• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آزمون‌های قلم‌چی ِ کنکور‌های 94

آیا از آزمون‌های قلم‌چی راضی بودید؟

• رای‌دهندگان
    69
وضعیت
موضوع بسته شده است.

sana.sh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
عمران
پاسخ : آزمون‌های قلم‌چی ِ کنکور‌های 94

به نقل از A.KIA :
گزینه 2 سوالاش بهتره جامعه آماریش کمتر هست ولی دبیرستان های خوب غالبا گزینه 2 میدن یعنی رقیب های اصلیتون
سطح سوالاي قلم چي پارسال هم عالي بود طوري نبود ك بگين آسونه حتي بعضي درساش از گزبنه ٢هم سخت تر بود
اگه واس سوال گزينه ٢ميگين خوب بچه ها ميتونن گبرش بيارن
ولي برنامه قلم چي به نظر من خيلي خيلي بهتر از گزينه٢ ه!!!

ali_de457

KilaaliK
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
اینستاگرام

به نقل از sana.sh :
سطح سوالاي قلم چي پارسال هم عالي بود طوري نبود ك بگين آسونه حتي بعضي درساش از گزبنه ٢هم سخت تر بود
اگه واس سوال گزينه ٢ميگين خوب بچه ها ميتونن گبرش بيارن
ولي برنامه قلم چي به نظر من خيلي خيلي بهتر از گزينه٢ ه!!!

به نقل از ;;) :
ما از هر کی پرسیدیم گف قلم چی!

خب هرچی که سخت باشه دلیل خوبیش نیست باید مثل کنکور باشه
من حرفم حرف آقای پوردستمالچیه که مشاور مدرسمون بود تو صدا سیما هم برنامه داره
زیست قلمچی و من پارسال یکی دوتا آزمون دیدم خیلی سوال قید داشت
قلمچی سوالای تکراری از اون کتاب آبیا زیاد میده پس رتبه هاتون رتبه های اصلی نیست
سوالای دینی گزینه دو خیلی بهتره (به نقل قول از آقای دلشاد نویسنده ی دینی همگامان که هرسال یسری شاگرداش دینی رو 100 میزنن)
همون طور که گفتم مدارس شاخ گزینه 2 میدن

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از A.KIA :
خب هرچی که سخت باشه دلیل خوبیش نیست باید مثل کنکور باشه
من حرفم حرف آقای پوردستمالچیه که مشاور مدرسمون بود تو صدا سیما هم برنامه داره
زیست قلمچی و من پارسال یکی دوتا آزمون دیدم خیلی سوال قید داشت
قلمچی سوالای تکراری از اون کتاب آبیا زیاد میده پس رتبه هاتون رتبه های اصلی نیست
سوالای دینی گزینه دو خیلی بهتره (به نقل قول از آقای دلشاد نویسنده ی دینی همگامان که هرسال یسری شاگرداش دینی رو 100 میزنن)
همون طور که گفتم مدارس شاخ گزینه 2 میدن
مطمئن باش مدارس شاخ قلمچي هم ميدن.
ببينيد سطح سوالاي قلمچي رو بزاريم كنار، بايد به اين نكته توجه كنيم كه سوالا در هر سطحي باشن، همه ي جامعه آماري دارن با اون سوالاي نااستاندارد آزمون ميدن و باز هم ما داريم خودمونو ميسنجيم.
اينجوري نيس ك مثلا يه سري از افراد توي قلمچي سوال استاندارد حل كنن يه سري ديگه نااستاندارد!!!
خب همه يه جور سوال حل ميكنن و به همين علت باز هم تا حد خوبي و به علت جامعه آماري بالا ميتونيم خودمونو بسنجيم.
+ خود من هم قراره سوالات گزينه دو رو هم بگيرم و توي خونه آزمون بدم ولي براي سنجش خودم قلمچي كه جامعه بالاتري داره رو ترجيح ميدم و بيشتر قبول دارم

ali_de457

KilaaliK
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
اینستاگرام

باشه هر جور صلاح میدونید

Sagittarius

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج *شعبه ندارد*
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
داروسازی

یه نکته جالب بگم براتون

جمعه که ما کنکور دادیم تا یکشنبه بعدش که کلید سنجش بیاد اساتید محترمی که طراح آزمونای قلم چی بودن کلید های پیشنهادی خودشون رو ارائه دادن
حالا نکته جالبش اینجا بود که این اساتید عزیز نه تنها یکی شون هم 100 نزده بود (درس مربوط به خودش رو) بلکه مورد داشتیم شیمی رو 50 زده یا واسه یه سوال 6 تا جواب مختلف ارائه شده تو زیست!!! ینی در این حد... :-"
در چه شرایطی؟
1- تو خونه نشسته! ینی تحت استرس کنکور نیست!
2- محدودیت زمانی نداره! ینی مثلا شیمی رو که ما نیم ساعته باید بزنیم اون 5 ساعت گذاشته واسش فرضا"
3- قبلش 4 ساعت آزمون نداده... عمومی ریاضی زیست فیزیک ... 200 تا سوال حل نکرده! (در حال فحش دادن به طراح ریاضی و زیست نیستش) :-<
4- علاوه بر تمام منابع درسی انواع رفرنس های معتبر هم کنار دستش بوده
5- ممکنه مشورتی حل کرده باشن سوالی رو که شک داشته

با این حال نمیخوام توهین کنم ولی واقعیت اینه که سواد استاد در حدی نبوده یه همچین آزمونی رو حداکثر با یکی دو تا غلط جواب بده

حالا همه اینا رو گفتم تا تاکید کنم... خواهش کنم... اشتباهی که خیلی از ما کردیم رو شما نکنید. خواهش میکنم درگیر آزمونای قلم چی و نتایجش نباشید و سعی کنید خودتون به یه درک درستی از کنکور برسید با توجه به اون درس بخونید
سعی کنید بتونید بفهمید چه سوالی استاندارد کنکوره و چه سوالی زاییده تفکرات همچین طراحاییه

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

به نقل از Sagittarius :

حالا همه اینا رو گفتم تا تاکید کنم... خواهش کنم... اشتباهی که خیلی از ما کردیم رو شما نکنید. خواهش میکنم درگیر آزمونای قلم چی و نتایجش نباشید و سعی کنید خودتون به یه درک درستی از کنکور برسید با توجه به اون درس بخونید
سعی کنید بتونید بفهمید چه سوالی استاندارد کنکوره و چه سوالی زاییده تفکرات همچین طراحاییه

اقا قربانت برم،خوب چیزی گفتی، فقط این که گفتی یعنی چه؟!
طبق شیمی امسال باید فقط باید رو سرعت کار کرد، زیست هم اون سئوالی که خیلی روش بحث و اختلاف بود (فکر کنم سوال194 درباب پمپ سدیم و اینا بود) که ما از یه مولف معتبر پرسیدیم گفت غلطه...
وقتی پدر و مادر از بالا فشار میارن، از جلو خودت و از عقب هم پشتیبان :)) نمیشه درگیر نتیجه نشد، مخصوصا مناطقی که سطحش کلی از ازمون پایینتره و ناچار ازمون معیار میشه، اما مثلا یه دانش اموز حلی که دبیراش همه برترین ها هستن قلم چی رو میتونه ریز ببینه و نتیجشو حساب نکنه...

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

من هیچی برای آزمون جمعه نخوندم، هیچی، امروز هم که رفتم سرکتاب حالم بد شد، انگار به آلرژی خاصی نسبت به درس خوندن مبتلا شدم. :| الان من جمعه آزمون شرکت کنم ؟

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

الان ميشه يه نمونه سوالي چيزي گيراورد از ازمون فردا؟

Sagittarius

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج *شعبه ندارد*
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از بنی قریظه! :
اقا قربانت برم،خوب چیزی گفتی، فقط این که گفتی یعنی چه؟!
طبق شیمی امسال باید فقط باید رو سرعت کار کرد، زیست هم اون سئوالی که خیلی روش بحث و اختلاف بود (فکر کنم سوال194 درباب پمپ سدیم و اینا بود) که ما از یه مولف معتبر پرسیدیم گفت غلطه...
وقتی پدر و مادر از بالا فشار میارن، از جلو خودت و از عقب هم پشتیبان :)) نمیشه درگیر نتیجه نشد، مخصوصا مناطقی که سطحش کلی از ازمون پایینتره و ناچار ازمون معیار میشه، اما مثلا یه دانش اموز حلی که دبیراش همه برترین ها هستن قلم چی رو میتونه ریز ببینه و نتیجشو حساب نکنه...
بله درسته یه عده جمع میشن دورتون هی میگن خب میانگین ترازت چنده؟فلان درسو چند میزنی؟ :-?...من خودم یه پشتیبان دیوانه داشتم یه آزمون بهم میگفت دندون بهشتی قبول میشی بعد یه آزمونو میگفت بینایی سنجی شـــــــــــاید قبول بشی!!!
زیاد سعی کن اینجور افراد سطحی نگر رو دور و بر خودت جمع نکنی که بهت جو بدن الکی. خودتم منطقی باش.
مدرسه خود ما بود با میانگین تراز 6000 رتبه 700 آورد ولی اگه این ترازو به یه مشاور بگی، میگه هیچی قبول نمیشی!
اگه از من بپرسی میگم این آزمونا فقط وسیله ایه واسه افزایش سرعت و مدیریت زمان و دیگه به هیچ دردی نمیخوره :-"

shawn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهرری
شهر
شهرری
مدال المپیاد
نقره شیمی

من به عنوان یه تازه کنکور داده و کسی که هم گزینه2 داده و هم قلمچی یه نظزی بدم :D

اولا که آزمون چون تیکه تیکست ربطی به کنکور نداره...اگه تو زوج درس قلمچی ترم اول فیزیک3 رو بزنید بهتره چون وقت بیشتزی لازم داره از نظرم...بعد آخرا که میرسید به فیزیک پیش2 و فیزیک2 کنار هم راحت فیزیک رو 100 میزنید ولی این دلیل نمیشه که کنکور همین منوال باشه

یه مثال دیگه...وفتی تو زوج درس شیمی3 هسنید سوالا اکثرا محاسبه ای هستن و هر سوال 1 دقیقه وقت داره،وقتی شیمی2 هم هستید و سوالا محاسبه ندارن همین هر سوال 1 دقیقه هست در حالی که تو کنکور که 35 سوال 35 دقیقه وقت داره تعادل برقراره...مثلا 10-12تا مسئله میدن 1تا3 دقیقه زمان میخواد 15 تا از الکتروشیمی و شیمی2 میدن به زور 30 ثانیه وقت میخواد...یه جوری تعادل برقرار میشه...پس اگه تو حالت اول شیمی وقت کم آوردین یا زیاد وقت گذاشتید سریع نگین وای کنکور چی میشه یا برعکس اگه حالت دوم خیلی زودتر از وقت شیمی رو زدید نگید ایول کنکور میترکونم...من به شخصه شیمی3 رو به جای 10 دقیقه تو 15-20 میزدم شیمی2 رو به جای 10 دقیقه تو 3-4 دقیقه میزدم

خب مسئله دیگه اینکه کدوم آزمون بهتره...من تابستون باشگاه بودم خبر ندارم چی به جی بوده ولی از اول مهر بگم...به نظر من و با توجه به چیزی که تو کنکور هم دیدم برای آزمون های تیکه تیکه قلمچی بهتره و برای آزمون های جامع مشابه به کنکور گزینه2...البته این نظر منه شما شاید نظرتون فرق کنه

مورد آخر هم بگم...در ازمون درصد و تراز رو خیلی مهم نکنید واسه خودتون...2 چیز براتون مهم باشه:1.تو تایم بتونید آزمون رو تموم کنید(اگه نرسیدید برگردید خیلی مهم نیست حداقل تا تهش برید)2.سوتی ها و اشتباهاتی که قبلا داشتید رو رفع کنید و بعدا دوباره تکرارشون نکنید(منظورم از اشتباه هم اشتباه در حل سوالا بود و هم اشتباه در مدیریت زمان و چینش ترتیب درسا)

Frozen

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
مشهد

اونایی که پیش رو انتخاب واحد کردن؛ اینی که زیر فیزیک نوشته مرور فیزیک 2 چه صیغه‌ایه؟ کامل باید بخونیم فیزیک 2 رو یعنی؟

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Frozen :
اونایی که پیش رو انتخاب واحد کردن؛ اینی که زیر فیزیک نوشته مرور فیزیک 2 چه صیغه‌ایه؟ کامل باید بخونیم فیزیک 2 رو یعنی؟
فصلای اول فیزیک پیش که تو تابستون میخونی، همون فصلای اول فیزیک 2 هست و تقریبا فرقی نداره.

A.H.Z

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرّم آباد
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از E Nourollahi :
من هیچی برای آزمون جمعه نخوندم، هیچی، امروز هم که رفتم سرکتاب حالم بد شد، انگار به آلرژی خاصی نسبت به درس خوندن مبتلا شدم. :| الان من جمعه آزمون شرکت کنم ؟
حتما بیا...اصن تا نیای ما شروع نمیکنیم...حتی دفترچه رو نمیگیریم... :D :D :D :D
حالا گذشته از شوخی فردا بیا حتما...خیلی طبیعیه ک بعد از مدتی درس نخوندن بدن آدم درس خوندن رو پس بزنه...چون من و شما ی مدتیه ک درس نخوندیم فعلا به درس نخوندن عادت کردیم....پس حالا باید به درس خوندن عادت کنیم...چون درس خوندن کاملا ی عادته ک فقط با پافشاری روی امیال و پشت کار به دست می آد و بس... B-) B-)
امیدوارم موفق باشید و بدونید نتیجه آزمون فردا فقط شاید ی شروع نه چندان رویایی باشه که ایشاللا به ی پایان رویایی هم میرسه... :) :) :)

گوگولی مگولی

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanehgan
شهر
kermanshah

به نقل از ! ارشــمـیــدس ! :
دوستان رشته ریاضی لطفا سوالای تحلیلی رو آپلود کنید
مرسی
تجربی هم همینطور!

• لایک
امتیازات: مت
نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

همش خط خطيه مال من، به دردت نميخوره، در مواردي صورت سوال هم مخدوش (؟) شده :))

mohaddes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بـنـاب
سال فارغ التحصیلی
94
اینستاگرام

اینم سوالای تحلیلی تا جایی که بشه خوندش پاک کردم :D
CAM00101.jpg

158 رو غلط زدم؟! :| (الان فهمیدم :)) )

• لایک
امتیازات: مت
نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از SPECTRE :
اینم سوالای تحلیلی تا جایی که بشه خوندش پاک کردم :D
CAM00101.jpg

158 رو غلط زدم؟! :| (الان فهمیدم :)) )
اينا چقد وقت برد؟ :-"

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

خیلی احمقن. X-(
امروز پشتیبانه رفت بیرون از نمیدونم کی کی پرسید، اومد گفت سوالای منتخب زردعمومی اختیاریه؛ اگه نزنین اصلا حساب نمیشه. منم دین و زندگی و ادبیاتشو نزدم. ترازشونو به ترتیب کشید تو 4000 و 5000. X-(
احمقا!
منم احمقم! نباید به حرفشون گوش میکردم؛ باید سرمو مینداختم پایین همه رو میزدم. L-:

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

زیست 2 خیلی سخت بود #-o #-o #-o

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای