• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پایه نهم

به نظرتون برای ورود به دبیرستان های تیزهوشان باید آزمون ورودی بگیرن یا نه؟؟

• حتما بگیرن

رای‌ها: 53 56.4%
  • به هیچ عنوان....چرا الکی به بچه ها استرس وارد میکنن؟

رای‌ها: 32 34.0%
  • بله ولی ظرفیت تغیری نکنه!!

رای‌ها: 9 9.6%

• رای‌دهندگان
    94

_SAEED

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
دکتر شهریاری
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
دو تا نقره
به نظرتون چقدرشون رو باید پیش خوانی کنم؟؟یعنی چند تا درس یا چند تا فصل؟؟
بنظرم اول باید یه نگاه کلی به همه دروس داشته باشی و بصورت اجمالی در دو الی سه روز تمام کتاب ها رو مطالعه کنی. بعدش برای خودت سطح بندی کن.
بعد متناسب با سطحی که مشخص کردی مطالعه کن.
مثلا اگر دروس برات به اندازه سختی دروس هشتم بودن ...
یک الی دو فصل از هر عنوان علوم (زیست فیزیک شیمی زمین) مطالعه کن. البته اگر معلم جدا برای هر عنوان نداری نصف کتاب علوم
برای ریاضی هم بدلیل اینکه بیشتر مطالب ریاضی نهم تکمیلی هشتم هستن حتی میتونی همشون رو به راحتی بخونی! ولی روی چهار فصل اول زیاد تمرین کنی.
برای فارسی هم بیشتر روی ضعف معلمت کار کن. یعنی اینکه معمولا بیشتر دبیر های فارسی تو ی چیز کم درس میدن. مثلا دبیر روی معنای شعر کم کار می‌کنه ... بنظرم چون در سال تحصیلی وقت نمی کنی رو اینا تمرکز کنی تابستون وقت خوبی برای مطالعه کردنشونه ...

در آخر هم بگم بهتره محتوای ترم یک رو تا حد خوبی مطالعه کنی اگر ترم دو رو هم مد نظر بگیری بازدهی پیش خونی ات کم میشه

___mms__

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
شهرری
سال فارغ التحصیلی
1403
بنظرم اول باید یه نگاه کلی به همه دروس داشته باشی و بصورت اجمالی در دو الی سه روز تمام کتاب ها رو مطالعه کنی. بعدش برای خودت سطح بندی کن.
بعد متناسب با سطحی که مشخص کردی مطالعه کن.
مثلا اگر دروس برات به اندازه سختی دروس هشتم بودن ...
یک الی دو فصل از هر عنوان علوم (زیست فیزیک شیمی زمین) مطالعه کن. البته اگر معلم جدا برای هر عنوان نداری نصف کتاب علوم
برای ریاضی هم بدلیل اینکه بیشتر مطالب ریاضی نهم تکمیلی هشتم هستن حتی میتونی همشون رو به راحتی بخونی! ولی روی چهار فصل اول زیاد تمرین کنی.
برای فارسی هم بیشتر روی ضعف معلمت کار کن. یعنی اینکه معمولا بیشتر دبیر های فارسی تو ی چیز کم درس میدن. مثلا دبیر روی معنای شعر کم کار می‌کنه ... بنظرم چون در سال تحصیلی وقت نمی کنی رو اینا تمرکز کنی تابستون وقت خوبی برای مطالعه کردنشونه ...

در آخر هم بگم بهتره محتوای ترم یک رو تا حد خوبی مطالعه کنی اگر ترم دو رو هم مد نظر بگیری بازدهی پیش خونی ات کم میشه
خیلی ممنون

M_A_H_D_I

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
4444
مدال المپیاد
مسابقات ریاضی IMC , مسابقات ریاضی آسیایی ساسمو، مسابقات ب.م.م ریاضی
سلام دوستان. نظرتون راجب کتاب ریاضی علامه حلی نهم چیه؟http://dl.paytakhteketab.com/riazi-9-tizhooshan-alame-helli.zip
1-به نظرتون میتونه کتاب خوبی باشه برای آزمون ورودی؟
2-سوالاتش مشابه آزمون ورودی سمپاد هست؟
3-تا به حال استفاده کردید؟

دانیست

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی(حاج احمد سینائیان و پسران)
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1403
راستش من تا حالا علامه حلی کار نکردم، ولی برای ریاضی مرشد مبتکران خیلی اسم در کرده و در همون حد سوالاتش خوبه و از همه نوع تیپ سوال داره
برای درسنامه هم خیلی سبز و مبتکران انصاری قادر عالیه
دوست دارم نظر بقیه رو راجع به مجموعه علامه حلی بدونم
خودم شنیدم مطالبش سنگین نیست اونقدرا

Ramzi

خسته از درهای بسته
نام مرکز سمپاد
شهید اژه‌ای
شهر
قبرستون
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
هعی زندگی
علامه حلی به طور کلی مطالب سطح پایین رو مفهومی بیان میکنه
به جای مطالب زیاد میاد مطالب رو کم میکنه و همون کم ها رو مفهومی
که این واقعا بهترین حالته . دقیقا عین آزمون سمپاد که مطالب کم بود ولی مفهومی و سخت . من مجموعه علامه رو از هفتم میخونم و بشدت یشنهاد میکنم

DeadEnd

کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
:>
منم موافقم با این مجموعه . درصد خوبم تو ریاضی آزمون سمپاد رو مدیون ریاضیات علامه ام و فیزیکش هم عالیه
اما "فقط"علامه خوندن خوب نیست
نمیتونه به تنهایی بهترین باشه
باید حتما در کنارش کتابای دیگه هم خوند
ولی در کل یک مجموعه عالیه از نظر من و معلمامون خیلی روش مانور میدن

دانیست

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی(حاج احمد سینائیان و پسران)
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام
من امسال میرم نهم
میخواستم ببینم کتاب کمک درسی (هرچی سنگین تر و پر محتوا تر ، بهتر) چیا خوبه برای دروس ریاضی، علوم و فارسی
مخصوصا برای ریاضی که باید انرژی بیشتری روش بذارم چه کتابایی رو کار کنم که سرعت و قدرت و تسلطم به انواع تست ها زیاد بشه؟
چون ممکنه امسال از ما ازمون ورودی برای دهم بگیرن

دوستان مخصوصا کسایی که پارسال نهم بودن و استفاده کردن راهنمایی کنن ممنون

یه تیز هوش

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دوره اول
شهر
کاشمر
سال فارغ التحصیلی
1403
ببین منم مثل تو نهمی ام
من از کتاب ریاضی تیزهوشان خیلی سبز استفاده می کنم خیلی فوق العاده ای و کتاب های علامه حلی هم خیلی به دردمون می خوره
امیدوارم موفق باشی

M_A_H_D_I

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
4444
مدال المپیاد
سلام
من امسال میرم نهم
میخواستم ببینم کتاب کمک درسی (هرچی سنگین تر و پر محتوا تر ، بهتر) چیا خوبه برای دروس ریاضی، علوم و فارسی
مخصوصا برای ریاضی که باید انرژی بیشتری روش بذارم چه کتابایی رو کار کنم که سرعت و قدرت و تسلطم به انواع تست ها زیاد بشه؟
چون ممکنه امسال از ما ازمون ورودی برای دهم بگیرن

دوستان مخصوصا کسایی که پارسال نهم بودن و استفاده کردن راهنمایی کنن ممنون
@:
سلام دوست عزیز
ببینید این شایعات الان ده سال هست که میگن میخوان برای دوره دوم هم آزمون بگیرن و آزمونی در کار نیست.(به خصوص اون آزمون تکمیل ظرفیتی که برای هفتم به هشتم گرفتند احتمال آزمون رو کم میکنه)
اما به شخصه برای ریاضی مرشد (برای حل تست) و کاهه(برای درسنامه+تست های خلاقانه) بهت توصیه میکنم (خودم خداروشکر مسابقات ریاضی رو با این ترکیب ترکوندم||=||:-")

Roham.Phys

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1402
من که نظرمه واسه کنکور از نهم و دهم نمیخواد سخت شروع کنید
همون درسایی که داخل مدرسه میدن رو بخونید،بیست سی تا تست بزنید و برید برای درسای بعدی و سال اخر همش مرور و نکات تست زنی هست
از سال های اول برید واس کنکور سنگین شروع کنید،هم خودتون حالتون بهم میخوره از درس عملا،هم بجای یاد گرفتن یه حرفه یا هنر وقتتونو گذاشتید
رو کنکور
من فامیل داشتم از نهم شروع کرده هنوز پشت کنکوره
یکی دیگه هم بوده دبیرستانو همون موقه خوب یاد گرفته و سال اخر مرور فقط
الان دانشگاه شهید بهشتی قبول شده
باور کنید،سخت گرفتن چیزی باعث موفقیت درش نمیشه!!

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
Picture1.png

جوابش چیه و چرا؟
طبق علوم هشتم فصل مغناطیس در روش مالش هنگام بلند کردن آهنربا قسمتی که جدا میشود با قطب آهنربا ناهم نام است یعنی دو سر میخ خلاف قطب s یعنی قطبn می شود اما آیا آهن ربای تک نوع قطبی داریم؟؟؟
خیر
پس حتما یک قطب s هم وجود داره.
پس آهنربا می شود از نوع سه قطبی گزینه 4

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
بودجه بندی ازمون هرسال عوض میشه؟
منظورم اینه که مثلا یه سال ازسه پایه سه سال از دو پایه ؟

hos-killer

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1401
بچه ها اصلا نگران آزمون ورودی نباشین با توکل به خدا درستونو بخونید و با آرامش ازمون بدید اگه قبول شدید خیلی عالی
اگه هم کسی به خاطر یه سری مشکلات نتونست قبول بشه باید یادش باشه که پروفسور سمیعی یه استیون هاوکینگ توی سمپاد درس نخوندند.
من واسه ی همتون آرزوی موفقیت میکنم امیدوارم نه بلکه توی این ازمون بلکه توی تمام مراحل زندگیتون بدرخشین

M_A_H_D_I

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
4444
مدال المپیاد
سلام دوستان عزیزم...دوستانی که الان در سمپاد هستند برای ورودی دوره دوم نیازی به آزمون ندارند این شایعات همیشه هست که بچه ها برای انتخاب رشته و این بیشتر درس بخونند. (منبع:تیز لاین، وبینار آکادمی تیزهوشان )

Arminium

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
صارمیه
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
بگیرن که خوبه،خوب دانش آموزان تیزهوشان اکثرا از لحاظ درسی قوی هستند،سطح آزمون هم که در سطح دانش آموزانه
پس نگرانی نداره،مثل یه الک می مونه؛واقعا بعضی ها نباید برن متوسطه دوم،قدیم هم همینجوری بود.
البته که احتمال زیاد آزمون نمیگیرن ولی خوب اگر بخوان بگیرن در حد همون چیز هایی هست که توی کتاب های تکمیلی هست و معلما هم درس میدند

Mard

Mard
نام مرکز سمپاد
علامه حلی قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام دوستان عزیزم،
اول از همه بگم بنده نهم هستم و در سطح متوسط رو به بالا هستم، از نظر هوشی ok هستم، فقط نیاز به تمرین دارم، برای همین میخواهم کتاب بخرم تا به سطح پیشرفته برسم. فقط و فقط لطفا کتاب های داغون و غیر آشنا پیشنهاد ندهید. کتاب هایی با توجه به نیاز بنده. در ضمن 100 درصد اطمینان دارم که قبلا چنین تاپیکی بوده، اما بنده با توجه به نیازم تاپیک زدم، لطفا حذفش نکنید.

برای ریاضی از معلمم پرسیدم و گفت با توجه به سطحت رشادت مبتکران بخر، بعدا یک کتاب سنگین تر معرفی میکنه.(نیازی به معرفی کتاب ریاضی نیست. از کتاب های پیشنهادی معلمم استفاده میکنم.)
برای علوم (شیمی، فیزیک، زیست، زمین شناسی) نمی دونم کتاب چی بخرم؟ لطفا کتابی رو معرفی کنید که قوی باشه و چرت و پرت نداشته باشه. به نظر خودم رشادت مبتکران و تیزهوشان خیلی سبز خوبه. البته فکر کنم علوم کاهه هم خوب باشه. (لطفا اگر کتاب علوم کاهه را دارید، در اینجا نقدش کنید.)
برای ادبیات هم خوب معلومه. کتاب طالب تبار نهم.

متاسفانه امسال معلم اجتماعی خوبی نداریم، و میدونم توی آزمون های سمپاد به طرز سمی ای از این درس سوال میاد، پس فکر کنم مطالعه ی کتاب به صورت تنها خوب نباشه؟ یادمه مبتکران یک کتاب داشت که توش این درس های چرت مثل اجتماعی و قرآن و .. بود. به نظرتون اون خوبه؟
سال های قبل از نهمی ها درباره ی هوش کمپلکس شنیدم، اصلا این کتاب چیه؟ قراره چی کار کنه؟ بخرم یا نخرم؟ ارزش داره؟ اگر نخونم چقدر ضرر می کنم؟
توی مهر و ماه چند کتاب درباره ی محاسبات سریع دیدم، به نظرم جالبه مخصوصا ضرب سریع، جذر سریع، تقسیم سریع، به نظرتون اینا ارزش دارن؟ یا فقط 1 کیلو روش یاد داده؟ فکر کنم با تجربه به دست بیاد.
خیلی ممنونم.

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام دوستان عزیزم،
اول از همه بگم بنده نهم هستم و در سطح متوسط رو به بالا هستم، از نظر هوشی ok هستم، فقط نیاز به تمرین دارم، برای همین میخواهم کتاب بخرم تا به سطح پیشرفته برسم. فقط و فقط لطفا کتاب های داغون و غیر آشنا پیشنهاد ندهید. کتاب هایی با توجه به نیاز بنده. در ضمن 100 درصد اطمینان دارم که قبلا چنین تاپیکی بوده، اما بنده با توجه به نیازم تاپیک زدم، لطفا حذفش نکنید.

برای ریاضی از معلمم پرسیدم و گفت با توجه به سطحت رشادت مبتکران بخر، بعدا یک کتاب سنگین تر معرفی میکنه.(نیازی به معرفی کتاب ریاضی نیست. از کتاب های پیشنهادی معلمم استفاده میکنم.)
برای علوم (شیمی، فیزیک، زیست، زمین شناسی) نمی دونم کتاب چی بخرم؟ لطفا کتابی رو معرفی کنید که قوی باشه و چرت و پرت نداشته باشه. به نظر خودم رشادت مبتکران و تیزهوشان خیلی سبز خوبه. البته فکر کنم علوم کاهه هم خوب باشه. (لطفا اگر کتاب علوم کاهه را دارید، در اینجا نقدش کنید.)
برای ادبیات هم خوب معلومه. کتاب طالب تبار نهم.

متاسفانه امسال معلم اجتماعی خوبی نداریم، و میدونم توی آزمون های سمپاد به طرز سمی ای از این درس سوال میاد، پس فکر کنم مطالعه ی کتاب به صورت تنها خوب نباشه؟ یادمه مبتکران یک کتاب داشت که توش این درس های چرت مثل اجتماعی و قرآن و .. بود. به نظرتون اون خوبه؟
سال های قبل از نهمی ها درباره ی هوش کمپلکس شنیدم، اصلا این کتاب چیه؟ قراره چی کار کنه؟ بخرم یا نخرم؟ ارزش داره؟ اگر نخونم چقدر ضرر می کنم؟
توی مهر و ماه چند کتاب درباره ی محاسبات سریع دیدم، به نظرم جالبه مخصوصا ضرب سریع، جذر سریع، تقسیم سریع، به نظرتون اینا ارزش دارن؟ یا فقط 1 کیلو روش یاد داده؟ فکر کنم با تجربه به دست بیاد.
خیلی ممنونم.
خب ریاضی که حیف شد:-<

برای علوم کتاب خیلی سبز خیلی خوبه و اگه بخوای یه مقدار بهتر یاد بگیری فیزیک مهرماه (نه لقمه یکی دیگه)خیلی مناسبه
شیمی هم باز یه همین صورت (نه لقمه)
فارسی طالب تبار برای یادگیری معنانی مناسبه تست هاشو کامل نیست که بهتره باهاش کتاب سرآمد هم بخری.
اگه توی دستور زبان فارسی مشکل داری بهتره کتاب نشر الگو فارسی مبحثی مال دستور زبان رو بگیری.
برای دروس قرآن و اجتماعی و ... کتاب درسی کافیع تازه زیاد هم هست بهترین کتاب کمک درسی قرآن کامل هست هر سوره رو از رو قرآن کامل بررسی کن.
یه چند تا کتاب تست جامع هم باید داشته باشی که کتاب جامع مهرماه و جامع خیلی سبز و ایکیوسان(اینو حتما بخر) مناسبه.
برای نزدیک های آزمون ورودی هم کتاب سی و یک استان مال پویش رو بگیر حل کن.
برای استعداد تحلیلی اول بهتره کتاب هوش کمپلکس رو بگیری به تسبت از بقیه کامل تره و کار کنی اما سوالاش زیاد نیست و نهایتا تو سه ماه باید تموم شده بعدش کتاب هوش et گامی تا فرزانگان خوبع.
ریاضی هم خیلی سبز دوجلدی تیزهوشان خوب بود کلا من با مبتکران و گاج و اینا خیلی راحت نیستم و خیلی سبز رو ترجیح میدم اما میگن مرشد هم خوبع.
انتشارات علامه حلی هم بد نیست ولی به نظر من سطحش نسبت به خیلی سبز خیلی پایین تره.

Mard

Mard
نام مرکز سمپاد
علامه حلی قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1400
خب ریاضی که حیف شد:-<

برای علوم کتاب خیلی سبز خیلی خوبه و اگه بخوای یه مقدار بهتر یاد بگیری فیزیک مهرماه (نه لقمه یکی دیگه)خیلی مناسبه
شیمی هم باز یه همین صورت (نه لقمه)
فارسی طالب تبار برای یادگیری معنانی مناسبه تست هاشو کامل نیست که بهتره باهاش کتاب سرآمد هم بخری.
اگه توی دستور زبان فارسی مشکل داری بهتره کتاب نشر الگو فارسی مبحثی مال دستور زبان رو بگیری.
برای دروس قرآن و اجتماعی و ... کتاب درسی کافیع تازه زیاد هم هست بهترین کتاب کمک درسی قرآن کامل هست هر سوره رو از رو قرآن کامل بررسی کن.
یه چند تا کتاب تست جامع هم باید داشته باشی که کتاب جامع مهرماه و جامع خیلی سبز و ایکیوسان(اینو حتما بخر) مناسبه.
برای نزدیک های آزمون ورودی هم کتاب سی و یک استان مال پویش رو بگیر حل کن.
برای استعداد تحلیلی اول بهتره کتاب هوش کمپلکس رو بگیری به تسبت از بقیه کامل تره و کار کنی اما سوالاش زیاد نیست و نهایتا تو سه ماه باید تموم شده بعدش کتاب هوش et گامی تا فرزانگان خوبع.
ریاضی هم خیلی سبز دوجلدی تیزهوشان خوب بود کلا من با مبتکران و گاج و اینا خیلی راحت نیستم و خیلی سبز رو ترجیح میدم اما میگن مرشد هم خوبع.
انتشارات علامه حلی هم بد نیست ولی به نظر من سطحش نسبت به خیلی سبز خیلی پایین تره.
سلام دوست عزیز،
از نظر من مبتکران عشقه، مبتکران زندگیه.=)) کلا من هر کتابی که به نظرم سوالای خوبی داشته باشه رو دوست دارم، یادمه ششم کتاب مهندس فتحی رو تموم کردم، از نظر سوالات خیلی خوب بود. و گرنه فوق العاده کتاب زشتی بود.
دستور زبان طالب تبار که کامل بود. یادمه تک تک نکات دستور زبان رو درس داده بود.

قضیه این استعداد تحلیلی چیه؟ توی آزمون ورودی میخوان از سوالای چرتش بپرسن؟[-|

خیلی ممنونم.

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام دوست عزیز،
از نظر من مبتکران عشقه، مبتکران زندگیه.=)) کلا من هر کتابی که به نظرم سوالای خوبی داشته باشه رو دوست دارم، یادمه ششم کتاب مهندس فتحی رو تموم کردم، از نظر سوالات خیلی خوب بود. و گرنه فوق العاده کتاب زشتی بود.
دستور زبان طالب تبار که کامل بود. یادمه تک تک نکات دستور زبان رو درس داده بود.

قضیه این استعداد تحلیلی چیه؟ توی آزمون ورودی میخوان از سوالای چرتش بپرسن؟[-|

خیلی ممنونم.
همون سوالای چرت از همه ی درس های آزمون ورودی ای که میخوای بدی ارزش اش بیشتره.پنجاه درصدکل ازمون
خیلی هم قشنگخ کجاش چرته؟:-??

Mard

Mard
نام مرکز سمپاد
علامه حلی قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1400
همون سوالای چرت از همه ی درس های آزمون ورودی ای که میخوای بدی ارزش اش بیشتره.پنجاه درصدکل ازمون
خیلی هم قشنگخ کجاش چرته؟:-??
یا خدا. 50 درصد؟
PDF شو دیدم، گفتم چقدر توش چرت و پرت داره. اصلا نمیخواستم بخرمش.
حالا الان هوش کمپلکس مهر و ماه رو بخرم؟ یا صبر کنم چند ماه قبل از آزمون های ورودی هم زمان هم 31 استانو بخرم هم هوش کمپلکس؟:-?
*من الان PDF های کتاب های علوم رشادت و علوم تیزهوشان خیلی سبزو دیدم. به نظرم مبتکران محتوای بیشتری داره، و خیلی سبز در حد دولتی هست. ولی بازم خیلی سبزو بخرم؟ البته فکر کنم مبتکران توش مطالب به درد نخور هم داشته باشه؟

آخرین ویرایش:
بالا