• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

هزار راه نرفته [باید‌ها و نبایدها از زبان باتجربه‌ها]

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sh.n1996

شراره
نام مرکز سمپاد
دبیرستـ۱ن‌ فرزانـگان‌ امین
شهر
اصفهـــان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
خاطره شد دیگه:دی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
پاسخ : هزار راه نرفته [باید‌ها و نبایدها از زبان باتجرب

آخه کلا سوالا قلمچی یاکانون یا هرجا! تیپ سوالای کنکوری تو کتابا پیدا میشه! مسئله دادن سوالا به دانش‌آموزا نیست. تقلب همه جا هست خیلیم هست.
الان متوجه نمیشم. خب بنظرت قلم چی بده. باشه. تو خودت بنظرت کدومش خوبه؟
داریم اسپم میدیم رسما!

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

به نقل از BlueFlare :
آخه کلا سوالا قلمچی یاکانون یا هرجا! تیپ سوالای کنکوری تو کتابا پیدا میشه! مسئله دادن سوالا به دانش‌آموزا نیست. تقلب همه جا هست خیلیم هست.
الان متوجه نمیشم. خب بنظرت قلم چی بده. باشه. تو خودت بنظرت کدومش خوبه؟
داریم اسپم میدیم رسما!
گزینه دو یا سنجش. با اینکه خالی از مشکل نیستن ولی باز اعصاب آدم راحت تره!

.mary.

مریم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‌امین۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

من یه پیشنهادی بدم به ـتون.
از همین حالا رو محاسبات ـتون کار کنین حتما. همین حالا منظورم حتی نهایی ـای امسال ـتون ـه. تو خونه که سوال حل میکنین ماشین حساب نزارین بغل‌دست ـتون.
بعد برا تست که ماشین حساب ـاتون ـو به قول بهمن‌بازرگانی بشکونین. :))
کار کنین رو "دقت" و "سرعت" محاسبه ـتون.
بعد مثلا خب یه چیزایی شاید الان واضح باشه که مثلا 19×17 رو نیاین بنویسین زیر هم عوض ـش 17×20 رو حساب کنین 17 تا ازش کم کنین؛ ولی بعدا ممکن ـه تو شرایط آزمون اصن به فکرتون نرسه ولی اگه از همین حالا برای همه ـی مسئله ـاتون از این کار ـا بکنین کم‌کم عادت میکنین ـو ناخودآگاه سر جلسه راه ـای سریع‌تر ـو انتخاب می‌کنین.

ولی به هیچ عنوان دقت رو فدای سرعت نکنید .

lllllllll

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
xzx
شهر
xasa

عاقا من تا الان کنکوری نبودم و شخصن تجربه ندارم ... ولی میخوام تو این تاپیک یه چیزی رو بگم..
اون متن رو هم خوندم... چندت مورد میخوام بگم...
1. تقلب و کانون زیاده یعنی بیشتر از جاهای دیگس... یکم تو اینستا بگردید پیج های بیشماری رو میبینین که سوال میروشن... من این موضوع رو عید فهمیدم و دروغ نگم واقعا شل شدم.. پس اول از همه بهتره بش فکر نکنیم.. بعد دقت کنین یه معمولا یه قشر خاصی تقلب میکنن و ممن کمتر دیدم کسی که تقلب کنه و تراز بالای 7000 داشته باشه... و کسی که بتونه شب ازمون جوری سوال ها رو حل کنه که بالای 7000 بشه ببخشید ولی خره که تقلب میکنه... پس اگر تاپیک رتبه ی مورد نظر و اینا از ته دل افراد نوشته شده باشه ، باتوجه به این که اکثریت کانون گرا هستن میتونی بگیم که رقیب های جدی ما کم نشدن.. صرا یه سری سیاه لشکر پشت سرمون قراره باشن که به نظرم بودنشون مفیده.. با کسب رتبه ی خوب با تلاش این سیاه لشکر ها با بالا بردن جامعه اماری بهتون اعتماد به نفس میدن که هرچند کاذب ولی مفیده! حس رقابت میده..
2. من برنامه ی تابستون کانون رو نپسندیدم و اینو تو همه جای سای ذکر کرد.. ولی برنامه ی مهر به بعدش به همراه این که همه اطرافیان جدی توی این ازمون هستن و البته 2 هفته یه بار بودنش به نظرم عالیه هم نباشه به جوری هست که بشه بش اعتماد کرد یکم برنامه از بهمن بد میشه که احتمالا بتونیم با شخصی سازی رفعش کنیم..
3.میگین خیلی ااز کانون نتیجه نمیگیرن.. اره نمیگیرن و البته این نظر ما از دوره.. نزدیک نما شاید کمی خوشبینانه تر باشه... کسانی رو دیدم که در زندگی شخصی خودشون با تراز 4000 موفقن.. چون همینقدر رو میخوان .. شاید دورنما بیرحماه باشهه ولی شاید و بازهم تکرار میکنم شاید از نزدیک راضی باشن افراد..
4.من امسال سعی کردم خودم رو با خودم مقایسه کنم و تا حدی هم موفق شدم.. شما لازم نیست به رتبه یا حتا به ترازتون نگاه کنین شما یه 100 واسه خودتون در نظر میگیرین و بعد به اون میرسین.. این یعنی همون هدف گذاری پس نباید امسال حداقل اعصابمون خرد بشه به خاطر این چیزا که به قوله شما تقلبه همش :) من یه کاری کرد م امسال و واقعا راضی بودم.. به پشتیبان م میگفتم که قبل از این که کارناممو بگیرم جای رتبه و اینام رو مخدوش(؟) کنه که من نبینم... فقط تراز باشه با درصد ها.. این خوب بود به نظرم..

5. سوالا هر موسسه ای بازم مخصوصا کانون استاندارد نیست.. من با یکی از پشتیبان هام ارتباط نزدیکی داشتم و ایشون ذکر کردن که همه میدونن که تقلب هس . همه میدونن که بعضی جاها زمان بیشتر میدن و البته میدونن که سوال ها اکثرن استاندارد نیست و شاید جواب سوال غلط باشه.. اشکال علمی یا گیر دادن الکی به متن باشه(حتی گیر غلط) ( منظور از همهه ، همه ی کارکنان کانون در کل کشوره) و ان موضوع به ما پشتیبان ها اعلام میشه حتا ولی به خاطر تنش دانش اموزا(مثلا شل شدن خودم) هیچ کس به شرکت کننده ها اعلام نمیکنه پس این نامه ی اقای امیر زیادم چیز جدیدی نبوده..

به نظرم دیگه نباید به خاطر همه ی اون بدی هایی که درباره ی کانون گفتم ناراحت باشم جبران شد :)
من خودم نمیدونم قراره تابستون رو چه کنم ولی در طی مدارس قطعا کانون رو انتخاب میکنم...

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
بایدها

بهترین کاری که من کردم این بود که زیاد تو انتخاب هام سرک نکشیدم، گزینه 2 رو توی مدرسه میدادیم، منم مثل بت بهش نگاه کردم، حتی یک هفته ام ازش عقب نیفتادم. نمیگم همه چی پرفکت،من اصلا تابستونم پیشم مقداریش رو تو باشگاه بودم، پایه هم ضعیف در بعضی دروس، ولی برای خودم حداقل هایی رو گذاشته بودم، مثلا کل تستای سبز زیست اون فصل های ازمون+ستاره دار فیزیک گاج سفید ،مضرب 5 ریاضی خیلی سبز ، دینی خوندن کتاب و تست کتاب الگو فک کنم و الی اخر،واقعا خوب کردم

niloofar.l

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

رو این حساب که "همه قلمچی میدن" نرید قلمچی بدید! من نمیگم قلمچی بده میگم من بزرگترین اشتباهم این بود که رفتم کانون! تحقیق کنید آقا تحقیق کنید ببینید کدوم سوالای منطقی تر و شبیه تر به کنکور میدن. شاید یا آزمون سوالای جالب و قشنگی بده و تو با خودت بگی "اااا! چه سوال قشنگی!" ولی این مهم نیس مهم اینه که سوالای شبیه به کنکور تو اون آزمون باشه. اینکه جامعه آماری کانون بالاست و خودتونو میسنجید و اینا چرته. تجربه ثابت کرده ها! برید تو سایتش ببینید که هم تراز بالا 7000 داریم که رتبه اش خیلی بد شده هم تراز زیر6000 که رتبه اش خیلی هم خوب شده. در مجموع شاید با یه تخمین 200-300 تایی بشه گف به رتبه تون نزدیکه ولی همونم شاید! ولازم به ذکره که این جامعه آماری بالا یه تعداد زیادی شون مثل دوستیه که دفعه قبل کنار من نشسته بود، گوشیش وسط آزمون زنگ زد و دختره خیلی شیک و مجلسی پاشد رف بیرون گوشیشو جواب داد و برگشت و بعد هم یه چیزی تو گوشیش به اون یه دوست گرامیش نشون داد، خندیدن یه مقدار و به آزمون ادامه دادن :) در ضمن با تبلیغاشون هم کلن کچلتون میکنن.
باز هم من منظورم این نیس که کانون بده. من اشتباه کردم رفتم کانون. به درد من نمیخورد. مثلن تا دی و اینا بد نبود بعد واقعن بد بود خیلی. به خصوص این آخر که دیگه واقعن افتضاح بود. دلایلش بماند. شما تحقیق کنید آقا. شاید به این نتیجه رسیدید که برا شما کانون خوبه. همونجور که خیلی ها هم خیلی راضین از کانون.

lllllllll

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
xzx
شهر
xasa

دلايل اين كه كانون در انتها بدتر شد رو ميشه بگي؟ كلا برنامه ي امسال به خاطر تغيير ناگهاني زمان كنكور بدتر شد ولي بازم ميشد جمعش كرد به نظرم

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

من ولی از گزینه2 خیلی راضی بودم، قلمچی رو امتحان نکردم البته

نيـــــاىْ

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

نمیشه گشت ، موارد استثنا رو پیدا کرد گفت ایناها این مثال نقض! این موسسه خوب نیست ترازاش معیار نیست!

اگه تو کانون بیشتر پیدا میشن از این استثناها که شما ازشون حرف میزنین به خاطر اینه که جامعه ی آماریش هم خیلی بیشتره.

سوالا اگه استاندارد نیست برای همه نیست. تقلب اگه بشه، روی تراز تاثیر چندانی نداره.اونی که سوادش در سطح 5000 عه و میره تراز میگیره 7000 معلومه داره تقلب میکنه. شما برای چی باید حرص بخورین که حالا این رفت تقلب کرد؟ چیزی که شما باید معیار مقایسه قرار بدین ، خودتون و اطرافیانی هستن که شرایط مشابه شما دارن.

× در کل توی بررسی کارنامه هایی که آزمون های موسسه ها و کنکور رو دادن و مقایسه ی این کارنامه ها، شما فقط چندتا معیار عددی میبینین، نمیدونین که این افراد چه شرایطی داشتن موقع آزمون دادن و موقع کنکور دادن.

کانون دادن مزیتش اینه که شما خودتونُ با اکثریت میسنجین . و این سنجیدن صرفن منظورم رتبه و تراز نیست. بررسی سوالا، پیش رفتن طبق یه برنامه و سنجیدن خودتون توی میزان پیشرویتون طبق اون برنامه و خیلی چیزای دیگه.

×× اون چیزی که نیلوفر گفت خیلی درسته که شما با چه موسسه ای احساس راحتی میکنین. اینایی که بچه های سالای بالاتر و مشاورا و معلما میگن صرفن یه لیدِ. یه اینتروعه . شما بر حسب این لید ها باید ببینین چه تصمیمی درسته . اونی که سر جلسه کنکور میشینه شماعین نه کس دیگه.

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از MALICE :
1-قلمچی ثبت نام نمیکردم
2-قلمچی ثبت نام نمیکردم
3-قلمچی ثبت نام نمیکردم
1- کم کاری خودم رو پای موسسه های کنکور نمینداختم.
2- به خاطر دو تا تراز روحیه مو از دست نمیدادم و بازم تلاش میکردم.

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

94ای های عزیز، الان هنوز شوک زده این و دارین دنبال مقصر میگردین. بیاین و تو این لحظاتِ اولیه بعد کنکور کسی رو درباره سال بعد راهنمایی نکنید :D بذارین یکم خودتون آروم شین بعد :-"

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

نظر من به عنوان يك كنكوري 94 و شايد حتي پشت كنكوري 95:

اگه بخوام دوباره كنكور بدم:
1. قطعا اينترنت رو قطع ميكردم
2.(خييييييليييي مهمممم) اين يه سال رو دنبال دوست دختر/پسر نباشين اگه هم الان دارين بش بگين اين يه سال بيخيالتون شه
3.هييييييچ درسي رو دقت كنيد هيييييييچ درسي رو حذف نكنيد
4.به حرف اطرافيان كه ميگن اين درس سخته اون درس سخته اينا اصلا گوش نكنيد
5.اينقدر به فكر اين كه مدرسه داره بهتون ظلم ميكنه و نميذاره شما بريد خونه و ... نباشيد
6.قلم چي بريد اما بدونيد كيفيت سوالاش آشغاله و ترازاش هم همه فيكه پس اصلا به تراز و رتبه نگاه نكنيد اصلااااااا
7.كلاس هايي كه لازم داريد رو بريد نترسيد يك سال پول خرج ميكنيد تا آخر عمر بهره ميبرين
8.دوستان رمز موفقيت فقط و فقط و فقط تداومه يعني به نظر من شما اگه از اول تابستون تا روز آخر روزي 6 ال 8 ساعت درس بخونيد 2رقميه رتبتون
تعجب نكنيد به خدا درس نميخونن(رقيباي شما فقط زير 1000 هان بالاي 1000 كلا درس نميخونن حداقل تو منطقه 2)
9.گگگوووووووووووووور باباي امتحانات نهااااااايييييييي
10.كسايي كه فاز منفي بهتون ميدن رو بدون شك از ليستتون خط بزنين (قدرت نه گفتن رو داشته باشين)
11. داوطلبان پسر يه يه سالي رو كارايي كه هميشه ميكردين كم تر بكنين (جمله سنگينه ولي نميتونم مستقيم بگم :-[ :-[ )
12.دوستان اينقدر دنبال اين كه اين معلم خوبه يا اون نباشين خط يكي رو بگيرين باش برين
13.فقط و فقط يك برنامه داشته باشين از همين الان تكليفتون رو روشن كنيد مدرسه يا قلم چي يا گزينه 2 يا ......
14.سعي كنيد با والدينتون خيلي تنش نداشته باشيد
15.دوستان تمام موسسات و ... جو ميدن كه شما فك كنيد حالا كنكور چي هست و ... به خدا يه آزمون معموليه ... درس بخون آزمون بده
16. تو رو خدا كم كاري نكنيد روزي حداقل 6 ساعت رو حتما بخونيد

موردي بود بعدا اضافه ميكنم...

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

1- نت نیاین
2- مثل آدم درس بخونید
3- در رشته دلخواه و دانشگاه مورد علاقه تان تحصیل کنید

به جان خودم همش همینه
:))

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

فعلاً به نظر من اون مدتی که بهتون برای تعطیلات میدنُ فقط تفریح کنین یا اگر فکر میکنین بهتون اعتماد به نفس میده یکی دو روزشو بخونین.انقدر وقت دارین در طی سال این چند روز هیچه عملاً در مقابلش.مخصوصاً اینکه خب نمیشه منکر این شد که امسال احتمالاً خیلی نمیتونین اونقدر که میخواین تفریح کنین.البته لازم به ذکره من امسال بیش از هر سالی تفریح کردم. :D صرفاً چون علافی هامُ تبدیل به تفریح واقعی کردم.علافی نکنین لطفاً.تفرح کنین.
همین فعلاً.به نظرم با توجه به اینکه هنوز تو فاز نهایی این زوده واسه یه سری حرفا. :D

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

اگه کتاب دسته دو میگیرید حتما تحقیق کنید که ویرایش جدیدش تغییر آن چنانی نداشته باشه.
برای کلاس و مشاوره و اینا هم تو چشم و هم چشمی نیوفتین.خوب تحقیق کنید.مثلا یه دبیر زیستی تو شهر ما خیلی معروفه.سر همین خیلیا باهاش ور میدارن این آقا هم از عید به بعد میپیچونه کلا.در این زمینه حتما خوب مطمئن باشید که آره من به کلاس با فیلان دبیر برای فتسیان درس نیاز دارم.

××سال کنکورم اینجور نیس که فک کنید آره دیگه کلا همه چی تعطیل،فقط و فقط درس.شما با یه برنامه معقول میتونید کلی استراحت هم داشته باشید و درستون هم خوب باشه.که البته بستگی به هدفتون ـم داره دیگه.
در کل متعادل باشید.یه جور نباشه که یه روز جوگیر شید و سیزده ساعت بخونید یه هفته ول کنید.
××× هیچوقت هیچوقت مغرور نشین.مطمئنم خیلیا بخاطر مغرور شدن و تنبلی کردن این اواخر کمتر از اون چیزی شدن که میتونستن بشن.هیچوقت قانع نباشید.بخونید و برید بالاتر.

empress

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهـــران
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق

۱.ساعت مطالعه رو متناسب با توانایی و نیاز تون انتخاب کنید نه حرف دیگران.
۲.اصلا به رتبه و تراز گیر ندین.آزمونا رو تحلیل کنین.
۳.چند منبعی نباشید!نرین اول کار چندتا کتاب بگیرین واسه هر درس همه رو نصفه بخونین.
البته منظورم این نیست که واسه همه درسا یه کتاب بگیرین ولی با یه کتاب هم می شه موفق شد!
اشتباهاتی که خودم کردم. :D

NT

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
NEYSHABUR
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
Amirkabir University of Technology
رشته دانشگاه
computer eng.

۱-هیچ وقت....
هیچ وقت...
باز هم تاکید میکنم....هیچ وقت فکر نکنید که دیگه وقتتون تموم شده و از این به بعد دیگه به چیزی نمیرسین.....الان شاید فکر کنید که این حرفا خنده داره و اینا ولی توی سال کنکور اگه چشمتون به چند نفت بیفته که مثلا تابستون بیشتر از شما درس خوندن یا پایه شونو بهتر از شما بلدن یا هر چیز دیگه ممکنه روتون اثر بذاره...خئلی مهمه که به هم نریزین با این افکار فقط تلاش مستمر و معقول (یعنی مثلا این که من تابستون روزی ۱۴ ساعت درس میخونم معقول حساب نمیشه) داشته باشین.....و اگر هم یهو وسط سال شد و دیدین که تا حالا در خواب ناز بودید باز هم کاملا مطمئن باشین که از همون جایی که وایستادین تا روز کنکور حتی هفته ی اخر میتونین کلی شرایطتون رو بهتر کنین.....دقت کنید که من نمیگم یه مدت بی خیال باشید و بعد تازه شروع کنید ولی اگه اتفاق افتاد نگران نشید.....فقط به جلوتون نگاه کنید
گرچه که الان دیگه مهم نیس ولی فکر میکنم شخضا بیشترین ضربه رو از این خوردم که مثلا وقتی تابستون تموم شد فکر کردم دیگه با بعضی درس ها نمیرسم بعد که ترم یک تموم شد فهمیدم که از اول مهر چقد وقت داشتم و همینطور بقیه سال.........
۲-اگه تابستون نمیخواین درس بخونین یا کلا به هر طریقی نمیخواین خئلی به خودتون فشار بیارین حد اقل چند تا درس و مبحثی که توش مشکل دارین یا سرعتتون کمه یا به هی طریقی میلنگه رو به حد خوبی برسونین....مطمئن باشین خیلی خیلی مفید خواهد بود
۳-روی درس خوندنتون وسواس به نداشته باشید....با دقت بخؤنین ولی خئلی رو درس نمونین من این قد تابستون با وسواس درس خوندم که یک کتابم نتونستم کامل تموم کنم.....نکنید شما این کارو....از الان نمیخواد بگین یه جوری بخؤنم که تا کنکور یادم بمونه.....حالا تو طول سال کلی دور میکنین درس هارو....
همین دیگه فعلا...

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

به نقل از NT :
هیچ وقت....
هیچ وقت...
باز هم تاکید میکنم....هیچ وقت فکر نکنید که دیگه وقتتون تموم شده و از این به بعد دیگه به چیزی نمیرسین.....الان شاید فکر کنید که این حرفا خنده داره و اینا ولی توی سال کنکور اگه چشمتون به چند نفت بیفته که مثلا تابستون بیشتر از شما درس خوندن یا پایه شونو بهتر از شما بلدن یا هر چیز دیگه ممکنه روتون اثر بذاره...خئلی مهمه که به هم نریزین با این افکار فقط تلاش مستمر و معقول (یعنی مثلا این که من تابستون روزی ۱۴ ساعت درس میخونم معقول حساب نمیشه) داشته باشین.....و اگر هم یهو وسط سال شد و دیدین که تا حالا در خواب ناز بودید باز هم کاملا مطمئن باشین که از همون جایی که وایستادین تا روز کنکور حتی هفته ی اخر میتونین کلی شرایطتون رو بهتر کنین.....دقت کنید که من نمیگم یه مدت بی خیال باشید و بعد تازه شروع کنید ولی اگه اتفاق افتاد نگران نشید.....فقط به جلوتون نگاه کنید
گرچه که الان دیگه مهم نیس ولی فکر میکنم شخضا بیشترین ضربه رو از این خوردم که مثلا وقتی تابستون تموم شد فکر کردم دیگه با بعضی درس ها نمیرسم بعد که ترم یک تموم شد فهمیدم که از اول مهر چقد وقت داشتم و همینطور بقیه سال.........
برای تکمیل حرف دوستمون
من فیزیک و 2 خرداد تو کنکوری که از خودم گرفتم 8 درصد زدم
21 خرداد که آزمون دادم تقریبا 70 درصد یه کوچولو بیش تر زدم
هر کی بهتون گفت وقتتون تمومه بش بگید برو کوچووووولوووو تو نمیخواد برا من وقت تعیین کنی :D

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

تحت تاثیر حرف دوستاتون در این مورد که " واااااای کلاس فلان معلم رفتم، فلان جور درس می‌ده، انقد طرفدار داره، جزوه داره و ... " قرار نگیرید! تابستون وقت خوبیه برای اینکه توانایی های خودتون رو بشناسید. اگه دیدین تو یه درسی واقعا ضعیفید، آره برید براش کلاس. ولی باور کنید اینقدری که درس خوندن ِ خودتون می‌تونه براتون مفید باشه، وقت تلف کردن تو این کلاس و اون کلاس اصلا خوب نیست.

از همون اول رویایی فکر نکنین که بعدا ضربه بخورین. چه تو انتخاب رشته و دانشگاه، چه تو میزان درس خوندن و چه تو تعداد منابعتون! متعادل رفتار کنید.

سعی کنید ترجیحا سمت اون آدمایی که انرزی منفی میدن نرید. هرگونه منفی گویی روی روحیه‌تون تاثیر فوق مستقیم داره. همیشه روحیتون رو حفظ کنین و بدونین صد قدم از خیلیا جلوترین!

از تابستون شروع کنید برای کم کردن اعتیادتون به اینترنت و گوشی. :)) از مهر هم ترجیحا نیایید سایت یا بقیه‌ی جاها. باور کنین اتفاقی نمی‌افته. :))

تغذیه رو جدی بگیرید! به سلامتیتون بیشتر از بقیه مواقع اهمیت بدین. چون هرجور که مریض بشین، حتی یه سرما خوردگی ساده، از برنامه عقب میفتین و به سلامت اعصاب و روانتون لطمه می‌زنه. :D

با یه برنامه برید جلو. اگه یه موسسه رو انتخاب کردین( با تحقیق و منطق. نه صرفا گفته‌های بقیه.) همونو تا آخر برین جلو. اهمیتی هم به حرفای چرت و پرت ندین!

سعی کنین هر شب به مدت 1 ساعت، درس‌های حفظی که احتمال می‌دین وقت زیادی ببره که به یاد داشته باشیدشون رو مرور کنید. مثلا من این آخرا هر شب یکم از لغتای زبان و تاریخ ادبیات و لغات ادبیات رو مرور می‌کردم. فوق‌العاده تاثیر داشت.

ترجیحا جمعه‌ها یکی دو ساعت خوب تفریح کنید! باور کنین از برنامه عقب نمیفتین! مدام درس خوندن هم خوب نیست. محیط رو جوری بسازید که از درس زده نشین! یه سال کم زمانی نیستا! خیلیا خسته می‌شن و جا می‌زنن!

یادم بیاد می‌گم باز. :))

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا