• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

صندلی داغ رتبه های برتر کنکور ـ اقای امیر‌محمد‌اکبری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

AmirCeUCaCMe

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
آمل
پاسخ : صندلی داغ رتبه های برتر کنکور ـ اقای امیر‌محمد‌

به نقل از Anna18 :
روش مطالعه زیست شناسیتون رو میشه شرح بدین :)
میدونم هرکسی روش خاص خودش رو داره ولی خب شاید این روش یا قسمتهایی از روش شما به درد ما خورد :D
سلام.
من فقط زیست پیشُ خوب خوندم
اینجوری که یه دور کتابُ با مداد میخوندم مثلا یک صفحه یا یک مبحثُ. بعدش درسنامه از رو الگو میخوندم. بعدش دوباره از این ماژیک فسفریا ورمیداشتم کتاب رو هایلایت میکردم.یعنی تقریبا ۳دور خونده میشد. تسلط خوبی ب ادم دست میده اینجوری :D بازم ب قول خودت هرکس نحوه ی خوندن خاص خودش رو داره.

AmirCeUCaCMe

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
آمل

به نقل از mhmd :
سلام
تبریک
کتابهایی که میخوندی؟
نظرت راجع به کنکور 94
نظرت راجع به مذاکرات هسته ای؟
نظرت راجع به تحولات میدانی یمن

سلام :D
مرسی کلی
گفتم بالاتر :D
اه اه ،سوال بعد لطفا :|
نظرم مثبته :) ولی فک نکنم زیاد فرقی داشته باشه! حتی احتمالش خیلی زیاده ک "بخور بخور" ها بیشترم بشه :))
از یمن بکشیم بیرون بهتره :-"

FaRZANEH15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــآن
شهر
tab
دانشگاه
SBMU
-

به نقل از AmirCeUCaCMe :
سلام.
من فقط زیست پیشُ خوب خوندم
اینجوری که یه دور کتابُ با مداد میخوندم مثلا یک صفحه یا یک مبحثُ. بعدش درسنامه از رو الگو میخوندم. بعدش دوباره از این ماژیک فسفریا ورمیداشتم کتاب رو هایلایت میکردم.یعنی تقریبا ۳دور خونده میشد. تسلط خوبی ب ادم دست میده اینجوری :D بازم ب قول خودت هرکس نحوه ی خوندن خاص خودش رو داره.
طول نمیکشید بـا این روش ؟ چقد زمان میبرد ؟
معلمای مدرستون چطور بودن ؟
مشاوره انگیزشی مفید بود ؟

AmirCeUCaCMe

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
آمل

به نقل از supernova_tk :
سسسسسلام :) تبرییییک میگم ایشالا که همیشه همینجوری موفق باشید...
میشه بگید تابستون قبل سال سوم چی خوندید? اقا من سال دومو زیاد جدی نگرفتم ولی سال سومو میخام خیلی بخونم... شما بگو میشه الان با یه سال عقب افتادگی کنکور 2 رقمی بشم?:) زندگی من فقط ب حرف شما بستگی داره:) پس تورو خدا جواب بده:) تیغ و شاهرگم الان جلو چشممه:)

Sent from my SKY using Tapatalk
سلام ممنونم. تازه اولاشه. تلفات واسه وسطاشه :)) ببینیم تا تهش چی میشه. مرسی واقعا امیدوارم شما هم موفق باشین.
یعنی چی؟! الان شما دارین میرین سوم؟ سال سوم تیغ و شاهرگت جلو چشمته؟ :| تابستون قبل سوم من تا صبح پای نت بودم! نفس عمیق بکش. اروم باش :)) حالا یجوری هم نخون کلا زده بشی. در حدی ک نهایی رو بالا بشی و تا حد امکان تستا رو زده باشی کافیه. نیاز ب خودکشی نیست! معمولی هم درس بخونی کافیه!
هرچیزی امکان داره. همش ب خودت بستگی داره :)

