• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آلودگی هوا

• شروع کننده موضوع

nasim fakhr mohammadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
آيت الله آملى
رشته دانشگاه
داروسازى
من اومدم یه چرخی زدم اینجا دیدم اصن واسه آلودگی هوا هیچ تاپیکی نیس! بعد از تعجّب‌هایِ فراوان و وافر تصمیم گرفتم خودم ایجاد کنم. :-"
آلودگی هوا از بزرگ‌ترین دغدغه‌هاست؛ فک میکنم دیگه نیازی به آمار دادنُ اینا هم نباشه.

خب، مشخصا بحثِ اصلی هم در رابطه با راه‌هایِ جلوگیری (شامل: کارهایی که مردم در زندگی روزمره می‌تونن انجام بدن و کارهایِ بزرگ که نیازمندِ کمکِ مسئولینِ) از همین آلودگیِ هوا ست.
استفاده از وسایلِ نقلیه‌یِ عمومیُ اینا رو هم همه می‌دونن؛ ما مشتاقِ ایده‌هایِ تازه تریم. :D

باشد که بتوانیم به راه کارهایِ تازه و مفیدی برسیم. :-"

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
پاسخ : آلودگی هوا

در بحث کاهش آلودگی باز هم فرهنگ سازی حرف اول رو میزنه! متاسفانه باورهای غلطی بین مردم رواج پیدا کرده، بعضیا که معمولا هم از مرفهین محسوب میشن فکر میکنن استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای اون ها نوعی کسر شان محسوب میشه و حاضر نیست با چیزی به جز خودرو شخصی خودشون رفت و آمد کنن حالا به هر قیمتی که شده. البته در بین اقشار مختلف این مشکل وجود داره که حاضر نیستن وسیله نقلیه شخصی خودشون رو کنار بذارن و به جاش از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنن. در هنایت نتیجه این ها میشه آلودگی هوا و ترافیک و ...
شاید هم یکی از دلایلش ناکارآمد بودن وسایل نقلیه عمومی باشه.این بر میگرده به شهرداری که سیستم حمل و نقل عومی رو پیشرفته تر کنه و علاوه بر افزایش کیفیت، کمیت رو هم افزایش بده. شاید دسترسی به خیلی از مناطق شهر با وسایل نقلیه عمومی مختلف راحت نباشه.

شب بو

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4|فرزانگان1تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
انسان‌شناسی

همه‌ی این‌هایی که گفتی درسته.اما خب مسئله‌ی دیگه ای هم هست و اون این که باید قبول کرد که حتی اگه دو سوم ِتهران هم از حمل‌ونقل عمومی استفاده کنن-که گنجایشش هم وجود نداره-بازهم شایدمسئله آلودگی هوا حل نشه.زیادی ِجمعیت و ماشین درسته که سهم قابل توجه و مهمی از مشکل آلودگی هوا رو داره،اما مسئله خیلی بزرگ و مهم دیگه ای هم هست و اون بنزین هایی ه که استفاده میشه.استاندارد نیستن.و خب من فکرمیکنم که این خیلی مهم ه.و کلا هم پیچونده میشه قضیه ش.نظر شما چیه؟

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از شـب بو :
همه‌ی این‌هایی که گفتی درسته.اما خب مسئله‌ی دیگه ای هم هست و اون این که باید قبول کرد که حتی اگه دو سوم ِتهران هم از حمل‌ونقل عمومی استفاده کنن-که گنجایشش هم وجود نداره-بازهم شایدمسئله آلودگی هوا حل نشه.زیادی ِجمعیت و ماشین درسته که سهم قابل توجه و مهمی از مشکل آلودگی هوا رو داره،اما مسئله خیلی بزرگ و مهم دیگه ای هم هست و اون بنزین هایی ه که استفاده میشه.استاندارد نیستن.و خب من فکرمیکنم که این خیلی مهم ه.و کلا هم پیچونده میشه قضیه ش.نظر شما چیه؟
درسته اما دولت سعی داره مشکل بنزین رو حل کنه گرچه باید زودتر از اینا به فکر حل این مشکل میفتاد. از طرفی هم ماشین ها استاندارد نیستن و اونا هم باید درست بشن اما کسی زورش به کارخونه های ماشین سازی تو ایران نمیرسه اونا هر ماشین به دردنخوری که بخوان میسازن و به هر قیمت گزافی که بخوان می فروشن!

• شروع کننده موضوع

nasim fakhr mohammadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
آيت الله آملى
رشته دانشگاه
داروسازى

یه چیزی: ببینید مخابرات واسه برقراری ارتباط الان تقریبا هزینه‌ زیادی نمی‌کنه فکر کنم، به نظرتون رایگان کردن تماس و اینا نمی‌تونه به کاهش آلودگی هوا و ترافیک اینا کمک کنه؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از نسیــم :
یه چیزی: ببینید مخابرات واسه برقراری ارتباط الان تقریبا هزینه‌ زیادی نمی‌کنه فکر کنم، به نظرتون رایگان کردن تماس و اینا نمی‌تونه به کاهش آلودگی هوا و ترافیک اینا کمک کنه؟

خیلی ضرر می رسونه به مخابرات اینا :-"""

عمرن چنین کاری کنن .

ماشینا رو از اینی ک هست گرون تر کنن بنزین گرون کنن خط واحد و مترو رایگان کنن اینی ک شما میگی هم انجام بدن هوا الودگیش کم میشه ولی هیچ وقت این اتفاقا نمیفته :D

البته اون دو مورد اولی داره اتفاق میفته :د

• شروع کننده موضوع

nasim fakhr mohammadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
آيت الله آملى
رشته دانشگاه
داروسازى

مگه چقدر درامد داره واسشون؟در مقایسه با این پول‌ای کَلان چیزی نیس که! وقتی انقدر هوا آلودس دیگه نباید خسیس بازی دربیارن. :-"
اره مترو اینا هم خیلی خوب بود اگه میشد ولی نمیشه چون دارن واسش هزینه می‌کنن همیشه، اما تو مخابرات هزینه‌ای نمیشه جز کارمندا اینا که، میشه؟
البته الان که فکر می‌کنم واسه مترو هم الان هزینه‌ای نمیشه. :))

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

هزینه نمیشه . درامد داره براشون !

مسئله اینجاست..

• شروع کننده موضوع

nasim fakhr mohammadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
آيت الله آملى
رشته دانشگاه
داروسازى

خب وقتی هزینه نمیشه بیانُ بزرگی کنن رایگان کنن دیگه. :D

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از نسیــم :
خب وقتی هزینه نمیشه بیانُ بزرگی کنن رایگان کنن دیگه. :D
از بحث اصلی منحرف نشید.
درسته که شاید برای مخابرات و همراه اول هزینه کمی داره اما درآمدی که داره به هیچ وجه قابل چشم پوشی نیست همین باعث شده که سهام مخابرات ارزش خیلی زیادی داشته باشه. حتی 1% هم این موضوع امکان پذیر نیس که به خاطر محیط زیست بیان از این درآمد هنگفت صرف نظر کنن.
متاسفانه تو ایران مسئولین و شرکت ها هیچ توجهی به محیط زیست ندارن و فقط و فقط به فکر سود مالی خودشون هستن در حالی که برای زندگی کردن و زنده بودن همه ما حتی همون آقای خرپول صاحب شرکت فوق العاده بزرگ به محیط زیست نیاز داریم! اگه بخوایم همین طور به تخریب محیط زیست ادامه بدیم به جایی کی رسیم که زندگی کردن روی این کره خاکی مختل میشه و حتی شاید غیرممکن. همین الان هم اثرات تخریب محیط زیست تو زندگی اکثر افراد قابل مشاهده است. هرقدر هم که پول و درآمد داشته باشن وقتی که فرصتی برای زندگی کردن نداشته باشن اون پول به هیچ دردی نخواهد خورد.
خوشبختانه با فرهنگ سازی که در کشورهای خارجی مخصوصا اروپا انجام شده الان صاحبان تعدادی از شرکت های بزرگ در سال یه تعداد ساعات کاری مشخص مثلا 70 ساعت در سال کارمندشون رو موظف می کنن که برن درخت کاری،پاک سازی طبیعت یا هرکاری که در راستای کمک به محیط زیست باشه. کارمند اون شرکت هر وقت که آمادگیشو داشته باشه میره اون 70 ساعت کمک به طبیعت رو انجام میده و به ازاش معادل با ساعات کاری عادیش در شرکت حقوق دریافت میکنه. فکر نمی کنم 70 ساعت در سال برای هر کارمند واسه شرکت های بزرگ چیز خیلی زیادی باشه و حتی اگه زیاد هم باشه! اونا دارن با این کار نه تنها به همه مردم، بلکه در درجه اول به خودشون و ادامه بقای زندگیشون کمک می کنن.

• شروع کننده موضوع

nasim fakhr mohammadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
آيت الله آملى
رشته دانشگاه
داروسازى

به نقل از Lily Delicated :
از بحث اصلی منحرف نشید.
درسته که شاید برای مخابرات و همراه اول هزینه کمی داره اما درآمدی که داره به هیچ وجه قابل چشم پوشی نیست همین باعث شده که سهام مخابرات ارزش خیلی زیادی داشته باشه. حتی 1% هم این موضوع امکان پذیر نیس که به خاطر محیط زیست بیان از این درآمد هنگفت صرف نظر کنن.
متاسفانه تو ایران مسئولین و شرکت ها هیچ توجهی به محیط زیست ندارن و فقط و فقط به فکر سود مالی خودشون هستن در حالی که برای زندگی کردن و زنده بودن همه ما حتی همون آقای خرپول صاحب شرکت فوق العاده بزرگ به محیط زیست نیاز داریم! اگه بخوایم همین طور به تخریب محیط زیست ادامه بدیم به جایی کی رسیم که زندگی کردن روی این کره خاکی مختل میشه و حتی شاید غیرممکن. همین الان هم اثرات تخریب محیط زیست تو زندگی اکثر افراد قابل مشاهده است. هرقدر هم که پول و درآمد داشته باشن وقتی که فرصتی برای زندگی کردن نداشته باشن اون پول به هیچ دردی نخواهد خورد.
خوشبختانه با فرهنگ سازی که در کشورهای خارجی مخصوصا اروپا انجام شده الان صاحبان تعدادی از شرکت های بزرگ در سال یه تعداد ساعات کاری مشخص مثلا 70 ساعت در سال کارمندشون رو موظف می کنن که برن درخت کاری،پاک سازی طبیعت یا هرکاری که در راستای کمک به محیط زیست باشه. کارمند اون شرکت هر وقت که آمادگیشو داشته باشه میره اون 70 ساعت کمک به طبیعت رو انجام میده و به ازاش معادل با ساعات کاری عادیش در شرکت حقوق دریافت میکنه. فکر نمی کنم 70 ساعت در سال برای هر کارمند واسه شرکت های بزرگ چیز خیلی زیادی باشه و حتی اگه زیاد هم باشه! اونا دارن با این کار نه تنها به همه مردم، بلکه در درجه اول به خودشون و ادامه بقای زندگیشون کمک می کنن.
منم میدونم درآمد زیادی داره، تو پست اولم گفتم ممکنه بعضی از ایده‌ها نیاز به کمک مسئولان داشته باشه. این هم یک مثال بود که خب بله، متاسفانه هیچ‌کس حاضر به گذشتن از درآمدش نیس.
کاملا بحث اصلی تاپیک بود و انحرافی نداشت به نظرم.

• لایک
امتیازات: hel@$
بالا