• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و بحث‌های عمومی در مورد انتخاب رشته

fatameh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
مدال المپیاد
یکم واسه زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی یا دکترای ژنتیک
پاسخ : انتخاب رشته‌ی دانشگاهی

ژنتیک چون فوق العاده زیا سخت و شگفت انگیزه

سیما

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان
دانشگاه
ایشالا که شهید بهشتی :)
رشته دانشگاه
داروسازی

من چون تجربی خوندم مجبورم برم پزشکی درحالیکه واقعا علاقه ندارم. همیشه دوست داشتم هنر بخونم یا مثلا فیم سازی. معماریم دوس دارما ولی خب ریاضی که نخوندم! حالا دارم تازگیا به تخصص ریه فک میکنم آخه خودم یه چن ماهیه ریم حالش خرابه هی میرم این دکتر اون دکتر دارم به ریه علاقه مند میشم!!! :D

Mohparas

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
در حال انتقال به علّامه حلّی
شهر
تهران

به نقل از سیما :
من چون تجربی خوندم مجبورم برم پزشکی درحالیکه واقعا علاقه ندارم. همیشه دوست داشتم هنر بخونم یا مثلا فیم سازی. معماریم دوس دارما ولی خب ریاضی که نخوندم! حالا دارم تازگیا به تخصص ریه فک میکنم آخه خودم یه چن ماهیه ریم حالش خرابه هی میرم این دکتر اون دکتر دارم به ریه علاقه مند میشم!!! :D
اگه علاقه نداری موفق نمیشی، به نظرم تغییر رشته بدی سریعا خیلی به نفعته!فقط آمار رو امتحان میدی که اونم چیزی نداره.

سیما

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان
دانشگاه
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از دِهخُدا :
اگه علاقه نداری موفق نمیشی، به نظرم تغییر رشته بدی سریعا خیلی به نفعته!فقط آمار رو امتحان میدی که اونم چیزی نداره.
دارم درمورد ریه و دستگاه تنفسی تحقیق میکنم، داره خوشم میاد. حالا خیلی رشته های پزشکی هستن که نمیشناسم، فعلا درحال تحقیقم. ادبیاتم خیلی بسی بسیار دوس میدارم که باید میرفتم انسانی که نرفتم! حالا فعلا این دستگاه تنفسی خوبه

Mohparas

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران

به نقل از سیما :
دارم درمورد ریه و دستگاه تنفسی تحقیق میکنم، داره خوشم میاد. حالا خیلی رشته های پزشکی هستن که نمیشناسم، فعلا درحال تحقیقم. ادبیاتم خیلی بسی بسیار دوس میدارم که باید میرفتم انسانی که نرفتم! حالا فعلا این دستگاه تنفسی خوبه
تجربی و پزشکی یه همت خیلی مضاعفی می خواد که اگر علاقه توش نقشی نداشته باشه به بن بست میرسه، دقیق برای خودت حساب کن و ببین تواناییت در چه حد هست، بعد تصمیم بگیر..
کسی هم از از این شاخه به اون شاخه پریدن سودی نبرده، خلاصه اینکه خوب فکراتو کن!فرصت اندک و این اندک فرصت نیز غنیمت است (;

BLACK HOLE

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
University of Alberta
رشته دانشگاه
Computer Science

فقط فیزیک... x: x: x:

هسته‌ای یا اختر فیزیک x: x:

اگه بزارن و هی‌ نخوان به زور بفرستن دندون پزشکی‌ :(( :(( :((

سیما

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان
دانشگاه
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از دِهخُدا :
تجربی و پزشکی یه همت خیلی مضاعفی می خواد که اگر علاقه توش نقشی نداشته باشه به بن بست میرسه، دقیق برای خودت حساب کن و ببین تواناییت در چه حد هست، بعد تصمیم بگیر..
کسی هم از از این شاخه به اون شاخه پریدن سودی نبرده، خلاصه اینکه خوب فکراتو کن!فرصت اندک و این اندک فرصت نیز غنیمت است (;
مرسی از راهنماییت >:D< قبل از هر تصمیم گیری ای باید خوب فکر کرد و درموردش تحقیق کرد، همتشو که دارم B-) علاقه هم داره به وجود میاد البته فقط به ریه و دستگاه تنفسی :D بازم مرسی :)

سیما

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان
دانشگاه
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از سیما :
مرسی از راهنماییت >:D< قبل از هر تصمیم گیری ای باید خوب فکر کرد و درموردش تحقیق کرد، همتشو که دارم B-) علاقه هم داره به وجود میاد. به روان پزشکیم علاقه دارم در هر صورت که علاقه هام تو پزشکیه هر چند محدود ولی تا پزشکیو که باید رفت بعد بین ریه و روان پزشکی انتخاب میکنم :D بازم مرسی :)

Zr74

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از LOLLIPOP :
من شیمی خیلی دوس دارم واسه همین می خوام مهندسی شیمی بخونم(دانشگاه شریف) :D :-"

منم شیمی خیلی دوس دارم ومی خوام شیمی بخونم. ولی از من میشنوی اگه خود شیمی رو دوس داری نباید بری مهندسی چون اسمش مهندسی شیمیه ولی بیشتر مهندسیه تا شیمی!!! :D
(اینو از اونایی که این رشته رو خوندن شنیدم.)

Zr74

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

من می خوام شیمی بخونم ولی هیچ اطلاعاتی در مورد بازار کارش ندارم :(
می شه اگه کسی چیزی می دونه کمکم کنه؟ ممنون میشم.

Mohparas

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران

به نقل از z.azin :
من می خوام شیمی بخونم ولی هیچ اطلاعاتی در مورد بازار کارش ندارم :(
می شه اگه کسی چیزی می دونه کمکم کنه؟ ممنون میشم.
به نظرِ من اگه به شیمی علاقه داری، توی رشته داروسازی خیلی موفق میشی، بری پزشکی داروسازی هم درآمد خیلی خوبی خواهی داشت هم خیلی موفق خواهی شد.
مهندسی شیمی معدنی یا آلی دردسرش از داروسازی بیشتر هست و زیاد هم به خود رشته پرداخته نمیشه، معمولا یا به استخدام شرکت ها در میان یا دبیر میشن.

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

به نقل از دِهخُدا :
به نظرِ من اگه به شیمی علاقه داری، توی رشته داروسازی خیلی موفق میشی، بری پزشکی داروسازی هم درآمد خیلی خوبی خواهی داشت هم خیلی موفق خواهی شد.
مهندسی شیمی معدنی یا آلی دردسرش از داروسازی بیشتر هست و زیاد هم به خود رشته پرداخته نمیشه، معمولا یا به استخدام شرکت ها در میان یا دبیر میشن.
من همین سوالو داشتم. ولی من ریاضیم و قصد تغییر رشته هم ندارم چون از زیست بدم میاد..

Mohparas

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران

به نقل از LOLLIPOP :
من همین سوالو داشتم. ولی من ریاضیم و قصد تغییر رشته هم ندارم چون از زیست بدم میاد..
متاسفانه توی داروسازی به گیاه شناسی و زمین شناسی نیاز خواهید داشت، داروسازی رشته تضمین شده از نظر مالی هست، اندکی سختی میتونه آینده خوبی داشته باشه، البته میگم حداقل باید به شیمی علاقه داشته باشید.
ولی اگه دوست ندارید تغییررشته بدید، شیمی آلی میتونه گزینه خوبی براتون باشه، میتونید تو شرکت های داروسازی و یا کلا مواد فعالیت کنید و یا در مدارج علمی بالا لابراتوار شخصی و فعالیت های تحقیقاتی کنید.

shershere

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
اینم هه هه!
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

1. فیزیک (دلیل ... دوسش دارم!)

2. مهندسی شیمی (دلیل ... بابام گیر 3پیچ داده!)

3. برق (دلیل ... دوسش دارم!)

4. مکانیک (دلیل ... دوسش دارم!)

5. نرم افزار کامپیوتر (دلیل ... دوسش دارم!)

Mohparas

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران

به نقل از Cheetah :
1. فیزیک (دلیل ... دوسش دارم!)

2. مهندسی شیمی (دلیل ... بابام گیر 3پیچ داده!)

3. برق (دلیل ... دوسش دارم!)

4. مکانیک (دلیل ... دوسش دارم!)

5. نرم افزار کامپیوتر (دلیل ... دوسش دارم!)
3 تا گزینه آخر کاربردی تر هستند، برق گرایش مخابراتش خیلی خوبه، مکانیک سیالات هم زیباست، نرم افزار کامپیوتر هم خوبه، منتها اینا به شرطی آینده مالی و شغلی خوبی هم دارند که هم کاربردی کار کنید هم توی دانشگاه های معتبر درس بخونید.

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

به نقل از دِهخُدا :
متاسفانه توی داروسازی به گیاه شناسی و زمین شناسی نیاز خواهید داشت، داروسازی رشته تضمین شده از نظر مالی هست، اندکی سختی میتونه آینده خوبی داشته باشه، البته میگم حداقل باید به شیمی علاقه داشته باشید.
ولی اگه دوست ندارید تغییررشته بدید، شیمی آلی میتونه گزینه خوبی براتون باشه، میتونید تو شرکت های داروسازی و یا کلا مواد فعالیت کنید و یا در مدارج علمی بالا لابراتوار شخصی و فعالیت های تحقیقاتی کنید.

راستش من داروسازی خیلی دوس دارم خودم ولی از اون جایی که زیست برام غیر قابل تحمله (از همه ی تجربی ها عذر می خوام!!!)
دیگه به داروسازی فک نمی کنم...

Mohparas

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران

به نقل از LOLLIPOP :
راستش من داروسازی خیلی دوس دارم خودم ولی از اون جایی که زیست برام غیر قابل تحمله (از همه ی تجربی ها عذر می خوام!!!)
دیگه به داروسازی فک نمی کنم...
زیست اونقدر ها هم غیر قابل تحمل نیست، من رشتم ریاضی هست ولی دوم رو تجربی خوندم، برای منی هم که زیست غیر قابل تحمل بود شیرین شد.. (;

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

به نقل از دِهخُدا :
زیست اونقدر ها هم غیر قابل تحمل نیست، من رشتم ریاضی هست ولی دوم رو تجربی خوندم، برای منی هم که زیست غیر قابل تحمل بود شیرین شد.. (;
سعی کردم تحمل کنم...
ولی من این 4 سالو فقط به این امید زیست خوندم که قراره دوم از شرش خلاص شم :D

shershere

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
اینم هه هه!
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از دِهخُدا :
3 تا گزینه آخر کاربردی تر هستند، برق گرایش مخابراتش خیلی خوبه، مکانیک سیالات هم زیباست، نرم افزار کامپیوتر هم خوبه، منتها اینا به شرطی آینده مالی و شغلی خوبی هم دارند که هم کاربردی کار کنید هم توی دانشگاه های معتبر درس بخونید.

مخابرات؟

ولی من شنیدم گرایش الکترونیک از همش بهتره!

Rubiker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
ان شاء الله &quot;علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
ان شاء الله &quot;پزشکی&quot;

احتمالا برم چشم يا دندون پزشكي ...
معلم زيست ما جناب كاهاني نميدونم چرا ميگفتن دندون پزشكي تا چند سال ديگه جايگاهش مثل امروزه نيس ... !!!
نظر شما چيه؟

بالا