• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات پیرامون دانشگاه‌ها

• شروع کننده موضوع

mohammadi1234

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
سمنان
سلام دوستان.این تایپیک برای کنکوری های 94 است.خواهشا اطلاعاتتون رو درباره ی دانشگاه های شهرستان برای رشته های تجربی بذارین.منظورم حرف اطرافیان و به خصوص فارغ التحصیل ها.شیراز و اصفهان و تهران و مشهد و تبریز رو که همه می دونن خوبه.اما شهر های دیگه نه.پس در مورد رشته های تجربی قزوین،همدان،یزد،ساری،بابل و رشت و سمنان و شاهرود ورامسر و کرمان و رفسنجان و کرمانشاه و ...صحبت کنید.منظورم مثلا درباره ی اساتید و محیط خوابگاه و ..هست.

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
پاسخ : معرفی دانشگاه های شهرستان ها

سلام.
من دو ترم گذشته رو تو علوم پزشكي اردبيل رشته ي پزشكي خوندم.
پس اطلاعاتم بديهتن بيشتر در مورد دانشكده ي خودم ميشه. البته در مورد دارو دندون و رشته هاي پيرا هم اطلاعاتي دارم كه ميگم.

از نظر آموزشي توي مقطع علوم پايه بايد بگم كه دانشكده ي ما دانشكده ي خوبي بود.
استاد هامون واقعن با سواد و فوق العاده سخت گير بودن خصوصن قسمت علوم تشريحي كه محض رضاي خدا ما يك امتحان راحت هم نداشتيم :|
امّا تو قسمت باليني افتضاحه دانشگاه. دو تا بيمارستان ِ داغون داره.
يني قسمت بالينيش ضعيفه.
ولي تو علوم پايه واقعن خوبه.
با توجه ب اين كه تعداد هم خيلي زياد نيس مث دانشگاه تبريز و اينا كيفيت بالاتره فك كنم.
امكانات دانشگاه مثل ازمايشگاه و اينا طبيعتن هيچ موقع با دانشگاه هاي بزرگ قابل مقايسه نيس.
ولي خيليم بد و كم نيس :/ يني خب حداقلش ما دو تا جسد داشتيم
يكيش سال ٨٩ بوده گويا يكيش هم ٩١.
ي دونه هم تازه هس رو نميكنن :| [ميخوان دو تاي قبلي رو تبديل ب لاشه كنيم بعد :)) ]
در مورد محيط فيزيكي دانشكده بگم كه با پيرا يكي هس
كوچيك هم هس.
ولي خبر خوب اينه كه ساختمون جديد ساختن :D
از بهمن ماه همه ي رشته ها به ساختمون هاي جديدشون منتقل ميشن
ك من ساختمون جديد دانشكده ي پزشكي رو ديدم خيلي خوبه :D

در مورد شهر اردبيل بخوام بگم واسه من شهر كوچيكي بود. شهري كه توش يك مقدار اذيت شدم.
يك مقدار شهر مذهبي و متعصبي هس. يه مقدار؟ :/ زياد :|
ي سري روابط دختر پسري تعريف شده نيس و قابل قبولم نيس زياد.
ولي فاجعه نيس :D
يني درسته كوچيكه ولي ميشه خوش بود اونجا هم :D حداقل كتابخونه مركزيش كنار دريا چه اس رويايي عه :D

در مورد خوابگاهم ك خوابگاهاي علوم پزشكي بيشتر خوابگاه فاطميه هس ك خوابگاه خوبيه.
ولي خبر خوب اينه سال بعد خوابگاه جديد دخترانه هم افتتاح ميشه :D

كلّن نظرمو بگم:
سطح آموزشي توي علوم پايه خوبه.
قسمت باليني خوب نيس چون بيمارستان ها افتتاح نشدن.

امكانات و محيط فيزيكي فعلن كمتر هس ولي سال بعد كه قراره دانشكده ها افتتاح شن خيلي بيشتر و بهتر ميشه.

شهرش كوچيكه مردم متعصب ترن. ولي ميشه خوش بود و خوشي كرد.

دارو و دندون رُ اگه خواستين بگم :D

.mary.

مریم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‌امین۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

درباره دانشگاه ـای فنی و صنعتی هم صحبت کنن. چه اشکالی داره؟!
اصن چرا فقط شهرستان ـا؟!
کلا خوب میشه اگه دانشجو ـا بیان راجع به دانشگاه ـو خوابگاه ـو محیط شهر دانشگاه ـشون صحبت کنن.

Dr.Behnaz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
مدال المپیاد
شیمی ........

خانوم سوگند...لطفن یه کمی هم درمورد دندون اردبیل بگید :)

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

به نقل از Dr.Behnaz :
خانوم سوگند...لطفن یه کمی هم درمورد دندون اردبیل بگید :)
چشم حتمن. :D
اين رشته تو اردبيل يه رشته ي تازه و نوپا هس. به اين صورت كه ورودي هاي اول اين دوره هنوز فارغ التحصيل نشدن.
تعداد افرادي كه قبول ميكنه هم كم هس بنابراين قانون" ممنوعيت نقل ُ انتقال" جدي در موردش اجرا ميشه.
ولي رشته ي ما تعداد زيادتره و راحت تر با مسعله ي مهمان و انتقالي موافقت ميكنن.
در مورد دندان.
يه دونه پاراكيلنيك داخل خود دانشكده هس و نمي دونم كيلينيك هاي اصلي شون كجاس.
امكانات اين رشته با توجه به اين كه ي سري چيزا رُ تخصصي لازم دارن كم تر از رشته ي ما هس.
بازم قسمت علوم پايه بهتر هس. بعد از اون پارا كيلنيك و كيلنيك به نسبت علوم پايه قوي نيس.
يني چون سابقه ي رشته ي پزشكي خيلي بيش تر از دندان هس وضعيت بهتري هم داره.

در مورد دارو سازي اگه كسي خواست بگم ؛؛)

نيـــــاىْ

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

پزشکی آزاد تهرانم توضیح بدین لطفن اگه میدونست کسی :-"

• شروع کننده موضوع

mohammadi1234

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
سمنان

در مورد دارو هم لطفا توضیح بدین.

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

سلام.
منم راجب دانکده دندانپزشکی همدان یه سری چیزا رو میگم.اگر راجب دانشکده های پزشکی و دارو یا بقیه رشته ها هم خواستین یه مقدار اطلاعات دارم.

دانشکده دندانپزشکی همدان یکی از بهترین دانشکده های دندانپزشکی هستش[nb]ریا نباشه البته :)) [/nb] سابقه ش هم طولانیه از سال 1366 تاسیس شده.همه ی تخصص های رشته دندانپزشکی رو هم ارائه میده.

در مورد علوم پایه اگر بخوام صحبت کنم ، حقیقتا نسبت به مقطع کلینیک که ما ترم 5 واردش میشیم ، خیلی سطحش پایین تره.
علوم پایه طبیعتا به دانکده خود ما ربط نداره و اساتیدش مال دانشکده های دیگه ن.من تو طول 2 ترم گذشته به هیچ وجه سخت گیری ندیدم تو اساتید!یعنی تعداد زیادی از اساتید واقعا با سواد و فول پروفسور و خوب بودن.منتها سخت گیری ندارن.یعنی اگر خودت نخای درس بخونی ، مجبور نمیشی به خوندن! آخر ترم با نمونه سوالی چیزی پاس میشی! و این از نظر من بده! چون تعداد زیادی از دانشجو ها تو مقطع علوم پایه بی سواد بار میان. :|
اما اگر میل به درس خوندن باشه ، با اطمینان میتونم بگم استادای خوبی هستن که میشه ازشون استفاده کرد.
در مورد امکانات سخت افزاری :D اگر بخوام حرف بزنم به 2 دسته تقسیم میشه:
1) ساختمان ها : که ساختمان دانشکده ی کنونی ِ دندانپزشکی کاملا تازه ساخت و مدرن هست.سال 85 این ساختمون احداث شده در 3 طبقه.ه به طور کامل جوابگوی نیازهای دانشکده بود.منتها امسال با هزینه ی بالایی طبقه ی 4 هم به بهره برداری رسید که فضای خیلی زیادی رو به دانشکده اضافه کرد.
فضای کتابخونه عوض شده و خیلی بزرگتر شده.کمیته تحقیقات دانشجویی دانشکده دندانپزشکی به طور مستقل تاسیس شده و توی همین طبقه قرار گرفته.مرکز تحقیقات لیزر و خلاصه کلی چیزای جدید.
منتها دانشکده پزشکی که کلاسهای آزمایشگاهی مث بیوشیمی عملی ، باکتری عملی ، تشریح عملی و... توشون برگزار میشه از نظر قدمت قدیمیه و نوساز نیست.منتها خیلی بزرگ هستش.

2) امکانات و تجهیزات : کلینیک دانشکده دندانپزشکی تو خود ِ دانشکده ست.تو کل این 4 طبقه ای که خدمتتون عرض کردم ما فقط 3 تا کلاس آموزشی داریم که میریم سر کلاس و استاد میاد و ... بقیه فضا شامل بخش های کلینیکی مختلف[nb]پریو ، اندو ، ترمیم ، پروتز ، جراحی و...[/nb] و بخشای اداری هستش که حجم عمده ش رو همین کلینیک ها شامل میشن.من خودم تو مقطع کلینیک نیستم فعلا اما با توجه به حرفایی که از سال بالایی ها شنیدم از امکانات و تجهیزات بخش ها کاملا راضی بودن.وسایل خوب و قابل استفاده - چه آموزشی چه برای کارکردن روی مریض - استفاده از روش های جدید و وسایل جدید برای اموزش و... ===> بچه های سال بالایی تا حد زیادی راضی ان.
منتها اگر بخام راجب امکانات علوم پایه ای که ما باید ازش استفاده کنیم و تو دانشکده پزشکیه حرف بزنم ، حقیقتا من راضی نبودم این 2 ترم!
مولاژ های کهنه و شکسته و خراب.یه جسد که معلوم نیس مال چند صد سال پیشه ، کمبود مواد ازمایشگاهی و...

در کلیت باید بگم که دانشمده دندانپزشکی همدان ، مقطع کلینیک و امکاناتی که داره خیلی خیلی بهتر از مقطع علوم پایه ست.
دانشکده مطرحیه در سطح کشور ، همه ی تخصص ها رو ارائه میده ، تعداد بسیار زیادی اساتید باسواد و کار کشته ، چن تا فلوشیپ ارائه میده.مجوز ارائه ی چند تا فلوشیپ دیگه رو کسب کرده.جو دانشکده خیلی خوب و آرومه.تعدادمون زیاد نیس حدود 250 تا داشنجو دوره عمومیه و 50-60 تا رزیدنت و دانشجو فلوشیپ داره.امکان انجام کارهای تحقیقاتی زیاده.یه جورنال مخصوص دانشکده هستش که کارهای تحقیقاتی اساتید و دانشجو ها رو منتشر میکنه.
و...

از لحاظ امکانات خوابگاهی باید بگم که متاسفانه خوابگاهای دخترونه به اندازه خوابگاه های پسرا خوب نیستن.
خوابگاه اصلی و مرکزی پسرا خوابگاه مدنی هستش که تو خود محوطه دانشگاه قرار داره.==> دسترسی به زمین چمن و باشگاه و کی امکانات دیگه ای که تو دانشگاه هستش.اونجوری که شنیدم بچه ها اکثرا ازش راضی ان.
البته دانشجو های پسر ورودی اکثرا خوابگاه مدنی رو بشون نمیدون و یه خوابگاه درب و داغون خودگردان حوالی خوابگاه ما دارن.منتها بعدا میتونن برن مدنی.
خوابگاه مدنی واقعا محوطه یی که اطرافش داره عالیه.رودخونه و پارک و فضای سبز و باغ دانشگاه همه حوالی اون خوابگاه هستن.
خوابگاهای دخترونه 5-6 تا هستن.که جز یکی که تو دانشگاه هستش بقیه بیرون هستن.3 تاشون نردیک هم ان و تو یه محله قرار دارن.جز خوابگاه ما بقیه حیاط و فضای سبز دارن.منتها امکانات انچنانی نداریم در کل.

از لحاظ خود ِ شهر همدان ، شهر سرسبز و خوبیه.جاهایی که بتونی وختت رو بگذرونی مث پارک و فضای سبز جاهای دیدنی اینا داره تا حدودی.
نسبت به اینکه زیاد شهر بزرگی نیس مرکز خریدای خوبی داره.
یه کم فضای شهر - در مقایسه با شهری مث سنندج- مذهبی تر و خشک تره حقیقتا.اما جوری نیس که توش زیاد اذیت بشی.

در کل اگر کسی رتبه ش برسه ، من دندانپزشکی همدان رو میتونم پیشنهاد کنم.

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

به نقل از mohammadi1234 :
در مورد دارو هم لطفا توضیح بدین.
خُب :د

دانشكده ي دارو مي تونم بگم بهترين دانشكده اس :د
با اينكه تازه تاسيس هست ولي هم ساختمون موقتشون خيلي شيك و باكلاسه هم امكانات آموزشي و آزمايشگاهي اش بالاس.
رئيس دانشكده شون به شدت مصمم و پر تلاش هس و خيلي وقت ميذاره روي دانشجو ها.
خيلي هم باهاشون كار ميكنن.
يني مثلن از ترم سه بايد كنفرانس ها رو به زبان انگيليسي بدن بخش اعظم درساشونو بايد زبان اصلي بخونن
و از يه ترم ديگه ك دقيق نمي دونم چه ترمي هس به خاطر واحد ِ آرايشي و بهداشتي و ايناشون دقيق نمي دونم چي :د بايد فرانسه ياد بگيرن و بخونن.

در كل خيلي تازه تاسيس هس سال ٩٢ اولين ورودي شون بوده
ولي خيلي روشون كار ميكنن خيلي سخت گيرن استاد هاشون و رئيس دانشكده شون خيلي جدّي و با انگيزه ُ مصمم هس.
كلّن اميد ِ زيادي به پيش رفت ِ دانشكده ي دارو دارن و روشون سرمايه گذاري ميكنن :د

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

داروی ساری + خوابگاهش :-"

• شروع کننده موضوع

mohammadi1234

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
سمنان

می شه لطفا درباره ی دارو و پزشکی همدان توضیح بدین.خیلی ممنون.

• شروع کننده موضوع

mohammadi1234

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
سمنان

فرق بوعلی همدان با علوم پزشکی همدان در چی هست؟

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

فرق بوعلی همدان با علوم پزشکی همدان در چی هست؟
بوعلی یه دانشگاه دیگه ست.تحت نظارت وزارت علوم. رشته هایی غیر از علوم پزشکی رو داره.یعنی رشته های زیر گروه تجربی غیر از علبوم پزشکی مثل کارشناسی کشاورزی به عنوان مثال، رشته های زیر گروه انسانی ، زبان و ریاضی

به نقل از mohammadi1234 :
می شه لطفا درباره ی دارو و پزشکی همدان توضیح بدین.خیلی ممنون.

اوکی. :)

دانشکده دارو نسبت به دندون و پزشکی خیلی جدید ِ . سال 89 تاسیس شده.منتها بسیار بسیار قوی عمل کرده.
دانشکده خیلی خیلی مجهز و تازه تاسیس.ازمایشگاه های خوب.کادر قوی از اساتید جوان و بسیار باسواد.
رییس دانشکده بسیار کوشا هستن.خیلی به فکر پیشرفت دانشکده ان.
بچه ها هم واقعا راضی هستن از امکانات.

دانشکده پزشکی:
دانشکده پزشکی همدان جز اولین دانشکده هاست که تو دانشگاه تاسیس شده.از سال 92 جز دانشکده های تیپ 1 شده.
امکانات سخت افزاری خود دانشکده رو که گفتم در دوران علوم پایه ان چنان چنگی به دل نمیزنه.
منتها بعد ها تو دوره های بعدی اموزش پزشکی که وارد محیط بیمارستان میشید ، تعداد بیمارستان های خوبی داره که به نسبت مجهز هم هستن.به عنوان مثال تخصصی ترین بیمارستان قلب غرب کشور همین چن ماه پیش افتتاح شد که اتفاق با دانشکده ما 5 دقیقه فاصله داره :D
بقیه بیمارستان ها هم مث بیمارستان فوق تخصصی بعثت و.. بیمارستان های خوبی هستن به نسبت.
پزشکایی هم که تو همدان داریم و قاعدتا یه سری هاشون استاد بچه های پزشکی هستن هم بسیار توانا و با سواد هستن.
همدان بین استان های کردستان ، کرمانشاه ، ایلام ، زنجان ، حرف اول رو میزنه در کل.

اما در کل توی علوم پایه زیاد قوی عمل نمیکنه همدان به نظرم. تو هر 3 رشته از مقطع بعد علوم پایه خیلی خوب میشه.

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

من درمورد دندان اردبیل بگم که باوجود اینکه نسبتا یه دانشکده تازه تاسیسه ولی خیلی قوی دوسال پیش هم رتبه برتر علوم پایه داشت

درمورد ارومیه هم حقیق کنید فک کنم تیپ یک قراره بشه

• شروع کننده موضوع

mohammadi1234

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
سمنان

کسی درمورد رشت و بابل و سمنان اطلاعات نداره؟دندان و دارو؟

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

به نقل از نازنیــــــــــن :
من درمورد دندان اردبیل بگم که باوجود اینکه نسبتا یه دانشکده تازه تاسیسه ولی خیلی قوی دوسال پیش هم رتبه برتر علوم پایه داشت

درمورد ارومیه هم حقیق کنید فک کنم تیپ یک قراره بشه
نازنین جان اون ی نفر خیلی خرخون بود :-"
ولی کلن دندان اردبیل خود بچه ها میگن امکانات کم دارن به همه یونیت نمیرسه و از این چیزا
وگرنه علوم پایه اش خوبه

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از سـوگـنـد :
نازنین جان اون ی نفر خیلی خرخون بود :-"
ولی کلن دندان اردبیل خود بچه ها میگن امکانات کم دارن به همه یونیت نمیرسه و از این چیزا
وگرنه علوم پایه اش خوبه
ها اره اینم هس :-"

Dr.Behnaz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
مدال المپیاد
شیمی ........

بچه ها یه سوال ..............خوابگاها چند نفرن...؟ :-"
ینی چندتا آدم تو هر اتاقه؟!

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از Dr.Behnaz :

:))
ببین بستگی داره خوب.
ما تو خوابگاهمون اتاق 2 نفره داریم ، 3 نفره داریم ، 4 نفره هم داریم.
بقیه خوابگاها 6 نفره هم دارن.
بستگی به خوابگاه داره.

البته بیشتر جاها به ترمک ها اتاق 2 نفره نمیدن..

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

به نقل از Dr.Behnaz :
نرمالش 4-6 هس :D

بالا