• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی
خواهش میکنم غلط راهنمایی نکنید در مورد رشته‌ها.. من خودم خیلی چیزارو نمی‌دونم ولی خب گاهی می‌بینم که اینجا اطلاعات غلط می‌دید. نکنید جدی.
+ من باز هم اصرار می‌کنم همایش یکشنبه رو بیاید تا دید بهتری پیدا کنیداز رشته‌ها. حتی اگه از تهران بدتون میاد هم بیاید ولی با رشته‌ها آشنا بشید و پول به یه سری ازین دزدا ندید که هیچی بلد نیستن ولی میان مشاوره می‌دن.

N_MATHS

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان حضرت زینب (س) ری
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
فقط مرحله 1 ریاضی...المپیاد هندسه شریف
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
مهندسی ماشین های ریلی:)
بودن کسایی که از ریاضی اومدن کامپیوتر ، شرط دانشگاه فکر کنم 3 ترم از 4 ترم باید معدل کلت بالا 17 بشه و معدل دروس اختصاصیت بالا 15 بعد میتونی از هر رشته ای بری رشته ی دیگه !
میشه یه سری به این لینک بزنید؟
توی دایره آبی سومیه شرط گذاشته
آیا منظورش از آزمون ورودی،کنکوره؟
http://www.aut.ac.ir/academics/bsc/p10.htm

• لایک
امتیازات: ----

Mim

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
بچه ها فرصت ويرايش انتخاب رشته محدوده؟يا تا پايان مهلت بارها ميشه انتخاب رشته كرد؟و اينكه خودش سابميت ميشه يا گزينه اي به نام تأييد نهايي وجود داره؟
اونطور که تو یکی ازین دفترچه های سنجش بود، تا 5 بار مهلت ویرایش داره، باقیشو نمیدونم.
به نظرتون با 130 منطقه دو میشه کامپیوتر تهران قبول شد؟؟
اگه اوضا خیلی با پارسال فرق نکنه، میشه احتمال بسیار زیاد.

abk

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ش.م
شهر
TBZ
به نظرتون مهندسی کامپیوتر خواجه نصیر نسبت به دانشگاه تبریز اعتبار خیلی بهتری داره؟
یعنی کلا تفاوتشون اونقدر هست که به خاطرش از شهر خودم بیام اونجا؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
خدمت آقای مطهری
میشه بگید مهندس صنایع در نهایت دقیقا چیکار میکنه؟
من خودم به کارای فنی علاقه ندارم...آیا صنایع خوب ه؟
و اینکه یه نفر چه توانایی‌ها و علایقی باید داشته باشه که بیاد این رشته؟
چه قدر خلاقیت میخواد؟
ممنون
مهندسی صنایع بیشتر یه رشته مدیریتیه. ترکیبی از مهندسی و اقتصاد و مدیریت. هدفش هم اینه که بهره وری سازمان ها و فرآیندها و تولید ها بیشتر بشه. تو حوزه های مختلف کار میکنه. مثلا چارت سازمان، منابع انسانی، لجستیک، سیستم های اطلاعاتی، مدیریت پروژه، مدیریت تولید و ...
کارش فنی به معنای کار با ابزارهای فیزیکی نیست.
علایقش باید مدیریت و ارتباطات و پیگیری و تعامل اینا باشه. خلاقیت خاصی نمیخواد. یاد میگیری چیکار کنی.

به نظرتون مهندسی کامپیوتر خواجه نصیر نسبت به دانشگاه تبریز اعتبار خیلی بهتری داره؟
یعنی کلا تفاوتشون اونقدر هست که به خاطرش از شهر خودم بیام اونجا؟
بله هست و میارزه. تفاوت اصلی رو هم شهر ایجاد میکنه نه دانشگاه. بازار کار کامپیوتر در شهر تهران یه چیز دیگست بسیار متفاوت از تبریز.

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
مهندسی صنایع بیشتر یه رشته مدیریتیه. ترکیبی از مهندسی و اقتصاد و مدیریت. هدفش هم اینه که بهره وری سازمان ها و فرآیندها و تولید ها بیشتر بشه. تو حوزه های مختلف کار میکنه. مثلا چارت سازمان، منابع انسانی، لجستیک، سیستم های اطلاعاتی، مدیریت پروژه، مدیریت تولید و ...
علایقش باید مدیریت و ارتباطات و پیگیری و تعامل اینا باشه. خلاقیت خاصی نمیخواد. یاد میگیری چیکار کنی.
مدیر جان مهندس صنایع میتونه به اندازه بقیه توی صنعت موثر باشه و قدم + برداره؟
پس چرا انقدر دید بهش بده؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
مدیر جان مهندس صنایع میتونه به اندازه بقیه توی صنعت موثر باشه و قدم + برداره؟
پس چرا انقدر دید بهش بده؟
اصل کاریا مهندسای صنایعن بابا. اصول مدیریت کارخونه و صنعت رو یاد میگیرند. اصلا اگر بدونید کارخانجات ما چقدر پرتن. من خودم مثلا درس مدیریت تولید و عملیات پاس کردم. کلی دانش و مهندسی خفن در این زمینه وجود داره که چینش دستگاه های یک کارخونه چجوری باشه. کلی دانش راجع به زنجیره تامین وجود داره که مثلا یک کارخونه خودروسازی باید از چه منابعی و به چه شکلی قطعات و مواد مورد نظرش رو تهیه بکنه. اصلا یک گرایش کارشناسی ارشده این. یا مثلا یک پروژه عظیم مثل ساختن یک پتروشیمی چجوری مدیریت پروژه بشه که کارها همزمان و درست پیش برن و هزینه ها حداقل بشه.

N_MATHS

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان حضرت زینب (س) ری
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
فقط مرحله 1 ریاضی...المپیاد هندسه شریف
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
مهندسی ماشین های ریلی:)
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
میشه یه سری به این لینک بزنید؟
توی دایره آبی سومیه شرط گذاشته
آیا منظورش از آزمون ورودی،کنکوره؟
http://www.aut.ac.ir/academics/bsc/p10.htm
این مطلب عجیبی گفته. ما چیز اینجوری ای نشنیدیم اصلا. شرط نمره همیشه معدل بوده و کاری با نمره کنکور نداشتند. این احتمالا یه تبصره یا آیین نامه دیگه هم داره.

abk

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ش.م
شهر
TBZ

بله هست و میارزه. تفاوت اصلی رو هم شهر ایجاد میکنه نه دانشگاه. بازار کار کامپیوتر در شهر تهران یه چیز دیگست بسیار متفاوت از تبریز.
اون چیزی که مد نظر من هست امکانات٬سطح علمی استادان و دانشگاه و ایجاد تفاوت در شانس اپلای هست. آیا این در این موارد هم برتری داره؟ چون مشاور بهم گفت سطحش زیاد متفاوت نیست واسه همین یه ذره دودل شدم.
ممنون

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
اون چیزی که مد نظر من هست امکانات٬سطح علمی استادان و دانشگاه و ایجاد تفاوت در شانس اپلای هست. آیا این در این موارد هم برتری داره؟ چون مشاور بهم گفت سطحش زیاد متفاوت نیست واسه همین یه ذره دودل شدم.
ممنون
در مورد سطح اپلای، رنکینگ جهانی و شناخته شدن دانشگاه مهمه که باید خودت سرچ کنی ببینی کدوم بالاتره. از نظر اپلای به نظر من تفاوت زیادی ندارند. از نظر سطح علمی هم بعید میدونم فردوسی بالاتر باشه ولی خب اطلاعات دقیقی ندارم. من در حد تاثیر شهر و دانشگاه و آینده کاری نظر دادم.

MSA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
تلگرام
میشه بگید چرا راضی نیستید و اگه برمیگشتید میرفتید سی اس شریف ؟
چون من الان دقیقا بین همین دو تا موندم :|

سیبیل توضیح مفصلی داد. قطعن اطلاعاتش از من بیشتره در مورد استادا و دانشکده و اینا. ولی من چون هم شریف بودم هم امیرکبیر، در مورد امکانات رفاهی لازمه که یه خرده تعدیل کنم حرفاشو.
سلف شریف به مراتب بهتر از امیرکبیره. به مراتب. البته من غذای شامو نمیدونم. من خونه گرفتم، شام شریف رو نخوردم تا حالا. نهارمو شریف میخورم معمولن، شاممو امیرکبیر (بماند که چطور هنوز امیرکبیر غذا دارم :)) ) سلف شریف در مقایسه با سلف امیرکبیر مثل رستورانِ هتل 5 ستاره در برابر رستوران سر راهی میمونه :-" خوابگاهشم همینطور. خوابگاهای شریف در مقایسه با خوابگاه های امیرکبیر مثل هتل در برابر مسافرخونه میمونه :)) البته ناگفته نماند که موقعیت دانشگاه امیرکبیر و خوابگاهاش به مراتب بهتره. خیلی جای خوبیه. ساعت 9 شب هم دلت بگیره، راحت میری پارک دانشجو (که خب من توصیه میکنم نری البته :-" ). سالن مطالعه ولی فقط سالن مطالعه امیرکبیر من هنوزم میرم اونجا درس میخونم. خیلی خوبه. یا شایدم من عادت کردم :-" از نظر استخر و امکانات ورزشی هم باز شریف به مراتب بهتره. البته امیرکبیر یه زمین چمن مصنوعی داره که شریف نداره اینو. در مورد استخر هم توضیح بدم که استخر شریف تقریبن 4 برابر استخر امیرکبیره (استخر زنونه ش فکر میکنم کوچیک تره). البته لازم به ذکره که استخر امیرکبیر موجودی داره به اسم آ رضا که میاد حوله میزنه و ... که جز امکانات رفاهی محسوب میشه و توی رتبه بندی QOS، امیرکبیر رو فقط به خاطر این بشر 10 رتبه ارتقا دادن. که خب شما دختری، شامل حالتون نمیشه این خدمات :-"

آخرین ویرایش:

abk

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ش.م
شهر
TBZ
تو دفترچه دانشگاه آزاد خیلی رشته های بعضی واحدا نیستش.مثلا واحد تبریز فقط ۵ تا رشته رو نوشته.یعنی بقیه رشته ها بدون آزمون شدن؟

abk

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ش.م
شهر
TBZ
تو دفترچه دانشگاه آزاد خیلی رشته های بعضی واحدا نیستش.مثلا واحد تبریز فقط ۵ تا رشته رو نوشته.یعنی بقیه رشته ها بدون آزمون شدن؟
خودم فهمیدم تو دفترچه بدون آزمون نوشتن اینارو

reyhane.kh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دیبرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
برنز المپیاد نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
دانشگاه شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
من بین دو تا رشته ی متفاوت موندم . من المپیادی بودم و الان بین صنایع و فیزیک شریف موندم .
فیزیک رو دیوانه وار دوست دارم و هر چقدر راجب صنایع میخونم علاقه ای توم ایجاد نمیشه ولی بدم نمیاد .
و اینکه مشکل بزرگم اینه که پولی که توی صنایع هست و توی فیزیک نیست دو دلی ایجاد میکنه برام و واقعا دارم دیوونه میشم انقد تو این چند روز راجب این دو تا رشته خوندم و پرسیدم . کسی نظری داشت بیاد بهم بگه:))

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
من بین دو تا رشته ی متفاوت موندم . من المپیادی بودم و الان بین صنایع و فیزیک شریف موندم .
فیزیک رو دیوانه وار دوست دارم و هر چقدر راجب صنایع میخونم علاقه ای توم ایجاد نمیشه ولی بدم نمیاد .
و اینکه مشکل بزرگم اینه که پولی که توی صنایع هست و توی فیزیک نیست دو دلی ایجاد میکنه برام و واقعا دارم دیوونه میشم انقد تو این چند روز راجب این دو تا رشته خوندم و پرسیدم . کسی نظری داشت بیاد بهم بگه:))
خب الان صنایع دوست نداری چرا اصلا تو انتخابش موندی؟! این همه رشته دیگه !

reyhane.kh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دیبرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
برنز المپیاد نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
دانشگاه شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
خب الان صنایع دوست نداری چرا اصلا تو انتخابش موندی؟! این همه رشته دیگه !
از بقیه ی رشته ها بدم میاد فقط به این حسی ندارم:-"
فیزیک هم دوست دارم :))

abk

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ش.م
شهر
TBZ
در مورد سطح اپلای، رنکینگ جهانی و شناخته شدن دانشگاه مهمه که باید خودت سرچ کنی ببینی کدوم بالاتره. از نظر اپلای به نظر من تفاوت زیادی ندارند. از نظر سطح علمی هم بعید میدونم فردوسی بالاتر باشه ولی خب اطلاعات دقیقی ندارم. من در حد تاثیر شهر و دانشگاه و آینده کاری نظر دادم.
منظورتون از فردوسی خواجه نصیره!؟

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
AUT (Tehran Polytechninc) + University of Naples Federico II
رشته دانشگاه