• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اسید پاشی

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک
پاسخ : اسید پاشی

به نقل از ♥hastikhanoom♥ :
گروه هپی رو توی چهل و هشت ساعت میگرن اونوخ نوبت به اسید پاشی که میرسه نمی تونن؟؟ معلومه از خودشون بودن که برای حفظ منافعشون سکوت کردن....
نماز واجبه،ولی هر جور که خواستی میتونی بخونی؟ من نمی دونم این حماقت محضه یا قساوت....
دختر مردم باید تا آخر عمرش زخم خورده باشه.....
تیربارونشون باید بکنن هم اونا که اسید پاشیدن و چاقو زدن،هم اون آدم احمق که چنین حرفی میزنه،هم مسولینی که سکوت کردن...
حالم ازشون بهم میخوره

مشکله من دقیقن همینه! یکی یه جرم کرده ما باید تیر بارانش کنیم ؟

وقتی بیای تو خیابون مردم رو اعدام کنی وقتی خشونت تشویق بشه یکی هم میاد اسید پاشی می کنه و یکی دیگه هم چاقو می زنه و اون یکی معلم می کشه.

Dr.slayer

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
kerman
رشته دانشگاه
خلبانی

به نقل از مازیمون :
مشکله من دقیقن همینه! یکی یه جرم کرده ما باید تیر بارانش کنیم ؟

وقتی بیای تو خیابون مردم رو اعدام کنی وقتی خشونت تشویق بشه یکی هم میاد اسید پاشی می کنه و یکی دیگه هم چاقو می زنه و اون یکی معلم می کشه.
به نظر من اگه بسیجی ها رو توجیح کنن که شما هیچ کاره ای نیستی و فقط به صرف اینکه کارت فعال بسیج داری هیچ فرقی با مردم عادی نداری و مجازات میشی، مشکل حل میشه...!!!
مشکل مردم عادی نیستند، برای مردم عادی مجازات یه عامل بازدارنده است، مشکل اشخاصی هستند که مانند گروهی که در بالا نام بردم خودشون رو مبری از قانون میدونن!!!
بعد وقتی جرم در ملاعالم بوده باید مجازات آن هم در ملاعام باشه تا:
1-مردم احساس امنیت بکنند و بدونند که جامعه اسلامی از اونها حمایت میکنه
2-عامل بازدارنده ای باشه واسه کسانی که میخوان این جرم رو مرتکب بشن
وقتی ما افراد فراقانون ( کسانی که فکر میکنن بیشتر از قانونن و قانون در مورد آنها اجرا نمیشه )رو نداشته باشیم مجازات ها میتونن نقش بازدارندگی خودشون رو ایفا بکنند.!!

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از Mr.Gaeeni :
به نظر من اگه بسیجی ها رو توجیح کنن که شما هیچ کاره ای نیستی و فقط به صرف اینکه کارت فعال بسیج داری هیچ فرقی با مردم عادی نداری و مجازات میشی، مشکل حل میشه...!!!
مشکل مردم عادی نیستند، برای مردم عادی مجازات یه عامل بازدارنده است، مشکل اشخاصی هستند که مانند گروهی که در بالا نام بردم خودشون رو مبری از قانون میدونن!!!
بعد وقتی جرم در ملاعالم بوده باید مجازات آن هم در ملاعام باشه تا:
1-مردم احساس امنیت بکنند و بدونند که جامعه اسلامی از اونها حمایت میکنه
2-عامل بازدارنده ای باشه واسه کسانی که میخوان این جرم رو مرتکب بشن
وقتی ما افراد فراقانون ( کسانی که فکر میکنن بیشتر از قانونن و قانون در مورد آنها اجرا نمیشه )رو نداشته باشیم مجازات ها میتونن نقش بازدارندگی خودشون رو ایفا بکنند.!!

نه برعكس ما بايد تلاش كنيم جرم رو از خيابون جمع ككنيم نه اينكه خود دولت تو خيابون عامل تشويق نفرت و خشم باشه

ببين به نظرت كسايي كه به خودشون بمب مي بندن از قانون ترس دارن نه ! اينجا بايد برعكس نياز به فرهنگ سازيه تشويق به بحث به جاي عمله فيزيكي. وقتي خود مجريه قانون دست ببره و دار بزنه جلوي بچه و بزرگ خوب بديهتن مردم هم به خشونت و ديدنش عادت مي كنن

من همون قدر كه با اسيد پاشي مخالفم با اعدام و بريدن دست و شلاق و سنگ سار هم مخالفم. اينكه تو خيابون باشه كه ديگه حماقته

• لایک
امتیازات: CPHM

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-"
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

هنوز نگرفتنشون؟؟؟؟ :| :|

اون قضیه امر به معروف اینا مگه منتفی نشد؟ چون میگفتن یکی از قربانیا چادری بوده و از خونواده مقید اینا؟

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

حرف‌تون در مورد این که این اعمال خشن هستن، می‌تونه درست‌باشه.
اما به نظرِ من لزومن هر خشونتی بد نیست و گاهن لازم‌ـه.
وقتی شما به خاطرِ عقده‌هایِ شخصی‌تون به خودتون اجازه می‌دین که جون یک انسانُ بگیرین، که عزیزترین و دست‌نیافتنی‌ترین داراییِ یک انسان‌ـه، منهایِ تبعاتی که برایِ جامعه و خانواده‌ش داره؛ شما خشونت رو ترویج می‌کنین اگه باهاتون مقابله‌یِ درست و اصولی نشه. (قطعن جریمه‌یِ سنگین و زندانِ طولانی منظور نیست.)
اگه افراد به خودشون اجازه بدن که رویِ صورتِ یک نفر اسیدبپاشن و در واقع تا آخر عمر زجرکش‌ش کنن و یا اجازه بدن که به دیگران تجاوزکنن؛ این اسم‌ش ترویج حشونت‌ـه.
و وقتی مجازاتِ اعدام برایِ اعمالی مثلِ تجاوز به عنف و قتلِ عمد در نظرگرفته‌بشه،(من این جا بیش‌تر منظورم قتلِ عمد به معنایِ برنامه‌ریزی‌شده است، نه عصبانیت لحظه‌ای و فلان.) این تفکر در افراد جامعه ایجادمی‌شه که حق‌ندارن هرطور که دل‌شون می‌خواد رفتار کنن و حقوقِ دیگران رو زیرِ پا بذارن.
و خب شما می‌تونین آمار رو بررسی کنین. آمارِ قتل(نه اعدام) رو در ایران بررسی کنین و ببینید چه‌قدر نسبت به سایرِ کشورها با روش‌هایِ متفاوت پایین‌تره، یا آمارِ تجاوز به عنف.
در موردِ اسیدپاشی هم باید یک‌بار اقدام کاملن جدی صورت‌بگیره.

البته این نکته رو هم اضافه‌کنم که این‌ها آخرین راه هستند، این‌ها زمانی استفاده‌می‌شن که اتفاقی که نباید بیفته افتاده. وگرنه باید از این مسئله پیش‌گیری بشه و باید رویِ روش‌هایِ پیش‌گیری مطالعه‌کرد و رویِ اجراشون سرمایه‌گذاری کرد که خب شاملِ کارفرهنگی، اجتماعی و اقتصادی می‌شه.

پ.ن:دوستان سعی‌کنن خیلی با مسئله احساسی برخوردنکنن و پست‌هایِ قبلی رو هم مطالعه کنن. مرسی. :]

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از Miss Mysterious :
حرف‌تون در مورد این که این اعمال خشن هستن، می‌تونه درست‌باشه.
اما به نظرِ من لزومن هر خشونتی بد نیست و گاهن لازم‌ـه.
وقتی شما به خاطرِ عقده‌هایِ شخصی‌تون به خودتون اجازه می‌دین که جون یک انسانُ بگیرین، که عزیزترین و دست‌نیافتنی‌ترین داراییِ یک انسان‌ـه، منهایِ تبعاتی که برایِ جامعه و خانواده‌ش داره؛ شما خشونت رو ترویج می‌کنین اگه باهاتون مقابله‌یِ درست و اصولی نشه. (قطعن جریمه‌یِ سنگین و زندانِ طولانی منظور نیست.)
اگه افراد به خودشون اجازه بدن که رویِ صورتِ یک نفر اسیدبپاشن و در واقع تا آخر عمر زجرکش‌ش کنن و یا اجازه بدن که به دیگران تجاوزکنن؛ این اسم‌ش ترویج حشونت‌ـه.
و وقتی مجازاتِ اعدام برایِ اعمالی مثلِ تجاوز به عنف و قتلِ عمد در نظرگرفته‌بشه،(من این جا بیش‌تر منظورم قتلِ عمد به معنایِ برنامه‌ریزی‌شده است، نه عصبانیت لحظه‌ای و فلان.) این تفکر در افراد جامعه ایجادمی‌شه که حق‌ندارن هرطور که دل‌شون می‌خواد رفتار کنن و حقوقِ دیگران رو زیرِ پا بذارن.
و خب شما می‌تونین آمار رو بررسی کنین. آمارِ قتل(نه اعدام) رو در ایران بررسی کنین و ببینید چه‌قدر نسبت به سایرِ کشورها با روش‌هایِ متفاوت پایین‌تره، یا آمارِ تجاوز به عنف.
در موردِ اسیدپاشی هم باید یک‌بار اقدام کاملن جدی صورت‌بگیره.

البته این نکته رو هم اضافه‌کنم که این‌ها آخرین راه هستند، این‌ها زمانی استفاده‌می‌شن که اتفاقی که نباید بیفته افتاده. وگرنه باید از این مسئله پیش‌گیری بشه و باید رویِ روش‌هایِ پیش‌گیری مطالعه‌کرد و رویِ اجراشون سرمایه‌گذاری کرد که خب شاملِ کارفرهنگی، اجتماعی و اقتصادی می‌شه.

پ.ن:دوستان سعی‌کنن خیلی با مسئله احساسی برخوردنکنن و پست‌هایِ قبلی رو هم مطالعه کنن. مرسی. :[

ببینید کسی ایران رو با امریکا مقایسه نمی کنه. امریکا خودش چندان کشوره قابل توجهی از نظره قوانین قضایی نیست.

بذارید ایران رو با جمعیت ۷۰ میلیونی با کشوری مثله المان که جمعیتی ۹۰ میلیونی داره (‌که به مراتب از نظره جمعیت به ایران نزدیکی بیشتری داره ) بررسی کنیم.

طبق قوانین المان دار زدن برای هیچ جرمی قابل در نظر گرفتن هم نیست.

حالا اماره قتل رو مقایسه کنیم بین دو کشوره ایران و المان :

http://www.nationmaster.com/country-info/compare/Germany/Iran/Crime

شیوع قتل نسبت به یک میلیون جمعیت :

در المان : 8.44
در ایران : 30.12

المان اخرین اعدام رو سال ۱۹۵۴ تجربه کرده و ایران ۲۰۱۴

در صورتی که جزای تجاوز در المان اعدام نیست :

75.16 درصده مردم با خیاله راحت در المان تنهایی پیاده روی می کنند

در صورتی که در ایران کمتر از نصفه جمعیت یعنی 40.46 در خیابون پایده روی می کنن.

درصد افرادی که در المان نگران بی احترامی بودند فقط 35.16 و در ایران 43.42

یعنی با تمام قوانین سخت گیرانه ایران و اعدام در ملا عام و دست بریدن و سنگ سار باز هم ایران جرایمه بیشتری نسبت به المان داره.

خوب به نظرتون ایا اعدام کردن راهکاره مناسبی برای جلو گیری از قتل بوده ؟

بذارید واقعن احساسی برخورد نکنیم و امار رو صرفن بررسی کنیم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

اعدام در ملا عام کار درستی نیست و چهره اش دقیقا شبیه همون عامل جرمه....
ولی نمیشه بدون مجازات رها کرد.
آلمان نه در این زمینه ولی با قوانین سخت و سنگینی که داره ، مردم رو به سمت فرهنگ درست سوق میده،مثل نظافت شهری!
پس نمیشه گفت قانون و حربه ی مجازات بی تاثیرن....
اصلا نمی تونم بگم چرا امنیت نداریم
فقط میدونم مسولینی که میخوان امنیت رو برقرار کنن همه نه ولی اکثرا فاسد ترن.
اینا وقتی مشخص میشه که یکیشون پا رو دم اون یکی بذاره.
+به نظرتون اگه دسترسی به اسید و....سخت تره بشه تا حدود کمی جلوی این اتفاقا رو نمی گیره؟

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

بذارید واقعن احساسی برخورد نکنیم و امار رو صرفن بررسی کنیم.
تو يه بررسي غير احساسي وقتي مي خوان اثر يك متغير رو بررسي كنن بقيه شرايط رو ثابت مي گيرن و فقط تاثير اون متغير رو بررسي مي كنن .
حالا با توجه به اين توضيح ، فك كنم مقايسه اي كه شما انجام دادين با اين آمارا بين ايران و آلمان بيشتر احساسي بود تا منطقي

venusi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

اعدام در ملا عام کار درستی نیست و چهره اش دقیقا شبیه همون عامل جرمه....
ولی نمیشه بدون مجازات رها کرد.
آلمان نه در این زمینه ولی با قوانین سخت و سنگینی که داره ، مردم رو به سمت فرهنگ درست سوق میده،مثل نظافت شهری!
پس نمیشه گفت قانون و حربه ی مجازات بی تاثیرن....
اصلا نمی تونم بگم چرا امنیت نداریم
فقط میدونم مسولینی که میخوان امنیت رو برقرار کنن همه نه ولی اکثرا فاسد ترن.
اینا وقتی مشخص میشه که یکیشون پا رو دم اون یکی بذاره.
+به نظرتون اگه دسترسی به اسید و....سخت تره بشه تا حدود کمی جلوی این اتفاقا رو نمی گیره؟

ولی ب نظرمن حتی ی مسئول فاسد بی امنی رو دوس نداره چون اون طوری خودش بیشتر در خطره...من اگه ی مسئول فاسد بودم اصن ناامنی رو دوس نداشتم...وتلاش میکردم تا اوضاع رو اروم نگه دارم!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

بیش تر منظورم اجتماعی بود
مثلا من یه دفه رفتم پارک و تا وقتی که اون جا بودم اون برادر بسیجی مشغول ....بود..
خب اون نبود امنیت من برقرار بود چون من سنی ندارم که یه سری چیزا بگم طبیعیه،
نا امنی رو برای خودشون فقط دوست ندارن

venusi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

بیش تر منظورم اجتماعی بود
مثلا من یه دفه رفتم پارک و تا وقتی که اون جا بودم اون برادر بسیجی مشغول ....بود..
خب اون نبود امنیت من برقرار بود چون من سنی ندارم که یه سری چیزا بگم طبیعیه،
نا امنی رو برای خودشون فقط دوست ندارن

دقیقا...چون نامانی رو برای خودشون دوس ندارن...منظور منم همینه...اگه این اسید پاشیا پیگیری نشه قطعن مردم ی ذره اعتراض میکنن و وقتی جامعه شلوغ بشه خیلیا خیلی چیزای دیگر روهم ممکنه رو کنن...مثلن خودتو فک کن ی جا مرم جمع شدن دارن اعتراض میکنن ک چرا پیگیری نمیکنید...وهمون برادر بسیجی بخاد مردم رو ساکت کنه...تو البته اگر ادم شجاعی باشی طبیعتا بش میگی ک شما ک خودت ...!لازم نکرده مردمو ساکت کنی :D مثال خوبی بود

البته گفتم ک!من نظرمو میگم وقتی خودم رو جای ی مشئول بی کفایت تصور میکنم :)

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

والا من فقط یه خبر گذاشتم و هیچ اظهار نظری نکردم.
تو خود اون سایت هم منبع خبر رو گفته سحام نیوز
اینم منبع اصلی خبر
http://sahamnews.org/1393/09/271250/
اینم خبر تو هرانانیوز :
https://hra-news.org/fa/women/zanan-14

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

حسین ساجدی نیا، رئیس پلیس تهران گفته است که دو عامل اسیدپاشی به دکتر سیامند انوری، مدیر بیمارستان ضیاییان شناسایی و بازداشت شده اند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آقای ساجدی نیا امروز دوشنبه ۱۰ آذرماه با اشاره به اینکه پلیس ظرف مدت ۱۲ ساعت عاملان این حادثه را شناسایی و بازداشت کرد، گفت: "دو متهم این پرونده پس از گذشت ۲۴ ساعت از حادثه، در جریان دو عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند، متهمان در جریان تحقیقات اولیه انگیزه خود از انجام این کار را موضوعات و مسایل صنفی اعلام کردند."
به گفته رئیس پلیس تهران، عامل اصلی این حادثه پزشک و متهم دوم دانشجو بوده است.
درهمین حال بر اساس اعلام وزارت بهداشت، متهم ردیف اول این پرونده "سابقه رفتار نابهنجار داشته که منجر به تعلیق وی از عضویت در هیات علمی دانشگاه" شده است. متهم ردیف دوم نیز دانشجوی مقطع کارشناسی و از نزدیکان متهم ردیف اول است.

واویلا :| شخصِ تحصیل کرده و هیئت علمی :| شخصی که پزشک بوده. پزشک! :| کسی که سوگند پزشکی خورده که حافظ جون مردم باشه!

http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2014/12/141201_nm_acid_attack_tehran_hospital_arrest

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

چرا هيچ اطلاع رساني اي در باره ي اين اسيد پاشيا و مجازات عاملينش نشده؟چرا مستند ازشون درست نشده كه انگيزشون چي بوده؟؟من در اون زمان فكر كردم عاملين اين اتفاقات ربطي به امر به معروف و نهي از منكر ندارن ولي حالا با گذشت مدت زماني و اينكه هيچ چيزي از مجازات و انگيزه عاملينش گفته نشده نظرم داره تغيير مي كنه
تنها چيزي كه گفته شد يه بار خيلي ريز گفتن عاملينش رو گرفتيم و ديگه هيچي.
حداقلش اينه كه زنان جامعه با شنيدن خبر دستگيري و مجازات اين افراد قدري احساس امنيت بيشتر مي كردن در اون برهه.يا واقعا دستگاه امنيتي اي كه از تروريستاي داعش از لحظه ي ورودشون به ايران فيلم گرفته نمي تونه اسيد پاشا رو پيدا كنه كه امنيت يه شهر رو براي چندين روز زير سوال بردن؟
پ،ن: الآن يكي مياد يه لينك خبر ميزاره از رئيس پليس كه گفته عاملينش دستگير شدن.من منظورم از اين پست كلا اينه كه چرا هيچ خبر رساني اي روي اين قضيه انجام نشد، صرفا رييس پليس طي سخنانش اشاره كرده كه عوامل اين كار دستگير شدن و ديگر هيچ.

Aria.Zo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۸
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه علم و صنعت ایران
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از Fateme.RMA :
حسین ساجدی نیا، رئیس پلیس تهران گفته است که دو عامل اسیدپاشی به دکتر سیامند انوری، مدیر بیمارستان ضیاییان شناسایی و بازداشت شده اند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آقای ساجدی نیا امروز دوشنبه ۱۰ آذرماه با اشاره به اینکه پلیس ظرف مدت ۱۲ ساعت عاملان این حادثه را شناسایی و بازداشت کرد، گفت: "دو متهم این پرونده پس از گذشت ۲۴ ساعت از حادثه، در جریان دو عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند، متهمان در جریان تحقیقات اولیه انگیزه خود از انجام این کار را موضوعات و مسایل صنفی اعلام کردند."
به گفته رئیس پلیس تهران، عامل اصلی این حادثه پزشک و متهم دوم دانشجو بوده است.
درهمین حال بر اساس اعلام وزارت بهداشت، متهم ردیف اول این پرونده "سابقه رفتار نابهنجار داشته که منجر به تعلیق وی از عضویت در هیات علمی دانشگاه" شده است. متهم ردیف دوم نیز دانشجوی مقطع کارشناسی و از نزدیکان متهم ردیف اول است.

واویلا :| شخصِ تحصیل کرده و هیئت علمی :| شخصی که پزشک بوده. پزشک! :| کسی که سوگند پزشکی خورده که حافظ جون مردم باشه!

http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2014/12/141201_nm_acid_attack_tehran_hospital_arrest

موضوعات صنفی یعنی می خواستن مشتری ایجاد کنن؟
یا عمل پلاستیک انجام بدن؟ :-?

بالا