• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چطور با استادای دانشگاه درگیر بشیم؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
حتما استادایی رو تجربه کردید یا تجربه خواهید کرد که در حق شما ظلم میکنند. کم‌سوادن. کم درس میدن. خوب درس نمیدن. وقت تلف می کنن. عادلانه نمره نمیدن. بین دانشجوها تبعیض قائل میشن و ...

با این استادا چطوری میشه درگیر شد؟ چجوری میتونیم حقمون رو ازش بگیریم؟ خودتون چه تجربه هایی داشتید از خودتون و اطرافیانتون؟ اصلا باید درگیر بشیم یا چاره ای جز تحمل و سکوت نداریم؟

eng.um.mahdie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Farzanegan3
شهر
Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93
پاسخ : چطور با استادای دانشگاه درگیر بشیم؟

من که ترم یکم ولی یکی از دوستام 10ساله تو محیط دانشگاس میگه ی ذره با استاد درگیر شدی بلافاصله درسو حذف کن...

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

اگه بچه ها هماهنگ باشن میتونن با اون استاد درس رو بردارن و توی حذف و اضافه حذفش کنن. این راه خیلی معمولشه.
میتونن از استاد به گروه شکایت کنن. میتونن درس رو دانشکده دیگه ای بردارن در صورت امکان.
اینا همش در صورتیه که نخواید از استاد نمره بگیرید. به جز این به نظر من هرگز نباید درگیر شد.

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

اگه استاد تمام باشه یا کسی ک تو دانشکده خیلی شناخته شدس نمیشه کاری کرد ، باید کنار بیای با قضیه!
ولی اگه همچین کسی نبود هرکی ک باهاش مشکل داره بره پیش مدیر گروه اعتراض کنه، اگه چند نفر اعتراض کنن تو جلسه گروه این مساله مطرح میشه و باهاش برخورد میشه

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

تى اى رياضى ما ميگفت اگه شما بريد به گروه اعتراض كنين تنها كارى كه انجام ميشه اينه كه ترم بعد به اون استاد توى اون گروه يا شايد دانشكده درس داده نميشه.(تازه اين حالت خوبشه)
كلن من فكر ميكنم بايد از اول كار رو به جاهاى باريك نرسوند و محافظه كارانه با اساتيد رفتار كرد.
بعضي اساتيد هم كه كلن مشكل دارن ديگه بايد باشون كنار اومد.

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

یکی از دوستان خاطره ای رو نقل کرد
خاطره ای که یکی از اساتید دانشکده مواد دانشگاه شریف براشون تعریف کرده بود
استاد می گفت :
امتحان که تموم شد ، برگه ها رو جمع کردم . موقع تصحیح به یه برگه رسیدم که اسم و شماره دانشجویی نداشت . با خودم گفتم که خب اگر بقیه دانشجوها اسم و شماره دانشجویی رو نوشته باشن ، میشه از روی لیست اسامی ، صاحب این برگه رو پیدا کرد . روی همین حساب ، این برگه رو هم تصحیح کردم . نمره ی این برگه شد 17.5 . یه ذره عجیب بود برام . چون کسی به همین راحتی از من نمیتونست بگیره . گفتم یه بار دیگه تصحیح کنم . دوباره تصحیح کردم . نمره اش شد 15 . تصحیح که تموم شد ، دنبال اسم اون برگه گشتم ، اما دیدم که همه اسامی برگه دارن و در واقع اون برگه زیادی بود . دقت گردم متوجخ شدم که اون برگه کلید بوده .

حالا فرض کنید با این استاد بخواییم در بیوفتیم . رسما نمیشه کاری کرد .

a_mat_1995

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
اردبیل
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

بهترین راه اینه که اصلا باهاش درگیر نشی؛ یه مشاهده ساده از دانشکده خودمون نزدیک 10 نفر هیئت علمی جوون داریم، خوب خود اینا با اونایی که پیر ترن درس پاس کردن می دونن کی چقدر سواد داره کی چقدر آداب اجتماعی بلده. یکی از اون پیر ترا هر سال درس ارائه میکنه فقط 10-15 نفری که واقعا مجبورن باهاش درس میگیرن، خیلی هم (ببخشید) وحشیه، ولی تا حالا که کسی نتونسته از جاش تکونش بده. سال بعد هم قراره بشه رئیس دانشکده.
پ.ن: روایت داریم یه سری از اون جوون تره یه سری درسا رو معرفی به استاد کردن که با اون استاد شریف درس نگیرن.

ataghi99

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان

اولا ک درگیری با استاد کار اشتباهیه
به هرحال تو موضع قدرتن و نمیشه کاری کرد
ولی اگه خیلی واستون سخته سکوت کردن باید یجوری حرف زد ک بد نشه براتون
ما داشتیم کسی رو که واسه نمرش اعتراض گذاشت
یکم متنش بد بود
استاده تا مرز انداختنش رفت :D
یا مثلا واسه یه درس مهم ما یه استاد نفهم رو گذاشتن
بعد چون دانشکدمون مهم بود و حرفمون برو داشت اومدن نظرسنجی
استاده قبلش اومد گوشی رو داد دستمون
ماهم به حقیقت جواب دادیم
امتحان ترم استاد از خجالتمون دراومد :))

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

درگیر شدن عملا فایده ای نداره

آخه یه وقت درگیر میشی بعد خالی میشی میری حذف میکنی میگی به درک

اما یه وقت استاد مث استاد ما داری

نامه حذف درس رو امضا نمیکنه و برای انتقام یه درس سه واحدی رو بهت
یک صدم میده

فک کن سه واحد یک صدم داشته باشی معدلت به اضمحلال میره قشنگ

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

بسم الله رحمان رحیم.

درگیری با استاد شیوه خاص خودش رو داره، شما بهتره کلا خارج از دانشکده درگیر بشید، یا برید سراغ کامپیوترش و ایمیلش (تجربه شخصی) یا برید سراغ ماشین استاد (انشالله در آینده خودم حتما تجربه میکنم و نتایجش رو خدمت حضرات اعلام می‌کنم)
برای کامپیوتر شما ایمیل استاد رو معمولا دارید، با اسم یکی از اون خرخونا یه ایمیل درسی برای استاد بفرستید و قاطی فایل ورد یا پی دی اف تا میتونید ویروس و اینا attach کنید مثلا تو دانشکده پزشکی اصولا استادا هنوز فکر میکنند برای مقابله با ویروس های کامپیوتری باید دستارو قبل و بعد از استفاده از کامپیوتر شست.

برای ماشین هم طیف بسیار متنوعی از گزینه ها روبروی شماست:
ساده ترین و موثر ترین اینه که روی بدنه‌ش دو سه شیشه روغن ترمز خالی کنید، قشنگ اشک رنگ رو در میاره.
میتونید چارتا لاستیکش رو خالی کنید بعد که خالی شد یه سوراخم بش بزنید.
میتونید با لگد در و کاپوتش رو قُر (املا؟) کنید. بسیار ساده و موثر.
یه آجر پرت کنید شیشه جلوش رو بشکونید.
اگزوزش رو با یکم سیمان بند بیارید ( امتحان نکردم ولی میگن اسطوره ست این روش :)) )
دور تا دور ماشین رو با یک قاشق غذا خوری اسم استاد رو در بیارید.
با اسپری دور تا دور ماشین کلمات زیبا و دعا برای استاد بنویسید.
با اسپری مشکی برای استاد تمام شیشه هاش رو از بیرون دودی ِ ۱۰۰٪ کنید جوری که هیچی نتونه ببینه، اگه تمیز درش بیارید بسیار خوش رخ هستش.
آها اگه خیلی تنتون میخاره میتونید با یه ماشین ِ لش برید جلوی ماشین استاد در حال حرکت در اتوبانی چیزی و محکم بکوبید روی ترمز، گردنتون دو سه هفته باید بسته باشه اگه خیلی بدشانس نباشید ولی میتونید مدارک ماشین استاد رو بگیرید، بعد دوباره فردا با یه ماشین دیگه برید سراغش و همین کار رو بکنید مدارک هم نداره پلیس بیاد بیچارش میکنه [ساعت ۲ صبحه، خوابم میاد]

یه سری راهایی هست که اسم مقدس آقای مطهری بالای تاپیک نمیذاره اشاره کنم بشون، کسی خواست بیاد خصوصی بهش میگم :))

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

یکی از اساتید ما واقعا اذیت کرد، احتمالا از طریق شورای صنفی اعتراض کنیم به کارهاش

بالا