• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

امضای قرارداد فضایی بین ایران و روسیه

MAHia

کاربر حرفه‌ای
ارسال‌ها
536
امتیاز
3,564
نام مرکز سمپاد
فَرزانـگانـ‌ـ ـیک
شهر
کرمان‌
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی
امضای قرارداد فضایی بین ایران و روسیه

آژانس فدرال فضایی روسیه قراردادی برای همکاری با سازمان فضایی ایران امضا کرده است.

روزنامه اینترنتی روسی لنتا نوشت: بر اساس قرارداد همکاری بین ایران و روسیه ، موشک‌های روسی ماهواره‌های ایرانی را به فضا منتقل می‌کنند و کارشناسان روسی فضانوردان این کشور را در روسیه آموزش می‌دهند.

براساس این گزارش تهران مایل به خریداری تصاویری از کره زمین است که ماهواره‌های روسی آن را ثبت می‌کنند. کارشناسان روسی نیز در زمینه ساخت ماهواره‌های تصویربرداری به سازمان فضایی ایران کمک خواهند کرد.

این روزنامه نوشت منبعی درآژانس فدرال فضایی روسیه گفته است این قرارداد دهم آوریل در تهران به امضای آناتولی شیلف، معاون رئیس این آژانس و حمید فاضلی، معاون رییس سازمان فضایی ایران رسیده است.
منبع : آسمان شب

تو یه همچین زمانی همچین کاری منطقی نبود. :-? اونم با پیشنهاد از طرف ایران.
×روسیه این کارُ به خاطر اهداف سیاسی خودش داره انجام میده. بعد از تحریم های آمریکا علیه همکاری های ایران با شرکتای صنعت فضایی و البته بعد از درگیری های سال2008-2009 روسیه. :/ سیستم کنترل و سنجش از راه دوری که این وسط ازش نام برده میشه، قطعا آمریکا رو مجبور به واکنش می کنه. خصوصا این که فضانوردای آمریکایی ناسا هم به خاطر دسترسی آزاد به سایوز تو این طرح، اعلام آمادگی کردن برای شرکت تو مرکز آموزش فضانوردان روسیه. :/
آینده این طرح به شدت با سیاست درگیره و ممکنه برای صنعت فضایی ایران در آینده مشکلایی بیشتر از حال حاضر ایجاد کنه.
 

MAHia

کاربر حرفه‌ای
ارسال‌ها
536
امتیاز
3,564
نام مرکز سمپاد
فَرزانـگانـ‌ـ ـیک
شهر
کرمان‌
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : امضای قرارداد فضایی بین ایران و روسیه

پ.ن : گویا شریف ست که قرار بود آذر پارسال پرتاب شه که به دلیل مذاکرات این طرف و اون طرف ایران لغو شد، امسال پرتاب میشه، گفته نمی شه، ولی یک نفر از بچه های ارشد هوا فضا شریف گفت این تاخیر یکساله پرتاب شریف ست هیچ دلیل فنّی نداشته و شریف ست پارسال قرار بوده به سازمان فضایی تحویل داده بشه که نمیشه و رئیس دانشگاه هم هیچ دلیلی ارائه نمی ده.[nb]نقل قول مستقیم[/nb]
امسال هم که گفته شد قراره پرتاب شه، گویا به کمک روسیه اس.
 
بالا