• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

Acwmw:'

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
سیبری
سال فارغ التحصیلی
2020
دانشگاه
Kmu
رشته دانشگاه
پزشکی
من فعلا ترم چهار هستم و به نظرم بهتره دانشجوی پزشکی‌ای که وارد محیط بالینی شده باشه جواب بده ولی در کل به نظرم پزشکی و پرستاری در عین حال که هردو رشته‌های مرتبط با درمان هستند خیلی متفاوت هستند. پزشک مسئول درمان بیمار هست و اردرهای پزشک جهت درمان بیمار اجرا میشه. پرستار مسئول اجرای بخشی از اون اردهاست. از لحاظ درسی هم اصلا قابل قیاس نیستند مسلما. دروس پزشکی طبیعتا به مراتب دشوارتر هستند و دانشجوهای پزشکی هم دیرتر از دانشجوهای پرستاری وارد محیط درمان میشن. در کل من فکر میکنم اسم دانشگاه نهایتا برای چند ترم اول برای شما جذاب باشه و در آخر رشته تون هست که باید باهاش باشید!
خیلی مرسییی از کمکت

• لایک
امتیازات: Sep
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی
بعد از تصمیم گیری درباره رشته هایی که دوست دارید برید، یه کار مفیدی که میتونید بکنید به خصوص بچه هایی که رتبه متوسط و لب مرز دارن اینه که راه های رفت و آمد و مسافت و مزایا و معایب شهرهایی که انتخاب میکنید رو لیست کنید. بعدا خیلی با این کار به خودتون لطف میکنید. به امید انتقالی و مهمانی هم دانشگاهی رو ول نکنید. اگر زده انتقالی مجاز نیست ولی می بینید که شرایط و راهش خوبه حتما بالاتر از جایی بزنید که دورتره. حواستون به پیوست های آخر دفترچه هم باشه که تعهد خوابگاه دارن یا نه. ما رو به خاطر همین بند داشتن آواره میکردن :)

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
برای اپلای دارو بهتره، درآمد دندان، پرستیژ پزشکی

من خودم روحیه‌ی عجیبی داشتم و فقط پزشکی و دارو رو می‌تونستم دوست داشته باشم، تو انتخاب رشته هم فقط پزشکی زدم. با علم الانم شاید دارو رو ترجیح بدم. ولی اگه یکی دو درصد دندان دوست دارید به نظرم جایز نیست در اولویت اول بودنش شک کنید.

دندان عمومی درآمد پزشک متخصص رو داره، اعصاب‌خوردیای پزشکی رو هم نداره. تو ۵ سالم تموم می‌کنی عمومی رو.

Chandler.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
1400
حتی اگه یه دندونِ دانشگاه خیلی خیلی پرت تو یه شهر کوچیک باشه نسبت به پزشکیِ یه شهرِ بهتر(مرکز استان) ارجحیت داره؟

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
حتی اگه یه دندونِ دانشگاه خیلی خیلی پرت تو یه شهر کوچیک باشه نسبت به پزشکیِ یه شهرِ بهتر(مرکز استان) ارجحیت داره؟
تو رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه به اندازه خود رشته مهم نیست. اگه عاشق پزشکی نیستید دندون به نظرم ارزش داره.

Chandler.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
1400
یه سوال دیگه:)
دارو بدون داشتن بودجه و شرایط اپلای ارزش رفتن داره؟
(یعنی ممکنه با وجود دانشجوی خوبی بودن کار پیدا نکنیم؟)
اینکه بریم یکم از رفرنس ها و چارت های رشته ها رو بررسی کنیم کمکی به فهمِ اون رشته میکنه؟

Lincoln

کاربر فوق‌فعال
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی دانشگاهی
رشته دانشگاه
کارشناسی ارشد_مهندسی هوافضا
برای اپلای دارو بهتره، درآمد دندان، پرستیژ پزشکی

من خودم روحیه‌ی عجیبی داشتم و فقط پزشکی و دارو رو می‌تونستم دوست داشته باشم، تو انتخاب رشته هم فقط پزشکی زدم. با علم الانم شاید دارو رو ترجیح بدم. ولی اگه یکی دو درصد دندان دوست دارید به نظرم جایز نیست در اولویت اول بودنش شک کنید.

دندان عمومی درآمد پزشک متخصص رو داره، اعصاب‌خوردیای پزشکی رو هم نداره. تو ۵ سالم تموم می‌کنی عمومی رو.
جالب یکی دیگه اپلای میکنه میره خارج ، یکی دیگه پولش در میاره ، ولی پرستیژش برای یکی دیگه است :D
پارادوکس

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
اینکه بریم یکم از رفرنس ها و چارت های رشته ها رو بررسی کنیم کمکی به فهمِ اون رشته میکنه؟
اگر کسی شرایطش رو داشته باشه به یه طریقی پولشو جور میکنه بالاخره...
بررسی موارد درسی رشته‌ها هم قطعا مفیده.

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
فارغ‌التحصیل دارو الزاما داروخانه و هلدینگ دارویی و شرکت دارویی نمیزنه!
میتونه توی شرکتها و هلدینگها کار کنه،
میتونه مسئول فنی داروخانه بشه(حقوق خوبی داره، ولی به اندازه‌ی کسی که موسس داروخونست نیست)

کسی که بخواد، کار پیدا میکنه

بله چارت‌های درسی رو چک کنید حتماااا
مثلا، داروسازی برخلاف پزشکی، مسئله و اینا خیلییییی زیاد داره

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
فارغ‌التحصیل دارو الزاما داروخانه و هلدینگ دارویی و شرکت دارویی نمیزنه!
میتونه توی شرکتها و هلدینگها کار کنه،
میتونه مسئول فنی داروخانه بشه(حقوق خوبی داره، ولی به اندازه‌ی کسی که موسس داروخونست نیست)

کسی که بخواد، کار پیدا میکنه

بله چارت‌های درسی رو چک کنید حتماااا
مثلا، داروسازی برخلاف پزشکی، مسئله و اینا خیلییییی زیاد داره
فکر کنم فقط رشته‌ی پزشکی و علوم پایه پزشکی چارت درسی اش برای دبیرستانیا/ غیر‌هم‌رشته‌ای‌ها قابل درک باشه. بقیه‌ی رشته‌ها از جمله مهندسی عناوین درسی جدید و متفاوت و ناآشناست!

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
فکر کنم فقط رشته‌ی پزشکی و علوم پایه پزشکی چارت درسی اش برای دبیرستانیا/ غیر‌هم‌رشته‌ای‌ها قابل درک باشه. بقیه‌ی رشته‌ها از جمله مهندسی عناوین درسی جدید و متفاوت و ناآشناست!
بله من هم منظورم رشته‌های گروه تجربی و علوم‌پزشکی بود طبق تاپیک.

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
بله من هم منظورم رشته‌های گروه تجربی و علوم‌پزشکی بود طبق تاپیک.
چارت داروسازی رو میتونند بدونند؟ : )) مگه تک‌تک سرچ کنند بدونند معنی عنوان درس چیه!
محتوا هم با عنوان درک نمی‌شه!
~ "علوم پایه‌ی پزشکی"

~ درباره‌ی رشته‌های علوم پزشکی کار و شغل رو نگاه کنید. واحد درسی بخشی‌اش مشترکه، دونستنش هم کمکی نمی‌کنه براتون در تعیین آینده شغلی‌اتون!

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
چارت داروسازی رو میتونند بدونند؟ : )) مگه تک‌تک سرچ کنند بدونند معنی عنوان درس چیه!
محتوا هم با عنوان درک نمی‌شه!
~ "علوم پایه‌ی پزشکی"

~ درباره‌ی رشته‌های علوم پزشکی کار و شغل رو نگاه کنید. واحد درسی بخشی‌اش مشترکه، دونستنش هم کمکی نمی‌کنه براتون در تعیین آینده شغلی‌اتون!
حرفتون صحیح
من درباره‌ی داروسازی گفتم! مثلا کسی که از مسائل فراریه، دوران تحصیل آزاردهنده‌ای در داروسازی خواهد داشت...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی
برای کسی که خونه‌ش تبریزه ولی عشق تهرانه، دندان تبریزو توصیه میکنین یا دندان کرج؟ :/ میگه می‌خوام تهران خونه بگیرم.

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,535

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
برای کسی که خونه‌ش تبریزه ولی عشق تهرانه، دندان تبریزو توصیه میکنین یا دندان کرج؟ :/ میگه می‌خوام تهران خونه بگیرم.
والا انتخاب عاقلانه ای نیست بیاد کرج. هم هزینه داره هم خیلی دردسر داره هم رفت و آمد تهران کرج خسته کنندست. تهران تبریز هم که خودت میدونی سخته رفت و آمد. مگر اینکه یک پولدار مرفه بیخیال خانواده باشه و ماشین زیر پاش و خونه و غذا آماده و مشکلی با تنهایی هم نداشته باشه!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی
والا انتخاب عاقلانه ای نیست بیاد کرج. هم هزینه داره هم خیلی دردسر داره هم رفت و آمد تهران کرج خسته کنندست. تهران تبریز هم که خودت میدونی سخته رفت و آمد. مگر اینکه یک پولدار مرفه بیخیال خانواده باشه و ماشین زیر پاش و خونه و غذا آماده و مشکلی با تنهایی هم نداشته باشه!
منم بهش میگم حیفه دانشگاه درجه یکو ول کنی بری کرج. ولی جزو گروه دومه و میگه امکاناتی که میخوامو تبریز نداره و من اینجا نمیتونم بمونم. : /

moonelin

مهتاب
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
هر روز رفت و آمد کردن بین تهران و کرج سخت نیست؟ :-"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی
هر روز رفت و آمد کردن بین تهران و کرج سخت نیست؟ :-"
دقیقاً همینو بهش میگم که خود تهرانیای دانشگاه البرز میرن خوابگاه میگیرن :// میترسمم زیاد بهش اصرار کنم بعداً پشیمون شم.

moonelin

مهتاب
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
دقیقاً همینو بهش میگم که خود تهرانیای دانشگاه البرز میرن خوابگاه میگیرن :// میترسمم زیاد بهش اصرار کنم بعداً پشیمون شم.
به نظرم خیلی اصرار نکن در حد مشورت دلایل نظرتو بگو و همین کافیه :D حالا یه وقتی تبریز میزنه بعد میگه تهران چه تاج طلایی بود و تو نذاشتی بذارم سرم :))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی
به نظرم خیلی اصرار نکن در حد مشورت دلایل نظرتو بگو و همین کافیه :D حالا یه وقتی تبریز میزنه بعد میگه تهران چه تاج طلایی بود و تو نذاشتی بذارم سرم :))
آخه این شکلی شده که حتی میخواد اول داروی بهشتی بزنه بعد داروی تهران :/

بالا