• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نگو دوستت دارم! پررو میشه :|

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران
پاسخ : نگو دوستت دارم! پررو میشه :|

من کلا آدم درونگرایی هستم نه فقط تو ابراز علاقه بلکه تو ابراز هز چیزی (از برکات تک فرزندی :-w)

ولی به نظرم باید گفت تشم اگه طرف پر رو شد میگی دروغ گفتم دوستت دارم :D

دخترا به نظرم راحت تر علایقشونو ابراز میکنن (شایدم بلد نیستن مخفی کنن) ...

melika15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۲
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1395
تلگرام
اینستاگرام

من اگه کسیو دوس داشته باشم یکبار که نه صدبار بهش میگم دوستت دارم
نگو دوستت دارم پررو میشه دیگه یعنی چی؟

سین سا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
دیار کریمان

البته به نظرم در این مورد تا حدی بستگی به طرف مقابلمون هم داره

saba...saba

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
93

بعضی وقتا گفتنش لازمه ولی بعضی وقتا اگه بگی واقعا پررو میشه و فکر میکنه که کی هستش

همه چی به طرف مقابل بستگی داره :D

Ромина

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانــــ یکـــــ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1394

به نقل از PlusME :
والا من هنوز ازدواج نکردم بدونم باس بگیم یا نباس بگیم :-" :-"
یعنی منم نباید نظر بدم؟؟ :)) :)) :))

من از عقیده ی شخصیم میگم
اینکه یه نفر هر روز ,تو هر موقعیتی دائم بیاد به ادم ابراز احساسات کنه و هی بگه خیلی دوست دارم و عاشقتم و از این حرفها،باعث میشه من فکر کنم قطعا نظرش مخالف ایناست و من فقط براش یه سرگرمیم و اینا رو داره میگه که من شک نکنم به بی تفاوتیش نسبت به خودم[nb]هرچند به شخصه کلا باور نمیکنم وقتی کسی بهم بگه عاشقمه :-" [/nb]

اما دوستت دارم های یهویی و ناب،خیلی عالین
مثلا وقتی عصبانیم و طرفم رو دعوا میکنم،یهو وسط دعوا بهم بگه دوستت دارم
قطعا من احساس عالی ای بهم دست میده و میفهمم که اون هر چی بشه من رو دوست داره
و یه جور ارانش به ادم میده توی یه لحظه ای که ترس از دست دادن میاد سراغ ادم (البته بستگی به دلیل عصبانیت فرد هم داره،این فقط مثال بود)
یا نمیدونم وقتی داریم راجب خودمون صحبت میکنیم بگه
در واقع منظورم اینه که خیلی موقعیتش مهمه
مثلا وقتی بر فرض مثال کنار هم بشینیم و من شروع کنم برای طرف حرف زدن اونم با کلی هیجان و ذوق،نیم ساعت حرف بزنم براش بعد منتظر جواب باشم یهو طرف برگرده بهم بگه " دوستت دارم " من احساس بی ارزشی بهم دست میده و اینجوری میشم دقیقا :|
چون میفهمم که حرفهای من براش ارزشی نداشتن،این یه دوستت دارم یهوییه،ولی توی یه موقعیت بد
بعد از موقعیت هم ، میزان گفتن مهمه
اینکه یه نفر تا موقعیتش پیش بیاد بگه دوستت دارم باعث میشه این جمله یه جور عادت بشه واسه فرد مقابل و اون واقعا به عمقش توجه نکنه
میشه دوست داشتن رو با یه لبخند،یه نگاه عاشقانه،یه فشار دادن دست یا نمیدونم بغل کردن هم نشون داد
اگر یه نفر بتونه بین گفتن لفظی دوستت دارم و ابرازش به صورت فیزیکی یه جور تعادل برقرار کنه واقعا عالی خواهد بود و نتیجه میده
و چیز دیگه ای هم هست اینه که وقتی دو نفر برای هم ارزش قائل باشن ، واقعا همدیگه رو دوست داشته باشن، و دنبال یه رابطه ی جدی و پایدار باشن،دیگه لفظ "اگر بهش بگم پررو میشه" بی معنیه واقعا

به نقل از مازیمون :
اکثر این پیشنهاداتی که میشنوید از همکلاسی های هم سن و ساله خودتون هست که احتمالن خودشون هم هیچ تجربه ی خاصی از روابط عاشقانه نداشتن. یا تجربه ای که داشتن با یه دختر\پسر کم سن و سال بوده.

به طور کلی اگه شما ابراز محبت نکنید ( هر جنسیتی که داشته باشید ) طرف مقابل نمی فهمه!

و وقتی نفهمه دل سرد میشه و دنبال کسی می گرده که ابراز محبت بکنه!!!

این ابراز محبت هم باید به طور عملی باشه هم به طور بیانی. هیچ کدوم جایه اون یکی رو پر نمی کنن.

مثلن وقتی میگید یه نفر رو دوست دارید ولی وقتی ازتون یه خواهش می کنه ( که مثلن با هم برید پارک! ) و شما مخالفت می کنید ( به طور دایم منظورمه وگرنه بدیهتن ممکنه برای هر کسی مشکلی پیش بیاد و نتونه بره پارک )

- من عاشقتم!
- میای بریم پارک ؟
- نه

خوب معلومه طرف حس می کنه که عاشقتم رو دارید به بیان کوچه بازاری چرت میگید!!!

و برعکس اگه محبت بکنید ولی بیان نکنید باز هم طرف نمی فهمه.

من در مورد همه نمی تونم بگم ولی تجربه ی من اینطور نشون داده که طرف مقابلتون رو یه ادم نفهم و خنگ در نظر بگیرید که لازمه چند وقت یک بار یاداوری کنید که بهش علاقه دارید وگرنه هیچ دلیلی نداره طرف از رفتارتون متوجه بشه!!!
ببخشید با تمام حرفهاتون موافقم به جز قسمت اخر
خنگ و نفهم در نظر گرفتن طرف مقابل؟چرا؟؟ شما علاوه براینکه باید بیان کنید که فرد رو دوست دارید،لازم هست از اون هم بشنوید
پس چرا باید همچین تصوری کنید و اون رو توی ذهنتون کوچیک کنید؟ "دوستت دارم" گفتن های اجباری برای حفظ یه رابطه،ارزش و کیفیت اون رابطه رو میارن پایین
اگر واقعا از ته دل گفته نشه و به عنوان یه وظیفه فقط برای یاداوردی به فرد گفته شه،اون فرد میفهمه،حس میکنه و خوب این خیلی بدتر از نگفتنشه

heyto

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حـــلــــی
شهر
همین دور و بر

من در این باره با یکی صحبت کردم ... :)
خودم البته آدمیم که طرف مقابلم بدون اینکه من چیزی بهش بگم میفهمه که دوسش دارم ولی با کسی که صحبت کردم بهم گفت که بازم کافی نیست ینی زبونی گفتن هم تاثیر خودشو داره ...
دقیقا اینجوری نیس ولی مثلا فک کنین ابراز علاقه به دو تا بخش تقسیم بشه ، سخنی و عملی ... ینی هر چقد هم عملی کامل باشه بازم یکم سخنی باید باشه ... :D
البته اینو میدونم که برا پسرا درسته شاید برا دخترا فرق کنه ... :-"
یه راه حل خوب هم برای اینکه بگیم یا نگیم به یکی اینه :
هر موقع یهویی به دلمون افتاد که بهش بگم دوست دارم وقت خوبیه و باید بگم ...
ولی اگه تو این فکر بودم که بگم یا نگم ؟ نباید بگم ...
اگه واقعا دوست صمیمی و خوبی باشه هیچموقع برات سوال پیش نمیاد ...
مثلا من الان با چن نفر اینجوریم ...
به نقل از Anathema :
منم تا حالا به مامان بابام نگفتم اصلا تصورم برام سخته X_X
برا من هم تا چن وقت پیش سخت بود ... فک کنم برا دخترا راحت تر باشه ... ولی اگه بگی قشنگ "تغییر را احساس کنید" میشه ... :))
سعی کن اول به دوستات بگی ...
هر چقدر بزرگتر بشی راحت تر میتونی بگی ...

иιℓσσ

Niloo
نام مرکز سمپاد
farzanegan amin1
شهر
esfahan
سال فارغ التحصیلی
1397

به نظر من به طرف مقابلم بستگی داره!به جنبه و ظرفیتش!
ولی منم مثل مریم نظرم اینکه تو موقعیت های خاص گفتنش باعث خوشحال کردن طرف مقابلت میشه!
به خودت و غرورت هم بستگی داره....که نگی من الان اگه بگم غرورم رو شکستم که به نظر من اصلااااااااااااااااااااااااااا اینجوری نیس!

Antonio

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
Nn
شهر
Nn
سال فارغ التحصیلی
93

هر سخن وقتی و هر نکته مکانی دارد....
مخصوصا واژه هایی که بار عاطفی دارن.منظور من از وقت و مکان مناسب این نیست که از ابراز احساسات درونی و نیات خالص خودمون جلوگیری کنیم بلکه بدونیم چه وقت و چه جایی از کلمات ، اشارات و غیره استفاده کنیم . شخصا با این حرف که طرف پر رو میشه مشکل دارم. در رابطه ی عاطفی دو طرفه ، رابطه ای که دو طرف واقعا درگیر باشن ، این جمله واقعا صادق نیست چرا که هر دو طرف به میزان علاقه و خلوص واقف اند و هم اینکه شکل درست ارتباط برقرار کردن خود به خود بر رابطه حاکم میشه و جملات و حرکات تکراری ،" بی معنی" و "بدون حس" از رابطه حذف میشه...
خالصانه بود...باید گفت و عمل کرد.
کسی که فکر میکنید پر رو میشه... واقعا درک درستی از رابطه ی عاطفی نداره...

# حرف های بدون حس ....چندش آورن ...

y@smin

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساری

من ادمی هستم که اصلا ابراز علاقه نمیکنم کلا ب هر کسی پدر مادر و ...
نمی دونم چرا.نمیتونم.

بیشتر هم از کارهای ادمها این برداشتو میکنم که دوستم دارند یا نه.
از روی حرفاشون که حالا بیان بگند دوستت داریم اینو باور نمیکنم.کارهاشونه ک خوشحالم میکنه بیشتر تا اون جمله.

و شخصا خوشمم نمیاد از گفتن زیادش.حالا نه دیگه در حد شخصیت من اما بنظرم گاهی گفتنش خوبه.گاهی.تو شرایط سخت بالفرض خیلی موثره و موجب دلگرمی میشه.

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

خب بنظرم بستگی به فردش داره.شخصیت ها مختلفه و باید اول شناسایی بشه طرف شمیه بصریه یا سمعیه...متناسب با هرکدوم لم اش تعیین میشه.
اما خود من به شخصه ترجیح میدم که با استفاده درست از لغات ارزششم به نحوی برسونم.مثلا دوست داشتن حرف کمی نیست و من ترجیح میدم با استفاده ی مداومش شنیدنش را برای طرف مقابلم عادی نکنه و زمانی که به کار میبرمش بفهمه اون جدالی که من با خودم هم داشتم برای بیان این کلمه.
+اینم نمیدونم خوبه یا بد.شایدم بد.اما من عموما اولین کسی نیستم که برای اولین بار اینو ابراز میکنن و اول منتظر طرف مقابل میمونم

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

به نقل از :| :
خب بنظرم بستگی به فردش داره.شخصیت ها مختلفه و باید اول شناسایی بشه طرف شمیه بصریه یا سمعیه...متناسب با هرکدوم لم اش تعیین میشه.
آدم‌ها خیلی پیچیده‌تر و قابل احترام‌تر از اونی هستن که لم داشته باشن!
مثلن قرار نیست به قول خودتون بفهمید لم طرف اینه که دوست دارم رو باید زیاد بشنوه و شما حتا وقت‌هایی که احساس نیاز نمی‌کنید این حرفو بهش بزنید یا نه، چون پررو می‌شه اصلن بهش نگید دوستش دارید. این منصفانه نیست.
بهترین راه‌حل تعادل و بیان احساسات واقعی تو موقعیت مناسبشه که هر کسی تو روابط‌ش می‌تونه این موقعیت مناسب رو تشخیص بده. این دوست داشتن باید توی رفتار هم آشکار باشه- که البته اگر واقعی باشه، هست- ولی هیچ وقت انتظار نداشته باشید بدون حرف زدن و گفتن احساسات‌تون، حالا تو هر زمینه‌ای، آدم‌ها ذهن شما رو بخونن. فرض رو بر این بذارید که نمی‌خونن و متوجه نمی‌شن. حرف بزنید باهاشون.

tigon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شعر هایم
مدال المپیاد
نقره یک زیست دوره 18
دانشگاه
شهید‌بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

من فقط اومدم بگم این قضیه حقیقت داره
:| تا وقتی یچیز جذابه ک غیرقابل دسترسی بنظر بیاد

خدافظ

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

این گزاره از لحاظ روان‌شناسی درسته؛ اراده‌ی آدم‌ها سیری ناپذیره و بعد از رسیدن به هدف دیگه براش ارزشی قائل نیست و فورن هدف دیگه‌ای می‌خواد و این روند هیچ وقت متوقف نمی‌شه.
اما تو یه رابطه‌ی دو نفره درست نیست و راست‌ش به نظرم ربطی هم به تاپیک نداره. یعنی تو رابطه این‌طوری نیست که یکی از طرفین فقط و فقط شنیدن دوست دارم رو بخواد و به محض شنیدن‌ش متوجه بشه که نه، اون قدرام جذاب نبود، برعکس از شنیدن‌ش لذت می‌بره. شنیدن جمله‌ی دوستت دارم هدفِ یه رابطه‌ی دو نفره نیست.

mahya.m

M H Y A☀-
نام مرکز سمپاد
Fatzanegan
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
Inam na:)
باید گفت بخصوص پسرا...
ابراز علاقه پسرا باید بیشتر هم باشه...
اما دختر کمتر...
دوستدارم باید برای پسر یه تشویق باشه...
ابراز علاقع زیاد دختر باعث مغرور شدن مرد...یا سرد شدن مرد نسبت به زن میشه...
اینو از روی تجربه میگم

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام
هر موقع به کسی گفتید دوست دارم پررو شد، بدونید ارزش شنیدن اون جمله رو نداشته. پس به نظرم با خیال راحت بگید و اگه دیدید پررو شد بذاریدش کنار...

el_behnam

خسته تر از خسته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
kerman
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق
با فرض اینکه جنبه ی عشق رو داشته باشه و اونم دوستت داشت باشه اگه زیادی بگی دوستت دارم براش عادی میشه و برات وظیفه میشه
و اگه یه موقع نگی دلخور میشه
همیشه این جمله ها رو کمتر بگه ادم بهتره که موقع دلخوریش یا دلتنگیش یا وقتایی که داره بهونه میگیره با یه جمله حالش سرجاش میاد و حسابی کیف میکنه (;

• لایک
امتیازات: fteh

Nemesys

کاربر انجمن خاک‌خورده
نام مرکز سمپاد
Sh.HiddenHand
شهر
MD
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
ادبیات و شیمی
اول از همه باید بگم که سردر این تاپیک رو باید طلا گرفت.
میخوام بدونم به نظر شما لیمیت و حد ابراز علاقه چقدره؟
لیمیتش همون لیمیتی هست که خودت دوستش داری.
البته میگن "عاشقی کی واحد اندازه گیری داشته ست/عشق را قربانی متراژ و مثقالش نکن"
ولی خب لیمیتش میتونه غرور خودت باشه (که معمولا فراموش میشه) و اینکه طرف مقابل تا کجا از این ابراز خوشش میاد.
آیا باید هروقت که از صمیم قلب حس کردیم یکی و دوست داریم و ازش ممنونیم و حضورش شادمون میکنه بهش بگیم؟
بنظرم بله. زندگی خیلی کوتاهتر از اونیه که تو تصوراتمونه و چه بخوایم چه نخوایم انقدر اشتباه توی عمرمون داریم که این توش گمه. بهرحال حسرت خیلی چیز بدیه.
آیا ابراز علاقه آدمارو سرد میکنه یا شدت میده به احساس طرف مقابل؟
واقعا یه چیز نسبیه. اما بنظرم نباید اونقدری باشه که خودتون و حرفاتون براش عادی شین جوریکه بگه "خب این اومد تا دوباره یه چندتا حرف قشنگ بزنه و منم یه واکنش نشون میدم تا دست از سرم برداره". اهل عمل باشین و اینکه خلاقیت همیشه کمک میکنه.
← خلاصه چگونه و چقدر و به چه کسی باید گفت دوستت دارم؟
خلاصه عاشقانه و خیلی و به کسی که ضربان قلبتون با صدای نفس هاش تنظیم شده باید بگین دوستت دارم.

پ.ن.1 ببخشید اگه نصیحت گونه شد ولی تجربه رو فقط با نصیحت منتقل میشه کرد.

پ.ن.2 اصلا به حرف من گوش نکنید من گند زدم... :(

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
نباید طوری برخورد کرد که طرف مقابل تصور کنه که آندر انی سرکامستنسز شما باهاش هستید. چون اصولا ارزشی که آدمیزاد برای هر چیزی قائله به اندازه ی بهائی هست که برای اون چیز میپردازه. اگر اون آدم حس کنه شما رو میتونه راحت داشته باشه اون وقت باید خیلی خیلی آدم اخلاقی ای باشه که خواسته یا نا خواسته از شما و احساساتتون سوء استفاده نکنه. اگه طرف بیمار باشه که دیگه فاتحه تون خونده ست.

آخرین ویرایش:

"Mehrab"

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
1398
اولا که باید مطمین شیم که دوست داشتنمون واقعی هستش و واقعا طرف رو دوست داریم .دوما باید جنبه و ظرفیت طرف رو بسنجیم چون یه عده هستن تا به روشون میخندی فک میکنن چه خبره و کی هستن:| بعد که مطمین شدیم که دوست داشتن واقعی و طرف مقابل هم ادم باشعوریه بهتره بهش بگیم. البته توجه کنیم که حد ابراز علاقه رو بدونیم نه اینکه صبح تا شب قربون صدقش بریم (زده میشن):-"
و من الله توفیق...

در کل به هرکس به اندازه لیاقتش بها بدید
خوبی که از حد بگذرد نادان خیال بد کند

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:
بالا