• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

صندلی داغ رتبه های برتر کنکور خانوم روژین داریوش.

وضعیت
موضوع بسته شده است.

alirezah_1377

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دستغیب ١ شیراز
پاسخ : صندلی داغ رتبه های برتر کنکور خانوم روژین داریوش.

به نقل از ROzhiN :
منظورم اينه كه مثلا تو سال دوم بعد از بار اولي كه معلم يه درسو تو كلاس ميداد،بعد تو خونه براي مرور اون درس زمان بندي خاصي مشخص ميكردين? مثلا :فردا ، يك هفته بعد، يك ماه بعدو..

Lily Rose

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریز
مدال المپیاد
یه زمانی عشقی زیست می خوندم... هی روزگار

به نقل از Lily Rose :
سلام :)
خيلي تبريك عرض مي نمايم :دي

يه سوال فني، جزوه آقاي عمارلو كه گفتين، كتاب همايشش جاي اونو مي گيره؟ لازمه تهيه كنيم؟ كلاً چيه اين جزوه؟ :))
تستارو كي مي زدين؟ مثلا درست بعد از خوندن درس؟ مضربي مي زدين عايا؟
مرسي :)

سوال این جانب و جواب ندادین :)

amir 777

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای
شهر
اصفهان

به نقل از amir 777 :
تو منابع مطالعتون فیزیک را نگفتین از کجا میخوندین
راستی چطوری این همه کتاب تست زیست کار کردین؟
سوال منم بی زحمت جواب بدین

asemaneh76

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bor

لطفا روش مطالعه عربی تون هم بگید

FaRZANEH15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــآن
شهر
tab
دانشگاه
SBMU

سلام

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Lily Rose :
سلام :)
خيلي تبريك عرض مي نمايم :دي

سلام، ممنونم. :D

يه سوال فني، جزوه آقاي عمارلو كه گفتين، كتاب همايشش جاي اونو مي گيره؟ لازمه تهيه كنيم؟ كلاً چيه اين جزوه؟ :))

آقای عمارلو یه سری جزوه دارند که توش متن کتاب درسی رو داره، یه سری نکته اینا رو متن کتاب مشخص کرده، یه سری هم نکات ترکیبی واسه قسمتای مهم هرفصل نوشته این جزوه رو اگه میخواید باید از خودشون بخرید.
بعد یه جزوه نکته تستشونه، که عید اومدن مدرسه ما واسه همایش، دوم و سومشو بهمون دادند. پیش هم گفتند که کتاب همایششون رو بگیریم. کتاب همایش و جزوه نکته تستشون که من خوندم هر دو شبیه هم اند تقریبا و فرقشون با اون جزوه اصلیه اینه که خلاصه تره و واسه بعد عید بهتره. جزوه اصلی تست هاش بیشتره و متن کتاب رو هم فکر کنم کاملا داره.
به نظر من خوب بودن جزوه ها، اما گرون. :-"
چند نفری پول بذارید مشترکی بخرید مثلا. بعد تست هاش هم ترکیبیه ممکنه نتونید بزنید الان، اگه ترکیبی بلد نیستید تست هاش رو بذارید چن ماه دیگه بزنید.
ضمنا در مقایسه با هر جزوه و کتاب تستی باز هم کتاب درسی در اولویته به نظر من
!

تستارو كي مي زدين؟ مثلا درست بعد از خوندن درس؟ مضربي مي زدين عايا؟
مرسي :)

تست هم چند سری میزدم. مثال می‌زنم. فصل یک پیش جلسه اول معلم میاد یک ژن یک آنزیم اینارو درس می‌ده. می‌رم خونه درس رو می‌خونم اول، هیچی تست نمی‌زنم. فرداش میاد تا سر رونویسی درس می‌ده. (مثاله حالا، اینکه چقدر معلم بره جلو بستگی به روند کلاس داره) میرم خونه، از اول فصل تا سر رونویسی می‌خونم، لازم نیست دورای اول خط به خط حفظ کنم! بعد که خوندم همون روز یا فرداش یه کتاب تست آسون که سر فصلارو جدا کرده (واسه من همگامان) رو تا اون قسمت که خوندم می‌زنم. بعد به همین منوال تا آخر فصل هر تیکه که معلم درس می‌ده، برمی‌گردم از اول فصل تا اونجارو می‌خونم بعد تستش رو می‌زنم. اینجوری دیدم به اون فصل کمی جزیی تر می‌شه.
بعد که اون فصل تموم شد، یک بار از اول کلش رو می‌خونم،یکی یا دوتا کتاب تست دیگه می‌‌زنم، بعدش هم یه بار دیگه کتاب رو می‌خونم.
بعد تا یکی دو هفته بعد دیگه تست نمی‌ِزنم از اون فصل، فقط اگه وقت کنم و حس کنم لازمه کتاب رو می‌خونم. دو هفته بعدش که شد دوباره یه کتاب دیگه از اون فصل می‌زنم. بعد دیگه کلا تست نمی‌زنم ازش تا چند وقت، فقط کتاب درسی رو می‌خونم. یا اگه آزمون داشته باشم ازش 20-30 تا تست واسه مرور می‌زنم. (مثلا غیر حضوری قلمچی)

سعی کردم خیلی دقیق بگم که متوجه بشید.
البته اینی که گفتم واسه یه فصل پیشه که جدیدتره. فصلای پایه رو می‌شه با وسواس کمتری خوند، اون قسمتای اول رو حذف کرد، یهو کل فصل رو چند بار خوند.
از طرفی بعضی فصلای مهم و زیاد مثل 6 دوم یا 8 پیش رو باید وسواس بیشتری به خرج بدید. بیشتر بخونید و تستای بیشتری هم بزنید.

به نقل از Lily Rose :
سوال این جانب و جواب ندادین :)

اگه دقت کنی داشتم به ترتیب ج ‌می‌دادم خب !

به نقل از Samaneh.Z :
اِ سلام روژین 8->
نیتم این بود بیام بگم برق نری، که دیدم تجربی‌ای! :-"
هیچی دیگه :-" تبریکمم که گفتم قبلا!
خدافظ 8->

ساراناز : میخواید اسپم بدید هم به قرعان من چیزی نمیگم :))))
×سمانه: یه مدت بود مدیر اسپم پاک‌کن ندیده بودم حقیقتش :-" اسپم نیست که حالا زیادم :-"
ساراناز : فقط تو رو نمیگما میان سلام علیک میکنن میرن! یا خاطرات دوران تحصیلی مثلا گیری افتادیم آقا :)))
× سمانه: آها، اینا همونایین که از پاتوقشون "کنکوری‌های سال فلان"ه ( من خودم نه‌هااا :-" ) و این اوضاع طبیعیه، حرص نخور :))
ساراناز: باشه :)) میخوای به چتامون همین جا ادامه بدیم یا کاتش کنیم ؟ :))
× سمانه: من مشکلی نمی‌بینم، :))

سلام سمانه! ;;)
با اینکه ریاضی نیستم اصلا ولی برق هم دوست ندارم خیالت راحت باشه. :))
دعوا هم نکنید با هم حالا :))

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ایلیا :
اول دبیرستان اصن تو باغ زیاد خوندن بودی؟به کنکور فکر میکردی اصلا؟
+تبریک راسی :د

به هیچ عنوان. :-"
واسه امتحانای مدرسه می‌خوندم فقط.

به نقل از test123 :
والا من یادمه تو سال های پایه هر وقت میرفتم قلم چی دانش آموزان برتر آزمون رو نگاه میکردم ایشون بودن توشون :-" :D :D ملت چقدر میخونن :-" :-" :-" :D

اغراق نکیند دیگه :))
اول که اصلا قلمچی نمی‌دادم !
دومم که گند بود رتبه هام، سوم فک کنم تو نفرات برتر بودم فقط :-"

به نقل از inspiré :
سلام ، خيلي تبريک ميگم :D
ميشه درباره نحوه ادبيات خوندنت يه توضيح مبسوط :-" بدي؟ ممنون

سلام،
کتاب درسی هارو که هرکدوم فقط یکی دو بار روخونی کردم. توضیحات و اینارو می‌خوندم بیشتر.
واسه لغت سر هر آزمون بودجه بندی همون آزمون رو از لغت الگو می‌خوندم. واسه جمع بندیا هم از همون دوره می‌کردم. بعد عید لغت و املای سبطی رو خوندم و لغتای ته کتاب رو چند بار دقیق خوندم. لغت و املای سبطی رو بسیار توصیه می‌کنم.
آرایه تابستون از ادبیات موضوعی خوندم و یه کم تست زدم. بعدش از الگو تست کلی زدم فقط. دیگه خیلی کم تست زدم تا بعد عید کتاب همایش آرایه سبطی رو خوندم، بعدش دوباره یه کم تست کلی زدم.
قرابت سوم دبیرستان که بودم کتاب سبطی رو خوندم، تابستون پیش از الگو تست زدم، دیگه کلا قرابت نخوندم بعدش :-" قرابت مشکل نداشتم آخه.
تاریخ ادبیات کتاب درسی، اون قسمتای اول هر درس و درآمدها و اعلام رو می‌خوندم، بعد عید از رو الگو اون کارتونیاش رو خوندم، دو سه هفته آخر دوباره کتاب درسی :-"
با توجه به اینکه امسال از درآمدا هم سوال دادن توصیه می‌کنم خوب بخونیدشون.
زبان فارسی هم اول زبان فارسی سبطی رو خوندم و بعضی قسمتای مهمش رو خلاصه کردم، از اون به بعد دیگه فقط از پنج بحث تست می‌زدم تا عید یه بار همایش سبطی رو خوندم.
مواظب زبان فارسی هم باید باشید، امسال سوالا جدید شده بود، سرجلسه هول کردم قشنگ :-" بیشترین نزده ها و غلط ادبیات کنکور من تو زبان فارسی بود.

این هم توضیح مبسوط. :D
واسه ادبیات باید تو آزمونا ببینید بیشتر اشکالاتون رو چه مبحثیه، بعد روی اون بیشتر وقت بذارید.

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Lady-kindness :

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از pendar :
سلام و تبریک فراوان بابت رتبه خوبتون

سر جلسه کنکور درس های عومی و اختصاصی رو با چه ترتیبی زدید؟

ممنون

سلام و ممنون! :D
ترتیب دفترچه زدم. از اول همین شکلی می‌زدم.

به نقل از amir 777 :
تو منابع مطالعتون فیزیک را نگفتین از کجا میخوندین
راستی چطوری این همه کتاب تست زیست کار کردین؟

فیزیک یادم رفت بگم، جزوه معلممون بود و کتاب هم پیش و پایه گاج نقره ای.
زیست هم اگه برنامه ریزی کنید و خوب وقت بذارید میشه زیاد تست زد، تست زیست مثل بقیه اختصاصیا وقت گیر نیست.

به نقل از alirezah_1377 :
منظورم اينه كه مثلا تو سال دوم بعد از بار اولي كه معلم يه درسو تو كلاس ميداد،بعد تو خونه براي مرور اون درس زمان بندي خاصي مشخص ميكردين? مثلا :فردا ، يك هفته بعد، يك ماه بعدو..

حقیقت اینه که اصلا یادم نیست. :D
دوم زیاد درس نمی‌خوندم کلا که به اینجاها برسم، شب امتحانی بیشتر :-"" :-بدآموزی X_X
شما بخونید ولی :-""

zahra20

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان

سلام روژین جون بهت تبریک میگم ... x:
ی سوال ذهن منو مشغول میکرد اینکه شما تو تابستونی که داشتی میرفتی سوم چقدر روزانه یا به طور هفتگی مطالعه داشتی؟ واینکه از تعطیلات عید و تابستونت راضی بودی یا ن فک میکردی اینطوری ک باید ازشون استفاده نکردی خوب این جور موقع ها چی کار میکردی؟؟؟ :لایک
اگه میدیدی مثلا یکی از دوستات ک هم سطح درسی خودته و روزانه داره وقت بیشتری برای درسش میزاره و تو خوب اگه بخوای اندازه ی اون درس بخونی تقریبا هیچی ازت باقی نمیمونه چی کار میکردی؟ :) و اخرین سوال من: تو ازمون های قلم چی معمولا چیزی ک میخواستی میشدی اگه نه برای جبرانش چی کار میکردی؟ [-o< [-o< [-o< لطفا جوابمو بده ....
مرسی ببخشید سرتو درد اوردم {-8
بعد یک سوال دیگه ای داشتم ک مربوط به درس نیس {به خاطر همین اون بالایی رو نوشتم اخرین سوال}:من دانش اموز دبیرستان فرزانگان همدانم ولی دبیر زیست ما از دبیر زیست شما خیلی تعریف میکرد میگفت با هم دوستن و برنامه های درسیشون رو باهم هماهنگ میکردن من میخوام بدونم ایا دبیرزیست سال دوماتون خانم امامی بود ایا؟؟؟

pendar

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
جابر
شهر
کرمان

سوالای بعدی: :D

عربی رو چه جوری مطالعه کردید که 100 زدید؟ تنها منبع تون عربی کامل گاج بود؟

خلاصه نویسی می کردید؟ تو کدوم درسا؟ اگه آره مفید بود؟

سپيده

3pide gh :-"
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشكي گيلان
رشته دانشگاه
پزشكي

سلام. رتبه عالیتون تبریک !
سوالام ;))
1. یک مبحثو چطور میخوندی که مطمعن شی تا چند ماه دیگه هم به خوبی تو ذ هنت میمونه?
3. توی اون شرایط کنکور بیشتر. به نظرت کدوم مباحث رو نسبتا کمتر یادت مونده بود?
3.از کی شروع کردی به تست زماندار زدن?
4.نوشتن ساعت مطالعه کمکی میکنه?
5.بعد اینکه میگن تو ریاضی یه کتاب خوب داشته باشی چند بار بزنی تستاشو بهتر ازینه که چنتا کتابو بزنی درسته?
6.تو هفته چند ساعت زیست وقت میزاشتی?
7.ترازت تو پاییز زمستون و نزدیک کنکور چند بود
8.فیزیک چطوری درس میخوندی
?پیشاپیش ممنون از توجه :D

الهام1375

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
شیمی میخوندم.
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

خيلي ممنون بابت پاسخ مبسوطت 8->، من غلطام توي زيست زياده، راهکار خاصي نداري؟مرسي.
و يه سوال زيستي هم داشتم،يه مقدار بي ربط به صندلي داغه :-"، با توجه به کتاب درسي، بين گيرنده چشايي و دندريت نورون حسي آيا سيناپس محسوب ميشه؟

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از asemaneh76 :
لطفا روش مطالعه عربی تون هم بگید

از عربی کامل خوندم !
اول از همه تستای ترجمه اش رو زدم، بعدش قواعدش رو می‌خوندم، تستاش رو دو سری یکی در میون می‌زدم مثلا.
اردیبهشت هم چند تا آزمون از 60 آزمون گاج زدم.
کلا من عربی یه مقدار کم کاری کردم :-" مثلا تست درک مطلب خیلی کم زدم کلا.
خوبیش این بود که پایه عربیم خوب بود و عربی امسال هم آسون بود، وگرنه صد نمی‌زدم :-"
اگه قبل از عید کلا یه دور عربی رو تموم کنید بهتره به نظرم.

به نقل از Lady-kindness :

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از zahra20 :
سلام روژین جون بهت تبریک میگم ... x:
ی سوال ذهن منو مشغول میکرد اینکه شما تو تابستونی که داشتی میرفتی سوم چقدر روزانه یا به طور هفتگی مطالعه داشتی؟ واینکه از تعطیلات عید و تابستونت راضی بودی یا ن فک میکردی اینطوری ک باید ازشون استفاده نکردی خوب این جور موقع ها چی کار میکردی؟؟؟ :لایک

سلام،
گفتم که، تابستون سوم من درس نخوندم زیاد. :D
شهریور ماه روزی نیم ساعت یه ساعت زیست می‌خوندم میانگین. تفریح می‌کردم بیشتر :))

عید و تابستون سوم که درس نخوندم که بخوام راضی باشم یا نه. :-"
عید پیشم رو راضی نبودم، یکی دو هفته‌ی بعد از عید عوضش فشار اومد بهم تا جبرانش کردم.

اگه میدیدی مثلا یکی از دوستات ک هم سطح درسی خودته و روزانه داره وقت بیشتری برای درسش میزاره و تو خوب اگه بخوای اندازه ی اون درس بخونی تقریبا هیچی ازت باقی نمیمونه چی کار میکردی؟ :) و اخرین سوال من: تو ازمون های قلم چی معمولا چیزی ک میخواستی میشدی اگه نه برای جبرانش چی کار میکردی؟ [-o< [-o< [-o< لطفا جوابمو بده ....
خب من همون قدری می‌خوندم که در توانمه و حس می‌کردم لازمه.
به من چه که فلانی زندگیش رو تعطیل کرده فقط درس می‌خونه. :-??
قلم هم معمولا راضی بودم از رتبه هام، عید فقط یادمه رتبه ام بد شد اعصابم خورد بود. شرط بستم با خودم که آزمون بعدی زیر 50 شم که اعتماد به نفسم بره بالا :-" واسه همین بیشتر خوندم بعدش خب.

مرسی ببخشید سرتو درد اوردم {-8
بعد یک سوال دیگه ای داشتم ک مربوط به درس نیس {به خاطر همین اون بالایی رو نوشتم اخرین سوال}:من دانش اموز دبیرستان فرزانگان همدانم ولی دبیر زیست ما از دبیر زیست شما خیلی تعریف میکرد میگفت با هم دوستن و برنامه های درسیشون رو باهم هماهنگ میکردن من میخوام بدونم ایا دبیرزیست سال دوماتون خانم امامی بود ایا؟؟؟

نه والا من خانم امامی نمی‌شناسم. :D

به نقل از pendar :
سوالای بعدی: :D

عربی رو چه جوری مطالعه کردید که 100 زدید؟ تنها منبع تون عربی کامل گاج بود؟

خلاصه نویسی می کردید؟ تو کدوم درسا؟ اگه آره مفید بود؟

عربی رو گفتم بالاتر، درک مطلب عربی گاج هم داشتم که وقت نشد زیاد بزنمش، خیلی به دردم نخورد. :-"

خلاصه نویسی هم خیلی کم انجام می‌دادم. واسه زبان فارسی به دردم خورد و سینماتیک و دینامیک فیزیک و بعضی قسمت های زیست.

zahra20

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان

سلام روژین جون !!! :D
شما گفتی من تابستونی ک میخواستم سوم برم درس خاصی مطالعه نکردم جز 6-7 فصل اول زیست خوب برای من یکی سوال پیش اومد تو سال سوم و پیش شما ک مطالعه ی زیادی نداشتی برات مشکل ایجاد نکرد از لحاظ زمان اینا؟؟؟ :-? :-? :-?خوب بلاخره شما یه تابستونو تقربیا انگار گذاشته بودین کنار هــــــــــــــــــــا :rolleyes: :rolleyes:
احیانا اون اخرا این شکلی نشده بودی ~X( ~X(

fateme!!!

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 همدان
شهر
همدان

سلام تبریک میگم گرچه خیلی دیره !!! /m\
شما سال سوم برای امتحان نهایی بیشتر تلاش میکردین یا برای کنکور خوب اخه روش ها باهم متفاوته؟ :-? #-o :-? :-/

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق

سلام.تبریک.تاثیر نهایی امسال چقدر بود؟حتما تو پستای قبلی گفتین.درس خوندنو از روزی چند ساعت شروع کردین؟
چقدر میومدین تو نت؟چقدر میخوابیدین؟سوم که قلمچی میدادین درسم میخوندین براش؟!

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از (^_^)sepideh (^_^) :
سلام. رتبه عالیتون تبریک !
سوالام ;))
1. یک مبحثو چطور میخوندی که مطمعن شی تا چند ماه دیگه هم به خوبی تو ذ هنت میمونه? سوالت خیلی کلّیه ! واسه هر درس فرق می‌کنه، اما به نظرم این که درس هرروز رو همون روز بخونید و عمیق بخونی که قشنگ درک کنی مبحث رو، خیلی کمک می‌کنه.
3. توی اون شرایط کنکور بیشتر. به نظرت کدوم مباحث رو نسبتا کمتر یادت مونده بود? چیزی یادم نمیاد که سر کنکور یادم نیومده باشه. :D می‌گن آدم سر کنکور همه چی یادشه،‌ من مشکلم بلد نبودن و یاد نیومدن نبود، بیشتر زمان بود، یا اینکه نمی‌دونستم طراح از چه جنبه‌ای داره به سوال نگاه می‌کنه!
3.از کی شروع کردی به تست زماندار زدن? دی ماه یه سری واسه ریاضیم زمان دار زدم که سرعتم بیشتر شه. وسطای سال هم گاهی می‌زدم، اما اصلش بعد عید.
4.نوشتن ساعت مطالعه کمکی میکنه? آره صد در صد! واسه ارزیابی کردن خودت.
5.بعد اینکه میگن تو ریاضی یه کتاب خوب داشته باشی چند بار بزنی تستاشو بهتر ازینه که چنتا کتابو بزنی درسته? تا موقعی که تستاش رو یادت نمونده آره. اما چند بار که یه تست رو بزنی دفعه دیگه که میای بزنی جوابش رو عینا یادته، دیگه فایده نداره حل کردنش. باید بری سراغ کتاب دیگه.
6.تو هفته چند ساعت زیست وقت میزاشتی? متغیر بود خب، یادم نیست. ولی حدود 40 درصد زمانم واسه زیست بود فک کنم.
7.ترازت تو پاییز زمستون و نزدیک کنکور چند بود تا قبل عید بین 7700 - 8000 شناور بودم
8.فیزیک چطوری درس میخوندی صفحه قبلی همه درسارو گفتم. :D
?پیشاپیش ممنون از توجه :D

به نقل از inspiré :
خيلي ممنون بابت پاسخ مبسوطت 8->، من غلطام توي زيست زياده، راهکار خاصي نداري؟مرسي.
و يه سوال زيستي هم داشتم،يه مقدار بي ربط به صندلي داغه :-"، با توجه به کتاب درسي، بين گيرنده چشايي و دندريت نورون حسي آيا سيناپس محسوب ميشه؟

کتاب رو دقیقتر بخون، و اگه شک دارات معمولا غلط می‌شن، سعی کن سر آزمون تمرین کنی شک دارات رو نزنی.
بعد از آزمون هم حتما تحلیل کن.
سوالت هم به نظر من نه، سیناپس حساب نمی‌شه.
طبق کتاب اونجا که فصل اعصاب سیناپس رو توضیح می‌ده می‌گه نورون پیش سیناپسی، ولی سلول پس سیناپسی.
ینی سلول پیش سیناپسی حتما باید نورون باشه، که اینجا نیست.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا