• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چیکار کنیم سمپادی‌های بیشتر بیان اینجا؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
سلام

چندتا سوال داشتیم ازتون تا برای امسال سایت برنامه ریزی کنیم بچه های بیشتری رو جذب سایت کنیم.

اول اینکه تو مدرستون چند درصد بچه هاتون میدونن سایتی به اسم سمپادیا هست؟ میدونن اینجا چجور جایی هستش؟
دوم اینکه چیکار کنیم بچه های بیشتری این سایت رو بشناسند و بدونن اینجا وجود داره و میتونن ازش استفاده کنن؟
سوم اینکه چیکار کنیم بچه ها بیشتر بیان سمپادیا؟ چه جذابیت‌هایی میشه اضافه کرد؟ بچه ها چیا دوست دارن اینجا باشه؟

زﮩرا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
کِرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : چیکار کنیم سمپادی‌های بیشتر بیان اینجا؟

ببنینید مسلما نمیشه قاطعانه نظر داد که با اضافه کردن چه چیزهایی میشه بچه هارو جذب سایت کرد؛هرجامعه ای افرادی داره با هزاران نظر متفاوت.مثلا یکی از بچه ها میگفت اومده اینجا چندتا پست درباره ائمه و اینا گذاشته پاک شده بعد بخاطر همین نیومده؛ برعکس؛ یکی دیگه میگفت بحثاتون خیلی کلیشه ای هستش و درباره چیزای جالبی بحث نمیکنید.بعد از چندبار که من داشتم با یه سریشون درباره اتفاقات سایت میگفتم یکیشون عضو شده بود اما میگفت بنظرم خوب نیست.یعنی ببینید بحث هایی نه اینجا میشه شاید برای ما خیلی جالب باشه یا خیلی دوست داشته باشیم که مثلا تو جامعه شناسی بحث کنیم؛تو اعتقادی درباره یه چیزی صوبت کنیم؛تو پادکست وویس بدیم؛خاطراتمونو یه جایی بگیم ؛مسابقه شرکت کنیم و...اما برای بقیه بچه ها این چیزا زیاد جالب نیست.البته این شاید به دلایل فرهنگی باشه که توی شهر ما حاکم هستش.

چقدر چرت و پرت گفتم 8->

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی

تو مدرسه ما از 167 نفر شاید فقط 10 نفر اینجارُ بشناسن. دوستای من که اول اینجا ثبت نام کردن ، میگفتن هیچی سر در نیاوردن و بعدشم رفتن.
به نظرم اگه سایتای مدارس سمپادیارُ لینک کنن خوب میشه. یا اینکه خودمون این سایتو به بچه ها معرفی کنیم. لینکشم تو وبامون قرار بدیم.

• لایک
امتیازات: mRNA

زﮩرا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
کِرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

قرار دادن لینکش تو وبهامون زیاد جالب نیست؛همونجوری که سمپادی های زیادی رو جذب میکنه افراد متفرقه زیادی رو هم جذب میکنه.مدارس هم هیچوقت همچین کاری نمیکنن.خصوصا که یک سایت شخصیه.

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

سایت اندازه کافی و شاید بیشتر عضو داره، چرا بیشتر بیان؟ :د

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

میدونی؟ من حدود 10 تا از بچه هارو اشنا کردم، ولی میان بهم میگن اومدیم، سردرنیاوردیم، باید چیکار کنیم؟ منم واقعا میمونم چی بگم بهشون، خودم یادم نمیاد چطوری فهمیدم چی ب چیه :)) ک بخام بگم بهشون! فقط یادم میاد ک منم اول این حسو داشتم ولی رفع شد، چطوری رفع شدو نمیدونم. هیچ ایده ایم ندارم که برای این مشکل باید چه فکری کرد.

به نقل از Farz :
فرزانه تابستون دو سال پیشو یادته؟ :-" چقد بچه ها انلاین بودن؟ الان خیلی کمتر شده.

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از ایلیا :
فرزانه تابستون دو سال پیشو یادته؟ :-" چقد بچه ها انلاین بودن؟ الان خیلی کمتر شده.

اولا که کلا تابستون همیشه بچه‌ها بیشتر میان.
دوما اینکه الان شبکه‌های اجتماعی خیلی زیاد شدن، قبلا ممکن بود تنها راه ارتباطی تو با ی دوست مشهدیت فقط همین سمپادیا بود ولی الان وایبر و فیس‌بوک و اینستا و... کلی چیزای مختلف هست که باعث اتفاق افتادن این مساله میشن هرچند فروم و جوش کلا با اینا فرق داره و هدفش یه چیز دیگه‌س ولی خب تاثیر گذاشته دیگه!

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از Farz :

نمی دونم چطور به این نتیجه رسیدین
تعداد اعضای فعال اینجا اصلا هم کافی نیست
اگه حرف بزن رو بردارند تعداد پست هایی که سایت در روز می ده خیلی خیلی کم میشه (;
سایت باید هدفش این باشه که بچه های سمپادهای متفاوت در ارتباط باشند ، از هم یاد بگیرند و ...
+ سایت باید بتونه همیشه عضو های با سن ها پایین تر هم جذب کنه
هرچی سن بالاتر می ره گرایش به همچین فروم هایی هم کمتر می شه ، قرار نیست که سمپادیا بعد از ما دیگه نباشه
سایت باید پویا باشه
------------------------
به نظرم خیلی خوبه اگه بشه یه پوستر از سایت توی مدرسه ها زده بشه که البته هماهنگیش سخته اما موثر + یه سری تاپیک های مشاوره تحصیلی باید جون بگیرند
یا تاپیک های علمی.
در کل هدف اومدن تو سایت نباید دور هم نشینی باشه :-"
============
اگه سایت بتونه یه مسابقه بزاره برای دبیرستانی ها خوبه

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

خب براش شناخته شدن سایت بین بقیه بچه ها چیکار کنیم؟
لینک کردن تو سایت مدرسه و یا پوستر٬ خیلی ممکن نیست. چون اینجا جای رسمی‌ای نیست مدارس معمولا همکاری نمی کنن.

چه چیز اینجا عجیب غریبه و نمیشه سر در آورد؟!
واقعا اینقدر پیچیدست استفاده از اینجا؟؟؟!!! چیکار کنیم واضح‌تر بشه؟

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مدیریت کسب و کار

من فکر می‌کنم اینایی که تازه میان رو علاقه مند کنیم و نگه داریم (ینی ریزش نداشته باشیم) بهتره تا اینکه بخوایم بریم اعضای جدید جذب کنیم.

• لایک
امتیازات: Anee
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

FireShot_Screen_Capture_182_%D8%AD%D8%B1%D9%81_%D8%A8%D8%B2%D9%86_www_sampadia_com_forum_index_php_topic_102623_msg1331024_topicseen_html_new.jpg

شاید به درد خورد :-"

migmig109

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
krmn

:-"

[/quote]
ببینین جناب مطهری شما هم باید سعی داشنه باشین جواب کاربرا مخصوصا کاربرای جدید رو با حوصله بدین!
مثلا همین من به شما پ خ دادم شما اونجور بد جواب منو دادین که پشیمون شدم
یاکلا که جواب نمیدین :|
یه چیز دیگه ای ممکنه باشه اینه که تنشایی بین افراد صورت بگیره که ممکنه افراد سایت رو ترک کنن!
نمونه بارزش همین دوستای خودم

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

یه چیزی که به نظرم باعث میشه خیلی از کاربرای جدید نتونن فعالیت کنن و کلی کاربر که عضو و میشن ولی فعالیتی ندارن، به نظرم مربوط میشه به دید خودمون.خودمونیم، واقعن براتون اهمیت نداره کاربری که باهتون بحث میکنه چه درجه کاربری ای داره؟ به نظرم یه دوره بی توجهی برای کسی که همون اول عضو میشه هست.ینی اکثر کسایی که هستند و به درجه کاربری بالا و چرخ دنده دار شدن اون دوره بی توجهی رو گذروندند ب نظرم. دقت کنید میبینید کاربرایی که عضو میشن زیادن ولی فعالیت شون کم.ینی خیلیا عضو میشن ولی بی فعالیت میرن.من هرکیو ببینم عضو شده اضافش میکنم تو لیست دوستام.باور کنید فعالیتی نداشتند اصلا". و دیگه اینکه زیاد گروه بازیم. و اینم مربوط میشه به جو سایت و دید ما.
کارهای جانبی ای که تو سایت انجام میشه مثه پادکست و فصل نامه و نشریه و این چیزا،اگه بتونیم خوب پیش ببریمشون تبلیغ خیلی خوبی میشه برای سایت.مثلن همین نشریه.اگر چاپ بشه ممکنه خیلی از مدارس خواهان توزیع تو مدرسشون باشن.مجوز بگیریم براش حتی. و خیلی چیزای دیگه.

