• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

Y.Yousefi.Asl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

به نقل از سمپادك :
خب از همراه پرسیدن سخته طرفم لزوما همراه نداره!!
مثلا تصادف کرده!

ببین من خیلی پرسیدم در مورد دانشگاه و اینا، کسایی که بالاترن گفتند، تو پزشکی خودتی و خودت!
اینکه یه دانشگاه خوبه دلیل نمیشه تو پزشک بهتری بشی!
بعد ترکی یاد گرفتن شاید چون کتاب گرامری ندارن سخت تره یاد گرفتنش..
شیراز هس اصفهان هست همدان کاشان..
چرا تبریز؟..

حتی یه دوستای من با رتبه 400 داره بعد از اصفهان شهرکرد میزنه، چون میگه تو اصفهان بعدا تو بیمارستان خیلی شلوغه خیلی بالا سری داری،
کار و مریض بهت نمیرسه، اما کاشان خلوت تره بعد کاشانم نه، چون 70 تا میگیره شهرکرد 16 تا!
البته دلیل دومش منطقی نیست خیلی ولی خب..

خلاصه تو پزشکی بیشتر خودتی، تحویل گرفته نشی خیلی مزخرفه.
درسته ترکی سخته، ولی زبان یه غریزست، برای همین فرم هاش توی مغز تقریبا یکیه، هممون انسانیم به هرحال،
ولی سختی و اسونی یه زبان مانع یادگیریش نیست، بسته به هوش واستعداد زبانیه..
خیلیا همین انگلیسی رم خیلی سخت یاد میگیرن..

آهاا... مرسی ، ولی واقعا یعنی تحویل نمیگیرن؟ چه جوری مثلا ؟ جدی میگید ؟ شیراز ، اصفهان مشهدم زدم ولی اینارو شاید نیارم نیمسال دوم هم، رتبم ششصد و خورده ای شده ، بعد از اینا بین تبریز و اهواز موندم بعدش همدان رشت ... اینا رو میزنم. این مسئله ی تحویل نگرفتن یعنی با ما حرف نمیزنن و جواب نمیدن و اینا ؟ #S-: ممنون به خاطر جوابتون

Y.Yousefi.Asl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan

به نقل از لبیک یا خامنه ای :
راستی بچه ها من انتخاب اولم رو تهران زدم و حتما میارم. ولی یکی گفت که اگه آدم بدشانس باشه ممکنه سیستم زمانی که به ما میرسه از آخر شروع به خوندن کنه!!!!!! این درسته؟ چون کمی استرس گرفتم! به همین خاطر آخرین انتخابم رو بزارم شیراز یا ......؟

جدی میگید؟؟؟ همچین اتفاقی افتاده تا حالا؟؟ :| خب اگه اینجوری بشه رسیدگی نمیشه کرد؟

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

تو تبریز هم همه جور آدمی پیدا می شه ولی می شه گفت که اکثریت فارس زبان ها رو تحویل نمی گیرن و متاسفانه بعضی هاشون حتا با لهجه ای غیر از لهجه یِ خودشون هم مشکل دارن:|
برایِ من پیش اومده تو مغازه ای فارسی صحبت کنم و رفتارِ فروشنده طوری بوده که شک برم داشته نکنه روحم؟! :د
از نظرِ من شهرایِ دیگه اولویت دارند به تبریز. بهرحال مسئله فقط دانشگاه و سطحِ علمی ش نیست، شما قراره تو اون شهر زندگی کنید.
البته عادت می کنید ولی من خیلی از دانشجوها رو دیدم که اوایل به شدت ناراضی و سرخورده بودن بعد کنار اومدن.

+منشن Yas. a . Man
++راستی سیستم با کدهایِ تکراری ارور می ده:-"

artemis ej

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٢
شهر
مشهد
مدال المپیاد
داشتيم يه زماني...

به نقل از لبیک یا خامنه ای :
راستی بچه ها من انتخاب اولم رو تهران زدم و حتما میارم. ولی یکی گفت که اگه آدم بدشانس باشه ممکنه سیستم زمانی که به ما میرسه از آخر شروع به خوندن کنه!!!!!! این درسته؟ چون کمی استرس گرفتم! به همین خاطر آخرین انتخابم رو بزارم شیراز یا ......؟
وااااا L-:
مگه ميشه؟!؟!؟؟
يعني چي خب از اخر ب اول بخونه!!!!!
مگه الگوريتم داره ك ب تعداد خاصي برسه از اخر بخونه!!!
اگه چنين جيزي باشه ك خودم شاملشم ميزنه از اخر ميخونه =))

alibeiginejad

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
آیت الله خامنه ای
شهر
سیرجان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از سمپادك :
اگه خیلی نگرانی قرینه بگیر، مثلا 20 تا زدی، بعد از شماره 40 شروع کن همون اولین انتخابت رو بنویس بعد 39 می رو دومیش و 21 می رو اخریش.

اینطوری

پ تهران
پ بهشتی
پ شیراز
پ اصفهان
پ شیراز
پ بهشتی
پ تهران

اما اینجوری نمیشه..شاید قبلا ها بوده الان کمتره!
خوب این فکر هم تا حدودی به ذهنم رسید اما گفتم ممکنه اگه دو تا انتخاب یکسان تو رشتمون باشه سیستم ارور بده و اصلا مارو جزو تخلفی ها به حساب بیاره!
البته اینو من تو تاپبک ها دیدم و لزوما صحیح نیست. ممکنه شایعه باشه. شما نگران نشید. خدابزرگه
البته یکی گفته بود که قضیه اینجوری نبوده و از این قرار بوده که یه نفر مثلا با رتبه ۱۰۰۰ پزشکی تهران رو همینجوری اول زده و سیستم هم همون رو قبول کرده!!!! این قول دوم رو من کاملا شنیدم اما اولی رو شک دارم
ولی اگه دوتا انتخاب یکسان داشته باشیم سیستم ارور نمیده و به عنوان متخلف محسوبمون نمیکنه؟؟

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

خب به جز بجنورد،قزوین،رفسنجان،گناباد،جیرفت،ایلام،بم ،زابل ،دزفول،بوشهر،آبادان،و اردبیل بقیه شهرا رو زدم من (((: #پزشکی
××الان اینجوری که شما از شهرای ترک زبان گفتید من برم تبریز و ارومیه ـم حذف کنم ینی؟:او(نیست حالا میارمش ((((: )

alibeiginejad

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
آیت الله خامنه ای
شهر
سیرجان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

دوستان
الان بررسی تخصصی کردم اون انتخاب رشته از آخر کاملا تکذیب شد. آخیش. نگرانیم برطرف شد :D

mahsa7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

فرقی داره اگه اولویت اول رشته ای بزنیم که احتمال بدیم میاریم یا انتخابای اولمونُ پر کنیم از رشته هایی که یک درصد احتمالش هس بیاریم؟!

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

آقای خامنه‌ای ! چرا جو میدید؟؟؟ اینجوری باشه که کلا باید گِل بگیرن انتخاب رشته رو !
و چیزی که منُ موقتا به سایت برگردوند : دندون شهر پایین تر یا پزشکی مشهد ؟؟؟ همه یه جوری از پزشکی تعریف می‌کنن که الان در نظر من پزشکی خوندن = خودکشی

suzan_s

کاربر فعال
شهر
اراک
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از مهسا.م :
فرقی داره اگه اولویت اول رشته ای بزنیم که احتمال بدیم میاریم یا انتخابای اولمونُ پر کنیم از رشته هایی که یک درصد احتمالش هس بیاریم؟!

توی انتخاب رشته دانشگاه آزاد این چیزا هست ، اما توی دانشگاه دولتی فکر نکنم

• لایک
امتیازات: N!ma

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

خب الان سوالی که پیش میاد اینه که وارد انتخاب دارو شم و یا با فیزیوی بهشتی و ایران + اپتو مشهد داستان رو تموم کنم ((((((((:

• لایک

suzan_s

کاربر فعال
شهر
اراک
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از Fireball.II :
خب الان سوالی که پیش میاد اینه که وارد انتخاب دارو شم و یا با فیزیوی بهشتی و ایران + اپتو مشهد داستان رو تموم کنم ((((((((:

بستگی به خودت داره ، اما بهتره که داروسازی رو قبل از فیزیوتراپی بزنی چون در آمد و بازار کاره بهتری داره و دکترا پیوستس.

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

آقا یکی به من کمک کنه... می‌دونم خودم باید بشینم تصمیم بگیرم ٬ می‌دونم در نهایت مسئولیت انتخابمم با خودمه ٬ می‌دونم... ولی مغزم قفلِ قفله ! از بعد کنکور یا حتی شاید از عید امسال اینجوری شدم . اصلا قدرت تصمیم‌گیری ندارم.
نمی‌دونم واقعا چیکار باید بکنم.
حس می‌کنم یه آدم بدبختم که هیچ‌وقت خودش تصمیم‌گیرنده نبوده با اینکه همیشه می‌تونسته به میل خودش رفتار کنه ٬ ولی اجازه داده مثل یه سنگریزه توی رودخونه‌ی ناآروم اینور و اونور برده شه ٬ بی هیچ اختیاری...
اصلا من چرا باید پزشک شم ؟؟
تو همیشه درست خوب بوده باید دکتر شی!
اینکه مسئله ریاضی خوب حل می‌کردم ینی باید دکتر شم ؟؟؟
حالم بده : (
لعنت به سیستم آموزشی مزخرف
لعنت به منِ بی‌اراده...

بیش‌تر شبیه پستای حرف بزنی شد...

milad341

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
دانشگاه
علوم پزشکی کردستان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

به نقل از Fireball.II :
خب به جز بجنورد،قزوین،رفسنجان،جیرفت،ایلام،بم ،زابل ،دزفول،بوشهر،آبادان،و اردبیل بقیه شهرا رو زدم من (((: #پزشکی
××الان اینجوری که شما از شهرای ترک زبان گفتید من برم تبریز و ارومیه ـم حذف کنم ینی؟:او(نیست حالا میارمش ((((: )
آغا ارومیه رو حذف نکن... ما مردم به این گلی >:D<.... اینجا 7 سال پزشکیتو فارسی حرف بزن.. هیچ مشکلی پیش نمیاد... تبریزو قبول دارم با ترکای ارومیه هم مشکل دارن :O...
هر چند اگه مث من کردی، فارسی و ترکی (لهجه تبریز و ارومیه) رو نیتیو حرف میزدی از این مشکلا نداشتی.... :D B-)
# خودشیفته

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از سـوزان :
بستگی به خودت داره ، اما بهتره که داروسازی رو قبل از فیزیوتراپی بزنی چون در آمد و بازار کاره بهتری داره و دکترا پیوستس.
درامد دارو-> مسوول فنی:ساعتی 20ت!
فیزیوتراپی-> هر جلسه 45 دقیقه ای : 30ت!
تنها مشکل فیزیو نیاز به ریفر داشتنش ـه :/
اشباع بودن ـم که واسه جفتشون هس

suzan_s

کاربر فعال
شهر
اراک
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از قـاصـدکـــ :
آقا یکی به من کمک کنه... می‌دونم خودم باید بشینم تصمیم بگیرم ٬ می‌دونم در نهایت مسئولیت انتخابمم با خودمه ٬ می‌دونم... ولی مغزم قفلِ قفله ! از بعد کنکور یا حتی شاید از عید امسال اینجوری شدم . اصلا قدرت تصمیم‌گیری ندارم.
نمی‌دونم واقعا چیکار باید بکنم.
حس می‌کنم یه آدم بدبختم که هیچ‌وقت خودش تصمیم‌گیرنده نبوده با اینکه همیشه می‌تونسته به میل خودش رفتار کنه ٬ ولی اجازه داده مثل یه سنگریزه توی رودخونه‌ی ناآروم اینور و اونور برده شه ٬ بی هیچ اختیاری...
اصلا من چرا باید پزشک شم ؟؟
تو همیشه درست خوب بوده باید دکتر شی!
اینکه مسئله ریاضی خوب حل می‌کردم ینی باید دکتر شم ؟؟؟
حالم بده : (
لعنت به سیستم آموزشی مزخرف
لعنت به منِ بی‌اراده...

بیش‌تر شبیه پستای حرف بزنی شد...

مثبت نگر باش قاصدک ، توی پزشکی هم مسائل ریاضی هست میتونی هر چیزی که دوست داری در کناره رشتت بخونی ، و از اون که گذشته زندگی همش مسئله حل کردن نیست باید وارده بازار کار بشی باید بتونی در آمد داشته باشی و مستقل باشی ، با ریاضی حل کردن اگر بخوای وارد مشاغل آزاد بشی که بحثش فرق داره و اصلاً ربطی به درس خوندن یا نخوندن نداره
موارده زیادی هستن ، با دیپلم درآمد های آنچنانی دارن ... و دیگه مهم نیست چقدر درس خونده باشی
اما اگر بخوای همچنان مسائل ریاضی حل کنی با در نظر گرفتنه این که به احتمال بالایی نمیتونی بری خارج (حالا ناراحت نشو که چرا این حرفو زدم بیا درصد بگیر افرادی که اپلای میکنن از شریف و تهران و امیرکبیر چند درصد کل ورودی های این دانشگاها هستن؟ ) با این شرایط فوقش بتونی استاده یه دانشگاه بشی با درآمده پایین اما پزشکی و دندون و دارو درآمد بهتری دارن خصوصاً داروسازی و دندون پزشکی!

ataghi99

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان

به نقل از قـاصـدکـــ :
و چیزی که منُ موقتا به سایت برگردوند : دندون شهر پایین تر یا پزشکی مشهد ؟؟؟ همه یه جوری از پزشکی تعریف می‌کنن که الان در نظر من پزشکی خوندن = خودکشی
بابا اینا جو دادنه
این همه آدم پزشکی میزنن خودکشی میکنن؟!
شما وضعیت 6سال آینده رو باید حساب کنی
عمومی تنها فایده نداره و باید تخصص بگیری
چه دندون و چه پزشکی

suzan_s

کاربر فعال
شهر
اراک
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از Fireball.II :
درامد دارو-> مسوول فنی:ساعتی 20ت!
فیزیوتراپی-> هر جلسه 45 دقیقه ای : 30ت!
تنها مشکل فیزیو نیاز به ریفر داشتنش ـه :/
اشباع بودن ـم که واسه جفتشون هس

واسم عجیبه انقدر عدد دقیق میگید :/ چون با توجه به چیزی که من میدونم داروسازی هر منطقه با منطقه متفاوته و یه مزیتی که داره اینه که رشته ی داروسازی دکترا پیوستس و خب بعد از 4 سال نظری و دو سال عملی شما دکترا میگیرید و اپلای کردنش برای تحصیل و کار هم خیلی از کشور ها قبول میکنن!

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از سـوزان :
واسم عجیبه انقدر عدد دقیق میگید :/ چون با توجه به چیزی که من میدونم داروسازی هر منطقه با منطقه متفاوته و یه مزیتی که داره اینه که رشته ی داروسازی دکترا پیوستس و خب بعد از 4 سال نظری و دو سال عملی شما دکترا میگیرید و اپلای کردنش برای تحصیل و کار هم خیلی از کشور ها قبول میکنن!
با دوتا فیزیوتراپیست صحبت کردم آخه "-:
و خب دارو بخوای پول بگیری باید داروخونه بزنی که واقعا حوصله دردسراشو ندارم((: مسوولی فنی هم میانگین ساعتی 20 ت ـه دیگه.
نمیدونم.پزشکی بهرحال تخصص بگیری کلی درآمدش بیشتر بود همه میگفتن پز.ولی بین اپتومتری و فیزیو و دارو سخته انتخاب.

Y.Yousefi.Asl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan

به نقل از مهسا.م :
چون کامپیوتر به ترتیب اولویتاتون بررسی میکنه برای سراسری به ترتیب اولویتایی که خودتون میخواید انتخاب رشته کنید چون دیگه سر اولین ممکن, قفل میکنه

• لایک
بالا