• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مریم میرزاخانی برنده‌ی جایزه فیلدز شد .

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
پاسخ : مریم میرزاخانی برنده‌ی جایزه فیلدز شد .

واقعا یه افتخار درونی برای هر کسیه ! 8->

ایشالله ما هم یه روز تو هر زمینه ای افتخار آفرین شیم ! [-o<

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان از دعوت از مریم میرزاخانی، برای شرکت در سومین سمینار ریاضی در ایران خبر داد.

وی با بیان این كه در نظر است كه در سومین سمینار ریاضی كه توسط دانشگاه صنعتی شریف و با حمایت بنیاد ملی نخبگان در ژانویه سال جاری برگزار می‌شود از این استاد دانشگاه دعوت شود كه به كشور ایران آید، گفت:
سال گذشته نیز برای دومین سمینار از ایشان دعوت به عمل آمد اما به دلیل مشكل جسمی و داشتن فرزند كوچك نتوانستند به ایران بیایند.

ایسنا
.

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

واقعا خوندنش خالی از لطف نیست(بهتره بگم "حتما" بخونینش)
http://www.simonsfoundation.org/quanta/20140812-a-tenacious-explorer-of-abstract-surfaces/

سه قسمت خیلی بُلد برای من وجود داشت:

To her dismay, Mirzakhani did poorly in her mathematics class that year. Her math teacher didn’t think she was particularly talented, which undermined her confidence. At that age, “it’s so important what others see in you,” Mirzakhani said. “I lost my interest in math.”

The following year, Mirzakhani had a more encouraging teacher, however, and her performance improved enormously. “Starting from the second year, she was a star,” Beheshti said.

و

Gold medals at the mathematical Olympiad don’t always translate into success in mathematics research, McMullen observed. “In these contests, someone has carefully crafted a problem with a clever solution, but in research, maybe the problem doesn’t have a solution at all.” Unlike many Olympiad high-scorers, he said, Mirzakhani “has the ability to generate her own vision.”

و

Mirzakhani feels certain, however, that there will be many more female Fields medalists in the future. “There are really many great female mathematicians doing great things,” she said.

به نظرم اولی خصوصا خیلی خیلی جالب بود! خیلی راحت میتونست مسیر زندگی میریم میرزا خانی کلا عوض شه اگه سال بعد معلمش دیدش رو نسبت به ریاضی تغییر نمیداد و میدونید چندین و چند نفر بودن تو همین مدرسه که سال اول راهنمایی از ریاضی زده میشن به دلایل زیادی و بعدش دیگه هیچ وقت علاقه شون برنمگیرده و مسیر زندگیشون عوض میشه؟(به عینه دیدم که میگم.) این کاملا سیستم معیوب آموزشی رو نشون میده تو کشورما که معلم خیلی راحت میتونه به خودش اجازه بده که بگه فلان دانش آموز اونقدرام "بااستعداد" نیست و اعتماد به نفس اون آدم به میزان قابل توجهی افت میکنه و واقعا مسیر زندگیش ممکنه عوض شه...مگر اینکه بعدترش یه معلم دیگه در نقش فرشته نجات بیاد(البته فقط نقش اون معلم هم نیست) و علاقه اون آدم برگرده و شروع به "درخشش" کنه

امیدوارم موفقیت های بیشتری ببینیم از دانش آموخته های سمپاد در آینده هایی نزدیک ولی بااین رویه ای که مدارس سمپاد در پیش گرفتن دیگه اومدن امثال مریم میرزاخانی ها بعید به نظر میرسه چون الان دیگه ترجیح مدارس سمپاد به چیزای دیگه ایست.

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

سیستم آموزشی معیوب نیست. سیستم فکر معلم معیوبه.
من با یه پسر ششم ابتدایی ریاضی کار میکردم حالش اولش بهم میخورد از ریاضی. بخاطر مدل تدریس من بهم میگه میخوام برم ریاضی محض بخونم. به همین سیستم تدریس کردم، فرقش در معلم بود.

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از SalehM :
سیستم آموزشی معیوب نیست. سیستم فکر معلم معیوبه.
من با یه پسر ششم ابتدایی ریاضی کار میکردم حالش اولش بهم میخورد از ریاضی. بخاطر مدل تدریس من بهم میگه میخوام برم ریاضی محض بخونم. به همین سیستم تدریس کردم، فرقش در معلم بود.
اون سیستم اون تفکر رو برای معلم ایجاد میکنه که هر کی 4 تا امتحان خراب کرد حتما بی "استعداد" ه.اون معلم ها تو همون سیستم پرورش پیدا کردن و البته خیلی ها سیستم فکریشون اونطوری نشده خب ولی اکثرا اینطورین.
منظورم روش تدریس نبود ها...سیستم آموزش و پرورشه.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

یکی در مورد نقش استاد اصلاح‌پذیر تو زندگی میرزاخانی صحبت بکنه خوشحال میشم :))

fateme.n

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجفآباد
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر

تو مدرسه تابستانی شریف گفتند که ایشون تو یکی از همین کارگاه های شریف شرکت میکنند، اونموقع دکتر تابش مسئول برگزاری بوده.تو اون کارگاه چندتا سوال که جزء سوالات سخت و غیرقابل هست رو میده ومیرزاخانی یکی از این سوالات رو حل میکنه که این باعث اشنایی بیشتر ایشون با دکتر تابش میشند.
بعد هم مقاله ای با کمک اسون مسنویسند که انگار به یکی از مجلات معتبر میفرستند و چاپ میشه که همین باعث پیشرفت بیشتر ایشون و موفقیت های بعدشون میشه.

☺☺☺☺☺

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
قم

تبریک به این بانوی ایرانی

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از آیدا-ق :
اون سیستم اون تفکر رو برای معلم ایجاد میکنه که هر کی 4 تا امتحان خراب کرد حتما بی "استعداد" ه.
بر چه اساسی این حرف رو میزنی؟

shaylin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
khorasan

تو اخبار چرا چیزی نگفتن؟

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از shaylin :
تو اخبار چرا چیزی نگفتن؟
گذرا اشاره ای کردند.

shaylin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
khorasan

به نقل از SalehM :
گذرا اشاره ای کردند.
چرا اخه؟
من خودم ک هر چی اخبار دیدم چیزی نگفتن
اخه خبر از این مهم تر؟
فقط شبکه خبر زیر نویس کرد
حسودای بدبخت....

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه

من خودم، هم در خبر شبکه 1 دیدم، هم شبکه خبر بصورت خبر و زیرنویس و هم اخبار علمی فرهنگی هنری شبکه 4! و البت یکی دو جا دگ هم دیدم ک شک دارم و نـمی تونم با اطمینان بگم الان !!

اونچنان گذرا هم نـبودش!! پس انقدر راحت قضاوت نـکنین دگ! :-? :-"

.

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از SalehM :
بر چه اساسی این حرف رو میزنی؟
جاش اینجا نیست.براین اساس که سیستم آموزش و پرورش داره اصالت رو به نمره میده و اینکه خود این معلما تو همین سیستم پرورش پیدا کردن و برای معلم شدن دوره هایی رو گذروندن یا توی مراکز تربیت معلم بودن.طبعا وظیفه همین سیستمه که بهشون این چیزا رو آموزش بده و اگر هم آموزش نداده دو حالته یا سهل انگاری بوده یا واقعا معتقدن هرکی 4 تا آزمونش رو خراب کرد معلم حق داره حکم بی "استعداد" بودنش رو صادر کنه.(یا اساسا به این معتقد باشن که آزمون خراب کردن رو میشه بی استعداد بودن معنی کرد.)
بعد اینکه این معلم مورد خاص نبوده،به فور نمونه هاش یافت میشه ینی نمیشه صرفا گفت همون یه معلم اینجوری فک میکرده.

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Fitz William . Darcy :
من خودم، هم در خبر شبکه 1 دیدم، هم شبکه خبر بصورت خبر و زیرنویس و هم اخبار علمی فرهنگی هنری شبکه 4! و البت یکی دو جا دگ هم دیدم ک شک دارم و نـمی تونم با اطمینان بگم الان !!

اونچنان گذرا هم نـبودش!! پس انقدر راحت قضاوت نـکنین دگ! :-? :-"

.
يه همچين شخصى لياقت يه مصاحبه تو تلويزيون ملى رو نداره؟
يا تلويزيون ملى فقط جاى نشون دادن بدبختيهاى اروپاست؟

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از آیدا-ق :
جاش اینجا نیست.براین اساس که سیستم آموزش و پرورش داره اصالت رو به نمره میده و اینکه خود این معلما تو همین سیستم پرورش پیدا کردن و برای معلم شدن دوره هایی رو گذروندن یا توی مراکز تربیت معلم بودن.طبعا وظیفه همین سیستمه که بهشون این چیزا رو آموزش بده و اگر هم آموزش نداده دو حالته یا سهل انگاری بوده یا واقعا معتقدن هرکی 4 تا آزمونش رو خراب کرد معلم حق داره حکم بی "استعداد" بودنش رو صادر کنه.(یا اساسا به این معتقد باشن که آزمون خراب کردن رو میشه بی استعداد بودن معنی کرد.)
بعد اینکه این معلم مورد خاص نبوده،به فور نمونه هاش یافت میشه ینی نمیشه صرفا گفت همون یه معلم اینجوری فک میکرده.
ببين حرفاى خوشگلى ميزنى ولى جواب سوال من نيس.
سيستم به خودى خود بسيار كلى هست.
من مادرم در اين سيستم هست و دارم ميبينم چقدر تاكيد و مانور و كلاس دارن براى ترغيب معلم به تشويق بچه. منتها معلم خودش انگيزه نداره.
با احترام، من فكر ميكنم شما عادت كردى هر مشكلى رو گردن دولت و سيستم بندازى. ( مثل خيلى هاى ديگه در كشور ما )
ميخوام بگم اگر سيستم غلط بود اون موارد خاص ازش در نميومد.
يك جور هايى ايراد خودمون رو نميبينيم و اون رو كردن سيستم ميندازيم.

Jein

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان I

زندگی ش کلا خیلی پر فراز و نشیب بوده . ینی هم این ماجرای معلم ریاضی و این حرفا ، هم اون سانحه ی اتوبوس ِ 76 که رضاصادقی و خیلیای دیگه رو از دنیا برد . مریم میرزاخانی از بازمونده های ِ اون سانحه بوده .

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه

به نقل از SalehM :
يه همچين شخصى لياقت يه مصاحبه تو تلويزيون ملى رو نداره؟
يا تلويزيون ملى فقط جاى نشون دادن بدبختيهاى اروپاست؟

خب اگ منظور اینه، میتونه صد ها دلیل باشه برای عدم مصاحبه .. اما احتمال زیاد ژانویه اگ قبول کنه بیاد اون همایش رو، مصاحبه و غیره هم خواهند داشت.

پ.ن: من اصن دلِ خوشی نـدارما خودم از صدا و سیما ؛ منتها چون دوستان گفتن اصن پوشش نـدادن خبرشو، گفتم ک من خودم دیدم و بد نـبود از نظر خبر رسانی .. حال مصاحبه و غیره بحثش کلا متفاوته با اعلام خودِ خبر. :)

.

Moshk

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1397

تنها مشکل اینه که صداوسیمای ما با سیاست یکیه و همه بحثاش دلیل سیاسی داره و نمیشه کاملا به هر رسانه ای اعتماد کرد برید تو اینترنت مصاحبه هاشو بگیرید بهتره هرچند امیدوارم که صداوسیمای عزیز و شبکه 4 دلبندم یکاری کنند :D

بالا