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از میم ح میم دال :
خب براش شناخته شدن سایت بین بقیه بچه ها چیکار کنیم؟
لینک کردن تو سایت مدرسه و یا پوستر٬ خیلی ممکن نیست. چون اینجا جای رسمی‌ای نیست مدارس معمولا همکاری نمی کنن.

ببیمید اگه شما بخواهید یه پوستر بزنید بگید بیاید سمپادیا خوبه خوش می گذره بچه ها با هم آشنا می شند و ... مدرسه ها همکاری نمی کنند اما اگه یه مسابقه برای دانش آموزان سمپادی بزارید مدرسه ها یه نرمش می کنند بنظرم
==========
اگه سمپادیا یه مجله الکترونیکی داشته باشه خوبه
اگه فصلنامه های رادیو سمپادیا بچه های دیگه گوش بدند ، تشویق بشند که بیاند اینجا (فصلنامه های خوبی مثل فصلنامه ی یلدا)
به نقل از جوراب :
ببینین جناب مطهری شما هم باید سعی داشنه باشین جواب کاربرا مخصوصا کاربرای جدید رو با حوصله بدین!
مثلا همین من به شما پ خ دادم شما اونجور بد جواب منو دادین که پشیمون شدم
یاکلا که جواب نمیدین :|
یه چیز دیگه ای ممکنه باشه اینه که تنشایی بین افراد صورت بگیره که ممکنه افراد سایت رو ترک کنن!
نمونه بارزش همین دوستای خودم

خب وکیل نمی خواهدایشون اما تا جواب شما رو بده خیلی طول می کشه :-"
واسه منم پیش اومده که خیلی دیر جواب داده حدود 2 ماه طول کشیده :))
اما یه چیز هست که باید آدم از دید خود محمد نگاه کنه به قضیه

اینجا
اینجا

ایشون از بقیه بزرگترند و دغدغه های زندگی گریبان گیرشه ، سخته که اینجا انرژی و زمان زیادی بزاره
خیلی از بزرگ تر ها اصلا اینجا نمیاند دیگه ، اون میادش که اینجا از رونق نیافته میاد و هی دعوت می کنه بچه ها نظر بدند

f12fbc40e2138fbe6231f6401e24f5768386969d.jpg

و چون ایشون رتبه اوله ایجاد تاپیک داره کلی پیغام احتمالا در روز براش ارسال می شه
اینم به محمد در کلامم بگم درسته این ایجاد تاپیک کردن ها و دعوت کردن ها باعث می شه فعالیت کنند اما خوبه که خیلی غرق در دعوت نشیم به قدری که تاپیک تکراری ایجاد کنیم مظورمم هم دقیقا با تاپیک
قابل توجه دانشجویان : المپیاد دانشجویی هستش

البته ایشون جواب شما را دادند با ایجاد بانگشون و نخواستند بحث کنند.
91aa771277b9aa4a26132719be2f7a571d8f37d8.jpg

هیچکدوم از این ها دلیل این نمی شه که بد جواب کسی رو داد
شما هم به دل نگیرید و خودتون رو جای دیگران بزارید (;

rozaa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهشهر

بیشتر?!!???!?!?????!??!?!?????!!!????!???
بیشتر از این?!!??!????!?
بیشتر بیان ک چی بشه?!!?
خودم هستم گل...نیاز ب کسی نی دیگ... :-" :-"

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

آدم هایی که هستند رو سعی کنیم نگه داریم به نظرم مهم تر هست.
یه ایمیل تبریک سال نو به همراه دعوت مجدد به سایت و لینک یه تعدادی از تاپیک های فعال و خوب سایت رو برای تمام ایمیل هایی که در اختیار هست بفرستین مثل سابق! احتمالا بچه ها توی عید وقتشون آزاد تر هست و ممکنه عده ای که فعالیتی فعلا ندارن مجددا سری به سایت بزنن.

+ الان فارغ التحصیل های زیادی توی سایت هستن نسبتا ! اما همچنان حس میکنم فضای سایت مناسب فارغ التحصیل ها نیست و احتمالا اکثرشون دیر یا زود میرن ! برای نگه داشتن اونا هم ایده ای اجرا بشه بد نیست ...
( قبلا همیشه راجع به این موضوع بحث بوده البته و هیچ موقع به هیچ نتیجه ای تقریبا نرسیده ! صرفا چون الان از لحاظ تعداد فارغ التحصیل ها فکر کنم در بیشترین مقدار قرار داره سایت شاید بشه ایده هایی رو جدی تر عملی کرد. )

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

جواب دادن یا ندادن من٬ اونقدرا مساله مهم و تاثیرگذاری نیست. پس فلن اینجا بحث نمی کنیم در موردش.

مواردی که مطرح شد:

تحویل گرفته نشدن توسط کاربران دیگه
- واقعا اینقدر موضوع مهمیه؟ اینقدر تاثیرگذاره یعنی؟ مثلا کاربر جدید چه انتظاری داره؟ چجوری میشه تحویلش گرفت اصلا؟

کارهای جانبی مثل نشریه و پادکست
- پادکست به شکل فعلی حداقل٬ یک چیزیه که بیشتر کاربرای فعال نسبت بهش حس دارن. چون بیشتر حول سایته و کسی از بیرون خیلی حال نمیکنه باهاش. اما نشریه جای بحث داره.

- ارسال ایمیل
پیشنهاد خوبی بود بررسی می کنیم که سریع اجراش کنیم.

- فارغ التحصیلان
این هم همیشه بحث بوده. به نظرم خیلی کاری نمیشه کرد. ولی اگه کسی ایده ای داره استقبال می کنم. احساس میکنم یک جوری کاملا طبیعیه !

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از میم ح میم دال :
تحویل گرفته نشدن توسط کاربران دیگه
- واقعا اینقدر موضوع مهمیه؟ اینقدر تاثیرگذاره یعنی؟ مثلا کاربر جدید چه انتظاری داره؟ چجوری میشه تحویلش گرفت اصلا؟

موضوع مهمی که هست. ولی خب ما نمیتونیم کاری بکنیم. ولی باور کنید تعداد کثیری کاربر عضو میشن و با زمانی کمتر از چند دقیقه حضور در سایت دیگه آن نمیشن. فیکن؟

کارهای جانبی مثل نشریه و پادکست
- پادکست به شکل فعلی حداقل٬ یک چیزیه که بیشتر کاربرای فعال نسبت بهش حس دارن. چون بیشتر حول سایته و کسی از بیرون خیلی حال نمیکنه باهاش. اما نشریه جای بحث داره.
پادکست ها اگر موضوعی بشن به صورت عمومی استفاده میشن. اینکه درباره یه موضوع خاص حرف زده شاید کسایی باشن که مایل ب شنیدنش باشن.
نشریه خیلی تبلیغ خوبی میتونه باشه. از بچه های قدیمی تر کسی نیست بیاد را بندازه بچه هارو واقن؟

l.brisc

کاربر نیمه‌حرفه‌ای

اون مسئله تحویل گرفتن واقعا تاثیر گذاره.من قبلن ها چند بار پ.خ داده بودم به جدید ترین کاربرای عضو شده و باهاشون صحبت کرده بودم ، بعدا بهم گفتن که به خاطر همین مسئله سایت اومدنشون ادامه داشته. برای تحویل گرفتنشون همون ارسال ایمیل خوبه. البته اگه پ.خ باشه بهترم هست.
به نظرم اگه یه تاپیکی باشه که کاربرای قدیمی تر تجربه های خودشون رو برای کاربرای تازه وارد بنویسن - منظورم به مسائل فنی نیست-باعث می‌شه که کاربرای جدید در کنار آموزشهایی که از بخش راهنمایی میگیرن ، چیز هایی رو هم درباره مسائل جوی سمپایا یاد بگیرن. و کم تر احساس غریبی بکنن.
مثل این تاپیک.

بالا