• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

هزار راه نرفته [باید‌ها و نبایدها از زبان باتجربه‌ها]

وضعیت
موضوع بسته شده است.

farhid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
مرحله 1 کامپ
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار
پاسخ : هزار راه نرفته [باید‌ها و نبایدها از زبان باتجرب

به نقل از sadlove :
چی چیو بذارین کنار ؟ :O

نه عاقا . هندسه فصل تشابهش سخته . بقیه فصلاش مخصوصن فصل اخرش اسونه فقط یه مشت فرموله !

بچه ها هیچ فصلیو حذف نکنین . ممکنه چیزاییو ک خوندین ازشون سوال سخت بدن نتونین حل کنین و اون فصلی ک نخوندین اسون بدن . شانسیه .

کلن حذف اینجوری برای زمان و برای کسیه ک خیلی دیر شروع کرده و واقعن نمیرسه همه مباحثو بخونه . کسی ک از مهر یا تابستون شروع میکنه باید همه مباحثو بخونه..

اخه هندسه دو ساله ب طور مسخره ای سخت شده حیفه بخونن و نتونن حل کنن
من به شخصه اگه به سال کنکور برگردم دیگه هندسه نمیخونم و بیشتر برا دیف و حسابان و البته عمومیا وقت میزارم

تا میتونین عمومیارو خوب خونین

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

به نقل از AeroDynamic :
از نظر من هندسه پایه رو کلا بذارید کنار...

الله اکبر!چه راهنمایی‌ایه آخه. :))

ببینین تست‌های هندسه پایه می‌تونن طوری باشن که به هیچ عنوان توی وقت سئوال نتونین حلش کنین و فقط برای رد کردن گذاشته باشن و ممکنه هم ساده باشن.الآن اصلاً زمان حذف درس نیست.زمانی باید حذف کنین که نزدیک کنکور شدین و هیچ ایده‌ای درمورد یک مبحث ندارین.(من هیچ درسی رُ حذف نکردم تا جایی که یادمه به نظرمم کار خوبی نیس حداقل الآن.)

شبنم...

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(مادر)
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
94

امتحانات دی برنامه ی خوابتونو بهم نریزید
اینکه شب امتحان بیدار بمونین و یا بیشتر بخوابین
بعد از امتحانات چن وقت درگیر میشین واس برگردوندن اوضاع

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT

1.فقط سوالای سختو علامت نزنین ترجیحا سوالایی که به نظر حالت ترکیبی و جمعبندی چنتا مطلبو داره هم علامت بزنین واسه جمع بندی

2.قبل هر درس خودتو سرکلاسش تصورکنی درحال گوش دادن و اسم درسو چن بار تکرار کنی واسه تمرکز بیشتر سرکلاس

3.درسای حفظی رو سعی کنین براشون از حافظه نوشتاریتون استفاده کنین اگه سختتونه(البته زمان بره ولی خب تداومش بیشتره به نظرم)

4.قبل خواب حتما به هدفتون فک کنین و خودتونو تو اون حال تصور کنین

5.هدفارو ذره ذره افزایش بدین

6.اگه سال سوم هستین ---》سعی کنین در کنار درس شعر حافظ و اینا بخونین برای آشنا شدن با متنای ادبی و شیوه برداشت ازونا

7.بعد یکم درس خوندن اگه دیدین تمرکزتون کم شده رو مبحث و اینا به نظرم با آهنگ درس بخونین موثره(من خودم آهنگ متن دارو ترجیح میدم.البته به نظرم ماکسیمم نیم ساعت الی 45 دقیقه این کارو بکنین)
8.شیمی محاسباتی زیاد حل کنین.فیزیکم تمرین به نظرم زیاد حل کردن براش خیلی کمک میکنه کلی خدایی واسه ریاضی به نظرم زیادیش تا این اندازه مهم نیس

حذف کردن درسم حداقل تا یکی دوماه قبل کنکور به نظرم خیلی مسخرس...
سعیم کنین به این جمله که "اگه تلاشتو بکنی نتیجه میگیری"ایمان بیارین

×متوالی.

-mina-

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میانه
دانشگاه
اهواز
رشته دانشگاه
دامپزشکی

حتماً حتماً از الآن که آزمون میدید هر سوال رو بلافاصله تو پاسخنامه وارد کنید یا نهایتاً هر ده تا رو ؛ نگذارید برای چند دقیقه ی آخر

برای اینکه اشتباه محاسباتی تون هم کم شه ؛ محساباتتون رو بیارید روی کاغذ

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

کسایی که کانون ازمون میدن

دروس عمومی و زیست

بعد ازمون سوالاتی که غلط زدید از زبان و دینی و ادبیات رو یه جا بنویسید و نکته هاشو وارد جزوه یا خلاصه یا کتاب کنید

خیلی تاثیر داره

-mina-

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میانه
دانشگاه
اهواز
رشته دانشگاه
دامپزشکی

اگه کانون آزمون میدین الآن که نیمسال دوم شروع شده درس زوج پایه تون رو که نیم سال اول میزید رو الآن بزنید
**
یکی از دوستای من صبحا یک ساعت قبل از مدرسه دینی و آیه ها رو میخوند و دینی رو 100 زد ؛ حالا این یک ساعت رو میتونید برای چهار تا درس عمومی یا فقط یک درس بزارید خیلی میتونه موثر باشه

ZDM

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
فرزانگان
سال فارغ التحصیلی
94

دوستان عزیز :)
این سه ماه یعنی تمام تلاشتون رو تو دوسال قبل میخواید برداشت کنید از دستش ندید واقعا
من به شخصه اگه همین سه ماهو ول نکرده بودم خیلی وضعیتم بهتر بود
شده روزی 16 ساعت بخونید روزی 5 ساعت بخوابید ولی در حد مرگ بخونید این سه ماهو
اینقد درگیر حاشیه های ترمیم معدل و فلان نشید
نیم سال دوم برنامه ی کانون خوبه مث زیست و فیزیک و ریاضی به نظر من اینارو باهاش بخونید
هفته ی اخر مونده به کنکور رو هم شل نگیرید درس های حفظی مث قیدای زیست و دین و زندگی و تاریخ و فرمولارو بخونید
این یه هفته ی آخرم خیلی مهمه خیلی
لپ کلام این سه ماهو پترکونید :)

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

شاید زیاد مرتبط نباشه ولی با توجه به حرف بزن ها دارم میگم.

بچه ها شما تا میتونین خودتونو تو این دو،ماه و خوردی بکشید تا بهترین نتیجه رو بگیرید، و مطمءن باشید بعدش یهویی همه چیز خوب میشه حس خوبی خواهید داشت که از راهنمایی به این ور به خاطر استرسا نداشتید.
به خودتون بگید الان وقت تنبلی و استراحت نیست.
خود من اخرا شل شده بودم. این کارو نکنید.

.mary.

مریم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‌امین۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

اگه حس می‌کنین تو یه مبحثی اشکال دارین یا فکر می‌کنین برای یه مبحث احتیاج دارین تست ـای بیشتری رو کار کنین؛ به تبادل کتاب و تست بین دوست ـاتون فک کنین!
از یکی از دوست ـاتون که هم‌سطح خودتون باشه تقریبا، و تو اون مبحث تست ـای یه کتاب دیگه رو کار کرده‌باشه، کتاب ـش رو بگیرین و تست ـای مارکدار اون بشر رو بزنین! با این که تعداد تست ـا کم و محدود ـه ولی خب تست ـای مناسب ـی هستن اصولاً!

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

من تکرار میکنم که جمع بندی عمومی رو حتما شروع کرده باشید

بگذره بیشتر از این ، وقت نمیکنید بخونید ها ... مهم نیست که تا الان خونده باشید همه شو

مباجئی رو که خوندید با کنکور عمومی دادن مرور کنید و کنارش اونایی که نخوندید رو بخونید

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
کنکور عمومی

اگر یک عمومی رو تا حالا نخوندید با بد خوندید بهتره برید بخونید به جای این که تستهایی رو بزنید که بلد نیستید ، چون پاسخ نامه کنکور عمومی چیزی به شما اضافه نمیکنه.مگر این که درسشو خوب بلد باشید و بخواهید ایرادات و ظرافت کار دستتون بیاد.
من مدت یک ماه هر روز 4ساعت صرف کنکور عمومی و تصحیحش کردم و شاید اشتباه ترین کار دوره خوندن کنکورم بودم، بقیه عمومی خونده بودن بلد بودن ایراداشونو پیدا می کردن، من نصفه نیمه خونده بودم، با خوندن پاسخ سوالا چیز کاملی دست گیرم نمیشد.

m0rvarid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان مرکز طهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
تا مهر نود و دو که اومدم تجربی، المپیاد ریاضی بودم

خیلی جدی با جسمتون صحبت کنید و متقاعدش کنید که باید آروم باشه.
شما قبل آزمون هم هر چقد تنقلات مغذی خورده باشید و حتی کلی خوراکی هم ببرید سر آزمون یه انرژی محدودی رو دراختیارتون میذاره. که نباید بخاطر لرزش دست و پاتون یا تپش قلب و نفس نفس زدن صرف تامین انرژی ماهیچه های اضافه بشه. این جوری میشه که مغزتون کم میاره و سردرد میگیرید.
بین نوشیدنی ها چیزی که من همیشه همراهمه آب انبه ست که قند زیادی داره به نظرم خیلی مفیده.
اگرم سر دردای بدی میگیرید و عادت دارید به کدئین خوردن، کدیمال اکسترا (استامینوفن کافئین) رو امتحان کنید. هم سردردتون رو زود خوب میکنه هم بجای اینکه سر جلسه خواب آلودتون کنه باعث میشه سر حال تر شید. فقط حواستون باشه یهو شب ازش استفاده نکنید بی خوابتون کنه.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

سال دیگه یه هفته ب کنکور فک میکنین چ حالی دارین ؟ (:
حتی ب موقعیتتون فک کنین راضی هستین ؟ نیستین ؟ ..

فقط یه هفته مونده بعدش آزادین.. کتاباتونو کنار نذارین.. میدونم بلدین.. میدونم حالتون از اون کتابها داره بهم میخوره.. ولی فقط یه هفتس.. پشت این یه هفته همه عمرتونع.. دو تا سوال هم دو تا سواله.. حفظیا رو خوب مرور کنین ریزه کاریا یادتون نره..(: سوالایی ک حس میکنین توانایی ج دادنشو دارین ولی بیخیالش شدین رو کار کنین . دوست من روز قبل از کنکور هم خوند چیزای جدید شب امتحانی الان پزشکی کاشانه یکی هم کلاسیام هفته اخر دینیو خوند دینیو 88 زد (: ب شیوه خودتون بخونین اگه شب امتحانی بودین بخونین نخونده ها رو اشکال نداره..

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا