• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بهترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان کیه؟

کدوم از همه بهتره؟

• دیه گو مارادونا

رای‌ها: 16 13.3%
  • پله

رای‌ها: 8 6.7%
  • لیونل مسی

رای‌ها: 39 32.5%
  • کریستیانو رونالدو

رای‌ها: 24 20.0%
  • رونالدو نازاریو

رای‌ها: 1 0.8%
  • رونالدینیو

رای‌ها: 12 10.0%
  • آندره پیرلو

رای‌ها: 2 1.7%
  • یوهان کرایف

• فرانتس بکن باوئر

• زین الدین زیدان

رای‌ها: 9 7.5%
  • روماریو

• گرد مولر

• زیکو

رای‌ها: 0 0.0%
  • رایان گیگز

رای‌ها: 3 2.5%

• رای‌دهندگان
    120

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399
خوشم میاد تنها کسی هستم ک به یوهان کرایف رای داده:))

رحمتی!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
باشه
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
یه خورده شیمی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
پلیمر

رحمتی!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
باشه
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
یه خورده شیمی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
پلیمر
قطعا لیونل مسی خارق العاده ترین بازیکنیه که حهان به خودش دیده رونالدو چیزی نیست دربرابر لیونل مسی امپراطور تاریخ فوتبال
بعد جام جهانیش کو ؟
مسی یه بازیکن خیلی مغروره
برو یه سر کتاب زلاتان بخون ، وقتی میاد بارسا گرون ترین انتقال جهان میشه ، اوایل در مرکز زمین عالی بازی میکنه ، تا اینکه مسی به گواردیولا میگه من میخوام وسط بازی کنم و چون تیم بارسا یه تیم مسی محوره گوش به فرمان مسی میدن. و زلاتان رو به یه تیم دیگ میفرستن و ضرر سنگینی رو بارسا متحمل میشه فقط به خاطر مسی
تیم ملی رو نگاه کنیم دیبالا که اینده تیم ملی ارژانتینه اصلا بازی نمیکنه چون مسی ازش بدش میاد.
به نظر من یه تجدید نظر بر روی بازیکن محبوبت بکن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
کریس رونالدو با اختلاف صدرنشین:sunglasses:

نیمار
پاشا علیف{منم تا سه سال پیش اصلا اسمشم نشنیده بودم ولی خدایی خیلی خوبه}

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
فوتبال یک بازی انفرادی نیست که بشه افراد رو به صورت تک و مجزا با همدیگه مقایسه کرد. حتی تو بازی‌های فردی مثل تنیس و شطرنج هم سر بهترین‌ها کلی اختلاف نظر وجود داره، چه برسه به بازی تیمی‌ای به پرحاشیگی فوتبال.
دروازه‌بان و مدافعین و هافبک‌ها و مهاجمین همگی باید مثل ساعت کار کنن تا نتیجه بگیرن. ممکنه نگاه‌ها بیشتر به گل‌زنان معطوف بشه و مهاجم‌ها بیشتر تو این لیست‌ها قرار بگیرن، ولی تا خط هافبکی در کار نباشه که توپ‌گیری موثری داشته باشه و خط حمله رو تغذیه کنه، تا بال‌های چپ و راست خوبی نباشن که ارسال‌های دقیقی بفرستن و تا مدافع‌ها و دروازه‌بان‌های پرتلاش و کم‌اشتباهی نباشن تا خطر رو از رو محوطه‌ی خودی دفع کنن، مهاجم باید بره کفش‌هاش رو واکس بزنه.

ولی خب میشه در هر پست بازیکنای سرشناسی که تو کار خودشون حرفه‌ای بودن و نقش‌های اساسی‌ای در تیم‌هاشون علی‌الخصوص در بازی‌های سرنوشت‌ساز داشتن رو نام برد که حتی این هم باز بیشتر به سلایق شخصی بستگی داره. اگر من بخوام تیم ۱۱ تایی منتخب خودم رو تشکیل بدم، از این اساطیر استفاده می‌کنم:

۱- دروازه‌بان: لِو یاشین
که به عنکبوت سیاه شهرت داشت. تنها دروازه‌بانی که برنده‌ی توپ طلا شد و تنها قهرمانی شوروی در یورو مدیون بازی خوب او بود. بسیار چابک و تماشایی بازی می‌کرد و مردم به خاطر تماشای نحوه‌ی دروازه‌بانیش به وجد میومدن. شَم پنالتی‌گیری کم‌نظیری داشت و عدد دقیقش رو حفظ نیستم اما قطعاً بالای ۱۰۰ پنالتی سیو کرده بود.

۲- مدافع چپ: پائولو مالدینی
از مالدینی گاهی به عنوان دفاع وسط هم یاد میشه؛ اما پست اصلیش دفاع چپ بود. بالغ بر ۲۰ سال در سطح حرفه‌ای بازی کرد، فقط برای آث میلان به میدون رفت، ۸ فینال چمپیونزلیگ و ۵ قهرمانی رو تجربه کرد، به فینال جام جهانی و یورو هم رسید. سر اینکه از بهترین‌ها در خط دفاعه اتفاق نظر دارن و ازش به عنوان یه طراز یاد می‌کنن و بقیه رو با اون می‌سنجن. داخل پرانتز بگم که روبرتو کارلوس هم برام به عنوان جایگاه دوم قرار داره.

۳- مدافعین میانی: فرانتس بکنبائر و آلساندرو نستا
نستا از سرسخت‌ترین مدافعینی بود که تا به حال دیدم. تکل‌های جانانه‌ای میزد و نقش موثری در قهرمانی لاتزیو در سری آ هم داشت. با اومدنش به میلان هم زوج موثری با مالدینی تشکیل دادن و باهم از مخوف‌ترین دیوارهای دفاعی شدن که گذر ازشون شجاعت می‌خواست. ۲ قهرمانی در چمپیونزلیگ و سری آ با میلان هم گواه دیگری بر تأثیرات این مدافع هست.
بکنبائر هم که احتیاجی به تعریف و تشریح نداره. بهترین بازیکن تاریخ مانشافت در کنار گرد مولر، کسی که ۲ توپ طلا برده به عنوان مدافع! و تمامی جام‌های بزرگ و مهم ممکن رو هم درو کرده.

۴- مدافع راست: دنی آلوز
کافو هم می‌تونست جزو انتخاب‌هام باشه اما برای آلوز دلایل شخصی دارم. :‌دی
از خطرناک‌ترین مدافعین راستی که هم در نقش تهاجمی و هم تدافعی عالی کار می‌کرد. بازیکنی که بیشترین کلکسیون جام رو تو کارنامه‌ش داره با ۴۳ جام! البته تأکید کنم تعداد جام لزوماً مهر تأییدی بر برتری کیفی یه بازیکن نمی‌تونه باشه، اما برعکسش قابل شوآف کردنه و چون آلوز خودش از بهترین‌هاست، میشه به این رکوردش هم اشاره کرد. آمار بازی‌هاش در بارسلونا و سویا و یوونتوس و نقشش در سلسائو هم عیانه.

۵- هافبک دفاعی: لوتار ماتیوس
مارادونا درباره‌ش گفته بازیکنی بود که بیشترین ترس رو از مواجهه باهاش داشتم. در فینال جام جهانی ۱۹۹۰ به خوبی از پس مارادونا و بقیه‌ی هافبک‌های آرژانتین براومد و در همون سال هم بابت بازی فوق‌العاده‌ش توپ طلا گرفت.

۶- هافبک‌های میانی/تهاجمی: زیدان و مارادونا
زیدان از بزرگ‌ترین هافبک‌هاییه که فوتبال به خودش دیده. من ژاوی رو هم به شدت تحسین می‌کنم اما واقعاً نمیشد جای زیدان قرارش بدم. مردی که تو تیم ملی فرانسه یک جواهر بود. فینال جام جهانی ۱۹۹۸ و کل جام جهانی ۲۰۰۶ در قبضه‌ی زیدان بود، به خصوص مقابل اون تیم برزیل! در یورو ۲۰۰۰ هم نقش کلیدی داشت. گل والی معروفش هم در فینال چمپیونزلیگ ۲۰۰۲ به عنوان یکی از نمادین‌ترین گل‌ها شناخته شده. مرد بازی‌های بزرگ بود.
مارادونا هم که مارادوناست دیگه :‌))

۷- مهاجم چپ: کریستیانو رونالدو
ایشون هم که نیازی به معرفی ندارن. اگرچه واسه این پست رونالدینیو رو مدنظر داشتم اما در حضور CR7 این پست اشغال شده برای همیشه.

۸- مهاجم نوک: رونالدو
واسه این پست واقعاً نمی‌دونستم چه کسی رو انتخاب کنم و از سخت‌ترین انتخاب‌هام بود. فان باستن، گرد مولر، کرایوف و خیلیای دیگه که حتی به ذهنم خطور نکردن؛ ولی بالاخره تصمیمم رو گرفتم. آقای گل پیشین ادوار جام جهانی و از تکنیکی‌ترین مهاجمان تاریخ. تیم ملی برزیل به خاطر هنرنمایی‌ها و گلزنی‌های رونالدو بود که سال‌های اوجش رو سپری می‌کرد و در سال ۲۰۰۲ با قاطعیت قهرمان جام جهانی شد.

۹- مهاجم راست: لیونل مسی
موردعلاقه‌ترین بازیکن من و از باهوش‌ترین‌ها و اعجوبه‌های تکرارنشدنی دنیای فوتبال که هم در گلزنی هم در خلق موقعیت و پاس‌های پشم‌ریزون و هم در دریبل زدن مهارت خاصی داره و رکورددار توپ طلا و کفش طلا به طور همزمانه.

× پله هم بازیکن خوبیه دوستان. [قدم می‌زند]

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
رونالدو= رتبه یک کنکور
مسی=مدال طلای المپیاد
تشبیه جالبی بود:))
خداییش خلاقیت و گادیت(!)مسی تو فوتبال بیشتره

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
نمیدونم بهترین تاریخ بودن چه معیاری داره، ولی من هیچ بازیکنی رو اندازه رونالدو و زیدان قبول نداشتم و ندارم. اونا فقط برای بردن بازی نمیکردن، برای لذت بردن ما از دیدن فوتبال بازی میکردن. روح نواز بازی میکردن.

Mobin_hs

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
1404
نمیتونم انتخاب کنم ولی اگه یه ترکیب از بهترین ها میخواستم, افراد زیر بودن

یاشین

روبرتو کارلوس......مالدینی........بکن بائر.......دنی الوز

ژاوی........کرایف......اینیستا

مارادونا.......پله.......مسی

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
خب فکر کنم واقعا بحثی نمونه سر این موضوع! از هرلحاظ بخوایم نگاه کنیم(آمار، افتخارات فردی و تیمی و...) مسی اول نباشه جز بهترین ها هست حداقل.

101

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
آرزویی شاید دور
امباپه

101

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
آرزویی شاید دور
بنظرم آرژانتین دیگه خداحافظی از قهرمان کرد تا وقتی که بازیکن ستاره ای به میدان بیاره و در اصل
جوان گرایی فرانسه خیلی به چشم میاد و با اینهمه حضور نیافتن بعضی بازیکن های ارزشمند مثل کریم بنزما و...
و امباپه ای که هنوز 23 سال داره و 3 جام جهانی دیگه پیش رو داره و قطعا باز فرانسه گزینه های برتری جام جهانی سال های بعد خواهد بود
و شاید این شانس بود که دیشب با فرانسوی ها همراه نبود
و بازی بد توی نیمه اول
ولی درکل جام جهانی یه جام به مسی بدهکار بود

Iridium

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Bsh
شهر
Sr
سال فارغ التحصیلی
111
مدال المپیاد
IRMO Ag
دانشگاه
Iums
رشته دانشگاه
پزشکی
دیگو مارادونا

Retr026

:)
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام
بعد جام جهانیش کو ؟
مسی یه بازیکن خیلی مغروره
تیم ملی رو نگاه کنیم دیبالا که اینده تیم ملی ارژانتینه اصلا بازی نمیکنه چون مسی ازش بدش میاد.
هع
من که خودم به نظرم چون بهترین نسبیه و عددی نیس برا همین نمیشه بهترینو مشخص کرد. به علاوه اینکه سیاست هم تو فوتبال دخالت میکنه و سخته مقایسه .
ولی 5 تای برتر از نظرم : زیدان ، رونالدو (برزیلی) ، پله ، مارادونا ، مسی

amirTT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
-2
ادسون آرانتس دوناسیمنتو پله کبیر . اسطوره فوتبال جهان شب گذشته پس از دست و پنجه نرم کردن با سرطان در بیمارستان آلبرت انیشتین درگذشت. ( 1940-2022 )

*او حالا در بهشت با مارادونا و رفیقانش فوتبال بازی می کند*

واکنش کریستیانو رونالدو:
همدردی عمیقم با تمامی برزیلی‌ها، خصوصا خانواده ادسون آرانتس دو ناسیمنتو را ابراز می‌کنم. وداع صرف با پله، سلطان ابدی، هرگز برای این که بگوییم این دردی که تمام دنیای فوتبال در حال حاضر احساس می‌کند تا چه حد زیاد است کافی نخواهد بود. او الهام بخش میلیون‌ها نفر، مرجعی برای دیروز، امروز و همیشه بود.
عشقی که همیشه به من نشان دادی در هر لحظه‌ای که حتی از راه دور با هم به اشتراک می‌گذاشتیم قابل لمس بود. او هرگز فراموش نخواهد شد و خاطراتش تا همیشه در تمامی ما فوتبال‌دوستان زنده خواهد بود. روحت در آرامش، پله.

واکنش نیمار جونیور داسیلوا:
در مقطعی از زندگی ام این جمله را شنیدم" قبل از پله, 10 فقط یک عدد بود". با این حال این جمله کامل نیست. باید بگویم قبل از پله فوتبال فقط یک ورزش بود و پله بود که همه چیز را تغییر داد. او فوتبال را تبدیل به هنر و یک سرگرمی کرد. او به فقرا و به خصوص سیاهپوستان صدا داد و مهمتر از همه او برزیل را معرفی کرد. به لطف پله, فوتبال و برزیل جایگاهی والا دارند! او رفته اما جادویش ادامه دارد. پله ابدی است!!!

واکنش کارلوس پویول:
از شما برای تمام چیزهایی که به فوتبال دادید متشکرم. در آرامش بخواب.

واکنش رودریگو گوئس بازیکن رئال مادرید:
”ممنون به خاطر همه کارهایی که برای کشور انجام دادی. در آرامش بخواب، پادشاه. تا همیشه بهترین بازیکن تاریخ خواهی بود. روزی که با پله ملاقات کردم، یکی از خاص ترین روزهای زندگی ام بود. ممنون پادشاه به خاطر شهامت و توصیه هایی که در مکالمه مان به من دادی. به من گفتی “پسر، همیشه خودت باش و از چیزی نترس.” این حرفت را تا همیشه در خاطر خواهم داشت. ممنون به خاطر همه کارهای یکه برای این کشور انجام دادی. در آرامش بخواب، پادشاه. تا همیشه بهترین بازیکن تاریخ خواهی بود.”

واکنش وینیسیوس بایژائو جونیور بازیکن رئال مادرید:
”پادشاه، اعلیحضرت، الگو، تو به معنی عشق و سخاوت هستی. او بازیکنی است که فوتبال را تغییر داد، بهترین بازیکن تاریخ است و ما را رها کرد. همیشه صحبت های دوست داشتنی و انگیزه بخشی در مور دمن داشتی. تمام پیام هایی که به من می فرستی را می خواندم و ذخیره می کردم. تو در لحظات سخت یا در زمان جشن گرفتن دستاوردهایم از من حمایت کردی. باعث افتخار بود که اولین گلم در جام جهانی را همچون تو جشن گرفتم. غرور یک لحظه تعیین کننده است. خوشبختانه می توانم در زندگی بگویم که همیشه الگوی من بوده ای. میراثت هرگز فراموش نمی شود. پله بدون محدودیت و زمان است. عاشقتم پادشاه.”

واکنش کوتاه لیونل مسی:
در آرامش بخواب پله فقید!!

واکنش فرانس بکن بائر:
فوتبال امروز بزرگترین مرد تاریخ خود را از دست داد -و من یک دوست منحصر به فرد را از دست دادم. پله سه قلب داشت: برای فوتبال، برای خانواده و برای همه مردم. من در سال ۱۹۷۷ به ایالات متحده رفتم زیرا واقعاً می خواستم در تیمی با پله بازی کنم. ما بلافاصله با هم قهرمان ایالات متحده شدیم و پله من را برادرش خواند. این افتخاری غیرقابل تصور برای من بود. فوتبال برای همیشه از آن تو خواهد بود!

واکنش کافو:
امروز برادرم را از دست دادم. به عنوان یک مسیحی کاتولیک می دانم که با مردن، انسان برای زندگی ابدی متولد می شود. به امید دیدن دوباره تو.

واکنش رابرت لواندوفسکی:
در آرامش باش. بهشت یک ستاره جدید دارد و فوتبال یک قهرمان را از دست داد.

واکنش سرخیو راموس:
صحبت کردن در مورد یک اسطوره یا یک شخصیت تاریخی راحت نیست. پله ما را ترک کرد. فوتبال همیشه شما را به یاد خواهد آورد. در آرامش باشید.

واکنش ریو فردیناند:
افسانه‌ای که در میان اسطوره ها سرآمد بود. همیشه برای همه وقت داشت. بازیکن، مرد، اسطوره.

واکنش ارلینگ برات هالند:
هر کاری که یک بازیکن انجام دهد، پله اول آن را انجام داده است.

واکنش کیلیان امباپه:
در آرامش باش پادشاه فوتبال

واکنش آندری شوچنکو:
میراث شما همیشه در یادها خواهد ماند. تسلیت من به خانواده شما پادشاه.

واکنش هیئت مدیره رئال مادرید:
رئیس و هیئت مدیره و تمام باشگاه عمیقاً از مرگ اسطوره فوتبال جهان متاسف هستند. پله برای همیشه در یاد همه کسانی خواهد بود که عاشق هستند. این ورزش و میراث او، او را به یکی از اسطوره های بزرگ فوتبال جهان تبدیل می کند.

واکنش باشگاه بارسلونا اسپانیا:
با اندوه زیاد از مرگ پله، یکی از برترین فوتبالیست های تمام دوران مطلع شدیم. او فوتبال را بزرگتر از همیشه کرد.

واکنش هیئت بوندسلیگا آلمان:
دنیای فوتبال در سوگ از دست دادن یکی از بهترین بازیکنان تمام دوران است.

واکنش مدیریت لالیگا اسپانیا(خاویر تباس):
لالیگا درگذشت پله را تسلیت می گوید و عمیق ترین تسلیت خود را به خانواده و دوستان او ابراز می کند.

واکنش جیانی اینفانتینو رئیس فیفا:
این برزیلی کارهایی انجام داده است که سایر بازیکنان فقط می‌توانستند رویای آن را داشته باشند. پله اسطوره برزیلی از بسیاری جهات منحصر به فرد بود. پله حضور تقریبا مغناطیسی داشت. وقتی شما در اطراف او بودید، به نظر می رسید که بقیه جهان ساکن هستند. ادسون آرانتس دوناسیمنتو شبیه به هیچ‌کس دیگر نبود. پله یک اسطوره بود.

فیفا پله را مانند دیگو مارادونای آرژانتینی به عنوان "بازیکن برتر قرن بیستم" معرفی کرده بود. پله با ۷۷ گل در ۹۲ بازی همچنان رکورددار گلزنی در سلسائو است و سه بار با این تیم قهرمان جام جهانی شد. پله هفت فرزند داشت.

در ادامه این پیام آمده است: علاوه بر خانواده، میلیون ها هوادار در سراسر جهان نیز عزادار هستند. مهارت و خلاقیت او غیرقابل مقایسه بود. پله کارهایی انجام داد که هیچ بازیکن دیگری حتی در خواب هم نمی دید، مانند ترفند معروف او در نیمه نهایی جام جهانی ۱۹۷۰یا گلی که او در سن ۱۷ سالگی در فینال جام جهانی ۱۹۵۸ به ثمر رساند، جایی که توپ را به یک مدافع کوبید و سپس یک شوت چکشی زد. اسطوره برزیلی همیشه یک ورزشکار نمونه بود که به حریفان خود احترام واقعی می‌گذاشت.

اینفانتینو نامه تسلیت خود را با جملاتی دلگرم کننده به پایان رساند: امروز همه ما در سوگ مرگ پله محبوبمان عزادار هستیم اما او مدت ها پیش به جاودانگی دست یافت، بنابراین برای همیشه با ما خواهد بود.

و هزاران واکنش دیگر که نمی گنجد....

( بیشتر در ورزش سه بخوانید )

جزئیات دفن پله:
حالا اعلام شده است که تابوت پله در تاریخ دوم ژانویه 2023 از بیمارستان خارج و تا صبح سوم ژانویه در مراسمی رسم برای ادای احترام عموم در ورزشگاه ویلا بلمیرو متعلق به باشگاه سانتوس در دسترس قرار داده خواهد شد. همه مردم برزیل می‌توانند از تابوت او دیدار کنند و بخشی جداگانه برای افراد سیاسی و سایر شخصیت‌های برجسته در نظر گرفته شده است.
تابوت حامل این اسطوره فوتبال دنیا پس از آن قرار است در خیابان‌های سانتوس تشییع شود تا مردم در آخرین لحظات نیز بتوانند به او ادای احترام کنند.
مراسم تدفین پله به خواست اعضای خانواده او کاملا خصوصی برگزار خواهد شد و هیچ فرد غریبه یا رسانه‌ای اجازه حضور در آن را نخواهد داشت. محل دفن او به یادبود نکروپل اکومنیسا معروف است.

2rt5glh4.jpeg
ccdosawa.jpg

تکمیلی:
بازی اتلتیکومادرید و الچه با سکوت یک دقیقه ای آغاز شد

از عناصر فوتبال داخل ایران کوین یامگا و اوسمار ویرا و رودی ژستد و وسلی ننکا و علی دایی فوت مروارید سیاه فوتبال ایران را تسلیت گفتند

بالا