AmirCeUCaCMe

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
آمل
پاسخ : سوال

به نقل از mobin9898 :
روش خوندن شیمی رو توضیح میدین؟

از کی جدی شروع کردین واسه کنکور ؟

آزمون آزمایشی؟

چه درسایی رو خلاصه نویسی میکردی و چطوری ؟

واسه امتحان نهایی چی کار کردی؟

این شیمیه سری زد کدومه؟

شیمی کتابُ میخوندم و با توجه ب این ک سر کلاس خوب گوش میدادم و از پایه هم شیمیم خیلی خوب بود میرفتم سراغ تست زدن و درسنامه مبتکران رو برای دوم و سوم خوندم اما برای پیش نه.
۷ تیر ۹۳
۹ سال و ۱۱۰ آزمون سابقه کانونی ;;) ;;)
زیست و شیمی حاشیه نویسی نکات خیلی کمک میکنه. هایلایت کردن کتاب تو شیمی کمک کرد خیلی ب مرور کردن سریع. فیزیک فقط فرمولا ک گذاشتم واسه هفته اخر اما وقت نشد بخونم :| ادبیات هم لغاتی ک همش یادم میرفت با اعلامی ک همش یادم میرفت رو هایلایت کردم. کلا خلاصه نویسی نداشتم اونچنان. هایلایت میکردم بیشتر.
کتابُ خوندم فقط حتی فیزیک و ریاضی.
خیلی سبز هر فصلی دو سری تست داره سری A و Z. سری زد اش بعضی تستاش واقعا خوبه. تکمیلی مبتکران هم شنیدم خوبه اما دیر اومد واسه ما دیگه وقت نشد بزنمش نمیتونم نظر بدم :D

AmirCeUCaCMe

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
آمل
پاسخ : -

به نقل از M!ss Perfect :
طول نمیکشید بـا این روش ؟ چقد زمان میبرد ؟
معلمای مدرستون چطور بودن ؟
مشاوره انگیزشی مفید بود ؟
چرا یکم طول میکشید ولی بازم سرعتم خوب بود. مثلا هر صفحه ۱۰-۲۰ دقیقه اینجوری طول میکشید بستگی ب اهمیتش داشت! اما خوب تسلط خیلی مهمه. حالا درصد کنکورم زیاد خوب نشد متاسفانه اما تو کانون میانگینم ۸۳-۸۴ فکر کنم بود. درسته نسبت ب بقیه اختصاصیام ۷-۸ درصدی کمتر بود اما بازم بد نبود. زیست ارزش وقت گذاشتن داره. تا جا داره باید خوند زیست رو!
معلمای مدرسمون خیلی کمک کردن بهم. مخصوصا تو ریاضی و فیزیک معلمای خیلی خیلی خوبی داشتیم. زیست هم خوب بود معلممون هر چند خیلی غیبت داشتم و ترجیح میدادم کتاب رو بخونم خودم.
والا نمیشد اسمشو مشاوره گذاشت اونچنان. بیشتر صحبت میکردیم میخندیدیم روحیم باز شه:D حالا هرچی، ولی خیلی خوب بود :D
البته از نقش مدرسه تو شادی و روحیه دادن هم نمیشه گذشت! مخصوصا زنگای عمومی رو که تو اتاق پینگ پنگ میگذروندیم :))

Intelligenz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
مشهد

سلام.
تبریک برای رتبه تون.
در باب "خوش امتحان بودن" به اختصار و به صورت پاراگرافی میشه توضیح بدین ؟ :-" و حتی خوش امتحان شدن : دی

AmirCeUCaCMe

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
آمل

به نقل از نــــگــــین :
سلام.
تبریک برای رتبه تون.
در باب "خوش امتحان بودن" به اختصار و به صورت پاراگرافی میشه توضیح بدین ؟ :-" و حتی خوش امتحان شدن : دی
سلام و درود فراوان :-"
ممنون بابت تبریک.
راجع به "بد امتحان بودن" تا فردا صبح میتونم توضیح بدم :))
برای خوش امتحان بودن خونسردی رو باید حفظ کرد و کنترل کردن استرس واجبه. حالا معلومات هم باید خوب باشه ک امتحان خوش بشه :)

Intelligenz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
مشهد

به نقل از AmirCeUCaCMe :
سلام و درود فراوان :-"
ممنون بابت تبریک.
راجع به "بد امتحان بودن" تا فردا صبح میتونم توضیح بدم :))
برای خوش امتحان بودن خونسردی رو باید حفظ کرد و کنترل کردن استرس واجبه. حالا معلومات هم باید خوب باشه ک امتحان خوش بشه :)
جدا از استرس و اینا آخه خیلی از خوش امتحانا استرسی ان ولی بیشتر من منظورم اینه طرف اصن میدونه سوال ازش چی میخواد و اصل مطلب چیه.
اصن سوال رو میدی حل کنه انگار طراح بوده از اول میره تو مسیر درست حل کردنش. #غبطه
این تسلط عه چجوری به دست میاد ؟ آخه من "تمرین کردن" رو امتحان کردم بیشتر برای سوال تکراری جواب میده.

AmirCeUCaCMe

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
آمل

به نقل از نــــگــــین :
جدا از استرس و اینا آخه خیلی از خوش امتحانا استرسی ان ولی بیشتر من منظورم اینه طرف اصن میدونه سوال ازش چی میخواد و اصل مطلب چیه.
اصن سوال رو میدی حل کنه انگار طراح بوده از اول میره تو مسیر درست حل کردنش. #غبطه
این تسلط عه چجوری به دست میاد ؟ آخه من "تمرین کردن" رو امتحان کردم بیشتر برای سوال تکراری جواب میده.
اها :-"
از این نظر ک منم پس جزو خوش امتحانام :-"
نمیدونم والا :D الان ک زیاد سر کنکور وقت برای فکر کردن و پیدا کردن راه حل نیس! وقت فقط در حد محاسباته!
شاید به مهارت تو خوندن سوال ربط داره
یا یه توانایی ذاتیه شاید!
البته خیلی به تسلط رو مبحث ربط داره ک وقتی سوال رو میخونی تو ذهنت راه حلش یا مبحث مربوط ب سوال بیاد.

• لایک
امتیازات: N!ma

Intelligenz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
مشهد

به نقل از AmirCeUCaCMe :
اها :-"
از این نظر ک منم پس جزو خوش امتحانام :-"
نمیدونم والا :D الان ک زیاد سر کنکور وقت برای فکر کردن و پیدا کردن راه حل نیس! وقت فقط در حد محاسباته!
شاید به مهارت تو خوندن سوال ربط داره
یا یه توانایی ذاتیه شاید!
البته خیلی به تسلط رو مبحث ربط داره ک وقتی سوال رو میخونی تو ذهنت راه حلش یا مبحث مربوط ب سوال بیاد.
ینی خلاصه ش این میشه که این تسلط عه از زیاد خوندن به دست میاد ؟ به جز ذاتی بودن البته :))
بعد ینی همش سعی میکردین چیزی رو که دارین میخونین تو ذهنتون طبقه بندی کنین ؟ اگه آره ، چجوری ؟ :-" راهکار بگین خلاصه. :-"

AmirCeUCaCMe

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
آمل

به نقل از نــــگــــین :
ینی خلاصه ش این میشه که این تسلط عه از زیاد خوندن به دست میاد ؟ به جز ذاتی بودن البته :))
بعد ینی همش سعی میکردین چیزی رو که دارین میخونین تو ذهنتون طبقه بندی کنین ؟ اگه آره ، چجوری ؟ :-" راهکار بگین خلاصه. :-"
اره تا حدودی همون ک گفتی :-"
اره خوب ی جورایی! انصافا نمیدونم چجوری توضیح بدم :D
راهکار...هممم... :-"
من بیشتر فکر میکنم ذاتیه. راهکار خاصی ب ذهنم نمیرسه! بعدشم همه سوالا ک اینجوری نیس. میشه با تصمیم گیری درست و رد کردن سوال زمان رو سِیو کرد!

