• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تقلّب‌

• شروع کننده موضوع swz
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
سلام.
یک مسئله‌ای که چند وقته به‌صورت جدی برام مطرح شده تقلب‌ه.
در این که کار درستی نیست که شکی نیست خب. [اگه هست بگین‌ البته. :-‌"] مسئله اینه که چرا با وجود این‌که می‌دونیم کار درستی نیست، باز هم تقلب می‌کنیم؟
و حالا به‌غیر از اون، از دوستان‌مون هم انتظار داریم که بهمون تقلب برسونن و خب مثلا اگه این‌کار رو نکنن ناراحت می‌شیم و فکر می‌کنیم طرف فلان‌ه و این‌ها؟

من خودم شنیدم و خوندم که خیلی‌ها می‌گن خب اصلا محصلی که تقلب نکنه، محصل نیست. یا این‌که این تقلب‌های کوچیک واقعا اهمیتی نداره و امثالهم؛ خب عده‌ای همچین عقیده‌ای دارن به هر حال. اما خب واقعا به نظر شما، همین تقلب‌های کوچیکی که می‌کنیم، نمی‌تونه باعث بشه که در آینده باز هم در ابعاد وسیع‌تری این‌کار رو انجام بدیم؟
کلا، چه اثرات اجتماعی می‌تونه بعدها داشته باشه؟

و در نهایت، خب چرا واقعا؟ :-‌‌‌"

Arshakeri

ARSALAN
نام مرکز سمپاد
سید رضی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
فرهنگیان
رشته دانشگاه
آموزش زبان انگلیسی
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : تقلّب‌

خب چرا نداره که....
اصن کله هیجان امتحان به تقلبشه...
صبایه اینا خب وختی تقلب میکنی نمرت میره بالا
تو آینده و اجتماع هم هیچ تاثیری نداره..... :-"
خیلیم کاره خوبیه B-)

پژمان1995

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
اصفهان
شهر
اصفهان

هیچ ربطی به اینده نخواهد داشت.
تقلب های کوچیک هم مثل دروغ های مصلحتیه انگار :D اگر دروغ بده ینی کلا بده ینی کل ش بده حتی مصلحتیش دروف دروغه
تقلب هم اگر بده کلا بده چه کوچبک چه بزرگ

بعدشم این امتحانات که صرفا جنبه ی فان دارن :D قرار نیست با چارتا امتحان مدرسه خوب از بد جدا شه حتی نهاییش

هیچ اثار مخربی هم نخواهد داشت در ادامه زندگی فرد فقط دیگه به امید تقلب له میشه تو درساش

بعدشم ازمون بزرگی مثل کنکور میخواد ملاک سنجش باشه.حرص نخور.با امتحانات مدرسه و نهایی.حق کسی ضایع نمیشه

هروقت تو کنکور تقلب شد اونوقت باید ناراحت باشی :D که عمرا هم تقلب شه.اصن وقت نیست.

تقلب و امتحان صرفا جهت ساختن خاطراتی است که وقتی پیر شدیم واسه نوه هامون تعریف کنیم که بگیم ارههههههههههههههههههه
ببین چه پدر بزرگ خفنی داشتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :D :D

ولی خب خداییش امتحان واسه اینه که ببینی چه قدر به مطالب مسلطی که با تقلب جالبه که به خودت اعتماد به نفس کاذب میدی :D
بازهم به نظرم اثار مخربی نداره چون هیچ چیز نگران کننده ای نیست
:D

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

خب علتش توی امتحان‌های غیر مهمی مثل مستمر و کلاسی می‌تونه این باشه که بعدا حوصله ندارن لکچر مشاور یا خانواده رو بشنون، تازه اگر فقط لکچر شنیدن باشه و چیزای بدتری نباشه. یه عده هم شاید بخاطر رقابت سر نمره و رتبه با یه عده دیگه.
ولی خب توی اینجور امتحانا هم اگر آدم اونقدر دستش برای تقلب باز باشه که کلا متکی به تقلب باشه و لای کتابا رو تا آخر ترم باز نکنه بعد سر خوندنشون برای پایان ترم پیر می‌شه، حتی درس‌های حفظی. از این جهت بیشتر مشکل ایجاد می‌کنه وگرنه در حد یه ذره‌ش فکر نمی‌کنم بد باشه. منظورم اینه که شاید حتی به نظر یه آدم اخلاق مدار هم اشکالی نداشته باشه.
توی امتحان‌های سرنوشت ساز هم که واضحه انگیزه چیه، سرنوشت بهتر. :-"
اما توی امتحان‌های مهم خب دیگه مثل مستمر و کلاسی نیس و از نظر اخلاقی ناجوانمردانه‌س چون واقعا حق یه عده رو ازشون سلب می‌کنه.

اینکه بعدا روی اخلاق اجتماعی آدم‌ها اثر بذاره هم به نظرم یه جور چرخه‌س. اینکه یه عده هستن که علی‌الحساب تقلب می‌کنن ولو اینکه نیازی نباشه خودش بخاطر فرهنگ زرنگی کردن و متقلب بودن تا حد ممکن عه که جامعه بهشون یاد می‌ده و به شکل یه جور چرخه ادامه پیدا می‌کنه.

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

بخشیش هم به تعریف اشتباهی که از امتحان داریم برمیگرده.
اگه امتحان به عنوان مرحله ای از یادگیری مطرح باشه،طوری که خود دانش آموز واقعا حس کنه قراره ازش چیز جدیدی یاد بگیره،خیلی کمتر تقلب خواهد شد.

• شروع کننده موضوع

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

توی امتحان‌های سرنوشت ساز هم که واضحه انگیزه چیه، سرنوشت بهتر. :-"
اما توی امتحان‌های مهم خب دیگه مثل مستمر و کلاسی نیس و از نظر اخلاقی ناجوانمردانه‌س چون واقعا حق یه عده رو ازشون سلب می‌کنه.

اگه یه امتحان مهم و سرنوشت‌ساز باشه چی؟ :‌‌-‌‌‌" امید به سرنوشت به‌تر پیروز می‌شه یا اون اخلاق ناجوان‌مردانه؟
منظور آن‌که، کسی که کلی سال داشته تقلب می‌کرده چه تضمینی وجود داره سر یه امتحان که با تقلب از یه طرف حق عده‌ای دیگه‌ای خورده می‌شه و از یه طرف اوضاع خودش بهتر می‌شه تقلب نکنه؟ :‌‌‌دی

tinaradvand

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره دوره 11 المپیاد نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

تقلب خوب نیست
تقلب یعنی اینکه تظاهر کنی چیزی که نمیدونی رو میدونی
بعد دیگران توقعشون از تو بالا میره و برای تو دو حالت پیش میاد :
ته دلت میدونی اون چیزی نیستی که بقیه فکر میکنن و عذاب وجدان میگیری
خودت باور میکنی چیزی هستی که در حقیقت نیستی بعد یه روز که به خودت میای میبینی نصف چیزایی که فک میکردی مال توعه مال تو نیست مثه مدرکت ، شغلت موقعیت اجتماعیت و ...
من خودم اول دبیرستان خیلی تقلب میرسوندم (شایدم میکردم، این بخششو یادم نیست :D ) و یکی از دوستام به همین ترتیب شاگرد دوم شد و بعد این شاگرد دوم شدنشو به رخ بقیه کشید و بقیه ناراحت شدن و من اونجا احساس گناه کردم از اون روز به بعد دیگه نه تقلب کردم نه به کسی تقلب رسوندم چون حق کلی ادم دیگه ضایع میشه و نمیتونی قول بدی اونا از حقشون میگذرن
شاید اگه میانگین نمره ها پایین تر میومد خیلی از بچه ها توی خونشون دعوا نمیشدن

deniz_nabege

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب

خب واسه این تقلب میکنیم که نمره بشتر از هر چیزی واسمون اهمیت داره
ولی من خودم نه تقلب کننده خوبیم نه تقلب دهنده اصلا بلد نیستم تقلب کنم
دو ساله که صندلی من درست جلوی میز معلمه موقه امتحانا کلا فکر تقلب کردنم از سرم بیرون انداختم
هر وقت که امتحانو خوب میونم میرم سر جلسه وقتی دوستم ازم تقلب بخوان ته دلم راضی نیستم که بگم بهشون ولی تو رودربایستی میمونم چون من زحمت کشیدم درس خوندم دوست ندارم به کسی دیگه بگم
خب امکان داره بگین خیلی حسودم :D

فاطمه حیدری

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه دو کرمان
شهر
کرمان

تقلب هیچ فایده ای نداره افرادی که تقلب میکنن تنها خودشونو به دردسد میندازن هم چنین در امتحان هایی که تقلب میشه مطمعن باشید که نمره خوبی رو به همراه نداره و بدونید با این کار حق خیلی از دانش آموزان رو میخورید

saye17

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 9
شهر
تهران

نمره ای که ادم با تقل میگیره کیفش خیلی بیشترههههه :D :D

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از صَواع. :
اگه یه امتحان مهم و سرنوشت‌ساز باشه چی؟ :‌‌-‌‌‌" امید به سرنوشت به‌تر پیروز می‌شه یا اون اخلاق ناجوان‌مردانه؟
منظور آن‌که، کسی که کلی سال داشته تقلب می‌کرده چه تضمینی وجود داره سر یه امتحان که با تقلب از یه طرف حق عده‌ای دیگه‌ای خورده می‌شه و از یه طرف اوضاع خودش بهتر می‌شه تقلب نکنه؟ :‌‌‌دی
خب به طور واقع بینانه باید گفت اغلب آدما آینده‌ی بهتر خودشون رو ترجیح می‌دن. :د
و این یعنی باید شرایط امتحانای سرنوشت ساز طوری سفت و سخت باشه که کسی نتونه تقلب کنه.

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

متاسفانه الان تقلب فقط محدود به نمره نیست.. تو همه‌ی کارها تقلب هست و این آفت جامعه‌است .. :rolleyes: وقتی از بچگی، از دوران تحصیل که مرحله‌ی شکل گیری شخصیت ـه، تقلب امری عادی به نظر میرسه، چه انتظاری داریم از آینده‌مون ؟ :-<

دلایل تقلب هم فقط توجیه ـه، دلیل نیست، دلیلش این ـه که به ما یاد نمیدن که "ان للانسان الا ما سعی" یاد نمیدن "کل نفس بما کسبت رهینه".. :-< یاد نمیدن که هرکس باید وابسته باشه به عملکرد خودش، خشنود باشه از عملکرد خودش .. فقط نتیجه‌ی کار خودش مهم باشه براش ..و برای خودش زندگی کنه البته! [مورد آخر رو ربط بدین به اینکه مردم تو زندگی و تصمیم بقیه دخالت میکنند]

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

بده چون منی ک تقلب نمیکنم فیزیکو با نه میفقتم (که استاد نهایتن میده نه و هفتادو پنج) و کلیت کلاس ک ب زور شاید 15 16 بگیرن با تقلب 19 20 مییرن و نمره رو نمودار نمیره. و من میفتم :D
منی ک خودمو جر میدم ی درسو میخونم وقتی میبینم ی متقلب با نصف تلاش من چار نمره بیشتر از من میشه تا فیها خالدونم میسوزه و از درس خوندن زده میشم.
تقلب همه جا بده، تو امتحان، بازی، انتخابات..

سین سا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
دیار کریمان

از لحاظ شرعی تقلب یک کاره کاملا حرامه

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از سین سا :
از لحاظ شرعی تقلب یک کاره کاملا حرامه
به شرطی که تقلب تو یه آزمون رقابتی رخ بده مثلا تقلب تو امتحانات داخلی مدارس حرام نیست چون نمره ی یه فرد در آینده ی تحصیلی سابر دانش آموزان تاثیری نداره ولی تو کنکور حرامه چون شخص داره به ناحق از یه تعدادی داوطلب بالا تر قرار میگیره

mohaddeseh ti

❄️mohi
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
اینستاگرام

تو درس و اینا که به بقیه اسیب نرسه
مجبور میشه ادم بعضی وقتا

arash7617

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
shahid hashemi nejad
شهر
mashad :D

تقلب درسته که کار درستی نیس اما ثابت شده که یک روش یادگیریه ضمن اینکه تقلب نمک امتحانه. :د

Reyhaneh Ranaei

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد

کلا چیز خوبیه
رازیم ازش!! :)
اگه نباشه دق میکنم
از کسی زیاد انتظار ندارم ک بهم برسونه
اگرم نرسونه اونقدر لوس نیستم ک قهر کنم!
بعضیا هستن وختی درس میخونن ب بقیه نمیرسونن
ولی وختی نمیخونن...............
خودمم شاید وختی درس بخونم(ک ب هزاران سال پیش برمیگرده! :D)وسوسه بشم ک تقلب نرسونم ولی هیش وخ اینکارو نکردم
کلا وختی همه با هم تقلب میکنیم فضای گرم و صمیمی رو تو کلاس احساس میکنم

igin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شاهرود
دانشگاه
صنعتي شاهرود
رشته دانشگاه
حسابداري _روان شناسي