• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری های 95 (فقط سوالات غیردرسی)

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری های 95 (فقط سوالات غیردرسی)

سلام
بچهه ها یه مشکل پیش اومده گفتم بگم ببینم کسی راه حلی نداره؟!
ببینید من وقتی درس می خونم همش ذهنم یه نقطه دیگه متمرکزه.یعنی مثلا رو برگه ای که رو زمینه یا دفتری که کنار دستمه.همش احساس می کنم اصلا تمرکز ندارم .قبلا این جور نبودم یک دفعه این طور شد.اعصابمو خرد کرده. ~X( ~X(نمی دونم چرا اینجور شدم :(

• لایک
امتیازات: lys

@rmina@

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Frz 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز
رشته دانشگاه
پزشكي

واسه بعضي درسا ميتوني يكم با صداي بلند تر بخوني و هر چيو خوندي باصداي يه ذره بلند برا خودت توضيح بدي

+ تلقين نكن به خودت .
اگه شدتش زياد بود يه چن دقيقه درس نخون بشين يه جاي آرووم بعد باز بيا درس بخون
چيزايي كه ذهنتو در گير ميكنه يا با خونوادت درميون بذار يا بنويس رو يه كاغذ . بگو بعدا به اين موضعا فكر ميكنم

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

به نقل از @@sin :
سلام
بچهه ها یه مشکل پیش اومده گفتم بگم ببینم کسی راه حلی نداره؟!
ببینید من وقتی درس می خونم همش ذهنم یه نقطه دیگه متمرکزه.یعنی مثلا رو برگه ای که رو زمینه یا دفتری که کنار دستمه.همش احساس می کنم اصلا تمرکز ندارم .قبلا این جور نبودم یک دفعه این طور شد.اعصابمو خرد کرده. ~X( ~X(نمی دونم چرا اینجور شدم :(
طبیعیه. منم یه دوره اینجوری شده بودم. یه روشی رو امتحان کردم که شاید به نظر شما مسخره باشه ولی جواب داد. یه شیوه خاص برای تمرکز کردن انتخاب کردم! یه شیوه احمقانه شاید! به این صورت که یه دایره ی قرمزِِ فرضی توی ذهنم می کشیدم، به خودم می گفتم من تنها توی این دایره میشینم و تنها چیزی که اینجا با منه درسم ـه، بقیه افکارُ پشت مرز این دایره میذارم!! وقتی تمرکزم حتی یه ثانیه به هم می خورد اون فکر مزاحمُ پرت می کردم اون طرف ِ مرز! حتی سطل آشغالِ ذهنی داشتم، افکار متفرقه و به درد نخور و منفی رو می ریختم اونجا. شاید به نظر مسخره بیاد ولی بعد یه مدت مهارت زیادی توی جمع و جور کردن افکار مزاحم و حفظ تمرکز پیدا کردم و چند ثانیه ای حواس پرتی های ذهنی رو رفع و رجوع می کردم، مگر وقتایی که مدت زیادی درس خونده بودم و می دونستم خسته م، اونجور مواقع یه نیم ساعتی تعطیل می کردم و استراحت. در کل خیلی به این مسائل پر و بال ندین، به خودتون بگین چیز مهمی نیست، من خیلی ام تمرکز دارم! چون اگه زیادی روش زوم کنین وقعاً از "هیچ" ، یه مشکل لاینحل برای خودتون می سازین. این خاصیت سال کنکوره : )
موفق باشید : )

افخم نیا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید سلطانی 3 (1 سابق)
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

سلام بچه ها میخواستم ببینم کلا شرایط درس خوندن بدون مدرسه رفتن چه شکلیه؟؟ نمیدونم اسمشو چی میگید غیر حضوری یا یه چی دیگه ممنون

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از قـاصـدکـــ :
طبیعیه. منم یه دوره اینجوری شده بودم. یه روشی رو امتحان کردم که شاید به نظر شما مسخره باشه ولی جواب داد. یه شیوه خاص برای تمرکز کردن انتخاب کردم! یه شیوه احمقانه شاید! به این صورت که یه دایره ی قرمزِِ فرضی توی ذهنم می کشیدم، به خودم می گفتم من تنها توی این دایره میشینم و تنها چیزی که اینجا با منه درسم ـه، بقیه افکارُ پشت مرز این دایره میذارم!! وقتی تمرکزم حتی یه ثانیه به هم می خورد اون فکر مزاحمُ پرت می کردم اون طرف ِ مرز! حتی سطل آشغالِ ذهنی داشتم، افکار متفرقه و به درد نخور و منفی رو می ریختم اونجا. شاید به نظر مسخره بیاد ولی بعد یه مدت مهارت زیادی توی جمع و جور کردن افکار مزاحم و حفظ تمرکز پیدا کردم و چند ثانیه ای حواس پرتی های ذهنی رو رفع و رجوع می کردم، مگر وقتایی که مدت زیادی درس خونده بودم و می دونستم خسته م، اونجور مواقع یه نیم ساعتی تعطیل می کردم و استراحت. در کل خیلی به این مسائل پر و بال ندین، به خودتون بگین چیز مهمی نیست، من خیلی ام تمرکز دارم! چون اگه زیادی روش زوم کنین وقعاً از "هیچ" ، یه مشکل لاینحل برای خودتون می سازین. این خاصیت سال کنکوره : )
موفق باشید : )
یعنی فقط من اینجور نشدم؟؟؟؟ :-/ :-/

IIلالاII

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتی
شهر
سنندج
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق

واسه افزایش سرعت چیکار کنیممم؟ :| اینجوری باشه عملا توی کنکور به هیچی از اختصاصی هام نمیرسم که #-o :-ss

افخم نیا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید سلطانی 3 (1 سابق)
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

بچه ها خواهش میکنم جواب سوالمو هر چه سریعتر بگین .ممنون

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از افخم نیا :
سلام بچه ها میخواستم ببینم کلا شرایط درس خوندن بدون مدرسه رفتن چه شکلیه؟؟ نمیدونم اسمشو چی میگید غیر حضوری یا یه چی دیگه ممنون

صرف نظر از پروسه ش ، از جوِ رقابتی کلاس خارج شدن در بازه های زمانی طولانی می تونه بشدت ساعت مطالعه و راندمان رو تحت تاثیر منفی بذاره .یه جوریه که کسیکه کلاسها هم براش بار نداشته باشه ، همین بودن تو جمع بچه ها بصورت مفید تو سال پیش دانشگاهی کمک ش کنه.

فرآیند ش می تونه ثبت نام توی غیر انتفاعی های آسون گیر باشه بعنوان مثال .

به نقل از aliar :
واسه افزایش سرعت چیکار کنیممم؟ :| اینجوری باشه عملا توی کنکور به هیچی از اختصاصی هام نمیرسم که #-o :-ss

افزایش سرعت تابع مستقیم تسلط در مطالعه و تست زنی و نظم در فکر کردن هست . یک چیز جدا نیست که طرف بگه من درست کار کردم ولی نتیجه م بد شد چون سرعت نداشتم . ضمن اینکه سوالات " بزن برو"یی هم پیش روتون نخواهد بود تو آزمون ها و کنکور که توقع ذخیره زمان بخصوصی رو داشته باشید .

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

به نقل از @@sin :
یعنی فقط من اینجور نشدم؟؟؟؟ :-/ :-/
نه مطمئن باشید فقط شما نیستید، عمومیت دارن این مشکلات. مثلاً من وقتی درس میخوندم، درسای حفظی مثل دینی و زیست، بعد خوندن تو ذهنم مرورشون می کردم بدون اینکه حتی زمزمه کنم. در این مواقع به یه نقطه نامعلوم مثل دیوار روبرو خیره می شدم :D یه مدت تو ذهنم افتاده بود که ممکنه حواسم پرتِ دیوار و کاغذایی که روش چسبوندم بشه!! در حالی که قبل از اون اصلاً همچین مشکلی نداشتم. این یه فکر وسواس گونه بود که یه مدت افتاد تو ذهنم و خدا رو شکر زود جمع و جورش کردم. پس افکار بی فایده ای از این دستُ زود بندازین دور و آبیاریش نکنین که بعداً سخت ریشه کن شه.

drpardis

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر

سلام
من واقعا نمیدونم چطور برا ازمونام برنامه ریزی کنم یکی به من کمک کنه :((
نمیدونم چطور بین پیش پایه تعادل برقرار کنم خیلی ناراحتم خیلی خیلی ممنون میشم کمک کنین

IIلالاII

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتی
شهر
سنندج
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق

به نقل از شوکوهــ :
افزایش سرعت تابع مستقیم تسلط در مطالعه و تست زنی و نظم در فکر کردن هست . یک چیز جدا نیست که طرف بگه من درست کار کردم ولی نتیجه م بد شد چون سرعت نداشتم . ضمن اینکه سوالات " بزن برو"یی هم پیش روتون نخواهد بود تو آزمون ها و کنکور که توقع ذخیره زمان بخصوصی رو داشته باشید .
اصلا اینجوری نیستش :rolleyes:

.mary.

مریم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‌امین۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از فاطمه م. :
یکی رو فرض کنید مثلا تو چهارعمل اصلی حتی تو اعداد دو سه رقمی هم اوضاعش خرابه :)) بعد خیر سرش ریاضی هم هست. و تو این مدتی ک تستای محاسباتی هم میزده پیشرفت خاصی نکرده. چ خاکی ب سر ریزم؟ :))
فقط تمرین! هیچ چیز دیگه‌ای نمیشه گفت. حتی مسئله ـم نمیخای حل کنی بشین فقط خودت برا خودت مثا‌ل محاسباتی درست کن حل کن.دو تا عدد مثال بزن ضرب کن،جمع کن این ـا...

saeedkhorsand

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
داراب
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از فاطمه م. :
بعد یک چیز دیگه ک درسی نیست، شما هم سال کنکور چاق میشدید؟ :-<
نع
من لاغر شدم...خیلیم لاغر شدم که دیگه رفتم دکتر
الآنم دارم میرم باشگا شکمم آب کنم =))

ZDM

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
فرزانگان
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از فاطمه م. :
بعد یک چیز دیگه ک درسی نیست، شما هم سال کنکور چاق میشدید؟ :-<

من پونزده کیلو زیاد کردم خیلی نگران نباش زود آب میشه تو سه ماه تابستون
فقط سعی کن روزی ی ساعت برقصی :D

من امسال بابام برام ی دوچرخه ثابت گرفته گذاشته تو اتاق که زنگ استراحتم رکاب بزنم
خودم ی حلقه و ی توپ که واسه شکمه گرفتم تا استفاده کنم مث پارسال نشم

زﮩرا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
کِرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

یه چیز بگم در این رابطه ؛ خب این شاید خیلی احمقانست و گاها خستتون کنه ؛ ولی بین تایمای درسیتون ؛ اون ربع ساعتایی که استراحت دارید ؛ برقصید واقعا : -" اینو معلم ما گفت بعد واقعا سر تایم درسی دیگه خواب نمیرید : -" خیلی خوبه در کل : -" بعد ماه محرم انجامش بدین : -"

agha_nima

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی ۵
شهر
تهران

کسی نمیدونه که کی کانون کنکور 94 رو میذاره رو سایتش برای نتایج و تخمین رتبه و ... ؟

@rmina@

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Frz 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز
رشته دانشگاه
پزشكي

من همش حس ميكنم كمبود انرژي دارم. دست و پاهام درد ميكنه به خاطر پشت ميز نشستن . صبحام اصلا نميتونم زود پاشم . اگرم زود پاشم يك ساعت بعد درس خوندن خيلي خيلي خوابم ميگيره .جوري كه چاره اي جز خوابيدن ندارم. با راه رفتن و ورزش و آب به صورتم زدن و ... هم اصلا فرقي نميكنم .
پيشنهادتون چيه؟! :-/ :-<

.mary.

مریم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‌امین۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از @rmin@ :
من همش حس ميكنم كمبود انرژي دارم. دست و پاهام درد ميكنه به خاطر پشت ميز نشستن . صبحام اصلا نميتونم زود پاشم . اگرم زود پاشم يك ساعت بعد درس خوندن خيلي خيلي خوابم ميگيره .جوري كه چاره اي جز خوابيدن ندارم. با راه رفتن و ورزش و آب به صورتم زدن و ... هم اصلا فرقي نميكنم .
شاید اگه شب ـا زود بخوابی و صبح ـا زود بیدار شی و یه هفته این خواب‌آلودگی ـت رو تحمل کنی ولی نخوابی،بدن ـت عادت کنه...

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از @rmin@ :

مصرف میوه و سبزیحاتت طی روز چقدره !؟

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از @rmin@ :
خوردن بادوم و مغز ها(!) خیلی انرژی زاست،،امتحان کن،من ک راضیم چون قبل منم اینجوری بودم:))
ممکنه از کم خونیم باشه..

بالا