• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و بحث‌های عمومی در مورد انتخاب رشته

nemote95

کاربر فعال
شهر
تهران
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
كامپيوتر.نرم
پاسخ : انتخاب رشته‌ی دانشگاهی

مثلا قرار بود تا بعد نتیجه ها نیام :-" نشد خوب...مقاومت کردم...اما استرسه ازم قوی تر بود :D...داشتم با پای ودم میرفتم امین آباد :-s

• لایک
امتیازات: Kenji

nemote95

کاربر فعال
شهر
تهران
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
كامپيوتر.نرم

به نقل از کاظم قلمچی :
من دیوونه شدم رفته فکر کنم , الان کلی استرس دارم اما مثل اسب دارم میخندم :|
من چند مرحله جلو ترم...خنده هامو کردم...مرحله های سخت تری رو در پیش رو داریم...یکم درمورد گذشته و آینده فکر میکنین...بعد با هیشکی حرف نمیزنین حتی با خودتون ... بعد کارای عجیب میکنین ک بسته به ویژگیای فردی متفاوته....سایت سازمان سنجش .....بعد صدای دعا میاد سعی میکنین آخرین دعاها رو دیگه بکنین...من تا اینجاها پیش رفتم .. نمیدونم غول مرحله بعد چیه..... در این 18 سال هیچ وقت انطوری نبودم...

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

نقل قول از: nemote95 در امروز ساعت 00:10

من چند مرحله جلو ترم...خنده هامو کردم...مرحله های سخت تری رو در پیش رو داریم...یکم درمورد گذشته و آینده فکر میکنین...بعد با هیشکی حرف نمیزنین حتی با خودتون ... بعد کارای عجیب میکنین ک بسته به ویژگیای فردی متفاوته....سایت سازمان سنجش .....بعد صدای دعا میاد سعی میکنین آخرین دعاها رو دیگه بکنین...من تا اینجاها پیش رفتم .. نمیدونم غول مرحله بعد چیه..... در این 18 سال هیچ وقت انطوری نبودم...

الان یا اسمتو عوض کن یا اسم خودتو بگو من چی صدات کنم ؟ نموته ؟ :rolleyes: ادم یاد انیمیشنای ژاپنی میفته ;))

من اخرش میمیرم :|

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

به نقل از کاظم قلمچی :
الان یا اسمتو عوض کنم یا اسم خودتو بگو من چی صدات کنم ؟ نموته ؟ :rolleyes: ادم یاد انیمیشنای ژاپنی میفته ;))

مثن اسم خودت ادمو یاد چی مینداخت ؟ اتفاقا کنجی هم همه ش یاد ژاپنیا میفتادیم :D
چرا استرس میدین ملت ؟ چتونه ؟

خودتون باشید باو :D

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از ساعت دیواری سالن کنکور ( کهکشان ) :
مثن اسم خودت ادمو یاد چی مینداخت ؟ اتفاقا کنجی هم همه ش یاد ژاپنیا میفتادیم :D
چرا استرس میدین ملت ؟ چتونه ؟

خودتون باشید باو :D

برو باو کهکشان f3456ki :-"

اومده سیاره ی ما کنکور داده یه چیزیم بدهکار شدیم ;))

الان تو استرس نداری یعنی ؟ بگی نه تو اینجا که نمیتونم اما تو یاهو فش میدم بهت :))

nemote95

کاربر فعال
شهر
تهران
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
كامپيوتر.نرم

به نقل از کاظم قلمچی :
الان یا اسمتو عوض کنم یا اسم خودتو بگو من چی صدات کنم ؟ نموته ؟ :rolleyes: ادم یاد انیمیشنای ژاپنی میفته ;))

نگار می باشم
حالا واقعا آخرش چی میشه؟
ما ک می دنیم تو چ کشوری داریم زندگیی میکنیم ، هممونم دیدیم آدمایی ک هیچی از خودشون نداشتن آخرشم یه چیزی شدن...دیدیم آدمایی هم ک خیلی این در اون در زدن اما نا کام موندن .دقیقا نگران چیم؟همه هم میدونن ک قولن...همه هم میدونن تفاوت دانشگاها تو اسم و رسمشونه و الزاما هرکی شریف و تهران رفت خوشبخت نیییییست...تفاوت تو جربزه هستش.....ما چرانگرانیم؟
انگار غول بعد فلسفی شدنه :D

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

به نقل از کاظم قلمچی :
برو باو کهکشان f3456ki :-"

اومده سیاره ی ما کنکور داده یه چیزیم بدهکار شدیم ;))

الان تو استرس نداری یعنی ؟ بگی نه تو اینجا که نمیتونم اما تو یاهو فش میدم بهت :))

شوخی میکنه :-"
=))
نه :))
یعنی فعلا اصن تمرکز ندارم برا همین نمیتونم به نتایج فک کنم پس نمیتونم استرس داشته باشم

فعلا !!!

:)) والا . فعلا این همه چیز هس برای خندیدن :D

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از nemote95 :
نگار می باشم
حالا واقعا آخرش چی میشه؟
ما ک می دنیم تو چ کشوری داریم زندگیی میکنیم ، هممونم دیدیم آدمایی ک هیچی از خودشون نداشتن آخرشم یه چیزی شدن...دیدیم آدمایی هم ک خیلی این در اون در زدن اما نا کام موندن .دقیقا نگران چیم؟همه هم میدونن ک قولن...همه هم میدونن تفاوت دانشگاها تو اسم و رسمشونه و الزاما هرکی شریف و تهران رفت خوشبخت نیییییست...تفاوت تو جربزه هستش.....ما چرانگرانیم؟
انگار غول بعد فلسفی شدنه :D

نخیر حالا من با سهمیه ها هییت و اینا کار ندارم اما همون تو دانشگاههای تهران و خوب بودنه که جربزه میخواد البته تو ادمای با جربزه کم میبینی تو کشور چون اکثرا میرن از کشور :D

اگه بدبختیی داریم تو کشور بخاطره همین تعداد دانشجوس چون با درصدای منفی الان دانشجوئه و کلیم ادعاش میشه

اما هر جا باشی فرق نمیکنه شاخ باشی بالایی :D

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از راسفــــان :
الان اگه بگم نتایج اومده باور نمیکنین نه؟ :)

نــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه :D

چون خودمــــــــــــــ همش تو حال رفرشم :))

nemote95

کاربر فعال
شهر
تهران
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
كامپيوتر.نرم

به نقل از کاظم قلمچی :
نخیر حالا من با سهمیه ها هییت و اینا کار ندارم اما همون تو دانشگاههای تهران و خوب بودنه که جربزه میخواد البته تو ادمای با جربزه کم میبینی تو کشور چون اکثرا میرن از کشور :D

اگه بدبختیی داریم تو کشور بخاطره همین تعداد دانشجوس چون با درصدای منفی الان دانشجوئه و کلیم ادعاش میشه

اما هر جا باشی فرق نمیکنه شاخ باشی بالایی :D
منظورم دوپین بچه ها تو سال آخر بود .....در مورد اونایی ک رفتن چیزی نگین ک فک کنم تا ساعاتی بعد باید ب کل تغییر رویه و عقیده بدم :-<
همه دانشجو...مگه چشه؟ :D :D مگه دینی پیش 2 درس آخر یادت نی میگفت علم باید درونجوش باشه؟ ....خیلیم خوبه
جز اینکه دعا کنم فردا شب همه اینجا شاد باشن چی می تونم بگم ؟.... :-<

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

بچه ها اینقدر نگین پزشکی سخته..ما بجز اناتومی که یکم ضعیف خوندیم همه واحدای شمارو که تو 5 ترم میخونید رو تو 4 ترم پاس کردیم بعلاوه حدود 18 واحد شیمی..اصلا هم سخت نبود..بچه ها رو نترسونید.

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از معصومه :
بچه ها اینقدر نگین پزشکی سخته..ما بجز اناتومی که یکم ضعیف خوندیم همه واحدای شمارو که تو 5 ترم میخونید رو تو 4 ترم پاس کردیم بعلاوه حدود 18 واحد شیمی..اصلا هم سخت نبود..بچه ها رو نترسونید.
عزیز من پزشکی که فقط 5 ترم علوم پایه نیست! :D
اصلش از بیمارستان شروع میشه تازه!
راهش هم طولانیه و هم سخت. یکی که میخواد بیاد توی این راه باید بدونه داره چیکار میکنه که پس فردا نگه چرا بدون اطلاع انتخاب کردم...
(نمیدونم اسپمه یا نه,اگه هست میتونید پاک کنید :D )

kavir

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از معصومه :
البته تا اونجایی که من می دونم تماس با بیمار و تماس با جامعه و... رو دارو ها نمی خونن (;

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از طوبـــــــی :
عزیز من پزشکی که فقط 5 ترم علوم پایه نیست! :D
اصلش از بیمارستان شروع میشه تازه!
راهش هم طولانیه و هم سخت. یکی که میخواد بیاد توی این راه باید بدونه داره چیکار میکنه که پس فردا نگه چرا بدون اطلاع انتخاب کردم...
(نمیدونم اسپمه یا نه,اگه هست میتونید پاک کنید :D )
پزشکی فقط قبل علوم پایش سخته..
اینو همه. کسایی که خوندن میگن..الکی جو ندین ،،بچه ها میترسن
تماس با بیمار و تماس با. جامعه واحد قبل علوم پایس?اتفاقا ما واحدای بعد علوم پایمون خیلی سنگین تر از شماست ولی چیزی نیست که بخوایم کسی رو باهاشون بترسونیم...یه جور میگین انگار ما از پشت کوه اومدیم..مایل به ادامه بحث نیستم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از معصومه :
پزشکی فقط قبل علوم پایش سخته..
اینو همه. کسایی که خوندن میگن..الکی جو ندین ،،بچه ها میترسن
تماس با بیمار و تماس با. جامعه واحد قبل علوم پایس?اتفاقا ما واحدای بعد علوم پایمون خیلی سنگین تر از شماست ولی چیزی نیست که بخوایم کسی رو باهاشون بترسونیم...یه جور میگین انگار ما از پشت کوه اومدیم..مایل به ادامه بحث نیستم
:O
معصومه!!
اینو حتی منم که ریاضیم میدونم که پزشکی بعد از علوم پایه ش سختیهاش که همه ازش میترسن شروع میشه!
درسته داروسازی رشته واقعا واقعا سنگینیه (از من اگه بپرسی میگم حتی خیلی هم خشکه ولی پزشکی خشک نیست)، ولی این دلیل نمیشه بگی پزشکی سخت نیست!!
(با وجود اینکه ریاضیم تمام اطرافم همه پزشک و دندونپزشکن.فقط دندونپزشکیا بعد از علوم پایه شون خیلی راحت تر از پزشکی و داروسازین.)
درمورد سنگین بودن ئرسهای داروسازی هم واقعا حرفی نیست! دارم میبینم به عینه!
ولی به هیچ عنوان این دلیل نمیشه که بگم پزشکی سخت نیست.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از مهســـــــــــــا :
:O
معصومه!!
اینو حتی منم که ریاضیم میدونم که پزشکی بعد از علوم پایه ش سختیهاش که همه ازش میترسن شروع میشه!
درسته داروسازی رشته واقعا واقعا سنگینیه (از من اگه بپرسی میگم حتی خیلی هم خشکه ولی پزشکی خشک نیست)، ولی این دلیل نمیشه بگی پزشکی سخت نیست!!
(با وجود اینکه ریاضیم تمام اطرافم همه پزشک و دندونپزشکن.فقط دندونپزشکیا بعد از علوم پایه شون خیلی راحت تر از پزشکی و داروسازین.)
درمورد سنگین بودن ئرسهای داروسازی هم واقعا حرفی نیست! دارم میبینم به عینه!
ولی به هیچ عنوان این دلیل نمیشه که بگم پزشکی سخت نیست.
هر رشته ای سختی های خودشو داره...
کی گفته پزشکی فلان??منم همین جوری از پزشکی ترسوندن..الان ولی خودم که از نزدیک میبینمشون به نظرم الکی میترسونن!!

فکر کنم تعریف ما از سخت فرق داره..ببین الان من دوستامو که زیست و رادیولوژی میخونن میبینم اصلا درساشون از ما ساده تر نیست..

این فقط پز بچه های پزشکیه که همیشه میخوان به زور بگن واااااااای ما خیلی عجیب غریبیم و خاص درس میخونیم...
بابا مگه این همه دانش جوی پزشکی نداریم?پزشکی ها فکر میکنن عقل کلا بقیه هم شوتن..بابا نترسونین مردمو الکی...سختیه پزشکی به درساش نیست به کشیکاشه..

من منظورم اینه که هر رشته سختیه خودشو داره..چه بسا بچه های هم رتبه ای ما تو رشته های فنی بسی بیشتر زحمت میکشن..

وقتی میگن پزشکی سخته بچه فک میکنه بره رشته دیگه ای اون اسونه حتما..فقط یه دندونه..اونم که دلیل این که میگن اسونه اینه بیشتر روی کارای مهارتیه نه حافظه ای...

عیب نداره..بچه ها پزشکی سخخخخخخته!اینا هم که دارن میخونن یا قبلا خوندن از ما بهترون بودن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از معصومه :
هر رشته ای سختی های خودشو داره...
کی گفته پزشکی فلان??منم همین جوری از پزشکی ترسوندن..الان ولی خودم که از نزدیک میبینمشون به نظرم الکی میترسونن!!

فکر کنم تعریف ما از سخت فرق داره..ببین الان من دوستامو که زیست و رادیولوژی میخونن میبینم اصلا درساشون از ما ساده تر نیست..

این فقط پز بچه های پزشکیه که همیشه میخوان به زور بگن واااااااای ما خیلی عجیب غریبیم و خاص درس میخونیم...
بابا مگه این همه دانش جوی پزشکی نداریم?پزشکی ها فکر میکنن عقل کلا بقیه هم شوتن..بابا نترسونین مردمو الکی...سختیه پزشکی به درساش نیست به کشیکاشه..

من منظورم اینه که هر رشته سختیه خودشو داره..چه بسا بچه های هم رتبه ای ما تو رشته های فنی بسی بیشتر زحمت میکشن..

وقتی میگن پزشکی سخته بچه فک میکنه بره رشته دیگه ای اون اسونه حتما..فقط یه دندونه..اونم که دلیل این که میگن اسونه اینه بیشتر روی کارای مهارتیه نه حافظه ای...

عیب نداره..بچه ها پزشکی سخخخخخخته!اینا هم که دارن میخونن یا قبلا خوندن از ما بهترون بودن
>:D<
قربونت برم الان منظورت رو فهمیدم!
درست میگی. :)
پزشکیها خیلی می نازن به سختی درسهاشون :-"
منم امروز داشتم حرف میزدم با کیمیا (رتبه 4 سال خودمون) میگفت به خدا داروسازی ها خیلی درسهاشون سخت تر از ماست. ما فقط کشیکهامونه که باعث میشه رشته مون ترسناک بشه!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از مهســـــــــــــا :
قربونت برم الان منظورت رو فهمیدم!
درست میگی. :)
پزشکیها خیلی می نازن به سختی درسهاشون :-"
منم امروز داشتم حرف میزدم با کیمیا (رتبه 4 سال خودمون) میگفت به خدا داروسازی ها خیلی درسهاشون سخت تر از ماست. ما فقط کشیکهامونه که باعث میشه رشته مون ترسناک بشه!
اصلا توقع نداشتم الان اینقدر زود قبول کنی... >:D< >:D<واو چه باحالی?
ولی خداوکیلی خود شما کم پروژه باید تحویل بدین?کم زحمت میکشین?شمام دانشگاه تهرانین..ما هم دانشگاه تهرانی..هر دانشگاه تهرانی داره تو سطح بالایی تحصیل میکنه وظیفه شه به اندازه جایی که هست زحمت بکشه...ما داروها که مثلا درسامون سخته خیلیامون فقط شب قبل امتحان درس میخونیم پاس هم میشیم..منی که این جوری میخونم فک کن تازه این ترم سر عقده ای بازیه یه استاده گروه معارف معدل کلم اومده زیر 17 !!! بعد هرکسی ام که میبینیم میگیم واییییی..دارو سخته!بابا بچه های فنی که دارن همین دانشگاه تهران میخونن کل زندگیشون شده پروژه..نمیگم پزشکی اسونه و راحته..نه خیر..ولی کسی که اینقد تلاش داشته که خودش قبولشه حتما توانایی گذروندنشم داره

بالا