• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

منصور ضابطیان

• شروع کننده موضوع

miss.M

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
کسی نیست که کاری از منصور ضابطیان خونده باشه یا دیده باشه،و با شنیدن اینکه منصور کار جدیدی رو شروع کرده،از خوبی اون کار مطمئن نباشه .خلاصه اینکه به راحتی از کنار این کتاب ها نگذرید!

مارک و پلو/مارک دو پلو
نوشته منصور ضابطیان

کتاب مارک و پلو سال 89 از نشر مثلث چاپ شد .این کتاب به سفرنامه ها و عکس های منصور ضابطیان به کشور های اسپانیا،ایتالیا،اتریش،فرانسه،سوریه،لبنان،هند،کره جنوبی،ارمنستان و ایالات متحده آمریکا اختصاص دارد.کتاب معرفی آثار و.. کشورها نیست،گزارش های شخصی از این سفرهاست.در جایی که لازم بوده از مکانها و تاریخ اون کشور صحبت کرده و با توصیف هاش از جامعه وشیوه ی سفرکردنش سرنخ های خوبی رو برای سفر کردن به آدم میدهد.
نثر کتاب روان و صمیمی ست .در نقل اتفاقات سفرش خیلی جاها طنز عالی ای رو میبینیم.چیزی شبیه طنزی که توی کتاب عطر سنبل عطر کاج(بامزه در فارسی،فیروزه دوما) وجود دارد.
جا به جای کتاب عکسهاش وجود دارند،که اکثرا سوژه های جالبی از بین مردم و فضا های عادی هستند.
کتاب مارک دو پلو(فروردین 93) جلد دو این سفرنامه است که سفر به هشت کشور دیگه است.این کتاب هم تمام نکات مثبت کتاب قبلی رو داره با این تفاوت که کمی ماجراجویانه تر است.
من خودم خیلی سفرنامه نخوندم.برای همین نتونستم خیلی مقایسه کنم که این کتاب از لحاظ سفرنامه بودن چقدر مفید هست.
1.jpg

Parsa.e

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1402
کتاب جدیدش برگ اضافیه . من خودم عاشق سفرنامه هامو این کتابارو خیلی دوست داشتم .

بالا