• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

ataghi99

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

به نقل از سـوزان :
یه مزیتی که داره اینه که رشته ی داروسازی دکترا پیوستس و خب بعد از 4 سال نظری و دو سال عملی شما دکترا میگیرید و اپلای کردنش برای تحصیل و کار هم خیلی از کشور ها قبول میکنن!
اپلای کردن اینقد آسون نیس که بابا
بعدشم شرط معدل رو فک کنم هرجا بخوای بری لازم داشته باشی که خب اینم سخت میکنه کارو...

alibeiginejad

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
آیت الله خامنه ای
شهر
سیرجان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از قـاصـدکـــ :
آقای خامنه‌ای ! چرا جو میدید؟؟؟ اینجوری باشه که کلا باید گِل بگیرن انتخاب رشته رو !
و چیزی که منُ موقتا به سایت برگردوند : دندون شهر پایین تر یا پزشکی مشهد ؟؟؟ همه یه جوری از پزشکی تعریف می‌کنن که الان در نظر من پزشکی خوندن = خودکشی
دوست عزیز منم چیزایی شبیه این رو تو سایر سایتها دیدم و از خودم که نمی سازم. ولی به قول دوستمون ممکنه چنین چیزی تو دانشگاه آزاد اتفاق بیفته و تو دولتی غیر ممکنه و اگه هم اتفاق بیفته شما اعتراض میزنید و اونا سریع اصلاحش میکنن. پس نگران نباشید. خودمم که بررسی تخصصی کردم فهمیدم که چنین چیزی اصلا اتفاق نیفتاده. پس نگران نباشید

suzan_s

کاربر فعال
شهر
اراک
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از Fireball.II :
با دوتا فیزیوتراپیست صحبت کردم آخه "-:
و خب دارو بخوای پول بگیری باید داروخونه بزنی که واقعا حوصله دردسراشو ندارم((: مسوولی فنی هم میانگین ساعتی 20 ت ـه دیگه.
نمیدونم.پزشکی بهرحال تخصص بگیری کلی درآمدش بیشتر بود همه میگفتن پز.ولی بین اپتومتری و فیزیو و دارو سخته انتخاب.

خب به طور کلی توی استخدام های دولتی ، مدرک چیزه مهمیه و همینطور رفتن به خارج از کشور!
زدنه داروخونه هم کاره سختی هست اما ارزشش رو داره میتونی یکی از مراحله رشته داروسازی در نظرش بگیری :))
البته اگه میخوای برم واست امتیازایی که برای زدنه داروخونه لازمه رو بپرسم اما کلاً میدونم سخت هست اما ارزشش رو داره ، و خب چیزی که از نزدیکان خودم تجربه کرد رفتن به پزشکی به خاطره گرفتنه تخصص بود در حالی که خیلی از تخصص های پزشکی تفاوتی با پزشکی عمومی ندارن و درآمد ه خیلی خاص و متفاوتی هم ندارن اون تخصص های خیلی توپ! هم باید عملکردت خیلی خوب باشه که بتونی قبول شی یعنی خلاصه و مفید ریسکه بزرگیه ...

Y.Yousefi.Asl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan

به نقل از Fireball.II :
خب به جز بجنورد،قزوین،رفسنجان،گناباد،جیرفت،ایلام،بم ،زابل ،دزفول،بوشهر،آبادان،و اردبیل بقیه شهرا رو زدم من (((: #پزشکی
××الان اینجوری که شما از شهرای ترک زبان گفتید من برم تبریز و ارومیه ـم حذف کنم ینی؟:او(نیست حالا میارمش ((((: )
قزوین خوبه ، تبریز ارومیه رو حذف نکنید :D

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

گزینه پشت موندن داره دوباره به ذهنم خطور میکنه "-:

mahsa7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از Yas. a . Man ! :
چون کامپیوتر به ترتیب اولویتاتون بررسی میکنه برای سراسری به ترتیب اولویتایی که خودتون میخواید انتخاب رشته کنید چون دیگه سر اولین ممکن, قفل میکنه

نه من منظورم اینه شانس اون رشته هایی که احتمال هست بیارم کمتر نمیشه وقتی اولویتای اولُ پر میکنم؟!

tara 20

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
شهر
کرمانشاه

به نقل از مهسا.م :
نه من منظورم اینه شانس اون رشته هایی که احتمال هست بیارم کمتر نمیشه وقتی اولویتای اولُ پر میکنم؟!
نه،کمتر نمیکنه،در واقع اون لیستی ک مینویسی فقط علایقتو نشون میده ب ترتیب..

• لایک
امتیازات: N!ma

suzan_s

کاربر فعال
شهر
اراک
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از Fireball.II :
گزینه پشت موندن داره دوباره به ذهنم خطور میکنه "-:

فکر شیطانیه! (<

اعوذ بالله بگو :-" :))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از مهسا.م :
والا من شنیدم میگن مثلا اینکه انتخاب اول بزنی یه رشته رو یا آخر خیلی تاثیر داره. مثلا منم نرم شریف میزنم، یه نفر دیگه هم که رتبه اش از من بدتره؛ منتهی من انتخاب اول زدم مثلا، اون انتخاب دهم. احتمال قبولی من بیشتر از اونه.

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

سوزان : نه ببین منظورم این نبود که می‌خوام حلّال مسئله بشم !! اون یه مثال بود صرفا . توی جامعه درب و داغون ما یه قاعده شده که کسی که رتبه‌ش می‌رسه همون سه تا رشته رو می‌زنه ! آقا خب دلیل میشه کسی که تستای شیمیش رو درصد بالاتری زده پزشک موفقی هم بشه؟؟؟ شاید اصلا روحیه‌ش به اون کار نخوره ! یا شاید کسی درسای دبیرستانشم خوبه ولی می‌خواد هنر بخونه ! چرا انقدر باید سخت بدشه دنبال علاقه رفتن ؟ اصلا چرا من که عاشق پزشکی نیستم باید برم پزشکی ٬ چون به عقیده دیگران رتبه‌م حیف می‌شه اگه مثلا یه رشته دیگه بخونم ؟!

• لایک
امتیازات: MHO

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از قـاصـدکـــ :
سوزان : نه ببین منظورم این نبود که می‌خوام حلّال مسئله بشم !! اون یه مثال بود صرفا . توی جامعه درب و داغون ما یه قاعده شده که کسی که رتبه‌ش می‌رسه همون سه تا رشته رو می‌زنه ! آقا خب دلیل میشه کسی که تستای شیمیش رو درصد بالاتری زده پزشک موفقی هم بشه؟؟؟ شاید اصلا روحیه‌ش به اون کار نخوره ! یا شاید کسی درسای دبیرستانشم خوبه ولی می‌خواد هنر بخونه ! چرا انقدر باید سخت بدشه دنبال علاقه رفتن ؟ اصلا چرا من که عاشق پزشکی نیستم باید برم پزشکی ٬ چون به عقیده دیگران رتبه‌م حیف می‌شه اگه مثلا یه رشته دیگه بخونم ؟!
خب اصولا واس همین میرن تحقیق کنن و ببینن چی بزنن "-:مثلا من پزشکی نمیخواستم برم و به پیراها فکر کردم و بررسی و تحقیق ، نهایتا دیدم همون پزشکی شهرستان بهتره :))

hhhhhhhhhhh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
bnb
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
برق

به نقل از حمیـده :
والا من شنیدم میگن مثلا اینکه انتخاب اول بزنی یه رشته رو یا آخر خیلی تاثیر داره. مثلا منم نرم شریف میزنم، یه نفر دیگه هم که رتبه اش از من بدتره؛ منتهی من انتخاب اول زدم مثلا، اون انتخاب دهم. احتمال قبولی من بیشتر از اونه.
کاملا حرف غلطیه :D قبلا برای دانشگاه آزاد یک همچین موضوعی بوده اما برای انتخاب رشته سراسری چنین موضوعی وجود نداره

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از ابله :دی :
کاملا حرف غلطیه :D قبلا برای دانشگاه آزاد یک همچین موضوعی بوده اما برای انتخاب رشته سراسری چنین موضوعی وجود نداره
با آزاد قاطی کردم پس :-"

suzan_s

کاربر فعال
شهر
اراک
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از قـاصـدکـــ :

قاصدک جان ببین نه تنها در جامعه ما بلکه همه جوامع دنیا تفاوته ارزشی بین رشته ها وجود داره و سرنوشت خیلی ها رو همین تفاوت های ارزشی تعیین میکنه
میتونی این ویدیو http://www.ted.com/talks/ken_robinson_says_schools_kill_creativity رو ببینی که با یه زبون طنز ، تفاوته ارزشی رو نقد میکنه(توی اروپا و آمریکا که ایده آله تحصیلی و کاری هست برای خیلی از ما ... حالا میان میگن غرب زدس :)) )
در کل اگه به من باشه میگم برو سراغه علاقت؛ چون پول تا یه جایی میتونه بهت احساسه رضایت بده و واقعاً ممکنه به پوچی برسی توی زندگیت! اما این رو در نظر بگیر که رشته ای که میزنی فقط بخشی از مطالعات و زمان زندگیته

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

خعب، 95 تا کد رشته زدم "-: با دندون بهشتی (:-<<) شروع و با اپتومتری مشهد تموم کردم قضیه رو:-<<

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Fireball.II :
خعب، 95 تا کد رشته زدم "-: با دندون بهشتی (:-<<) شروع و با اپتومتری مشهد تموم کردم قضیه رو:-<<
لطفا این 95 تا رو شرح دهید :-"
با بدیختی 30 تا شد!!

• لایک
امتیازات: N!ma

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از سمپادك :
لطفا این 95 تا رو شرح دهید :-"
با بدیختی 30 تا شد!!
دندون های اغلب نقاط کشور + پز های 70 درصد کشور "-: + دارو (تهران،بهشتی،مشهد،رشت،ساری) + فیزیو(تهران،ایران،بهشتی) + اپتومتری (مشهد)

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A

به نقل از Fireball.II :
150 تا زدم کامل ;;)
حقمه باید نهایت استفاده رو بکنم ازش

چرا جلو یه سری پزشکیا زده ظرفیت مازاد جلو یه سری دیگه پردیس خودگران؟مگه یکی نیستن؟
مث علوم پزشکی اراک و اردبیل

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

معدل کتبی دیپلم همون معدل نهاییه یا معدل کل سه سال دبیرستان؟

tara 20

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
شهر
کرمانشاه

به نقل از Fireball.II :
معدل کتبی دیپلم همون معدل نهاییه یا معدل کل سه سال دبیرستان؟
نهاییه فک کنم

بالا