• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بازخوانی آهنگهای قدیمی

• شروع کننده موضوع h.f
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی
خیلی از آهنگهای قدیمی از خواننده های معروف و غیر معروف هستن که بازخوانی میشن اما معمولن با استقبال که مواجه نمیشن هیچ خیلی هم بازخورد منفی میگیرن (و این بیشتر درباره خواننده های معروف صدق میکنه) حتی گاهی اوقات آهنگ بازخوانی شده (یا ریمیکس شده یا...) کیفیت بالایی داره و حتی ممکنه با کار قبلی کاملن متفاوت باشه ولی معمولن بازهم درمقابلش جبهه گرفته میشه و با کار قبلی (که سبکی کاملن متفاوت داشته) مقایسه میشه! به نظر شما بازخوانی کار مناسبی ( :D ) هست اصن ؟ نظرتون درباره این طرز برخورد با بازخوانی ها ؟ کلن بگین ... :D

Pouria.K

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
Tehran-Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
پاسخ : بازخوانی آهنگهای قدیمی

خیلی میشه بحث کرد در موردش ! ولی قبل از این حرفا ، باید اجازه رو هم از آهنگ ساز و شاعر و اینا رو بگیرن !
و ضمن اینکه کسی بخونه که یه اپسیلون صداش قدرت خواننده قبلی رو داشته باشه !
نه اینکه علی لهراسبی ، بیاد بدون اجازه آهنگ ساز و شاعر و این چیزا ، یکی از آهنگای هایده رو بخونه و بده تو بازار ! هر چند من دوست داشتم صداشو ! ولی به شرطی قشنگه که آهنگ هایده رو نشنیده باشین ! :د

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

اون روز سالار عقيلى :-? داشت در مورد اين كه بعضى كارها رو بازخوانى كرده مى گفت، و مى گفت كه مثلا ما نبايد آهنگ هاى قديمى و اين ها رو از جوونا دريغ كنيم. بايد ببينيم وقتى ميشه يه آهنگى رو به صورت بهترى اجرا كرد، اين كار ُ انجام بديم.
خب من م موافقم. چرا وقتى ميشه يه كار ُ بهتر كرد، اين كار ُ انجام ندن؟
در مورد بحث اجازه و اين ها هم موافق م. فقط، اگه يه خواننده اى فوت كرده باشه چى؟ :"

• شروع کننده موضوع

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

به نقل از پـــوریـــــا . ک :
نه اینکه علی لهراسبی ، بیاد بدون اجازه آهنگ ساز و شاعر و این چیزا ، یکی از آهنگای هایده رو بخونه و بده تو بازار ! هر چند من دوست داشتم صداشو ! ولی به شرطی قشنگه که آهنگ هایده رو نشنیده باشین ! :د
با اجازه گرفتن کاملن موافقم ولی خب معمولن خیلی ها اجازه هم میگیرن ولی بازم ما همون فیدبک منفی رو میبینیم با اینکه کار قوی بوده :-?
من با اینکه آهنگ خود هایده رو بی نهایت دوست داشتم ولی به نظرم آهنگ علی لهراسبی هم خوب بود و کلن یه سبک متفاوتی داشت ولی بازخوردی که داشت واقعن یک طرفانه بود! و خب به قول صواع از خواننده ای که فوت کرده چطوری میتونه اجازه بگیره ؟ :D

Pouria.K

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
Tehran-Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

نه نه ، من هی تاکید کردم که شاید دیده بشه ، مثل اینکه نشد ! اصلا قرار نیست از خواننده اجازه بگیره ! :د
آهنگساز ، شاعر ! این 2 تا هم خیلی مهمه ! اصلا حق نداره بدون اجازه اینا بخونه ، مگر اینکه خوب همگی فوت کرده باشن که بعیده دیگه !

* ضمن اینکه میدونم که از علی لهراسبی ، شکایت کرده بود ، آهنگسازش (آهنگ سازی که آهنگ رو برا هایده درست کرده بود منظور) ! هر چند مطمئنا به جایی نمیرسه ، اون اونور دنیا ، این اینور دنیا ! :D

** منم گفتم خودم خوشم اومد ! ولی کار درستی نیست بدون اجازه خوندن !

kowsar irani

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مراغه

من خودم مث عموم مردم کاملا با این باز خوانیا مخالفم خیلی مسخرست. خوب که چی بشه نه جدا باز خوانی می کنن که چی بشه؟به نظر من که فقط خودشونو به رخ میکشن یه اثر معروف و کلاسیک تاپ رو ور میدارن با صدای نامتوازنشون دوباره می خونن.اون اثر واسه خودش و خوانندش خیلی محترمه من میگم با این کار اون حرمت خاص اهنگ شکسته میشه. [-(

Minority

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
گلُزوادر

اون آهنگ قدیمی لطفش به همون قدیمی بودن و به همون کیفیت داغونشه.ولی خُب به نظرم ایرادی نداره بازخوانی بشه.مخصوصاً از طرف کسایی که موجه هستن و تویه اون حوزه و ژانر موسیقی حرف زیادی برای گفتن دارن؛ولی خُب بُعد زمانی نمیتونه اونارو از یه قطعه شعر و ترانه خوب که قبلن توسط یکی دیگه خونده شده ،محروم کنه.مثلا یادمه تویه یه مستند در مورد شجریان؛خودش می گفت که خیلی از شعرا رو که ارزش و قابلیت تبدیل شدن به یه قطعه موسیقایی رو دارن قبلا استفاده شدن[توسط خودش یا دیگران] و برای یه قطعه جدید باید خیلی بگرده که شعر مناسب پیدا کنه.{البته این حرف ایشون بود} :|

notebook

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

وای نه بعضی آهنگ ها که توی آکادمی با یه صدای دیگه خونده شدن خیلی قشنگ بودن حتی بهتر از خواننده اول
نظر شخصیه

• لایک
امتیازات: h.f
بالا