• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
شیطان پرستیِ آنتوان لاوی(ص)
اینا استثنا ان
باید سعی کنی رو حالت مثبتش زیاد حساب نکنی و خودتو برا حالت منفیش آماده کنی
استثنا نیست
بیش تر سازگاری انسان ها با انتخاب هایی هست که برمی داره
و علاوه بر این که استثنا نیست یه جورایی " پیشرفت" حساب می شه
درسته استعداد وجود داره ولی بدن انسان/ذهن انسان تا جایی که بتونه می خواد سازگار باشه

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,822

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
آیا ممکن نیست انسان این بخش از جنبه های روحیش رو طی زمان تغییر بده؟
یعنی نداشتیم کسی که از کار روتین علاقه اش به کار خلاق تغییر داده؟
یا فردی که عاشق ریاضیات بشه در حالی که ۲ سال پیش متنفر بوده ازش؟

الان دچار وسواس شدی. خیلی به اینا فکر نکن. براساس وضعیت فعلیت انتخاب کن که بعدا وجدانت آروم باشه.

Iumsee

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
کاییدی
شهر
پلدختر
سال فارغ التحصیلی
1400
من اگه بودم اول اتاق عمل‌هارو میزدم بعد هوشبری. اتاق عمل فرصت‌های کاری بیشتری داره، تو کلینیک‌ها، اِد مخصوص پزشک‌ها، کلا راه برای درآمد بیشتر توش زیادتره.
البته اگر با کار زیاد مشکلی نداری.
شانس اد شدن زیاد نی والا تنها نگرانی من همین سرپا موندنای طولانی مدتشه من یه بازار میرم کلی کمردرد میگیرم اینکه دیگه چندین ساعت باید سر پا بمونی🥺😕

زمستون

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
Alz
رشته دانشگاه
زیست
بچه ها با این حقیقت کنار بیاید که تا تو دل چیزی نرید نمیتونید مطمئن باشید که اونو‌ دوست دارید.
هیچ تضمینی نیست علاقه الانتون ثابت بمونه ( حتی "علاقه" شدیدی هم نیست وقتی معمولا یه چیز سطحی درمورد اون رشته میدونیم. چرا میگم معمولا؟ چون مثلا بین دونفر که میخوان تو دانشگاه فیزیک بخونن، کسی که المپیادی بوده بیشتر با فضای رشته آشناس تا کسی که صرفا فیزیک دبیرستان خونده )
ولی شما نمیتونید آینده رو ببینید. نمیتونید ببینید که پنج سال دیگه به چی علاقه دارید پس فعلا باید طبق یه چیز نسبتا معقولی که الان میخواید تصمیم بگیرید .-.

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی
شانس اد شدن زیاد نی والا تنها نگرانی من همین سرپا موندنای طولانی مدتشه من یه بازار میرم کلی کمردرد میگیرم اینکه دیگه چندین ساعت باید سر پا بمونی🥺😕
خب پس همون هوشبری بهتره چون باید به فکر چند سال آینده هم باشی که توانت کمتر میشه.

Cloudy

:)
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مرند
سال فارغ التحصیلی
1400
من حواسم نبود به جای چاپ رفتم قسمت ویرایش و بعد صفحه معدل که صفحه اصلی رسید کلا اون تب رو بستم. مشکلی پیش نیاد؟

• لایک
امتیازات: MRz

MRz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
من حواسم نبود به جای چاپ رفتم قسمت ویرایش و بعد صفحه معدل که صفحه اصلی رسید کلا اون تب رو بستم. مشکلی پیش نیاد؟
فک کنم اصن‌‌ اگه به آخرش نرسی ، ویرایش حساب نمیشه.

Arminium

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
صارمیه
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
آقا میشه بگین اگه شما بودین چی کار می کردین ؟!
کسی هست که :
●هدفش ۹۹ درصد مهاجرته
●پول و سرمایه نداره
●درآمد براش در الویته
●از خون می ترسه
●مجبوره بین سه رشته تاپ تجربی انتخاب کنه
●بازار کار در ۱۵ سال آینده براش مهمه در خارج از ایران
●آسانی و سختی مهاجرت براش مهمه
●به شدت سردرگمه
شما اگه بودین کدوم رشته رو انتخاب می کردین ؟
به بیوتکنولوژی تهران هم فکر کن،همه چیزایی که میخوای رو داره فقط جزء سه رشته نیس

sad worrior83

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1401
photo_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B7_%DB%B0%DB%B8_%DB%B1%DB%B2_%DB%B1%DB%B8_%DB%B1%DB%B6_%DB%B0%DB%B3.jpg
درود برهمگی ... دستان حرف حساب این الگوریتم چیزی بسیار دقیقی هست که با دید اینده نگرانه بیان شده ... میخواد بگه که گر در رشته تجربی هستید و با انتخاب رشته مواجه شده اید رشته پزشکی اخرین انتخاب شما باید باشه هنگامی که رتبه خوبی دارید در غیر این صورت باید به رشته های دیگری بپردازید ... بله قبول دارم معیار های انقدر دقیق و ظریف برای شناخت رشته ها بیان نشده است ولی اینکه این دیدگاه رو بده بر اساس علاقه و یه سری معیار ها ... لوکی هست ... دمش هم گرم !
نه ثور هست !!!خخخخخ

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آبادان
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
هوشبری
سلام، ضمنِ بالا آوردن تاپیک --
تا جایی که خوندم، اکثراً در مورد سه رشتۀ پزشکی دندون دارو بحث شده بود و می‌خواستم بگم اگه از پیراپزشکیا هم تجربه‌ای دارید / چیزی می‌دونید ممنون می‌شم بگین :] خوبیاشون و بدیاشون و شرایط محیط کاریشون --

و اینکه توی انتخاب رشته، دانشگاه مد نظر باشه یا رشته؟

golden babe

slay,bitch
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
+
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
اپتومتری
دوستان برای مهاجرت دندون راحتتره یا دارو؟و اینکه میشه دارو رو اگر مهاجرت کرد اون آدم،در اون کشورم ادامه بده باز؟

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
دوستان برای مهاجرت دندون راحتتره یا دارو؟
دارو
و اینکه میشه دارو رو اگر مهاجرت کرد اون آدم،در اون کشورم ادامه بده باز؟
اگر بخواد بعنوان داروساز اونجا کار کنه، روند معادل‌سازی مدرک رو باید انجام بده. یه سری آزمونا و...
برای PhD خارج از کشور هم میتونه بره

_Fatemeh_

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی بیابون
رشته دانشگاه
پزشکی
تا جایی که خوندم، اکثراً در مورد سه رشتۀ پزشکی دندون دارو بحث شده بود و می‌خواستم بگم اگه از پیراپزشکیا هم تجربه‌ای دارید / چیزی می‌دونید ممنون می‌شم بگین :] خوبیاشون و بدیاشون و شرایط محیط کاریشون --

سلام
معمولا توی رشته های گروه پزشکی در کل اینجور میگن که رشته به دانشگاه اولویت داره.
مثلا من خودم موقع اعلام نتایج انقد ناراحت بودم که پزشکیای دولتی تهرانو نمیارم که میخواستم بزنم فیزیو دانشگاه تهران چون عاشق این دانشگاهم من.که خب بعدش مشاور عزیزم از چاهی که داشتم میفتادم توش منو کشید بیرون و چون کلا هدفم پزشکی بود پزشکیای تقریبا همه جا رو زدم به جز چندتا شهر.الانم واقعا راضیم از تصمیمم.درسته دانشگاه اصلا اونی که میخواستم نشد ولی رشته همونی شد که از اول دنبالش بودم. و خب میدونی رشته ای مثل پزشکی بیشتر به خود شخص مربوطه تا دانشگاه.

مهربان

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

من هم تو یک دانشگاه تیپ سه (یک سال) و هم تیپ یک (۵ سال) تحصیل کردم (دندون). زمانی که می‌خواستم انتخاب رشته کنم، همه می‌گفتن رشته مهم‌تره و آدم خودش خودش رو می‌بره جلو و ...
الان بنظر من و با تجربه‌ای که دارم، این‌طور نیست. دانشگاه و شهر خیلی خیلی خیلی مهمه. درسته من تو هر دو دانشگاه رنک ورودی بودم، اما کیفیت دانشکده و اساتید واقعا واقعا واقعا مهمن. آدم خودش رو می‌تونه ببره بالا، اما اتمسفر رو آدم تاثیر خیلی زیادی می‌ذاره. اتمسفر باید تشویق‌کننده باشه. وجود اساتید باسابقه خیلی مهمه. یعنی آدم بره خوابگاه اما تو یک دانشگاه مادر، خیلی بهتر از دانشگاه کوچیک‌تره. حالا همه جا همه طور آدم وجود داره، ولی من کلیت دانشکده خودم رو مقایسه می‌کنم با دانشگاه قبلی، می‌بینم که سطح سواد بچه‌ها جنرالی خیلی بالاتره. از اهمیت اساتید و فعالیت‌های علمی دانشکده مث سطح فعالیت کمیته های علمی هرچقدر بگم کم گفتم. شما برای این‌که در حرفه‌ت آدم کاربلدی بشی، باید در طی تحصیل آدم‌های باکیفیتی رو دیده باشی. بعد آدم با خودش می‌گه اوکی دانشکده حتی اگر اوکی نبود، بعدا تو محیط کار سعی می‌کنم سطح و کیفیت خودم رو ببرم بالا، اما قضیه اینه بعد از دوران دانشجویی، فرصت این کار خیلی کمه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی

در رابطه با ارجح بودن رشته یا دانشگاه، به نظرم باید ببینی داری سر چه رشته‌هایی بحث میکنی. تجربه‌ای که خودم داشتم این بود که به خاطر رشته‌ی پزشکی رفتم دانشگاه تیپ ۳ و دور از محل زندگیم، در صورتی که داروسازی تیپ یک و نزدیک محل زندگیم رو میاوردم. هر دو رشته با علایق من سازگار بود و میتونستم آینده‌‌ای برای خودم توش متصور باشم. اینجا احتمالا انتخاب درست‌تر این بود که دانشگاه رو به رشته ترجیح میدادم. از طرفی وقتی وارد بیمارستان شدم دیدم که چقدر روحیاتم به یک سری از رشته‌های پیراپزشکی نمیخوره و هر چقدر هم تو بهترین محیط و بهترین شرایط برای این رشته تحصیل میکردم و فرصت اپلای هم داشتم در آخر هیچ وقت این مسیر رو ادامه نمیدادم. اینجا ترجیح رشته به دانشگاه منطقی تر بود.
در کل خیلی نسبی هست این موضوع و بستگی به رشته‌های مدنظرت داره، ببین اصلا میتونی و میخوای اون رشته رو ادامه بدی یا که صرفا دوران دانشجویی برات مهمه.

Krypton

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
CS
نظرتون درمورد دورشته‌ای خوندن چیه؟ مثلا زبان دولتی و زیست پیام نور؟ فقط برای اینکه محیط، کلانشهر باشه.

پریا :)

بـــی‌صـــدا
نام مرکز سمپاد
Farz
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1402
یه سوال داشتم
قدیما رشته ژنتیک تو دفترچه انتخاب رشته بود اما الان نیست
میگن اسمش شده زیست شناسی سلولی مولکولی
من اینو نمیدونستم و از طرفی نمیدونم حقیقت داره یا نه. اگه کسی میدونه بگه. ممنون.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1397
یه سوال داشتم
قدیما رشته ژنتیک تو دفترچه انتخاب رشته بود اما الان نیست
میگن اسمش شده زیست شناسی سلولی مولکولی
من اینو نمیدونستم و از طرفی نمیدونم حقیقت داره یا نه. اگه کسی میدونه بگه. ممنون.

Arminium

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
صارمیه
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
به بیوتکنولوژی تهران هم فکر کن،همه چیزایی که میخوای رو داره فقط جزء سه رشته نیس
دقیقا یکسال بعد این حرفم احتمالا دیگه بیوتک جزو اولویت هام نباشه وضعیت ساختمون گروه بیوتک به حدی افتضاحه که نمیتونید تصور کنید

بالا