• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

منابع کنکور (دین و زندگی)

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : منابع کنکور (دین و زندگی)

به نقل از smart-s :
اگه کتاب درسی رو کلا بذاریم کنار از روی گاج نقره ای بخونیم اشکالی داره؟
گاج نقره ای کتاب رو بازنویسی کرده کلا :-? یعنی اونو که بخونید به عبارتی کتاب رو خوندید دیگه شما.فقط دقت کنید که مثلا اون پیام آیات خود کتاب که بعد آیه ها تو جدول میاد اونا خیلی مهم ترن نسبت به نکته هایی که زیر ایات نوشته.البته اون نکته های زیر آیات هم خیلیاشون از تو سراسری گرفته شده نکته ـش.یعنی اونقدرام بی اهمیت نیست:D یه سری هم تالیفی داره بهرحال.
من خودم کتاب درسی نخوندم کلا.

saba7501

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
شیراز
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی ، کامپیوتر و شیمی و ادبیات
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نطر من بهترین منبع سی دی اقای کریمی مال افباست من از چهل و هشت درصد به طور دیفالت رسیددم ب صد

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از smart-s :
اگه کتاب درسی رو کلا بذاریم کنار از روی گاج نقره ای بخونیم اشکالی داره؟
بعضیا مثل من باشن شاید که از روی کتاب بخونن حافظه تصویریشون کمکشون کنه. :D
اگه اینجوری نیستی همون متن گاج.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

قبول دارید سوالای دینی خارج از کتاب نیست؟

من گاج نقره‌ای داشتم. کل استفاده‌ای هم که ازش کردم یکی این بود که کل نکات آیات رو ازش درمیاوردم می‌نوشتم تو کتابم، اگه میدیدم با آیه‌ی دیگه‌ای ارتباط داره کنارش می‌نوشتم. یکی هم اینکه بعضی درساشو که مشکل داشتم توش تستاشو می‌زدم. سراسری و سنجش فقط. چون یه بار تالیفی زدم کل آرمان‌هام نابود شد. :-"

دینی فقط زیاد خوندنه! هرچقدرم که کتابای دیگه رو بخونید ولی زیاد نباشه تاثیری نداره. دینی شما از دینی 2 ( یا هر کدوم که راحتین‌ ) شروع کنین، شبی یه درس بخونین. وقتی کل کتابا تموم شد، دوباره شروع کنین. باور کنین خیلی خیلی تاثیر داره!

پیشنهاد من اینکه که نکته‌های گاج، خیلی سبز یا هر کتاب دیگه‌ای رو تو کتاب بنویسین. اینجوری حجم زیاد کتاب کمک آموزشیتون استرس نمیده بهتون!

آسمون آبی

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
حضرت آمنه
شهر
همدان

من هم گاج رو تست زدم هم نشرالگو ب نظرم گاج خیلی بهتره :) نشر الگو بعضی سوال هاش بیخودن.... :-"
بنظرتون ی کتاب تست زدن برا کنکور کافی عایا؟؟؟؟

.mary.

مریم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‌امین۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از حمیـده :
دینی فقط زیاد خوندنه! هرچقدرم که کتابای دیگه رو بخونید ولی زیاد نباشه تاثیری نداره. دینی شما از دینی 2 ( یا هر کدوم که راحتین‌ ) شروع کنین، شبی یه درس بخونین. وقتی کل کتابا تموم شد، دوباره شروع کنین. باور کنین خیلی خیلی تاثیر داره!
عاغا واقعا واقعا دینی فقط زیاد خوندن ـه. تا میتونین بخونین ـش! :-"
بعد خب من خودم چون بعد یه مدت حوصله ـم سر میرفت از یه کتاب وقتی میدیدم دیگه حال این کتاب ـو ندارم یه کتاب دیگه میگرفتم از اول شروع میکردم به خوندن ـش.بعد خوب بود. قشنگ چند دور دیگه مرور میشد. شما ـم اگه مشکلی ندارین ـو بتونین تا آخرش از رو خود کتاب درسی یا مثلا گاج که متن کتاب ـو کامل داره بخونین که خیلی بهتر ـه.ولی اگه دیدین دیگه حالتون داره از یه کتاب خاص به هم میخوره ( :-" ) یه کتاب دیگه جور کنین.از کتابخونه بگیرین، با دوست ـاتون عوض کنید کتاب ـاتون ـو هر چی...

به شخصه برای من پاسخنامه گاج نقره ای دینی خیلی خیلی مفید بود؛مفیدتر از خود کتاب ـش حتی! :-"
من معمولا 5شنبه ـای قبل آزمون اون بودجه بندی آزمون ـو از رو خلاصه ـای پاسخنامه گاج + یه سری نکته ـا تو جواب ـاش داشت مثل نکات کلیدی یا اشتباه نکنیم یا شگرد طراح ـو از این جور چیز ـا. کلا یه سری مطلب ـای خاصی تو کادر داشت که خیلی مفید بودن.من لزوما تست مربوط به اون نکته رو نزده بودم ولی از نکته ـاش استفاده میکردم.کتاب مفیدی بود خلاصه!

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

دوستان من یه جامع نشرالگو دارم به نظرتون گاج انقد بهتر هست که گاج هم بخرم؟

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

تکرار کنم که دینی فقط زیاد خوندنه.

حجم عظیمی از اون گاج نقره ای گفتن مفاهیمی ه که بنظر من هرکسی از خوندن جمله ی کتاب میتونه برداشت کنه و نیاز نیست سه خط نکته اش رو شرح بده. و واقعا این حجم برای یه درس عمومی ساده متناسب نیست وقتی شما میتونید این وقت رو بذارید و یه کتاب تست بیشتر کار کنید برای شیمی یا زیست.

شاید ضروری تر از بقیه داشتن یه کتاب ایات و روایات باشه که ه بار ایه ها رو از اون نظر بخونید. که زیاده. اما من از ایات نشرالگو خوشم میومد.
و توی تست ها هم همون تستای سراسری مفاهیم مهم هرسال رو نشون میدن. یعنی شما اگر دو سه ماه اخر تستای سراسری و سنجش گذشته رو بزنید ، سر کنکور گزینه های اشنای خیلی زیادی خواهید دید.

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

دقیقا نکته ی اصلی ش در کنار کتاب خوندن همون خوندن از روی آیات و روایات و آشنا بودن با یه سری اصطلاحاته مثل حرمت
که من یکی دو تا آزمون سر اینکه نمی دونستم یعنی چی تستاش رو اشتباه می زدم تو سال دوم :D
کتاب خوندنش هم تکرار چندانی نمی خواد از قضا و یکی از خوبی های خوندنش اینه .
چند بار که بگیری دستت و یکم با حوصله بخونی استیکس این یور مایند :D

بعد هفته های آخرم خیلی روش تاثیر گذاره که می شینی 30 درصد بودجه بندی رو یه هفته ای می خونی ،
اما عزیزانم شما تا وقت دارید شروع کنید :-"" :-رفع بد آموزی

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(') امیــ(')
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از arvin.a :
دوستان من یه جامع نشرالگو دارم به نظرتون گاج انقد بهتر هست که گاج هم بخرم؟

نشر الگو رو به یکی قالب کن ؛ برو گاج بخر. :-" #تضمینی.

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از ˙·● ๖ۣZα┣-┫я Å ●·˙ :
نشر الگو رو به یکی قالب کن ؛ برو گاج بخر. :-" #تضمینی.
ممنون :D

دوستان چرا این تاپیک نظرسنجی نداره؟

fatemeh.fa

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشووووووون

گاج از همگامان هم بهتره یعنی؟

Ham!D ShojaE

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان جابرابن‌حیان
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی آی‌تی

من، به عنوان یه شاخ عرصه‌ی دین ‌وزندگی کنکور که دابل کردم امسال؛ (حضار: خب می‌‌خوای بقیه‌ی درصدات رو هم بگو به جز دینی)، شما را نصیحت می‌کنم به گاج نقره‌ای درطول سال، گاج خط ویژه در هفته‌ی آخر، کتاب درسی در دوروز آخر.

sansa

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زنجان
شهر
زنجان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شهرسازی

توی دینی گاج طوسی حرف اولو میزنه
خط ویژه اش عالیه برای جمبندی

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Ham!D ShojaE :
من، به عنوان یه شاخ عرصه‌ی دین ‌وزندگی کنکور که دابل کردم امسال؛ (حضار: خب می‌‌خوای بقیه‌ی درصدات رو هم بگو به جز دینی)، شما را نصیحت می‌کنم به گاج نقره‌ای درطول سال، گاج خط ویژه در هفته‌ی آخر، کتاب درسی در دوروز آخر.
حالا یجوری میگی شاخم یکی ندونه انگار دینی 93 رو صد زدی :- "

Mohsen S

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گیلان

گاج سوالی که کنکور تجربی درباره تاثیر آگاهی به ماهیت جهان برای آمادگی در حضور در پیشگاه الهی پرسیده بود رو در پاسخ یه اندیشه تحقیق نوشته بود بقیه کتابا جواباشون عینا این نبود چون از روی کتاب رهنمای معلم نوشته نشدن
به گاج اعتماد کنین

Sent from my iPhone using tapatalk.

Mohsen S

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گیلان

به نقل از Ham!D ShojaE :
بهتر نیست بعد عید هر روز خط ویژه رو بخونیم و مرور کنیم تا خوب جمع بندی بشه ??

ShiNinG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد

به نقل از Ham!D ShojaE :
حمید؛
دوتا نکته، اول اینکه کاش به عنوان شاخ عرصه نهایی هم میومدی برامون حرف میزدی با فقط دوتا غیربیست توی کارنامه نهاییت از تجربیاتت استفاده میکردیم.
دوم اینکه اگه تو نبودی من به کی فحش میدادم بعد امتحان نهاییام که همه رو جز دوتا بیست شده با اندکی مطالعه و تازه بمنم میگف همینطوری میشم :|
این حرفا تو دلم بود گفتم بگم یه جا :-بغض :-آه

Mohsen S

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گیلان

خیلی سبز بازنویسی کرده پاسخ تشریحی هم قراره شهریور چاپ کنه

August McJoseph

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاش II
شهر
مشهد
پاسخ : منابع دین و زندگی

برای دینی نظر شخصی من اینه گاج نقره ای بخاطر تست نامرتب و زیاد خیلی مناسب نیس، آدم همیشه برا عمومیا بزور وقت میذاره و کتابای زودبازده تری که تورو به ۹۰و۱۰۰ نمیرسونن اما میتونن برات حدود۶۰تا۸۰ رو بیارن بهتر هستن
برای همین نظر شخصیم اینه برا منبع روش مناسب برا یه کنکوری که هدف حتمن رتبه شدن رو نداره اینه که ابتدا به مرور شبی یکی دو درس از دینی رو مطالعه بکنه از کتاب(حداکثر همراه مقداری پیام آیات) و بعد اتمام هرسه کتابش در طول سال تحصیلی جای گاج نقره ای سراغ خط ویژش گاج بره تستای مرتب تر و کمتر و کافی ای رو داره و اواخر قبل کنکور هم صرفن از گاج نقره ای همون خلاصه های تهش رو مطالعه کنه برا مرور ذهنی. جواب میده.

بالا