آموزش رباتیک در مرکز شما چگونه است؟

Melica_AriAnA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر (نرم افزار)
پاسخ : زمانی که به آموزش روباتیک در مرکز شما تعلق میگیرد

به نقل از aghasina :
فکر کنم منم یه تیم اصفهانی بشناسم که الان اسپانسر گرفته . فکر کنم یکی از اعضاش هم توی این فروم فعاله!
چی؟!؟!؟!

aghasina

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Qom Nodet
شهر
قم

نگم بهتره دیگه . اونوقت به من بد بخت بی اعتماد میشن!

Melica_AriAnA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه

به نقل از aghasina :
نگم بهتره دیگه . اونوقت به من بد بخت بی اعتماد میشن!
باشه...

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

من در کمال خوش بینی فکر می کردم فقط مرکز ما هیچ اهمیتی (در حد صفر) به روباتیک نمیده! ولی انگار فقط ما نیستیم ...
تو مدرسه ی ما به بچه های روباتیک مثل آدم فضایی ها نگاه میشه و کلا کسی درک نمی کنه چرا دارن روبات می سازن؛ ما شخصا پارسال پیر شدیم ... اسپانسر؟ اسپانسر پیشکش، ما فقط می خواستیم سنگ نندازن جلوی راهمون :D

Melica_AriAnA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه

به نقل از Lorca :
من در کمال خوش بینی فکر می کردم فقط مرکز ما هیچ اهمیتی (در حد صفر) به روباتیک نمیده! ولی انگار فقط ما نیستیم ...
تو مدرسه ی ما به بچه های روباتیک مثل آدم فضایی ها نگاه میشه و کلا کسی درک نمی کنه چرا دارن روبات می سازن؛ ما شخصا پارسال پیر شدیم ... اسپانسر؟ اسپانسر پیشکش، ما فقط می خواستیم سنگ نندازن جلوی راهمون :D
فکر می کنید جلوی ما مثلا سنگ نمی ندازن. قبول دارم بهمون اهمیت می دن اما خیلی هم سنگ جلومون میندازن. شدید! ما یک روز می خواستیم یه کیبورد از کارگاه کامپیوتر مدرسه قرض بگیریم. منو خفه کردن آخر هم ندادن! یه کیبورد برای یه روز! حاضر بودم هر تضمینی بیارم! اما ماشاالله!

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از Melica_AriAnA :
فکر می کنید جلوی ما مثلا سنگ نمی ندازن. قبول دارم بهمون اهمیت می دن اما خیلی هم سنگ جلومون میندازن. شدید! ما یک روز می خواستیم یه کیبورد از کارگاه کامپیوتر مدرسه قرض بگیریم. منو خفه کردن آخر هم ندادن! یه کیبورد برای یه روز! حاضر بودم هر تضمینی بیارم! اما ماشاالله!

حالا کیبرد که چیزی نیست! ما سر آوومتر و سیم پیچ باید از هفت خان رستم می گذشتیم!

Melica_AriAnA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه

به نقل از Lorca :
حالا کیبرد که چیزی نیست! ما سر آوومتر و سیم پیچ باید از هفت خان رستم می گذشتیم!
کلا هر مدرسه ای همین طوره! ما رباتیکی ها هنوز کشف نشدیم!

امید بخشنده

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
دانشگاه
آزاد
رشته دانشگاه
نرم افزار

بله .. ان شاا.. کشف شید همگی :)

aghasina

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Qom Nodet
شهر
قم

راست میگه به خدا. بعد از ظهر ها وای میسادیم مدرسه کار میکردیم . هر اتفاقی میافتاد که از چشم اونا دور بود میگفتن شما کردید .
بنر برای فارغ التحصیلان درست کرده بودن . براشون سبیل گذاشته بودن انداختن گردن . تازه اول به خودمون هم نگفتن . کل مدرسه ( اعم از آبادارچی و بابا مدرسه و مدیر و ناظم و ..) میدونن بعدش ما باید از آبدارچی بفهمیم قضیه رو .
تازه تا تقی به توقی میخورد میگفتن درب رو ببندید برید . مام انقلاب میکردیم نمیذاشتیم . چی کنیم دیگه عیب جماعتی که تو انجمن حضور دارن از لحاظ مسئولا اینه که داریم روبات میسازیم!

Melica_AriAnA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه

به نقل از Omi:D :
بله .. ان شاا.. کشف شید همگی :)
قراره بریم رو در کارگاه مون بنویسیم "در دست کشف..."
به نقل از aghasina :
راست میگه به خدا. بعد از ظهر ها وای میسادیم مدرسه کار میکردیم . هر اتفاقی میافتاد که از چشم اونا دور بود میگفتن شما کردید .
بنر برای فارغ التحصیلان درست کرده بودن . براشون سبیل گذاشته بودن انداختن گردن . تازه اول به خودمون هم نگفتن . کل مدرسه ( اعم از آبادارچی و بابا مدرسه و مدیر و ناظم و ..) میدونن بعدش ما باید از آبدارچی بفهمیم قضیه رو .
تازه تا تقی به توقی میخورد میگفتن درب رو ببندید برید . مام انقلاب میکردیم نمیذاشتیم . چی کنیم دیگه عیب جماعتی که تو انجمن حضور دارن از لحاظ مسئولا اینه که داریم روبات میسازیم!
ما هم میریم تو کارگاه بعد در ساختمون رو رومون قفل می کنن که مطمئن بشن کسی رو نمی کشیم یا جایی رو آتیش نمی زنیم یا رو در و دیوار شعار نمی نویسیم.

aghasina

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Qom Nodet
شهر
قم

البته ما با اسپری پوزتیو یه شعار " دولت سیب زمینی " از خودمون به یادگار گذاشتیم!

Melica_AriAnA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه

به نقل از aghasina :
البته ما با اسپری پوزتیو یه شعار " دولت سیب زمینی " از خودمون به یادگار گذاشتیم!
ما هم یه کاری کردیم که نباید بگم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از aghasina :

دقیقا! ما هم با اینکه معمولا توی آزمایشگاه فیزیک کار می کردیم هر چیزی هر جای مدرسه ناپدید میشد سراغشو از ما می گرفتن! یادمه یه بار توی آزمایشگاه شیمی یه چیزی گم شده بود ...
ما واقعا هیچ کار خلافی نکردیم! فقط یه وقتایی خسته می شدیم آهنگ گوش میدادیم عوض کار کردن روی روبات :D

امید بخشنده

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
دانشگاه
آزاد
رشته دانشگاه
نرم افزار

ام شاا... که حرکات ... قاطی آهنگ نبوده باشه :))

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از Omi:D :
ام شاا... که حرکات ... قاطی آهنگ نبوده باشه :))

نه بابا میگم خسته بودیم :D
این رو هم بگم که دبیران باز بیشتر درکمون می کردن و اجازه می دادن بریم از سر کلاس بیرون! (کاری که المپیادیا اجازه ندارن بکنن!)

nozhan

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
شرکت در المپیاد فیزیک
دانشگاه
پشت کنکوری
رشته دانشگاه
مکانیک رو دوست دارم

به نقل از Lorca :
دقیقا! ما هم با اینکه معمولا توی آزمایشگاه فیزیک کار می کردیم هر چیزی هر جای مدرسه ناپدید میشد سراغشو از ما می گرفتن! یادمه یه بار توی آزمایشگاه شیمی یه چیزی گم شده بود ...
ما واقعا هیچ کار خلافی نکردیم! فقط یه وقتایی خسته می شدیم آهنگ گوش میدادیم عوض کار کردن روی روبات :D
به نقل از Melica_AriAnA :
قراره بریم رو در کارگاه مون بنویسیم "در دست کشف..."ما هم میریم تو کارگاه بعد در ساختمون رو رومون قفل می کنن که مطمئن بشن کسی رو نمی کشیم یا جایی رو آتیش نمی زنیم یا رو در و دیوار شعار نمی نویسیم.
پس یه باره شماها تو کوانتانامو روبات می سازید.
ما این جا یه سیستم صوتی داریم که فک کنم 2000 واتی حتما هست چون ترانس بهش امپر نمی ده براش باطری ماشین خریدند 4 تا بلندگو و 2 تا ساب داره واقعا می ترکونه البته دست سازه بچه ها تیکه تیکه خریدند اسمبل کردن.
برا ما برعکسه تو کراگاه خودمون هر چی فکر کنید هست از هیتر و دریل عمودی و لپ تاپ و زمین مسابقه........
تازه زمین ما تماما MDF از زمین خوارزمی خیلی قشنگ تره.
هرچی که برا روبات ساختن و هر قطعه ای رو که فکر کنید داریم
فقط دستگاه تراش کم داریم .
اما چه فایده تو خوارزمی که نشد مقام بیاری.

امید بخشنده

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
دانشگاه
آزاد
رشته دانشگاه
نرم افزار

جه امکاااناتیی ... کجا هست ...

aghasina

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Qom Nodet
شهر
قم

به نقل از nozhan :

آخی . دارن برامون سی ان سی و دستگاه تراش میخرن (پژوهشکده)

آره همه روباتیکیا این طورین . ما هم گوش میدادیم . ولی یکی از هم گروهیمامون قاطی بود . یه لحظه محسن یگانه میخوند . بعدش محسن چاووشی یهو قاطی میکرد میرفت قرآن باز میکرد . میگفت جمعش کنید دیگه با این کارا کارهامون گره میخورن !!!!!

دو سه شب هم با استروبوسکوپ رقص نور راه انداختیم و بقیه داستان در قسمت بعد ......

تازه تو خوارزمی هم خسته شدیم،کاری کردیم سه تا لپتاپ با هم مشغول پخش فول آلبوم آرش شدن!!

Melica_AriAnA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه

به نقل از nozhan :
پس یه باره شماها تو کوانتانامو روبات می سازید.
ما این جا یه سیستم صوتی داریم که فک کنم 2000 واتی حتما هست چون ترانس بهش امپر نمی ده براش باطری ماشین خریدند 4 تا بلندگو و 2 تا ساب داره واقعا می ترکونه البته دست سازه بچه ها تیکه تیکه خریدند اسمبل کردن.
برا ما برعکسه تو کراگاه خودمون هر چی فکر کنید هست از هیتر و دریل عمودی و لپ تاپ و زمین مسابقه........
تازه زمین ما تماما MDF از زمین خوارزمی خیلی قشنگ تره.
هرچی که برا روبات ساختن و هر قطعه ای رو که فکر کنید داریم
اما چه فایده تو خوارزمی که نشد مقام بیاری.
به نظر من شما کلا رباتیک رو ول کنید برید با امکانات حال کنید!

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از aghasina :
آخی . دارن برامون سی ان سی و دستگاه تراش میخرن (پژوهشکده)

آره همه روباتیکیا این طورین . ما هم گوش میدادیم . ولی یکی از هم گروهیمامون قاطی بود . یه لحظه محسن یگانه میخوند . بعدش محسن چاووشی یهو قاطی میکرد میرفت قرآن باز میکرد . میگفت جمعش کنید دیگه با این کارا کارهامون گره میخورن !!!!!

دو سه شب هم با استروبوسکوپ رقص نور راه انداختیم و بقیه داستان در قسمت بعد ......

تازه تو خوارزمی هم خسته شدیم،کاری کردیم سه تا لپتاپ با هم مشغول پخش فول آلبوم آرش شدن!!

هماهنگیش که خوبه!
یادمه ما روباتمون قاطی کرده بود کله می زد خودمونم داغون بودیم (7 ساعت بود روش کار کرده بودیم!) یکی شجریان گوش می کرد یکی Rock خودمم داشتم COD بازی می کردم :D
امکانات ما هم خوب بود، اما به عنوان دکوراسیون استفاده داشت و نمی ذاشتن نزدیک بعضی چیزا بشیم ...

بالا