• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

Sherlock

• شروع کننده موضوع

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
توضیحات :

اسم : Sherlock
ژانر : جنايي ، درام ، معمايي
كشور : انگلستان
زبان : انگليسي
پخش از : BBC
مدت زمان هر ایپزود : 90 دقیقه
مكان فيلمبرداري : لندن ، انگلستان
کارگردان : Mark Gatiss ، Steven Moffat
بازيگران : Benedict Cumberbatch ، Martin Freeman ، Una Stubbs

نمره 9.3 از 10

این داستانه شرلوک هلمزه مشهوره ولی نه اون شرلوکی که همه میشناسیم ! این سریال تو عصر جدید اتفاق میفته ولی شرلوک هلمز همون ویژگی های خودشو حفظ کرده . باهوش و مغرور و بی احساس !
خیلی فیلم قشنگیه همونطور هم که میبینین نمرش تو IMDb از فرار از زندان و 24 و ومپایر دایاریز هم بالاتره ! سه تا فصلش ساخته شده ( دو فصل اولش رو صدا سیما به عنوان فیلم سینمایی پخش کرد ) ولی دو فصلش دوبله شده ...
واقعا بازی بازیگرا توش فوق العادس مخصوصا شرلوک و جیم موریارتی !
پیشنهاد میکنم حتما ببینیدش یا اگه دیدین بیاین نظر بدین دربارش !
این رو هم بگم هر فصل سه قسمته که نشون میده کمیت رو کم کردن ولی کیفتش رو بردن بالا !!

*خواستین بگین لینک دانلود بدم

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
پاسخ : Sherlock

به نظرم اين شرلوك خيلي صفات قبلي توش افراطي ترن و اين جذاب ترش كرده،ممنون كه اطلاع رساني كرديد فصل ٣ اومده من كه يادم رفته بود.ولي به قدري فيلمش قشنگه نمي خوام الان وسط امتحاناتم ببينم خراب بشه مي زارم بعد امتحانات اميدوارم تا اون موقع دوبلشم بياد.

• شروع کننده موضوع

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396

به نقل از hossein9021 :
به نظرم اين شرلوك خيلي صفات قبلي توش افراطي ترن و اين جذاب ترش كرده،ممنون كه اطلاع رساني كرديد فصل ٣ اومده من كه يادم رفته بود.ولي به قدري فيلمش قشنگه نمي خوام الان وسط امتحاناتم ببينم خراب بشه مي زارم بعد امتحانات اميدوارم تا اون موقع دوبلشم بياد.

ایشالله که میاد !!
صدا سیما باید یه سری برنامه داشته باشه واسش
اگر هم نه که خود BBC دوبلش میکنه ( بازم احتمالا )
فصل 4 اش ولی سال 2016 میاد :|
در مورد افراطی بودن صفاتش هم حق با شماست !

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

هر اپیزودش خودش یه فیلم سینمایی ه :D :D
دو فصل اولش رو صدا سیما به عنوان فیلم سینمایی پخش کرد
منظورت 2 اپیزود اول ه دیگه؟! چون 2 فصل اول میشه نزدیک 540 دقیقه :D :D ثانیا اپیزود اول فصل 2 شدیدا مورد داره! خود بی بی سی فارسی هم نشونش نداد. چه برسه به صدا سیما بخواد سانسور کنه نشون بده از 90 دقیقه می تونه 10 دقیقش رو نشون بده :D :D

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

به نقل از Stewie Griffin :
هر اپیزودش خودش یه فیلم سینمایی ه :D :Dمنظورت 2 اپیزود اول ه دیگه؟! چون 2 فصل اول میشه نزدیک 540 دقیقه :D :D ثانیا اپیزود اول فصل 2 شدیدا مورد داره! خود بی بی سی فارسی هم نشونش نداد. چه برسه به صدا سیما بخواد سانسور کنه نشون بده از 90 دقیقه می تونه 10 دقیقش رو نشون بده :D :D
صدا سيما تا حالا ٦ قسمت پخش كرده در قالب دو تا ٣ قسمت و بسيار سري تر از bbc هم اينكارو كرد(البته فكر كنم)ولي راس ميگي ادم وقتي قسمت اول فصل دورو مي ديد خيلي سخت مي شد فهميد كه چه خبره :D و كلا داستانش مشكل داشت :rolleyes:

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

فصل 1:
اپیزود 1 میشه همون که 2 تا قرص ه!
اپیزود 2 میشه همون چینی ه!
اپیزود 3 میشه همون که ثابت می کنه نقاشی تقلبی ه!
فصل 2 :
اپیزود 1 میشه اونی که زنس!
اپیزود 2 میشه اون سگ ه!
اپیزود 3 میشه اونی که کلی اسنایپر دوست های شرلوک رو هدف گرفتن!
سعی کردم یجوری بگم اسپویل نشه :D :D اینا رو نشون داده؟ با دوبله خودشون یا همون دوبله بی بی سی؟!

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

فصل 1:
اپیزود 1 میشه همون که 2 تا قرص ه!
اپیزود 2 میشه همون چینی ه!
اپیزود 3 میشه همون که ثابت می کنه نقاشی تقلبی ه!
فصل 2 :
اپیزود 1 میشه اونی که زنس!
اپیزود 2 میشه اون سگ ه!
اپیزود 3 میشه اونی که کلی اسنایپر دوست های شرلوک رو هدف گرفتن!
سعی کردم یجوری بگم اسپویل نشه :D :D اینا رو نشون داده؟ با دوبله خودشون یا همون دوبله بی بی سی؟!
اره بابا همرو نشون داده با دوبله اي كه خودش انجام داده(فكر كن دوبله ي bbc باشه)

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از hossein9021 :
اره بابا همرو نشون داده با دوبله اي كه خودش انجام داده(فكر كن دوبله ي bbc باشه)
ولی من هنوز در عجبم که فصل 2 اپیزود 1 رو چجوری نشون داده هیچ جوره تو کتم نمیره :D
می دونم ولی دوبله بی بی سی خیلی باحال ه ! :D مخصوصا که موریارتی رو یه صدای باحالی بهش داده (اونایی که دیدن می دونن چی میگم :-")

• شروع کننده موضوع

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396

ولی من هنوز در عجبم که فصل 2 اپیزود 1 رو چجوری نشون داده هیچ جوره تو کتم نمیره :D
می دونم ولی دوبله بی بی سی خیلی باحال ه ! :D مخصوصا که موریارتی رو یه صدای باحالی بهش داده (اونایی که دیدن می دونن چی میگم :-")

نشون داده دیگه :D
دوبلشو دانلود کردم از یه سایتی ! به این صورت که جاهایی که ایراد داره رو دوباره چسبوندن به فیلم منتهی با زیرنویس فارسی !
اونجاهایی که دوبلست رو اگه بخواین ببینین هیچی از فصل 2 قسمت یک نمیفهمین :D
دو تا فصلشو کامل نشون داده ( اپیزود نه فصل ! - خارجیش میشه سیزن :D- ) فصل یک رو شبکه 3 فک کنم دو بار نشون داد
فصل دو رو هم شبکه نمایش تو سه شب نشون داد
راستی دوبله ی bbc هم نیست دوبله ی خود صدا و سیما هست
من فصل یک و قسمت یک رو هم دوبله ی صدا و سیما رو دیدم هم bbc ولی از صدا و سیما بیشتر خوشم اومد ... تنها نکته ی جالب bbc این بود که اون نوشته هایی رو که سر صحنه ی جرم میبینه رو فارسی کرده بودن !!!

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

اقا فصل سه اش از این دو تا فصل اولش خیلی قشنگ تر بودا :-" در مورد وقایعی که اون جا اتفاق افتاد صحبت کنین بهتره فک کنم ...
در مورد بازگشت شرلوکو ماجرا های ازدواج دکتر واتسون و زنش و ...

• شروع کننده موضوع

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396

به نقل از [<Ali>] :
اقا فصل سه اش از این دو تا فصل اولش خیلی قشنگ تر بودا :-" در مورد وقایعی که اون جا اتفاق افتاد صحبت کنین بهتره فک کنم ...
در مورد بازگشت شرلوکو ماجرا های ازدواج دکتر واتسون و زنش و ...

اتفاقا فصل سه خیلی چرت بود !! فصل یک و دو عالی بود . مخصوصا فصل دو قسمت سه
البته من قسمت یک و دو فصل 3 رو میگم . قسمت 3 رو شنیدم قشنگه
به نظرم تو فصل 3 به خاطر این که شرلوک دو سال نبوده مثلا داستان سرد شده ! لوس بازیش کردن رفت دیگه ... این که جان ازدواج می کنه هم اصلا خوب نیست به نظرم (;

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

چرا بعد از بازگشت شرلوک دیگه اون شرلوکی که همه چیو میدونه نیستش و اینم قشنگ میکنه داستانو فک نکنم لوس بکنتش

اره قبول دارم اون قسمت ازدواجشون یه خورده چرت بود
اما بعدش دیگه خیلی بهتر بود ماجراهای زن واتسون و ...
و مثلا فک کنم تمام اپیزود یک این فصل برای حل معمایی که تو اخر فصل دو تو ذهن بیننده ایجاد کرده بودن بود شاید یکی از دلایلی که شما میگی چرته این باشه ...

• شروع کننده موضوع

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396

به نقل از [<Ali>] :
چرا بعد از بازگشت شرلوک دیگه اون شرلوکی که همه چیو میدونه نیستش و اینم قشنگ میکنه داستانو فک نکنم لوس بکنتش

اره قبول دارم اون قسمت ازدواجشون یه خورده چرت بود
اما بعدش دیگه خیلی بهتر بود ماجراهای زن واتسون و ...
و مثلا فک کنم تمام اپیزود یک این فصل برای حل معمایی که تو اخر فصل دو تو ذهن بیننده ایجاد کرده بودن بود شاید یکی از دلایلی که شما میگی چرته این باشه ...

ببین تو دو فصل اول بیننده کاملا اعتماد پیدا می کنه به شرلوک ! با اون روشای فوق العاده یی که استفاده می کنه همه به شرلوک اعتماد پیدا می کنن
ولی تو فصل 3 تقریبا معمولی معماهارو حل می کنه و خبری از اون روشا نیست واسه همین بیننده دلسرد میشه

Anita H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر

کلا سیزن 3ش یه ته مزه(!)هایی از طنز هم داشت (من این طوری فکر میکنم)
مثل اون موقع که از قهوه/چای شرلوک یه چشم میزنه بیرون یا حرفای شرلوک به عنوان ساقدوش و...

• شروع کننده موضوع

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396

به نقل از amoo.majid :
کلا سیزن 3ش یه ته مزه(!)هایی از طنز هم داشت (من این طوری فکر میکنم)
مثل اون موقع که از قهوه/چای شرلوک یه چشم میزنه بیرون یا حرفای شرلوک به عنوان ساقدوش و...

کل فیلم به قول تو " ته مزه" هایی از طنز داشت ... ولی به نظر من شرلوک بدون احساس و سرد و همه چی دون بهترِ از شرلوک با احساس و خودمونی و یه کم دانا :D
اصن کل جذابیت شرلوک به همین بی احساس بودنشه .
اون قسمتشم ( تو سیزن سه قسمت 1 ) که تو قطار بودن ، شرلوک جان رو سرکار گذاشت هم باحال بود :D

FarnaoO:D

Far_Naz
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97

عاشقشم (;
فک می کنم اون یه کم طنزی که داره خیلی خوبترش کرده
ولی خیلی دیر به دیر اپیسود هاش رو میدن
اینش خیلی بده :|

• شروع کننده موضوع

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396

به نقل از FarnaZoO :
عاشقشم (;
فک می کنم اون یه کم طنزی که داره خیلی خوبترش کرده
ولی خیلی دیر به دیر اپیسود هاش رو میدن
اینش خیلی بده :|

آره :( تا سال 2016 باید منتظر سیزن بعدش باشیم :|

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

من فصل3 رو دانلود کردم ولی هنوز فرصت نکردم ببینمش
درکل واقعا فوق العادس بازی بندیکت کامپربچ خیلی عالیه!
فصل اول به نظرم خیلی عالیه من عاشق اونجاییم که موبایل واتوسونو تو تاکسی میگیره و تمام مشخصات برادرشو براش توضیح میده! 8->
بلــــــه قسمت اول فصل دو رو هم تی وی خودمون با نهایت اعتماد به نفش پخش کرد و حتا یک کلمه هم نمیشد فهمید که چی به چیه :))

وا مگه میخوان گلادیاتور بسازن که تا سال 2016؟! :| تا جایی که من حضور ذهن دارم قبلیاشو تو مدت کمتری ساختن :rolleyes:

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

من همون موقع که اومد با اینکه بین امتحانای ترم 1 بود دانلود کردم و دیدم.(اتفاقا خیلی هم چسبید چون بعد امتحان میومدم تو اون نیم روز شرلوک میدیدم که کلا 1ساعت و نیم بیشتر نبود.نهایتا 2 ساعت ازم وقت میگرفت ولی دیگه کاملا رفع خستگی میشد و هیچ نیازی به استراحت نبود.این خودش باعث میشد از اون "نیم روز" ها نهایت استفاده رو ببرم :D)

و اما در مورد سریال.من خودم یکی از طرفداراشم.هر سیزن رو دوبار دیدم(:-") و باید بگم یکی از بهترین سریال هایی ه که تا به حال ساخته شده.هم از نظر محتوا هم از نظر فیلمبرداری و جلوه های ویژه و ... . بازیگراشم که خیلی قابل و حرفه ای است.مارتین فریمن،بندیکت کامبربچ و آندرو اسکات، آماندا ابینگتون(که فصل 3 اضافه شد.) و حتی مارک گیتیس.

ولی از همه مهمتر نویسنده های شرلوک هستن به نظرم.چون اکثر این استنتاج هایی که توی فیلم میبینیم رو خودشون انجام میدن و توی کتاب سر آرتور استنتاج های کمتری هست و خیلی جاها فقط نتیجه استنتاج رو میگه ولی توی فیلم نمیشه اینطوری کار کرد و تعداد استنتاج ها زیادتر میشه.علاوه بر این فیلم اقتباسی از شرلوک سر آرتوره و کپی نیست در نتیجه خیلی جاها باید کلا خلاقیت به خرج بدن و از کتاب فراتر برن.خود نویسنده ها هم گفته بودن که این استنتاج ها سخت ترین قسمت کار ن و به همین دلیل ه که هر سیزن که کلا 3 اپیزوده 2 سال زمان میبره.

در مورد فصل 3 به نظرم اتفاقا خیلی فصل قوی و خوب و متفاوتی بود.اگه بخوان هر دفه یه شرلوک تکراری رو به مخاطب نشون بدن که خیلی بی فایده میشه.فصل 3 شرلوکی متفاوت رو دیدیم اما نه اونقد متفاوت که به "اصالت" و "ماهیت" شرلوک ضربه بزنه. دو اپیزود اول هم همش مقدمه بود برای اپیزود سوم و در واقع "آرامش قبل از طوفان".ممکنه بعد دیدن اپیزود 2 یه مقدار بخوره تو ذوقتون که سیزنی که 2 سال واسش صبر کردین این ه؟!( چون اپیزود 1هم برخلاف تصورات خیلی به نحوه زنده موندن شرلوک نمیپردازه.)بعضی ها ممکنه ناامید بشن ولی تا قبل دیدن اپیزود 3 هیچ قضاوتی نکنید! این دو اپیزود فقط در خدمت اپیزود آخر هستن و به طور مستقل معنایی ندارن.
قبل از بیرون اومدن فصل 3 در موردش اینطوری گفته بودن که: فصل 1 شرلوک رو نشون میده که استنتاج های عجیب و غریب میکنه و باعث میشه همه شیفته هوش و شرلوک بشن.ینی فصل1 میخواد هوش و توانایی های شرلوک در حل مسئله رو به ما نشون بده.اما این یه شناخت سطحی و کلی و ابتدایی ه(همونطور که اون موقع واتسون تازه با شرلوک آشنا شده بود و خیلی اونو نمیشناخت و مدام از استنتاچ هاش تعجب میکرد و به هوشش قبطه میخورد و همچنین فکر میکرد شرلوک رفتار اجتماعی مناسبی نداره و بیش از حد مغرور و خودنماست) فصل 2 شرلوک رو نشون میده در تقابل با مفاهیمی مثل: عشق،ترس و مرگ. و برخورد شرلوک با این 3 چیز خیلی اساسی.اینکه شرلوک هولمزی که تو سیزن 1 نشون داده شده که منطق محض ه و هیچ چیز نمیتونه جلو استنتاج های اون دووم بیاره در مقابل این 3 تا چیکار میکنه؟ایا شرلوک هوملز گرفتار احساسات نمیشه؟ نمیترسه؟ عاشق نمیشه؟ و در نهایت آیا میمیره؟(تو این سیزن واتسون و شرلوک به "دوست" های هم تبدیل شدن و واتسون شرلوکی کمی متفاوت با قبل رو میبینه.نمونه های بارزش اپیزود 1 وقتی شرلوک داره به اصطلاح واتسون "خودنمایی" میکنه و تو کم تر از 10 ثانیه همه اطلاعات اون پرواز رو به آیرین آدلر میده و واکنش واتسون به اون مسئله. یا اپیزود 2 وقتی که شرلوک نمیتونه درست در مورد اون سگ غول پیکر قضاوت کنه و واتسون فک میکنه که شرلوک ترسیده)
ولی فصل 3 پاشو از این مسائل فراتر میذاره و شرلوکی رو نشون میده که این بار در تقابل با "خود"ش قرار میگیره.شرلوک به عنوان یک "انسان" که مشکلات و "ضعف" های خودش رو داره. این بهترین توصیف فصل 3ه به نظرمن.

• شروع کننده موضوع

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396

فوق العاده بود نقدت ، خیلی حال کردم باهاش :D
ولی اگه 2 تا اپیزود اول سیزن 3 ، یه هیجانی داشت بد نبود :D
کسی نمیدونه کلا چند تا سیزنه ؟
تیکه آخر سیزن 3 هم جالب بود :د ( Miss me ? )
میشه رو این بحث کرد که موریارتی رو چیجوری میخوان زنده کنن ؟ یا کسی هست که راهشو با اسم اون میخواد ادامه بده ؟!
فقط امیدوارم مثه مرگ شرلوک ماسمالیش نکنن

بالا