• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تبعیض و نژادپرستی از دوران پهلوی تا کنون

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE
رنج و تحقیر هر انسانی که دیگران به رنج او بی توجه باشید یا آنرا توجیه کنید کم کم گریبانگیر سایر انسان ها خواهد شد حتی اگر اجساد مظلومان در زیر غبار تاریخ قرار گیرد.زیرا با مرگ مظلوم تفکر ظالم نخواهد مرد.
به عنوان یک آزربایجانی آتئیست به نظرم بهترین زندگی مبارزه برای آزادی و شرافت انسانی است.مخالفت و مقابله با آنچه یا آنکه میخواهد انسان را به سلطه کشد و شرافت ما را پایمال کند.اهمیت چنین مبارزه ای برای من بیشتر از هر گونه تعصب و تعلق قومی و ملی هست.
با آغاز دوران پهلوی گونه ای از نژاد پرستی بر ذهن گروهی از اقوام ایرانی وارد شد که رفته رفته رادیکال تر شد و با قدرت گرفتن از سیاست کشور شروع به پخش شدن کرد.با انقلاب ایران برای چند سال این نژادپرستی فروکش کرد ولی دوباره رادیکالتر و با قدرت بیشتری شروع به کار کرد.کاملا مشخص هست که چنین تفکر پایدار و تبلیغاتی دارای اتاق فکر های پنهان در جامعه هست که متاسفانه جنان قدرت تبلیغاتی رو در دستانشون گرفته اند که هر انسانی که برای مقابله با اون ها برخواسته به بدترین شکل موجود از میان برداشتند.

قدرت این جریان رو میتونید به راحتی در رسانه های حکومتی ببینید که چگونه و با چه قدرتی در حال تبلیغ هستند از چاپ کتاب های دروغین در وصف نژاد خیالی آریایی و کوروش و داریوش تا توهین و تحقیر همه ی اقوام مختلف.
برای مثال میتوانید این تفکر را در جامعه در حالتی ببینید که یک فرد به راحتی میتواند وجدان خود را راضی کند که صندلی خود را در مترو به یک زن باردار افغانی یا عرب تقدیم نکند.در حالی که نسبت به یک فرد هم نژاد یا آمریکایی و اروپایی رفتار کاملا متفاوتی نشان خواهد داد.
آنچه که مشخص است بررسی نژادی خصوصا در منطقه خاورمیانه بحثی بی نتیجه هست زیرا بر اثر جنگ ها و مهاجرت های مختلف در این منطقه و شرایط جغرافیایی خاص بی اساس نیست اگر بگوییم که در یکی بودن نژادی دو همسایه در یک شهر نیز باید شک برد.مناطق ما بهتر است از لحاظ زبانی و فرهنگی تقسیم بندی کرد.

برتری جویی نژادی، باستانی یا اتکاء به روش نیاکان و سنت گذشتگان بی شک عقبگردی به حداقل هاست آیا میخواهید به فرهنگ کسانی برگردید که نامشان در تاریخ گم شده بود؟
مدارک و منابع بسیاری وجود دارد که پادشاهان گذشته آن شخصیت های آرمانی که دروغ نگاران برایتان ساخته اند نیستند آنچه که مشخص هست رنج های اقوام ایرانی زیر انبوه گرد و غبار های تاریخ گمشده و پادشاهان ظالم گذشته برایمان فرمانروایان عدل شده اند.چرا باید با تمامی نژاد ها دشمنی کرد از عرب ها گرفته تا ما ترک ها یا افغان ها یا ترکمن ها؟
این خود برتر بینی نژادی به حدی رسیده که در زبان نیز رسوخ کرده.
به نظر شما چه چیز باعث میشود که بعضی از ما خود را با برادران خود بیگانه ببیند و نژاد اروپایی را به خود نزدیکتر داند؟واقعا به نظر شما ما به برادران عربمان نزدیک تر هستیم یا به آلمانی ها؟
این قسمتی از متن کتیبه داریوش در بیستون هست:
اهورامزدا مرا یاری داد من بخواست اهورامزدا سپاه ندیبتوبل را به سختی شکت داده ام و بازمانده هایش را در آب انداخته شدند و آب آنان را برد ما همه آنان را کشتیم و هیچ بازمانده ای بر جای نگذاشتیم(بند 19 از ستون یکم)

چرا باید فرزندان مردمانی که زیر شلاق پادشاهان بودند امروزه در وصف این پادشاهان اینگونه دروغ پردازی می کنند؟

dinosaur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
پاسخ : تبعیض و نژادپرستی از دوران پهلوی تا کنون

ببین من قبول دارم حرفاتو ها، بدیهتن نژاد پرستی وحشتناکه ولی در مورد شاهای قدیمی، خوباش، مثه همین داریوش، یه چیزای خوبی هم بوده! من اطلاع زیادی ندارم ولی با همین علم کمم میتونم بگم خوبی هاشون میچربیده به بدی هاشون. مسلمن هر شاهی هر جایی یه نقصایی داره ولی خب عجیبه بیای بگی داریوش شاه بدی بوده مثلن یا این که چرا مردم خوب ازش یاد میکنن!

• شروع کننده موضوع

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE

دوست عزیز داستان این هست که واقعیات را برای ما نگقته اند و هرچه از تاریخ شنیده ایم از زبان همین جریان نژادپرست بوده است.
برای شناختن داریوش بهترین چیز یکی از اولین کتیبه هایی هست که در بیستون به سه زبان نوشته در این کتیبه مثل کتیبه های بابلی آمار کشته گان رو هم ذکر کرده.گفته در 9 شورش 120000 نفر را کشتم و 28000 نفر را اسیر کردم.
باید ذکر کنم که در آن زمان جمعیت کشور پنج میلیون نفر ذکر شده.
کتزیاس مورخ و پزشک زمان هخامنشان ذکر کرده که در حمله به سرزمین سکاییان غربی تمام معابد و خانه ها را به آتش کشید و تا آحرین نفر قتل عامشان کرد به طوری که نسل سکاییان کالسدونی از زمین انداخته شد.
فقط نژاد های دیگر هم نبوده در ستون سوم کتیبه بیستون شرح سرکوب پارسیان به فرماندهی وهیزداته گفته که مردان پیرو او را به اسارت گرفته و در شهر اووادئیچیه تیر در ماتحته آنان فرو کرده است.
دقت کنید که این ها اسناد دسته اول برای شناخت داریوش است در بند های 13 و 14 از ستون دوم و بند های 8 و 15 از ستون سوم عبارت است از بریدن بینی و بریدن گوش و از حدقه در آوردن چشم به زنجیر کشیدن و آویزان کردن اسیران از دروازه های شهر و پوست کندن و پر کردن از کاه.
دیودور آورده که در کنار تخت جمشید تیر هایی به ارتفاع 9 متر وجود داشته که مخالفان را بر آن نشانده و یه سیخ میکشیدند.میتوان برایتان افرادی که به سیخ کشیده شده اند را با کتیبه های خود داریوش لیست کنم.
میتوان از افتخارات دیگر داریوش سرکوب ماد ها و مصریان و ... رو هم نام برد.

ضمنا این خوب یاد کردن مربوط به دوره ی پهلوی و بعد از تزریق تاریخ دروغین و غیره هست کافیه برای من یک بیت شعر در وصف کوروش و داریوش از اشعار شاعران بیارید یا نام چنین افرادی رو در اشعار فردوسی پیدا کنید.
کوروش و داریوش کسانی بودند که نامشان فراموش شده بود و خود مردم شیراز تا 100 سال اخیر به پاسارگاد مشهد مادر سلیمان میگفتند.
مراجعه شود به اشعار شعرا در وصف اسکندری که خکومت هخامنشیان را نابود کرد.
مراجعه شود به نام افراد در گذشته که بیشتر اسکندر بوده یا کوروش و داریوش یا چند نفر میشناسید که قبل از دروان پهلوی دارای این چنین نام های بودند؟

~پست متوالی ادغام شد

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام

میشه دقیقا منبع تو ببینم؟! :D
کله تاریخه ایرانو جهانو زیره سوال بردی :D

• شروع کننده موضوع

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE

منبع آمار کشته شدگان سال اول:
‫‪‫‪
King,‬‬ ‫‪L.‬‬ ‫‪W.,‬‬ ‫‪and‬‬ ‫‪R.,‬‬ ‫‪Thompson,‬‬ ‫‪The‬‬ ‫‪sculptures‬‬ ‫‪and‬‬ ‫‪inscription‬‬ ‫‪of‬‬ ‫‪Darius‬‬ ‫‪the Great‬‬ ‫‪on‬‬ ‫‪the‬‬ ‫‪Rock‬‬ ‫‪of‬‬ ‫‪Behistûn‬‬ ‫‪in‬‬ ‫‪Persia‬‬‬‬​
همچنین کتیبه های هخامنشی ترجمه نازیلا خلخالی
منبع انداختن در آب:
فرمان شاهان هخامنشی-رالف نورمن
قسمت نقل شده از کتزیاس:
تاریخ مختصر کتزیاس ترجمه کامیاب خلیلی ص 57 و 66
بقیه:
کتیبه های ایلامی-کینگ و تامسون ترجمه حیدرآبادیان و جهرمی

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از sadeg :
ضمنا این خوب یاد کردن مربوط به دوره ی پهلوی و بعد از تزریق تاریخ دروغین و غیره هست کافیه برای من یک بیت شعر در وصف کوروش و داریوش از اشعار شاعران بیارید یا نام چنین افرادی رو در اشعار فردوسی پیدا کنید.
کوروش و داریوش کسانی بودند که نامشان فراموش شده بود و خود مردم شیراز تا 100 سال اخیر به پاسارگاد مشهد مادر سلیمان میگفتند.
مراجعه شود به اشعار شعرا در وصف اسکندری که خکومت هخامنشیان را نابود کرد.
مراجعه شود به نام افراد در گذشته که بیشتر اسکندر بوده یا کوروش و داریوش یا چند نفر میشناسید که قبل از دروان پهلوی دارای این چنین نام های بودند؟
خب کلا زمانی که یک کشوری به جایی حمله میکرد ملت اسمه طرفو رو بچشون میزاشتن تا صدمه نبینن!
مثلا همین اسکندر که مثال زدی
یا چنگیز مغول که بعد از اون اسمه خیلیا چنگیز شد و نسل به نسل موند که هنوز اسمه بعضیا چنگیزه
یا بعد از حمله ی اعراب(که چون آخرین حمله بود که کله ایرانو تحت تاثیر قرار داد الان افراده بیشتری اسمه عربی دارن)
اما چون اسمشون ملت میزاشتن دلیلی بر خوب بودنشونه؟
مثلا چنگیز مغول آدمه خوبی بود؟!

alibasirat

کاربر حرفه‌ای

به نقل از sadeg :
منبع آمار کشته شدگان سال اول:
‫‪‫‪
King,‬‬ ‫‪L.‬‬ ‫‪W.,‬‬ ‫‪and‬‬ ‫‪R.,‬‬ ‫‪Thompson,‬‬ ‫‪The‬‬ ‫‪sculptures‬‬ ‫‪and‬‬ ‫‪inscription‬‬ ‫‪of‬‬ ‫‪Darius‬‬ ‫‪the Great‬‬ ‫‪on‬‬ ‫‪the‬‬ ‫‪Rock‬‬ ‫‪of‬‬ ‫‪Behistûn‬‬ ‫‪in‬‬ ‫‪Persia‬‬‬‬​
همچنین کتیبه های هخامنشی ترجمه نازیلا خلخالی
منبع انداختن در آب:
فرمان شاهان هخامنشی-رالف نورمن
قسمت نقل شده از کتزیاس:
تاریخ مختصر کتزیاس ترجمه کامیاب خلیلی ص 57 و 66
بقیه:
کتیبه های ایلامی-کینگ و تامسون ترجمه حیدرآبادیان و جهرمی
ببین شما باید باتوجه به مسایل زمانه به قضیه نگاه کنید.اون موقع این چیزا عادی بود. واصلا طبیعت زندگی همین بود.اسکندر مقدونی همینکارو کرد هزاربرابر بدتر واینقدر ایرانو داغون کرد که تاچندصدسال ایران تو افسردگی سیاسی قرار گرفت وحتی یک قیام توایران برعلیه یونانی ها صورت نگرفت.
مسئله مهم تراینه که الان چه خبره.شما به عنوان یک آتئیست بجای اینکه بری تو تاریخ بگردی کوروش وداریوش وایرانی هارو محکوم کنی به جهان فعلی نگاه کن.
بمب هسته ای هیروشیما!توسط امریکا
بمب های فسفر سفید درفلسطین
کشتار هزاران کودک زن درعراق وافغانستان وسوریه واکراین صرفا جهت قدرت نمایی آمریکا
و....
جدیدترینشم که الان تویمن شاهدیم
اون زمان مردم بجز غذا چه چیز دیگه ای میفهمیدن اونوقت اون زمان کوروش درباره بیمه وحقوق بشر صحبت کرده درصورتی که هنوز کشورایی مثل عربستان واسرائیل نفهمیدن.
شما برید تواون دوره یه پادشاه یا یک ملت آزادتر وپیشرفته تر از ایرانیان وکوروش وداریوش بیار اونوقت بیا غربزن ما فلانیم.

• شروع کننده موضوع

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE

دوست عزیز باید بگویم که مغول ها و عرب ها و مقدونیه ای ها تنها در طول تاریخ یکبار به ایران لشکر کشی کرده اند و در این حملات هم نتوانسته اند ایران را نابود کنند.خوب آن ها نتوانسته اند ما که توانسته ایم حکومت داریوش که توانسته نسل سکاییان را نابود کند.
اگر با تاریخ جهان آشنایی داشته باشید میدانید که هخامنشیان که توانسته اند تمدن بزرگ بابل را نابود کنند و به گفته ی خود کتیبه ها شهرها را چنان ویران کنند و راه را برای تصرفش توسط عقرب ها بگشایند اگر مصریان نتوانسته اند ما که توانسته ایم تمدنشان را نابود کنیم.ما که توانسته ایم این همه تمدن را نابود کنیم و تیر در ماتحت دشمنان بکنیم بعد هم نقشه مرز پر گهر را بچسبانیم به دیوار و به به و چه چه کنیم.
و زیرش بنویسیم نیزه ی مرد پارسی بسی دورتر رفته(کتیبه نقش رستم)

حداقل خجالت بکشیم و عربده ی برتری و پاکی و پارسایی نزنید.تجاوز و ظلم از هر سویی محکوم است چه افغان باشد چه ایرانی

شمایی که کوروش و داریوش رو برای خودت اسطوره کرده باید بدانی کسی که شلاقش رو خورده پدران ما بوده کسی که اعدام شده پدران ما بودند پیشرفتش مختص کاخ و قصر داریوش و کوروشی بوده که با خواهر و مادرشون میخوابیدند.

چوکک->فکر نکنم حرف شما به تاپیک ربطی داشته باشد.

alibasirat

کاربر حرفه‌ای

به نقل از sadeg :
دوست عزیز باید بگویم که مغول ها و عرب ها و مقدونیه ای ها تنها در طول تاریخ یکبار به ایران لشکر کشی کرده اند و در این حملات هم نتوانسته اند ایران را نابود کنند.خوب آن ها نتوانسته اند ما که توانسته ایم حکومت داریوش که توانسته نسل سکاییان را نابود کند.
اگر با تاریخ جهان آشنایی داشته باشید میدانید که هخامنشیان که توانسته اند تمدن بزرگ بابل را نابود کنند و به گفته ی خود کتیبه ها شهرها را چنان ویران کنند و راه را برای تصرفش توسط عقرب ها بگشایند اگر مصریان نتوانسته اند ما که توانسته ایم تمدنشان را نابود کنیم.ما که توانسته ایم این همه تمدن را نابود کنیم و تیر در ماتحت دشمنان بکنیم بعد هم نقشه مرز پر گهر را بچسبانیم به دیوار و به به و چه چه کنیم.
و زیرش بنویسیم نیزه ی مرد پارسی بسی دورتر رفته(کتیبه نقش رستم)

حداقل خجالت بکشیم و عربده ی برتری و پاکی و پارسایی نزنید.تجاوز و ظلم از هر سویی محکوم است چه افغان باشد چه ایرانی
فرهنگ هیچ وقت ازبین نمیره توسط حکومتی مگر به استقبال خود مردم همانطور که اسلام رو خود مردم پذیرفتند،وفرهنگ یونانیان رو مانپذریفتیم .بازور تاحالا توکدوم کشور فرهنگ تغییر کرده?اگر مردم بابل وسکاها و...ایرانیزه شدند دلیلش برتری فرهنگی ایرانیان وحکومت عادلانه تر وآزادترایران بود همانطور که اینقدر ازادبودیم که حتی یهودیان ازادشده بعد چندسال حتی به منصب وزیری هخامنشیان رسیدند درصورتی که توبابل زندانی وبدبخت بودند

• شروع کننده موضوع

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE

یا شما متوجه نمیشوید یا خودتون رو به نفهمی زده اید آنها فرهنگشان عوض نشده بلکه تا آخرین نفر قتل عام شده اند میفهمید کسی که مرده تحت تاثیر فرهنگ قرار نمیگیرد.

:-w
وقتی پادشاه شما میگه که شهر های بابل رو سوزاندم و مردمش رو قتل عام کردم و دروازه هایش رو به سوی ملخ ها و عقرب ها گشودم من حرف شما رو متوجه نمیشم.

من دشمن شما نیستم بلکه هموطن و دوست شما هستم.
افرادی که وسط بحث حرف های نامربوط میزنند هدف روشن شدن واقعیت و از بین رفتن نژاد پرستی است.
به قول علیرضا اردبیلی دلیل نمیشه تجربه ای که قبلا انجام شده و نتیجش قتل عام میلیون ها نفر در جنگ جهانی بوده بیاد و در ایران دوباره شکل بگیره.وظیفه ی من و شما هست که جلوش رو بگیریم.

هدف روشن کردن واقعیت و خالی کردن حباب برتری برای خودبرتر پنداران هست.
باید این حباب رو برای مردم خالی کرد تا بفهمند عرب و افغانی و ترک به اون ها خیلی نزدیکتر از اروپایی هستند و این ها یهویی وسط این نژاد ها پرت نشده اند سابقه شان هم نمیگویم بدتر بوده اما خوبتر هم نبوده!وقتی این خود برتر بینی و نژاد پرستی از بین برود زاه پیشرفت برایمان باز میشود.

×پست متوالی ادغام شد

dinosaur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از sadeg :
دوست عزیز داستان این هست که واقعیات را برای ما نگقته اند و هرچه از تاریخ شنیده ایم از زبان همین جریان نژادپرست بوده است.
من واقعن کم میدونم در مورد چیزای تاریخی، نمیخوام حرف الکی بزنم. ولی این قسمت حرفت ینی چی؟ منظورم ابنه که چه ربطی داره نژادپرست بودن به این که از داریوش خوب میگیم؟ طبیعتن کسی به خاطر اینطور کارایی که میگی ستایشش نمیکنه کارای خوب هم کرده ولی کلن ربطشوبه نژاد پرستی نمیفهمم

• شروع کننده موضوع

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE

چو دانی و پرسی سوالت خطاست :-$
نمیدانم دقیقا میخواید منو مسخره کنید یا در حالت عادی نیستید یا در ایران زندگی نمیکنید.خوب هر جریان فاشیستی و نژادپرست سعی در ایجاد اسطوره های دروغین تاریخی میکنه.
شما که اهل رشت هستید تو این کشور تحت بدترین حمله های نژادپرستی قرار دارین بعد میپرسید باد کردن نژاد آریا و ساختن اسطوره دروغین از کوروش و داریوش چه ربطی به نژاد پرستی داره ربطش در حسی هست که برادر و پدر شما زمانی دارند که جوک های قومیتی با آغاز یک رشتی رو میخونند.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از sadeg :
یا شما متوجه نمیشوید یا خودتون رو به نفهمی زده اید آنها فرهنگشان عوض نشده بلکه تا آخرین نفر قتل عام شده اند میفهمید کسی که مرده تحت تاثیر فرهنگ قرار نمیگیرد.

:-w
وقتی پادشاه شما میگه که شهر های بابل رو سوزاندم و مردمش رو قتل عام کردم و دروازه هایش رو به سوی ملخ ها و عقرب ها گشودم من حرف شما رو متوجه نمیشم.
من که والا از این متنای تاریخی سر در نیارم ولی اگر منبعش درست باشه حرف حق رو داره میزنه
×دیگران:
هی اتءیست آتءیستم نکنین، از این اقا رفتار زشت و تمسخر سایر ادیان تا حالا تو این فروم ندیدیم که بخوایم دست بندازیمش، خوشمزگی هاتونو بزارید برای اونایی که واقعا لایقشن ولی کسی بهشون نمیگه بالای چشت ابروعه

پی نوشت:خانم هستم، با توهین به عقاید هم موافق نیستم

• شروع کننده موضوع

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE

با تشکر از خانم بره ناقلا برای دفاع از من(؟) باید بگم که با کمال احترام توهین به افراد رو پست ترین کار میدونم اما توهین و تمسخر عقاید افراد رو از لزوم آزادی بیان میدونم هر چند کار شاید به مزاق افراد خوش نیاد چنان که کاریکاتور و تمسخر آتئیسم رو کار بدی نمیدونم.
توهین و تمسخر همچون اسیدی هست که عقایدی چون گاوپرستی را از میان برمیدارد اما بر تفکرات منطقی تاثیر نمیگذارد.
چنان که دانشمندان هیچوقت از کشیده شدن کاریکاتور و یا تمسخر عقایدشان تصمیم به قتل و ترور نگرفتند.
البته رعایت قوانین سمپادیا برای ادامه فعالیت در سایت لازم هست.

پی نوشت : ببخشید خانم کلمه آقا اصلاح شد.حاضرم با شما در انجمن مناسب در مورد بحث توهین بحث کنم و با افکارتان آشنا شوم.به عقیده ی من عدم توهین به عقاید ذاتا یک شعار تخیلی و غیر قابل عمل است به طور مثال شما با خوردن گوشت گاو به عقاید گاوپرست ها توهین میکنید.
-
جالبه بدونین ما تو ترکی چند واژه ی خانوم(xanım) و به ییم(bəyim) و قادین(qadın) رو به کار میبریم که معنی دو تای اولش به معنی سرور من و ارباب من هست که نشانگر احتراممون به خانوم هاست معنی واژه ی سوم هم فکر کنم مشابه باشد چون از ریشه ی خاتین میاید.

alibasirat

کاربر حرفه‌ای

به نقل از sadeg :
چو دانی و پرسی سوالت خطاست :-$
نمیدانم دقیقا میخواید منو مسخره کنید یا در حالت عادی نیستید یا در ایران زندگی نمیکنید.خوب هر جریان فاشیستی و نژادپرست سعی در ایجاد اسطوره های دروغین تاریخی میکنه.
شما که اهل رشت هستید تو این کشور تحت بدترین حمله های نژادپرستی قرار دارین بعد میپرسید باد کردن نژاد آریا و ساختن اسطوره دروغین از کوروش و داریوش چه ربطی به نژاد پرستی داره ربطش در حسی هست که برادر و پدر شما زمانی دارند که جوک های قومیتی با آغاز یک رشتی رو میخونند.
به ممکنه یکسری افراد که خدا پیغمبر قبول ندارند ازین حرفای نژادپرستی بزنن
درضمن آتئیست خان شاید به مذاق شماخوش نیاد اما در وصف عظمت وبزرگی ملت ایران همین بس که درطول تاریخ خداپرست بوده اند.چه زمانی که زرتشتی بودند وچه حال که مسلمان ومسیحی ویهودی اند.درضمن ترک ها هم جزو همین حکومت های برفرض شما خونخوار بوده اند!(البته به گمان شما) حتما صفویان عرب بوده اند یاشایدم از گینه بیسائو مهاجرت کردند به ایران!

درضمن برای ما ترک وآذربایجانی یعنی شهیدان مهدی وحمید باکری پس شمایی که نژادپرست نیستی بجای اینکه بگی من آتئیست آذربایجانی هستم همون آتئیست بودنت کافی بود لازم نبود بگی آذربایجانی هستی بالاخره به گفته خودت نژادپرستی اخه وفلانه!

مخالفت و مقابله با آنچه یا آنکه میخواهد انسان را به سلطه کشد و شرافت ما را پایمال کند.اهمیت چنین مبارزه ای برای من بیشتر از هر گونه تعصب و تعلق قومی و ملی هست.
خوب شما تا حالا درراستای خطابه خودت چه اقدامی درراستای آزادی مردم یمن انجام دادی?

× بحث رو منحرف نکنید.

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

به نقل از چوکک :
به ممکنه یکسری افراد که خدا پیغمبر قبول ندارند ازین حرفای نژادپرستی بزنن
درضمن آتئیست خان شاید به مذاق شماخوش نیاد اما در وصف عظمت وبزرگی ملت ایران همین بس که درطول تاریخ خداپرست بوده اند.چه زمانی که زرتشتی بودند وچه حال که مسلمان ومسیحی ویهودی اند.درضمن ترک ها هم جزو همین حکومت های برفرض شما خونخوار بوده اند!(البته به گمان شما) حتما صفویان عرب بوده اند یاشایدم از گینه بیسائو مهاجرت کردند به ایران!

درضمن برای ما ترک وآذربایجانی یعنی شهیدان مهدی وحمید باکری پس شمایی که نژادپرستی بجای اینکه بگی من آتئیست آذربایجانی هستم همون آتئیست بودنت کافی بود لازم نبود بگی آذربایجانی هستی بالاخره به گفته خودت نژادپرستی اخه وفلانه!

مخالفت و مقابله با آنچه یا آنکه میخواهد انسان را به سلطه کشد و شرافت ما را پایمال کند.اهمیت چنین مبارزه ای برای من بیشتر از هر گونه تعصب و تعلق قومی و ملی هست.
خوب شما تا حالا درراستای خطابه خودت چه اقدامی درراستای آزادی مردم یمن انجام دادی?

خب این سوال آخرت چه ربطی به بحث تاپیک داره؟

از نظر من هم افرادی مثل امیر تیمور لنگ،نادر افشار و .. هم آدم خونخواری بودند.

alibasirat

کاربر حرفه‌ای

به نقل از əlireza :
خب این سوال آخرت چه ربطی به بحث تاپیک داره؟

از نظر من هم افرادی مثل امیر تیمور لنگ،نادر افشار و .. هم آدم خونخواری بودند.
اتفاقا خیلی ربط داره
بالاخره اگر پادشاهان خونخوار بودند یزمانی ترک هاهم حاکم بودند دراین کشور پس طبق گفته توخونخواربودند.تازه عثمانی ها که اصلا پروندشون معلومه
همین الانم بغل دستمون کشور تمام ترک !ترکیه هست این کشور بیشترین تعداد روزنامه نگار زندانی داره
این مدرک خبرگزاری پارسی

http://www.asriran.com/fa/news/245620/کدام-کشورها-بیشترین-روزنامه-نگار-زندانی-را-دارند

اینم باتوجه به اینکه ممکنه خبرگزاری های ایرانو قبول نداشته باشی اینم لینکbbc

http://www.bbc.co.uk/persian/world/2012/12/121211_l31_cpj_journalist_press.shtml?MOB

خوووب.حداقل پادشاهان ایران باستان اون زمان که زندگی میکردند این همه دعواهای زرگری حقوق بشر واینانبود خونخوار بودند پس این ترکای ترکیه چشونه که توقرن21 ازین کارا میکنند?!!!

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

خب چه کسی اینجا از دولت رجل طیب اردوغان یا الهام علی‌اف حمایت کرده؟کی گفته اونها کشوری کاملا دموکراتیک و لیبرالی هستن؟:/

×ببین مشکل تو اینه که از بحث پرتی!
دوستمون میگه از انسانهای خونخوار نباید اسطوره و بت برای پرستش ساخت...

alibasirat

کاربر حرفه‌ای

به نقل از əlireza :
خب چه کسی اینجا از دولت رجل طیب اردوغان یا الهام علی‌اف حمایت کرده؟کی گفته اونها کشوری کاملا دموکراتیک و لیبرالی هستن؟:/
مسئله اینجاست که درحال حاضر یسری افراد توجهان به وحشیانه ترین حالت ممکن دارن وحشی گری میکنن وشما به عنوان آذربایجانی یاآتئیست یاهرچی ککتم نمیگزه اونوقت 2500سال پیش کوروش اومده این همه دادگری کرده حالا اون موقعی که نصف دنیا بت پرست و یه عده آدم خوار وفلان بودند بعد گیردادی میگی اینا خونخوارند.واقعا خنده داره.
بله من پرت باشه.بالاخره شما ها یجامیاین میگید ما خبرنداریم وشما خبردارید وما ازبچگی توگوشمون فلان خوندند واقعیت اینانیست چشم هارابایدشست و...
بهرحال واضحست قصدتون ازین کارای شبه مارکسیستی چیه.البته اگه ازخودت کارل بپرسی میگه والله منظور من این نبود!

• شروع کننده موضوع

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE

اینجا انجمن تاریخ هست نه جای عقده گشایی های شما-ضمنا من مسئول جمهوری آزربایجان و دولت ترکیه نیستم.
واقعا احساس کمبود مدیر تو این انجمن به چشم میخوره.
خوب الان این آقا اومدن حرف نامربوط به موضوع تاپیک گفته اند کسی نیست ‍پست های ایشون رو حذف کنند؟
بلاخره خوشتون بیاد یا نیاد من آتئیست آزربایجانی هستم و عقاید من هم به شما هیچ ربطی نداره و به موضوع تاپیک هم ربطی نداره.

لطفا مثل من سند و مدرک سخنانتان را ذکر کنید مدرک بیاورید که کوروش عادل بوده و همچنین مدرک بیاورید که مردم بابل آدم خوار بوده اند.
دوست عزیز بحث منطقی باید با اشاره به منابع و مدارک باشد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا