• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جشنواره تولید کتاب صوتی

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تنکابن
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
دوسال مرحله اول ادبی
دانشگاه
پزشکی رشت
4.jpg

دومین دوره جشنواره تولید کتاب های صوتی برای کودکان و نوجوانان آغاز شد.

دبیر این جشنواره اعلام کرد،دومین دوره این برنامه از اول بهمن ماه ۱۳۹۳ آغاز و تا سی خرداد ۱۳۹۴ ادامه خواهد داشت.

حسن آذری افزود، دومین دوره این جشنواره با هدف تولید و جمع آوری کتاب های صوتی برای کودکان و نوجوانان بخصوص نابینایان و همچنین گردآوری فایل های صوتی افسانه ها، مثل ها،متل ها وحکایات با زبان و لهجه های محلی ایران،اجرا خواهد گردید. وی از تمام علاقمندان دعوت کرد تا با مراجعه به سایت جشنواره و ثبت نام ، در این برنامه شرکت کنند.

وی از علاقمندان درخواست کرد تا قبل از اقدام به ارسال فایل های صوتی خویش، مطالب مندرج در سایت را به دقت مطالعه و سپس مبادرت به این امر کنند.

دبیر جشنواره تولید کتابهای صوتی اضافه کرد، در صدد هستیم تا همانند جشنواره مجازی کتابخوانی، با برگزاری مراسم اختتامیه از زحمات شرکت کنندگان و همکاران افتخاری تقدیر به عمل آوریم.زمان ، مکان و میزان هدایای برندگان و شرکت کنندگان و نیز همکاران افتخاری در زمان مناسب به اطلاع مخاطبین رسانده خواهد شد.

- توضیحات کامل درباره چگونگی تولید اثر و لیستی از کتاب های پیشنهادی که در اولویت قرار دارن برای ضبط تو سایت قرار داده شده. اما کاربران سمپادیا در صورت تمایل به شرکت تو این جشنواره، میتونن ضمن ارسال اثرشون به سایت مربوطه، وویسشون رو برای ما هم بفرستن، ما وویس های ارسالیتون رو در سایت قرار میدیم و با هماهنگی های صورت گرفته با مدیران، به بهترین کار هم یک نشان ادبی تعلق می گیره.
ضمن اینکه من پیشنهاد میکنم از رده سنی نوجوانان کتاب رو انتخاب کنید، چون وقتی میخوایم تو سمپادیا هم منتشر کنیم، باید مخاطبش رو داشته باشه.
فکر میکنم خیلی جذاب باشه که تعدادی از بچه های نابینا، با صدای شما کتاب مورد علاقشون رو بشنون...

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری
پاسخ : جشنواره تولید کتاب صوتی

یه سوال داشتم.الان اکثر نویسنده ها اول کتابشون از چاپ و کپی برداری اثرشون به شدت ناراحتن و اینا چون میخوان سودش برای خودشون باشه و کتاب صوتی کردن اون ها باعث میشه خیلیا اون کتاب رو نخرن و اینا.بعد این کتابایی که معرفی کردن (زیادم هس) رضایت نویسنده رو گرفتن ینی؟

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

مسئله اينه كه قراره اين كتاب ها دانلود بشه يا فروخته بشه.
وقتى جشنواره اى در اين سطح برگزار مى شه، به نظرم اين مسائل درنظرگرفته مى شه.
و الان داريم كتاباى صوتى، مثلاً "غلاغه به خونش نرسيد" از " ابوالفضل زروئى نصرآباد" با صداى " نيما رئيسى" صوتى شده و به فروش مى رسه.

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

خب وقتی قراره دانلود بشه و یا میخوایم تو سمپادیا بزاریم فک نمیکنم درست باشه. تو اون لیست اسم تعدادی کتاب به عنوان پیشنهاد اومده و گفته شده میشه از کتاب های دیگه هم استفاده کنید. و خب ممکنه نویسنده ای راضی نباشه این بین. دانلود کتب سودی نداره واقعن برای نویسنده یا ناشر. و خب وقتی فایل صوتیشو میتونم دانلود کنم مسلمه که آدمای کمی میرن سمت خریدش.

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

ببين!
بحث سمپاديا و اون مسابقه جداست. :-"
الان بايد چندين پارامتر درنظر گرفته بشه، اول اين كه اين طور كارها مخاطب خاص دارند. مثلاً من از كتاب صوتى خوشم نمى ياد. دو ترك از كتاب صوتى آقاى نصرآباد رو شنيدم ولى خود كتاب رو چهار دور يا بيشتر خوندم. براى نابينايان بسيار كار پسنديده ايه.
بعدش هم قطعاً گوينده خيلى اهميت داره. اگه مثلاً من بخونم، نسبت به اين كه نيما رئيسى بخونه، اصلاً حساسيت برانگيز نخواهد بود و نمى تونه اعتراض برانگيز باشه.

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از Mysterious Quéèn :
ببين!
بحث سمپاديا و اون مسابقه جداست. :-"
الان بايد چندين پارامتر درنظر گرفته بشه، اول اين كه اين طور كارها مخاطب خاص دارند. مثلاً من از كتاب صوتى خوشم نمى ياد. دو ترك از كتاب صوتى آقاى نصرآباد رو شنيدم ولى خود كتاب رو چهار دور يا بيشتر خوندم. براى نابينايان بسيار كار پسنديده ايه.
بعدش هم قطعاً گوينده خيلى اهميت داره. اگه مثلاً من بخونم، نسبت به اين كه نيما رئيسى بخونه، اصلاً حساسيت برانگيز نخواهد بود و نمى تونه اعتراض برانگيز باشه.
حالا سمپادیا به کنار. قراره این وویسایی که برای مسابقه میفرستیم پخش بشن دیگه؟ خب حقوق نوینده و ناشر چی میشه این وسط؟ بیت المال نیست واقعن؟
نه خب مثلن من تا به حال دو سه تا کتاب بیشتر نخوندم تو این چند سال اخیر اونم چون صوتیش نبوده مجبور بودم بخونم. و خب زیادن کسایی که زیاد گوش میدن کتاب صوتیو.ینی میشه گفت به طور شدیدی فروش اون کتاب پایین میاد.
اصن بحث گوینده نیست ها. مثلن من نمیخوام حق کسیو بخورم. و خب برای ضبط یه کتاب باید برم اجازشو از نویسنده یا ناشر بگیرم دیگه.مسابقه همچین اجازه ایو نگرفته ازون نویسنده چنتا کتاب که معرفی کرده؟!

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

مى دونى؟ حرفت درسته كه بايد اجازه بگيرن و به نظر من احتمالش خيلى بالاست اين اجازه گرفتنه.
مسئله اينه كه تو حاضرى صداى هر گوينده اى رو بشنوى و اين برات كافيه كه فقط صرفاً يك كتاب خونده شده باشه، اونم توسط هر كس؟
اون نفرى كه گوينده ست خيلى اهميت داره. حرف من هم همينه فقط.

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از Mysterious Quéèn :
مى دونى؟ حرفت درسته كه بايد اجازه بگيرن و به نظر من احتمالش خيلى بالاست اين اجازه گرفتنه.
مسئله اينه كه تو حاضرى صداى هر گوينده اى رو بشنوى و اين برات كافيه كه فقط صرفاً يك كتاب خونده شده باشه، اونم توسط هر كس؟
اون نفرى كه گوينده ست خيلى اهميت داره. حرف من هم همينه فقط.
اخه اون لیست یه لیست پیشنهادیه.ینی من میتونم کتابی که تو نوشتیو بخونم و تو راضیم نباشی مهم نباشه.
البته شاید اصلا" وویس هایی که به دستشون میرسه آپ نشه تو سایتی جایی. نمیدونم بازم.

ولی فروش کتاب به شدت میاد پایین!!

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی