• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات داوطلبان کنکور 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

No-Enemy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 4
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
تکنولوژِی پرتوشناسی
پاسخ : سوالات و مشکلات داوطلبان کنکور 94

کسی فیزیک خیلی سبز کار کرده؟ چجوریاست؟ بیشتر دنبال درسنامه ی خوبم و بیشتر هم برای پیش چون برا تست گاج رو دارم+جلد دوم پاسخنامه
ولی احساس میکنم بیش از حد طول میکشه فهمیدنم و بیشتر هم حفظ میکنم باز خلاصه نویسی یکم کمک کرده ولی اونم خیلی وقت گیره

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

قبلی : من فیزیک ۳ خیلی سبزو تقریبا کامل ٬ فیزیک پیش ۱ و نورهندسیشو نصفه نیمه کار کردم. کلا از سبک کتاباش خوشم میاد . با اینکه خیلیا گفتن سمتش نرو سنگینه و.. ولی چون خوشم میومد رفتم سمتش. به نظرم خوبه ولی باید با حوصله و تک تک سوالاشو حل کنی چون مقدمشم گفته چیدمان سوالاش آموزشیه و توصیه نمیشه پرشی زده شن ! البته یه گام فراتراش برای کنکور لازم نیس.
-------------
دوستان من به مشکل خوردم درمورد خوابم! مثلا دیشب ۷ ساعت خوابیدم٬ امروز پاشدم رفتم کلاس بعدش اومدم خونه و درسو شروع کردم. ساعت حدودای ۳ بود که احساس کردم چشام یه طوری دو دو می زنه ! ینی به کتاب نگاه می کنم سرم گیج میره و حالتی بهم دست میده که موقع نخوابیدن زیاد آدم اونجوری میشه ! برای همین با اینکه اصلا«خسته» نیستم اما بزور می خوابم چون چشام یه طوری کج و معوج می بینن کتابو ! برم چشم پزشکی ٬ شاید ضعیف شده باشه ؟ کسی همچین تجربه ای نداشته ؟ کلا به نظر شما خواب کافی و خوب چطوری باید باشه ؟
---------
مطلب بعدی ! من خیلی دیر شروع کردم. یعنی اینطوری نبوده سالای پایه نخونده باشم ٬ تو مدرسه خوب بودم همیشه ٬ اما تست و اینا هیچی . از تابستون یکم جدی تر شدم ولی باز به برنامه آزمونا نمی رسیدم ٬ ینی یه آزمون نشد به برنامه کانون رسیده باشم . البته پیش یکمو بهتر خوندم ولی درسای پایه رو نتونستم با قلمچی جلو ببرم. برای همین بعضی مباحث هستن برای اولین بار دارم تستشونو می زنم ٬ و آموزشی کار می کنم و زمان نمی گیرم .ضمنا خیلی برای مباحث وقت میذارم و با حوصله و با دقت می خونم ٬ با این شرایط مشکلی نیست اگه تست زماندار و از عید شروع کنم ؟ من غیر از تستای محاسباتی شیمی ٬ برای بقیه درسا بدون تست زماندار زدن ٬ اگه فقط آموزشی خونده باشم اما جوری که خودم راضی شم ٬ وقت کم نمیارم سر آزمون.

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

تغذیه ت تغییری نکرده؟
میزان خواب خیلی تو افراد مختلف فرق میکنه. مثلاً اون 7 ساعتی که گفتی، من اگه بودم تو مدرسه خوابم برده بود چه برسه به اینکه برسم خونه و سرپا باشم هنوز درس بخونم! :-"
ولی اگه مدّت زیادی الگوی خوابت ثابت بوده و تغییر نکرده، هم چشم پزشکی برو، هم به غذا خوردنت توجّه داشته باش.

sophie

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آبادان
مدال المپیاد
المپیادی ناکام(زیست شناسی)

منم اینجوری میشم بخصوص وقتی از مدرسه برمیگردم تا میام درس بخونم دو سه خط بعد چشمام اینطور میشه میتونه یکی از این موارد یا هر سه تاشون باشه:
1.چشمات ممکنه آستیگمات باشه(مثل من! رفتم دکتر بهم گفت 25% ه خیلی کمه نیاز ب عینک نداری پیش کسی دیگه هم رفتم گفت 25%دش هم داغونت میکنه بخصوص تو هوای ابری و درسخوندن ولی چاره نداره!!!)
2. انرژیت کم شده
3.فشارت افتاده
من پیشنهاد میدم هروقت خیلی خسته بودی 15 دقیقه ب خودت آف بده که بخوابی حتمت 15 دقیقه خواب ظهرو تو برنامه ات بزار...
تا دیر وقت هم بیدار نمون اینکه فقط هفت ساعت میخوابی(در واقع میخوابیم)خیلی بده ب سلامتیت ظرر میرسونه سعی کن تو مدرسه خوابتو جبران کنی :-" :D :D :D :D

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

تغذیه که والا نمی دونم ٬ شام و نهارمو مرتب می خورم وسط درسم گاهی ضعف می کردم که خشکبار و اینا می خورم الان مشکل حل شده. ولی خیلی اهمیت نمیدم بهش ٬ همون در حد رفع گرسنگی !
راستش قبلا که بیشتر می خوابیدم اما یه دوره با ۶ ساعت حتا کارامو انجام میدادم و مشکلی نداشتم. الانم خسته نمیشم اما چشام دچار دوبینی میشن و کج و معوج میشه نگاهم ! من خیلی انگیزه دارم تقریبا همه چیزای جانبی رو حذف کردم و می خوام این چند ماهو همش بخونم اما همین خواب از ترم دو نذاشته ساعت مطالعه م جوری بشه که می خوام برای همین کلافه شدم.
-------
راستی احساس می کنم فعالیت فکری صرف و نداشتن فعالیت بدنی کسلم کرده. راهکاری که وقت کمی بگیره و آدمو شاداب کنه سراغ ندارید؟

sophie

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آبادان
مدال المپیاد
المپیادی ناکام(زیست شناسی)

راجب دیر شروع کردنت بایست بگم منم دیر شروع کردم ی برنامه خوب بریز همه چی درست میشه
واسه شادابی مامانم برام شربت پرتقال سن کویک میخره درست میکنه خیلی خوبه... :Dبه من انرژی میده و معجون مربای به با گردو و آلبالو :P :P :P همیشه کنار دستمه با قاشق چایخوری هر چن دقه ک خستم شد میخورم وقتی مدتی میگذره بی تحرک پا میشم راه میرم...
من با اینکه دیر شروع کردم ولی به همه چی رسیدم پاره وقت هم شعر مینویسم یا آهنگ گوش میدم که از یکنواختی دربیام
همه ی اینا 10 دقیقه بیشتر زمان نمیبره...برنامه تو خوب بچینی حله (;

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

راهکاری که وقت کمی بگیره و آدمو شاداب کنه سراغ ندارید؟
رقص. :-"

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

به نقل از پری ناز :
رقص. :-"

وسط درس خوندن هله هوله نخور؛ خون بیشتری میره طرف دستگاه گوارش به جای مغز و سر و گردن؛ باعث خواب آلودگی و کاهش تمرکز میشه.
اهلش نیستم راستش :D

چه جالب نمی دونستم ٬ مرسی : )

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

در اتاقتو ببند آهنگ موردعلاقه تو بذار بالا پایین بپر. :D مهم نیست آدم رقص بلده یا نه. :-"

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

سلام!
اولاً باید بگم من اگر گروه وایبر دوستام نبود تا کنون با پدیده‌ی سوابق تحصیلی آشنا نمی‌شدم و هیچ وقت نمی‌فهمیدم که این چیزی که من نمی‌دونستم چیه رُ اگر تا 12 بهمن تایید نکنم کنکور نخواهم داد. :|
دوم اینکه این سال فارغ التحصیلی یعنی سال دیپلم؟مشکل نداره زده 92-93؟
امیدوارم تا کنکوری 95 نشدم پاسخی حاصل بشه.
%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%A8%D9%82_%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C.PNG

پ.ن:این شکلی نیس البته.با توجه به تجربه‌ی وجود آدم مریض تو این سایت که بانگ مردمُ از قصد پاک میکنن و لذت میبرن هر چیزی که رنگ و بوی پرایوت بودن داشت پاک کردم. : ))

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از سـحر :
سلام!
اولاً باید بگم من اگر گروه وایبر دوستام نبود تا کنون با پدیده‌ی سوابق تحصیلی آشنا نمی‌شدم و هیچ وقت نمی‌فهمیدم که این چیزی که من نمی‌دونستم چیه رُ اگر تا 12 بهمن تایید نکنم کنکور نخواهم داد. :|

پ.ن:این شکلی نیس البته.با توجه به تجربه‌ی وجود آدم مریض تو این سایت که بانگ مردمُ از قصد پاک میکنن و لذت میبرن هر چیزی که رنگ و بوی پرایوت بودن داشت پاک کردم. : ))
سال تحصیلیش درسته فک کنم دیگه،میشه پارسال.فک کنم مال ما هم سال سوم بود.
با چندتا از همکلاسیات چک کن که مطمئن شی

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از سـحر :
سلام!

بله تا جايي كه يادم مياد مال منم 92-93 بود. البته شكل و قيافه اش اينجوري نبود، رفتيد اينجا ديگه؟

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

چی؟ :O مگه مدرسه تون واستون تایید نکرد؟؟!
به ما فقط برگه ی سوابق تحصیلیمونو دادن امضا کردیم؛ تمام کارای دیگه شو خودشون انجام دادن؛ بعد به هر نفر یه کد سوابق تحصیلی دادن که موقع ثبت نام کنکور داشته باشیم.

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

به نقل از مُحَمَّــــــــد.ح :
بله تا جايي كه يادم مياد مال منم 92-93 بود. البته شكل و قيافه اش اينجوري نبود، رفتيد اينجا ديگه؟
بله همینجا بود. :-?

به نقل از پری ناز :
چی؟ :O مگه مدرسه تون واستون تایید نکرد؟؟!
به ما فقط برگه ی سوابق تحصیلیمونو دادن امضا کردیم؛ تمام کارای دیگه شو خودشون انجام دادن؛ بعد به هر نفر یه کد سوابق تحصیلی دادن که موقع ثبت نام کنکور داشته باشیم.
انتظاراتی داری از مدرسه ماها. :D

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

دوره‌ی فارغ التحصیلی چیه قضیه ش؟ چی باید باشه؟

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از سـحر :
فردا مامانم قراره بره معاون آموزشیُ از بالا آب نما آویزون کنه. ;;) ایشالا پرتش کنه پایین قطع نخاع شه کمتر ببینیمش. (:|

من هنوز تایید نکردم البته و هنوز امکانش هست به فنا برم. : ))
خب چرا تایید نمیکنید؟ :د

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

یکی از دوستام پارسال کنکور تجربی داده امسال میخاد کنکور ریاضی بده
سوابق تحصیلیشو چی باس کنه؟

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از ریـحـانـه :
دوره‌ی فارغ التحصیلی چیه قضیه ش؟ چی باید باشه؟
برای من "ضمن سال" هست.

به نقل از maleck :) :
فکر نمیکنم سوابق تحصیلی ربطی به رشته کنکور داشته باشه. همون که تایید کرده کافیه احتمالا

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

به نقل از maleck :) :
هيچي! فقط در نحوه اعمالش با رياضي فرق خواهد كرد.

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع