• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات داوطلبان کنکور 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

merzat

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1387
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی و کامپیوتر
رشته دانشگاه
هوافضا
پاسخ : سوالات و مشکلات داوطلبان کنکور 94

به نقل از Veteran :
من که نمیخوام از الان شروع کنم به مصرف. صرفا با تشخیص پزشک ، یکی دو هفته ی آخر.

آره واقعا ، استرس دارم . من کلِ سال رو عین خرس می خوابیدم شب کنکور شب زنده دار شدم !
به هرحال راه مناسبش با ارامش روح و روان بدست میاد...الان فقط بخون اصلا به روز کنکور فکر نکن...اون روزم برو سر جلسه بگو هرچی خدا بخواد اصلا بشم 5000!!!ناخودآگاه استرس از روت برداشته میشه...
"عین خرس می خوابیدم شب کنکور شب زنده دار شدم !" کنایه ازینه که زیاد درس نمیخونی یا کلا زیاد میخوابی؟

Veteran

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
عروس زاگرس ؛ آلامتو

کنایه از اینکه خیلی خوب و راحت می خوابم ! فاصله بین اراده کردن تا خوابیدن کمتر از 15دقیقه اس برای من همیشه !

merzat

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1387
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی و کامپیوتر
رشته دانشگاه
هوافضا

به نقل از Veteran :
کنایه از اینکه خیلی خوب و راحت می خوابم ! فاصله بین اراده کردن تا خوابیدن کمتر از 15دقیقه اس برای من همیشه !
خب اینکه یه مزیته...ولی بعضی وقتا باعث دردسره!!!
هدفت هنوز روشن نیست...اگه روشن بود خواب از سرت میپرید...ببین اصلا واسه چی درس میخونی؟واسه چی میخوای بری دانشگاه؟رشته مورد علاقت چیه؟چه رتبه ای میخوای؟

mahsa7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

سر آزمون چیکار باید کنیم تا حوصله مون سر نره وبا انرژی باشیم؟ :| :D
من واقعا بضی وقتا دیگه اصلا ذهنم نمیکشه سوالو بخونم حتی...

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مهسا.م :
شکلات،آب و etc :D

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مهسا.م :
یه استراحت بین سی ثانیه تا یک دقیقه. چشاتو ببند و سعی کن به هیچ سوالی فکر نکنی. بعد دوباره شرو کن.
من خودم پارسال که آزمون میدادم خیلی وقتا همینجوری بودم و مشاورم بهم گفت بخش زیادیش به خاطر اینه که میخوای خیلی سریع جواب بدی و ذهنت کم میاره. مثلن بعضی از آزمونای کانون فیزیکشو تو 20 دقیقه میزدم و وقتی میرفتم سر شیمی دقیقا نای خوندن سوالارو هم نداشتم! خستگی مغزمو احساس میکردم قشنگ :-" شاید اینم از دلایلش باشه :-"

Veteran

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
عروس زاگرس ؛ آلامتو

من تا ساعت ده بیشتر نمیتونم بخونم . حتی عمومی ، حتی لغت زبان و تاریخ ادبیات ! از طرفی تا 12 به بعد خوابم نمی بره ،

2 ساعت تلف میشه ،زورم میاد ! راه حلی هست ؟

بازم با این وجود روزی 8-7 ساعت می خونم .ولی برای بیشتر شدنش اون 2 ساعت لازمه ، چیکار کنم ؟

ممنون

omidvar.be.farda

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
همدان

به نقل از Veteran :
من تا ساعت ده بیشتر نمیتونم بخونم . حتی عمومی ، حتی لغت زبان و تاریخ ادبیات ! از طرفی تا 12 به بعد خوابم نمی بره ،

2 ساعت تلف میشه ،زورم میاد ! راه حلی هست ؟

بازم با این وجود روزی 8-7 ساعت می خونم .ولی برای بیشتر شدنش اون 2 ساعت لازمه ، چیکار کنم ؟

ممنون
میتونی این دو ساعت رو به فعالیتای غیر درسی که توی روز وقتتو تلف میکنه اختصاص بدی مثلا دوش گرفتن،مرتب کردن وسایل، برنامه ریزی، فک کردن به هدف ،آینده درخشان،بودن کنار خانواده وصحبت با اون ها یا حتی خوندن قرآن یا شعر حافظ

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

اقا من تاحالا ژنتیک درست و حسابی نخوندم،منظورم فقظ فصل8 سومه وگرنه 3فصل پیش نیازش رو خوندم
حالا تو ازمون ژنتیک کانون که چند وقت دیگس تو 2هفته با هفته ای 15 ساعت میشه یه تسلط خوبی کسب کرد؟ از رو چه کتابی بخونم؟ تخته سیاه رو کار کردم قبلا و خیلی به نظرم بده! درسنامه های خیلی سبز +‌تست گاج خوبه؟؟
بعد این ژنتیک جمعیت جریانش چیه؟ چقدر با فصل 8سوم مشترکات داره؟

No-Enemy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 4
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
تکنولوژِی پرتوشناسی

مشکل بزرگ من تو امتحانا (چه خونده باشم چه نخونده باشم دو چیزه)
1- بی دقتی وحشتناک! مثل حدودا تو امتحان های جامع تو اختصاصی از 100 تا سوال حداقل 15 تا سوتی محاسباتی، گیچ زدن، درست نخوندن، درست نفهمیدن اینا دارم!
2- بدن درد! بلا استثنا تو اختصاصی از اواسط زیست یه دست رو گردن و کتفمه دارم محکم فشارشون میدم! اصلا نمیدونم چیکار کنم، چون نصف حواسم صرف درد گردن و کتف و تا حدی کمرم میشه! خیلی بده! :|

یه مشکل دیگم تو فیزیکه، میخونم، تست هم میزنم، وقت هم میذارم ولی سر جلسه هم کندم، هم بی دقت هم خنگ! مثلا بخش دوم دینامیک همه تست های گاج رو زدم رفع اشکال هم کردم ولی 3 تا تست عین اونا اومد تو امتحان دو تاش رو که من تو گاج درست حل کرده بودم سر جلسه مغزم کار نمیکرد. تو فیزیک پایه هم تا جدی اینطوریم ولی تو فیزیک پیش خیلی شدیده! مثلا 1 ماه پیش 60 تا تست سقوط آزاد زادم الآن هیچی یادم نیست ازش! فقط هم تو فیزیک این مشکل رو دارم حتی تو عمومی های به شدت حفظی هم این طوری نیستم.

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از فقط تیلور سویفت!!! :
بعد این ژنتیک جمعیت جریانش چیه؟ چقدر با فصل 8سوم مشترکات داره؟
تقریبا هیچی! یه فصلِ خیلی طولانی تو زیست پیش که قسمتای توضیحیش خیلی بیشتر از مسائلشه! مسئله های روتین و نسبتا آسونی داره! کسی که پایه ژنتیک سومش زیاد قوی نیس فک نمیکنم مشکل چندانی با ژنتیک جمعیت پیدا کنه.

hani.gh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد

من دوم ریاضی بودم، دوم و سوم هم کلا داشتم المپیاد میخوندم،مشکل شدیدی با زیست دارم :D
پیشنهادی برای نحوه خوندن زیست دارین؟:D
درصد زیستم تو آزمون همیشه پایین تر از میانگین درسای دیگمه :|

Veteran

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
عروس زاگرس ؛ آلامتو

در صد ادبیاتم در آزمون ها بین 60 تا 65 درنوسانه و بعضا به 70 در صد هم رسیده .

طبق بررسی هایی که انجام دادم ، متوجه شدم عمده اشکال من نه به خاطر غلط جواب دادن که برای نزدن تست های زبان فارسی

و مهم تر از اون نزدن تست های شمارشی -حالا از هر نوعی که باشن ؛لغت ، املا و تاریخ ادبیات- هست .

زبان فارسی رو که تا حدی بهش بی توجهی میکنم و باید بهش وقت بیشتری اختصاص بدم ولی مشکل من تست های شمارشیه .

چطور باید تسلطم رو رو لغت و املا بالا ببرم تا از زدن تست های شمارشی ترسی نداشته باشم .

ممنون

omidvar.be.farda

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
همدان

به نقل از No-Enemy :
مشکل بزرگ من تو امتحانا (چه خونده باشم چه نخونده باشم دو چیزه)
1- بی دقتی وحشتناک! مثل حدودا تو امتحان های جامع تو اختصاصی از 100 تا سوال حداقل 15 تا سوتی محاسباتی، گیچ زدن، درست نخوندن، درست نفهمیدن اینا دارم!
2- بدن درد! بلا استثنا تو اختصاصی از اواسط زیست یه دست رو گردن و کتفمه دارم محکم فشارشون میدم! اصلا نمیدونم چیکار کنم، چون نصف حواسم صرف درد گردن و کتف و تا حدی کمرم میشه! خیلی بده! :|

یه مشکل دیگم تو فیزیکه، میخونم، تست هم میزنم، وقت هم میذارم ولی سر جلسه هم کندم، هم بی دقت هم خنگ! مثلا بخش دوم دینامیک همه تست های گاج رو زدم رفع اشکال هم کردم ولی 3 تا تست عین اونا اومد تو امتحان دو تاش رو که من تو گاج درست حل کرده بودم سر جلسه مغزم کار نمیکرد. تو فیزیک پایه هم تا جدی اینطوریم ولی تو فیزیک پیش خیلی شدیده! مثلا 1 ماه پیش 60 تا تست سقوط آزاد زادم الآن هیچی یادم نیست ازش! فقط هم تو فیزیک این مشکل رو دارم حتی تو عمومی های به شدت حفظی هم این طوری نیستم.
1.احتمالا شما جز افرادی هستی که زیاد تست های زمانی وسرعتی نمیزنید ودلیل اصلی بی دقتی هم همینه
2.برای بدن درد سرآزمون قبل از اینکه خیلی خسته بشی طوری که بدن درد بگیری کمی جابه جا شو ونشستنتو تغیر بده
3.برای فراموش نکردن راه حلهای مسائل فیزیک اولا سعی کنید سوالارو خودتون حل کنید وراه حل های دیگران رو حفظ نکنید و دوما بعد از حل کردن مسائل بخصوص مسائل پیچیده دوباره سوال رو خونده و در ذهن مراحل حل سوال رو مرور کنید

NiXi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آمل
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
روزی روزگاری زیست..
دانشگاه
بابل
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام ،خوبین؟خوشین؟
دوستان برای مطالعه ی عربی پیشنهادی دارین؟چه جوری بخونمش؟

emad.kh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سنندج
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

اول باید یه جزوه خوب داشته باشی.اگه نداری بگرد یه جزوه از یه معلم خوب پیدا کن یا میتونی از کتاب عربی مبتکران ایاد فیلی یه عنوان جزوه استفاده کنی.
مطالب این درس خیلی فراره .پس باید زیاد بخونیش.جزوه رو باید به طور منظم بخونی و دوره کنی.
باید به طور منظم درک مطلب و تست ترجمه کار کنی.مثلا یک روز در میان یه درک مطلب و تعدادی ترجمه.تستای ترجمه و درک مطلب هم تکنیک های خاصی برای جواب دادن دارن که معمولا معلمای کنکور اینا رو درس میدن یا تو جزوه هست.
برنامه فرصت برابر شبکه آموزش قسمت آموزش عربی رو هم دنبال کنید حتما.خیلی می تونه مفید باشه.اون تکنیکای ترجمه و درک مطلب رو هم توضیح میدن اونجا.
باید تست قواعد هم بزنی(می تونید طبق برنامه آزمون آزمایشی که شرکت می کنید تست ها رو بزنید).در اولویت اول هم تستای کنکور و سنجش.گاج و الگو و خیلی سبز و ...کناب عربی جامع دارن .از یکیشون استفاده کن(من خودم گاج سفید داشتم خیلی خوب بود)وبرای درک مطلب و ترجمه هم گاج کتاب جدا داره .
در باره ساعت مطالعه هم فکر کنم هفته ای 4.5 ساعت مطالعه عربی زمان خیلی خوبیه برای درصد بالا زدن.

• لایک
امتیازات: NiXi

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

به نقل از emad.kh :
.
در باره ساعت مطالعه هم فکر کنم هفته ای 6 ساعت مطالعه عربی زمان مناسبیه
رفیق زیاد نیست به نظرت؟ نرم ساعت مطالعه دانش اموز 45 ساعت در هفتس اگه 30درصد عمومی کار بشه میشه حدود 14ساعت که باید بین 4تا عمومی تقسیم شه و 6ساعت عربی یعنی تقریبا نصف تایم عمومی ها...

emad.kh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سنندج
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از فقط تیلور سویفت!!! :
رفیق زیاد نیست به نظرت؟ نرم ساعت مطالعه دانش اموز 45 ساعت در هفتس اگه 30درصد عمومی کار بشه میشه حدود 14ساعت که باید بین 4تا عمومی تقسیم شه و 6ساعت عربی یعنی تقریبا نصف تایم عمومی ها...
با این استدلال شما قبول دارم زیاده یرای یه دانش آموز معمولی.الان وبرایش می کنم می زنم 4.5 ساعت.خوبه؟ولی یه نفر که بخواد 100 بزنه باید بیشتر تلاش بکنه. در ضمن قرار نیست تا آخر سال 30 % عمومی خونده بشه.باید هرچی به کنکور نزدیک میشیم درصد مطالعه عمومی بیشتر بشه

emad.kh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سنندج
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از Veteran :
در صد ادبیاتم در آزمون ها بین 60 تا 65 درنوسانه و بعضا به 70 در صد هم رسیده .

طبق بررسی هایی که انجام دادم ، متوجه شدم عمده اشکال من نه به خاطر غلط جواب دادن که برای نزدن تست های زبان فارسی

و مهم تر از اون نزدن تست های شمارشی -حالا از هر نوعی که باشن ؛لغت ، املا و تاریخ ادبیات- هست .

زبان فارسی رو که تا حدی بهش بی توجهی میکنم و باید بهش وقت بیشتری اختصاص بدم ولی مشکل من تست های شمارشیه .

چطور باید تسلطم رو رو لغت و املا بالا ببرم تا از زدن تست های شمارشی ترسی نداشته باشم .

ممنون

لغت های ستاره دار آخر کتاب رو زیاد بخونید.برای املا هم گروه کلمات زبان فارسی..اگه امکانش بود بگید یه نفر بهتون املا بگه از روی گروه کلمات یا اینکه گروه کلمات رو خودتون بخونید و صدای خودتون رو ضبط کنید و به کمک اون از خودتون املا بگیرید. از کتاب ادبیات موضوعی گاج هم استفاده کنید.فقط به نظر من برای بعد از نوروز مناسب تره .چون تست هاش کلّیه و درس به درس نیست.

hasti25

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از hani.gh :
من دوم ریاضی بودم، دوم و سوم هم کلا داشتم المپیاد میخوندم،مشکل شدیدی با زیست دارم :D
پیشنهادی برای نحوه خوندن زیست دارین؟:D
درصد زیستم تو آزمون همیشه پایین تر از میانگین درسای دیگمه
دن.
بهترین روش اینه که اول کتابو بخوری.بعد تست بزنی .بعدشم دوباره نکات مهمی که حین خوندن یا تست زدن فهمیدیو بخونی.من خودم با همین روش درصد زیستم تو ازمونا از۸۰پایین نیومده.موفق باشی [-(

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا