• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - ریاضی فیزیک

اینایی که مثلا چند ترم یه دانشگاه درس می‌خونن، برا ترمهای بعدی انتقالی می‌گیرن برا دانشگاه دیگه چجوری این کارو می‌کنن؟ :-" شرط معدل داره؟ از هر دانشگاهی می‌شه به هر دانشگاهی انتقالی گرفت؟ (شما از ارومیه به تبریز در نظر بگیرین. چون خودم یه مورد مشابهشو دیدم اینطور کرده. )

زهرا27

بریزءیس
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زاهدان
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
الزهرا_خواجه نصیر
رشته دانشگاه
کامپیوتر

به نقل از حمیـده :
اینایی که مثلا چند ترم یه دانشگاه درس می‌خونن، برا ترمهای بعدی انتقالی می‌گیرن برا دانشگاه دیگه چجوری این کارو می‌کنن؟ :-" شرط معدل داره؟ از هر دانشگاهی می‌شه به هر دانشگاهی انتقالی گرفت؟ (شما از ارومیه به تبریز در نظر بگیرین. چون خودم یه مورد مشابهشو دیدم اینطور کرده. )

امتقال میگیرن.شرایطش تو سایت وزارت علوم هست

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از هامـون :
چطوری مثلاً میشه فهمید سطح مهندسی کامپیوتر خواجه نصیر یا بهشتی بیشتره از صنعتی اصفهان یا خیر؟
کلاً رنکینگ معتبری وجود داره که رشته به رشته باشه؟
فارغ التحصیلاش, استاداش، رتبه های ارشد و اینا ! :-"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تحصیلات تکمیلی در علوم پایه‌ی زن‌جان :)
رشته دانشگاه
فیزیک

من هم فیزیک هم علوم کامپیوتر رو دوس دارم
ولی علوم کامپیوترو کم ار از فیزیک دوس دارم
بهم گفتن علوم کامپیوتر زودتر پر می شه
برو علوم کامپیوتر اگه خواستی بعدن تغییر رشته بده فیزیک
چون کامپیوتر بالاتره دانشگاه های شریف و تهران و امیر کبیر و شهید بهشتی و اینا قبول می کنن ولی فیزکو قبول نمی کنن
چی کار کنم؟

sdkpz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
90
مدال المپیاد
فیزیک
دانشگاه
باهنر-امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق - مخابرات میدان

اگه واقعا هدفت و انتخابت فیزیکه خب از همین اول فیزیکو انتخاب کن.
منظورم اینه که با هدف تغییر رشته دانشگاه رو شروع نکنی.
اما اگه علوم کامپیوترم واقعا دوست داری همینو انتخاب کن.بعدا هم احتمالا علاقه مندتر میشی و دیگه نمیخوای تغییر رشته بدی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

این رشته‌هایی که کانون میزنه خوشبینانه قبول می‌شم توش، یعنی سال پیش با این رتبه‌ای که من آوردم تو اون رشته یکی قبول شده؟

بعد چرا اینقدر نتایج متفاوته با هم؟ الان من دستم دو تا انتخاب رشته‌ی مجازی دارم، هر کدوم یه چیزی می‌گه. خب من رو کدوم حساب باز کنم !؟

بعد مثلا این رشته‌هایی که می‌زنه " محل تحصيل پرديس فومن گيلان " ، مدرک نهایی رو خود دانشگاه اصلی(مال این دانشگاه تهران) میده؟

alex delpiero

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی (شعبه دیگری ندارد ...)
شهر
کرج
مدال المپیاد
سال 1388 قبولی المپیاد نجوم مرحله اول ، سال 1389 و 1390 قبول مرحله اول المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از حمیـده :
این رشته‌هایی که کانون میزنه خوشبینانه قبول می‌شم توش، یعنی سال پیش با این رتبه‌ای که من آوردم تو اون رشته یکی قبول شده؟

بعد چرا اینقدر نتایج متفاوته با هم؟ الان من دستم دو تا انتخاب رشته‌ی مجازی دارم، هر کدوم یه چیزی می‌گه. خب من رو کدوم حساب باز کنم !؟

بعد مثلا این رشته‌هایی که می‌زنه " محل تحصيل پرديس فومن گيلان " ، مدرک نهایی رو خود دانشگاه اصلی(مال این دانشگاه تهران) میده؟

انتخاب رشته های مجازی صرفا یک تخمینن و معمولا زیاد درست نیستند..... مثلا برق تهران یک سالی 200 قبول نشده از منطقه 2 یک سالی 350 قبول شده .... 100% به انتخاب بچه ها بستگی داره و این که ظرفیت دانشگاه ها تغییر بکنه یا نه .....
در مورد فومن .... معیار دانشگاه رفتن آخرش فکر نکم مدرک باشه ها ولی فکر می کنم بله مدرک دانشگاه تهران می دن ولی خب احتمالا ذکر می شه اونجا بودید ...

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

اگر شهرستانی هستید و دانشگاه صنعتی خواجه‌نصیر‌الدین طوسی جز گزینه‌های شما برای ادامه‌ی تحصیله لازمه که به اطلاعیه جدیدی که تو سایت این دانشگاه منتشر شده توجه کنید.
با توجه به استاندارد سازي فضاي خوابگاهي به دانشجويان ورودي ۹۴ خوابگاه ارائه نمي شود.
معاون دانشجويي دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي اعلام كرد كه اين دانشگاه به دليل محدوديت فضاي خوابگاهي از دادن خوابگاه به دانشجويان مقطع كارشناسي ورودي جديد (سال تحصيلي ۹۵-۱۳۹۴) معذور است.
به گزارش روابط عمومي، سيد محمدرضا خليلي روز شنبه در گفت و گو با ايرنا گفت: هيات رئيسه دانشگاه صنعتي خواجه نصير با درنظر گرفتن محدوديت هاي فيزيكي و بودجه اي و كمبود فضاي خوابگاهي در جلسه اخير خود تصويب كردند كه خوابگاه هاي اين دانشگاه دراختيار دانشجويان غيربومي پذيرفته شده در رشته هاي كارشناسي اين دانشگاه در آزمون سراسري ۹۴ نخواهد گرفت.
وي با تاكيد براينكه دانشگاه صنعتي خواجه نصير در قبال واگذاري خوابگاه به دانشجويان ورودي جديد در مقطع كارشناسي تعهدي ندارد، خاطرنشان كرد: اين دانشجويان درصورت تقاضا براي اسكان در خوابگاه، از طرف دانشگاه به خوابگاه هاي خودگردان معرفي خواهند شد.
خليلي درباره واگذاري خوابگاه به دانشجويان تحصيلات تكميلي دانشگاه نيز توضيح داد: دانشجويان ورودي جديد دوره دكتري از تسهيلات خوابگاهي بهره مند خواهند شد اما به دليل محدوديت هايي كه اشاره شد، فقط نيمي از دانشجويان ورودي جديد كارشناسي ارشد مي توانند از خوابگاه استفاده كنند.
به گفته وي، اولويت اسكان در خوابگاه براي دانشجويان كارشناسي ارشد براساس رتبه قبولي در آزمون، معدل مقطع كارشناسي و همچنين دوري مسافت محل زندگي تا دانشگاه تعيين خواهد شد.
معاون دانشجويي دانشگاه يادآور شد: با توجه به قدمت زياد ساختمان هاي خوابگاهي، در تابستان امسال تعميرات اساسي سه خوابگاه دانشگاه را آغاز كرديم و از سوي ديگر مجبور به تخليه يكي از خوابگاه هاي استيجاري شديم كه همين موضوع، كمبود فضاي خوابگاهي ما را تشديد كرد.
وي استانداردسازي و ارتقاي استانداردهاي خوابگاهي را از مهم ترين رويكردهاي معاونت دانشجويي دانشگاه صنعتي خواجه نصير ذكر كرد و گفت: درصورت تعهد به اختصاص خوابگاه به دانشجويان ورودي جديد، ناچار مي شديم حداقل شش دانشجو را در اتاق هاي چهار نفره اسكان دهيم كه اين امر از يك سو موجب نارضايتي دانشجويان خواهد شد و از سوي ديگر، فضاهاي خوابگاهي را از استاندارد خارج خواهد كرد.
خليلي به داوطلبان شركت كننده در آزمون سراسري سال ۹۴ توصيه كرد قبل از فرآيند انتخاب رشته درصورت تمايل به انتخاب رشته هاي كارشناسي دانشگاه خواجه نصير، محدوديت هاي خوابگاهي اين دانشگاه را درنظر داشته باشند.
۱۳۹۴/۰۵/۰۳
لینک

dortaj

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱ تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
خوارزمی کار بودم من !
دانشگاه
مرکز تحصیلات تکمیلی علوم پا
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته فیزیک

قبلا هم گفتم
فقط علاقتون
باید فقط رشته های مورد علاقتون رو بزنید

ArtmisSoR

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‎امین
شهر
Isf
دانشگاه
پلی‌پیکنیک
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

سنجش هر روز یک اصلاحیه میذاره توی سایت‌ش٬ درباره خوابگاه خواجه نصیر چیزی نداشته هنوز.
توی مسافران مجانی کهکشان - اثر داگلاس آدماز- آدم فضایی‌ها حمله می‌کنن زمین رو نابود می‌کنن فقط یک انسان باقی میمونه که با خودشون می‌برنش. انسان‌ه ازشون می‌پرسه چرا اقلاً از قبل اطلاع نداده بودین خب که زمین نابود میشه؟ میگه چرا٬ قبلاً توی فلان سیاره‌ی بهمان کهکشان اطلاعیه زده بودیم به دیوار اتوبان. این مشکل شماست که ندیدینش!

• لایک
امتیازات: JB

alifh

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
مدرسه دولتی
شهر
سبزوار

سلام من در ترتیب انتخاب رشته ام با رتبه ی 326 منطقه دو به یه سری مشکلاتی برخردم اگه میشه به این سه سوالم پاسخ بدید؟
[/size]
1-کدومو ترجیح بدم نفت یا عمران شریف؟2-مکانیک تهران یا امیرکبیر؟
3-یه نقر گفته بود که فقط شریف قبول شم آیا ارزششو داره که به عنوان آخرین رشته های شریف دو رشته شیمی یا مواد شریفو بزنم اگه بزنم به احتمال بالای نود درصد قبول میشم ولی درباره ی آیندشون خبر ندارم یه مشاور بهم گفت که بازار کار مهندسی ششیمی اصلا خوب نیست ممنون میشم جوابمو بدید.

اورنجی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

یک سوال
در کل نرم افزار امیرکبیر یا سخت افزار(آی تی) تهران؟برای کسی که یه نیم نگاه به کارکردن و یه نیم نگاه به رفتن داره
من شخصا نرم افزارو ترجیح میدم ولی ارزششو داره دانشگاه بالاتر و سخت افزار یا آی تی بخونم؟ اصلا امکانش هست ارشد از سخت و آی تی رفت نرم ؟

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

سلام بچه ها
کسی هست اینجا یه سایت خوب و معتبر معرفی کنه برای رنکینگ دانشگاه ها تو یه رشته خاص مثلن برق
+از دانشجوها اگه کسی بتونه کمکم کنه تو چینش انتخابام ممنون میشم ازش پ.خ بده

dortaj

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱ تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
خوارزمی کار بودم من !
دانشگاه
مرکز تحصیلات تکمیلی علوم پا
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته فیزیک

به نقل از `° ثمین °` :
سلام بچه ها
کسی هست اینجا یه سایت خوب و معتبر معرفی کنه برای رنکینگ دانشگاه ها تو یه رشته خاص مثلن برق
+از دانشجوها اگه کسی بتونه کمکم کنه تو چینش انتخابام ممنون میشم ازش پ.خ بده
اگر منظورتون برای اپلای کردنه که دوباره میگم اساتید خارج از کشور اصلا فرق شریف و پیام نور رو نمیدونن ولی در مورد برق اول شری و بعد از اپن تهران معروفت تو دنیا

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
من الذهب و الفضة و الخیل المسوِمة
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علم رایانه

.

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

سلام میخواستم ببینم تو سایت کسی برق امیرکبیر هست یا نه؟ لطفا معرفی کنید سوالات بسیار مهمی دارم

gorshasp

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
یه جایی
مدال المپیاد
طلای کهکشانی

آقا سوالات درمورد برق و کامپیوترامیرکبیر بالا گرفته یه جوون مرد بیاد جواب بده دیگه وقت نیس بخدا

Programmer

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نظر شما من اول مهندسی نرم افزار علم وصنعت رو بزنم یا علوم کامپیوتر شریف؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از Developer :
به نظر شما من اول مهندسی نرم افزار علم وصنعت رو بزنم یا علوم کامپیوتر شریف؟
به نظر من علوم کامپیوتر شریف

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از dortaj :
اگر منظورتون برای اپلای کردنه که دوباره میگم اساتید خارج از کشور اصلا فرق شریف و پیام نور رو نمیدونن ولی در مورد برق اول شری و بعد از اپن تهران معروفت تو دنیا
منظورم رنک بندی دانشگاه های ایران صرفن از نظر خودمونه.ضمن رشته ی انتخابیمم برق نیست.فقط رنک بندی دانشگاه های تهرانو هم نمیخوام چون رتبم به تهران نمیرسه

بالا