• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انصراف و ادامه تحصیل

• شروع کننده موضوع

shabomahtab

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
دولتی-روزانه
شهر
ایلام-اهواز
دانشگاه
شهید چمران اهواز
رشته دانشگاه
دکتری دامپزشکی
سلام دوستان من 27 سالمه و یه مدرک مهندسی پتروشیمی دارم...سال 90 فارغ التحصیل شدم و بعد از دو سال بیکاری ترجیح دادم به جای ارشد کنکور بدم و بدلیل مشکلات پیش اومده باز نتونستم توی سال 92 پزشکی قبول شم و دکتری دامپزشکی قبول شدم.اوایل همه چیز خوب بود و احساس علاقه میکردم..اما به مرور علاقم کم شد..از همون روز اول همه ترم بالایی ها ناامید بودن و میگفتن توی دامپزشکی عمرتون رو هدر ندین...تو جامعه و محیط هم کلا به چشم یه دکتر دیده نمیشدیم...خلاصه توی محیط بیمارستانش هم میدیدم چندان محیط کاری و جذاب نبود و خیلی خلوت بود و من اصولا از جای خلوت بدم میاد...خوابگاهمون هم بد بود و امکانات و غذا و همه چیزمون حتی با بچه های پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور که دیوار به دیوارمونه پایین تر بودیم و خدا شاهده یه دفعه حتی واسه نمایشگاه کتاب التماس کردیم بهمون بن کتاب بدن اما ندادن. خود منم چون همیشه عاشق پزشکی بودم اومدم دامپزشکی که شاید یه کپی از پزشکی باشه اما به مرور دیدم زمین تا آسمون تفاوت داره و به مرور کوه باورهام فرو ریخت. خودمم کمی مشکل روحی داشتم و از طرفی رنگ باختن دامپزشکی واسم باعث شد که تصمیم به انصراف بدم و واسه کنکور 94 امتحان بدم دوباره. اما من بدلیل دوبار پدیرفته شدن در کنکور ممنوعیت شرکت مادامالعمر دارم و فقط میتونم توی دانشگاه آزاد یا بین الملل پزشکی بخونم البته هزینشو میتونم به زحمت جور کنم....حالا دوستان عزیز لطفا هر گونه راهنمایی به ذهنتون میرسه بگید من چیکار کنم...واقعا سردرگم و ناامیدم که چی واسم خوبه و چی بد؟؟؟؟؟اسیر سردرگمی و دوگانگی شدم.

vid.hmd

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
همدان
رشته دانشگاه
ایشالا..........
پاسخ : انصراف و ادامه تحصیل

اگه میخوای آزاد و بین الملل قبول شی اول از همه برو قلمچی ثبت نام کن

• شروع کننده موضوع

shabomahtab

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
دولتی-روزانه
شهر
ایلام-اهواز
دانشگاه
شهید چمران اهواز
رشته دانشگاه
دکتری دامپزشکی

چرا قلمچی؟

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

قلمچی برا اینکه برنامه هاش برای یه فارغ التحصیل که مدرسه نداره که با برنامه مدرسه باشه خیلی عالیه!
شما چرا پزشکی؟ علاقه یا برای فرار از بیکاری؟ چون این طوری که تا 10p سال دیگه بازم از کار خبری نیس..اگه رشته ی خودتون رو ادامه بدین فایده ای نداره؟ به نظر من بازم علل بیکار بودنتون رو جستجو کنین..و اگر ممکنه خودتون کاری تولید کنین..پزشکی را خیلی طولانی و دور درازیه! علاقه هم ازهمه مهم تره توش وگرنه اخرش هیچی نیس...دارو و دندون بهترن حداقل!

• شروع کننده موضوع

shabomahtab

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
دولتی-روزانه
شهر
ایلام-اهواز
دانشگاه
شهید چمران اهواز
رشته دانشگاه
دکتری دامپزشکی

خب قلمچی چه ربطی به آزاد یا بین الملل داره؟؟؟؟؟

بالا