• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - ریاضی فیزیک

تحقیق. ؛؛؛)

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از ارغوان :
از كجا؟ چطوري؟
جايي هس داشته باشه اطلاعات كامل راجب رشته ها؟
الان مثن خودم از بچگي نرم افزار دوس داشتم و الان ايشالا رتبم ميرسه بهش. ولي خب ميخوام بدونم راجب بقيه رشته ها. چه كنم؟ :د

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

تحقیق کردن توی نت چیز زیادی دستگیرتون نمی‌کنه به جز یه سری چیزای تکراری. برید از اونایی که از اون رشته فارغ‌التحصیل شدن و کار می‌کنن در مورد رشته بپرسید تا بفهمید که دقیقاً چی‌کاره قراره بشید.. سال اول دومی ها هم زیاد در مورد رشته‌شون چیزی نمی‌دونن.

بعد این‌که ذهنتون رو محدود نکنید. من خودم اصلاً به معماری فکر نکردم حتی لحظه‌ای. کلاً ایگنورش کرده‌بودم ولی بعد که اومدم دانشگاه به این فکر کردم که معماری هم گزینه‌ی مناسبی بود و چرا من بهش فکر نکرده بودم اینا.. در مورد همه رشته‌ها تحقیق کنید ؛؛)

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام

+ از توی اینترنت چارت درسی رشته ها را ببینید ، بعضا مقایسه کنید .
+ دانشجوی سال آخر هر رشته رو پیدا کنید و راجع به رشته ازش سوال کنید .
+اگه واقعا نمی‌دونید چی دوست دارید ، بیاید بررسی کنید چی دوست ندارید ! به روش حذف گزینه خیلی رشته ها کنار میرن .

sepehr_a

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران

برخلاف اکثر بچه ها به نظرم دانشگاه به رشته ارجحیت داره. البته نه هر دانشگاهی. به عنوان کسی که سه ساله توی دانشگاه تهران هستم، اگر به زمان انتخاب رشته برگردم و رتبه بدتری آورده باشم رشته پایینتر توی دانشگاه تهران رو ترجیح میدم به جاهای دیگه.

چرا؟ یه مثال می زنم
معصومه خندان لیسانس, برق شریف خوانده بود. و فوق لیسانس MBA دانشگاه تهران. و بعد رفت آمریکا و از هاروارد فوق لیسانس MPA گرفت. دیروز آمده بود دانشگاه تا در یک ارائه‌ی 1 ساعته از تجربیاتش در دوره‌ی 2 ساله‌ی هاروارد و رشته‌ی MPA بگوید. حرف‌هایش جالب بود.

"زمینه‌ی دانشگاه خیلی مهم است. context دانشگاه است که برایت می‌ماند. رشته‌ای که خوانده‌ای به خصوص در مقطع لیسانس به محاق فراموشی می‌رود. ولی زمینه‌ی دانشگاه نه. مهارت‌هایی که آدم در دانشگاه‌های خوب یاد می‌گیرد باعث می‌شود که بتواند زندگی کند. بتواند در هر کجایی ازین کره‌ی خاکی هست خوب عمل کند."

شریف و دانشگاه تهران و بعد هاروارد از او شخصیت فوق‌العاده‌ای ساخته بودند.[nb]برگرفته شده از sepehrdad.blog.ir[/nb]

قرار نیست تو دانشگاه فقط درس بخونیم. مهمترین سالهای زندگی یک انسان که شخصیت اجتماعی اش در اون شکل میگیره همین چهار سال دانشگاهه. بنابراین خیلی مهمه که در چه محیطی قرار میگیریم.

البته این موضوع یکی از معیارهای انتخاب رشته است. نمیشه حکم کلی داد و باید همه شرایط رو درنظر گرفت.

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به حرف عوام گوش ندید ! بقیه با توجه به معیار های خودشون نظر میدن !
مثلا من خودم قرار نبود این رشته رو برم ولی الان که رفتم واقعا فهمیدم رشته ای که من میخواستم علوم کامپیوتر هست نه مهندسی کامپیوتر !(البته اگه میگید من رتبه م نمی خورد و واسه اینکه ضایع نشم اینو میگم, به نسبت آدمای زیادی رو میشناسم که هرچی میخواستند میتونستند برن ولی اومدن علوم کامپیوتر یا ریاضی ! :-")
کلا اول معیاراتون رو مشخص کنید سپس اقدام نمایید :D

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

سپهر هم باهات موافقم هم مخالف. یه جورایی عوامل دیگه تو این موضوع دخیل هستند. بستگی به زمینه خود فرد داره. بعضی آدم‌ها توی دانشگاه رشد علمی میکنن نه رشد فکری و برخی هم رشد علمی چندان زیادی ندارند ولی رشد فکری شدیدی دارن به واسطه دانشگاه. توی دانشگاه های خوب ماهم احتمال اینکه فضا تورو بالا بکشه بیشتره ولی احتمال اینکه تاثیر خیلی زیادی هم نداشته باشه کم نیست.

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی

فقط می‌خوام در مورد این‌که انقد علوم کامپیوتر رو برتر می‌دونید از نرم افزار یه مطالبی رو بگم.
اکثر بچه‌های کامپیوتری [nb]میتونم به جرات بگم نزدیک95%شون که رتبشون بخوره به نرم افزار یه دانشگاه خوب[/nb] میرن نرم‌افزار ، از چندین نفرشون هم که سال 2یا 3 دانشگاه هستن [nb]یک مثالش پارسا سعادت پناه، تو سایت هم هستش.[/nb] پرسیدم ، گفتن نرم‌افزار خیلی بهتره،مثلا در مورد الگوریتم و داده ساختار و فولان همون‌طور که خودتون می‌دونید تو ACM خیلی مهمه، همیشه تیم ACM از بچه‌های نرم افزار بوده.[nb]من باب همون موضوع خلاقیت و پایه ریاضی قوی و ...[/nb]
و این‌که اون‌طوری که من تا حالا دیدم ، ندیدم کسی که نرم‌افزاری باشه (مینیمم دوسال تو این رشته بوده باشه)و از رشته‌ش ناراضی باشه اما به وفور بچه‌های CS رو دیدم که ناراضی بودن و بعضی‌هاشون حتی تغییر رشته دادن ببه نرم‌افزار ، البته همه اینا صرفا مشاهداته من هستش و لزوما درست نیست.
+ نرم‌افزار کلا بخش عملی خیلی بیشتر داره نسبت به CS و تو پروژه‌هایی که اساتید میدن خلاقیت و فکر کردن می‌طلبه این نیست که صرفا یه سری پروژه باشه که همشون فقط خرکاری داشته باشن.
البته این‌که نرم‌افزار بعضی از واحدها رو نداره قبول دارم زیاد خوب نیست ولی از دید یک‌سریا خیلی خوبه این موضوع!

+ یک سوالی ، من از هرکی شنیدم میگه نرم بهتره و برای اپلای فقط CS ؛ متوجه نمیشم چرا الان این موضع رو دارید :-?

Milad96

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتي شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

تا حدودی، به حرف مامان بابا و بستگان نزدیک گوش کنید.

تا حدودی!!!!!

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از مهدی :
فقط می‌خوام در مورد این‌که انقد علوم کامپیوتر رو برتر می‌دونید از نرم افزار یه مطالبی رو بگم.
اکثر بچه‌های کامپیوتری [nb]میتونم به جرات بگم نزدیک95%شون که رتبشون بخوره به نرم افزار یه دانشگاه خوب[/nb] میرن نرم‌افزار ، از چندین نفرشون هم که سال 2یا 3 دانشگاه هستن [nb]یک مثالش پارسا سعادت پناه، تو سایت هم هستش.[/nb] پرسیدم ، گفتن نرم‌افزار خیلی بهتره،مثلا در مورد الگوریتم و داده ساختار و فولان همون‌طور که خودتون می‌دونید تو ACM خیلی مهمه، همیشه تیم ACM از بچه‌های نرم افزار بوده.[nb]من باب همون موضوع خلاقیت و پایه ریاضی قوی و ...[/nb]
و این‌که اون‌طوری که من تا حالا دیدم ، ندیدم کسی که نرم‌افزاری باشه (مینیمم دوسال تو این رشته بوده باشه)و از رشته‌ش ناراضی باشه اما به وفور بچه‌های CS رو دیدم که ناراضی بودن و بعضی‌هاشون حتی تغییر رشته دادن ببه نرم‌افزار ، البته همه اینا صرفا مشاهداته من هستش و لزوما درست نیست.
+ نرم‌افزار کلا بخش عملی خیلی بیشتر داره نسبت به CS و تو پروژه‌هایی که اساتید میدن خلاقیت و فکر کردن می‌طلبه این نیست که صرفا یه سری پروژه باشه که همشون فقط خرکاری داشته باشن.
البته این‌که نرم‌افزار بعضی از واحدها رو نداره قبول دارم زیاد خوب نیست ولی از دید یک‌سریا خیلی خوبه این موضوع!

+ یک سوالی ، من از هرکی شنیدم میگه نرم بهتره و برای اپلای فقط CS ؛ متوجه نمیشم چرا الان این موضع رو دارید :-?

صرفا بحث رشته علوم کامپیوتر بود و این که جدا کردن و گذاشتن اسم مهندسی نرم افزار اشتباهه.
وگرنه معلومه که ACM و ... از نرم افزار رتبه بهتری میارن چون رتبه های زیر 100 نرم افزار شریف رو میزنن اول نه علوم کامپیوتر شریف.
در کل منظور اینه که علوم کامپیوتر انقدر هم بد نیست و اگه رتبه مورد نظر برای نرم افزار یه دانشگاه خوب رو نیاوردید علوم کامپیوتر رو بزنن بهتره.
در نظر داشته باشین که هم چنان شیرین بودن نصف بیشتر درس ها رو رد نمی کنم :D

gorshasp

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
یه جایی
مدال المپیاد
طلای کهکشانی

بچه ها این قدر که از علوم کامپیوتر تعریف میکنین پس چرا اندازه نرم افزار طرفدار نداره فک کنم خیلی راحت شریفشو در بیام مثلا با 1200 هم فک کنم پارسال در اومده بودن ....... :-\ :-\

خب گیرم اصن اپلای نکردیم موندیم ایران .......... این رشته توی مملکت خودمون آینده اش چجوریه؟

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از مهدی :
اکثر بچه‌های کامپیوتری [nb]میتونم به جرات بگم نزدیک95%شون که رتبشون بخوره به نرم افزار یه دانشگاه خوب[/nb] میرن نرم‌افزار ، از چندین نفرشون هم که سال 2یا 3 دانشگاه هستن [nb]یک مثالش پارسا سعادت پناه، تو سایت هم هستش.[/nb] پرسیدم ، گفتن نرم‌افزار خیلی بهتره،مثلا در مورد الگوریتم و داده ساختار و فولان همون‌طور که خودتون می‌دونید تو ACM خیلی مهمه، همیشه تیم ACM از بچه‌های نرم افزار بوده.
واسه اینکه المپیادی های کامپیوتر و ریاضی و رتبه های زیر صد کنکور بخاطر جو میرن نرم افزار ! واین ACM که شما میگی همون المپیادیا ها هستن نه اون رتبه های زیر صد !
در مورد الگوریتم و اینجور چیزا حس میکنم دوتا درس 4 واحدی هست نه کل رشته ! :| باز هم ضعیف تر عمل کردن بچه های علوم کامپیوتر بدلیل پایه قوی نداشتن هست نه خود رشته! در ضمن رشته علوم کامپیوتر وسیع تر از الگوریتم و ساختار داده هست ...

رشته علوم کامپیوتر و ریاضی برخلاف ظاهرشون , رشته های تقریبا سختی هستند و ادامه تحصیل تو این رشته ها واقعا علاقه میخواد ! در ضمن نبود بازار کار برای علوم کامپیوتر هم میتونه دلیل خیلی از این تغییر رشته ها باشه !

من این رو صرفا به عنوان یک سخن بدون هیچ گونه سندی می بینم ! و خودم هم اطلاع زیادی ندارم ! فقط در مورد برنامه نویس پیشرفته تو دانشگاه شریف بگم که نرم افزاری ها مو می بینند و ما پیچش مو :|

چون CS یک رشته ساینس هست و اصولا رشته ساینس نسبت به رشته های مهندسی(اونور رو میگم نه ایران!) اهمیت بیشتری داره !

-ترجیح میدم اینجور بحثای ریز توی pv مطرح بشه !

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از gorshasp :
بچه ها این قدر که از علوم کامپیوتر تعریف میکنین پس چرا اندازه نرم افزار طرفدار نداره فک کنم خیلی راحت شریفشو در بیام مثلا با 1200 هم فک کنم پارسال در اومده بودن ....... :-\ :-\

خب گیرم اصن اپلای نکردیم موندیم ایران .......... این رشته توی مملکت خودمون آینده اش چجوریه؟

بازار کار کامپیوتر یک قسمت اعظمیش که اصلا ربطی به رشته دانشگاهی نداره. شما برنامه نویسی بلد باشی میتونی کار کنی. اینجا بخش R&D نداریم که بخواید با مدرکتون کار کنید. مثلا یه عده از کامپیوتری ها میرن سراغ شبکه که آن چنان ربطی به این رشته نداره و کار های دیگه.

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
رشته دانشگاه

من الان با گوشی هستم، نمیتونم نقل قول کنم
@Crazy Bôy:
بخش اول: خب دقیقا همینه موضوع، در مورد کنکوری ها درسته این چندسال فقط به خاطر جوگیری و ... میرن.اما چرا بچه های کامپیوتری میرن؟ همونایی که میرن ACM.اونام برای جوگیری میرن؟ نه.
کلا بخش عملی دوست داشتنی تره تا تئوری، اکثر افراد ترجیح میدن تا بیشتر کد بزنن تا برن تو بخشهای تئوری. این هیچ دلیل برتری ای برای سی اس نداره.
+ بعد از کارشناسی برای فوق یکی از زیر شاخه ها الگوریتم عه و یکیشون هم هوش مصنوعی+ کلی واحد مشترک دارن همچین پرت هم نیست نرم افزار.
بله میدونم، مبانی جبر خطی و دیفرانسیل و ... ای داره که نرم نداره.

بخش دوم: خب این هم دلیل برتری ای نیست نسبت به نرم افزار.

بخش سوم: خب شما نباید این بخش رو به عنوان یه حرف بدون مدرک ببینی :دى . خودت که تو این رشته ای باید در جریان باشی که همیشه بخش عملی نرم بیشتر از سی اس بوده. میتونی بری از بقیه هم بپرسی!

بخش چاهارم: خب ربطی نداشت حرفت، میگم چرا الان میگید سی اس بهتر از نرم افزاره؟ در صورتی که بیشتر کسایی که حتی میخوان اپلای کنن اول میرن نرم افزار، یا حتی در مورد شغلی هم بازار کار بهتری داره یا حتی اصلا به قول خودتون آسونتره-مورد آخری برای من به شخصه مهم نیست ولی خیلی ها اهمیت میدن به این موضوع, به خودشون میگن «چرا چندسال زور می‌زنیم اما آخرش با یه نرم ای که کمتر از ما سختی کشیده آخرش تو یه رده ایم؟»-

و این‌که این واقعا بحث ریزی نیستا، چاهارساله برای یه نفر، باید آشنا بشه با شرایط و بدونه که کدوم رو انتخاب کنه.

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از مهدی :
@Crazy Bôy:
بخش اول: خب دقیقا همینه موضوع، در مورد کنکوری ها درسته این چندسال فقط به خاطر جوگیری و ... میرن.اما چرا بچه های کامپیوتری میرن؟ همونایی که میرن ACM.اونام برای جوگیری میرن؟ نه.
کلا بخش عملی دوست داشتنی تره تا تئوری، اکثر افراد ترجیح میدن تا بیشتر کد بزنن تا برن تو بخشهای تئوری. این هیچ دلیل برتری ای برای سی اس نداره.
+ بعد از کارشناسی برای فوق یکی از زیر شاخه ها الگوریتم عه و یکیشون هم هوش مصنوعی+ کلی واحد مشترک دارن همچین پرت هم نیست نرم افزار.

بخش سوم: خب شما نباید این بخش رو به عنوان یه حرف بدون مدرک ببینی :دى . خودت که تو این رشته ای باید در جریان باشی که همیشه بخش عملی نرم بیشتر از سی اس بوده. میتونی بری از بقیه هم بپرسی!

بخش چاهارم: خب ربطی نداشت حرفت، میگم چرا الان میگید سی اس بهتر از نرم افزاره؟ در صورتی که بیشتر کسایی که حتی میخوان اپلای کنن اول میرن نرم افزار، یا حتی در مورد شغلی هم بازار کار بهتری داره یا حتی اصلا به قول خودتون آسونتره-مورد آخری برای من به شخصه مهم نیست ولی خیلی ها اهمیت میدن به این موضوع, به خودشون میگن «چرا چندسال زور می‌زنیم اما آخرش با یه نرم ای که کمتر از ما سختی کشیده آخرش تو یه رده ایم؟»-

و این‌که این واقعا بحث ریزی نیستا، چاهارساله برای یه نفر، باید آشنا بشه با شرایط و بدونه که کدوم رو انتخاب کنه.

یه سوال دارم نرم افزار درس نظریه محاسبه داره؟
مبانیش که اتوماتا میگن نه ها. نظریه محاسبه که توش ماشین تورینگ و Complexity Theory و Computability Theory رو میگن.

Ali.N

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بيرجند
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
سه سال ناکامی در مرحله دو ریاضی و دو سال ناکامی در مرحله دو کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از مهدی :
@Crazy Bôy:

بنظر شما کسی تئوری قوی داشته باشه نمیتونه کد بزنه؟؟؟ینی یه کسی که CS میره نمیتونه کدبزنه؟(قسمت اول حرف خودت)...این بخش عملی که میگی تو هر رشته ای که باشی میتونی دنبالشو بگیری و کار کنی ولی قسمت تئوریش رو چطور؟

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از مهدی :
@Crazy Bôy:
آره اکثر المپیادی ها میرن نرم افزار ! خب المپیادی ها رو برو از خودشون بپرس چرا میرن ! اکثرا بخاطر برتر بودن جو نرم افزار میرن ! الان من المپیادی هارو که میبینیم رفتن توی کارهای ساخت سایت و نرم افزار و اینا ...

این بستگی به سلیقه فرد داره ! اما باز هم بگم در مورد برنامه نویسی پیشرفته که این ترم داشتم ؛ فاز دوم پروژه ما(کلا 4 فاز داره) + چند تا تمرین سر کلاس ما = فاز آخر پروژه برنامه نویسی نرم ها :) میخوام بگم سی اس هیچ کمبودی در زمینه بخش عملی نداره :)

این دوتایی که میگی در اصل فوق علوم کامپیوتره که اونا ها هم میتونن برن ! منظورم اینه به علوم کامپیوتر بیشتر ربط داره!

رشته علوم کامپیوتر و ریاضی برخلاف ظاهرشون , رشته های تقریبا سختی هستند و ادامه تحصیل تو این رشته ها واقعا علاقه میخواد ! در ضمن نبود بازار کار برای علوم کامپیوتر هم میتونه دلیل خیلی از این تغییر رشته ها باشه !
نخواستم دلیل برتری بیارم ! خواستم دلیل اینکه نرم افزار رو ترجیح میدن بگم !

فعلا عملی ما 10 برابر نرم ها بوده و ترم بعد هم که ساختار داده برمیداریم همینطور خواهد بود :) آیندشو نمیدونم! در ضمن اگه منظورت از عملی یاد گرفتن زبان های برنامه نویسی و اینا هست ,دانشگاه صرفا جایی واسه برنامه نویسی یادگرفتن نیس :)

این حرفت واسه کسی درسته که به CS علاقه نداره ! معیار ها فرق میکنه ! بطور مثال من با درس های سی اس حال میکنم و دوس دارم در زمینه هوش مصنوعی کار کنم ! سختی هاش رو هم میخوام بکشم ! دلیلی میبینی برم نرم افزار ؟!

در آخر اینکه کد زدن و شرکت در مسابقات ACM تنها معیار شاخ بودن بچه های کامپیوتری نیس ! بلکه یجورایی تفریح و سرگرمی هست !

+علوم کامپیوتر و مهندسی های کامپیوتر ذاتا هیچ برتری نسبت به هم ندارن ! باید با توجه به معیار های خودتون انتخاب کنید !

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
رشته دانشگاه

یه سوال دارم نرم افزار درس نظریه محاسبه داره؟
مبانیش که اتوماتا میگن نه ها. نظریه محاسبه که توش ماشین تورینگ و Complexity Theory و Computability Theory رو میگن.
نه نداره ، خب که چی؟ :D برخی از دروس هم هستن که نرم داره سی‌اس نداره.
بنظر شما کسی تئوری قوی داشته باشه نمیتونه کد بزنه؟؟؟ینی یه کسی که CS میره نمیتونه کدبزنه؟(قسمت اول حرف خودت)...این بخش عملی که میگی تو هر رشته ای که باشی میتونی دنبالشو بگیری و کار کنی ولی قسمت تئوریش رو چطور؟
اشتباه از حرف من برداشت کردی شما. من میگم کسایی که نرم افزارین چون از اول بیشتر رو قسمت عملی کار کردن تو این قسمت بهترن.
قسمت تئوریش رو خب کسی که علاقه داره میتونه بره سی‎‌اس.
آره اکثر المپیادی ها میرن نرم افزار ! خب المپیادی ها رو برو از خودشون بپرس چرا میرن ! اکثرا بخاطر برتر بودن جو نرم افزار میرن ! الان من المپیادی هارو که میبینیم رفتن توی کارهای ساخت سایت و نرم افزار و اینا ...
میدونم چرا میرن، خب قسمت عملی کمتره و کامپیوتریا بیشتر به قسمت عملی علاقه دارن.
این بستگی به سلیقه فرد داره ! اما باز هم بگم در مورد برنامه نویسی پیشرفته که این ترم داشتم ؛ فاز دوم پروژه ما(کلا 4 فاز داره) + چند تا تمرین سر کلاس ما = فاز آخر پروژه برنامه نویسی نرم ها :) میخوام بگم سی اس هیچ کمبودی در زمینه بخش عملی نداره :)
کمبود نداره اما تو اکثر جاها کسایی که میرن نرم افزار قوی ترن و چون جو بهتری داره و شاخ‌های زیادی توش هستن طبعا بهتره برای یه نفر.
مگر این‌که یه نفر اونقدری شاخ باشه که نیازی نداشته باشه به این چیزا.
این دوتایی که میگی در اصل فوق علوم کامپیوتره که اونا ها هم میتونن برن ! منظورم اینه به علوم کامپیوتر بیشتر ربط داره!
فوق علوم کامپیوتر نیست فقط، نرم گرایش‌هاش یکی گرایش معماری سیستم های کامپیوتری هستش، گرایش هوش مصنوعی و رباتیک و گرایش الگوریتم ها و محاسبات هستش. و به علوم کامپیوتر هم بیشتر ربط نداره غیر از مورد آخری.
این حرفت واسه کسی درسته که به CS علاقه نداره ! معیار ها فرق میکنه ! بطور مثال من با درس های سی اس حال میکنم و دوس دارم در زمینه هوش مصنوعی کار کنم ! سختی هاش رو هم میخوام بکشم ! دلیلی میبینی برم نرم افزار ؟!
صحبت من یه چیز دیگه بود ، میگم چرا میگید سی‌اس بهتر از نرم‌افزاره ، جوابت مربوط به حرف من نیست.
در آخر اینکه کد زدن و شرکت در مسابقات ACM تنها معیار شاخ بودن بچه های کامپیوتری نیس ! بلکه یجورایی تفریح و سرگرمی هست
خب بیشتر کسایی که اپلای میکنن یا تو فوق رتبه‌های بهتری هم میارن از نرم هستن تا سی‌اس ، به آمار این چند ساله نگاه کنی متوجه میشی. تفریح و سرگرمی هم نیستش اینها

من حیث المجموع: من نظرم اینه که اگه تو یه دانشگاه جفتش رو قبول می‌شدید برید نرم بهتره چون جوش بهتره[nb]البته این توصیه من تنها در صورتی هستش که شخص ندونه بین این دوتا کدوم رو انتخاب کنه، اگر برای مثال به سی‌اس علاقه داره بره سی‌اس حتما بهتره.[/nb] و اگه تو یه دانشگاه جفتشو قبول نشدید ، اگر دوتا دانشگاه سطحشون فرق میکرد ، دانشگاه بالایی بهتره.

shiz

HanieH
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نشد :-<
رشته دانشگاه
نرم افزار

خب سلام
من با اینکه رشتم ریاضیه تازه ب این نتیجه رسیدم ک ب هیچ کدوم از رشته های دانشگاهی ریاضی علاقه ندارم
تنها رشته ای ک بش علاقه دارم ریاضیات و کاربردها و فیزیک هسته ای هستش ک تا حالا با هر کی حرف زدم میگن نع [-(
خب الان کمک کنید دیگه
اونایی ک ریاضیات و کاربردها خوندن بازار کارش چجوریه؟؟؟؟؟ ک من ب هر کی میگم میگه اخرش میخای چیکار کنی؟ :-"
واقعا درموندم و چون اصرار خودم بود ک ریاضی بخونم الان......... :-<

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از Happy :
خب سلام
من با اینکه رشتم ریاضیه تازه ب این نتیجه رسیدم ک ب هیچ کدوم از رشته های دانشگاهی ریاضی علاقه ندارم
تنها رشته ای ک بش علاقه دارم ریاضیات و کاربردها و فیزیک هسته ای هستش ک تا حالا با هر کی حرف زدم میگن نع [-(
خب الان کمک کنید دیگه
اونایی ک ریاضیات و کاربردها خوندن بازار کارش چجوریه؟؟؟؟؟ ک من ب هر کی میگم میگه اخرش میخای چیکار کنی؟ :-"
واقعا درموندم و چون اصرار خودم بود ک ریاضی بخونم الان......... :-<
اگه واقعا علاقه داری(علاقه با آگاهی !) و روی تصمیمت مسمم(؟!) هستی به حرف کسی گوش نده!
بازار کار افتضاس ! :D (مخصوصا دانشگاه های غیر خیلی خوب !)واقعا باید علاقه داشته باشی که بتونی کار پیدا کنی !

من حیث المجموع: من نظرم اینه که اگه تو یه دانشگاه جفتش رو قبول می‌شدید برید نرم بهتره چون جوش بهتره[nb]البته این توصیه من تنها در صورتی هستش که شخص ندونه بین این دوتا کدوم رو انتخاب کنه، اگر برای مثال به سی‌اس علاقه داره بره سی‌اس حتما بهتره.[/nb] و اگه تو یه دانشگاه جفتشو قبول نشدید ، اگر دوتا دانشگاه سطحشون فرق میکرد ، دانشگاه بالایی بهتره.
نسخه ی بدی نپیچیدی تا حدِ قابلِ قبولی , قبول دارم ! :D

بالا