• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

mohammadi1234

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
سمنان
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

کدوم دانشگاه های علوم پزشکی به درستی شیوه ی نوین آموزش پزشکی را اجرا می کنند؟ 8->

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از mohammadi1234 :
سلام.یه سوالی داشتم.آیا شده کسی از جنازه می ترسه بره پزشکی خوب بشه؟من توکتاب زیستمون عکس گواتر گذاشته بود روش کاغذ می ذاشتم نبینمش.البته الان برام عادی شده.یعنی اگه برم توپزشکی این مشکلات درست می شه؟چرابعضی ها از پزشکی انصراف می دن ؟از کجا بفهمیم به درد پزشکی می خوریم یانه؟
برو تو گوگل سرچ کن خاطرات دانشجوی پزشکی وبلاگ هایی که میاد رو بخون، از اون وبلاگ ها وبلاگ هایی که لینک شدن هم برو.
تا حد زیادی میفهمی جوش رو..

shayesteh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
BNB

به نقل از نازنیـــــــــــــــن :
درمورد دارو من یه چیزی بگم
ببینین الان معلوم نیس امسال یا سالای دیگه دارو از دکترا دربیاد و بشه فوق لیسانس و اینا
این اتفاق میفته ولی هنوز معلوم نیس
فقط وقتی دارین دارو میزنین به این فک کنین که بعدا اگه فوق شد ارزش رشته میاد پایین

البته من اگه برمیگشتم سال پیش دارو میخوندم :D
چرا دارو ؟
پزشکی خیلی سخته ؟

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

پزشکی اره خیلی سخته از دندون سختتره یکم وقت دندون ها ازادتر از ماس
ولی خب جذابیت و پرستیژ پزشکی یه چیز دیگس 8->

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از mohammadi1234 :
کدوم دانشگاه های علوم پزشکی به درستی شیوه ی نوین آموزش پزشکی را اجرا می کنند؟ 8->
از سایت سنجش دفترچه انتخاب رشته سال پیش رو دانلود کنی همش رو نوشته

AGHA ALEX

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان ماندگار فرزانگان6
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمیوکامپیوترتادم مرحله دوم رفتموبرگشتم!!!
رشته دانشگاه
پرستاری

شنیدم ازرشته های پرستاری و مامایی میشه بادادن یه آزمون خفن تغییررشته داد به پزشکی!!
واقعا یه همچین چیزی وجود داره؟؟
.
.
.
اگه وجود داره می صرفه که یک ساله دیگه پشت کنکور بمونم یا اینکه با انتخاب رشته هایی مثل پرستاری و....از اون طریق اقدام کنم؟

AGHA ALEX

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
پرستاری

چرا کسی جوابمو نمیده!!!!!!

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از آی با کلاه قاف الف الف لام کاف سین :
شنیدم ازرشته های پرستاری و مامایی میشه بادادن یه آزمون خفن تغییررشته داد به پزشکی!!
واقعا یه همچین چیزی وجود داره؟؟
.
.
.
اگه وجود داره می صرفه که یک ساله دیگه پشت کنکور بمونم یا اینکه با انتخاب رشته هایی مثل پرستاری و....از اون طریق اقدام کنم؟

پرستاری و فیزیوتراپی رو میدونم میشه ولی مامایی نمیدونم.

اونم شرایط خاص خودشو داره از جمله معدل بالا ! بعد شوما امتحان علوم پایه پزشکیو با دانشجوهای پزشکی میدی اگه نمرشو اوردی اونوقت میتونی بری پزشکی .
میگن سخته .

AGHA ALEX

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
پرستاری

میدونم خیلی سخته
ولی به نظر شما می صرفه به این امید که از این طریق بتونم پزشکی بخونم برم رشته هایی مثل پرستاری و فیزیوتراپی یا اینکه یک سال دیگه صبر کنم و دوباره کنکور بدم؟!؟!؟!؟!؟!؟

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

اقا من کنکورمو خوب ندادم و معدلمم خوب نیست زیاد(18.90)
و خانواده هم مدام مخالفت همراه با تخریب روحی که سال بعد بدتر میشی و امسالتو دیدیم و سال بعدم میبینیم و از این حرفا
باید اون 3تای اول تجربی رو تقریبا ببوسم بزارم کنار!
رودبایستی هم قبلا داشتم الان اصلا ندارم! خیلیا جرات نمیکنن این حقیقت تلخ تر از زهر رو روبرو شن باهاش منم در حال سکته هستم دیگه خودتون حسابشو بکنید :-"
کسی درباره ی فیزیوتراپی و علوم ازمایشگاهی و اتاق عمل اطلاعات واقعی داره؟!! مخصوصا اینده شون...
من خودم خیلی درباره ی اتاق عمل فکر میکنم...
بابت مطرح کردن همچین رشته هایی در حضور دوستان زیر 100 مون عذر میخوام! اینم برا شما...

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

به نقل از ٰفقط تیلور سویفت!!! :
و خانواده هم مدام مخالفت همراه با تخریب روحی که سال بعد بدتر میشی و امسالتو دیدیم و سال بعدم میبینیم و از این حرفا
رودبایستی هم قبلا داشتم الان اصلا ندارم! خیلیا جرات نمیکنن این حقیقت تلخ تر از زهر رو روبرو شن باهاش منم در حال سکته هستم دیگه خودتون حسابشو بکنید :-"
کسی درباره ی فیزیوتراپی و علوم ازمایشگاهی و اتاق عمل اطلاعات واقعی داره؟!! مخصوصا اینده شون...
بابت مطرح کردن همچین رشته هایی در حضور دوستان زیر 100 مون عذر میخوام! اینم برا شما...
یکم به خودت اعتماد به نفس بده بابا،عذر خواهی چی میگه این وسط!!!
این رشته ها رشته های بدی نیستن.درامدشون کمتر از سه تای اول هست و بدیهیه ولی نمیشه روی هیچ رشته ای ارزش پایین تری گذاشت به نظرم.

خیلی اطلاعات درمورد اتاق عمل ندارم ولی همون قدری که میدونم به نظر میرسه فیزیو و علوم جای پیشرفت بهتر و بیشتری دارن.که یک فاکتور مهمه.
برای علوم میدونم که نباید خیلی فانتزی فک کرد نمیشه تنهایی و به راحتی یه آزمایشگاه راه انداخت باید چند نفر بود.امتحاناشون خیلی طول میکشه (امتحانای ترمشون دوماه عملی و تیوری با هم طول میکشه) درس مشترک با پزشکی هم خیلی دارن و کار هم براش هست توی بیمارستانا و آزمایشگاهای خصوصی و دولتی تدریس و غیره هم هست.اگر تا دکترا هم بخونید از لحاظ مالی هم در حد خوبی هست و هم از لحاظ جایگاه اجتماعی.

فیزیوتراپی هم بیشتر آناتومی بدن و فیزیک هست.باید توی کار صبور باشی.بعد از چندسال کار کردن اجازه تاسیس کلینیک بهت داده میشه.و باید زیر نظر پزشک فعالیت کنی.میتونی آزمون علوم پایه بدی بری پزشکی توی این رشته.
چیز بیشتری نمیدونم خودم ولی اگر راجبه این دوتا رشته سوالی داری بگو میتونم بپرس برات.

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

به نقل از sahere :
یکم به خودت اعتماد به نفس بده بابا،عذر خواهی چی میگه این وسط!!!
این رشته ها رشته های بدی نیستن.درامدشون کمتر از سه تای اول هست و بدیهیه ولی نمیشه روی هیچ رشته ای ارزش پایین تری گذاشت به نظرم.

خیلی اطلاعات درمورد اتاق عمل ندارم ولی همون قدری که میدونم به نظر میرسه فیزیو و علوم جای پیشرفت بهتر و بیشتری دارن.که یک فاکتور مهمه.
برای علوم میدونم که نباید خیلی فانتزی فک کرد نمیشه تنهایی و به راحتی یه آزمایشگاه راه انداخت باید چند نفر بود.امتحاناشون خیلی طول میکشه (امتحانای ترمشون دوماه عملی و تیوری با هم طول میکشه) درس مشترک با پزشکی هم خیلی دارن و کار هم براش هست توی بیمارستانا و آزمایشگاهای خصوصی و دولتی تدریس و غیره هم هست.اگر تا دکترا هم بخونید از لحاظ مالی هم در حد خوبی هست و هم از لحاظ جایگاه اجتماعی.

فیزیوتراپی هم بیشتر آناتومی بدن و فیزیک هست.باید توی کار صبور باشی.بعد از چندسال کار کردن اجازه تاسیس کلینیک بهت داده میشه.و باید زیر نظر پزشک فعالیت کن
درباره ی اتاق عمل میگن ارشدش اخیرا تو چنتا دانشگاه اومده و تا چند سال اینده دکتراشم میاد و ارشدشم بیشتر ارائه میشه درباره ی صحت این قضیه چیزی میدونین؟
درباره ی علوم که زیاد شنیدم همبن حرفو که کارشناسی فایده نداره و باید تا اخرش بری
ازمون ارشد و دکتراش چطوره؟از نظر سختی و اینا؟
جو بچه های پیراپزشکی جچطوریه تو دانشگاه؟
من شنیدم زیاد تو دانشگاه جدی نمیگیرنشون و تو محیط کار هم همینطور راسته؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از ٰفقط تیلور سویفت!!! :

یکم راجب دامپزشکیم فک کنین..
اگه تخصص جراحی یا مامایی بگیرین تا 100 ملیون هم در ماه درامد داره..
اما..
اما..
علاقه و استعداد میخواد و کار هر کسی نیست ک با تحقیق میتونین بفهمین..
کار هر کسی نیست تو دامداریا کار کنه !
تخصص پاتولوژی هم میشه رفت از دامپزشکی (تخصص رشته های پزشکیه)

شنوایی سنجی هم خوبه مثل فیزیوئه درامدش . فیزیو اگه بشه مطب زد اونم درامدش لرده :-"

میدونم خیلی سخته
ولی به نظر شما می صرفه به این امید که از این طریق بتونم پزشکی بخونم برم رشته هایی مثل پرستاری و فیزیوتراپی یا اینکه یک سال دیگه صبر کنم و دوباره کنکور بدم؟!؟!؟!؟!؟!؟
بستگی ب روحیه و مقدار تللاشی ک سال اول کردی داره . اگه خیلی خوندی خسته ای نخون . اگه کم خوندی میدونی امسال بیشتر میخونی بخون .
بعدم اینو در نظر بگیر ک 36 درصد معدله جای 25 ببین معدلت خوبه یا نه

فیزیوتراپی تا 2000 بیشتر نمیگیره ک با اون رتبه میتونی ازاد و پردیس هم پزشکی بری
ولی پرستاری تا 10000 اینا جا داری برا قبول شدن

ولی از 99 درصد یه درصد هم بگیر ک پزشکی نتونی بری . و بعدن پرستار شی .

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

quote author=ٰفقط تیلور سویفت!!! link=topic=108439.msg1374264#msg1374264 date=1436262221]
درباره ی اتاق عمل میگن ارشدش اخیرا تو چنتا دانشگاه اومده و تا چند سال اینده دکتراشم میاد و ارشدشم بیشتر ارائه میشه درباره ی صحت این قضیه چیزی میدونین؟
درباره ی علوم که زیاد شنیدم همبن حرفو که کارشناسی فایده نداره و باید تا اخرش بری
[/quote]
بستگی به گرایشی که میخوای بری داره مثلا ژنتیک متقاضی زیاده ضرفیت کم پس رقابت سخته
برا این دوتا رشته چون اغلب اونایین که پزشکی و دارو نیاوردن جوشون درسخونه.
این دوتا رشته نسبت به بقیه رشته های پیرا شناخته تر شدن و وضعیت بهتری بین پزشکا و مردم دارن.ولی در کل برای پیرا سطح آگاهی خیلی کمه و حتی پزشکامونم آگاهی حداقلی رو ندارن برای همین جدی گرفته نمیشن.
کلا همت داشته باشی خوبن به همه جا میرسی:د

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

یه سوال ساحره :د
پیرا پزشکی اصن یعنی چی هعی میگن ما پیراپزشکی میاریم :rolleyes:

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

راستشو بخواید رشته های پیراپزشکی رشته های بدی نیستن همین اتاق عمل و هوشبری و ،، تا ماهی 5میلیون تومن هم درامد دارن که مثلا داروساز ها هم اکثریت همین مقداره درامدشون، ولی خوب کار پر استرس و زیر دست دکتر ها خیلی انرژی میبره .
من خودم چند روز بیمارستان بودم حالم بد شد از این جو پزشک سالار ، و واقعا هرجور بشه میخوام بیام بیرون. درحالی که اصلا کار من کاری به پزشک نداشت ها.

اصلا اصلا امیدی به تغییر رشته به پزشکی نداشته باشین انقدر تعداد کم هست و شرایط داره و همش قوانینش تغییرمیکنه که کلا بیخیال باشین.در بین دوستانم خیلیا با این ذهنیت اومدن ولی هیچ کس حتی حوصله اش هم براش نموند.

کلا موقع انتخاب رشته دوتا موضوع رو فراموش کنین:
1.تغییر رشته
2. دو رشته ای کردن

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

میدونم خیلی سخته
به هیچ وجه رو این قضیه حساب نکن. به هیچ وجه! احتمالش خیلی خیلی کمه.
ضمن اینکه فیزیوتراپی خیلی رشته ی خوبیه. اینجوریم نیست که فکر کنی مثلا رتبه های 5000-6000 میرن فیزیوتراپی پس سطحش پایینه و این حرفا. رتبه ی خوب میگیره! بازار کار و درآمد خوبیم داره اگر به دکترا بخوای فکر کنی. ولی با همون کارشناسی هم کار براش هست!

به نقل از بره ناقلا :
کلا موقع انتخاب رشته دوتا موضوع رو فراموش کنین:
1.تغییر رشته
2. دو رشته ای کردن
3. انتقالی گرفتن بدون پارتی و هیئت علمی و اینا!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از sahere :
quote author=ٰفقط تیلور سویفت!!! link=topic=108439.msg1374264#msg1374264 date=1436262221]

بستگی به گرایشی که میخوای بری داره مثلا ژنتیک متقاضی زیاده ضرفیت کم پس رقابت سخته
برا این دوتا رشته چون اغلب اونایین که پزشکی و دارو نیاوردن جوشون درسخونه.
این دوتا رشته نسبت به بقیه رشته های پیرا شناخته تر شدن و وضعیت بهتری بین پزشکا و مردم دارن.ولی در کل برای پیرا سطح آگاهی خیلی کمه و حتی پزشکامونم آگاهی حداقلی رو ندارن برای همین جدی گرفته نمیشن.
کلا همت داشته باشی خوبن به همه جا میرسی:د
بین خود پیراپزشکیا ترتیب اینه:

فیزیوتراپی -علوم ازمایشگاهی
رادیولوژی
هوشبری
اتاق عمل

مامایی و شنوایی سنجی و بینایی سنجی و پرستاری و دقیق نمیدونم کجای این طیفه، ولی کلا اگر میرید خیلی سخته زیر دست دکترا کار کردن.

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

به نقل از sadlove :
یه سوال ساحره :د
پیرا پزشکی اصن یعنی چی هعی میگن ما پیراپزشکی میاریم :rolleyes:
با تقسیم بندی دانشگاه ما به جز پزشکی دارو و دندون :
یه دسته میشن پرستاری مامایی هوشبری...
یه دسته پیرا پزشکی انگار رشته هایی که پرستاری و پزشکی نیستن:))
توانبخشی ها: فیزیو تراپی بینایی سنجی شنوایی شناسی کار درمانی گفتاردرمانی اعضای مصنوعی
غیر توانبخشی رادیولوژی علوم آزمایشگاهی فناوری سلامت و احتمالا علوم تغذیه...

بعد من پیشنهادم توی رشته های تجربی اینه که واقعا خیلی تنوعش نسبت به ریاضی زیاده.
بپرسین،بگردین حتما رشته ای پیدا میکنین که با روحیتون سازگار باشه و راضیتونم بکنه.
رشته های پرستاری اتاق عمل... درس میگه بره جان:د چون باید توی بیمارستان و زیر دست پزشک باشین خیلی سخته.
ولی رشته های توانبخشی با اینکه اغلب باید تحت نظر یا دستور پزشک باشین ولی مستقل هستین.علوم و رادیو هم همینطورن ولی باز هم وابسته به مراکز دولتی و خصوصی ان.ولی تو توانبخشی شما با لیسانس یا ارشد میتونین بعد از چندسال کار کلینیک خودتون رو تاسیس کنین.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

رشته های توانبخشی سختیش به اینه که کار بدنی سنگین دارند باید قعالیت بدنی بسیار بالا داشته باشن.

بالا