی زمینه ها متفاوته و ما دلایل خودمون رو داریم)
ضمن اینکه بازم تاکیید میکنم در مورد اینکه چرا اجازه بحث داده نمیشه فقط و فقط خود محمد باید بیاد و جواب بده و من هیچ نظری ندارم،در مورد تاپیک های ختم قرآن و صلوات شما مخالفی؟
باشه بیا دلایل مخالفتت رو بگو.بگو ختم قرآن یا ختم صلوات چه ضرری رو میتونه به جامعه برسونه؟همونطور که من الان در مورد پورن نظر خودم و هم فکرام رو گفتم.
اگه واقعا دلایلت منطقی باشه منم دیگه ختم قرآن نمیکنم.ولی اینکه تو فکر میکنی اگه کسی به جای قران خوندن یه کتاب میخوند الان وضعمون خیلی بهتر بود رو برای خودت نگه دار و هر روز مطالعت رو زیاد تر کن چون تو نمیتونی در مورد اینکه کی چی بخونیم براش بهتره نظر بدی.

1- اگر پورن با فیلم مستهجن یکیه پس اون وقت نباید فیلم مستهجن رو هم به کار برد. نه؟ :D بالاخره خودتون کلی دلیل "منطقی" ارائه کردین:
- فیلم پورن بده و نباید راجع بهش صحبت کرد.
- فیلم پورن همون فیلم مستهجنه.
- در نتیجه: نباید راجع به فیلم مستهجن هم بحث کرد.
که اینجا منطق شما زیر سوال میره و میشه گفت یه منطق نا سازگار دارید به کار می برید برای بحث کردن. آقای "منطقی"

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

به نقل از میعاد :
ضمن اینکه اول از همه به نظرم بهترین راه اینه که خود محمد مطهری بیاد اینجا و جواب بده که بی سواد هست یا نه،ولی اینکه شما خودت رو صرفا به خاطر به کاربردن چندتا کلمه قلمبه و داشتن تفکر همه چی همه جا آزاده با سواد میدونی و هرکسی که با این شکل تفکر ذره ای مخالفت داشته باشه بی سواد واقعا جای بحث نداره.

1) نکته اول اینکه مازیار به مطهری نگفت بی سواد.گفت که تفکر حال حاضر مطهری داره بیسوادی رو در سایت گسترش میده.منظورش از بی سوادی هم به معنی زدن حرفی بدون دلیل و مدرک علمی و پشتوانه درست بود.مثلا اگه کسی به همجنسگرایی بگه بیماری، این یه نوع بی سوادی محسوب میشه. (مدارک علمی این که همجنسگرایی بیماری نیست رو هم در همون مناظره که شما درش شرکت داشتید، توسط نیلوفر به تفصیل آورده شده.)
2 )در مورد پورنوگرافی که گفتید یک صنعته، درسته.پورنوگرافی جزیی از صنعت سینماست و در صنعت هم باید پول درآورد.وقتی که میگید زن در این فیلم ها کالاست، پس در تمام صنعت سینما باید اینجور باشه.ولی در دنیا کسی به بازیگران نمیگه کالا.و سوالی که من دارم اینه که دقیقا کی میخواد سکس با محارم رو در فرهنگ ما جا بندازه؟ یا چه کسی اونقدر بیکار هست که بخواد این کار رو صرفا با فرهنگ ما بکنه؟
3 )اینی که شما میگید طرز فکرتون متفاوته و با فیلم های پورن مخالفید، نظر شماست و کاملا محترمه.شما میتونی فیلم پورن نگاه نکنی ولی نمیتونی کس دیگری رو مجبور کنی که مثل تو فکر کنه.
4)مازیار نگفت که چرا ختم قرآن برگزار میکنید؛ گفت وقتی که برگزار میکنید افرادی مثل ما مخالفتی نمیکنیم و حق آزادی بیان رو رعایت میکنیم.و اعتراض نمیکنیم که چرا تاپیک ختم قرآن زدید، حتی اگه مخالف باشیم.و حرفش اینه که مدیران سایت در حق ما هم آزادی بیان رو قائل بشند.
5 )مثال مازیار درباره مفید بودن خوندن کتاب دیگه ای بجای ختم قرآن، نظر خودش و افرادی مثل ماست.و شما میتونی قبول نکنی.مازیار صرفا نظر خوش رو گفت.

پ، ن:دلیل اینکه من جای مازیار جواب دادم اینه که خودش بهم گفت جواب بدم.

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از Agent 47 :
1- اگر پورن با فیلم مستهجن یکیه پس اون وقت نباید فیلم مستهجن رو هم به کار برد. نه؟ :D بالاخره خودتون کلی دلیل "منطقی" ارائه کردین:
- فیلم پورن بده و نباید راجع بهش صحبت کرد.
- فیلم پورن همون فیلم مستهجنه.
- در نتیجه: نباید راجع به فیلم مستهجن هم بحث کرد.
که اینجا منطق شما زیر سوال میره و میشه گفت یه منطق نا سازگار دارید به کار می برید برای بحث کردن. آقای "منطقی"

1.اگه فیلم پورن با فیلم مستهجن یکی نیست شما فرقاش رو بگو.
1.1 از کجای پست من شما برداشت کردی که نباید اسمش رو برد؟
1.2 عزیزم زمانی که امثال شما معلوم نبود کجایی من تو همین سایت و برای کمک به بحث(علیرغم اینکه سرم فوق العاده شلوغ بود و خود مازیار هم در جریانه ) در مورد موضوع همجنس گرایی مناظره کردم فقط به این دلیل که بحث نخوابه.همچین در موردخیلی موضوعات جنجالی دیگه تاپیک زدم و بحث کردم و من حداقل خیلی از مواقع موضوعاتی رو که بهشون معتقدم به چالش کشیدم،شما چیکار کردی؟پس نمیتونی به من بگی که من گفتم اسمی از فلان موضوع نبری چون من حداقل جسارت این رو داشتم که به موضوعاتی که کاملا بهشون معتقدم شک کنم

2.منطقی رو به صورت "منطقی" نوشتی ینی چیزی که من نوشتم رو منطقی نمیدونی پس به جای اشکال گرفتن که عادت همیشگیه بهتره بگی کجاش منطقی نیست؟البته قبلش پست من رو با دقت یه بار دیگه بخون چون اون چیزی که شما از پست من برداشت کردی من حتی بهش اشاره هم نکردم.
کلا شما همون جایی که من گفتم نباید در مورد فلان موضوع بحث کرد رو برام نقل قول کن آقای منطقی.ممنون.

به نقل از ali kh :
1) نکته اول اینکه مازیار به مطهری نگفت بی سواد.گفت که تفکر حال حاضر مطهری داره بیسوادی رو در سایت گسترش میده.منظورش از بی سوادی هم به معنی زدن حرفی بدون دلیل و مدرک علمی و پشتوانه درست بود.مثلا اگه کسی به همجنسگرایی بگه بیماری، این یه نوع بی سوادی محسوب میشه. (مدارک علمی این که همجنسگرایی بیماری نیست رو هم در همون مناظره که شما درش شرکت داشتید، توسط نیلوفر به تفصیل آورده شده.)
2 )در مورد پورنوگرافی که گفتید یک صنعته، درسته.پورنوگرافی جزیی از صنعت سینماست و در صنعت هم باید پول درآورد.وقتی که میگید زن در این فیلم ها کالاست، پس در تمام صنعت سینما باید اینجور باشه.ولی در دنیا کسی به بازیگران نمیگه کالا.و سوالی که من دارم اینه که دقیقا کی میخواد سکس با محارم رو در فرهنگ ما جا بندازه؟ یا چه کسی اونقدر بیکار هست که بخواد این کار رو صرفا با فرهنگ ما بکنه؟
3 )اینی که شما میگید طرز فکرتون متفاوته و با فیلم های پورن مخالفید، نظر شماست و کاملا محترمه.شما میتونی فیلم پورن نگاه نکنی ولی نمیتونی کس دیگری رو مجبور کنی که مثل تو فکر کنه.
4)مازیار نگفت که چرا ختم قرآن برگزار میکنید؛ گفت وقتی که برگزار میکنید افرادی مثل ما مخالفتی نمیکنیم و حق آزادی بیان رو رعایت میکنیم.و اعتراض نمیکنیم که چرا تاپیک ختم قرآن زدید، حتی اگه مخالف باشیم.و حرفش اینه که مدیران سایت در حق ما هم آزادی بیان رو قائل بشند.
5 )مثال مازیار درباره مفید بودن خوندن کتاب دیگه ای بجای ختم قرآن، نظر خودش و افرادی مثل ماست.و شما میتونی قبول نکنی.مازیار صرفا نظر خوش رو گفت.

پ، ن:دلیل اینکه من جای مازیار جواب دادم اینه که خودش بهم گفت جواب بدم.

کاش خود مازیار بیاد در مورد منظورش حرف بزنه!
1.در مورد اینکه بیماری هست یا نیس بله ما مناظره کردیم و بنا به پست من و پست نیلوفر نتایج مختلف بود.بنا به دلایل من همجنس گرایی یه رفتار درست نیست و بنا به پست نیلوفر هست،اصلا اصل مناظره هم همینه که دوگروه با هم در مورد یه موضوع بحث میکنن و تفکرات هم رو به چالش میکشن و بیننده هان که هرکس برای خودش سبک و سنگین میکنه و نتیجه میگیره و هیچ جایی نیس که بعد از مناظره یکی از طرفین بخواد نظرش عوض شه چون گروه هدف ناظران هستن. پس کسی که هم فکر منه میتونه همون طرز فکری رو داشته باشه که من بهش دارم چون خودش به این نتیجه رسیده و کسی هیچ گونه حقی نداره که لفظ بیسواد رو بهش اطلاق کنه،اونهم کسی که مدام در مورد ازادی بیان حرف میزنه.این ینی خود اون فرد هم معنی ازادی بیان رو نفهمیده.

2.پورنوگرافی زن رو به عنوان یه کالا معرفی میکنه و این ربطی به کلیت سینما نداره!!!! من نفهمیدم شما چطور به این استدلال رسیدی که اگر اونجا کالاست پس در کل سینما هم کالاست،اگه صرفا به خاطر اینه که هر دو مجموعه رو زیرگروه "فیلم" حساب میکنید که به نظر من مشخصه فرق یه فیلم که از یه زن یه پزشک موفق میسازه،یا یه فیلم که از یه زن یه مادر فداکار ترسیم میکنه با یه مثلا فیلم که زن رو وسیله ای صرفا برای ارضای تمایلات جنسی معرفی میکنه چیه.
در مورد اینکه کی میخاد سکس با محارم رو جا بندازه و یا اینکه کی اونقدر بیکاره هم همون کسایی که شبکه هاییی که در تمام دنیا به صورت پولی اداره میشه ولی برای ایران به صورت 24 ساعته و مجانی در حال پخشن رو اداره میکنه،یا همون کسایی که انواع شبکه های اجتماعی رو در تمام دنیا به صورت هزینه دار اداره میکنه اما برای ایران کاملا رایگان ارایه میشه.نکنه فکر میکنید در راه ارایه تکنولوژی برای ما اینکارو میکنن؟؟؟
اگه فکر میکنید همچین چیزی نیست با اینکه توصیه نمیکنم ولی بهتره یه سر به همین سایت های پورنو بزنید.

3.نمیدونم من چه کسی رو مجبور کردم که پورن نگاه نکنه؟؟؟؟
من کجای پستم این موضوع هست که هیچ کس نباید پورنو ببینه؟مشکل همینجاست که پست من رو با دقت نخوندین.یه بار دیگه با دقت پست منو مطالعه کن میبینی من در مورد این صحبت کردم که چرا از دیدگاه من پورنو قابل قبول نیست،و چندین بار گفتم در مورد اینکه چرا اجازه داده نشده در مورد همچنس گرایی بحث بشه فقط خود محمدمطهری میتونه جواب بده
تا باز همه نگن که تو چرا محدودیت ایجاد میکنی و هرکسی هرکاری خواس باید بکنه و فلان و بهمان...
شما دوستتون یا هر کسی که طرز فکر شما رو داره میتونه صبح تا شب پورن ببینه و منم براش آرزوی موفقیت دارم و هیچ کاری هم به کارش ندارم اینو جدی میگم (;

4.من هم در مورد ختم قرآن گفتم اینکه شما مخالفت نمیکنید منتی سر ما نیست که شما آزادی بیان رو رعایت کردید،بلکه شما دلیلی ندارید که بخوایید مخالفت کنید، و اگه دلیلی دارین بیاین بگید،همونطور که گفتم :
در مورد تاپیک های ختم قرآن و صلوات شما مخالفی؟
اگه واقعا دلایلت منطقی باشه منم دیگه ختم قرآن نمیکنم.و

5.اتفاقا منم چیزی نگفتم و صرفا مخالفت کردم و نپذیرفتم.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از میعاد :
1.اگه فیلم پورن با فیلم مستهجن یکی نیست شما فرقاش رو بگو.
1.1 از کجای پست من شما برداشت کردی که نباید اسمش رو برد؟
1.2 عزیزم زمانی که امثال شما معلوم نبود کجایی من تو همین سایت و برای کمک به بحث(علیرغم اینکه سرم فوق العاده شلوغ بود و خود مازیار هم در جریانه ) در مورد موضوع همجنس گرایی مناظره کردم فقط به این دلیل که بحث نخوابه.همچین در موردخیلی موضوعات جنجالی دیگه تاپیک زدم و بحث کردم و من حداقل خیلی از مواقع موضوعاتی رو که بهشون معتقدم به چالش کشیدم،شما چیکار کردی؟پس نمیتونی به من بگی که من گفتم اسمی از فلان موضوع نبری چون من حداقل جسارت این رو داشتم که به موضوعاتی که کاملا بهشون معتقدم شک کنم

2.منطقی رو به صورت "منطقی" نوشتی ینی چیزی که من نوشتم رو منطقی نمیدونی پس به جای اشکال گرفتن که عادت همیشگیه بهتره بگی کجاش منطقی نیست؟البته قبلش پست من رو با دقت یه بار دیگه بخون چون اون چیزی که شما از پست من برداشت کردی من حتی بهش اشاره هم نکردم.
کلا شما همون جایی که من گفتم نباید در مورد فلان موضوع بحث کرد رو برام نقل قول کن آقای منطقی.ممنون.

کاش خود مازیار بیاد در مورد منظورش حرف بزنه!
1.در مورد اینکه بیماری هست یا نیس بله ما مناظره کردیم و بنا به پست من و پست نیلوفر نتایج مختلف بود.بنا به دلایل من همجنس گرایی یه رفتار درست نیست و بنا به پست نیلوفر هست،اصلا اصل مناظره هم همینه که دوگروه با هم در مورد یه موضوع بحث میکنن و تفکرات هم رو به چالش میکشن و بیننده هان که هرکس برای خودش سبک و سنگین میکنه و نتیجه میگیره و هیچ جایی نیس که بعد از مناظره یکی از طرفین بخواد نظرش عوض شه چون گروه هدف ناظران هستن. پس کسی که هم فکر منه میتونه همون طرز فکری رو داشته باشه که من بهش دارم چون خودش به این نتیجه رسیده و کسی هیچ گونه حقی نداره که لفظ بیسواد رو بهش اطلاق کنه،اونهم کسی که مدام در مورد ازادی بیان حرف میزنه.این ینی خود اون فرد هم معنی ازادی بیان رو نفهمیده.

2.پورنوگرافی زن رو به عنوان یه کالا معرفی میکنه و این ربطی به کلیت سینما نداره!!!! من نفهمیدم شما چطور به این استدلال رسیدی که اگر اونجا کالاست پس در کل سینما هم کالاست،اگه صرفا به خاطر اینه که هر دو مجموعه رو زیرگروه "فیلم" حساب میکنید که به نظر من مشخصه فرق یه فیلم که از یه زن یه پزشک موفق میسازه،یا یه فیلم که از یه زن یه مادر فداکار ترسیم میکنه با یه مثلا فیلم که زن رو وسیله ای صرفا برای ارضای تمایلات جنسی معرفی میکنه چیه.
در مورد اینکه کی میخاد سکس با محارم رو جا بندازه و یا اینکه کی اونقدر بیکاره هم همون کسایی که شبکه هاییی که در تمام دنیا به صورت پولی اداره میشه ولی برای ایران به صورت 24 ساعته و مجانی در حال پخشن رو اداره میکنه،یا همون کسایی که انواع شبکه های اجتماعی رو در تمام دنیا به صورت هزینه دار اداره میکنه اما برای ایران کاملا رایگان ارایه میشه.نکنه فکر میکنید در راه ارایه تکنولوژی برای ما اینکارو میکنن؟؟؟
اگه فکر میکنید همچین چیزی نیست با اینکه توصیه نمیکنم ولی بهتره یه سر به همین سایت های پورنو بزنید.

3.نمیدونم من چه کسی رو مجبور کردم که پورن نگاه نکنه؟؟؟؟
من کجای پستم این موضوع هست که هیچ کس نباید پورنو ببینه؟مشکل همینجاست که پست من رو با دقت نخوندین.یه بار دیگه با دقت پست منو مطالعه کن میبینی من در مورد این صحبت کردم که چرا از دیدگاه من پورنو قابل قبول نیست،و چندین بار گفتم در مورد اینکه چرا اجازه داده نشده در مورد همچنس گرایی بحث بشه فقط خود محمدمطهری میتونه جواب بده
تا باز همه نگن که تو چرا محدودیت ایجاد میکنی و هرکسی هرکاری خواس باید بکنه و فلان و بهمان...
شما دوستتون یا هر کسی که طرز فکر شما رو داره میتونه صبح تا شب پورن ببینه و منم براش آرزوی موفقیت دارم و هیچ کاری هم به کارش ندارم اینو جدی میگم (;

4.من هم در مورد ختم قرآن گفتم اینکه شما مخالفت نمیکنید منتی سر ما نیست که شما آزادی بیان رو رعایت کردید،بلکه شما دلیلی ندارید که بخوایید مخالفت کنید، و اگه دلیلی دارین بیاین بگید،همونطور که گفتم :
5.اتفاقا منم چیزی نگفتم و صرفا مخالفت کردم و نپذیرفتم.

متاسفانه موقعی که پست دادی من با موبایل وصل بودم و از علی خواستم جواب بده که داد.

1.1. تا حالا فیلمی از جیمز باند دیدی ؟ خوب ممکن هست به خاطر صحنه هایی از شبه سکس که در اون فیلم وجود داره، عده ای اون رو یک فیلم مستهجن در نظر بگیرند، ولی در هیچ طبقه بندی ای هیچ کدوم از فیلم های 007 پورن محسوب نمیشن.

فرق اینه اسیا و ایران، اسیا :=صنعت تولید فیلم های مستهجن، ایران := صنعت پورنوگرافی
( روی اسم ایران تاکید خاصی ندارم جاش اسم هر کشوری دیگه رو بذارید اگه خواستید )

1.2. بله درسته شرکت کردی ولی به هیچ شکلی نمیشه قبول کرد که شما به باور هاتون شک کردید، شما فرمودید :

شما که نمیتونید که به من بگید تو باید این به اصطلاح موسسه و نتیایجش رو قبول داشته باشی!

شما به طور مشخص گفتید که نتایج ازمایش های علمی رو قبول ندارید، خوب اگه این شک به باور ها و اعتقاداتتون محسوب میشه، من حرفی ندارم!

2.1. ببینید، علی هم گفت، من هم باز میگم، من نگفتم کسی بی‌سواد هست، گفتم محمد داره بی‌سوادی رو گسترش میده، یعنی به جای اینکه افراد رو تشویق به مطالعه های علمی در مورد این موضوع کنه، داره میگه اصلاً این موضوع نباشه!
و در کنارش من هر فردی رو میتونم بی‌سواد خطاب کنم و در عین حال ازادی‌بیان اعتقاد دارم، چه ربطی به هم دارن ؟ مگه من بعد از پستم اومدم جلوی پست دادن تورو گرفتم یا گفتم پست نده ؟ نه.

دو تا موضوع بی ربط به هم هستن، قضاوت من از یک شخص چه ربطی به زیر سوال بردن ازادی بیان داره ؟ مگه من گفتم دیگرون حرف نزنن یا مخالفت نکنن ؟

قفل کردن و جلوگیری از بحث در مورد یک موضوع با مخالفت کردن باهاش خیلی فرق داره.

2.2. یک کارگر هم کالاست، یک معدن کار هم کالاست، یک برنامه نویس هم کالاست. در صنعت همه کالا هستند با قیمت ها و نوع فروش مختلف و خریدار های جور وا جور.

بنا از بازوش، معدن کار از بازوش، برنامه‌نویس از مغزش، یک پورن‌استار از بدنش، همه به نوعی از بدنشون در حال کسب پول هستند.

کسی اینجا نگفت بیاید بریم شنبه شب فیلم پورن ببینیم، بحث اینه که هر فیلمی یک اسمی داره، مثلاً پورنوگرافی یک رده از فیلم ها هست، فیلم های مشخصی شاملش میشند. بالا هم گفتم اینکه بگید فیلمی مستهجن هست خیلی واضح نیست. خیلی از فیلم های جیمزباند هم ممکنه مستهجن باشن ولی پورن محسوب نمیشن.
بحث اینجا در مورد اسم هست نه در مورد خوب یا بد بودنش.

سرطان ریه خیلی بد هست، زشته، اسمش رو کلاً حذف کنیم بذاریم بیماری!

خوب بیماری، چندان بیان کننده و با جزییات نیست، به دکتر بگی من بیماری دارم ولی بهش نگی علایمش رو چیزی نمیتونه نتیجه بگیره. ولی وقتی بگی سرطان سینه داری میتونه بهت در درمان یا کنترل بیماری کمک کنه.

2.3. ببینید اینجا کسی در مورد اجبار به دیدن یا ندیدن اصلاً حرف نمیزنه، بحث در مورد اسم هست نه اصلاً دیدن یا ندیدنش.

۲.۴. به نظر من مصرف بیهوده ی وقت هست، و باهاش به این دلیل مخالفم. منت گذاشتن اصلا چی هست ؟ ازادی بیان یعنی هر کس ازاد هست هر حرفی دلش میخواد بزنه اصلا بحث منت گذاشتن یا نذاشتن درش مطرح نیست.

2.5. شما در مورد پورن حرفی زدی که اصلا مورد بحث نبود، کسی نگفت برید پورن ببینید یا نبینید، حرف این هست که پورنوگرافی یک رده ی فیلم هست، اسم بدی نیست. یک اسمه صرفاً. مثلا فیلم های بالیوودی، شاید به نظر من خیلی مزخرف باشن و بهشون بگم فیلم های مسخره! ولی خوب خیلی فیلم ها که لزومن همشون بالیوودی نیستند مسخرند، به طور خاص تر فیفتی شیدز اف گری، خیلی مزخرفه ولی فیلم بالیوودی نیست.

Ромина

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانــــ یکـــــ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1394

من فقط از مسئولین محترم یک سوالی دارم
ایا مدیران این حق رو دارن که تشریف بیارن پیام خصوصی های یه کاربر رو بخونن؟اونم تنها به یک دلیل:فضولی! :|

بالا