• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

niloooofar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
مرحله اول المپیاد شیمی سال دوم و سوم، مرحله اول المپیاد فیزیک سال سوم نفر اول المپیاد ریاضی استانی نفر چهارم المپیاد فیزیک استانی
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
برق الکترونیک
اینستاگرام
پاسخ : انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

بچه ها من الان تحته فشاره اینم که میگن تو اگه الان تجربی با این رتبه یا کمترش شاید پزشکی قبول میشدی باید این همه زحمت بکشی تهشم بیکار میشی انتخاب رشته نکن ساله بعد تجربی بده و ....
چیکار کنم؟؟؟

Farzaneh.B

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2
شهر
کرمان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر / هندسه محاسب

به نقل از niloooofar :
بچه ها من الان تحته فشاره اینم که میگن تو اگه الان تجربی با این رتبه یا کمترش شاید پزشکی قبول میشدی باید این همه زحمت بکشی تهشم بیکار میشی انتخاب رشته نکن ساله بعد تجربی بده و ....
چیکار کنم؟؟؟
وااااااااا ..چه کاریه ..خب اگه دوست داشتی بری تجربی از اول میرفتی ...
این کار عاقلانه ای نیست ...
کی میدونه چی پیش میاد ..از کجا معلوم سال دیگه پزشکی قبول بشی؟؟اگر قبول بشی از کجا معلوم بتونی پزشکی رو دوس داشته باشه؟؟
مهارت داشته باشی بیکار نمیمونی؟؟
هرجور خودت دوس داری عمل کن ..ولی به نظر من اصلن درست نیست ...

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
دانشگاه تهران - دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی نقشه برداری- سیستم های اطلاعات مکانی GIS

به نقل از ز-ر-د :
من کاری به اینکه کردوم دانشگاه بالاتره و کدوم استاداش بهتره و .... ندارم ...به نظر من بزنین شریف ..نزنین ممکنه بعدش پشیمون بشین ...تا یه مشکلی براتون تو زمینه درس و دانشگاه پیش بیاد میگید کاش شریف بودم ..

من خیلی عذر میخوام، ولی لطفا بچه ها رو اینجوری راهنمایی نفرمایید دیگه :| این الان کمک بود؟ :O

Farzaneh.B

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2
شهر
کرمان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه

به نقل از !..Per$iaNboY..! :
من خیلی عذر میخوام، ولی لطفا بچه ها رو اینجوری راهنمایی نفرمایید دیگه :| این الان کمک بود؟ :O
من نگفتم حرفم درسته ...گفتم نظر منه ...
من خودم تجربشو داشتم ..فقط حس خودمو گفتم ...
راهنمایی بدی هم نکردم ...کاری که رایجه همینه ... مثلا ریاضی باهنر کرمان خیلی قویه ولی کسی با رتبه 2000 و علاقه مند به ریاضی نمیزنه ریاضی کرمان میزنه ریاضی دانشگاه تهران ...

niloooofar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
مرحله اول المپیاد شیمی سال دوم و سوم، مرحله اول المپیاد فیزیک سال سوم نفر اول المپیاد ریاضی استانی نفر چهارم المپیاد فیزیک استانی
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
برق الکترونیک
اینستاگرام

به نقل از ز-ر-د :
وااااااااا ..چه کاریه ..خب اگه دوست داشتی بری تجربی از اول میرفتی ...
این کار عاقلانه ای نیست ...
کی میدونه چی پیش میاد ..از کجا معلوم سال دیگه پزشکی قبول بشی؟؟اگر قبول بشی از کجا معلوم بتونی پزشکی رو دوس داشته باشه؟؟
مهارت داشته باشی بیکار نمیمونی؟؟
هرجور خودت دوس داری عمل کن ..ولی به نظر من اصلن درست نیست ...
علاقه که اصلا هیچ علاقه ای به زیست و پزشکی و اینا ندارم !
حالا اینا میگن چون پولش خوبه برو

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از niloooofar :
علاقه که اصلا هیچ علاقه ای به زیست و پزشکی و اینا ندارم !
حالا اینا میگن چون پولش خوبه برو
واقعا خودت چی فکر می کنی؟ :|
ببخشید که اینجوری میگم اما گاهی یه سوالاتی می پرسید،( نه شما،کلی می گم) که آدم می مونه واقعا!

شایدم من واسه مشاوره دادن و جواب سوال دادن ساخته نشدم،تحملم کمه!

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از رعنا. :
سلام! اینا انتخابای منه:
کامپیوتر(نرم افزار)شریف
کامپیوتر(فناوری اطلاعات)شریف
عمران شریف
بقیشم همینا بقیه دانشگاها
فقط شک کردم جای دومی و سومی رو عوض کنم یا نه؟ من عاشق نرم افزارم و آی تی رو به خاطر نزدیکیش به نرم می خوام برم از طرفی عمرانو هم دوست دارم(نه به اندازه نرم افزار) واقعا موندم چیکار کنم! هلپ می پلیز!

به نظر من شک ـت کاملا منطقیه :-? انتخاب سختیه.... اگه عشق اپلای باشی (که من حقیقتا این عشق رو درک نمیکنم هدفش رو) که همین آی تی بزنی منطقیه... ولی اگه صرفا عشق اپلای نیستی به نظرم عمران رشته ی بهتریه... توصیه میکنم با دانشجو های این رشته ها از همین دانشگاها مشورت کنی توو این فرصتی که مونده

• لایک
امتیازات: scare

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از Niloof@r :
با توجه به رتبه ت دندون دانشگاه های تیپ 2 قبول میشی در حالی که پزشکی تبریز قبولی که تیپ یکه. اما خب ادامه تحصیل واسه پزشکی هم در نظر بگیر.
اولویت تبریز به همدان درسته. تبریز که دانشگاه خوبی داره, چرا دوست نداری تبریزُ؟!

دوره ! بعد میگن هم وطنان تورک زیاد اوکی نیستن با بقیه ملیت ها و اقوام و اینا
یه ذره شاید بحث نعصب اینا میگن پیش میاد. همین نگرانم کرده.
واقعن همدان خیلی پایین تر از تبریزه؟

پزشکی و دندون هم که کماکان مسئله یی هستش :د

niloooofar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
برق الکترونیک
اینستاگرام

به نقل از شــــقایــــق :
ببخشید که اینجوری میگم اما گاهی یه سوالاتی می پرسید،( نه شما،کلی می گم) که آدم می مونه واقعا!

خودم که میگم بمونم ریاضی

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از ز-ر-د :
من نگفتم حرفم درسته ...گفتم نظر منه ...
من خودم تجربشو داشتم ..فقط حس خودمو گفتم ...
راهنمایی بدی هم نکردم ...کاری که رایجه همینه ... مثلا ریاضی باهنر کرمان خیلی قویه ولی کسی با رتبه 2000 و علاقه مند به ریاضی نمیزنه ریاضی کرمان میزنه ریاضی دانشگاه تهران ...

خیلی مثال بی ربط بود... چون صرفا سر قوی بودن یا نبودن نیست... دنیایی تفاوته بین جو دانشگاها!
ضمنا،

تجربه ی مشابه با تجربه ی عینی خیلی فرق داره...

شما هروقت چند نفر رتبه ی زیر 100 رو دیدی که از اینکه تهران زدند (مثلا) پشیمونند و حسرت میخورن که چرا شریف نزدند بعد حرفتون میشه منطقی...
وگرنه به نظرم پستتون صرفا و صرفا همون "نظر شخصی" بود... که به نظرم زیاد نباید اینجا "نظر شخصی" بدیم چون روو آینده ی بچه ها تاثیر میذاره!

اگه اینطوری بود کسی دیگه بین برق شریف و تهران، نرم شریف و تهران، و همه ی رشته های متتاظر فکر نمیکرد! همه زارت میزدند شریف...

قبول دارم که یک سندرم و بیماری خاص هست که طبق روال "اکثرا" میزنن شریف تا جایی که جا داره، ولی خب اشتباه بزرگیه به نظرم در نظر نگرفتن خیلی از فاکتور های دیگه...

رتبه ی زیر 100 هر سال چند نفر میرن دانشگاه تهران ( بازم مثلا) یا حتی رتبه ی 300-400 منطقه میرن مکانیک عمران فردوسی ( ایضا مثلا) و فک نمیکنم آدمای احمقی باشن، و یا پشیمون باشن... خیلی از چیزا رو سنجیدن اتفاقا ...

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ســــارا . م :

الان بین انتخابات مگه تبریز از همه نزدیک تر نیست؟!
نه خیلی پایین تر نیست! اما خب پایین تره.

پرا بین این دوتا شک داری؟

Farzaneh.B

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2
شهر
کرمان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه

به نقل از !..Per$iaNboY..! :
وگرنه به نظرم پستتون صرفا و صرفا همون "نظر شخصی" بود... که به نظرم زیاد نباید اینجا "نظر شخصی" بدیم چون روو آینده ی بچه ها تاثیر میذاره!
من ته هر پستم که نظر شخصی باشه اعلام میکنم که هرجور خودتون میدونید ..توی اون پست نگفتم ولی کاملا ذکر کردم نظر منه ..پس خواننده اگر عاقل باشه میدونه نظر شخص منو اعمال بکنه یا نکنه ...
تا اینجا هم راجع به چیزی که رشتمه و راجع بهش میدونستم اطلاعات گذاشتم ...هیچ جا هم نخواستم بگم حرف من درسته اعمالش کنید برای آینده تون خوبه ..این یک جا که به رشته من مربوط نبوده در رابطه با ایجاد مشغله ذهنی بعدی گفتم نه چیز دیگه ...تاکیدی هم روی درستی حرفم نداشتم ...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ســــارا . م :

من داداشم تبریز که درس می‌خوند می‌گفت کردها خیلی زیادن. بعد واسه خودشون دارودسته داشتن. در این حد که پسرهای کرد با لباسهای خاص خودشون تو دانشگاه میومدن و می رفتن. کلا اوکی بودن! ولی خب دیگه نمیدونم اذیت می‌شدن یا نه!

به نقل از ز-ر-د :
من کاری به اینکه کردوم دانشگاه بالاتره و کدوم استاداش بهتره و .... ندارم ...به نظر من بزنین شریف ..نزنین ممکنه بعدش پشیمون بشین ...تا یه مشکلی براتون تو زمینه درس و دانشگاه پیش بیاد میگید کاش شریف بودم ..
الان این استدلال طبق چه منطقی بود؟!
اصلا این حرف درست نیست! خواهش می‌کنم ازتون اینجوری بقیه رو راهنمایی نکنید...خواهش می‌کنم!

به نقل از minaa :
عاقا اینجا دانشجوی شریفی نداریم؟من رشته ای که میخوام (عمران)هم تهران میارم هم شریف اما همه میگن برو تهران قضیه چیه؟؟؟؟؟ :-?
تهران عمرانش قوی‌تر هست از نظر استاد و رنک و اینا.
ولی به نظرم اونقدر تفاوتش زیاد نیست. حق انتخاب با خودته. برو ببین جو کدوم دانشگاهو بیشتر دوست داری. اگر عشق شریفی برو شریف! ولی اگر عشق شریف نیستی برو و خودت از نزدیک تحقیق کن.

به نقل از شــــقایــــق :

جای من بودی چی کار می‌کردی دخترم؟‌ :D اگر بدونی چه سوالاتی از من پرسیدن تو پ.خ...

به نقل از amirsaeid254 :
ممنون بابت پاسختون
منظور من از اینکه ترک وطن کنم یا نه این بود که در چه حد از صنعتی اصفهان بهتره در حدی هست که ارزش ترک وطن داشته باشه؟؟
اگه ممکن هست برای رشته برق هم 5 6 تا دنشگاه تاپ تو این رشترو بنویسید
بعد یه چیز دیگه من یه سری مطالب راجب برق زیر شاخه کنترل خوندم خیلی خوشم اومد از این رشته حالا نطر شما چیه ؟؟موقیت های کاری و غیره....
ممنون
به عنوان یک همشهری بهتون می‌گم فطعا می‌ارزه!
برید تهران...(حالا یا دانشگاه تهران یا امیرکبیر با توجه به صحبت‌های سعید)
مطمئن باشید هیچوقت پشیمون نمی‌شید. اصفهان واقعا ضعیفه در زمینه‌ی کامپیوتر. نه استاد خوب داره و نه هیچی...
تهران برید افق‌ دیدتون گسترده‌تر می‌شه و درهای جدیدی به روتون باز می‌شه تو کامپیوتر یا آی‌تی.
یه چیزی هم درمورد تفاوت آي‌تی تهران و امیرکبیر بگم!
یه خانومی که ارشد آي‌تی بود سال اولمون بهمون گفت که آي‌تی تهران برای کسی که نرم‌افزار می‌خواسته و آي‌تی براش آلترناتیو نرم‌افزاره تهران بهتره. برای کسی که خود آي تی رو دوست داره با همون ویژگی خاص مدیریتیش، امیرکبیر بهتره.
اینکه حرفشون چقدر درسته رو من نمی‌دونم!‌ صرفا نقل کردم.

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از niloooofar :
خودم که میگم بمونم ریاضی

کار درستم همینه! من از رتبه و اینکه قصد داری بمونی برای سال بعد یا نه خبر ندارم.اما امسال انتخاب رشته کن.چیزایی که دوس داری رو بزن شاید قبول شدی بالاخره انتخاب رشته که ضرر نداره.

بازم تاکید می کنم هر چیو که دوس داری به عنوان رشتت و دانشگاهت بزن. الکی پر نکنی که یک دفعه قبول شی.

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از Niloof@r :
الان بین انتخابات مگه تبریز از همه نزدیک تر نیست؟!
نه خیلی پایین تر نیست! اما خب پایین تره.

پرا بین این دوتا شک داری؟

اره هست ، نسبت به اصف و شیراز نزدیک تره. ولی خوب اونم 9 ساعت راهه :-<
ولی همدان تهش 2 ساعت راهه. کلی هم آشنا داریم. پسرخاله م هم اونجا خودش پزشکی میخونه.
نمیدونم واقعن :-<

جو خانواده کلا میگه دندون . جامعه کلا میگه پزشکی . و من واقعا موندم به کدوم علاقه دارم
آیا میتونم سختی های پزشکی رو قبول کنم یا نه؟ مثلا امروز با یه اینترن حرف میزدم 30 ساعت بود که کشیک داشت ، عملا مرده بود یارو از خستگی :)) تازه میگفت من خوش کشیک ام ! روزایی که هستم اینجا خلوته!
بعد مثلا دوستش که دنون پزشک بود اومده بود بهش سر بزنه ( فک کنم تایم کشیک اش داشت تموم میشد) اصلن از بس شنگول منگول بود این دندون پزشکه :D
بعد من میگم برم دندون ، بعد دلم میگه چن سال بعد که غصه اینو بخوری که الان میتونستی فوق تخصص چی باشی مثلا ، خیلی بده :-<

مهلت انتخاب رشته م چیز زیادی ازش نمونده :((

ن
داداشم تبریز که درس می‌خوند می‌گفت کردها خیلی زیادن. بعد واسه خودشون دارودسته داشتن. در این حد که پسرهای کرد با لباسهای خاص خودشون تو دانشگاه میومدن و می رفتن. کلا اوکی بودن! ولی خب دیگه نمیدونم اذیت می‌شدن یا نه!
اصلا تبریز از دانشگاه کردستان ؛ کورد بیشتر داره :D
ولی بحث اینجاست که اولا تعدادی از اونایی که مریض میشن خوب پیر هستن و فارسی بلد نیستن ، من چظوری ازشون شرح حال بگیرم
یا چیزای مشابه
و اینکه کلا با جو دار و دسته اوکی نیستم من :( دارو و دسته تروک ها ، کورد ها ، بقیه !
این اذیتم میکنه. دوست ندارم تو همچین محیطی باشم

ولی گویا دانشگاهش معتبره خیلی

• لایک

niloooofar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
برق الکترونیک
اینستاگرام

در اون مورد مثلا من چه سواله عجیبی پرسیدم؟؟؟؟؟؟

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از niloooofar :
در اون مورد مثلا من چه سواله عجیبی پرسیدم؟؟؟؟؟؟
دیپلم ریاضی دارین،کنکور ریاضی دادین،هیچ علاقه ای به زیست و پزشکی ندارین،تا الان یه لحظه هم فک نکردین به کنکور تجربی دادن اونم سال دوم،بعد توی این فرصت کوتاه تا پایان انتخاب رشته، این سوال رو می پرسین که چیکار کنم؟بمونم تجربی بدم یا نه؟ اونم بر اساس حرف بی پایه ای مثه اینکه اگه تجربی باشی و رتبت همین باشه پزشکی میاری،یا تو مهندسی 4 سال دیگه بیکاری و پزشکی پول توشه؟! :|
آدم به هر حرفی که نبابد اهمیت بده! اونم تو تصمیم گیری واسه آیندش!

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ســــارا . م :
اره هست ، نسبت به اصف و شیراز نزدیک تره. ولی خوب اونم 9 ساعت راهه :-<
ولی همدان تهش 2 ساعت راهه. کلی هم آشنا داریم. پسرخاله م هم اونجا خودش پزشکی میخونه.
نمیدونم واقعن :-<

جو خانواده کلا میگه دندون . جامعه کلا میگه پزشکی . و من واقعا موندم به کدوم علاقه دارم
آیا میتونم سختی های پزشکی رو قبول کنم یا نه؟ مثلا امروز با یه اینترن حرف میزدم 30 ساعت بود که کشیک داشت ، عملا مرده بود یارو از خستگی :)) تازه میگفت من خوش کشیک ام ! روزایی که هستم اینجا خلوته!
بعد مثلا دوستش که دنون پزشک بود اومده بود بهش سر بزنه ( فک کنم تایم کشیک اش داشت تموم میشد) اصلن از بس شنگول منگول بود این دندون پزشکه :D
بعد من میگم برم دندون ، بعد دلم میگه چن سال بعد که غصه اینو بخوری که الان میتونستی فوق تخصص چی باشی مثلا ، خیلی بده :-<

مهلت انتخاب رشته م چیز زیادی ازش نمونده :((
ا؟ خب من جغرافیم ضعیفه فکر کردم به تبریز نزدیک تری :D
چرا جامعه میگه پزشکی؟! حتی یه دهه قبل تر ماها دندون رو خیلی بیشتر از پزشکی قبول دارن. بعدم حامعه چقدر اهمیت داره؟ جامعه اون موقع که تو داری شیفت میدی یا شبانه روز میخونی که تخصص قبول بشی چقدر کمکت میکنه مگه؟
اون قسمت از پزشکی که دیدی یکی از سخت تریناشه. یه دوره 1.5 ساله ست که دانشجوها توش 20 کیلو وزن اضافه کم میکنن و اینقدر بهشون سخت میگذره که کسی حاضر نیست تو خوابگاه باهاشون هم اتاقی بشه چون وقتی میرسن اعصابی براشون باقی نمونده. اما میگذره و یه عده ی زیادی ازش سالم بیرون میان :D
من خودم موقع انتخاب رشته به گستردگی پزشکی فکر کردم به زمینه های زیادش واسه تحقیق و اینکه واقعا داری جون مردم رو نجات میدی و این خستگی خیلی چیزا رو از بین میبره. واسه پزشکی و ادامه دادنش باید علاقه ت اونقدر زیاد باشه که سختی کشیک و امتحان تخصص و بورد و طرح و ... تحمل کنی.

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از Niloof@r :
ا؟ خب من جغرافیم ضعیفه فکر کردم به تبریز نزدیک تری :D
چرا جامعه میگه پزشکی؟! حتی یه دهه قبل تر ماها دندون رو خیلی بیشتر از پزشکی قبول دارن. بعدم حامعه چقدر اهمیت داره؟ جامعه اون موقع که تو داری شیفت میدی یا شبانه روز میخونی که تخصص قبول بشی چقدر کمکت میکنه مگه؟
اون قسمت از پزشکی که دیدی یکی از سخت تریناشه. یه دوره 1.5 ساله ست که دانشجوها توش 20 کیلو وزن اضافه کم میکنن و اینقدر بهشون سخت میگذره که کسی حاضر نیست تو خوابگاه باهاشون هم اتاقی بشه چون وقتی میرسن اعصابی براشون باقی نمونده. اما میگذره و یه عده ی زیادی ازش سالم بیرون میان :D
من خودم موقع انتخاب رشته به گستردگی پزشکی فکر کردم به زمینه های زیادش واسه تحقیق و اینکه واقعا داری جون مردم رو نجات میدی و این خستگی خیلی چیزا رو از بین میبره. واسه پزشکی و ادامه دادنش باید علاقه ت اونقدر زیاد باشه که سختی کشیک و امتحان تخصص و بورد و طرح و ... تحمل کنی.

:)) نه زیاد نزدیک نیس واقعن . در اصل دورم هست :د
اینجاییی که من هستم زیر 1000 هستی ؟ پس پزشکی!
نه واقعن دید ِ جامعه مهم نیست برام ، بحث اینه که اون نگاه ِ بم تحمیل شده شاید ، احساس میکنم این علاقه واقعی نیست
شایدم باشه! نمیدونم :-< از یه طرف اصرار های خانواده بر دندان...

جدی ؟؟ یعنی همش اینطوری نیس ؟ همش اینطوری خسته نیستن ؟
همش هرکی بره پیششون نمیگن دندون ؟؟
دوران فیزیوپاتولوژی به این سختی نیست ؟ ؟

• لایک

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ســــارا . م :
:)) نه زیاد نزدیک نیس واقعن . در اصل دورم هست :د
اینجاییی که من هستم زیر 1000 هستی ؟ پس پزشکی!
نه واقعن دید ِ جامعه مهم نیست برام ، بحث اینه که اون نگاه ِ بم تحمیل شده شاید ، احساس میکنم این علاقه واقعی نیست
شایدم باشه! نمیدونم :-< از یه طرف اصرار های خانواده بر دندان...

جدی ؟؟ یعنی همش اینطوری نیس ؟ همش اینطوری خسته نیستن ؟
همش هرکی بره پیششون نمیگن دندون ؟؟
دوران فیزیوپاتولوژی به این سختی نیست ؟ ؟
من با چندتایی که حرف زدم میگفتن حتی تو فیزیوپات وقتت آزادتر از علوم پایه ست.
من چون هنوز به قسمت سخت ماجرا نرسیدم نمیتونم درست نظر بدما ولی نمیفهمم چرا واقعا هر دانشجو و هر پزشکی که آدم بهش میرسه میگه پزشکی نه! اینقدر برام تکرار شده احساس میکنم جزیی از کلاس پزشکیه! "پزشکی سخته ما خیلی بدختیم و این حرفا". در صورتی که اگه همه پزشکا بی علاقه به کار و موقعیتشون بودن و احساس بدبختی میکردن تو زندگیشون الان یه آدم زنده هم نباید تو بیمارستانا میبود! چون علاقه به شغله که باعث میشه کارتو درست انجام بدی.
بعدم مسلما برای رسیدن به درجه ای که جون آدما به تصمیم تو بستگی داره باید سختی کشید! کم چیزی نیست. یکی دو تا شغل دیگه تو دنیا هست که این ویژگی رو داره. داریم در برابر اون سختیا همچین امتیازی رو به دست میاریم.

بالا