• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کره ایا دارند نامردی می کنندا؟نامردا!

• شروع کننده موضوع

m.r.jazini

محمدرضا جزینی زاده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان دوره دوم علامه حلی
شهر
بم
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
یبار شیمی
دانشگاه
kmu ( علوم پزشکی کرمان )
رشته دانشگاه
دندون
تلگرام
اینستاگرام
تو اینترنت زدم "تاریخ کره" می خواستم که درباره ی این فیلم هاشون تحقیق کنم که راسته یا نه . که به صورت شانسی به این صفحه رسیدم .
می خواستم مطالبشو کپی کنم تو سایت . ولی فکر کنم خلاف قوانین بود
پس لینکشو گذاشتم . بخونیدش حتما چیز باحالیه
http://www.tabnak.ir/fa/news/46716/%D8%AC%D9%88%D9%85%D9%88%D9%86%DA%AF-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%DB%8C%D8%BA%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D9%80-%D8%A7%D8%B2-%D9%88%D8%A8%D9%84%D8%A7%DA%AF%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86
----------
خوب اگر خوندینش . نظرتون دربارش چیه ؟چکار کنیم که این طوری با تاریخمون بازی نشه . ها ؟
-------------
نظراتتون رو بگین . و پیشنهاداتتون .

• شروع کننده موضوع

m.r.jazini

محمدرضا جزینی زاده
نام مرکز سمپاد
شهر
بم
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
یبار شیمی
دانشگاه
kmu ( علوم پزشکی کرمان )
رشته دانشگاه
دندون
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : کره ایا دارند نامردی می کنندا؟نامردا!

من خودم فیلماشون رو گوش می دادم هی می گفتم چرا از هند نام برده ولی هیچی از ایران نمی گفتن . بگو ایران با نام جعلی هان گذاشتنش.
فکرشو بکنین ایرانیا کلا زره پوش بودن اون موقع . اونم این طوری:
28837_845.jpg

من که الان نمی تونم کاری کنند . شما اگه می تونید به این مسئول ها ی چیزی بگین . حد اقل بگین دهنمکی بره تو این لاین. بخدا میشه ما هم مث اونا یه شهرکی برای ساختن فیم های تاریخی مون داشته باشیم و تاریخمون رو اونا به باد ندهند .

hich

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
اراک
رشته دانشگاه
الهیات

دکتر ولایتی یک کتابی دارند به نام فرهنگ و تمدن اسلام. در این کتاب خیلی جامع و مختصر و مفید دستاوردهای ایرانیان رو در سالهای مختلف بررسی میکنه از قبل اسلام تا بعد اسلام. وقتی این کتابو خوندم فهمیدم بسیاری از اکتشافات و اختراعات در جهان ریشه اش از ایران بوده و بعدها کشورهای دیگه تکمیلش کردند

• شروع کننده موضوع

m.r.jazini

محمدرضا جزینی زاده
نام مرکز سمپاد
شهر
بم
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
یبار شیمی
دانشگاه
kmu ( علوم پزشکی کرمان )
رشته دانشگاه
دندون
تلگرام
اینستاگرام

چقدر این کره ایا خودشون رو می کشتند و آهن تولید می کردند و بر سرش دعوا داشتن . :))
او موقع ایرانیا سرتاپاشون زرهی بوده . B-)
راستی بر این اساس. دوکسان تو فیلم سرزمین آهن ایرانی بوده . بعدشم پدر سورو توسط ایرانیا کشته شده :D :D :D

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

اصلا دنیا اول یه جزیره بود به نام ایران که نژاد مردمش نژاد پاک و ناب آریایی بود و بعدا سایر قاره ها و کشور ها بوجود اومد..

رعنــا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی.
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
اینستاگرام

من لینکی که دادید رو خوندم. اما متاسفانه منابع مشخصی نداشت! ایران هیچ ربطی به هان نداره که اونا ایران رو به این نام در فیلماشون قرار بدن! امپراطوری هان اگرچه در زمان خودش گسترده بوده ولی حتی تا نزدیکی هند هم گسترش نیافته بوده! چه برسه به ایران!
درسته که اولین سواره نظام زره پوش دنیا رو کوروش کبیر بنا گذاشته(و البته این باعث افتخار ماست) ولی دلیل بر این نیست که بقیه ی کشور ها از این فناوری بی بهره بودن! اتفاقا در بازه زمانی سریال سرزمین آهن(تاسیس گایا-42 میلادی) هان مجهز به سواره نظام و پیاده نظام زره پوش بوده!
در سریال امپراطور دریا ها از ایران نام برده شد! و البته نه به اسم هان! خوبه هر چیزی رو که تو اینترنت می خونیم بلافاصله قبول نکنیم! :)

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

اخبار سال 2009 رو الان میذاری؟ فیلم رو هم نگاه میکنن گوش نمیدن . در کل تاریخ ایران جایی نوشته نشده که ایران بر کره و چین تسلط داشته !

چه برسه به منطقه ای که ساحل شرقی چینه !

دودمان هان

پایتخت کشور هان شهر چانگ-آن بوده که الان به شی-آن تغییر نام داده .

A.R.P

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

هان امپراطوریه چینه هر خبر و شایعه ای رو که نباید باور کرد

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از نیوتن :
چقدر این کره ایا خودشون رو می کشتند و آهن تولید می کردند و بر سرش دعوا داشتن . :))
او موقع ایرانیا سرتاپاشون زرهی بوده . B-)
راستی بر این اساس. دوکسان تو فیلم سرزمین آهن ایرانی بوده . بعدشم پدر سورو توسط ایرانیا کشته شده :D :D :D

ببینید درسته ایرانی هستیم، ولی خوب باید اختراعات و نکات مثبت صنعتی ایران رو دونست و نباید هر چیزی رو به ایران مرتبط کرد. مثلن سپاه ایران از اهن استفاده نمی کرد. ایران از مس استفاده می کرد. در واقع برتری نظامی ایران بر مصر سره این بود اون موقع ایران تونسته بود اهن رو برداشت کنه و ازش الیاژی مقاوم بسازه.

یا خیلی از پیشرفت های علمی مربوط به ریاضی بر اساس ریاضیات هندی بوده. و حتا بعد از اسلام هم ایرانیان که به علم هند دسترسی داشتن تونستن باعث پیشرفت ریاضیات بشن.

یا در مورد مهندسی و معماری ها، خیلی از معماری ها زیر دست ایرانیان صورت نگرفته. ایرانی ها بیشتر اهل کشاورزی و کار روی زمین بودن.

و خوب ایران فکر کنم اصلن با چین یا کشور های شرقی اسیا هیچ وقت وارد مبارزه ای شده باشه. به نقشه ی اسیا نگاهی بندازید :‌

mapasia.gif

کره تقریبن شرقی ترین نقطه ی اسیا هست. ایران هیچ وقت به اون منطقه حتا نزدیک هم نشده.

☭ɐudɐrgnilɐ⋊

هرچه هستی بمان و داراباش هرچه داری ببخش و مسکین شو
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی ناحیه 1 (طلایه داران سابق)
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق قدرت - فیزیک محض

خوب این تقصیر خود ایرانی هاست!!!
فیلم میسازن که آخرشون باید یکی از اتفاقات زیر باشه:
1.ICU
2.CCU
3.بهشت زهرا
4.ازدواج

اونا هم برن فیلم بسازن!
ببخشید!!!
اشتباه کردم تاریخ بسازن برای خودشون!

فقط اون نیست!
اخبار میگفت که بازی های محلی ایرانی مانند چوگان رو هم آذربایجان دزدیده و غذاهای محلی مانند کوفته که مشهورترین غذای تبریز در دنیا هست رو هم ترکیه دزدیده و محصولات دستی ایران که فرش تبریز و مراغه بود و حتی کشور آلمان (که به اصطلاح مارو تحریم کرده) دلش برای ایران میسوزه و در دادگاه طرف ایران رو میگیره و برای خریدن فرش ایران تا پای جان پا فشاری میکنه در حالی که گرجستان محصولات دستی خودش رو فرش اعلام کرده و علاوه بر اون چین که چندسالی بود به پرورش ماهی خاویار مشغول بود حالا بازار خاویار رو هم از ایران میگیره و بهترین ماهی صادراتی خودش رو خاویار اعلام میکنه!!!
داداش اونا نامرد نیستند،مسئولان ایران بی غیرت اند که صداشون در نمیاد!!!

revota1999

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانِگانِ مدرس(مُلَقَب بِ غَول آباد)
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از رهبر حزب پارتیزان ناجی :
خوب این تقصیر خود ایرانی هاست!!!
فیلم میسازن که آخرشون باید یکی از اتفاقات زیر باشه:
1.ICU
2.CCU
3.بهشت زهرا
4.ازدواج

اونا هم برن فیلم بسازن!
ببخشید!!!
اشتباه کردم تاریخ بسازن برای خودشون!

فقط اون نیست!
اخبار میگفت که بازی های محلی ایرانی مانند چوگان رو هم آذربایجان دزدیده و غذاهای محلی مانند کوفته که مشهورترین غذای تبریز در دنیا هست رو هم ترکیه دزدیده و محصولات دستی ایران که فرش تبریز و مراغه بود و حتی کشور آلمان (که به اصطلاح مارو تحریم کرده) دلش برای ایران میسوزه و در دادگاه طرف ایران رو میگیره و برای خریدن فرش ایران تا پای جان پا فشاری میکنه در حالی که گرجستان محصولات دستی خودش رو فرش اعلام کرده و علاوه بر اون چین که چندسالی بود به پرورش ماهی خاویار مشغول بود حالا بازار خاویار رو هم از ایران میگیره و بهترین ماهی صادراتی خودش رو خاویار اعلام میکنه!!!
داداش اونا نامرد نیستند،مسئولان ایران بی غیرت اند که صداشون در نمیاد!!!
:لایک :لایک :لایک :لایک :لایک :لایک :لایک :لایک <D= <D= <D= <D= <D= <D= <D=

m0rvarid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان مرکز طهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
تا مهر نود و دو که اومدم تجربی، المپیاد ریاضی بودم

من کاری به فیلم ندارم ولی هر دفعه تو المپیاد ریاضی تقلب میکنن [-( بعد هر دفعه چن سال محروم میشن دوباره میان تقلب میکنن. زشته دیگه خب :-w X-(

سرماخوردگیم

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان

به نقل از m0rvarid :
من کاری به فیلم ندارم ولی هر دفعه تو المپیاد ریاضی تقلب میکنن [-( بعد هر دفعه چن سال محروم میشن دوباره میان تقلب میکنن. زشته دیگه خب :-w X-(
چه ربطی به موضوع داره؟ :-?
نقل از ویکی پدیا:
کره شمالی به دلیل تقلب در ۳۲ مین المپیاد در۱۹۹۱ و ۵۱ مین المپیاد در ۲۰۱۰ حذف شد.
http://www.imo-official.org/country_team_r.aspx?code=PRK

برعکس شمالی جنوبیا وضع خوبی دارن! :D

بالا