Anna18

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

آیا تو کنکور وقت کم هم اوردین؟
به نظرتون زمان پاسخ گویی یه سوالات کافیه؟
شیمی رو چطور میخوندین و چطور همچین درصد بالایی کسب کردین؟

AmirCeUCaCMe

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
آمل

به نقل از Anna18 :
آیا تو کنکور وقت کم هم اوردین؟
به نظرتون زمان پاسخ گویی یه سوالات کافیه؟
شیمی رو چطور میخوندین و چطور همچین درصد بالایی کسب کردین؟
نه وقت کم نیاوردم اما چندتا سوال فیزیک رو با عجله زدم ک ب زمین برسم. زمین ک نرسیدم بزنم فقط ۲ تا زدم. فیزیکم هم خراب شد! کاش کلا بیخیال زمین زدن میشدم!
کافیه چون کنکور داره سرعت عمل رو هم میسنجه.
شیمی کتابُ میخوندم و با توجه ب این ک سر کلاس خوب گوش میدادم و از پایه هم شیمیم خیلی خوب بود میرفتم سراغ تست زدن و درسنامه مبتکران رو برای دوم و سوم خوندم اما برای پیش نه. جزوه دبیرمونُ خوندم برای پیش. روش خاصی نداشتم.

Anna18

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

۱-نظرتون راجع به زمین چیه؟!
بخونیم اگه وقت شد بزنیم؟
یا اصلا نخونیمو نزنیم از۱۸ دقیقه‌ش برای بقیه درسا استفاده کنیم؟
۲-شما درسارو به ترتیب دفترچه زدین؟
۳-روز قبل از ازمون های آزمایشی چیکار میکردین؟
۴-در هفته چند ساعت به زیست و شیمی اختصاص میدادین؟
۵-درسنامه های کتاب الگو چقدر مفیدن؟
۶-برای ریاضی کتاب رو هم میخوندین؟
۷-عوامل موفقییت‌تون در کنکور۹۴؟
مرسی :)

AmirCeUCaCMe

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
آمل

به نقل از Anna18 :
۱-نظرتون راجع به زمین چیه؟!
بخونیم اگه وقت شد بزنیم؟
یا اصلا نخونیمو نزنیم از۱۸ دقیقه‌ش برای بقیه درسا استفاده کنیم؟
۲-شما درسارو به ترتیب دفترچه زدین؟
۳-روز قبل از ازمون های آزمایشی چیکار میکردین؟
۴-در هفته چند ساعت به زیست و شیمی اختصاص میدادین؟
۵-درسنامه های کتاب الگو چقدر مفیدن؟
۶-برای ریاضی کتاب رو هم میخوندین؟
۷-عوامل موفقییت‌تون در کنکور۹۴؟
مرسی :)
۱. متنفرم از زمین! :D بخون یهو دیدی وقت اضافه اومد حیفه نزنی! ولی اگه قراره مثل من ۸ درصد بزنی کلا نخونی بهتره چون حتی رتبه کل‌ت رو هم بهتر نمیکنه! حداقل ۳۰-۴۰ باید بزنی تا تراز کلـت رو بیاره بالا!
۲. کلا درسارو ب ترتیب میزدم همیشه. روز کنکور زیست وقتمو خیلی گرفت بعد از زیست دیدم دقیقا به اندازه فیزیک و شیمی وقت دارم تازه زمین هم نزدم. تو ۲ ثانیه تصمیم گرفتم برم اول شیمی رو بزنم چون شیمی ریاضیا رو دیده بودم یکم وقتگیر بود. گفتم نصف شیمیو میزنم برمیگردم رو فیزیک. نصفُ زدم دیدم یکم وقت اضافه اوردم بعدش شیمیو تا ته زدم رفتم رو فیزیک :D اینجوری شد که شیمیم بالا شد و فیزیکم کم شد نسبتا :D
۳. ازمون غیر حضوری رو میزدم. تاریخ ادبیات و لغت رو ی دور دیگه میخوندم. زیست اون ازمون رو ی دور از رو کتاب ورق میزدم نکته‌هاشو مرور میکردم. شیمی هایلایت شده هام و حاشیه نویسیامو میخوندم. فیزیک و ریاضی هم اون مبحث رو از روی جمع بندیای مهروماه میزدم ک مرور بشه. دینی هم ی دور سریع فقط نگاه میکردم متن و آیات رو. البته این کارا واسه ۲ روز اخره. معمولا چهارشنبه صبح قبل ازمون برنامه ازمون تموم شده بود بقیش رو واسه مرور میذاشتم.
۴.بستگی ب نیاز و برنامه ازمون داشت. برنامه خاصی نداشتم. شده تو یه هفته نصف ساعت مطالعم رو زیست بخونم شده یه هفته کلا ۶-۷ ساعت زیست بخونم!شیمی هم همینطور.
۵.خوبه درسنامه هاش. نمیتونم بگم چقدر مفیده والا من ک راضی بودم.
۶.بله تمرینای کتاب ریاضی عمومی پیش بعضیاش واقعا خوبن.
۷. نمیدونم :D شاید تلاش ، هوش، یه انگیزه ویژه‌ای ک داشتم :D :-" رقابتی ک با دوستای صمیمیم داشتم و... نمیشه همه‌شو یه‌جا گفت :D

mobin9898

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
سنندج
رشته دانشگاه
پرستاری

میشد بی حوصله بشی ؟ چسکار میکردی؟
چطوری نتتو کنترل میکردی؟
واسه دو هفته آزمون قلم چی چطور برنامه ریزی میکردی؟

Sent from my HUAWEI G525-U00 using Tapatalk

AmirCeUCaCMe

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
آمل

به نقل از mobin9898 :
میشد بی حوصله بشی ؟ چسکار میکردی؟
چطوری نتتو کنترل میکردی؟
واسه دو هفته آزمون قلم چی چطور برنامه ریزی میکردی؟

Sent from my HUAWEI G525-U00 using Tapatalk

اره خیلی وقتا بی حوصله میشدم. یه برنامه بیرون واسه شب میذاشتم با دوستام بعدش اوکی میشدم.
کنکورُ دادم نفهمیدم چجوری نتُ کنترل کنم!
معمولا قسمت اعظم اختصاصیا و یکم عمومی رو هفته اول میخوندم. هفته دوم هم بقیه عمومیا و زیست رو بیشتر میخوندم. البته برنامه واسه هر ازمون فرق داشت. تا ۴شنبه صبح همه تموم بود. بعدش مرور همه درسا :)

سـلمـــا

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
هر کجا هستم باشم،آسمان مال من است

سلام و تبریک بابت رتبتون

می گن که فیزیک سخت ترین درس بوده بین اختصاصیا ،به نظرتون الگو کتاب مناسبی برای جواب دادن به سوالای سخت فیزیک هست؟
من امسال سوم دبیرستانم ،برای فیزیک می خوام الگو بگیرم ،به نظرتون دوم و سوم رو جدا جدا بگیرم یا کلا فیزیک پایه الگو رو بگیرم؟

Shery

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجـنورد
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از AmirCeUCaCMe :
کنکورُ دادم نفهمیدم چجوری نتُ کنترل کنم!
به این جمله خیلی خندیدم خدایی.

+انتظار داشتین چند بشین ؟! تک منطقه یا کشوری ؟

++چه کاری رو انجام دادین که خیلی راضی این و یا چه کاری رو انجام ندادین که اگه برمیگشتین عقب حتما انجام میدادین ؟

[بعدا نوشت : راستی سلام ، با آرزوی موفقیت های بیشتر : )) ]

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا