• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات داوطلبان کنکور 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

lisolar

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسفراین
دانشگاه
Loading...
پاسخ : سوالات و مشکلات داوطلبان کنکور 94

من تابستون ومهر باکانون پیش میرم..فیزیک 1توبرنامه تابستون کانون نیس..کی باید بخونم؟!تابستون یا مهر ب بعد؟اصن هیچی ازش یادم نمونده...میترسم ازون فصل اینه ها X_X :-s

Aroosak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از L I S O L A R :
من تابستون ومهر باکانون پیش میرم..فیزیک 1توبرنامه تابستون کانون نیس..کی باید بخونم؟!تابستون یا مهر ب بعد؟اصن هیچی ازش یادم نمونده...میترسم ازون فصل اینه ها X_X :-s
مطمعني نيست ؟ تا پارسال تو برنامه تابستون بود

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

در حال حاضر تنها سوال من اینه:کسی ترجمه ی کتابای 6 تا 9ام خاطرات خون آشام رو نداره؟

و تنها مشکلم اینه که:جلد 6 تا 9ام خاطرات خون آشامو باید زبون اصلی بخونم

سوالات و مشکلات من به عنوان یه داوطلبان کنکور94 ایناست

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

سلام دوستان،از دوستان سال بالاتر تقاضا ميشه که به من بگن هر درس را بايد چطوري برنامه ريزي کنم،کجاهاي هر کتاب را چگونه بزنم،کدوم از درسها را بايد هرروز خوند و اينا.
+چن ساعت خوندن در روز خوبه(متعادله)؟
++چه خوراکي هايي خوبه؟

پ.ن:با اين شرايط که روزه هم ميگيرم_رشته رياضي هستم_کانون هم ثبت نام کردم_کلا هم هيچ کلاس کنکوري نميرم

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

من کلاس تابستوني مدرسه و اينا هيج جا نميرم.
ميخوام از31خرداد شرو کنم

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

ببین به ساعت مطالعه و تعداد صفحه فکر نکن ، تا جایی بخون که میتونی و در توانت هست ، ما کسایی رو داشتیم که با روزی 10 12 ساعت شروع کردن ولی نتونستن تا آخرش با روزی 2 3 ساعت حتی برن ، من شخصآ موقع هایی که مصمم بودم بخونم برا هدفم ، تا جایی میخوندم که سر درد شم ، بعد سریع قطع میکردم تا خب شم ، مهم اینه تا جایی میشه از بروز همچین اتفاقایی جلو گیری کنین ، مثلاً شوکولات بزارین کنارتون که ضعف نکنین یا قندتون نیوفته پایین ، مدوام 3 4 ساعت پشت سر هم نخونین ، نور اتاق و این جور چیزا رو حواستون باشه ، مهم اینه که تا آخرش بخونین ، الان زیاد بخونین زده شین به صرف نیشت ، شوما هم که میخوای روزه بگیری ، تو روز کمتر بخون ، بیشتر بخواب ، شبا بخون یا مثلاً به روزی 2 3 ساعت بسنده کن که زده نشی از خوندن

امتحانا کانونت رو بدون استثنا تا آخر بده ، عصرش تا حداکثر فرداشم ، رفع اشکلاش کن ، حتی اگه میدونی تراز بد میشه رتبه بد میشه از زیرش در نرو ، اینا صرفاً امتحانه تراز و رتبه الان اصلن مهم نیست .

درسیو که ضعیف تری براش بیشتر وقت بار ، درسیو که قوی تریو راحت تر میفهمی ، تا حدی که کامل و جا افتاده بشه برات بخون ، از وقتش کم نکن به خاطر درس ضعیفت ولی باید کاری کنی که فرصت جبران درس ضعیف رو هم داشته باشی ، ببینین کامل خوندن و درست فهمیدن یه درس خعـلی مهمه و به صرفه تر از خودن چند درس ولی ناقص + الان زوده برای حذف درسی ، از هیچ درسی نزن ، همه رو داشته باش

توصیه اکید من بر اساس تجربه ی امسالم اینه که یه درس رو جوری بخونین که 6 ماه دیگه با یه دور روخونی کلش بیاد ت ذهنتون ، که 4 5 ماه بعدش نزدیک کنکور با 4 5 تا تست و رفع اشکال دوباره کل تستا و مفاهیم اون درس بیاد تو ذهنتون

دقیقاً برای خود من ، روی درس فیزیک که ازش میترسیدم به طرز وحشتناکی ، نشستم اول سال ی سری مبحثا و که اصلن نمیفهمیدم جوری خوندمو تست زدم ازشون که الان ، الان که نه دو سه هفته پیش که یهو دیدم هیچی یادم نیس ، یه روز آزمون که دادم رفع اشکال کردم از اون موقع دیگه کل سوالاشو میزنم اون مباحث رو چون دقیقاً مفاهیم رو درک کردم (اینم چون از فیزیک میترسیدم اینجوری براش خوندم اما شوما میتونین برا همه درساتون این کار رو کنین)

این که چه درسیو چه جوری و کی و با چه برنامه ای بخونین دیگه به شناخت خودتونو این مسائلی که اشاره کردم بستگی داره (این شناخت به جرئت میتونم بگم ، ار ازش درست استفاده بشه و باهاش کار کنین ، میتونه 90% موفقیتتون رو تضمین کنه ، خودتونو نقاط ضعفتونو از اون چیزی که مشاور ها و سایت کانون و معلما میگن ، بهتر بشناسین ، اونی که قرار برنامه ها رو اجرا کنه و آزمون بده شومایین)

خخخخخخخخ خوراکیم هر چی دوس داری + ابنبات چوبی ، خـعلی حال میده موقع درس خوندن :))

رعنــا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی.
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
اینستاگرام

به نظر من اوایل تیر زمان مناسبی برای شروعه! و اینم بگم شما از روز اول ده ساعت بخونی فک می کنی تا آخر سال می تونی همینجور پیش بری؟
تابستون روزی چهار پنج ساعت کافیه! ولی دارم می گم روزی! بهتره کل تابستون شده روزی دو ساعت هم بخونید ولی به هیچ وجه کلا تعطیل نکنید!
اگه خیلی علاقه دارین همون یک تیر مناسبه... اصلا پیشنهاد نمی کنم از الان بخونی! بابا یه کم تفریح کن! یه ساااال وقت داری!
و در پایان :
ره رو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود. ره رو آن است که آهسته و پیوسته رود!
پ.ن: اشتیاق شما نود و چاریا برای درس خوند تحسین بر انگیزه! یه سال کنکوری بودم فقط سه بار ده ساعت خوندم! :D

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از ali.chemophile :
نمیشه از۱تیر شروع کنی? :-"
درسته که يک تير اول ماه.و فصله و بيشتر جو ميده اما به اين فک کن که سي و يکم شنبس

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

من فکر میکردم 1 تیر شنبه اس،پس باید از 31 شروع کنم.خوش به حال اونایی که کلاس و مشاور و ... دارن، ادم تو محرومیت و مشکلات پیشرفت میکنه :-<

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از moshiri :
من فکر میکردم 1 تیر شنبه اس،پس باید از 31 شروع کنم.خوش به حال اونایی که کلاس و مشاور و ... دارن، ادم تو محرومیت و مشکلات پیشرفت میکنه :-<
براي اين مورد يک تقويمم کفايت ميکنه :-"

fatima.hadadi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فلسفه

سلام.
دبیرستان دانشگاه صنعتی شریف فیلم کلاسهای چهارم دبیرستانشون(رشته ریاضی و تجربی) همراه با جزواتی که تدریس میشه با فاصله یک روز روی سایت قرار میده. کلاسها هم از ۷تیر ماه شروع میشه
Sanatisharif.ir

goraz76

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپادی نیستم
شهر
بهبهان

عاغا من امروز رفتم کتابخونه بخونم...
4 نفر از آشناها اومدن هی گفتن از الان نخون ما هم پارسال همین اشتباهو کردیم و کم اوردین بدجـــــــــــــــــــــــــور... #-o #-o
نظر شما چیه؟؟؟آخرش بخونیم یا نخونیم؟؟؟؟ ^-^ [-(البته پنجشنبه یه هفته میریم مسافرت واسه همین خواستم الان بخونم که هفته اول تیر رو جبران کنه

Ali.N

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بيرجند
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
سه سال ناکامی در مرحله دو ریاضی و دو سال ناکامی در مرحله دو کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

همین تابستون بخون و نذار برای بعد تابستون که وقت نمیشه.بخون تا خیالت از بابتش راحت شه.

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

به نقل از helia 2013 :
ببخشید یه سال بالایی ها پیدا میشه تو این یه سال مونده به کنکور منو پشتیبانی کنه...
اصلا نمی دونم از کجا شروع کنم دوم...سوم...پیش...درسای اختصاصی یا عمومی...
تست بزنم یا بخونم... :((
سلام منم همین مشکلو دارم :| هرکی پشتیبانیمُ به عهده بگیره قول میدم دعاش کنم سر نماز همیشه :| بسیار بسیار سردرگمم هنوز :|

@sanjab@

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از goraz76 :
عاغا من امروز رفتم کتابخونه بخونم...
4 نفر از آشناها اومدن هی گفتن از الان نخون ما هم پارسال همین اشتباهو کردیم و کم اوردین بدجـــــــــــــــــــــــــور... #-o #-o
نظر شما چیه؟؟؟آخرش بخونیم یا نخونیم؟؟؟؟ ^-^ [-(البته پنجشنبه یه هفته میریم مسافرت واسه همین خواستم الان بخونم که هفته اول تیر رو جبران کنه
ما یه دبیر مشاور ریاضی داریم مدرسمون مشاورش از صدتا مشاور کار کشته بهتره میگه این حرفا رو بذارید کنار
اگه نخونید فشار روحی و استرس بعدنش بدبختتون میکنه!!

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

اقا یه مشکل جدی برام پیش اومده، با یه مشاور معتبر صحبت کردم ، ایشون کلا مخالف ازمون های غیر از سنجش هست، خودشم برنامه فرد به فرد میده و کارشم خیلی بیسته، مثل بعضیا نیست که یه برنامه کپی شده به همه بده و پیگیر همه هم هست،ایشون میگن با برنامه ما پیش برو و تابستون رو ببنید بعد از مهر برو کانون که به نظر من بهتره نری! ولی کانون رفتن از اون موقع مجازه ، نه تو تابستون، حالا مشکل من اینه من چطور خودم رو بسنجم؟ مشاور در جواب گفت شما خودت با حل تست میفهمی در چه سطحی هستی...
خلاصه الان سر دوراهی هستیم و کلا این شکلیم :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-?? :-?? :-?? :-?? :-??
لطفا بگین چی کار کنم؟خیلی جدی و ضروریه...

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(&#39;) امیــ(&#39;)
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد

مشاور ما گفت فیزیک یک رو باید توی شهریور خوند.
چیز خاصی نداره همش دوتافصله آخره. میشه زود جمعش کرد.

به نقل از moshiri :
اقا یه مشکل جدی برام پیش اومده، با یه مشاور معتبر صحبت کردم ، ایشون کلا مخالف ازمون های غیر از سنجش هست، خودشم برنامه فرد به فرد میده و کارشم خیلی بیسته، مثل بعضیا نیست که یه برنامه کپی شده به همه بده و پیگیر همه هم هست،ایشون میگن با برنامه ما پیش برو و تابستون رو ببنید بعد از مهر برو کانون که به نظر من بهتره نری! ولی کانون رفتن از اون موقع مجازه ، نه تو تابستون، حالا مشکل من اینه من چطور خودم رو بسنجم؟ مشاور در جواب گفت شما خودت با حل تست میفهمی در چه سطحی هستی...
خلاصه الان سر دوراهی هستیم و کلا این شکلیم :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-?? :-?? :-?? :-?? :-??
لطفا بگین چی کار کنم؟خیلی جدی و ضروریه...

گام اول گزینه ی دو. :-" فقط فک کنم فرصت ثبت نامش تموم شد. :-" واسه تابستون خوبه به نظرم.

× زمین 3 رو چیکار کنم ؟ بخونم یا فقط زمین 4 رو بخونم کافیه ؟ ( زیر گروه یک. ) چجوریه تاثیرش با این حساب که ضریبش صفره ؟ اینکه میگن میخواد ضریب داره شه راسته ؟

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

به نقل از ˙·● ๖ۣZα┣-┫я Å ●·˙ :
گام اول گزینه ی دو. :-" فقط فک کنم فرصت ثبت نامش تموم شد. :-" واسه تابستون خوبه به نظرم.

با برنامه گزینه دو راحت نبودم اصلا و از اول خطش زدم، گزینه دو اینجا هم مزخرفه، حوزه ی ازمونش بی درپیکر و چنتا مشکل دیگه...

elalel

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان

به نقل از علی کوچولو! :
دوستان تو هر واحد درسی برناممون باید چی باشه مثلا؟
مثلا این برنامه ریزی درسته:(من تصمیم گرفتن فعلا فقط 3 واحد 2 ساعته روزانه داشتم تا بعدا اگه خواستم زیادش کنم...)
مثلا برنامه یه روز:
مشتق + تست(30 تست)
مغناطیس + تست(30 تست)
استوکیومتری + (30 تست)

لطفا کمک کنید >:D<
شما می تونید ۴واحد ۱:۳۰ ساعته داشته باشید
ک این بستگی ب ظرفیت و تواناییتون داره

و اما برنامه ای ک نوشتید
برنامتون سنگینه،برا هر کدوم ۳۰تا تست زیاده اگ بخواید هم بخونید هم تست بزنید!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا