• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

صندلی داغ رتبه های برتر کنکور - خانوم زهرا جلالی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

zahra96

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 / میدیا
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه هنر تهران
رشته دانشگاه
گرافیک
پاسخ : صندلی داغ رتبه های برتر کنکور - خانوم زهرا جلالی

به نقل از Lovesky :
سلام :د
اول که تبریک و این صحبتا :D

اینطوری که بنظر میاد استقبال از هنر و کنکور هنر بین بچه های مدرسه تون زیاده،دلیل خاصی داره آیا؟ :D
سلام بسیار مچکر :د

والا بچه هایی که از مدرسمون میرن هنر در 90 درصد مواقع از همون اول شناسایی میشن، مثلا تو کارگاه هنری یا جنبه های هنری کارگاه های دیگه فعالن یا بالاخره بچه ها معمولا میدونن فلانی نقاشیش خوبه فلانی ساز میزنه، فک کنم تو همه مدارس هست ولی تو مدرسه ما شاید این ایدئولوژی "به دنبال علاقه رفتن" بیشتر جا افتاده و کسی اگه هنرو دوست داشته باشه بهش به چشم رشته و هدف نگاه میکنه نه صرفا یه فعالیت فوق برنامه و میره دنبالش در نهایت :د
باز میگم جو بین خود بچه هاست اینجوری نیست که مدرسه تشویق کنه یا چی.

zahra96

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 / میدیا
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه هنر تهران
رشته دانشگاه
گرافیک

به نقل از ShiNinG :
سلام زهرا ؛؛)
تبریک و اینارو قبلا گفتم بت، ولی بازم میگم. اول به خاطر تلاش زیادت، دوم به خاطر رتبه ی فوق العاده ت. 8^
سوالم اینه که منابع آزاد برای "کنکور" یه مقدار ناامید کننده س. ینی مثلا هرچی م بخونی باز از چیزی سوال میدن که شاید یه بار تو منابعی که خوندی اسمش برده نشده باشه. این موضوع با توجه به اینکه میگفتی ضعفت استرس بود خیلی اذیتت نمیکرد؟ چطور منابع و انتخاب میکردی؟!
سلام قربونت دوباره :د 8)
این یه واقعیت تلخیه که معلما از اولین لحظه سعی میکردن باهاش آشنامون کنن، اولا به نظر اوکی بود ولی هرچی میگذشت و ما چیزای بیشتری بلد میشدیم و باز از یه سری ایکس تو سنجش تست میومد خیلی ناامید کننده بود. واسه همین فاکتوره که رفتن به آموزشگاه واسه نتیجه خوب گرفتن تو هنر لازمه.
مثلا تو تاریخ هنر ما کلی جزوه داشتیم و مینوشتیم که شامل مطالب خارج از کتاب بود و خود دبیرمون جسته گریخته جمع آوری کرده بود.(نه به این معنی که ازشون قطعا میاد) و 2 تا کتاب بود که خودمون بهش مراجعه میکردیم یکیش دایره المعارف و یکی تاریخ هنر ِ فرهاد گشایش.
تو نمایش من سه تا دفتر تموم کردم برای مثال علاوه بر چندصد تستی که زدیم.
ولی تاریخ هنر خیلی ناقلاست. یعنی از خود کتابای درسی میشه خیلی سوالای سخت دراورد. شما تصور کنید هر خط (بدون هیچ اغراقی) -هرخط- میتونه تست باشه و فرض کن به طور متوسط 10 تا کتاب هست. یعنی کسی که مفهومی خود مطالب کتابو یاد بگیره و مثل قرآن در عین حال حفظش باشه و حالا مطالب اضافه هم بدونه کاملا موفقه.
این مطالب اضافه دو حالت داره یا خیلی شانسی ازش تست میاد یا به قدرت تحلیلت کمک میکنه و باعث میشه تو تستای سخت حذف گزینه کنی.
منابع آزاد لزوما -آزاد- نیستن، یه کتابایی هست مثل کارگاه هنر 1 و 2 - بنا- میراث که کتاب درسی ان ولی عوض شدن و تو منابع کنکور هم جدیداش ذکر شده ولی خیلی شیک از کتاب قدیمی ها سوال میدن گاهی. که به ما میگفتن اگه جدیدا رو خوندید اینها رو هم بخونید که دقیقا 2 برابر میشد. ولی میگم همین کتابهای جدید عالی خونده شن درصده حاصله جزو درصدهای خوب محصوب میشه و نباید آدم ذهنشو درگیر کنه. چون همین کتابهای تاریخ خودشون پدر آدمو در میارن. ولی استرسش تا آخرین لحظه هست و آدم باید از لحاظ روانی خودشو مدیریت کنه.

به نقل از ShiNinG :
بعد خوب مطمعنا کتاب تست و اینام زیاد نیست واسه رشته تون. منابع شم که خیلی گسترده س! چطور باید واسه کنکور هنر مطالعه کرد واقعا تو این شرایط؟!
به سختی، با اشک با جر خوردن :د :)) سخته ولی ممکنه.

به نقل از ShiNinG :
تو خیلی راجب اپلای حرف میزنی. چرا اینقد دوست داری اپلای کنی؟ البته به نظرم طبیعی ه، ولی خوب دوست دارم بدونم تو هدفت از رفتن چیه. ؛؛)
چند تا دلیل داره مهمترینش اینه که از این مملکت در حال حاضر متنفرم ؛؛) تو رشته ما نه دانشگاه به نسبت جاهای دیگه مفت می ارزه نه بازار کار مطمئنی هست، 4 تا استاد خوبم بود تو دانشگاه هنر یا مردن یا رفتن الانم انگشت شمارن. در مورد بازار کار نامطمئن اینجوره که اگه از خونواده پول پارو کنی نباشی خیلی سختی میکشی تا از راه عادی پیشرفت کنی که باز میگم ممکن هست ولی زجرآور ؛؛)
آی هیت مای کانتری خلاصه؛؛)

به نقل از ShiNinG :
چرا گرافیک؟ چطور میشه یه دختر دبیرستانی فرزانگان یک تهران و به شوق گرافیک ول کنه؟
به نظرت جو دانشگاه های هنر ایران چطوره؟ چیا شنیدی؟ خصوصا تهران. جو اونجا به نظرت شوق کسی مثل تورو که عاشق هنری و ارضا میکنه؟
بازم میام اگه شد ؛؛)
فلن ;;)
والا من در اصل انیمیشن دوست دارم و تصویر سازی که تو کشور عزیزمون ( ؛؛) ) هردوتاش از فوق هست و فقط یه جا تو لیسانس انیمیشن داره که وابسته به صدا و سیماست و نه مرسی:د بعد از این علاقه م گرافیکه که هم جای خلاقیت داره و نزدیک ترین رشته به تصویرسازی هست و کلا دوسش دارم.:د

جو به لحاظ خوشحال و خندانی خوبه و رنگی رنگی :د ولی خب اکیپای داغونم وجود دارن، یه عده مثلن تو دانشگاه هنر اومدن ول بچرخن و کلا هدفی تو زندگیشون ندارن، آدم نباید قاطی اینا بشه یا اگرم باهاشون در ارتباط بود تاثیر نگیره و شل و ول نشه.
شوق بنده وقتی اپلای کنم ارضا خواهد شد:)) فعلا چشمم آب نمیخوره از دانشگاه حالا برم ببینم شاید بهتر از تصوراتم بود :د

قربون شما با تشکر از سوالات :د

میترا

میترا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشکده‌ی هنر و معماری تهران مرکز
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

سلام. ؛؛)
تبریک. ؛؛) :-بار هزارم

منابع کنکور هنر چی‌ن؟ بعد از الان هنرستان بریم به‌تره یا واسه پیش بریم تغییر رشته بدیم؟ :د

zahra96

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 / میدیا
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه هنر تهران
رشته دانشگاه
گرافیک

به نقل از میـترا :
سلام. ؛؛)
تبریک. ؛؛) :-بار هزارم

منابع کنکور هنر چی‌ن؟ بعد از الان هنرستان بریم به‌تره یا واسه پیش بریم تغییر رشته بدیم؟ :د
سلام مرسی :د

این جدول ِ کانون هست http://www.kanoon.ir/FileRepository/ImageUpload/5646544/r1lj1tjw.jpg
ولی منابع آزادش چرت و پرت محضه. ضمن اینکه هیچ کدوم از کتاب های کانون در مورد هنر مفت نمی ارزن، برداشته کتاب هلن گاردنر 1000 صفحه ای ِ فونت 13 رو گذاشته تو منابع آزاد، هیشکس نمیتونه اینو بخونه به طور کنکوری ( اگرچه از متنش تو همین چند سال اخیر سوال طرح شده:) ) یه سری از کتابام کلا شوتن مثل طراحی لباس و آشنایی با رشته ها خلاصه فقط ستون اولش رو در نظر داشته باشید.

در مورد در تصویری این مقاله رو از معلم خودمون(3(< پیدا کردم که هم راجع به درس خوب توضیح داده هم منابع آزادشو : http://daryaft-pub.com/khallaghiat-e-tasviri-khesht-e-avval/

این کار خیلی ریسکی و شخصیه. ما امسال بچه های هنرستانی داشتیم که رتبه شون 30-40 شد که خیلی خیلی خوبه، ولی به دلیل سیستم معیوب هنرستانا بچه ها قابلیت درس خوندنشونو از دست میدن و سال کنکور سختی میکشن. اگه آدمی هستی که هدف داری و قرار نیست بری هنرستان دانشگاه یادت بره رفتن به هنرستان میتونه بهترین تصمیم باشه که این چند سال لذت ببری ولی به شرط اینکه بعدش سال کنکور خیلی جدی درس بخونی.
مثلا تو هنرستان عمومی ندارن عملا و کنکور هنر عمومیش سخت ترینه بین همه ی کنکور ها و اگه خوب واسش وقت نذاری سال پیش رتبه رو حسابی خراب میکنه.
در مورد منابع اختصاصی باز هم تو هنرستان خوب خونده نمیشن چون تمرکز رو کار عملیه در نتیجه کسی که تغییر رشته داده از ریاضی مثلا دانش تئوری هنرش مثل همون هنرستانی ـه ست.
باز میگم یه چیز شخصیه. من هم از مدرسه نمیتونستم دل بکنم هم اون موقع دور و برم هنرستانی ِ کنکور خوب بده دورم ندیده بودم که فک کنم این راهم ممکنه.

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

ازمون های ازمایشی کجا رو شرکت میکردی؟ تابستون پارسال هم برای هنر خوندی؟

روزگار

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بوشهر
شهر
بوشهر

سلام :)
بهتون بابت رتبه خوبی کا آوردین تبریک میگم
۱- میشه سوال کنم کل سوالات زبان رو تقریبا تو چند دقیقه زدین ؟
۲- رو لغات خارج از کتاب برای زیاد کردن دامنه لغات تاکید داشتین
۳- زبان سرا رفتین ؟
۴- سرعتتونو توی ریدینگ و کلوز با روش کدوم یکی از کتاب های کمک درسی یا روش شخصی بالا بردین ؟
۵ - کسی بخواد از الان شروع کنه برای زبان میتونه رو صد حساب کنه ؟
۶- از چه کتابی استفاده می کردید ؟ کامل خوندینش یا تمومش کردین ؟
۷- نکته ی دیگه ای اگر باشه و بگین خیلی خیلی خوشحال میشم
مرسی

zahra96

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 / میدیا
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه هنر تهران
رشته دانشگاه
گرافیک

به نقل از SaranaZ :
ازمون های ازمایشی کجا رو شرکت میکردی؟ تابستون پارسال هم برای هنر خوندی؟
آزمون های آموزشگاه خودمون در الویت بود (میدیا) و بعد از عید هم سنجش های جامع فقط.
از اوایل مرداد که کلاسامون شروع شد آره دیگه.

zahra96

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 / میدیا
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه هنر تهران
رشته دانشگاه
گرافیک

به نقل از روزگار :
سلام :)
بهتون بابت رتبه خوبی کا آوردین تبریک میگم
۱- میشه سوال کنم کل سوالات زبان رو تقریبا تو چند دقیقه زدین ؟
۲- رو لغات خارج از کتاب برای زیاد کردن دامنه لغات تاکید داشتین
۳- زبان سرا رفتین ؟
۴- سرعتتونو توی ریدینگ و کلوز با روش کدوم یکی از کتاب های کمک درسی یا روش شخصی بالا بردین ؟
۵ - کسی بخواد از الان شروع کنه برای زبان میتونه رو صد حساب کنه ؟
۶- از چه کتابی استفاده می کردید ؟ کامل خوندینش یا تمومش کردین ؟
۷- نکته ی دیگه ای اگر باشه و بگین خیلی خیلی خوشحال میشم
مرسی
سلام خیلی ممنون:)
1. 14-15 دقیقه.
2.3. والا من زبانم از قبل خوب بود، کلاس زبان تا قبل کنکور تا آخر آپراینترمدیت رفتم و نشد ادونسو برم ولی به خاطر فیلم دیدن زیاد دایره لغاتم برای کنکور مخصوصا جای خوبی بود. لغات کتاب درسی هم به خاطر اجبار معلم یه دور خوندم ولی به جز همون بیست دقیقه در هفته واسه این لغات هیچ وقت دیگه ای تو خونه واسه زبان نمیزاشتم.

4.تو کلور نباید گیر کرد، یعنی اگه دیدی نمیشه انتخاب کرد باید رفت سراغ جاخالی بعدی بعد که همش خونده شد یه دور دیگه سریع خوندش خیلی وقتا کلمات بعد کمک میکنن به انتخاب کردن قبلی ها چه جواب ها چه خود متن.

تو ریدینگ هم موقع خوندنش زیر جاهایی که اطلاعات خاص داده بود خط میکشیدم ولی سریع میخوندم، مثلا اگه ویژگی میگفت یا مثال میزد یا سال داشت بعد سراغ سوال ها میرفتم و تو ذهنم کلیات ِاون چیزایی که خط کشیده بودم بودن و میتونستم سریع پیداشون کنم و بر اساسشون جواب بدم.

5.بستگی به سطح هرکس داره دیگه، یکی که صفر ِ صفر باشه انگلیسیش میتونه 20-30 بزنه اگه خوب بخونه کتابو، کسی که متوسط باشه میتونه واسه کنکوز 50 تا 70 بزنه و کسی که خوب باشه میتونه 70 تا 100 رو حساب کنه واسه کنکور.

6.من یه کتاب زبان داشتم خیلی سبز ِ دکتر جابری، که والا سفید موند 90 درصدش و تو همون 20 دقیقه در هفته ها یه سری تستای لغت و گرامرشو زدم ولی کتاب خوبیه توضیحاتش خوبه واسه کسی که نیاز داره به درسنامه و قوی کردن گرامر و حتی لغت یا ریدینگ.

7.زبان میتونه نقطه قوت آدم باشه اگه زبانت خوب باشه و بتونی واسه درسای دیگه وقت بخری اگرهم نه با یه درصد متوسط و نزده بیشتر اصلا بد نیست اگه به جاش درسی مثل عربی یا ادبیات بهتر زده شه.

طناز_تهرانی

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

سلام...تبریک برای رتبه...من چنوتاسوال دارم....
1..ازهنرستان برم گرافیک میتونم کنکور رتبه ی خوب بیارم؟
برای کنکور هنرباید ریاضی وفیزیک ام قوی باشم؟
چندساعت درروز درس میخوندید؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا