• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

به نقل از آقا حمید رضا :
دندون با تخصصاش و اینا امکان تحقیق و اینطور چیزا نداره؟!من خیلی علاقه به تحقیقات و پیش بردن علم دارم ولی این حرفایی که در مورد دارو زده شد منو کلا مایوس کرد! :-"
کلا تحقیقات نداریم در ایران.
قوی ترین رشته تحقیقاتی دارو هست.باز بین همونا.

black spider

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
Anesthesia

به نقل از میم ح میم دال :
فکر نکنم. تو گوگل سرچ کردم. مثل اینکه این رشته کلا خیلی زیر سواله!
ینی چی زیر سواله؟:اس منم تحقیق کردم خیلی اکثریت راضی بودن!

بعد مثن نمیشه ارشدو فیزیولوژی یا آناتومی خوند بعد دکتراشو گرف بعد هیئت علمی شد؟

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

میشه دکترا گرفت ولی به این راحتیا نمیشه هیئت علمی شد

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام

طبق پرس و جویی که من کردم حقوق تعهدیا الان حداقل ده تومن در ماه هست تو دوره ی دانشجویی هم باید 800،900 تومن بهشون بدن که مثله این که تا حالا ندادن! خب با توجه به این که داروخونه زدن به این راحتیا نیس و داروسازا میرن داروخونه های فعلی کار می کنن و 3،4 تومن در ماه میگیرن این جوری داروسازیه تعهدی بهتره که! :|

mah sa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

میگم اولویت رو شهر بدارم کار درسیه؟؟ ب فرض دندان یزد یاواهوا یا کرمان و دارو شیراز؟؟ اخه مسافتای اونا یکسانن اما مشکل اینه ک فقط اتوبوسه و هواپیما هم ی روز در هفته هس هر کدوم

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از mahsa94 :
میگم اولویت رو شهر بدارم کار درسیه؟؟ ب فرض دندان یزد یاواهوا یا کرمان و دارو شیراز؟؟ اخه مسافتای اونا یکسانن اما مشکل اینه ک فقط اتوبوسه و هواپیما هم ی روز در هفته هس هر کدوم

بستگی ب خودت داره . اگه ملاکت دانشگاه باشه : اول کرمان بعد یزد بعد اهواز .
البته بگم مسافتهای زیاد کلن وقت نمیکنی بری بیای . من مثلن طی ترم با اینکه بندر شیراز هر روز پرواز مستقیم داره فقط عید و یه بارم خرداد اومدم شیراز چون هر روز کلاس داشتیم درسها سنگین بود . و وضعیت همه همینجور بود .
اگه پزشکی دندون اینا بخوای بری 7 سال اینا اون شهر میمونی اینده و سرنوشتت اونجا ممکنه رقم بخوره حتی . مثلن ب این چیزا توجه کن . یزد مذهبیه اب و هوای خشک داره زمستون سرد تابستون گرم . اهواز هواش بده دیگه . یا مردمون شهر رو در نظر بگیر . امنیتش و.. .
بازم بستگی ب خودت داره .
مثلن من خودم مسافت برام معیار بود . و اینکه شهرستان نباشه امکانات داشته باشه و مردمونش مذهبی نباشن چون ک شیراز بزرگ شدم خب عادت کردم ب یه همچین جوی و برای همین مثلن رفسنجانو یزد و .. رو پایین بندر زدم . یا مثلن سنندج دیدم سردسیره و کرد نشین خب پایین زدم . بیرجند بجنورد دور بودن . ایناها رو هم قبول شدم کارنامه سبز اما ب دلایلی ک گفتم بندر رو ترجیح دادم ! توعم باید بشینی سبک سنگین کنی ببینی معیارت چیه دقیقن . هدفت چیه . 150 تا انتخابت باید جوری باشه ک بگن فردا صبح برو سر کلاس انتخاب مثلن شماره 148 ات بتونی با رغبت بری سر کلاسش و 7 سال بشی شهروند اون شهر مقصد ! و انتخاب 1 ات ب دو ات ترجیح بدی ، 2 ب 3 و..

ميخك

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
:)

سلام بچه ها ژنتیک رو من کلااا نمی بینم تو دفترچه!!!!

بیوتکنولوژی هم همون زیست فناوریه دیگه درسته؟

بعد یدونه هم خالص زیست شناسی نوشته اون چیهههه؟!؟!

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از MD.PhD.Medical Biotechnologist :
سلام بچه ها ژنتیک رو من کلااا نمی بینم تو دفترچه!!!!

بیوتکنولوژی هم همون زیست فناوریه دیگه درسته؟

بعد یدونه هم خالص زیست شناسی نوشته اون چیهههه؟!؟!
بیوتکنولوژی پیوسته دکتری داریم و زیست فناوری ک همون بیوتک مقطع لیسانسه .
زیست شناسی سه شاخه داریم جانوری گیاهی و عمومی . توی زیست جانوری و گیاهی اختصاصی راجب جانور و گیاه میخونن و تفاوتشون تو حدود سی واحده اما عمومیه ترکیبی از همشونه .

ميخك

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
:)

به نقل از sadlove :
بیوتکنولوژی پیوسته دکتری داریم و زیست فناوری ک همون بیوتک مقطع لیسانسه .
زیست شناسی سه شاخه داریم جانوری گیاهی و عمومی . توی زیست جانوری و گیاهی اختصاصی راجب جانور و گیاه میخونن و تفاوتشون تو حدود سی واحده اما عمومیه ترکیبی از همشونه .
ا
اهاااا متوجه شدم...خیلی ممنونم ...خب این ژنتیک پس کووو :-?

shima.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از MD.PhD.Medical Biotechnologist :
ا
اهاااا متوجه شدم...خیلی ممنونم ...خب این ژنتیک پس کووو :-?
ژنتیک از گرایش‌های ارشده کارشناسی نداره.

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

تو منطق 2 مگه نیستی ؟ مگه 48000 نشدی ؟ منطقه 2 شیراز زیست پارسال اخرین نفر تو قلم چی 29530 بوده . 20 هزار تا از تو کمتر .
اشتباه متوجه شدی.رتبه کشوریم 48000 هست.منطقم 22000

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

ا
اهاااا متوجه شدم...خیلی ممنونم ...خب این ژنتیک پس کووو

ژنتیک ب تنهایی نداریم دیگه . یا باید سلولی مولکولی بخونین

اشتباه متوجه شدی.رتبه کشوریم 48000 هست.منطقم 22000
اخه رتبه ای ک میگن معمولن رتبه منطقست ن کشور ! خب 22 هزار میارین دیگع .

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی

به نقل از shima. :
ژنتیک از گرایش‌های ارشده کارشناسی نداره.
مطمئنی شما؟من دوستم پارسال ژنتیک کرمان قبول شد که(لیسانس) اینو خودمم به مشکل خوردم تو تاپیک اعلام نتایجم پرسیدم تاپیک جمع شد!
***دوستان اگه کسی اطلاعی داشت که به چه صورت هستش ممنون میشم توضیح مختصری بدن...
___________________________________________________________________-
اینو تو تاپیک تا اعلام نتایج پرسیدم بعضی دوستان هم جواب دادن ولی من یه دوستم بیوتکنولوژی میخونه دانشگاه الزهرا یکی ژنتیک کرمان یکی (نمیدونم بیوشیمی یا بیتکنولوژی)بابلسر ولی الان من هیچ کدوم از این رشته ها رو تو دفترچه نمیبینم :| مطمئنید ادغام شده؟ :-" یا مثن ما باید خودمون تحقیق کنیم تو هر دانشگاه کدوم زمینه ی سلولی مولکولی رو شامل میشه!
یکی منو توجیه! کنه :|

lllllllll

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
xzx
شهر
xasa

من هنو نميدونم سمت دندونم يا پزشكي (:| كمك پليز
١.علاقه به پزشكي بيشتر دارم ، تفاوت فاحش نيست..بيشتر هم به دليل گستردگي و تنوع پزشكيه
٢.كار دندان خيلي يكنواخت وتكراريه.. امار بالا ي خودكشي دندان پزشكا ادمو ميترسونه..
٣.الان چند روزه به اساتيد پزشكي بنام كشور تا ميگم پزشكي بم ميگن به دندان بيشتر فكر كن..
٤.دانشجويان و فارغ التحصيلات پزشكي كلا درباره ي همه چي غر ميزنن ولي دندانيا كاملا راضين
٥.فعلا نسبت به تشريح يه جنازه ي كامل تا ديدن دهان مردم بيشتر مشتاقم
:-\ :-\ :-\ :-\
دندان يا پزشكي؟
پ.ن.: پدر ميگن پزشكي ... مامان ميگن پزشكي ... منم يه توپم كه بين نظراتشون هي پاس داده ميشم #-o

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از ๓คгzเє :
من هنو نميدونم سمت دندونم يا پزشكي (:| كمك پليز
١.علاقه به پزشكي بيشتر دارم ، تفاوت فاحش نيست..بيشتر هم به دليل گستردگي و تنوع پزشكيه
٢.كار دندان خيلي يكنواخت وتكراريه.. امار بالا ي خودكشي دندان پزشكا ادمو ميترسونه..
٣.الان چند روزه به اساتيد پزشكي بنام كشور تا ميگم پزشكي بم ميگن به دندان بيشتر فكر كن..
٤.دانشجويان و فارغ التحصيلات پزشكي كلا درباره ي همه چي غر ميزنن ولي دندانيا كاملا راضين
٥.فعلا نسبت به تشريح يه جنازه ي كامل تا ديدن دهان مردم بيشتر مشتاقم
:-\ :-\ :-\ :-\
دندان يا پزشكي؟
پزشکی !
دندانی ها اولش راضی هستند درآمد خوبی دارند و سریع کار میکنن ولی بعد که کمردند و مچ درد گرفتن کم کم ناراضی میشن. پزشک ها هم اولش که درسشون سخته و به درآمد رسیدنشون کمی دیرتر اتفاق میافته ناراضی هستند اما چندسال که میگذره از دندونا جلو میزنن.

milad.ka

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
اهواز
رشته دانشگاه
مهندسی برق الکترونیک

به نقل از f-1391 :
مطمئنی شما؟من دوستم پارسال ژنتیک کرمان قبول شد که(لیسانس) اینو خودمم به مشکل خوردم تو تاپیک اعلام نتایجم پرسیدم تاپیک جمع شد!
اینو تو تاپیک تا اعلام نتایج پرسیدم بعضی دوستان هم جواب دادن ولی من یه دوستم بیوتکنولوژی میخونه دانشگاه الزهرا یکی ژنتیک کرمان یکی (نمیدونم بیوشیمی یا بیتکنولوژی)بابلسر ولی الان من هیچ کدوم از این رشته ها رو تو دفترچه نمیبینم :| مطمئنید ادغام شده؟ :-" یا مثن ما باید خودمون تحقیق کنیم تو هر دانشگاه کدوم زمینه ی سلولی مولکولی رو شامل میشه!

سلام
اگر تو دفترچه گشتید و پیدا نکردید یعنی ادغام شده مثل خیلی دیگه از رشته ها.
برای مثال پارسال دانشگاه ها میومدن مهندسی برق - الکترونیک ، برق - قدرت ، برق - مخابرات ، برق -کنترل و ... میگرفتن یعنی گرایش های هر رشته رو به صورت جدا می گرفتن و برای هر کدوم جداگانه ظرفیت تعریف میکردن اما امسال نوشتن "مهندسی برق" به تنهایی و کل ظرفیت یکی شده. بعد از سه ترم بسته به نمرات و چارت آموزشی دانشگاه شما به یکی از گرایش ها هدایت میشین. میتونه انتخابی باشه و یا به این صورت که حد نصاب نمره یک گرایش رو در درس های خاص اون به دست بیارید.

mah sa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

تفاوتای دارو تهران,بهشتی,شیراز. از لحظ سطح چ قدره؟؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از mahsa94 :
تفاوتای دارو تهران,بهشتی,شیراز. از لحظ سطح چ قدره؟؟
از جهت استاد و برنامه درسی و امکانات اموزشی فرق دارن.
ما کاراموزی مون که دو واحد بود هفته ای 12 ساعت تا گاها17ساعت سرکلاس بودیم، بقیه این طور نیستن.
ازمایشگاهای ما وسایل گرون قیمتی دارن ولی بهشتی خود ساختمونش نو سازه و یه سری وسایلارو فقط ما داریم و از همه جا نمونه میفرستن و البته باید هزینه بدن.
ادمای تاثیرگذار تو صنعت و سیاست دارو استاد تهرانن و مثلا با بچه های ازاد و بهشتی میخواستیم ادم دعوت کنیم برای پنل صنفی همه مهمونایی که به ذهن بچه ها می رسید استاد ما بودن.

• لایک
امتیازات: N!ma

zahra:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی/ژنتیک مولکولی

به نقل از f-1391 :
خب من جواب شما رو اون طرف دادم ! هم درمورد بیوتک هم در مورد ژنتیک ولی چون دوباره پرسیدی این دوتا عکس رو ببین
94
95
همونطور ک دیدی سال نود و چهار زیست شناسی سلولی ملکولی سه تا گرایش ژنتیک ،میکروب و سلولی ملکولی رو داشت امسال گرایش ها ش رو برای کارشناسی حذف کردن ینی هر کدوم از این سه تا گرایش رو ک قصد داشتی بری باید همون سلولی ملکولی رو بزنی

درمورد بیوتک هم باید بگم سر جاشه ولی تو دفترچه اسمش با ترجمه تحت الفظی " زیست فناوری '' اومده

امیدوارم توضیحم جوری بوده باشه ک مشکلت رفع شده باشه !

Mid

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
سفلای شرقی
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

دندون پزشکی هم مثه پزشکی طرح داره؟
یه جا خوندم 2.5 برابر دوره تحصیل باید برای دولت کار کنی-هرجایی که گفتن-تعهدی هم نبود.
اگه کسی اطلاعی از کار دندان پزشکی بعد از فارغ التحصیلی داره-اینکه میشه مطب بزنی یا حتما باید هر جا گفتن بری کار کنی- لطفا بگه.

بالا