• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - ریاضی فیزیک

بچه ها دانشگاه امام صادق کجای دفترچست؟!

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از میم ح میم دال :
بچه ها دانشگاه امام صادق کجای دفترچست؟!

دانشگاه امام صادق پذیرش جدای از سازمان سنجشه.....
باید تو سایت خودشون ثبت میکردین...قبل اعلام نتایجم مصاحبشه.....
نتیجشم بعدن خودشون میدن....رتبه کنکورتونم خودشون در میارن اصن کاری ندارن...

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از امیرحمزه :
اگه ریاضیت اوکیه و با ریاضی مشکلی نداری سی اس بهشتی
این که دوستان گیر دادن سی اس ریاضی داره و باید با ریاضی اوکی باشی اولا بگم که اونقدر هم زیاد نیست واحد های تخصصی ریاضی. و دوما ریاضی که می گید ربطی به ریاضی دبیرستان نداره. پس راهنمایی این که ریاضی داره کمکی نمی کنه!
چون ریاضیات دیفرانسیل رو همه رشته ها دارن تو قالب ریاضی ۱ و ۲.
ریاضی ای که تو سی اس استفاده می کنی یا درس داده میشه چند دسته هست. یک دسته شامل منطق، مجموعه ها، نظریه اتوماتا و ... میشه که اتفاقا خیلی ام چیز خوبیه. یه دسته شامل مسایل مربوط به الگوریتم و اینا میشه که باز هم خوبه. شما تو سی اس واحدی به نام ترکیبیات ( شبیه به گسسته) دارید که تو نرم افزار هم وجود داره!
تنها چیز هایی که وجود داره و حداقل من رو اذیت می کنه از لحاظ ریاضی بودن آنایز ریاضی و مبانی جبره. بقیه دروس یا خوبن یا مشترکن بین رشته ها یا بین نرم افزار و سی اس مشترکن.
پس اینطوری فکر نکنید که ریاضی خفن میخواد سی اس!
و این که منم سی اس بهشتی رو پیشنهاد میدم.

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

در ریاضیات سی اس, بیشتر جبر و احتمال و گسسته مدِّ نظر هست نه دیفرانسیل و اینا!
اینکه یک درس شبیهش تو نرم افزار وجود داره دلیل نداره محتوا یکسان باشه!
اصلا بقول دوستی میگف :
اگه قرار بود رشته ی a جای رشته ی b رو بگیره که رشته ی b اصن به وجود نمیومد

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
قبولی در مرحله دوم المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه
ریاضی :x

به نقل از N_OiSe :
این که دوستان گیر دادن سی اس ریاضی داره و باید با ریاضی اوکی باشی اولا بگم که اونقدر هم زیاد نیست واحد های تخصصی ریاضی. و دوما ریاضی که می گید ربطی به ریاضی دبیرستان نداره. پس راهنمایی این که ریاضی داره کمکی نمی کنه!
چون ریاضیات دیفرانسیل رو همه رشته ها دارن تو قالب ریاضی ۱ و ۲.
ریاضی ای که تو سی اس استفاده می کنی یا درس داده میشه چند دسته هست. یک دسته شامل منطق، مجموعه ها، نظریه اتوماتا و ... میشه که اتفاقا خیلی ام چیز خوبیه. یه دسته شامل مسایل مربوط به الگوریتم و اینا میشه که باز هم خوبه. شما تو سی اس واحدی به نام ترکیبیات ( شبیه به گسسته) دارید که تو نرم افزار هم وجود داره!
تنها چیز هایی که وجود داره و حداقل من رو اذیت می کنه از لحاظ ریاضی بودن آنایز ریاضی و مبانی جبره. بقیه دروس یا خوبن یا مشترکن بین رشته ها یا بین نرم افزار و سی اس مشترکن.
پس اینطوری فکر نکنید که ریاضی خفن میخواد سی اس!
و این که منم سی اس بهشتی رو پیشنهاد میدم.
منم ریاضی محض میخونم وخب میبینم رشته علوم کامپیوتر رو و واحدای ریاضیش رو میدونم :-"
و از شمایی که 4 واحد مبانی ریاضی پاس کردی بعیده حرف من رو اینجوری بفهمی :-" :-" به هر حال شما به دلیل بودن توی دانشکده ریاضی مجبورید ریاضی رو اثبات طور و به شکل محض تری نسبت به مهندسی ها بخونید :-" :-" ( البته دانشکده ما واحدای ریاضی ما با علوم کامپیوتری ها یکیه :-" شمارو نمیدونم :-")
و اینکه خب شما مبانی آنالیز داری آنالیز عددی داری :-" مبانی ماتریس ها داری :-" مبانی جبر داری :-" مبانی ریاضی داری :-" و خب حالا ترکیبیات و گراف هم هست (گراف اختیاری تره) و خب به هرحال اینا ریاضین دیگه و برا خودشون یه 20 واحدی هستن :D :D :D
و بر منکرش لعنت که یکی از اینا تو کامپیوتر به شدت کاربرد نداشته باشه :D :D

پ.ن : من منظورم این بود که با ریاضیات کلا اوکی باشی و دوشواری نداشته باشی باهاش :D

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از CrazyBṍy :
اصلا بقول دوستی میگف :

اون ترمای ۱ ۲ ش مشابه نیس یه مقداری؟
تی ای ریاضی ۱ و ۲ صحبت میکنه =))

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه

به نقل از کوزت :
اون ترمای ۱ ۲ ش مشابه نیس یه مقداری؟
تی ای ریاضی ۱ و ۲ صحبت میکنه =))
ترمای 1-2 همه رشته ها شبیهن خب :-" با یه اردر ترمی 4 واحد اخلاف مثلا :))

پ.ن: شما تی ای ریاضی 1و2 هستی ؟ :|
دروغ میگی :||||||

ArtmisSoR

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‎امین
شهر
Isf
دانشگاه
پلی‌پیکنیک
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

پونزده واحد ریاضی مشترک با رشته ریاضی داریم.
بعد یه چیزایی مثل منطق و جبر خطی و نظریه مجموعه‌ها هم هست حدود ده واحد مجبوریم برداریم.
اینا خودشون حداقل ۲۵واحد ریاضی صِرف‌ه. باقیش میشه گفت یا درس سرویس‌ه یا مربوط به بخش کامپیوتری قضیه‌ست. این چارت درسی سی‌اس امیرکبیر:
http://bayanbox.ir/view/3243486295593441708/IMAG1029.jpg
http://bayanbox.ir/view/5387975173928347408/IMAG1031.jpg

http://bayanbox.ir/view/952592479324149894/IMAG1032.jpg

http://bayanbox.ir/info/7791134479528020789/IMAG1033

http://bayanbox.ir/info/4323337299735461986/IMAG1034

http://bayanbox.ir/info/1429348522688865029/IMAG1035

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از CrazyBṍy :
اصلا بقول دوستی میگف :
در این که ریاضیات سی اس جبر و آنالیز بیشتری هست شکی نیست.
ولی شما چارتای دانشگاهیتونو بذارید تا قضیه مشخص شه...
اینکه یه فرقی بین این دوتا رشته بوده که از هم جدا شدن درسته ولی خب فکر نمیکنم جلوی کسی مانع بشن اگه بخواد حوزه ی کاریشو گسترش بده ویا حتی حوزه شو عوض کنه!مخصوصا که کامپیوتر خیلی گسترده ست و میتونه با خیلی چیزا تلفیق بشه.منظورم اینه که کسی که سی اس میخونه هم میتونه بعدا کارشو مهندسی تر کنه تا اینکه رو رشته خودش تمرکز کنه.فقط اینکه کسی که میخواد با سی اس تو حوزه ی مهندسی کار کنه تو دانشگاه یکم براش مشکل میشه چون علوم کامپیوتر عمق داره، مهندسی کامپیوتر وسعت.

ولی بازم میگم باید چارتای دانشگاهی رو بررسی کرد چون مثلا تو دانشگاه خود ما چارت مهندسی نرم افزار و IT تقریبا یکیه ^-^ یکی برا من توضیح بده تو کارشناسی چه فرقی دارن این دوتا؟ :-? تو ایران این چیزا عجیب نیست آدم خودش باید تکلیف خودشو مشخص کنه :rolleyes:

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه

به نقل از Believe :
در این که ریاضیات سی اس جبر و آنالیز بیشتری هست شکی نیست.
ولی شما چارتای دانشگاهیتونو بذارید تا قضیه مشخص شه...
اینکه یه فرقی بین این دوتا رشته بوده که از هم جدا شدن درسته ولی خب فکر نمیکنم جلوی کسی مانع بشن اگه بخواد حوزه ی کاریشو گسترش بده ویا حتی حوزه شو عوض کنه!مخصوصا که کامپیوتر خیلی گسترده ست و میتونه با خیلی چیزا تلفیق بشه.منظورم اینه که کسی که سی اس میخونه هم میتونه بعدا کارشو مهندسی تر کنه تا اینکه رو رشته خودش تمرکز کنه.فقط اینکه کسی که میخواد با سی اس تو حوزه ی مهندسی کار کنه تو دانشگاه یکم براش مشکل میشه چون علوم کامپیوتر عمق داره، مهندسی کامپیوتر وسعت.

ولی بازم میگم باید چارتای دانشگاهی رو بررسی کرد چون مثلا تو دانشگاه خود ما چارت مهندسی نرم افزار و IT تقریبا یکیه ^-^ یکی برا من توضیح بده تو کارشناسی چه فرقی دارن این دوتا؟ :-? تو ایران این چیزا عجیب نیست آدم خودش باید تکلیف خودشو مشخص کنه :rolleyes:
بنظرم فرق عمده نرم افزار و علوم کامپیوتر تو درسای نزدیک به برق و مدار منطقی و ایناس که بچه های مهندسی میخونن مگرنه از لحاظ کلیتی ، الگوریتم و برنامه نویسی و اینایی که میخونن و یه بخش عمده کامپیوتر که فعلا بچه ها بهش دید دارن ، تو همشون یکسانه ...
بعد IT کلا رشته لیسانس نبوده تا اونجا که من میدونم و جدیدا اوردنش لیسانس ... IT فقط یکم کامپیوتریه که باید نزدیک بشه به مدیریت و اینا ... و مثلا چجوری تو فضا مجازی باشن و اینا ( یه درس تو این مایه ها دارن فکر کنم )

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

آی تی عا شبکه بیشتر دارن :-<
ما واحدا شبکمون کمتره
بقیش شبیه همه ۹۰%ش بخدا کپی همه :D

من الان چک کردم سی اس رو :-? خیلی شبیه نبود اما خیلی خیلی واحد مشترک داریم :-?

من خودم مستر میخوام ساینس بخونم :)) به جونه سارا :))

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از امیرحمزه :
منم ریاضی محض میخونم وخب میبینم رشته علوم کامپیوتر رو و واحدای ریاضیش رو میدونم :-"
و از شمایی که 4 واحد مبانی ریاضی پاس کردی بعیده حرف من رو اینجوری بفهمی :-" :-" به هر حال شما به دلیل بودن توی دانشکده ریاضی مجبورید ریاضی رو اثبات طور و به شکل محض تری نسبت به مهندسی ها بخونید :-" :-" ( البته دانشکده ما واحدای ریاضی ما با علوم کامپیوتری ها یکیه :-" شمارو نمیدونم :-")
و اینکه خب شما مبانی آنالیز داری آنالیز عددی داری :-" مبانی ماتریس ها داری :-" مبانی جبر داری :-" مبانی ریاضی داری :-" و خب حالا ترکیبیات و گراف هم هست (گراف اختیاری تره) و خب به هرحال اینا ریاضین دیگه و برا خودشون یه 20 واحدی هستن :D :D :D
و بر منکرش لعنت که یکی از اینا تو کامپیوتر به شدت کاربرد نداشته باشه :D :D

پ.ن : من منظورم این بود که با ریاضیات کلا اوکی باشی و دوشواری نداشته باشی باهاش :D
خب این درس ها رو که خودمم گفتم هستن البته مبانی آنالیز عددی رو به یه اسم دیگه هم بعضی رشته های مهندسی دیگه دارن. کلا هم جمع کنی خب میشه همون ۲۰ واحدی که گفتی و میتونی تو هر ترم ۳ واحد برداری بگذرونی اگه دوس نداشته باشی هم و صرفا تمرکز کنی رو برنامه نویسی و اینجور درسا.

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از N_OiSe :
خب این درس ها رو که خودمم گفتم هستن البته مبانی آنالیز عددی رو به یه اسم دیگه هم بعضی رشته های مهندسی دیگه دارن. کلا هم جمع کنی خب میشه همون ۲۰ واحدی که گفتی و میتونی تو هر ترم ۳ واحد برداری بگذرونی اگه دوس نداشته باشی هم و صرفا تمرکز کنی رو برنامه نویسی و اینجور درسا.
ببین خدا هم بیاد میانجیگری شما ول کن نیستی : ))
ببین 12 واحد الزامی از دانشکده ریاضی داریم یه 3-4 واحد هم اختیاری از رشته ریاضی داریم میشه 15 تا.
17 واحد تا ریاضی صرف داریم اجباری! 11 تا هم واحدای آشنا شدن با این کامپیوتریا!

تا اینجا 32 تا ریاضی اجباری - 11 واحد کامپیوتری اجباری[nb]منظورم از ریاضی, درسایی هست که به کارای عملی ربطی ندارن و برنامه نویسی و اینا ندارن![/nb]

شمارو نمیدونم ولی اختیاری هایی که ما میتونیم برداریم اینطوریه که تنها درس هایی که میشه بصورت اختیاری برداشت که مربوط به کامپیوتری هاست ایناس :
شبکه های کامپیوتری(تمرکز بر طعمِ علوم کامپیوتری قضیه و نه عملی!)
پایگاه داده و کامپایلر (باز هم تمرکز بر جنبه های علوم کامپیوتری!)

حتی اگر این هارو هم برداری و فکر کنی این درسا مثل مهندسی ارایه میشه اینطوری میشه:
32 ریاضی- 21 کامپیوتری

و من دیگه درس خاصی ندیدم! مثلا شاید بیای بگی تحلیل داده درس مهندسی هست ولی باید خدمتت عرض کنم که تحلیل داده همون ادامه آماره واسه کار باداده ! و بقیه شو کلا باید درسای ریاضوی برداری! (تعدادی هم باید با ارشد درساتو پر کنی!)
70 واحد باید پاس کنیم که بزور 21 تاش اسمش شبیه درسای نرم افزاره ! شما به چی میگی شباهت من نمیدونم بخدا :D
+ یهو نیای بگی 21 تا نیس 23 تاس, دیدی اشتباه میکنی! من تقریبی گفتم! :D
منبع حرفام[nb]http://math.sharif.ir/node/252[/nb][nb]درسای اصول طراحی نرم افزار و اینا ارایه نمیشن کلا و فقط واسه قشنگی تو چارت هست![/nb]

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از CrazyBṍy :
ببین خدا هم بیاد میانجیگری شما ول کن نیستی : ))
ببین 12 واحد الزامی از دانشکده ریاضی داریم یه 3-4 واحد هم اختیاری از رشته ریاضی داریم میشه 15 تا.
17 واحد تا ریاضی صرف داریم اجباری! 11 تا هم واحدای آشنا شدن با این کامپیوتریا!

تا اینجا 32 تا ریاضی اجباری - 11 واحد کامپیوتری اجباری[nb]منظورم از ریاضی, درسایی هست که به کارای عملی ربطی ندارن و برنامه نویسی و اینا ندارن![/nb]

شمارو نمیدونم ولی اختیاری هایی که ما میتونیم برداریم اینطوریه که تنها درس هایی که میشه بصورت اختیاری برداشت که مربوط به کامپیوتری هاست ایناس :
شبکه های کامپیوتری(تمرکز بر طعمِ علوم کامپیوتری قضیه و نه عملی!)
پایگاه داده و کامپایلر (باز هم تمرکز بر جنبه های علوم کامپیوتری!)

حتی اگر این هارو هم برداری و فکر کنی این درسا مثل مهندسی ارایه میشه اینطوری میشه:
32 ریاضی- 21 کامپیوتری

و من دیگه درس خاصی ندیدم! مثلا شاید بیای بگی تحلیل داده درس مهندسی هست ولی باید خدمتت عرض کنم که تحلیل داده همون ادامه آماره واسه کار باداده ! و بقیه شو کلا باید درسای ریاضوی برداری! (تعدادی هم باید با ارشد درساتو پر کنی!)
70 واحد باید پاس کنیم که بزور 21 تاش اسمش شبیه درسای نرم افزاره ! شما به چی میگی شباهت من نمیدونم بخدا :D
منبع حرفام[nb]http://math.sharif.ir/node/252[/nb][nb]درسای اصول طراحی نرم افزار و اینا ارایه نمیشن کلا و فقط واسه قشنگی تو چارت هست![/nb]
لطفا این ذهنیت رو تو جامعه ایجاد نکنید که علوم کامپیوتر به خاطر تفاوت هایی که داره با نرم افزار کارش هم کمتره. اصن کار کردن ربط زیادی به دانشگاه نداره
من اصلا قصدم این نیست که بگم سی اس کاملا شبیه نرم افزاره و قبول دارم ریاضیاتش بیشتره ولی این راهنمایی های شما باعث منحرف شدن افرادی میشه که دیدگاهی ندارن نسبت به رشته های کامپیوتر. الان یکی به من پیغام خصوصی داده که بازار کاره سی اس خیلی بده! در حالی که بازار کار علوم کامپیوتر با نرم افزار ۹۰٪ یکیه. تو چه سی اس بخونی چه نرم افزار میتونی برنامه نویسی کنی و درس های اصلی رو یاد می گیری.
درس هایی که برای کار کردن لازمه:
برنامه نویسی مقدماتی - برنامه نویسی پیشرفته - ساختمان داده - پایگاه داده
اگه کارت حرفه ای تر باشه اینارم میتوین بخونی:
طراحی الگوریتم - داده کاوی ( Data Mining) - پردازش تصویر - هوش مصنوعی
بگذریم از کامپیالر - مدار منقی ( اصول سیستم) - اصول سیستم عامل که اینا هم به کامپیوتر مربوطن و اجباری.
و اینایی که نوشتم ۳۶ واحد هستن :D

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از N_OiSe :
من اصلا قصدم این نیست که بگم سی اس کاملا شبیه نرم افزاره و قبول دارم ریاضیاتش بیشتره ولی این راهنمایی های شما باعث منحرف شدن افرادی میشه که دیدگاهی ندارن نسبت به رشته های کامپیوتر. الان یکی به من پیغام خصوصی داده که بازار کاره سی اس خیلی بده! در حالی که بازار کار علوم کامپیوتر با نرم افزار ۹۰٪ یکیه. تو چه سی اس بخونی چه نرم افزار میتونی برنامه نویسی کنی و درس های اصلی رو یاد می گیری.
درس هایی که برای کار کردن لازمه:
اگه کارت حرفه ای تر باشه اینارم میتوین بخونی:
بگذریم از کامپیالر - مدار منقی ( اصول سیستم) - اصول سیستم عامل که اینا هم به کامپیوتر مربوطن و اجباری.
و اینایی که نوشتم ۳۶ واحد هستن :D
برنامه نویسی مقدماتی - برنامه نویسی پیشرفته - ساختمان داده - پایگاه داده
خب برنامه نویسی مقدماتی که شما حتی صنایع هم بخونی باید یاد بگیری! :-""
ناموسن ساختمان داده ما داشت همش اثبات میکرد که مثلا الگوریتم sort زمانش کمتر از فلان نمیشه :/

طراحی الگوریتم به ریاضی نزدیکه یا مهندسی ؟ شما بگو ؟
تحلیل داده داریم که گفتم چیه!
اثبات هایی در مورد شبکه های بیزی و Markov process و منطق و نظریه بازی ها که توی هوش مصنوعی انجام میشه چ ربطی به برنامه نویسی داره ؟ واقعا چ ربطی ؟ :-"
فقط پردازش تصویر رو با مسامحه ازت قبول میکنم!

+ببینید من قبلا هم گفتم, آدم آبیاری گیاهان دریایی هم بخونه میتونه کارای برنامه نویسی کنه و وارد شرکت ها بشه. بحث سر این هست که رشته ی علوم کامپیوتر همونجور ک از اسمش معلومه یه رشته ی تحقیقاتی هست و نه مهندسی وارانه!
+ بنظرم بحث دیگه بی فایدس چون بنظرم علوم کامپیوتر دانشگاه شما ظاهرا با مال ما فرق میکنه (البته بعید میدونم :D ) :-"

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از CrazyBṍy :
خب برنامه نویسی مقدماتی که شما حتی صنایع هم بخونی باید یاد بگیری! :-""
ناموسن ساختمان داده ما داشت همش اثبات میکرد که مثلا الگوریتم sort زمانش کمتر از فلان نمیشه :/
طراحی الگوریتم به ریاضی نزدیکه یا مهندسی ؟ شما بگو ؟
تحلیل داده داریم که گفتم چیه!
اثبات هایی در مورد شبکه های بیزی و Markov process و منطق و نظریه بازی ها که توی هوش مصنوعی انجام میشه چ ربطی به برنامه نویسی داره ؟ واقعا چ ربطی ؟ :-"
فقط پردازش تصویر رو با مسامحه ازت قبول میکنم!

+ببینید من قبلا هم گفتم, آدم آبیاری گیاهان دریایی هم بخونه میتونه کارای برنامه نویسی کنه و وارد شرکت ها بشه. بحث سر این هست که رشته ی علوم کامپیوتر همونجور ک از اسمش معلومه یه رشته ی تحقیقاتی هست و نه مهندسی وارانه!
+ بنظرم بحث دیگه بی فایدس چون بنظرم علوم کامپیوتر دانشگاه شما ظاهرا با مال ما فرق میکنه (البته بعید میدونم :D ) :-"
خب منم منظورم اینه که هر رشته ای میشه برنامه نویسی یاد گرفت ولی علوم کامپیوتر خیلی بیشتر داره این چیزا رو نسبت به رشته های دیگه ( غیر از نرم افزار) پس بازار کارشون فرقی نداره و برا خیلی ها بازار کار مهم تره.
اما اگه شما راهنمایی اشتباهی بکنی کسی که میتونست تهران علوم کامپیوتر بخونه و پس فردا شرکت های خوب تهران کار کنه میره شهرستان نرم افزار میخونه و ممکنه چیزی یاد نگیره و کار هم نکنه!
و این برا کسایی که رتبشون به نرم افزار نمیرسه به فرصته که بتونن چیزی که دوس دارن رو تو دانشگاه های تهران بخونهن. در ضمن رشته ای به نام Computer Science تو دانشگاه های مختلف وجود داره و مهندسی کامپیوتر یه زیر شاخه هست.
و البته برنامه نویسی مفدماتی صنایع با رشته های کامپیوتر خیلی فرق داره! بیشتر یاد میگیری اگه کامپیوتر باشه. و این که طراحی الگوریتم اصلی ترین مبحث کامپیوتره.
https://en.wikipedia.org/wiki/Computer_science#Applied_computer_science
https://en.wikipedia.org/wiki/Software_engineering#Education
اینارم کسی دوس داشت نگاه کنه.

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد